TE LAGE SCORE TEGEN BELGIË WEINIG TEGENSTAND VOOR LOUK SANDERS Geen promotie voor Nederland paardenkoersen in Kings Cup Negen goals tegen Jong Oranje Bridge-titel Rebattu-Sint I I Hellas kansloos tegen Ruch: 17-23 IT jl - i ■Bi Li r •'-if" ggg. ■ÉlI Onwennig I EVERT LEBBINK VOORZITTER NKB '1 X FEBRUARI MAANDAG 27 19 7 8 16 M I I L - 'z i Nb 1 z - Waarde van hockeyzeges moet nog bewezen worden 1-6, 1 2 len 15, fd- nd- 14- 8-5, >pa- inje SO- -9. Che Ra- 2-8, -6. I. 1: ■1,’t t Halverwege de wedstrijd was Jong Oranje al volledig „ingepakt”. Leefers, Ron Steens, Doyer (2) en Paul Litjens (uit twee lange hoekslagen) joegen de bal in de eerste 35 minuten al zesmaal langs HCKZ- doelman Claushuis, die zich vlak voor het rustsignaal liet vervangen door Drijver. Deze werd nog driemaal gepasseerd; twee keer door Litjens (strafcorner en strafbal) en eenmaal door de actieve Doyer, die de rebound van een lange hoekslag uitbuitte. Roderick Bouwman (Schaerweyde) scoor de tegen uit een korte hoekslag. BLOEMEND AAL. Ondanks de inter landwedstrijd van zaterdag tegen België speelde de nationale herenhockeyploeg zondag normaal zijn wekelijkse oefenpar tijtje in het kader van de voorbereiding op het toernooi om het wereldkampioen schap. Tegenstander was deze keer het team van Jong Oranje, dat onder de hoede staat van bondstrainer Cees Tania en oud- international Heiko van Staveren. De na tionale jeugd werd in deze in Bloemen- daal gespeelde wedstrijd met 9-1 ver slagen. Nederland speelde in de eerste helft met: Sikking, Kruize, Van Eijk, Jorritsma en Van den Bergh, Bolhuis, Ron Steens en Leefers, Doyer, Litjens en Van ’t Hek. In de tweede helft waren Kruize, Van ’t Hek en Bolhuis vervangen door Van der Staak (ausputzer), Gunning en Tim Steens. en sis ter- zar- -De it 7 US FC- ee 2 aan Jijk (Van onze bridgemedewerker). UTRECHT. In het denksportcentrum „De Remise” in Utrecht vonden de wed strijden plaats voor de meesterklasse bridge. Na een uiterst spannende slotzit ting slaagde Rebattu-Sint erin met een totaal score van 1152 beslag op de landsti tel te leggen. en overdragen aan de Hagenaar Piet Gun ning. Om de dóódsimpele reden dat Van der Horst slechts geschikt is voor de spits positie, waar Paul Litjens patent op heeft verworven en dat hij per se een alternatief wil voor linkervleugelspits Tom van ’t Hek. En, dat is Gunning en niet Van der Horst. Een nooit besproken en ongedachte maatregel, die amper drie weken voor de eindronden ook bij de anderen knalhard is aangekomen, maar die wel getuigt van Van Heumens rechtlijnig streven naar een optimale bezetting van zijn uit 16 man bestaande selectiegroep. De hyper-verbaasde Haagse vleugelspits mocht zaterdagmiddag tegen België gelijk het veld in, deed het zoals Van Heumen het verwachtte, want hij eiste van hem be weeglijkheid en snelheid. Gunning vol deed aan de gestelde voorwaarden, maar na rust mocht Tom van ’t Hek zijn plaats toch innemen, speelde zich niet nadrukke lijk in de kijker, omdat de gehele Oranje- machinerie toen op een hoger toerental draaide dan de Belgen aan konden, waar door de stand van 1-0 werd opgevoerd naar 3-1. commissie spelverziek genoemd) als derde voor de nationale titelstrijd: Thung en als vierde Kok. Hoewel de uitslag aardig is had Neder