Dierenbescherming op bres voor Kerbertasiel 't in de vishcil r HOGER PERSONEEL HOOGOVENS REKENT OP SPOEDIG HERSTEL J. van der Linden voorzitter van Overleg over sociaal plan voor Hoogovens s Jongen gewond na val door gladheid Wethouder J. W. Meijer gekozen tot lijsttrekker voor de PvdA Velsen haven- berichfén „Bedrijf kan weer winst maken" Ouders op Herhaling" wordt voortgezet „Vogelvrienden-Fauna Felisena 9 9 99 5 »0 It Industriebonden NVV/NKV laten verstek gaan Elf aanrijdingen F5 ■■I V, 4 5 FEBRUARI WOENSDAG 22 19 7 8 VELSEN-IJMUIDEN 1 NIEUWE SERIE CURSUSSEN START VOLGENDE WEEK - •x v i i Socialisten hebben als eerste kandidatenlijst klaar Natuurlijk verloop Raadsel Aardgas 9? o Vakantie I - Tentoonstelling (Van één onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Zaterdag 4 maart krijgen alle trotse hondenbezitters in de IJmond de gelegenheid om voor een jury te tonen hoe gehoor zaam hun blaffende viervoeter is. Deze test wordt georganiseerd door de werkgroep Heemskerk van de Velsense afdeling van de Nederland se Vereniging tot Bescherming van Dieren. Plaats van handeling is De Lichtboei in de Maasstraat in Heemskerk. De bedoeling van dit evenement is „iets” te doen aan de huisvestingsomstandigheden in het Kerbertasiel in IJmuiden. „Volle bak" IJMUIDEN. Na een langdurige en diepgaande studie is de Vereni ging van Hoger Personeel (VHHP) tot de slotsom gekomen dat bij Hoogovens in IJmuiden andere middelen dan gedwongen ontslag ter beschikking staan om het staalbedrijf weer gezond te maken. Daarom blijft de Vereniging het plan van de directie om ongeveer 750 perso neelsleden te ontslaan, afwijzen. Werkgroepen DL w Gehoorzaamheidstest start van actie lt 1. 739 1 ur ir du tige i bij line bij dagen orden •rspel- Deze linnen wordt vallen (evolg n aan VELSEN. Met algemene stemmen is wethouder J. W. Meijer gekozen tot lijst trekker voor de PvdA tijdens de komende gemeenteraadsverkiezingen in Velsen. De ledenvergadering, die dinsdagavond in gebouw Velserduin te IJmuiden is gehou den, had over het algemeen weinig moeite met de voordracht, die gedaan was aan de leden. De eerste negen plaatsen op de lijst leverden zelfs geen enkel probleem op. De zittende raadsleden, die zich opnieuw be schikbaar hadden gesteld, vonden zich illemaal op de voorgestelde plaatsen terug. Bij de tiende tot en met de zestiende plaats moest wel enkele malen gestemd worden. Zo werd gepoogd eerst mevr. N. van Overmeeren wat hoger op de lijst te krijgen, later H. Blok en nog later tot lige „Vogelvrienden” uitgebreid, de heren Balm, Maassen en Staal. Tijdens de be spreking van de plannen voor het nieuwe jaar is besloten een feestcomité op te rich ten onder leiding van J. Thomas. Verder wil men van 29 november tot en met 4 december een onderlinge tentoonstelling houden en wil men onderzoeken of het mogelijk is om te komen tot een „vogel- ruil beurs”. tweemaal toe R. Dekker en ook mevr. I. Siegers. In een vrij ruime meerderheid gaf de vergadering echter telkenmale de voorkeur aan de voorgestelde volgorde op de lijst. Partijvoorzitster mevr. M. Ver- hoeff had aan het begin van de drukbe zochte vergadering de hoop uitgesproken, dat de twaalf raadszetels in Velsen door de verkiezingen wat meer zouden worden. Commissielid H. de Boer verzekerde zijn partijleden, dat men op basis van de Ka merverkiezingen in ieder geval dertien ze tels in de nieuwe raad zal halen. Aan het slot van de vergadering merkte een van de vrouwelijke leden op, dat bij de samenstel ling wat te veel de nadruk was gelegd op het vrouw-zijn van enkele kandidaten. Zij hoopte, dat het naar haar gevoel niet cor recte onderscheid over vier jaar geen rol zal spelen. VELSEN. De gladheid heeft woens dagavond een slachtoffer geëist. In de Homburgstraat in IJmuiden kwam