Pinnkkio Lieve Leugenaar Een bekentenis Youri Egorov Ricardo Mino Groepenpresentatie I? '53 s f- UIT. T agenda van amsterdam ALLERHANDE I «9 wijzen Wh Muziek en Toneel Bioscopen r F R R 11 A R I PONPI R n A G 3 17 19 7 2 srlijk E99M eiders co ^25 De tel. nou, 21.30 U as Vrijdagavond kan men er terecht van 20.30-24 uur, op zaterdagen zondag van 14-17 uur. Zuid-Afrika-avond. Vrijdagavond (20.30 uur) heeft er onder auspiciën van de werkgroep IJmuiden van Amnesty International een informatieavond over de schending van mensenrechten in •Zuid-Afrika plaats, waar de Rhodesische muziekgroep Zimba, een samenvoeging van het duo Spangle and Haze en de percussionist Pecos Mamba, het culturele gedeelte van de avond voor zijn rekening neemt. Plaats van handeling. Het Witte Tejater, Kanaalstraat 257, IJmuiden. 't Oude Slot. In het Heemsteeds cultureel centrum ’t Oude Slot aan de Ir. Lelylaan 6 heeft vrijdagavond (20.15 uur) een open podiumavond plaats en zal zaterdagavond (20.30 uur) de Haarlemse swingband Swing Department, voorheen de Hugo van Buysen Jazzband acte de présence geven. Behalve bekende jazzwerkjes uit de jaren 20 en 30 staat modern werk op het repertoire. Het is een zesmansformatie met onder meer HD-reporter Hans Invernizzi in de gelederen. DAC. Jongerencentrum DAC, in de Haarlemse Ripperdastraat, biedt komend weekeinde een tweetal interessante programma’s. Vrijdagavond (20.30 uur) treedt de deels Haarlemse band Crypto op. Die naam stond ooit garant voor jazzrock van vaderlandse bodem en van een behoorlijk niveau. Alleen Bert Devies, een technisch begaafd gitarist, als enig lid van de oorspronkelijke bezetting, maakt nog deel uit van de huidige groep. De samenstelling belooft het een en ander. Pierre van der Linden (ex-Focus) drumt, Cor Dekker (ex-Ekseption) bast, Ernst Oosterveld speelt keyboards en Dick Remelink (ex-Galaxy-Lin) sax. Zaterdagavond (vanaf 19 uur) zal een deskundige jury, bestaande uit Fer Abrahams (Muziekkrant Oor). Kees Schierbeek - drums gaat het nog altijd naar wens. Vrijdagavond spelen zij in het Haarlemse jeugdcentrum TIOLI aan de Laan van Angers 5, een van hun jaarlijkse thuiswedstrijden. Aanvang 21 uur. Gevarieerd. In Folkcafé De Teerling kan de liefhebber van de betere volksmuziek deze week maar liefst twee keer terecht. Vanavond (20.30 uur) speelt de Engelse troubadour Alex Atterson er, zondagavond (20.30 uur) musiceert de Britse folkgroep Bully Wee in De Teerling, Kleine Houtstraat 58, Haarlem. Sociëteit Artemis, Herenweg 48 in Lisse biedt zondagmiddag (12 uur) een aardig koffieconcert. Volksmuziek door het ensemble Yupanki en The Great Djehli staat op het programma. In bistro ’t Goede Uur, Korte Houtstraat 1 te Haarlem speelt gitarist Willem Möller zondagavond klassieke werkjes in een intieme sfeer vanaf 21 uur. Hans Keune improviseert zondagmiddag vanaf 15 uur in het Zandvoortse jazzcafé De Hobbit op het .Dorpsplein. Tenorist Harry Verbeke is zijn gast. .Providence”, toeg. 16 j Dag. .03 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en I OM at 13 3392 tjes 3n Plugboer (Provinciaal Servicebureau Noord-Holland) en John Oomkes (Haarlems Dagblad), tot diep in de nacht samen met het publiek de verrichtingen aanschouwen van enkele amateurgroepen uit Haarlem en omgeving. Javelin (symfonische rock), Alive (rock), Tilt (punk), Spoill (rock en blues), Rëminiscence (jazzrock) en The Rits Band (symfonische rock) zullen tijdens deze eerste groepenpresentatie in 1978 strijden om