land niet tevreden mogen zijn met de score. Het typisch Belgische hockey, stug verdedigend, behoudend, ligt Nederland niet. Een „derby der lage landen” is zel den een sprankelend duel en de wil om de Zuiderburen, die de wereldkampioen schappen openen tegen India, een fors pak rammel te geven, ontbrak. De overgang van kunstgras naar natuur- gras was een van de excuses. Wouter Leef ers, normaliter de motor op het midden veld, zei eerlijk: „Het liep allerminst ge smeerd. Ik handelde pas nadat ik rond had gekeken. Als ik me optimaal voel, heb ik al voor de balaanname gezien welke kant ik op moet. Misschien toch te veel bezig ge weest met de techniek. Op kunstgras gaat het nu eenmaal gemakkelijker. Dat geldt overigens voor iedereen”. Na een speelhelft van gewenning, liepen de zaken soepeler. De Belgen kwamen minder aan de bak en de komende drie interlands tegen India (zaterdag in Eind hoven, zondag in Amstelveen en dinsdaga vond op het Rotterdamse kunstgras) moe ten bewijzen of Oranje inderdaad naar de climax in de voorbereiding groeit of dat de Belgen terugvielen. Geert van Eijk, na rust vervangen door alleskunner Carel van der Staak: „Je ziet bij ons duidelijk vooruitgang in alle linies. België was niet zo sterk en Jong Oranje stelde niet zo veel voor, maar we schiepen ons kansen via de ingestudeerde patronen. Ook tegen de Belgen. Kijk, dat geeft ver trouwen. Maar hoe we er echt voorstaan kunnen we pas zeggen als we India hebben gehad”. Dan ook zal blijken of Ties Kruize als ausputzer stand kan houden tegen tech nisch vaardige opponenten, of André Bol huis op het middenveld niet op snelheid wordt geklopt en of de overname met Ron Steens en Leefers naar behoren kan wor den vervuld. Tegen de Belgen kon men steken laten vallen. Geen al te grote, want zei Van Heumen: „Naarmate de WK nadert, ko men jongens als voorstopper Hans Jorrits- Hellas heeft in de eerste helft nog wel kansen op een redelijke ruststand ge had. Twee gemiste strafworpen echter beïnvloedden de Voorburgse score toen negatief. Na de rust kregen de Neder landse dames geen vat meer op het spel van Ruch. Tot de stand 12-14 kon Hellas het nog redelijk bijbenen, daarna kwa men de Voorburgse dames teveel fy sieke kracht tekort. De Belgen bemerkten het. Van de zeven strafcorners kon Tim Steens er vijf niet onder controle krijgen. De eerste joeg Lit jens in de goal, de andere stopte doelman Zembst. Ron Steens wipte doelpunt num mer twee binnen uit een rebound en Ties Kruize verzilverde een strafbal, waaraan Bolhuis debet was, zo goed als hij ook bij het tweede doelpunt aan de basis stond. Bernard Mauchien scoorde uit een straf corner tegen en Ties Kruize besloot het duel met een zeer opmerkelijke daad. Hij pushte een strafbal (penalty) over het doel. Een uniek feit als hij het Oranjeshirt draagt. (Van onze sportredactie) HILVERSUM. De Grote Prijs der Winterfavorieten (2440 meter) is gisteren op de renbaan van Hilversum met grote overmacht gewonnen door Kees Verkerk met Gerard van Eykelenborg op de sulky. Tweede werd de Franse hengst Ardent III (Gerard Gommans) en als derde eindigde Nathan Olivier (Cees van Leeuwen) Kees Verkerk liep in deze race naar de zege op de van hem bekende manier. Hij bemoeide zich niet met het kopwerk tot het laatste rechte eind, waarna hij in de eindspurt het gehele veld kansloos achter zich liet. strafbal weer volledig onder de knie lijkt te hebben. Ss fd- 12- do >-6, in- VD p). 