paordenkoersen Duitsers vanavond TWEE NEDERLAGEN Schaatstitels VAN DER SMISSEN Afgelastingen ‘JubbeÉaeUte III Chilenen pleiten voor boycot WK r r I H,^ Hooghoudt, lifflLZ 1 i l I -■dubbele/; M jenevèi I HELMUT SCHON: i EERST JEUGD tegen Engelsen Sneeuwmassa verwijderd I NU ROUTINE AANVOERDER RUUD KROL OVER WK IN ARGENTINIË: d I i I I I I I I I I I I 19 SPORT WOENSDAG 2 2 FEBRUARI 19 7 8 Deelnemersveld ar Uitslagen en stand Wil Engeland I ie Is- at 'el et en n- Er en sn ge Onopvallend Behoudender (Van een speciale verslaggever) TEL AVIV. Het optimisme van Ruud Krol voor de daden van Oranje straks in Argentinië smeult nog altijd op een bedenke lijk laag pitje. Dat wil hij in het luxueuze Ramada-hotel, dat uit ziet over het strand van Tel Aviv, eerlijk toegeven. Maar dat nietige pitje kan bij wijze van spreken van de ene dag op de andere plot- Iseling opvlammen tot een vuur Ivan bezieling. I Zr rW iNfi L Aanbod Höness voor Argentinië niet in aanmer- Opstellingen I -1 dCnalKe-lljn West-Duitsland-Engeland leek van de I zaken zo zorgvuldig mogelijk aangepakt was een al gestart met een weken durend bezoek aan Argentinië, Uru- I „We weten nu precies hoe de omstandigheden zijn tijdens de WK- (Van een speciale verslaggever) MÜNCHEN. Honderd dagen voor het begin van de wereld- i kampioenschappen voetbal in Argentinië, kent ook de Westduitse voetbaltrainer Helmut Schön zijn problemen. En kleine troost voor Ernst Happel en zijn helpers. Helmut Schön hij had de ---jaar geleden I eti gcöiaii mei een wenen uurena oezoeK aan Argentinië, uru- quay, Brazilië en Mexico. Het kon haast niet beter. Schön destijds: 1978. We hebben een voorsprong op degenen die dat niet gedaan w Borg bijna zeker naar Rotterdam JAN PREENEN man die scheidsrechter Taylor verleidde HELMUT SCHÖN tie. Schön heeft ook zij het met bloe- reprise van vier jaar geleden. „Optimis- „Ik heb van Westham United een dominerende Oddo (It) 0.792 Johann met zoveel mogelijk routine. Ik had ge- moesten ontdaan worden van een enor- oon cnollo HnnrhraaIr wan dp za„i 53 0 905 5 ie- it- ils in ig I „Want,” zo weet de aanvoerder van het [Nederlands elftal zich nog als de dag van [gisteren te herinneren, „een paar weken boor de WK in West-Duitsland zei ik ook ‘tegen mijn vrouw: reken er maar op dat ik heel snel weer thuis ben. Maar vlak voor- [dat we met de ploeg naar Hiltrup, naar ons hotel in Duitsland afreisden, wist ik het uneens heel zeker. Toen nam ik afscheid Ivan mijn vrouw met de woorden: let maar pp we komen heel ver. Ik wist dat heel ’zeker omdat het na vele mislukte oefen wedstrijden plotseling wel klikte in de groep.” 4 De geschiedenis herhaalt zich dus weer eens. „Het is nog veel te vroeg om een oordeel te vellen. We zijn nog lang niet zo ver dat we elkaar blindelings begrijpen en weten te vinden in het veld. Ernst Happel moet in feite nu net zo optreden als Rinus Michels in de maanden voor West-Duits land. Hij moet bekende spelers uittesten, nieuwe spelers uittesten, spelers misschien ook laten vallen, net zo lang totdat het klikt,” zegt Ruud Krol, de man die als een van ’s werelds beste libero’s tenminste wèl zeker van zijn plaats is. Maar verwacht Ruud Krol dat er nu net zulke onverwachte oplossingen uit de