prijzen als een demo-tape en een contract voor een optreden. Aanbevolen, want de amateurs van vandaag zijn immers de profs van morgen. Bintangs. Een dikke zeventien jaar sjouwt de IJmonds-Haarlemse formatie The Bintangs nu langs het vaderlandse clubcircuit. Nog altijd een succes?, is een veel gehoorde vraag. Maar met de „Nederlandse Stones”, een bijnaam die ze nooit kwijtraken, gaat het de laatste jaren beter dan ooit tevoren. Gus Pleines - vocalen en mondharp. Frank Kraayeveld - bas en vocalen, Jack van Schie - gitaar, Albert Schierbeek - gitaar en Harry Galerie Van. Objecten en tekeningen van Daniël Farioli uit Nice worden van maandag 27 februari tot 17 maart tentoongesteld in Galerie Van, Hagestraat 18 in Haarlem. De galerie is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 14-17 uur en op zaterdag van 12-17 uur. Lichtproject. Zoltin Peeter, die de vorige zomer een expositie van zijn lichtprojecten had in de Vishal in Haarlem, heeft nu in het Frans Halsmuseum een permanent lichtproject geïnstalleerd. Het object heeft de titel gekregen van „De middellijn en de bovenzijde van de totaal-twee-dimensionale schaduw van een deur”. Rond het object is een kleine expositie gecreëerd met werktekeningen, etsen en een maquette die vanaf vandaag gedurende een maand te zien zal zijn. Het museum blijft tot 1 maart gratis open. Jannie in 't Hout. In de Burgerzaal van het Velser stadhuis stelt Jannie in 't Hout-Borel poppen tentoon. De expositie van de uit het Noordhollandse Bergen afkomstige kunstenares wordt vrijdagavond om 20.30 uur geopend. Men kan er tot en met 17 maart terecht, op werkdagen van 9-12 uur en van 14-17 uur en op maandag- en donderdagavond van 19.30-21.30 uur. Weekeiirttentooiistelling. Ten huize van de familie Van der Poel, Eerste Poellaan 61 bij de Zemelmolen in Lisse wordt dit komende weekeinde een tentoonstelling gehouden van werk van Willem Snitker, Karoly Veress, Adrienne Riss, Henk Mooy, Jan van Geem, Bert Dekker, Sylvia Blickmanen Patricia Bredius JZellkt Ptuio-serie. Youri Egorov woont sinds Lieve Leugenaar. Van 1 tot en met 4 maart spelen Ellen Vogel en Paul Steenbergen in de Haarlemse Stadsschouwburg de door Jerome Kilty bewerkte briefwisseling tussen George Bernard Shaw en de actrice Pat Campbell. Steenbergen heeft „Dear Liar”, dat in het Nederlands „Lieve Leugenaar” is gaan heten, zeventien jaar geleden al eens gespeeld samen met Ida Wasserman. Het is een spel dat uit louter dialogen bestaat en dat ruim anderhalf uur duurt. Toch was het destijds zeer de moeite van een schouwburgbezoek waard. De briefwisseling tussen Shaw en Campbell heeft veertig jaar voortgeduurd. Zij begon toen Shaw nog praktisch onbekend was; Patrick Campbell was toen reeds een mooie vrouw en een gevierd actrice. Een deel van de briefwisseling bestaat uit amoureuze verklaringen en heftige verwijten Paul Steenbergen regisseert deze nieuwe voorstelling, die op 3 maart officieel in première gaat. Max Schuchart maakte de vertaling van Kiltys merkwaardige toneelstuk. Aanvang 20.15 uur. Tafel in kwint. „Een heldere koele produktie met wat spot en wat humor, met dynamiek, verrassing en verwondering”, zo karakteriseerde onze recensent Conrad van de Weetering de voorstelling Tafel in kwint, gespeeld door Mimetheater Termiek. Het betreft de eerste produktie van Termiek, een gröep die nog sinds kort bestaat. Tafel in kwint is een spel van vijf mimespelers en waarin door hun bewegen bepaalde karakters langzaam hun contouren