Binnenkort start van wijkcontactbijeenkomsten WACHTEN OP DE SLOPER Expressie-avond Katholiek Vrouwengilde Han Bennink in Alpha Wegwijs in gemeentelijke zaken burgerlijke stand SBI veilingen beverwijk Hill buurthuis activiteiten V J Gerard van Ruyven lijsttrekker van de PPR BELASTINGHULP IN DIENSTENCENTRUM AMATEURFOTOGRAFEN REIKTEN PRIJZEN UIT Jaarvergadering Vrouwenraad in teken van gezondheid Heemskerk Geen spreekuur KGIJ-VIERING OVER „WAT HEET WERKEN” zaterdag 7 2 5 FEBRUARI BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 J Vanavond in Beverwijk (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Dinsdagavond 7 maart start de gemeente Heems kerk in het buurthuis d’Evelaer met de eerste wijkcontactbijeenkomst die in het kader staat van het toekomstig welzijnsbeleid. Dat gemeente lijk beleid bestaat alleen nog maar op papier en middels vier wijkcon tactbijeenkomsten hoopt het gemeentebestuur en de gemeenteraad er achter te komen wat de verlangens en ideeën zijn van de particuliere groepen die werkzaam zijn in de specifieke welzijnssectoren; zorg, educatie en recreatie en natuurlijk ook van de bevolking, die ongetwij feld hun mening hebben over het welzijn in de buurten. - 4,'. HU H WELZIJNSBELEID IS OOK ZAAK VAN DE BEVOLKING WETHOUDER A. VAN HERPEN ’■d GERARD VAN RUWEN Hiiiiiiiii iiiiiiiiiii BEVERWIJK. Wethouder ir. J. Camf- ferman van Beverwijk is maandag verhin derd zijn wekelijkse spreekuur te houden. Door de maatschappelijke ontwikkeling is de welzijnsbevordering in een plaats in lianden gekomen van de overheid, die er naar streeft een samenhangend welzijns beleid te voeren. De rijksoverheid heeft al aangekondigd dat de gemeenten meer over welzijnsbeleid krijgen te zeggen. Hoe dat beleid er uit komt te zien, dat bepaalt de bevolking, het particulier initiatief en de professionele welzijnswerkers. Samen jnet al deze groeperingen wil de gemeente tot het formuleren van doelstellingen ko men, waarmee een papaieren welzijnsbe leid kan worden omgebogen tot een bruik baar en werkzaam geheel. Eens in de veertien dagen houdt men in de Nieuwe Slof een clubavond die zeker door een dertig tal leden bezocht wordt. Op de laatste veertiendaagse bijeenkomst zijn de uitslagen bekend gemaakt van de zwart-wit wedstrijd. Er zijn er dit seizoen drie gehouden. De wedstrijden werden ge jureerd door leden van de Uitgeester ama- teurfotografen vereniging. BEVERWIJK. De Beverwijkse ama teur fotografen vereniging mag zich in haar 54e levensjaar in een grote belang stelling van jonge amateurfotografen ver heugen. Het gemeentebestuur beschouwt die der wijkcontactbijeenkomsten (7 maart en 21 maart in d’Evelaer en 4 april en 9 mei in buurthuis De Zandkraai) als ge schikte gelegenheden om informatie over dat nieuwe welzijnsbeleid te geven en vragen daarover vanuit de bevolking te krijgen. Wethouder A. van Herpen, de man die de welzijnsnota schreef, en binnen het college van B. en W. verantwoordelijk is voor het nieuwe welzijnsbeleid, verduidelijkt don derdagavond in de raadsvergadering, dat er beslist ruimte open moet worden gehou den voor de inbreng van de bevolking en de wijkcontactbijeenkomsten een uitste kend middel zijn om over en weer van gedachten te kunnen wisselen. In het gebouw Kerkweg 47 c vindt men de afdelingen onderwijs, sport, perso neelszaken, recreatie, cultuur en jeugdza ken. Het