bus komen als bijvoorbeeld in 1974 toen Mi chels de internationale voetbalwereld ver baasde met bijvoorbeeld Arie Haan als zwervende libero en Jan Jongbloed als de 'fameuze „vliegende keep”. De Amster- Op papier ziet het er allemaal uitstekend uit. Naast Borg zijn voor het toernooi onder meer opgegeven Brian Gottfried, Vitas Gerulaitis, Adriano Panatta, Hie Nastase en Dick Stockton, de winnaar van 1977. Van de eerste 30 spelers van de wereldranglijst hebben er 17 ingeschreven voor „Rotterdam”. In Ter Aar won Henk Portengen een marathonwedstrijd op de schaats. Door de dooi werd het parcours tot de helft (50 ronden) ingekort. Een woordvoerder van ABN: „De defini tieve deelnemerslijst hebben we nog niet tot onze beschikking. Wij kunnen alleen zeggen dat er in het verleden nooit proble- Opvallend is dat tot de deelnemers de Chileen Jaime Fillol behoort, die vorig jaar tijdens het World Star tennistoernooi in Nederland verscheidene actiegroepen inspireerde tot demonstraties. Scheepbou wer: „Politiek en sport moeten gescheiden zijn. Fillol is een van de betere spelers. We kunnen er gewoon niet omheen dat we hem naar Rotterdam laten komen. Als het ging om bijvoorbeeld 10 Chilenen en vijf Zuidafrikanen dan was het iets anders. In dit geval komen alleen Fillol en de Zuid- afrikaan Ray Moore”. van de spelersvakbond ATP, de 29 hoogst- genoteerden onmiddellijk geplaatst”. De overige drie spelers zullen door de plaatse lijke organisatie worden gekozen. In ieder geval zal nationaal kampioen Louk San ders in actie komen. Verder wordt onder meer gedacht aan Arthur Ashe. voetbal en daardoor ook in het pres- sievoetbal. Als het klikt en als we dat bewegingsvoetbal weer kunnen realise ren, dan zie ik het wel zitten.” men waren met spelers uit Chili of Zuid- Afrika". 4 lil II 461 1 53K 47 47 64 64 53 64 64 72 72 8 7 6 9 3 8 5 3 7 5 0 843 0 937 1 276 0.914 0 871 0.833 0.750 0 527 1.090 0 833 0.611 1.176 0.823 1 538 0 846 0 507 0.952 1 132 gelijke verjonging van zijn team. Met trots zei hij op een gegeven ogenblik, dat werd maandag ontdaan van alle sneeuw door een massale inzet van bulldozers. king komt. „Uli tobt teveel met blessures. Dat kan ik niet hebben in de WK”, zei Schön gisteren in Grunwald waar 1 zich met zijn uitverkorenen voorbereidt op het duel tegen Engeland. Zorgen dus voor Helmut Schön, die in zijn 62ste levensjaar toch hoopt op een ingaan. Dat zal in de komende vier oefen duels met de A- en B-teams wel blijken”. ZEIST - De voetbalwedstrijden Vitesse-Sparta en NAC-FC Utrecht, die voor vandaag op het pro gramma stonden, zijn in verband met de slechte toestand van de terreinen afgelast. jr- ms en m iet 29 60 60 44 60 42 60 33 32 60 60 5 5 5 5 39 39 Eerst** ronde: Vinagre (Por) 18 Bitalis (Fin) 60 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De organisatoren van het ABN-proftennistoernooi in het Sport paleis Ahoy in Rotterdam zijn ervan over tuigd dat Wimbledon-kampioen Björn Borg ditmaal van de partij zal zijn. Vorig jaar liet de in Monte Carlo wonen de Zweed het onder meer in Nederland afweten en deelde hij op een gegeven mo ment mee niets meer te maken te willen hebben met World Championship Tennis, dezelfde groep die haar medewerking ver leent aan het