laten zien. Het spel is zorgvuldig opgebouwd met een minimum aan materiaal. De spelers zijn Sjoerd Schwibettus, Teun Luijendijk, Trees ten Scène uit Een Positie van toneelgroep Centrum, met Ingeborg Elzevier en Jules Hamel. l Een bekentenis. Centrums lisschrijver Ton Vorstenbosch heeft het lek Een nagelaten bekentenis, Ichreven door Marcellus Emants, voor heel bewerkt. De hoofdpersoon in het [ek heeft zijn vrouw vermoord. Daarna hij zijn „bekentenis” gaan schrijven, een iek waarin hij mogelijke getuigen op een yaalspoor zet Het boek en nu ook het kk is als een grote terugblik schreven. De moordenaar, Willem jrmeer, is zelf aanwezig bij de ontleding e hij van zijn verleden geeft. De rol jrdt bij Centrum, dat het stuk uitbrengt ider de titel Een bekentenis, gespeeld hr Jacques Commandeur. Peter jsthoek heeft de regie en Judith Lansink itwierp het decor. De première van Een tkentenis is op 1 maart in de bneelschuur en wordt dan nog korgespeeld tot en met 4 maart. Op 23,24, len 28 maart zijn er in de Toneelschuur [rst nog try-outs te zien. Aanvang 20.30 I Amsterdams Volkstoneel. Door het lie land ontmoet Beppie Nooys (zelschap Amsterdams Volkstoneel ithousiasme rond de voorstelling „Als je cht.dan ben je rijk”. Op 24 en 25 bruari komt deze produktie voor de atste maal in de Stadsschouwburg van aarlem. Als je lachtdan ben je rijk is nrevue-achtige produktie vol msterdams sentiment. Als basis larvoor dienden enkele volksschetsen in Herman Bouber, waarvan Beppie boy en haar zoon Dick in samenwerking et Jan Staal een nieuwe bewerking aakten. Het gaat om een leven van eugde en zorgen van een groepje msterdamse karakters, samengebracht md een pleintje waarin ook weer de istalgische volkskarakteristiek uit de lofdstad zichtbaar is. Daarvoor zorgt in vooral het intieme, hartveroverende ;cor van Martin Hinrichs. Er wordt ook «1 gezongen in dit programma, waaraan ider meer meewerken Hetty Blok, Wim ama, Monique Smal, Martin Brozius, ick Rienstra, Mimi Kok en Carry Tefsen ;regie heeft Beppie Nooy. Aanvang 1.15 uur. Faust II. Op zondag 5 maart komt het ■zelschap Euro Studio uit Duitsland naar Ie Haarlemse Stadsschouwburg met 'aust II van Goethe. Dit tweede deel van eFaust-tragedie wordt bijna nooit Bgevoerd omdat het stuk voor Ispeelbaar wordt gehouden Regisseur lünther Penzoldt ensceneerde het in 1975 Baden-Baden; nu komt hij met het stuk, Ipeeld door een ander gezelschap naar iarlem. Om deze in het Duits gespeelde prstelling voor een zo breed mogelijk ubliek toegankelijk te maken geeft drs. Th. H. Kellerhuis, docent Duits aan het Triniteitslyceum, komende zaterdag om 16 uur in de Stadsschouwburg een inleiding over Faust II, waarbij iedere belangstellende welkom is. De toegang is vrij. Vuile Handen. Het Publiekstheater speelt op 23 maart in de Velsense Stadsschouwburg Sartres toneelspel Vuile Handen. Het stuk is in feite een politiek ingekleurde thriller met een psychologisch karakter. Vuile Handen speelt in de denkbeeldige staat Illyrië. Een jeugdig lid van De Partij krijgt opdracht een der kopstukken te doden omdat diens opvattingen met meer stroken met de lijn die De Partij nu volgt. Maar de moordenaar gaat sympathie opvatten voor zijn slachtoffer en daardoor ontstaat een menselijk conflict. De belangrijkste rollen in het door Jo Dua geregisseerde stuk worden gespeeld door Hans Boswinkel (de partijbons Hoederer) en Johan Ooms (het jonge partijlid dat hem moet doden). Aanvang 20.15 uur. Hauser Orkater. Het succes