een veertienjarige jongen dusdanig door de gladheid ten val, dat bij onderzoek in het ziekenhuis een hersenschudding werd ge constateerd. Daarom heeft de Vereniging berekend wat de financiële gevolgen voor Hoogo vens zijn, als voor de 750 werknemers die met ontslag worden bedreigd de weg van natuurlijk verloop wordt gevolgd in plaats van ontslag. In het gunstigste geval, waar bij alle aangevoerde mogelijkheden zoals vervroegde pensionering en interne en ex terne mobiliteit kunnen worden aange wend, zijn de kosten voor Hoogovens nihil. „Zou in het ongunstigste geval vijf jaar nodig zijn om, vanaf 1980, de afvloeiing door middel van natuurlijk verloop te rea liseren, dan zal die regeling Hoogovens 19 miljoen per jaar kosten gedurende die vijf jaren. Is hiervoor slechts drie jaar nodig, weer gerekend vanaf 1980, dan zijn de lasten voor Hoogovens ook 19 miljoen per jaar, doch gedurende die drie jaar. Tegen de achtergrond van een gewenste verbete ring van de kostenstructuur van 200 mil joen op jaarbasis, mogen deze uitgaven van maximaal 19 miljoen per jaar geen IJMUIDEN. Terwijl de vertegen woordigers van de Industriebonden NVV en NKV schitterden door afwezigheid, heeft de directie van Hoogovens dinsdag met de overige vakverenigingen, Indu striebond CNV, de Unie BLHP en de Ver eniging van Hoger Hoogovens Personeel, overleg gevoerd over een sociaal plan. De vakbondsleiders van NVV en NKV lieten verstek gaan omdat Hoogovens weigert in te gaan op hun eis tot geleidelijke invoe ring van de vijfploegendienst. De besprekingen van gisteren hebben de gehele dag geduurd Langdurig is gepraat over de zogenoemde affinanciering van de pensioenen Deze herziening van de pensi oenregeling is van belang om te voorko men dat werknemers die elders een func tie aanvaarden, hun pensioenrechten vi r- spelen. Ook is van gedachten gewisseld over andere factoren die een beëindiging -.au het dienstverband in de weg staan, ons straks een nieuwe positie moet verove ren vanuit de status van werkloze, is voor ons onaanvaardbaar. Werkloosheid im mers is ontmoedigend, staat in een slecht daglicht bij vrijwel alle werkgevers, en is de slechtst denkbare startpositie om een nieuwe werkkring te vinden. Er is, zo stelt de VHHP verder, een groot verschil tussen afvloeiing en gedwongen ontslag”. tS- Gehoorzaam heid. Voor de des kundig afgerichte herdershond bete kent dat wachten tot de baas een sein geeft. VELSEN. Volgende week starten in Velsen totaal vijftien nieuwe cursussen „Ouders op Herhaling”. In het najaar is de eerste serie cursussen georganiseerd door de Volksuniversiteit Velsen, met honderd deelneemsters van start gegaan. De twee honderd belangstellenden voor deze op friscursus van de lagere schoolkennis, kwamen toen niet aan bod. Voor hen is nu de gelegenheid zich opnieuw op te geven. Voor nieuwe geïnteresseerden geldt nu „wie ’t eerst komt, die ’teerst maalt”. Aan de cursussen die komende week van start gaan kunnen totaal circa tweehonderd- veertig mensen meedoen. De start van de nieuwe programma’s is op maandag 27 en dinsdag 28 februari en op woensdag 1 en donderdag 2 maart. Op zeven verschillende plaatsen in de ge meente worden de totaal vijftien cursus sen op de ochtend, de middag of de avond gegeven. De bedoeling van „Ouders op Herha ling” is het taal en rekenen van de vijfde en zesde klas lagere school te herhalen, aan gepast aan de wensen van volwassenen. Een gedeelte van de wekelijkse les wordt besteed aan een algemeen gesprek, waar bij ieder die dat wil z’n zegje kan doen over de les of over andere onderwerpen. De nu voor het tweede jaar in Velsen draaiende cursus „Ouders op Herhaling” (de Vrouwenbond NW startte in 1976) wordt, zo is gebleken, vooral bezocht om dat de deelneemsters het gemis aan de bewuste kennis