evenement dat deze keer van 3 tot en met 9 april in Rotterdam zal plaatsvinden. Er werd een schadevergoe ding van 5,7 miljoen dollar geëist, maar omdat met Borg alleen een mondelinge overeenkomst was gesloten, werd door WCT al snel van die claim afgezien. Te meer omdat Borg van gedachten veran derde en alsnog bereid werd gevonden toernooien voor WCT te spelen, onder meer dit jaar in Rotterdam. Ondanks toezeggingen van John Mac Donald, die de belangen van WCT in Euro pa behartigt („Borg speelt, of hij moet ziek worden, dan houdt natuurlijk alles op”) blijft het echter de vraag of de grillige Zweed zijn belofte zal nakomen. In dat opzicht hebben de organisatoren van het proftoernooi de afgelopen jaren al genoeg ervaring opgedaan. Zo kwamen in 1976 Stockton, Van Dillen en Metreveli niet opdagen, viel Borowiak ziek uit en moest Crealy zich met een blessure terugtrekken. Vandaar ook dat op dit moment, zo’n vijf a zes weken vóór het toernooi, nog de nodige vraagtekens moeten worden gezet achter de namen die dinsdagmiddag in Rotter dam werden bekendgemaakt Maar als geen ander in het veld beseft Ruud Krol dat het zonder Johan Cruijff moeilijk zal zijn de tactische oplossing te vinden: „Ik ben steeds blijven hopen dat Johan toch mee zou gaan naar Argentinië. Bij voorbaat zag ik de reis van Happel naar Barcelona pm Cruijff over te halen niet als zinloos; ook toen ben ik blijven hopen. Waarom? Omdat in Spanje in iede re wedstrijd weer een aanslag op zijn gezondheid wordt gedaan en ik ontdekte steeds weer dat Cruijff zowel als Johan Neeskens het een verademing vond om in het Nederlands elftal te spelen met allemaal klassevoetballers om zich heen. Daarom bleef ik hopen dat Cruijff toch met ons mee zou gaan.” Maar zelfs zonder Johan Cruijff blijft Ruud Krol geloven in de soms mysterieuze krachten van het Oranje-team: „We heb ben vaak bewezen dat we juist onder ex treme moeilijkheden keihard konden toe slaan. Denk maar eens aan die wedstrij den tegen Polen. Hoe werden we niet afge droogd in Warschau, maar in Nederland hebben we toen verschrikkelijk wraak ge nomen. En op de beslissende momenten hebben we België vorig jaar toch ook geen schijn van kans gegeven. Ook nu zitten aan de hele organisatie rond de WK-voor- bereiding bepaalde gebreken, maar straks tijdens het trainingskamp in mei moet het goed in elkaar steken. Ik vind dat er na deze wedstrijd tegen Israel een groot gat valt, want we spelen pas op 5 april weer. Maar we hebben nu afgesproken dat we met de hele groep minstens eenmaal per maand bij elkaar zullen komen in Zeist, al was alleen maar om eikaars gezicht’ te zien. Dus niet om te trainen maar om te praten.” De sterke bezetting van het toernooi dit jaar is onder meer terug te voeren op het feit dat het deelnemersveld is uitgebreid van 16 tot 32 spelers. Daarnaast hadden de spelers ditmaal de gelegenheid zelf in te schrijven voor het toernooi. Harm Scheep bouwer, perschef van Ahoy: „Vorig jaar contracteerde WCT de spelers en waren we afhankelijk van die organisatie. Dat heeft ons nog wel eens problemen opgele verd. Het was nu belangrijk dat zoveel mogelijk spelers zich zouden aanmelden. Hoe meer spelers hoe sterker de bezetting. Van de kandidaat-deelnemers werden