dat Hauser Orkater heeft met het programma ’t Vermoeden heeft geleid tot een Engelse versie daarvan. De groep gaat daarmee in het voorjaar naar Londen. In maart staat de groep er de hele maand mee in The Roundhouse. Om daar zo goed mogelijk voor de dag te komen speelt Hauser Orkater ook een aantal Engelstalige voorstellingen in ons land, ’t Vermoeden is nu The Huich gaan heten en is van 23 tot en met 25 februari in de Toneelschuur te zien. Aanvang 20.30 uur. Reeds uitver kocht. Pinokkio. De voorstelling Pinokkio die het Ka-theater nu al weer lange tijd speelt, is vorig seizoen wel de beste kinderproduktie van het seizoen genoemd Niet ten onrechte, want de spelers van Ka-theater hebben er iets heel fijns van gemaakt. Het bekende verhaal over de houten marionet die tot leven komt en dan allerlei menselijke en onmenselijke avonturen beleeft, krijgt op een heel bijzondere levendige wijze gestalte. In de Toneelschuur komt Pinokkio komende zondag om 14.30 uur. Een Positie. Toneelgroep Centrum speelt in het luchttheater van de Toneelschuur op woensdag 1 maart Marcellus Emants korte stuk Een Positie. Een Haags ambtenaar ontdekt dat zijn vrouw amoureuze verhoudingen heeft met anderen. Hij probeert haar drastisch aan banden te leggen, doch zijn echtgenote weet hem vol sarcasme en ironie te pareren. Goede rollen van Jules Hamel, Ingeborg Elzevier en Henriëtte Tol, in een strakke regie van Jacques Commandeur. Aanvang 12.30 uur aliteit. anderhalf jaar in Amsterdam, nadat deze Rus besloot zijn vaderland voorgoed te i’erlaten omdat het hem niet de mogelijkheden bood om zich artistiek roldoende te ontplooien. Gloedvolle ecitals en lovende tot zeer lovende )erSOO ritieken bezorgden hem binnen korte tijd aam en grote reputatie, zodat Egorov snel litgroeide tot een kasmagneet. Hij werd iverigens in 1954 in Kazan geboren, tudeerde na zijn eindexamen aan het (oskouse conservatorium bij Jakof Zak. )p zeventienjarige leeftijd won hij een - rijs op het Marguérite Long-Concours te |Warijs, in 1974 werd hij tweede op het 'sjaikovsky-Concours te Moskou en een I aar later behoorde hij tot de irijswinnaars op het Koningin llisabeth-Concours te Brussel. Volgende reek dinsdagavond (20.15 uur) is hij de J vierde pianosolist in de serie van het Haarlems Concertgebouw. Egorov zal dan Mozarts Sonate in C (KV 545), Schuberts Sonate in a opus 143 en Chopins 12 etudes opus 10 spelen. C-concert. Vrijdagavond (20.15 uur) geeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van gastdirigent Elyakum Shapirra het derde concert in de serie C in het Haarlems Concertgebouw. Voor de pauze wordt uitgevoerd het werk Drie Fanfares voor drie trompetten en drie trombones van de Nederlandse componist Otto Ketting, waarna de Tsjechische cellist het fabuleuze Eerste Celloconcert van Sjostakovitsj zal vertolken. Na de pauze worden nog Eodaly’s Concert voor Orkest en de Suite uit de Vuurvogel van Stravinsky ©gevoerd. Raphael Sommer, in Praag geboren, studeerde bij Pravoslav Sadlo en later in Frankrijk bij Maurice Maréchal en Paul Tortelier. Raphael Sommer is •lomenteel in Londen woonachtig en heeft sinds hij op het Marlborough Festival in 1965 furore boekte internationaal carrière gemaakt. Hij staat overigens ook als dirigent bekend. Flamenco de Concierto. Ondanks zijn leugdige leeftijd hij is achter in de dvintig behoort Ricardo Mino tot de bekendste Spaanse flamencogitaristen. Veel Nederlanders moeten hem kennen uit •en van de laatste edities van het