3-5. KC VOORBURG (ANP). Idem/Hellas heeft gisteravond in de sporthal De Vliegermolen te Voorburg de eerste zaalhandbalwedstrijd voor het toer nooi om de Europese beker voor lands kampioenen (dames) tegen Ruch Chor- zov met 17-23 verloren. Bij de rust stonden de Poolse dames voor met 9-7. Er waren ongeveer 1300 toeschouwers. ZEIST (ANP). Evert Lebbink wordt de nieuwe voorzitter van de Nederlandse Kanobond. Hij zal volgend jaar Jos Ver- willegen opvolgen, die 25 jaar praeses van de NKB is en veertig jaar deel uitmaakt van het bestuur van deze organisatie. [en 2- ■ek- ito- -6, ee rg <Ti- C- 10- 14- np »rp :el- 0-9, ver wit 3-0, •e 0- 3-0, 14- ia- \e- :el- »n- 3 or- Ies d 3- Val- 3-0, lit- in- \m- Vo- 2-5. lur- RG ge- eer- WR 1-1, no- r 2- >td- ’ol- lor- 0-5, af- Die 3-1, FC- ,'?S! -De 'ZC sm- 0-7, PRAAG. (AFP). Nederland zal ook het volgende seizoen in de tweede divisie van het toernooi om de Kings Cup spelen. Tsjechoslowakije, dat het af gelopen weekeinde in Praag met 2-1 van Denemarken won, gaat over naar de hoog ste afdeling van dit tennistoernooi. De pas opgerichte tennisvereniging Pel- likaan uit Goirle die door de K.N.L.T.B. in de op één na hoogste klasse van de compe titie is ingedeeld (de hoofdklasse) heeft voor het eerste enkelspel de beschikking over de Britse Daviscupspeler David Lloyd. Het is de bedoeling dat de dertigja rige Lloyd ook de trainingen gaat verzor gen. De oudste van de internationaal be kende Lloyd-broers heeft enkele jaren ge leden coach-cursussen gegeven in Toronto en Tel Aviv. Vorig jaar keerde hij naar het toernooi-tennis terug en vormde met zijn jongere broer John een dubbel, dat Groot Brittannië zowel in het toernooi om de Kings Cup als in dat om de Daviscup vertegenwoordigde. Ook een andere club uit de hoofdklasse heeft een Brit voor de competitie gecon tracteerd. Het is het Apeldoornse Manege, dat de jeugdspeler Jarrett inlijfde. Nadat het Australische tennisteam za terdag definitief beslag legde op de over winning door een zege in het dubbelspel, werd gisteren de finale van de oostelijke zone in de strijd om de Davisbeker beslo ten met een 4-0 zege voor Australië. In de vierde partij won John Alexander met 8- 10, 16-14, 6-1 en 9-7 van de Nieuwezeelan- der Chris Lewis. Deze partij nam zoveel tijd in beslag, dat de laatste partij tussen Allan Stone, vervanger van de geblesseer de Tony Roche, en Brian Fairlie na twee sets (2-6, 6-1) door de scheidsrechter als beëindigd werd beschouwd door tijdge brek. De officiële uitslag van de finale tussen Australië en Nieuwzeeland werd derhalve 4-0. in- -9. ld, 2- Ogenschijnlijk een futiliteit, maar wel een die tot gevolg had dat Koek al in de halve finales tegen de vrijwel onaantast bare Sanders moest aantreden, terwijl Thung in de aanloop naar de eindstrijd eigenlijk alleen op zijn hoede moest zijn voor het jeugdtalent Marc Albert. De 25- jarige Koek, die in de finale van het wintercircuit tegen Sanders al twee matchpoints had gehad, bleef nu twee slagen van de zege verwijderd en verloor in drie sets: 6-4, 5-7, 3-6. Een alleszins acceptabele prestatie na