aan de hand van de officiële wereldranglijst i deed de directie via kranten een beroep op de werklozen die voor zeven mark per uur belastingvrij de sneeuwoverlast te Frits de Wit, voorzitter van America Latina Libre: „Met de Chili-comités zal contact worden opgenomen om te bezien wat moet worden gedaan”. Een onopvallende deelnemer is ditmaal Tom Okker, die in de vier tot nu toe afgewerkte WCT-toernooien steeds in de eerste ronde aan de kant werd gezet. In Birmingham door Gottfried, In Philadelp hia en Richmond door Borg en in St. Louis door Scanlon. In tegenstelling tot vorig jaar kunnen in Ahoy’ ditmaal niet alleen punten worden verdiend voor de WCT-toernooien waar van de finale in Dallas wordt afgewerkt, maar ook voor de Grand-Prix-evenemen- ten die worden afgesloten met het Masters- toernooi. WCT maakt namelijk voor het eerst dit jaar deel uit van het circuit van de GP-toernooien. Het tennistoernooi in Rotterdam is een van de 32 zogenaamde supertoernooien. Het totale prijzengeld in Ahoy’ bedraagt 175.000 dollar, 75.000 dollar meer dan in 1977. Voor het toernooi in Rotterdam, het zesde WCT-evenement in een serie van acht (tevoren wordt gespeeld in Milaan, erna in Monte Carlo) zijn direct geplaatst: Borg, Gottfried, Gerulaitis, Panatta, Nas tase, Stockton, Rosewall, Fibak, Mayer, Fillol, Alexander, Mottram, Dent, Smith, Cox, Okker, John Lloyd, Lutz, Dibley, Scanlon, Moore, Pecci, Case, Saviano, Crealy, Richardson, Ove Bengtson, Vijay Amritraj en Warwick. i bank zit waard is. Ik ken ook diens I offensieve kwaliteiten. Maar er zullen duels in Argentinië komen, waarin we op een onbeslist moeten aansturen. Dan is Schwarzenbeck te prefereren. Daarom I probeer ik hem op die plaats tegen Enge- land". Muurvast zat Van der Smissen toen de Oostenrij ker Scherz in de 45e en 46e beurt een beslissende tus- sensprint plaatste. Scherz liep daarbij uit naar een comfortabele voorsprong (50-33) en bereikte vervol gens freewheelend de eind streep in 54 omlopen. De toch wel enigszins hebben”. Helmut Schön geloofde in die tijden ook nog aan een daadwerkelijke en mo- als voorstopper het drietal van Schalke '04 in het eerste aanbod van Schön vol- I maken. Zimmerman (vleugelverdedi- ger), Flohe en Neumann (beiden midden- ontgoochelde Willebrorder gaf na afloop toe: „Scherz was inderdaad te sterk voor me. In het begin ging het nog wel gelijk op, maar toen hij op een bepaald mo ment in zes beurten 21 ca ramboles maakte, was ik nergens meer. Dat gebeur de precies in de periode waarin ik mijn zelfvertrou wen even kwijt was. Ik had een paar keer achter elkaar verschrikkelijk veel pech en miste daardoor enkele zekere caramboles. Scherz is door zijn enorme routine wel leep genoeg om daar van te profiteren." In de tweede ronde van het toernooi was de Belg Dielis in 53 beurten sterker. Hij won met 60 tegen 48 caramboles. Door dit resul taat staat Van der Smissen na de eerste dag op de acht ste plaats. 