Fiesta Gitana, dat elk jaar ons land aandoet. Als solist beschikt Mino over grote technische bekwaamheden die het hem mogelijk maken zijn flamencospel te verfraaien met elementen van het klassieke gitaarspel, Wnder dat de beheersing van de maat zo belangrijk in de flamenco daaronder te lijden heeft. Deze verfijning van de flamenco wordt de „flamenco de concierto" genoemd. Zaterdagavond verzorgt Ricardo Mino een gitaarrecital in het Haarlems Concertgebouw. Aanvang 20.15 uur. Kadens. In concertzaal Kadens aan de Smedestraat 31 te Haarlem wordt zaterdagavond (20.15 uur) door het Haags Piano Trio, bestaande uit pianiste Loes - Geusebroek, violiste Claartje van Peype LX V 'nce^'st Hans Woudenberg, een concert in net kader van de „zolderconcertserie” Begeven. Zij spelen werken van Beethoven, Ravel en Ives. Het Haags Piano Trio werd een jaar of vijf geleden opgericht, toen de leden allen een hts Bummelaar, Willemien Oosterveld en Adrie Verberne. Tafel in kwint komt op 2 en 3 maart in theater Pierrots Paradise, in gebouw De Egelantier, Gasthuisvest 47, Haarlem. Aanvang 20.30 uur. P roloog. Met je handen in je zakken, zo heet de produktie die toneelgroep Proloog uit Eindhoven gemaakt heeft voor werkende en werkloze jongeren. Daarmee komt Proloog op 2 maart in Deining, Ripperdastraat 13a, Haarlem. Het stuk gaat over verschillende situaties waarmee jongeren met betrekking tot de arbeidsmarkt te maken krijgen. Zo is er de onderhoudsmonteur Hafrie, die onregelmatige werktijden heeft en in zijn vrije tijd auto’s repareert. Zijn werkplaats is tegelijk een soort ontmoetingsplaats voor jongeren. Voor Gerard, 18 jaar en werkloos, voor Anita, die ook op de fabriek bij Harrie werkt en voor haar werkloze vriendin Coby. Ook voor Coby’s vriendje Johnny, 17 jaar, werkloos en niet bijzonder gretig om weer aan het werk te gaan. De voorstelling in Deining begint om 20 uur, na afloop is er gelegenheid over het stuk na te praten met de spelers van Proloog. Godfried Bomans. Toneelgroep Godfried Bomans geeft op 24 februari in het Goede Herdercentrum, Laan van Angers 1 in Haarlem een gevarieerde avond. Daarop komt een muzikale show door The Black Sheep en tevens wordt de eenakter Dialoog aan het raam opgevoerd. Het stuk werd geschreven door Valentin Chorell en vertaald door Johan van Os. De spelers zijn Leo de Wit, Jack Bontekoe en Hennie Meijer. Aanvang 20 uur. Samen. De Noordhollandse toneelgroep Samen speelt op zondagochtend (aanvang 11.30 uur) in het Cultureel Centrum in Zandvoort „In de holte van je arm”, komedie van Dimitri Frenkel Frank. Vanaf 11 uur js het publiek welkom en wordt er een gratis kopje koffie geschonken. Peter Wyssbrod. Op 25 februari komt ds Zwitserse mimespeler Peter Wyssbrod met zijn produktie Le Grand Départ in het Witte Tejater, Kanaalstraat 257, IJmuiden. Gaat over een man die met zes koffers op de trein wacht. Een voorstelling die soms doet denken aan de oorspronkelijke enscenering van Wachten op Godot (niet vergelijkbaar met de opvoering die Onafhankelijk Toneel vorige week zaterdag in dit theater liet zien). De produktie gaat over het steeds mislukkende vertrek van de man met de koffers. Treinen razen voorbij en als er een stopt, dan valt er juist een koffer open, waardoor ook deze keer het vertrek niet kan doorgaan. Aanvang 20.30 uur. Concertgebouw (Van Baerlestraat, tel. 718345): Donderdag 23 febr., gr. zaal, 20.15 uur: Con certgebouworkest o.l.v. Vaclav Smetacek, m.m.v. Cristina Ortiz, piano. Werken