Films in de ijmond 4 a Overtuig een ander i kwispd- door A Santpoort krijgt binnenkort landelijke rijvereniging kort ijmondnieuws SCHEIDEN DOET LIJDEN... Orgelconcert in Engelmunduskerk BEN CRAMER BËiy ‘i fl SPI IJMUIDEN BEVERWIJK Voorlichtingsavond op 1 maart Kla\ Bon Herdenking van februaristaking BHK-penningmeester treedt af Twee aanvragen voor hinderwetvergunning Luxor Theater Stadsschouwburg Kennemer Theater geconfronteerd met een samenleving die City Theater HEDENAVOND optreden van Thuis in de wereld, thuis in de buurt,thuis in huis. M\ NATIONALE INZAMELING. HI HOOFDKANTOOR: HOOIKADE 43-46 DEN HAAG - TEL. 070/60.39.05 IJMOND 6 19 7 8 FEBRUARI 2 3 DC j - NIEUW REPERTOIR! VRIJ ENTREE Dank u wel voor uw medewerking. [lut] SPAARNE 78 HAARLEM een prachtig (pletina) miniatuurtje UI het h snuf: die ii heefl bero If I O w nationale inzameling Leger des Heils 27 februarl-11 maart DONDERDAG 1 BEGRAFENISEN CREMATIEVERZORGING i Naam nieuwe abonnee Adres; Plaats fe JANSZ. C05 Naam aanbrenger Adres: Plaats I De nieuwe abonnee maakt eerst 2 weken gratis kennis met de krant en wil daarna kwartaalabonnement Stuur hem/haar: Haarlems Dagblad jaarabonnement IJmuider Courant Beverwijkse Courant SANTPOORT.— De initiatiefne mers voor de oprichting van een lan delijke rijvereniging voor Santpoort en omgeving hebben zoveel respons gekregen dat ze op korte termijn spij kers met koppen willen slaan. Woens dag 1 maart wordt in het gebouw De Haven aan de Schipbroekenweg in Santpoort-Noord een bijeenkomst ge houden om de mogelijkheden voor een dergelijke vereniging nader te bespreken. De landelijke rijvereni ging De Commandeurs te Heemskerk heeft zich bereid verklaard in de eer ste jaren voor de organisatie bij te springen. De laatste tijd is steeds meer de vraag naar voren gebracht waarom er in het gebied tussen Heemskerk en Heemstede nog geen landelijke rijvereniging van de grond is gekomen. De afgelopen tien jaar is het aantal ruiters sterk toegenomen. Dat komt bijvoorbeeld tot uiting in de traditio- Stuur mij alsdank voorde „moeite" miniatuurtje: De landelijke rijvereniging De Comman deurs die de initiatiefnemers voor een der gelijke vereniging in de gemeente Velsen van het begin af heeft gesteund, zal ook een groot deel verzorgen van het program ma voor de bijeenkomst op 1 maart in De Haven. Voorzitter Boots en secretaresse mevrouw Meijssen-De Ridder zullen doel en mogelijkheden van een rijvereniging uiteenzetten en ook een film over het werk van De Commandeurs vertonen. Daarna wordt er volop gelegenheid gegeven vra gen te stellen. De bijeenkomst die om acht uur ’s avonds begint is voor alle geïnteres seerden toegankelijk. nele Santpoortse Feestweek. Het is nog niet zo lang geleden dat de organisatoren slechts met grote moeite voldoende paar den en rijders voor de evenementen ter beschikking kregen. De laatste jaren is de belangstelling zo sterk toegenomen dat het veel inspanning kost het aanbod te ver werken. IJmuiderCourant BeverwijkseCourant de krant die het goed ziet Het gewenste vakje aankruisen en deze bon, in een open envelop, zonder postzegel sturen naar Damiate Pers, Antwoordnummer 416, Haarlem. Als abonnee kent u onze krant. U weet dus hoe prettig het is om elke dag uit de eerste hand te vernemen hoe het gaat in de wereldin ons land en in de buurt Toch zijn er mensen die onze krant nog niet lezen! Uw beste vriend of vriendin, buurman of kennis misschien? Breng daar gewoon even verandering in. Maak hem of haar abonnee Zo gefikst. En mooi beloond! Want voor die kleine moeite krijgt u van ons een van die prachtige miniatuurtjes kado. Kijk eens om u heen Heeft u al een abonnee op het oog? Vast wel heten de films, die Kennemer Theater res pectievelijk in z’n nachtvoorstellingen en z’n kindermatinee vertoont. ...Laat het servies