bureau woonruimteverdeling is ook in dit gebouw te vinden. Het bureau is alleen geopend op maandag-, dinsdag- en woensdagmorgen van 9 tot 12 uur. Het bureau vastgoedregistratie is gevestigd aan de T. Brandsmastraat nr. 2. Ingegaan wordt door de KGIJ, die om 19.15 uur in de Vredevorstkerk bijeen- Ook deze twee panden in de Peperstraat gaan tegen de vlakte. Nu de sloper in de Breestraat het karwei van „Wij hoeven niet bang te zijn dat het particulier initiatief de traditionele belan gen zal gaan verdedigen van wat is opge bouwd. Er blijft ruimte voor nieuwe intiti- atieven”. Duidelijk is wel dat het college en de gemeenteraad een keuze zullen moeten maken uit de enorme hoeveelheid wel zijnswerk dat momenteel wordt verricht. Fraktie-voorzitter F. Perquin van de PvdA merkte donderdagavond op, dat die keuze onvoldoende wordt erkend. Hij vreesde dat de professionele welzijnswerkers er met een groot deel van de te verdelen buit vandoor zouden gaan. Wethouder Van Herpen was niet zo on dersteboven van Perquin’s opmerkingen. „Hij doet alsof wij altijd lekker hebben kunnen spelevaren op rijksgesubsidieerd water en dat we nu zelf met de billen bloot moeten. De gemeenteraad zal straks te recht een keuze moeten doen uit de berg die op ons afkomt. Maar men mag niet de indruk wekken dat men straks tegenover door naar de Peperstraat waar de nummers 48 en 46 afgebroken moeten worden. In één van de huizen was een keuze komt te staan die we nooit eerder zijn tegengekomen. Er dient wel degelijk een politieke keuze in het wel zijnsbeleid gemaakt te worden, maar die keuze doet u nu ook”, zo hield Van Herpen de raad voor. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Donderdagmiddag 9 maart om 14 uur begint in De Nieuwe Slof de jaarvergadering van de Federatieve Vrouwenraad Beverwijk. Naast de versla gen van de werkgroepen vorming, gezond heidszorg en milieu, komt tijdens de verga dering het thema „gezond zijn en gezond blijven” aan de orde. Twee verpleegsters uit Beverwijk en Heemskerk, de zusters De Graaf en Groot, hygiënisten in het RKZ en St. Jozef, vertellen iets over de li- chaamshygiëne en de Scheveningse huis arts Boritius verhaalt over zijn praktijker varingen. BEVERWIJK. Donderdag 2 maart wijdt de afdeling Beverwijk van het Ka tholiek Vrouwengilde een avond aan ex pressie in woord en gebaar. BEVERWIJK. Ouderen uit Bever wijk en Wijk aan Zee kunnen ook dit jaar weer bij het Dienstencentrum aan de Kerkstraat terecht voor inlichtingen of hulp bij het invullen van hun belasting formulier. BEVERWIJK. Het zal voor tuinbou- wend Kennemerland een moeilijke zaak worden om over te schakelen op andere produkten dan de „geëikte” produkten die men hier is te telen en daar zijn ook wel verschillende redenen voor. Een vast staand feit is dat men met verschillende produkten uitgeteld raakt en daar moet iets nieuws voor komen. In de veilingzaal van de veiling Beverwijk werd een voor- lichtingsmiddag gehouden die goed be zocht werd. Er waren drie sprekers, ing. A. J. van Oijen bedrijfstakdeskundige voor de volle gronds groen tenteelt uit Noord- Brabant en de chef van de proeftuin „Bre da”, de heer Nuijten, hebben verschillende nieuwe teelten naar voren gebracht. Teel ten die het in het Brabantse heel goed doen. Gedacht werd aan het vervroegen van verschillende produkten met plastic- korrels, iets