dagelijks merkten, omdat zij hun kinderen wilden helpen met huis werk of andere moeilijkheden met school, omdat de cursus de opfrismogelijkheid geeft voor toekomstige deelneemsters van de moedermavo of de deelname biedt een prima gelegenheid om gewoon eens uit de De Vereniging vraagt zich af hoe je moet geloven in een produktieniveau van vijf miljoen ton staal op jaarbasis, als het pessimisme van Hoogovens juist is. „Als inderdaad alle markten afbrokkelen, als de vraag verschuift naar buiten Europa, en ook het aanbod van staal door lage lonen en lage grondstoffenprijzen meer van buiten Europa zal komen, hoe dan argument zijn om over te gaan tot gedwon gen ontslag”, aldus de VHHP in haar nota. Het wordt om meer dan één reden verstan dig geacht als de directie zich op hetzelfde standpunt stelt, „om te voorkomen dat de gevolgen van een verkeerd ingeschatte ontwikkeling eenzijdig op een kleine groep medewerkers wordt verhaald. Het zou bo vendien de gunstige reputatie van Hoogo vens ten aanzien van het sociale beleid bevestigen”. Wat betreft de interne mobiliteit, oftewel de overplaatsingen binnen het bedrijf, lijkt het de VHHP redelijk dat hiervoor rechtvaardige regelingen worden getrof fen. Voorgesteld wordt dat overplaatsin gen naar lagere functies worden verzacht door naast de bestaande tegemoetkomin gen nog een eenmalige extra beloning toe te kennen. „Ook de pijn van eventueel vrijwillig vertrek zal, afhankelijk van de leeftijd van de betrokkene,*met een gunsti ge regeling moeten worden verzacht”. In de nota wordt de motivering van de directie voor een structurele aanpassing van de onderneming, bekritiseerd. De noodzaak er van wordt in twijfel getrok ken en de onderbouwing van het betoog van de directie wordt aanvechtbaar ge noemd. „De nieuwe economische inzichten zijn in feite niet meer dan constateringen dat het pas momenteel slecht gaat”. optimistisch te kijken naar het jaar 1990, en hoe dan voor de langere termijn vast te houden aan een elf miljoen ton staalplan? Het is ons een raadsel”, aldus het hoger personeel in zijn commentaar. De Vereniging deelt de beschuldiging van de Industriebonden dat bij Hoogovens in 1978 en 1979 geen 2500 doch 2900 ar beidsplaatsen verloren gaan. Volgens de inzichten van de VHHP bedraagt de te realiseren personeelsvermindering na sep tember 1977, toen de reorganisatieplannen bekend werden gemaakt, 754 man produk- tiepersoneel en 1639 functionarissen in lei ding en staf. Het hoger personeel verwijt de directie dat zij haar mening op een indoctrineren de wijze presenteert. „De simpelheid van de boodschap en het steeds herhalen van enkele sloganachtige aspecten is niet me- ningvormend, maar integendeel mening- dodend”, aldus het bezwaar. Het direc- tiestandpunt dat er op alle mogelijke ma nieren wordt ingeramd, mist volgens de VHHP een toekomstvisie. „Dat is begrijpe lijk, maar niet hoopgevend”. Op dat ge brek richt de Vereniging echter niet haar kritiek. „Onze kritiek richt zich slechts op het doen voorkomen alsof het inzicht er wel is. Want dat is een houding die vaak leidt tot verkeerde beslissingen”. Reagerend op de eis van de Indus triebonden NW/NKV tot een geleidelijke invoering van een vijfploegendienst, laat de VHHP weten dat zij een dergelijk ploe- gensysteem niet beschouwt als een oplos sing voor de huidige problemen bij Hoogo vens. „Verwezenlijking van dit rooster zou een structurele kostenverhoging veroorza ken, die op dit moment absurd is. Een en ander betekent bepaald niet dat een ande re verdeling tussen arbeid, vrije tijd en geld geen aandacht zou verdienen; inte gendeel, het is voor de komende jaren een wezenlijk onderwerp”. ijn- sds uit iter 24 in dat teron- prof. I wor- lan in kaan- ier. Deelname aan de gehoorzaamheidswed- strijd op 4 maart