heel .Wees lief voor elkaar. Een hond met een karakter, dat wordt bepaald door een brok spreekwoordelij ke trouw, begrijpt niets van scheiding van echtelieden en nog minder van de randverschijnselen. Het lijkt vóór alles goed om maar niet te lang stil te staan bij al de ongein. Een wandeling in de vriesheldere buitenlucht kan alleen maar verhelderend werken en bovendien een nieuw leven doet het verleden snel ver geten. Inderdaad wint na een kwartiertje wandelen het vertrouwen het van de ach terdocht. Laika laat haar fraaie pluim staart als een machtige banier wapperen op de swingende beweging van haar le vendige gang. Een hond met een onver moeibaar fysiek. Een doener die een gro te mate van charme paart aan een brok stoere energie. Een echte buitenhond. Hier en daar liggen in het park nog wat sneeuwresten. Laika besnuffelt de witte massa. In haar pracht en praal van de winterjas met warme kleuren komt ze mooi uit tegen de witte achtergrond. De fotograaf probeert haar op die locatie te vangen in zijn lens. Dat valt weer niet mee want Laika blijkt een bewegelijk dier, dat alles hoort en zich weinig tijd gunt om te poseren. Ze geeft er de voor keur aan de zaken die haar belangstel ling opwekken te onderzoeken. Een parel van een hond die eigenlijk alleen maar in een huisgezin mag waar men van plan is er „iets” van te maken. Een gezellig brok aanhankelijkheid in ruil voor een kosthuis. BEVERWIJK. Penningmeester Th. Peeperkoorn van de Beverwijkse Harmo nie Kapel ziet wegens tijdgebrek geen kans meer om langer in het bestuur zitting te blijven nemen. Maandagavond 20 maart zal tijdens de ledenvergadering van de BHK in het gebouw De Harmonie een nieuwe penningmeester moeten worden gekozen. Voorzitter J. Ravensteijn, W. Schoonewolf en J. Johansen zijn ook aftre dend, maar stellen zich herkiesbaar. Aan de orde komt ook de benoeming van diri genten c.q. instructeurs. tweeduizend jaar op die van de aarde is vooruitgelopen. Gorilla’s hebben de mens heid tot hun slaaf gemaakt, waardoor deze zijn gedoemd een dierlijk bestaan te lijden. Heston komt in opstand tegen het apenge- zag, en weet enkele medestanders te ver werven. In het „verboden gebied” van de planeet vindt hij vervolgens bewijsmateri aal voor zijn theorie, dat de mens eens een intelligent wezen was. Groot is de schok echter, als hij verderop in het „verboden gebied” het half bedolven Vrijheidsbeeld aantreft. Dat doet hem beseffen, dat hij niet op een vreemde planeet, maar op de aarde is beland een aarde, die tijdens zijn vele lichtjaren durende ruimtevlucht door de bewoners zelf is vernietigd. Hand persje VELE ging VI in het p park R verjasd langste' woonlij hand ba nen wa zen De 1. Laurens Jansz Coster VELSEN. Bij de gemeente Velsen zijn twee aanvragen voor verlening van een hinderwetvergunning binnengekomen. De een is afkomstig van visrokerij Glasz voor een visrokerij aan de Rondweg 32 in IJ- muiden. De ander is van Radio Holland aan de Trawlerkade 98 in IJmuiden voor een werkplaats voor onderhoud en repara tie van scheeps-elektronische apparatuur. De voorwaarden, die aan het verlenén van een vergunning worden gesteld zijn op het stadhuis van Velsen in te zien. Op woens dag 8 maart wordt er om elf uur in het stadhuis een hoorzitting gehouden, waar op bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen worden ingebracht. Ma a telijk schijn van h „De ii om h< verbe schrot vrijbl beidsi Reparatie binnen 48 uur service -314181 De Schans. - Vrijdagavond 24 februari om 20 uur kan er in het buurtcentrum De Schans worden geklaverjast. De heer Roose probeert voor een vlekkeloos ver loop van de drive te zorgen. Aanvang 20 uur. Ma a liseerc gedeel plichti zich a van c Doch l midde tionele zoals reau v wetse woord zowel den vii oneert meest; het ke aangei den. E tidiscij intensi