een voorbereiding, die bestond uit dertig uur lesgeven in de eigen tennishal in Tiel en het volgen van de conditietraining van de plaatselijke voetbalclub. Een opname in het Daviscupteam, dat over drie weken in Praag opnieuw wordt geconfronteerd met Tsjecho-Slowakije, zou vrijwel auto matisch behoren te volgen. Temeer daar deze gebeurtenis voor het eerst in de hal plaatsvindt en Rolf Thung grote moeite zal hebben deze trip met zijn studie economie te combineren. Na Okker, Sanders en eventueel Thung dient er in elk geval nog een vierde man te worden gekozen. Of dat Martin Koek zal worden, wordt door hemzelf in twijfel ge trokken. Ook door de selecterende com missie, die eerst gaat informeren hoe het staat met de polsblessure van Wouter Fok. „De bond ziet me om de één of andere reden niet staan”, aldus Koek. „Ook niet nu ik naar mijn gevoel echt begin te tennis sen. Er is maar één mogelijkheid om dat te veranderen: zo sterk te spelen, dat ze niet meer om je heen kunnen. Ze horen nog nader van me”. Een moment uit de in Bloemendaal gespeelde oefenwedstrijd van het hockey team tegen Jong Oranje. Carel van der Staak is net iets eerder bij de bal dan zijn tegenstander. GOIRLE (ANP). Louk Sanders en Rolf Thung, donderdag nog samenwer kend bij de bijna gewonnen promotiewed strijd voor de Kings Cup tegen Tsjecho-Slowakije, hebben gisteren te genover elkaar gestaan in de finale van de nationale indoortenniskampioenschap- pen in Goirle. Sanders deed zijn reputatie gestand en won met 6-1 7-6 (tiebreak 7-3). Hij pakte daarmee zijn tweede binnenti tel. De eerste veroverde hij drie jaar gele den. Eerverleden jaar was het de beurt aan Thung. Tijdens de algemene vergadering van de kanobond in het KNVB sportcentrum in Zeist werd de kandidatuur van de heer Lebbink met algemene stemmen aan vaard. Hij zal zich dit jaar inwerken in zijn nieuwe functie die hij in 1979 gaat ver vullen. Jos Verwilligen werd voor zijn zeer grote verdiensten voor de kanosport benoemd tot erelid van de NKB. Evert Lebbink was onder meer chef d’é- quipe van de Nederlandse kanoploeg tij dens de Olympische Spelen van 1960 in Rome. Tot aan de voorlaatste ronde leek het erop dat Mulder-Van Oppen de eindzege voor zich zou gaan opeisen. Zij leidden toen met een voorsprong van tien punten. Rebattu-Sint hield in de slotronde het hoofd koel en plukte met geringe voor sprong (5 punten) de zege voor de andere deelnemers weg. Opmerkelijk was het dat mevrouw Hoogenkamp uit Lisse met haar partner Kornalijnslijper (1147) als tweede eindig de. Mulder-Van Oppen (1145) moest genoe gen nemen met de derde plaats. Van Aarst-Meijer (1125) klasseerde zich als vierde en de Utrechtse combintie Dore- mans-Trouwborst (1108) sloot de top van het klassement. Al deze paren worden door de bridge bond uitgezonden naar de wereldkampi oenschappen die deze zomer in Amerika (New Orleans) zullen plaatsvinden. Naar de overgangsklasse zijn gedegradeerd: De Jong-Schippers, Van Besouw-Van Heus den, Kreijns-Vergoed en Almekinders- Krichhoff. Het verdwijnen van de oud-wereldkam- pioen Kreijns uit de meesterklasse was de sensatie van de dag. Zijn partnership met de veel jongere doch talentvolle Vergoed liep op een bittere teleurstelling uit. reisjes gaat, hoe leuk hij ook tennist. Dat