55 55 72 72 51 51 39 10 39 63 63 53 Ruud Krol verbloemt het dan ook niet: „We zullen nu behoudender moeten spe len. We zullen er nu misschien eerst van uit moeten gaan om van achteren de nul vast te houden. Dat openbaarde zich al in het afgelopen jaar in verschillende wed strijden, want het Nederlands elftal heeft toch nauwelijks doelpunten tegen gehad.” Maar de Oranje-aanvoerder predikt geenszins een soort verdedigend blokka- de-voetbal: „Nog altijd ligt de kracht van het Nederlandse spel in het bewegings- “L"-' "T LI' vier en’s nachts 1 Argentinië beschikbaar zal zijn in ver- Is het Olympiapark gereed de bijna (ADVERTENTIE) Hooghoudt (Van onze sportredactie) KOPENHAGEN. In alle toernooien die Christ van der Smissen dit jaar heeft gewonnen, werd hij in de openingsronde ge confronteerd met een ver- liespartij. Maar deze tradi tie niet voortzetten in het Europees kampioenschap driebanden in Kopenha gen bleek nu al een onmo gelijke opgave. De Braban der begon ook in de impo sante biljartzaal van het Falkoner Centret met een uiterst matig optreden. In het duel tegen Scherz, een van de meest gevreesde driebandspelers van Europa, werd Van der Smissen in de turbulente slotfase volledig ingepakt. En later op de avond moest hij ook afhaken tegen de Belg Ludo Dielis. RUUD KROL damse centrale verdediger schudt onmid dellijk ontkennend het hoofd: „Nederland had toen een zo extreem op de aanval ingestelde ploeg, dat die onverwachte op lossingen mogelijk waren. Toen was er Cruijff die soms bijna volmaakt werd aan gevuld door spelers als Willem van Hane- gem, Johan Neeskens en sterk aanvallen de vleugelverdedigers als Wim Suurbier en ikzelf. Arie Haan stond toen bij wijze van spreken meestal op de middenlijn te verdedigen.” HILVERSUM De uitslagen van de dinsdag op de baan van Hilversum gehouden koersen zijn: YMERPRIJS 2440 m 1 Olaf Rodney (J. Oosting) 3 30.1 1.26.1, 2 Patrosia, 3. Norton Glorie Winn 2.90, pl. 1.30 1.30 1.50, koppel 5.30, trio 50.20. Niet gestart: Occarello R BOY SCOTTPRIJS 2000 m: 1. Pijlstaart B (T. Smeding) 2.51.1 1.25.6, 2. Renvogel, 3. Ronnie Bunt. Winn. 3.70, pl 1.70 1.80 2.40, koppel 6.90. Niet gestart: Plaatsloopster. WANDA SCOTTPRIJS 2900 m. 1 O Lamour (T Smeding) 4.02.7 1.23.7, 2. Oeganda, 3. Never Lost Winn 3.60, pl. 1.80 1.50 1.50, koppel 6.40, trio 78.30. Niet gestart Mireille en Ola H WEIDLOOPERPRIJS 2000 m. 1. New Rood- noot (P. M Smit) 2.51.8 1.25.9, 2 Marie F, 3. Pablo D Winn 2.40, pl. 2.20 2.80, koppel 13.60 Niet gestart: Olaja H FRANCES MAYPRIJS 2000 m: 1. Orient Hol land ia (W H Geersen) 2.47.3 1.23.7, 2. Mister B 3 Nicole d’Or. Winn. 8.00, pl. 2.00 7.40 4.90, koppel 232.10, trio 3594,50. Niet gestart: Nishan. VRIJBUITERPRIJS 2000 m: 1. Orma Pride (Mej Y. Wagenaar) 2.47.8 1.23.9, 2. Dead heat tussen Henri van Wedy (no. 3) en Leo D (no 10). Winn 4.60, pl. 2.10 2.10 1.80, koppel 4-3-10 ƒ9.40 4-10-3 6,40. Niet gestart: Limbus Hanover en Leos H WLADIMIRPRIJS 1600 m. 1. La Bella (L Dooper) 2.08.8 1.20.5, 2 Kensington, 3. Loes Areta Winn. 3.10, pl 1.60 2.10 4.50, koppel 5.80, trio 66.20. AMATRICE WINTERKAMPIOENSCHAP 8 2440 m: 1. New Kid (Mevr. M. de Rijk) 3.24 8 1 23.9, 2 O Lala. 3. Midian. Winn. 6.40, pl. 1.90 1 80 2.10, koppel 7.80. Niet gestart: Kasper Mac DOORLOPER PRIJS 2000 m. 1 Odette Os- sewaard (G W. van Eykelenborg) 2.46.5 1.23.3, 2 Kondor Fez, 3. Mary Noordlandia. Winn. 2.70, pl. 1 40 2.00 1.90, koppel 8.60, trio 79.40. Niet gestart Ohia Lee en Lord Easter. BLEU BANDPRIJS 2000 m. 1. Roidur (W. H. Geersen) 2.56.4 