kundig Van di bedoel wordt arbeid tevens zullen Daar gen va van de werkzc inform sen op tantenl onbehé het gro terwijl niemar strijdig kgn, is genomi ment v l|fst 1 maand Dat e ven bei op kee begrijp trekkel stellen ring is. opstelt werk w wing d Het r vaart z doet da slag te heid ai voor ee kleine i in de I twee kl gen die beginse met na Net als het IJmuider City Theater heeft Luxor aan de Breestraat de nieuwste Ja mes Bond op het programma staan: „The spy who loved me” met Roger Moore als geheim agent 007, Barbara Bach als ma joor Anya Amasova en Curt Jurgens als Karl Stromberg in de hoofdrollen. Ian Flemming, geestelijke vader van al het twee met atoomkoppen geladen onderzeeërs ver dwijnen, afkomstig uit respectievelijk Rusland en Engeland. Verantwoordelijk voor deze verdwijningen is Karl Strom berg, een schatrijke reder, die op een kunstmatig, futuristisch aandoend eiland voor de kust van Sardinië woont. De gehei me diensten van Engeland en Rusland besluiten tot samenwerking en James Bond en de beeldschone Russische agente Amanova moeten het karwei zien te kla ren. De techniek helpt hen een handje in de vorm van een sportwagen, die ook als onderzeeër dienst kan doen en die voorts met verschillende accessoires is uitgerust om kwaadwilligen op een afstand te hou den. Dankzij die wagen en het vernuft van Bond brengt het duo het er weer levend vanaf In de zondagmatinee vertoont Luxor „De apenplaneet”, waarin Charlton Hes ton, als kapitein van een Amerikaans ruimtevaartuig die op een onbekende pla neet een noodlanding moet maken, wordt VELSEN. Oud-verzetstrijders uit de gemeente Velsen zullen dit jaar weer deel nemen aan de herdenking van de februa ristaking in 1941. Die herdenking heeft op 25 februari plaats met een défilé langs het monument van de Dokwerker op het Jo nas Daniël Meijerplein in Amsterdam. Iedereen, die aan het défilé wil deelnemen wordt uitgenodigd om gezamenlijk met de trein van 15.38 uur uit Oud-IJmuiden, 15.44 uur uit IJmuiden-Oost en 15-53 uur uit Santpoort naar Amsterdam te gaan. Laika is het toonbeeld van de chique hond. Ze staat fier op haar benen te pronken in haar weelderige pelsjas. Heel erg fraai van kleur; licht-roodbruin met een wazig zwarte stola. De spitse snuit komt tevoorschijn uit een al even fraaie kraag. En dan is er een pluimstaart die het geheel completeert. Tóch lijkt Laika niet helemaal geluk kig. Als KWISPELdoor een poging tot kennismaking waagt neemt ze een gere serveerde houding aan. Laat duidelijk merken eerst de kat eens even uit de boom te willen kijken. Laika is een hond met wat bittere ervaringen. Die hebben hun sporen op de gave hondeziel achter gelaten. Het is niet te verwachten dat ze daar langdurig last van zal houden. Het lijkt eerder gewoon een kwestie van „nieuw vertrouwen krijgen in de mens heid”. Laika werd de vreugde van de huiselij ke warmte ontzegd toen de echtelieden van haar pleeggezin gingen scheiden. Wat daar allemaal aan vooraf is gegaan zal wel nooit duidelijk worden. KWIS PELdoor is er ook helemaal niet belang stellend naar. Het valt echter wel op dat Laika schrikachtig is. Ze houdt KWIS PELdoor en de fotograaf voortdurend in de gaten. Een liefkozing en een aanhaling heb ben resultaat. Laika vlijt zich aan de voeten van haar begeleiders. Kijkt naar ze op alsof ze wil zeggen: Maak alsjeblief geen ruzie...Nergens mee gaan smijten- In de Stadsschouwburg is in de avond voorstellingen van het weekend de film „Turks Fruit” geprolongeerd, een Neder landse speelfilm naar een boek van Jan Wolkers met in de hoofdrollen Monique van der Ven en Rutger Hauer. Voor de zondagmatinee staat de Nederlandse jeugdfilm „Lieverdjes uit Amsterdam” op het programma. Het is een boeiende avon turenfilm ov er twee Amsterdamse meis jes, die op vakantie in Limburg een bank