kost 1,-. Iedere deelne mer krijgt een herinnering en natuurlijk is er een (bescheiden) aantal prijzen. sleur van de dagelijks terugkerende huis houdelijke activiteiten te zijn. Opgave voor de nieuwe serie cursussen kan op het bureau van de Velser Gemeen schap, aan het Moerbergpiantsoen 22 in IJmuiden, telefoon: 02550-15743 of 15789. Daar heeft de heer Verheij alle gewenste informaties over plaats, tijd en docent. De cursus kost - voor twaalf lessen van elk twee uur, vijfenveertig gulden. Door ge- meentesubsidie hebben de organisatoren het lage bedrag kunnen handhaven. IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 190 kg tong, 8 kisten tarbot en griet, 474 kisten kabeljauw, 10 kisten schelvis, 54 kisten wijting, 40 kisten schol, 21 kisten schar en 7 kisten diversen. Prijzen in guldens: Per 1 kg: tarbot 15,84; grote tong 13,52; grootmiddel tong 15,69; kleinmiddel tong 11,52; tong één 9,64; tong twee 8,81-8,51. Per 40 kg: tarbot 460-269; griet 240; ka beljauw één 84-80; kabeljauw twee 104- 79; kabeljauw drie 140-92; kabeljauw vier 98-80; kabeljauw vijf 84-50; schelvis één en twee 156; schelvis drie en vier 70-47; schol één 51; schol twee 52; schol drie 60- 57; schol vier 60; wijting drie 61-50; wijting vier 60; schar 104-63; bot 28-17; leng 100- 69. De besommingen waren: KW 117 7600; KW 170 ƒ4800; UK 208 ƒ3900; KL 7 SL 9 5150; VD19 VD73 ƒ4600; VD20 YE 25 2580; IJM 14 IJM 27 5180; verder waren er twee kotters van Goederede en één uit Texel die tezamen 8000 be- somden. „Daarom”, zo vertelt zij, „zullen wij op 14 juli met een stand aanwezig zijn op de braderie in Wijk aan Zee en in augustus op de braderie in Beverwijk. Begin mei orga niseert de werkgroep een puzzel-duinwan- deling in de waterleidingduinen in Heems kerk en in november wordt een kienavond gehouden.” Deze en soortgelijke activiteiten zouden eigenlijk ook op touw moeten worden ge zet in de andere IJmondgemeenten. Daar ontbreken de zo noodzakelijke werkgroe pen. In Beverwijk zijn na veel moeite drie dames bereid gevonden een begin te ma ken. In IJmuiden zouden twee dames graag zien dat hun schaarse gelederen met een drietal dames zouden worden ver sterkt. In beide plaatsen zouden werkgroe pen kunnen worden opgericht die wat meer leven zouden kunnen brengen in het onbaatzuchtige werk van wat men „de dierenbescherming” pleegt te noemen. Ge gadigden aan de noordzijde van het ka naal kunnen zich opgeven bij mevrouw Geutskens, Euratoomsingel 3 in Heems kerk, telefoon 02510-37347 en aan de zuid zijde kan men kontakt opnemen met me vrouw Schaap, Gijzenveldplantsoen 175 in IJmuiden, telefoon 02550-12412. Mevrouw Geutskens bruist van energie waar het gaat om het behartigen van de belangen van het huisdier. Daarom rekent ze op een klein beetje enthousiasme bij het publiek voor de actie „Volle Bak”. Eén van de bezigheden van de afdeling is het op poten zetten van de „Actie Pleeg- dier”. Mensen die met vakantie gaan kun nen hun huisdier in de kost doen bij een gezin dat op zijn beurt weer gebruik maakt van de gastvrijheid van het eerste gezin. Met vakantie gaan met de wetenschap dat de blaffende of miauwende huisgenoot het ook naar de zin heeft. Wie zoveel gastvrij heid kan opbrengen kan kontakt opnemen met mevrouw Van der Kuy, Luxemburg- laan 735 in Heemskerk, telefoon 02510- 35505. GS De opkomst en ook de sfeer op deze eerste jaarvergadering in het clublokaal in de PEN was goed. Onder voorzitterschap van de heer Dornseiffen werden jaarver slag van secretaris W. de Bruin en het financieel overzicht van penningmeester Ch. L. Friedrichs vlot afgehandeld. De heer Dornseiffen kon de drie ereleden van de voormalige vereniging De Vogel vrienden, de heren J. Balm, J. J. Maassen ev A. G. H. Staal de „zilveren vogel” op spelden als waardering voor