1.28.2, 2. Roussalka, 3. Oglala Mendel. Winn 3.00, pl 1.40 1.70, koppel 5.80 Niet gestart Prairier Girl en Olaf la Plata TOTALISATOROMZET 388.769 gulden ESPEL. Piet de Boer is in de Noord- oostpolder voor de negende achtereenvol gende maal Nederlands schaatskampioen korte baan (160 meter) geworden. Haitske Valentijn-Pijlman werd in friezenveen kampioene korte baan Over ijssel. Maandag was ze al nationaal kampi oene geworden. Tweede ronde: Sögard Thögersen Müller Vinagre Bitalis Rico Ceulemans Noren Oddo Scherz Dielis Van der Smissen 48 Stand na twee ronden: 1. Ceulemans 4 111 1 395, 2 Bitalis 4 10 1.333, 3 Scherz 4 7 1 034, 4 Dielis 4 7 1 025, Müller 4 9 0 822, Thögersen 2 8 0 957, 7. Sögard 2 8 0 700, 8 Van der Smissen 0 7 0 849. 9 Noren 0 5 0 805, 10 Rico 0 7 0 780. 11 Oddo 0 7 0 681 12 Vinagre 0 4 0 558 behoudender spelen tiewedstrijd een van de meest ervaren oefenwedstrijd bijzonder serieus”, zei 6 7 3 T 0.973 7 1.132 ROTTERDAM. De 1800 Chileense vluchtelingen in Nederland zouden graag zien dat het Nederlands elftal afziet van deelneming aan de eindronde van het we reldkampioenschap voetbal in Argentinië, zo meldt het Chili Comité Nederland. Een boycot zou volgens de vluchtelingen tot gevolg hebben dat alle fascistische regi mes in Zuid-Amerika, dus ook dat van Pinochet in Chili, aan den lijve ondervin den dat hun handelwijze in het buitenland wordt af gekeurd. tisch, waarom niet”, zegt hij. „Wie moet ons de wereldtitel ontnemen? Nederland zonder Cruijff? Argentinië zonder cracks maar wel goed gesteund door de tienduizenden op de tribunes? Polen met praktisch dezelfde ploeg als vier jaar geleden die wij toen versloegen? Brazi- Ijë? Vergeet niet, we hebben in de tweede garnituur een praktisch even sterke I ploeg als waarmee we de WK zullen nog slechts drie spelers uit de WK-selec- tie van 1974 in aanmerking zouden ko- men voor de 22, die hij moest opgeven I voor Argentinië. Vandaag de dag is Hel- mut Schön teruggekeerd op de weg, die me massa sneeuw. Met een groot aantal j bulldozers werd dit karwei eveneens ge- J klaard. Terwijl München nog steeds j dat Klaus Fischer, de topscorer van zucht onder sneeuwoverlast, die door de J Schalke ’04, snel genezen zal zijn van zijn laëe temperaturen (ondanks de zon blessures. Hij heeft al de wetenschap, dat vriest het overdag nog zo’n graad of drie I Dieter Muller, de FC Köln-spits niet voor vier en ’s nachts 15) niet wil wegsmelten, Argentinië beschikbaar zal zijn in ver- 's het Olympiapark gereed de bijna i I band met een komende meniscus-opera- 80.000 toeschouwers te ontvangen. i tot het geven van de onrechtvaardige J strafschop in de WK-finale tegen Neder- land, nog op de reservebank (niemand twijfelt overigens aan zijn definitieve te- rugkeer in de basis) heeft Schön in het I eerste van de vier duels, die West-Duits- land voor de WK nog speelt, voorkeur gegeven aan de routine. En aan de club- mootjes-idee, die hem vier jaar geleden ook al niet vreemd was: drie man van Bayern München en de ploeg doet het helemaal niet zo best in de Bundesliga drie man van leider FC Köln, drie man van Schalke ’04 en twee Borussen uit ue öcnon nee„ OOK Z1J nel mel Dloe. one eng a ac dend hart moeten constateren dat Uli I Dat is