van Pau- er, Prokofieff en Dvorak. Vrijdag 24 febr., kl. zaal, 20.15 uur: George van Renesse, Rudolf Jansen piano, m.m.v. Carolyn Watkinson alt en mannenkoor, gr. zaal, 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Bella Davidovitch en Jekaterina No- vitskaja piano, werken van Fauré, Mozart, Ravel en Tsjaikowsky. Zaterdag 25 febr. gr. zaal, 15.00 uur: Matinée op de vrije zaterdag; Concertgebouworkest o.l.v. Vaclav Smetacek, m.m.v. Theo Bruins, piano. Werken van Pauer, Bartók en Dvorak, gr. zaal 20.15 uur: Amster dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Bella Divadovitch en Jekateri na Novitskaja piano. Werken van Fauré e.a. Kl. zaal 20.15 uur: Nationale Gitaarserie m.m.v. Stanley Noordpool en Rob Faverey gitaar. Werken van Brouwer, Dowland e.a. Zondag 26 febr., gr. zaal, 14.15 uur Abonnementsconcert serie Z; Concertgebouworkest o.l.v. Vaclar Smetacek, m.m.v. Theo Bruins piano. Werken van Pauer, Bartók en Dvorak, gr. zaal 20.15 uur Schubert-cyclus, m.m.v. Alfred Brendel piano, werken van Schubert. Spiegelzaal 11.00 uur. Nederlandse Omroepstichting „Für Elise”. Dinsdag 28 febr., gr. zaal, 20.15 uur; Schubert- cyclus, m.m.v. Alfred Brendel piano. Werken van Schubert, kl. zaal; Stichting KAM, Hol lands Glorie, m.m.v. Emmy Verhey viool en Carlos Moerdijk piano. Werken van Beetho ven, Poulenc, Keuris en Ravel. Woensdag 1 mrt., gr. zaal 12.30 uur; Gratis Lunchconcert m.m.v. Dorthy de Rooij, orgel; gr. zaal 20.15 uur; Abonnementsconcert serie B: Concertge bouworkest o.l.v. Leonard Bernstein, m.m.v. Montserrat Caballé, sopraan, Hanna Schwarz alt, René Kollo tenor, Kurt Moll, bas en groot Omroepkoor. Werken van Beethoven. Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 242311): Donderdag 23 febr., 20.15 uur: Le Tombeau de Couperin, Dumbarton, Midzomernachts- droom, het Nationaal ballet. Vrijdag 24 febr. 20 uur; Opera Tosca; zaterdag 25 febr.; 20.15 uur en zondag 26 febr.; 14 uur: Publiekstheater met De Rechtvaardigen. Maandag-27 ïebr.; 20 uur: Opera Tosca. Dinsdag 28 febr.; 20.15 uur: Zuidelijk Toneel Globe met Burger Schippel. 26 febr. geen avondvoorstelling. Carré (Amstel, tel. 225225): T.e.m. zondag 5 maart (beh. maandags): 20.15 uur: Henk Elsink met Theater en Thuis. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248): T.e.m. zondag 26 febr.: 20.30 uur: Toneelgroep Centrum met Bikkelhard van David Hare, don derdag 23 en vrijdag 24 febr.: 12.30 uur: Toneel groep Centrum met Tussen de middag van Don Dekker. Donderdag 23 febr., 14.15 uur: Toneelgroep Centrum met Bikkelhard van Da vid Hare. De Engelenbak (Nes, tel. 247368): Donderdag 23 t.e.m. zaterdag 25 febr.: 20.30 uur: Toneelgroep Podium met „Harten twee, harten drie”, van Paul Rodenko. Klein Bellevue (Leidsekade, tel. 248301): Dage lijks (behalve zondag en maandag): 20.30 uur: „One-man show” van Frans Halsema. Zondag 26 febr.: 20.30 uur: ..Dutch Tread”. Cellist Ra - phael Sommer is solist op het C-concert van het Noordhol lands Philhar monisch Orkest. Nog een paar dagen is in de bovenzaal van de Stichting Beeldende Kunst op de Gedempte Oude Gracht in Haarlem een kleine expositie van oud en nieuw werk van Leo de Winter te zien. Daar hangt onder meer deze acrylschildering „Pioen rozen Hetty Blok. Wim Wama en Martin Brozius in Als je lacht dan ben je rijk. Alhambra I (Weteringschans, tel. 233192). „De mantel der liefde”, toeg. 16 j., Dag. 14, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Alhambra II (Weteringschans): „Annie