waar men hier al mee begon nen is, om met peen, radijs en rabarber, dan werd er voor Beverwijk een paar oude stokpaardjes van stal gehaald: de teelt van aardbeien maar dan met gekoelde planten die in Augustus vrucht geven e« de teelt van snijbonen. Beide produkten zijn erg arbeidsintensief, toch namen vele kwekers deze teelten in hun gedachten wel mee. Maar men zag er toch meer in dat met de bestaande teelten meer oogst zekerheid bieden, doordat de voorlichtingsdienst naar middelen zoekt'om weer voor de volle honderd procent de bekende Kennemer- landse teelten uit te kunnen voeren. HEEMSKERK. In verband met de invoering van wisselende werktijden voor het personeel van de gemeente zijn de spreekuren van burgemeester en wet houders iets gewijzigd. GEBOREN: Caroline van Dam, Francisco Javiel Ur bano Rienda, Marcel Kuijs, Johannes Cor nells John Bakkum, Wesley Hogervorst, Niels Timotheus Grannes, Denice Dippell, Adrianus Johannes Theodorus de Wit, Guide Matthijs Oortwijn. ONDERTROUWD: John K. Setchfield en Carmen M. Go- mesh, Robertus A. M. Schelvis en Marijke Bleeker, Rudolf van Huis en Cornelia W. Gerritsen, Bernardus H. de Haan en Caro lina M. Hargarden. GEHUWD: Heyte Ringsma en Catharina Maria Blok, Cornells Gerardus Sebastianus Duijn met Wilhelmina Margaretha Ostermeijer, Har- men Noorderbroek met Anna Maria Aga tha Theissling, Paulus Willem Cappele met Engelina Geertruida Maria Butter, Gerar dus Petrus Bosman met Johanna Geer truida Maria Welboren, Robert Franciscus Johannes Pieters met Jacoba Magdalena Anthonisse, Gerardus Hendrikus Wilhel mina de Ruijter met Cobi Plonia Maria van den Nouwland. OVERLEDEN: Otto Louis Oleg Wiegand oud 56 jaar, Guurtje Termeer geboren Hildering oud 90 jaar, Gdrnelia Peekei geboren De Ruy ter oud 65 jaar, Hermina Theresia Johan na Louisa Bouwmans geboren Verbrae- ken oud 90 jaar, Reinier Beentjes oud 82 jaar, Maarten Mulder oud 59 jaar. De uitslag van de laatste wedstrijd van: beginnersgroep; eerste: H. Welbers; gevor derde groep; eerste: F. Kraayeveld. Na deze serie van drie wedstrijden kwam als eerste bij de beginners naar voren H. van Hove en bij de gevorderden kwam de eerste prijs in handen van F. Kraayeveld. Volgende week gaat men een bezoek bren gen bij de zustervereniging in Castricum. Hier zal het eigen werk worden gepresen teerd. -- In het raadhuis aan het Nielenplan kan het publiek terecht voor de burgemeester, de secretaris, algemene zaken, ruimtelijke ordening en onteigening. In het gebouw Kerklaan 26 zetelen de afdelingen burger lijke stand, bevolking, militaire zaken en het kantoor van de kassier, die alleen geopend is op maandag, woensdag en vrij dag van 9 tot 12 uur. Woensdag 1, donderdag 2 en vrijdag 3 maart houdt een belastingdeskundige spreekuur in het dienstencentrum, terwijl hij op 6 maart zitting houdt in Huize Nieuw Akerendam aan de Mr. Van Lingenlaan. Wie van zijn diensten gebruik wil maken, dient via het dienstencentrum telefonisch een afspraak te maken, en wel via het nummer 20679. De cliënten wordt voor eenvoudige zaken een kleine financiële vergoeding gevraagd. Ze moeten meene men de jaaropgave 1977, papieren die be trekking hebben op betaalde rentebedra- gen (bijvoorbeeld Over persoonlijke lenin gen), een totaaloverzicht van buitengewo ne lasten met betalingsbewijzen en eventu ele spaarbankboekjes. Onder leiding van