Kolen- Dollar van twee mark is voorbij te goedkoop Joodse leider waarschuwt tegen neo-nazi’s China moet ontwikkelde landen jaar 2000 hebben ingehaald d in Overwinning voor mevrouw Gandhi Vijf doden bij brand op booreiland staking in VS Staking uitgebroken bij DAF-trucks België ■v i I eten Bundesbank": Wellicht gevolgen voor vestiging Eindhoven Geen supermogendheid r >1 •r Ideologische top van communisten Frankrijk woedend over Deense uitlatingen WEER BRAND IN ANTWERPSE HAVEN jzen ou de itwik- n ge- jsvor- ■n gas ninis- e Za- ftelij- igwir- t-con- 'and Muurvast Owen bemiddelaar ■MM BETROKKENE VERSCHONING gil VOLKSCONGRES ROEPT OP TOT FIGUURLIJKE „LANGE MARS” KOOLEMOFF I 2 3 MAANDAG 27 FEBRUARI BINNEN- EN BUITENLAND 19 7 8 door Nico Scheepmaker F 1 pend edisch rpunc- 1. Het ZOek tning (Van onze redactie buitenland) JERUZALEM. De Israëlische regering heeft gisteren besloten geen verandering te zullen aanbrengen in het tot nu toe gevolgde vestigingsbeleid. Dit houdt in dat in de Sinaïwoestijn geen nieuwe nederzettingen opgericht zullen worden, maar dat de reeds bestaande nederzettingen uitgebreid zullen worden. Op de westelijke Jordaan oever zal de regering slechts toestemming geven tot het uitvoeren van vestigingsplannen die al eerder door de regering zijn goedgekeurd, waarbij deze nederzettingen officieel slechts binnen militaire kam pen gevestigd kunnen worden. EINDHOVEN (ANP). De 1088 handarbeiders van de vestiging van DAF-trucks in het Belgische Oevel zijn vanmorgen om half zes in staking gegaan. Zij hebben daartoe gisteren besloten tijdens een vergadering m Geel met vertegenwoordigers van de Algemene Chris telijke Vakvereniging en de Algemene Belgische Vakvereniging. Door onze redacteur Jaap van Ginneken PEKING. In Peking heeft partijvoorzitter en premier Hoea Koeo-Feng gisteren de zitting van het vijfde volkscongres, het nieuwe Chinese parlement, geo pend met een drie en een half uur durende rede, waarin de nadruk lag op nationale eenheid en poli tieke stabiliteit. Israel: geen nieuwe nederzettingen tnjfël f maar wel uitbreiding van bestaande j W’ 4- -> WK» ag op Dren- gt be- iechte naar n een i had lende an de )n gis- ak in >oedel ïricht. visten en ge- if van dieren ze uit jrand- jnnen waar a wor- eiding an het is ver- heeft >k een den beide st te- is de m de ingen BADEN-BADEN. (Reuter) De voor zitter van de Centrale raad van joden in West-Duitsland, Werner Nachmann, heeft de politici in het land opgeroepen meer te doen aan de bestrijding van neo-nazisti- sche tendenzen. (Van onze redactie buitenland) PARIJS. Frankrijk eist dat Denemar ken zich verontschuldigt voor uitlatingen van de Deense premier Jörgensen. Deze zou in Washington tegenover journalisten hebben gezegd er geen bezwaar tegen te hebben wanneer de aanstaande parle mentsverkiezingen in Frankrijk tot een regeringswisseling zouden leiden, omdat oppositieleider Mitterrand hem een ge schikte partner lijkt. Het Elysée heeft dit een „onaanvaardbare inmenging” in de Franse binnenlandse aangelegenheden genoemd. Als de verontschuldigingenuitblijven, zou Frankrijk wel eens kunnen eisen dat de Deense minister van Buitenlandse Za ken Andersen aftreedt als voorzitter van de ministerraad van de Europese Gemeen schap. Dat blijkt uit een scherpe verkla ring die zondag in Parijs is uitgegeven door het kabinet van president Giscard d’Estaing. Deze scherpe reactie heeft ongetwijfeld te maken met de spannende stembusstrijd die de gemoederen op dit moment in Frankrijk verhit. Maar ook was reeds irri tatie ontstaan toen begin vorige week uit latingen bekend waren die minister An dersen in Kopenhagen in een privé-ge- sprek tegenover leden van de politieke commissie van het Europese parlement had gedaan. Hij vergeleek Frankrijk daar in met de „prinses op de erwt” uit het gelijknamige sprookje van zijn beroemde naamgenoot: niet onaantrekkelijk, maar moeilijk in de omgang. Aanleiding voor deze opmerking was de Franse houding tegenover het rapport-Blumenfeld over de parlementaire controle op politieke sa menwerking in Europa, en de Europese veiligheidsconferentie in Belgrado. ten