overvaller opsporen. De bioscoop aan de Zeestraat prolon geert de in Kennemer 2 draaiende spekta kelfilm „De twaalf veroordeelden” nog een weekje. Heel wat bekende Hollywood- namen draven in deze rolprent van Robert Aldrich op, zoals Ernest Borgnine, Robert Ryan, Telly Savalas en Trini Lopez. In Kennemer 1 is deze week „De Avon turiers” te zien. Ook weer met een zanger/ acteur in de cast, namelijk Charles Azna vour, die zich in de verfilming van Harold Robbins gelijknamige bestseller bijge staan weet door witte-doeksterren als Oli via de Havilland, Anna Moffo en Leigh Taylor Young. „Stoeipoezen” Li In City Theater draait de komende week de nieuwste James Bond film met de fraaie titel „The Spy who loved me” ofwel De spion, die mij beminde. De film is ook in Beverwijk te zien en voor verdere infor matie verwijzen we daarnaar. Zondagmid dag draait in City „Trinity en Sartana” een Westernkomedie met in de hoofdrollen Ro bert Widmark en Harry Baird. Het is een verhaal over twee vrolijke westernhelden, die met veel geknal van hun pistolen door het leven gaan, maar in de film geen enkel Bond-geweld, laat ditmaal lijk achterlaten. NAAM: Laika LEEFTIJD: 1 jaar RAS: Tervurense Herder SOORT: Meisje PRIJS: ƒ60,- INLICHTINGEN: 02550-15744. i 1. Laurens Jansz Coster 2. Papierschepper 3. Handpersje VELSEN. Organist Joop Huizinga geeft vrijdagavond een orgelconcert op het Flentrop-orgel in de eeuwenoude En gelmunduskerk in Oud-Velsen. Aan het concert werkt ook de sopraan Ans Bosma mee. Zij zingt werken van J. S. Bach, Cesar Franck, André Caplet en Hendrik Andriessen. Joop Huizinga speelt op het orgel composities van Anthoni van Noordt, Buxtehude, Pachelbel, Couperin, Bach, Stanley, Franck, Andriessen en Ja cob Bijster. Het concert is gratis toeganke lijk en begint om 20.15 uur. De kerk is verwarmd. 2. Papier- schepper Het Leger doet ook nu weer een beroep op uw medewer king om het werk van het Leger te kunnen laten doorgaan Het Legerwerk dat inhoudt, verantwoordelijk te zijn voor het geestelijk en maatschappelijk welzijn van de mede mens. Al onze kollektanten zijn voorzien van een duidelijke volmacht. Ook u kunt uw bijdrage storten op giro 438968 ten name van het Leger des Heils, Edisonstraat 14 Umuiden Het Leger des Heils komt tweemaal per jaar bij u langs om uw bijdrage in ontvangst te nemen. 1e De overbekende kerstkollekte en ten 2e de 1O$U. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zit te wachten. Behalve op woensdag en zon en feestdagen is het asiel dagelijks geo pend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. 's Zaterdags van 9 tot 1 uur. „The spy who loved me”, met in de hoofdrollen Roger Moore, Curd Jurgens (midden) en de fraaie Barbara Bach, maakt deze week opgang in de IJmond. Zowel het IJmuider City Theater als het Beverwijkse Luxor Theater vertonen dit nieuwste produkt van de Bond-industrie. en „De Lefschoppers” V Excursie Hoogovens. - De afdeling Sant poort van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt dinsdag 28 februari een excursie naar het Hoogovenbedrijf. Daar wordt de film „Blik op staal” ver toond waarna een rondrit per autobus over het terrein wordt gemaakt en enige van de belangrijkste fabrieken worden bezocht. Fietstocht TVS. - De Turnvereniging Santpoort heeft voor dinsdag 7 maart een fietstocht voor de damesleden op het pro gramma staan. Om negen uur ’s morgens wordt vertrokken van de Bosbeekschool in Santpoort-Noord. De leiding is in han den van mevr. A. Jongboom. t: L ■k dag en nacht FILIALEN TE HAARLEMWi I helm i n a pa rk 13 tel. 023/31 69.27 Wilhelminastraat 22 - lel. 023/31.52.36 Duncklerstraat 82 - tel. 023/34.25.45 I alle formaliteiten verz. advertenties - eigen rouwkamers - eigen rouwdrukkerij eigen rouw volgauto's

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 6