mevrouw M. Macklen- bergh, docente expressievakken, zal na een korte introductie het publiek groeps gewijs worden uitgenodigd mee te spelen. Op deze wijze komen, aldus het Vrouwen gilde, zowel positieve als negatieve reac- ties naar voren over allerlei activiteiten op maatschappelijk terrein. Na afloop kun nen de aanwezigen een bandopname van het ten tonele gevoerde beluisteren. De bijeenkomst wordt gehouden in de St. Jo- zefzaal aan de Arendsweg en begint om 20 uur. De democratisering van het welzijnsbe leid krijgt op 10 april een vervolg, wanneer de centrale informatieve bijeenkomst wordt gehouden. De informatie die dan wordt gegeven, zal er vooral op gericht zijn om een werkgroep in te stellen, die een plan gaat ontwerpen hoe de zaak nu ver der afgehandeld dient te worden. Ook die planning is een zaak van participatie, want het is niet alleen in het belang van de overheid die zicht en greep wil krijgen op het welzijnswerk en de ontwikkelingen daarin, ook degenen, die het werk uitvoe ren of er direct gebruik van maken, moe ten de kans krijgen hun stem te laten horen wanneer er „gepland” gaat worden. De wethouder, die opmerkte dat het particulier initiatief in alle vrijheid de ruimte moet worden gelaten om zich te kunnen ontwikkelen en dat de overheid zich daar zo min mogelijk mee dient te bemoeien, hoopte op een grote opkomst van de bevolking bij de vier wijkcontact bijeenkomsten. „We zullen de mensen de moed proberen bij te brengen om zich over het toekomstig welzijnsbeleid uit te spreken”. Met het buurthuis De Lichtboei zal nog een ge sprek volgen over de in de wijken Zuid- broek-Oosterwijk te houden contactbij eenkomst. „Wij gaan die wijken niet om zeilen”, merkte wethouder Van Herpen op. BEVERWIJK. Na een week rust zet Alpha Soos vanavond de reeks zaterdag- aktiviteiten in het ontmoetingscentrum aan de Beverwijkse Moensstraat voort met een optreden van musicus Han Bennink. Bennink, Zaankanter van huis-uit, kan op zijn vijfendertigste al terugzien op een respectabele staat van dienst. Rond 1960 begon hij zijn muzikale loopbaan in gezelschap van mensen als Mischa Mengelberg en jazzdrummer Piet Noordijk. In 1967 richtte hij met Mengelberg en Willem Breuker de Instant Composers Pool op. Deze pool geeft in eigen beheer platen uit. Volgende maand verschijnt „Tetterettet”, de twintigste lp. Han Bennink, die dit jaar de componistenprijs van de stad Berlijn in ontvangst neemt, speelt zaterdag in de Alpha Soos solopartijen op drums, altviool, klarinet en tenorsax. Het optreden begint om 20 uur. komt, op het vraagstuk van de werkgele genheid in onze regio. In het bijzonder zal worden verhelderd wat de bijbel zegt over de verhouding tussen arbeid en gerechtig heid. Een filmploeg van de TV-rubriek Ken merk zal opnamen van de viering maken met het oog op een uitzending over basis groepen en kritische gemeenten. In deze uitzending wil men met name laten zien op welke wijze ook kerkelijke groeperingen vanuit evangelische inspiratie met maat schappelijke vraagstukken bezig kunnen zijn. Aan de informatietafels kunnen geïnte resseerden zich opgeven voor de demon stratie op 4 maart in Almelo tegen de uitbreiding van de ultra-contrifugefa- briek. Bij voldoende deelname zal er van uit de IJmond namelijk een bus naar Al melo rijden. De Lichtboei Buurtcentrum „De Lichtboei” heeft een cursus