was jaren geleden al zo, toen hij op het laatste moment van een beloofde trip naar Autstralië werd afgehouden en bij het wintercircuit was het niet anders want wie werd voor de Kings Cup geselec teerd achter Louk Sanders en Wouter Fok? Niet nummer drie Martin Koek, maar nummer vier Rolf Thung en Fred Hemmes, die toen al maanden geen bal had geslagen. En wie plaatste de commis sie speltechniek (door Koek gekscherend De uitslagen- Heren, achtste finales: Sanders-Janssen 6-3 7- 5, Van Min-Van Erven, walk over voor Van Erven, Koek-Laudin 6-0 6-3, Hemmes-Van Beg- gel 6-4 3-6 6-2, Fok-Panman 6-7 2-6, Heffels- Keunen 7-5 6-4, Thung-Mentink 6-4 6-1, Albert- Soeters 6-3 6-2 Kwartfinales Sanders-Van Erven 6-2 6-4, Koek-Hemmes 6-3 6-3, Panman-Heffels 3-6 6-1 6- 4, Thung-Albert 6-4 6-4 Halve finales: Sanders-Koek 3-6 7-5 6-3, Thung- Pasman 6-1 6-3. Finale: Sanders-Thung 6-1 7-6 (7-3). DAMES kwartfinales: Nora Blqm-Saskia Krens 6-2 6-4, Marianne van de Torre-Annette Bouwer 6-2 7-6, Anneloes Schothorst-Jeske van Erven 6-3 6-4, Micky Albers-Nanette Schutte 6-1 3-6 2-6. Halve finales Marjan van de Tore-Nora Bloem 1-6 6-3 7-6 (7-5), Anneloes Schothorst-Nanette Schutte 6-2 6-4 Finale Anneloes Schothorst-Marian van de Torre 6-4 6-2. Wouter Fok, de titelhouder, was door een slepende polsblessure kansloos. De Hagenaar verloor in de eerste ronde van Otto Panman, één van de twee tennisbaan- exploitanten, die tot de halve finales door drongen. Bij de dames won de 24-jarige tennisle rares Anneloes Schothorst met 6-4, 6-2 van de zeven jaar jongere jeugdkampioene Marjan van der Torre. Hier was sprake van een kwalitatief arme bezetting. Titel- houdster Elly Vessies, die haar Ameri kaanse plannen in duigen zag vallen, was wegens te late inschrijving geweigerd. Ti le Zwaan is nog niet voldoende hersteld. Inge Korsten verblijft met een jeugdploeg in Amerika en de sterkste van allen, Betty Stöve, zat op de tribunes, door de ingeval len dooi beroofd van de kans een paar fikse tochten op natuurijs te maken. Nora Blom was op papier van de overge blevenen de sterkste maar de kleindochter van de inmiddels legendarische Diemer Kool liet zich in de tiebreak van de derde set in de halve finales verrassen door Mar jan van der Torre. De energie van de 17- Jarige Rotterdamse reikte tot 4-0 in de finale. Toen was het afgelopen. Voor Louk Sanders was de reuzestap terug van de match tegen Kodes naar het nationale tennisgebeuren moeilijk te ver werken. De 16-jarige Beverwijker Frank Janssen en de 17-jarige Stefan van Erven konden maar een heel klein drempeltje opwerpen op Louks weg naar de halve finales, al heeft jeugdkampioen Frank Janssen zijn middelbare school eraan ge geven om vanuit zijn woonplaats meer naar de fase zes-training in Den Haag te kunnen komen. Een schriftelijke studie is daarvoor in de plaats gekomen. Inspiratie kreeg Sanders pas in de halve finales van gistermorgen tegen Martin Koek. Dat was nodig ook. Koek is het Amsterdamse lieverdje, dat net overal bui ten valt als het om het verdelen van de De uitslagen van gisteren op Hilversum gehou den koersen ABSYRTUSPRIJS 2000 m: 1. Pourqoui (L-. Dooper) 2.50.8 1.25.4, 2. Poseidon, 3. Peter Voor- ne Winn 4,50 pl 1,90 1,90 1,90 3,90 kopp. WINNIE SCOTTPRIJS 2000 m: 