hun vele werk voor de vogelliefhebberij. Bij de bestuursverkiezing volgde de heer Van der Linden de niet herkiesbare voor zitter op en werd voor de scheidende twee de secretaris R. de Boer gekozen. In ver band met het samengaan van beide vereni- gingen werd het bestuur met drie voorma- Dat „iets” heeft in de allereerste plaats te naken met de outillage van het asiel. De hokken in het binnenverblijf zijn eigenlijk Ie klein. De mogelijkheden om de honden i de buitenlucht te laten ravotten zijn te beperkt. De wil om de zaak aan te passen strandt echter op gebrek aan.geld. De werkgroep Heemskerk is nu vastbe sloten daar iets aan te gaan doen. Onder het motto „Volle Bak” wil men een aantal evenementen organiseren waarmee ge tracht zal worden de benodigde gelden bijeen te krijgen. Eén van die evenemen ten is de gehoorzaamheidswedstrjjd in De Lichtboei. Als alle deelnemers zich in de keuringsruimte hebben verzameld zullen leden van de kynologenclub West-Fries- land een gehoorzaamheidsdemonstratie geven. Daarna is het de beurt aan iedereen te denkt dat zijn Fikkie of Kazan ook een gehoorzame rakker is. De organisatoren rekenen niet uitsluitend op oudere hon denbezitters maar ook op de jeugd en hun kwispelstaartende huisdieren. Mevrouw Geutskens die met nog vier dames de Heemskerkse werkgroep vormt hoopt dat de wedstrijd net zo aanslaat als de dierenshow die in 1976 werd georgani seerd en waar niet minder dan 80 honden, 25 katten een tiental cavia’s en dozijn konijnen en zelfs wandelende takken wer den ingebracht. Een dergelijke show hoopt men overigens in oktober weer te organi seren. zoals woningfinanciering, studiekosten en verhuiskosten. Controversiële aspecten van het sociaal plan zijn buiten beschouwing gelaten. Het voorstel van de directie om de WW-uitke- ring aan oudere werknemers die worden ontslagen, aan te vullen tot 85 percent van het laatst genoten netto inkomen, is niet aan de orde geweest. Directeur ir. G. Wil mink deelde na afloop mee dat dit voorstel is gedaan omdat uitbreiding van de rege ling voor vervroegde pensionering voor alsnog niet mogelijk blijkt. De ontworpen afvloeiingsregeling op basis van de huidi ge wetgeving, komt echter materieel op hetzelfde neer, aldus ir. Wilmink. Hij kon- d igde gisteren aan de vakbonden weer een brief te schrijven, waarin zij wor uitgeno digd het CAO-overleg met Hoogovens te hervatten De besprekingen over het soci aal plan worden op woensdag 8 maart voortgezet. VELSEN. Op de eerste gezamenlijke jaarvergadering van de samengevoegde volièrevereniging „Vogelvrienden-Fauna Felisena” is J. van der Linden uit Driehuis gekozen tot voorzitter. Hij volg de daarbij J. B. Dornseiffen op, die als voorlopig voorzitter de samenvoeging van de beide vogelverenigingen succes rijk heeft kunnen afronden. Van hem en van tweede secretaris J. Heijerman werd met een attentie afscheid genomen. Volgens de berekeningen van de VHHP is het niet ondenkbaar dat Hoogovens reeds in 1978 en 1979 gemiddeld een posi tief saldo van 75 miljoen gulden zal beha len, als de prijsafspraken op Europees niveau (het plan Davignon) worden nage komen. Bovendien moet het bedrijf vol gens die rekensom de efficiency verbete ren hetgeen een bedrag oplevert van circa 125 miljoen. Daarbij is er dan tevens van uitgegaan dat de overheid de aardgasprijs zal aan passen, dat wil zeggen verlagen, tot het internationaal niveau. Van deze laatste maatregel is het kostprijsvoordeel begroot op 20 miljoen. Op grond van deze bereke ning, die is neergelegd in een rapport over de herstructurering van Hoogovens, meent de VHHP dat niet langer kan wor den staande gehouden dat gedwongen ont slag voor een aantal werknemers vereist is om 200 miljoen op jaarbasis het streven van de directie te bezuinigen. Zoals uit