op stapel staan voor ouders die thuis met hun kinde ren willen knutselen. Er wordt les gegeven op maandagavond 6, 13 en 20 maart. Aan de orde komen verschillende materialen en technieken. Voor inlichtingen en opga ven kan men zich wenden tot de buurthuis leiding, Maasstraat 5 in Heemskerk, tel. 32651. De Lichtboei. Ook met „De Licht boei” kunnen kinderen in de lagere school leeftijd gedurende de zomervakantie op kamp. Reisdoel is Hóeven in Brabant, waar een kamphuis met veel mogelijkhe den is afgehuurd. De 6- tot 9-jarigen kun nen mee van 15 tot en met 22 juli, terwijl de 10- tot 12-jarigen een weekje later (van 22 tot en met 29 juli) vertrekken. Inlichtingen en opgaven via telefoonnummer 32651. De Schans Buurtcentrum „De Schans” aan de Schans in Beverwijk ver volgt dinsdag de serie informatiemidda gen voor vrouwen met een voorlichtings bijeenkomst over anti-conceptje en sexua- liteit. Van 14 tot 15.30 uur is Mary Zwaan van de Rutgerstichting in het buurtcen trum aanwezig, om informatie te geven en vragen te beantwoorden. Aan de orde ko men de verschillende methoden van ge boortenbeperking (pil, condoom, spiraal, sterilisatie) terwijl voorts zal worden inge gaan op de problemen die rond de bele ving van sex kunnen leven. Op 21 maart komt in het kader van de informatiemid dagen voor vrouwen een diëtiste praten over een gezonde voeding, over te dik en te dun zijn en wat men daaraan kan doen. Voor inlichtingen of het opgeven van keu- ze-onderwerpen kan men bellen met staf medewerker Ricus Franken van „De Schans”, telefoon 23106. BEVERWIJK. De viering van de Kri tische Gemeente IJmond is vanavond ge baseerd op de vraag „wat heet werken?”. Ditzelfde onderwerp stond onlangs cen traal op een studiedag in Amersfoort, waar toespraken werden gehouden door onder meer Roel Pomp en Jan Ruijter en waar het koor van de KGIJ een liturgi sche afsluiting verzorgde. slagerij Vgn der Geest en café Meerestein heeft ge klaard, stuurt de gemeente Beverwijk de heren meteen Burgemeester J. Kok houdt iedere maandagmorgen van 11 tot 12 uur spreek uur in het gemeentehuis. Wethouder H. J. M. Roozen houdt iedere dinsdagmorgen van 10.30 tot 11.30 uur spreekuur in het gebouw van de dienst gemeentewerken aan de Zaalberglaan. Wethouder A. van Herpen van onderwijs houdt alleen na telefonische afspraak spreekuur, evenals wethouder P. Vos. Het spreekuur van wet houder J. Vervelde-Wagenaar is iedere maandag en donderdag van 15.30 tot 17 uur in het gebouw van de sociale dienst aan de Kerklaan en alleen na telefonische afspraak met het bureau huisvesting. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Gerard van Ruyven is door het aktiecentrum PPR van Bever- wijk/Wijk aan Zee als eerste op de groslijst voor de gemeenteraadsverkiezingen gezet. Het huidige raadslid wordt gevolgd door Connie Trautwein, aktief in de aktiegroep «Leefbaar Wijk aan Zee en in Milieu-de- fensie. Als derde werd geplaatst Peter Groot, voorzitter van de PPR Bever- wijk/Wijk aan Zee, vierde is Gerard Ha gen, 5e Nico Buntsum, 6e Jules Bouma, 7e Jaap Brakenhof, 8e Ymie Riemersma, 9e Mary Weterings, 10e Filp Schijf, 11e me vrouw Oostveen-van Meegen en 12e Piet de Jonge. vroeger een sigarenzaak ge vestigd. In het ontwerpstruc- tuürplan krijgt de grond langs de Peperstraat een woonbestemming.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7