het aanbod van Schön voor de Wng komt „Uil tobt teveel met blessures. j ij j Dat kan ik niet hebben m de WK zei interland tegen Engeland vanavond om x i m crnrnn i»-» i-riin*irolrl xirnnr nil I Sögard (Den) 60 Rico (Spa) 54 Thögersen (Den) 54 Müller (Wdl) 60 Ceulemans (Bel) 60 43 Noren (Zwe) 50 Dielis (Bel) 60 Scherz (Oost) 60 Van der Smissen (Ned) 42 53 7 West-Duitsland: Maier, Vogts, Rosz- J mann, Schwarzenbeck, Zimmermann; Bonhof, Flohe, Neumann, Abramczik, Fischer en Rum menige. Engeland: Clemence, Neal, Watson, s. Mills; Wilkins, Brooking en „We moeten straks j andere halve finalisten van 1974 hem al waren voorgegaan. Nederland en Polen vertrouwen in hoofdzaak nog op de geroutineerde cracks van vier jaar terug. Schön heeft, zeer voorzichtig overigens, daar conclu- I sies uit getrokken. Met Holzenbein, de (Van een speciale verslaggever) MÜNCHEN. De enorme hoeveelhe den sneeuw, die zondag de hele dag door in München en omgeving vielen, hebben de directie van het Münchener Olympia- C k 11 l" park extra zorgen gegeven. De interland j Bij de Schalke-lijn: Twee aanvallers; baan. Het speelveld in het Olympiastadi- Abramczik en Fischer. Hoewel de Iaat- °n was volledig bedekt met een laag van I ste licht geblesseerd is aan zijn enkel zal 40 centimeter sneeuw en de tribunes wa- j hij toch in de basis staan. Roszmann zal ren volledig ondergesneeuwd. De directie van het Olympiapark nam I onmiddellijk maatregelen. Het speelveld vond zijn 80ste interland. Commentaar lecteerd”, zegt Kevin Keegan. overbodig. Aanvaller Rummenige ook hard getraind”. Keegan zal met Brooking na zijn schorsing van acht wedstrijden van Westham United een dominerende wegens een rode kaart”in een competi- rol moeten vervullen. „We nemen deze bewaker van Rensenbrink in de WK- resultaat” finale die de definitief afwezige Bec- I kenbauer moet doen vergeten. Een enor- me opgave voor een man, die zichzelf j helemaal geen libero vindt. „Ik kan Beckenbauer natuurlijk niet doen vergeten. Ik vind het fantastisch, I dat Schön me die kans wil geven en me uitverkoren heeft boven de Hamburger Hughes, x,xxiio, Kaltz. Ik zal mijn best doen, maar Schön Keegan; Koppell, Latchford en Barness. I moet niet denken dat ik zo naar voren kan komen als Beckenbauer. Ik denk veel meer aan het verdedigende deel van mijn taak als libero”. Helmut Schön: „Dat is nu juist, waar om ik Schwarzenbeck een kans wil ge- ven. Ik weet wat Kaltz die nu op de trouwens over Zimmermann I plaats van de Duisburger Dietz. op de werklozen die voor zeven mark per Aanvoerder Vogts en Bonhof beiden uur belastingvrij de sneeuwoverlast te I van Mönchengladbach, over dit tweetal lyf konden gaan. Vele honderden vrijwil- I bestaat niet de minste twijfel. Ze zullen ijgers meldden zich en gisteravond kon er in Argentinië bij zijn. be directie van het Olympiapark met Helmut Schön: „Ja natuurlijk. Ook ik trots zeggen dat het karwei gedaan was. heb problemen. Ik streef naar een team Ook de aanvoerwegen naar het stadion v/'u'uril mrtcroliilr muf’ I hoopt op een snelle doorbraak van de jeugd. Maar die is niet gekomen. Helmut Schön hoopt van ganser harte, toeschouwers is volledig uitverkocht) in de

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19