het rekenmodel blijkt, wordt door de VHHP grote waarde toegekend aan de staalprijsvoorschriften in Europees verband. Van de door EEG-commissaris Davignon voorgestelde maatregelen, zijn de verwachtingen hoog gespannen. Reke ninghoudend met een vertraging van het effect, veronderstelt de VHHP dat prijsaf spraken in de EEG voor 1978 en 1979 al een resultaatsverbetering voor Hoogovens kunnen opleveren van gemiddeld 130 mil joen gulden per jaar. Totaal elf aanrijdingen hebben woens dagavond tussen vijf en twaalf plaats ge had Hoewel de meeste automobilisten re kening hielden met de toestand van de wegen, waren deze aanrijdingen blijkbaar onvermijdelijk. In alle gevallen was slechts sprake van lichte materiële schade. Dinsdag aangekomen: Ramnes, New Or leans; Finla, Leer; Stirling Brig, Cont. Plat; IJmuiden; Andrews-W, Colchester; Pep Star, Cape Palmas; Birgit-B, Kopen hagen, IJmuiden; Rimo-F, Kopenhagen, IJmuiden; Isnes, Mo-i-rana, IJmuiden; Cctenraad Kuhlman, Antwerpen; Tora- sund, Antwerpen; Jemrix, Kingslynn, IJ muiden; Sungas, Rouen, IJmuiden; Tor Britannia, Gotenburg; Reguliersgracht, Mantyluoto; Brendonia, Gunness; Vedette, Kingslynn; Eva Tholstrup, Arklow, IJmui den; Castle Point, Londen; Parkesgate, Whitby, IJmuiden; Bordagain, R’dam; Au rora, R’dam; Sioux, Kiel; Dinsdag vertrokken: Hanni, Leer; Star Blackford, Brake, Velsen; Fordonna, Ant werpen; Bison, Cont. Plat, IJmuiden; An na Tholstrup, Oporto; Fenja, Portsmouth; Eskspring, Londonderry, IJmuiden; Jupi ter, Londen, IJmuiden; Hollo, Kristian- sand, IJmuiden; Woensdag aangekomen: Anne Birlhe, Terschelling; Bomma, Oslo; Lynx, Lon den; Don Carlos, Broekman; Isidoro Arta- za, Rotterdam; Ignation, Colchester; Gla- donia, Gunness; Een ander aspect dat door de VHHP wordt benadrukt en waarbij het over heidsbeleid eveneens van doorslaggevend belang is, betreft de energieproblematiek De Vereniging meent dat Hoogovens bij de Nederlandse overheid met recht mag aan kloppen om goedkope energie. Het bedrijf zou moeten meeprofiteren van de enorme aardgasbel die Nederland bezit, vindt de VHHP die eraan herinnert dat de aardgas prijs destijds is gekoppeld aan de prijs van aardolie in de verwachting dat deze zou dalen. Toen daarentegen de olieprijzen gingen stijgen, bleef de koppeling gehandhaafd en werd het aardgas een grote bron van inkomsten voort de overheid. Ten opzichte van de Westduitse staalindustrie, waar de aardgasprijs is verbonden aan de veel la gere kolenprijs, verkeert Hoogovens nu in een nadelige positie die uitgedrukt in een getal neerkomtbp 20 miljoen gulden. Van daar dat de VHHP aandringt op een verla ging van de Nederlandse prijzen „waarbij tenminste de ongelijkheid vergeleken met West-Duitsland moet worden wegge nomen”. De opstellers van het rapport wijzen er op dat het niet hun bedoeling is om te bepleiten dat met een eventueel gunstig saldo van 75 miljoen, zoals uit hun reken som tevoorschijn komt, overbodige ar beidsplaatsen in stand gehouden zouden moeten worden „Wij onderschrijven dat reorganisaties zullen moeten plaatsheb ben, maar vragen om een behoedzame aanpak De gedachte dat een aantal van In de pauze van de gehoorzaamheids- wedstrijd moet het allemaal zo’n beetje gebeuren. Dan zal asielbeheerder Kraayenoord het een en ander vertellen over de situatie in zijn dierenpension. Direct in aansluiting daarop zal onder de aanwezigen worden gecollecteerd. Mevrouw Geutskens hoopt met de ande re dames van haar werkgroep niet alleen te bereiken dat de nodige gelden voor aanpassing van het Kerbertasiel kunnen worden gerealiseerd, ze is van mening dat de dierenbescherming en het werk dat door deze vereniging wordt verricht iets meer in de publieke belangstelling komen. ifl „Volle Bak

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5