Hall”, toeg. 16 j., Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. tel. 234876): „Star Wars”, toeg. a.l. Dag. 14.15, 1$ en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr. tel. 266227): „Julia”, toeg. 16 j., Dag 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club „Cesar en Rosalie”, toeg. 12 j., Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15,15.45,19 en 21.30 uur. Vr. en za. nacht 00.15 uur. Centraal (Nieuwendijk, tel. 248933): „Deep Throat”, tpeg. 16 j„ Dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15.00, 16.15, 17.30, 18.45, 20.00 en 21.15 uur, zo. vanaf 12.30 uur. Cineac Damrak I (tel. 245648): „De doorzetter”, toeg. 16 j., Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „Supervixens”, toeg. 16 j., Dag. 18.45 en 21.15 uur, do. vr. di. ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr. tel. 243639):Smokey the Bandit”, toeg.-a.l. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Za. zo. en wo. alleen 19 en 21.30 uur. Cinema Int. (Aug. Allebéplein, tel. 151243): „Smokey and the bandit”, toeg. a.l. Do. vr. za. en zo. 19 en 21.30 uur, ma., di. en wo. 20 uur. Cinetol (Tolstr. tel. 722291): „Kringloop van de angst”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22.00 uur en do. t/m za. ook 00.30 uur. Zaal 2: „Padre Padrone”, toeg. 16 j., dag. 19.30 en 21.30 uur. City I (Leidseplein, tel. 234579): „Alleen de laat ste kogel telt”, toeg. 16 j., Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2 „La vi devant soi”, toeg. 16 j„ dag. 13.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3 „Het gedonder in de glazen”, toeg. 16 j., Dag. 14.15, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. City 4 „Les vacances de Mr. Hulot”, toeg. a.l. Dag. 15, 18.30 en 21 uur, zo. 12.45, 15.30, 18.30 en 21.00 uur. City 5 „Sisters”, toeg. 16 j., Dag. 13.30, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13.30, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. City 6 „Heavy Traffic”, toeg. 16 j., Dag. 14.30, 19.30 en 22.00 uur, zo. 13.15, 15.30, 19.30 en 22.00 uur. City 7 „Barocco”, toeg. 12 j., do., vr. ma. en di. 14 uur, elke avond 19 en 21.15 uur. Za., zo. en wo. 14 en 16.30 uur „De fluit met de zes smurfen” toeg. a.l. Corso (Klaverstr. tel. 234561): „The spy who loved me”, toeg 12 j., Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16.00, 18.45 en 21.30 uur. Desmet (Pl. Middenlaan, tel. 226551): „The here tic”, toeg. 12 j., Dag. 19.30 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan, tel. 723653): „Lawrence of Arabia”, toeg. 12 j., Dag. 20.15 uur. Flora Disney Theater (Amstelstr. tel. 230469): „De reddertjes”, toeg. a.l. ma., di., wo., do. en vr. 14 en 19 uur, wo. en zo. 13.30, 16 en 19 uur, za. 10.30, 16 en 19 uur. Kriterion (Roetersstr. tel. 231708). „Het slan- geëi”, toeg. 16 j., Dag. 14, 19.30 en 22 uur, vr. en za.nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (tel. 235909): „Het slangeëi”, toeg 16 j., Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr., tel. 230655): „Dokter Zjivago”, toeg. 12 j., Dag. 14 en 20 uur. Parisien (Nieuwendijk, tel. 248933). „Emmanu elle in America”, toeg. 16 j., Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. Zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (tel. 223542). „De door zetter”, toeg. 16 j., Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur- Rex‘(Haarlemmerstr. tel. 246132): „Duel der gele giganten”, toeg. 16 j., Dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan, tel. 