1. Pjotr uit Laren (W. van Buytene) 2.53.6 1.26.8, 2. Prinses Yvonne, 3. Padisjah Winn 1,60 pl 1,40 2,20 kopp 4,60. CILLY DILLONPRIJS 2020 m: 1. Henry Buitenzorg (R.J.L. Stam) 2.54.9 1.27.5, 2. Perfect Wilkes, 3. Odorine Winn 8,60 pl 2,- 1,50 1,70 kopp 8,50 trio 97,80. MACKINLEYPRIJS 2440 m: 1. Nilson B (R L. Pools) 3.22.5 1.23.0, 2. Ozo Hollandia, 3. Lerry Buitenzorg Winn 5,70 pl 2,90 2,20 2,10 kopp 10.40 supertrio 274,- Niet gestart: Narcisco Tef- ka. SENATORPRIJS 2000 m: 1. O Lamour (T. Smeding) 2,46.1 1.23.1, 2. Onno Duke, 3. Noordlo- per M. Winn 2,60 pl 2,80 1,60 2,30 kopp 5,20 trio 105.40 Niet gestart: Onze Geert. GROTE PRIJS DER WINTERFAVORIETEN 2440 m: 1. Kees Verkerk (GW van Eykelenborg) 3.19.7 1.21.0 2. Ardente Trois, 3 Lathan Olivier. Winn 1,50 pl 1,10 3,90 4,20 kopp 8,90. GLOCKENBLUME- PRIJS 2000 m: 1. Lexington M (AH. Suyker- buyk) 2.46.4 1.23.2, 2. Oscar Baker, 3. Nathalie Prise. Winn 4,40 pl 1.60 1,80 1,90 kopp 6,80 trio 68,60 AMATEUR WINTERKAMPIOEN- SCHAP VIII 2440 m: 1. Olga Frances (K.PW Ast) 3.31.0 1.26.5, 2. Ortus Pride, 3. Oscar van Wisch. Winne 63.40 pl 16,- 2,70 6,40 kopp 106.30. ZONNESTRAALPRIJS 2000 m: 1 Maestro Baldwin (P. van Petten) 2.45.1 1.22.6,2. Majoor, 3. Odette Ossewaard. Winn 14.80 pl 2,60 6,80 1,40 kopp 213,-trio 2109,10. FATIMAPRIJS 1600m: 1. Marion (S A. Hartman) 2.08 4 1.20.3 2. Lou Spen cer B, 3. Jolige Jan. Winn 9,70 pl 2,20 2,10 1,40 kopp 20,80. TOTALISATOROMZET 589 582,-. Het supertrio (gelopen op de baan van Hilver sum in de Mackinley-prijs): 1. nr. 13. Nilson B (R L. Pools), 2. nr. 8 Ozo Hollandia, 3. nr. 11. Lerry Buitenzorg (de inzet was 227.276 gulden de uitkering is 274,- gulden.) 1-3, IJ- H) lin 1-3, .PB 'VC ma en Ties Kruize beter in vorm. Als Paul Litjens zijn actieradius vergroot, krijgen we ook in het centrum van de aanval ruimte voor de komente middenvelders”. André Bolhuis en Ron Steens: „Dat is waar, maar halen wij uit die acties geen corners of doelpunten en de tegenstander verdedigt snel uit, dan lopen wij ons over de kop als er niet afdoende wordt overge nomen”. Dat middenveld, met drie technisch be gaafde hockeyers, is desondanks in defen sief opzicht een vraagteken, hoewel in de tot nu toe gespeelde duels niet is gebleken dat Nederland daar stukloopt. In aanval lend opzicht beslist niet, zeker nu Theo- door Doyer op de rechtervleugel naaf een zeer hoog niveau cirkelt en Paul Litjens ’t inslaan van alle soorten corners en de (Van onze sportredactie) UTRECHT-BLOEMENDAAL. Ge slaagd voor alle proefwerken. Zo ver is het Nederlands hockeyteam gevorderd op de weg die moet leiden naar een succes vol examen in Buenos Aires, maar eerst vol gen nog drie tentamens tegen wereldkam pioen India. Dan pas kan geconcludeerd worden of de 3-1 winst op België (zater dag) enige waarde heeft, want een 9-1 overwinning op Jong Oranje (zondag) vij zelt wel het zelfvertrouwen op maar zegt in feite niets over Oranjes kansen op de wereldkampioenschappen in Argentinië. Nederland is er nog niet. Bondscoach Wim van Heumen demonstreerde dat vori ge week via een immens impopulaire daad. Hij deelde de 22-jarige Amsterdam mer Peter van der Horst mede dat hij zijn retourbiljet Buenos Aires moet inleveren f gis s s

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17