723488). „2001: a space odyssey”, toeg. 12 j., Dag. 20.15 uur, za., zo. en wo. 14.00 uur. Rivoli (boven Kriterion tel. 723488): Rosema ry’s baby”, toeg. 16 j., Dag. 19.15 en 21.45 uur. Za. en wo. 14.15 uur en zo. 13 en 15 uur „Abba - de film”,' toeg. al.l. Roxy (Kalverstr. tel. 232809). „Soldaat van Oranje”, toeg. 12 j., Dag. 14 en 20.15 uur. Saskia (Winkelgalerij Rembrandtplein 243363): „Bruce Lee: zijn leven, zijn gevech ten”, toeg. 16 j., Dag. 14, 19 en 21.15 uur, zo. 13.30,16, 19 en 21.15 uur. Vr. za.nacht 23.30 uur. Studio K (boven Kriterion, tel. 231708): „Bobby Deerfield”, toeg. 12 j., Dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, tel. 245790). „Chi- nesisches Roulette”, toeg. 16 j., Dag. 19.45 en 22.00 uur, zo. 14, 19.45 en 22.00 uur. Tuschinski I (Reguliersbreestr. tel. 262633): „Doctor Vlimmen”, toeg. 16 j., Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21 30 uur. Tuschinski 2 (Reguliersbreestr. tel. 262633): „De mantel der liefde”, toeg. 16 j., Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 3 „Bedreiging”, toeg. 16 j Dag 14 30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 4 „La Dentelliere”, toeg 16 j., Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5 „Fi 14.30, 19 en 21.30 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht, tel. 237460) „Nous irons tous au paradis”, toeg. 16 j., Dag 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur Bintangs spelen vrijdagavond in TIOLI. opleiding solospel aan het Haags Conservatorium volgden. De afgelopen jaren werd een groot aantal concerten gegeven en het trio heeft dan ook een vrij omvangrijk repertoire opgebouwd. Harmonie Orkest Haarlem. Simon Butter dirigeert zaterdagavond (20.15 uur) in de Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein te Haarlem, maar liefst drie blazersgroepen. Zo zal het Harmonie Orkest Haarlem, dat al enkele jaren actief werkt aan een wat meer klassiek repertoire, werken van Darling, Mendelssohn, Fu^ik, Orsomando en Saint-Saëns ten gehore brengen. Maar het programma zal worden geopend door de blazersgroep van het Muziekcentrum Zuid-Kennemerland met werken van Wright, Bach en The Beatles. Later op de avond speelt het blazersensemble Jeugd en Muziek dan nog de Vierde Mars van Ferdinand Paër. Goltfusz. In de Hervormde Dorpskerk te Sassenheim heeft vrijdagavond (20.15 uur) wederom een Goltfusz-concert plaats, waarop alle uit te voeren werken van Bach zijn. Zo dirigeert Jan Pasveer het Zaans Cantatekoor, dat een reputatie heeft opgebouwd met regelmatige uitvoeringen van Bachcantates, in de Motetten Komm, Jesu, komm en Jesu, meine Freude. De begeleiding wordt verzorgd door klavecinist Cor Brandenburg, terwijl de koorwerken worden afgewisseld door orgelspel van Hans van Nieuwkoop. Open dag De Egelantier. Zaterdagmiddag van 13 tot 17 uur houdt cultureel centrum De Egelantier aan de Gasthuisvest 47 in Haarlem wederom open dag in samenwerking met het Frans Halsmuseum, onder het motto „Licht en donker”. Heel duidelijk verbonden met dit thema zijn projectiedemonstraties door Perspekt Studio's in Pierrot’s Paradise (13.30 en 14.30 uur), een schimmenspel bij Stichting Kreater en een demonstratie met laserlicht door de Jonge Onderzoekers (ieder half uur) Daarnaast laten Zaterdagateliers, Balletstudio Leo IJs, muziekcentrum Zuid-Kennemerland en andere in de De Egelantier gehuisveste instellingen zien op welke gebieden ze zich bewegen

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17