altijd al een doorn in het oog geweest. Twee weken geleden noemde de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken Vance het bestaan van Israëlische neder zettingen in strijd met het internationale recht. Nooit tevoren hadden de Amerika nen in zulke krachtige bewoordingen stel ling genomen tegen de Israëlische neder zettingen. Ook in Israel gingen stemmen op het vestigen van nieuwe nederzettingen stop te zetten, zolang het onderhandelingsproces aan de gang is. De Israëlische minister van Defensie Weizman, die zich in de onder- handelingen met Egypte zeer gematigd opstelt, gaf zijn ministerie opdracht geen hulp meer te verlenen bij het oprichten van eventuele nieuwe nederzettingen. Hij kreeg politieke ruggesteun van de leider van de centrumpartij Dasj, vice-premier Jadin. Jadin verklaarde dat het voortzet ten van het oprichten van nieuwe neder zettingen indruist tegen de huidige politiek van onderhandelingen en onbegrijpelijk is voor de publieke opinie in de wereld. Overigens zitten de vredesonderhande lingen tussen Egypte en Israel muurvast. De Amerikaanse bemiddelaar, onder-mi- nister Alfred Atherton, is de afgelopen week druk bezig geweest door middel van de zogenoemde pendeldiplomatie het af gebroken vredesoverleg tussen Israel en Egypte weer op gang te brengen. Vandaag zou hij premier Begin het Egyptische voorstel voor de zogenoemde gezamenlij ke Israelisch-Egyptische intentieverkla ring voorleggen. Hierin eisen de Egypte- naren dat Israel zich bereid verklaart zich terug te trekken uit alle in 1967 bezette gebieden en erkenning van het politieke recht van de Palestijnen op zelfbeschik king. In Jeruzalem meent men dat een zekere verharding in het Egyptische standpunt is opgetreden, vooral ten aanzien van het vraagstuk van de voormalige Jordaanse westelijke Jordaan-oever, om zodoende deelname van Jordanië aan de onderhan delingen mogelijk te maken. Deze deelna me van Jordanië heeft de Egyptische pre sident Sadat broodnodig om zijn vredes initiatief tot een goed einde te brengen en uit zijn isolement in de Arabische wereld te geraken. Om inderdaad Jordanië aan de onder handelingstafel te krijgen, heeft ook de Britse minister van Buitenlandse Zaken Owen zich als bemiddelaar aangemeld. Na een kort bezoek aan Jordanië is de kers verse Britse onderhandelaar gisteren in Israel aangekomen voor besprekingen met premier Begin en met zijn Israëlische col lega Dajan. Hij bracht Dajan de bood schap over dat Hoessein bereid zou zijn tot deelname aan de onderhandelingen op voorwaarde dat Israel al het bezette ge bied ontruimt. Tijdens zijn bezoek aan Jordanië deed Owen echter reeds enkele duidelijke uit spraken, die in Israel niet met vreugde ontvangen zijn. Owen stelde dat naar zijn mening Engeland een rol te spelen heeft om te voorkomen dat Sadats vredesinitia tief op niets zal uitlopen. Hij kritiseerde het Israëlische vestigingsbeleid en noemde de nederzettingen onwettig en een obsta kel op de weg naar vrede. In een tv- interview sprak Owen zich uit voor een eigen thuisland voor de Palestijnen. Het was voor het eerst sinds lange tijd, dat een zo belangrijke bijeenkomst van tevoren was aangekondigd. Honderddui zenden mensen benutten de zonnige vrije zondag om de 3456 afgevaardigden bij aankomst voor het Volkspaleis op het cen- De besluiten die deze week door het volkscongres zullen worden genomen, zijn vorige week al voorbereid door de tweede voltallige zitting van het elfde centrale comité van de communistische partij, en daarna doorgenomen door de zogenoemde consultatieve politieke con ferentie, een lang vergeten instelling waarin ook een dozijn andere partijen vertegenwoordigd zijn. week minder te laten werken, omdat dat neerkomt op een loonsverhoging van 2,5 procent. „Wij betreuren de aangekondigde staking. De mensen daar hebben kennelijk geen oog voor de moeilijke economische situatie”, aldus de DAF-woordvoerder. Hij vindt dat de vakbondsvertegenwoor- digers met een „verschrikkelijk pakket eisen” zijn gekomen. „Een groot deel daar van is ingewilligd maar 2,5 procent loons verhoging daar nog eens bovenop is niet mogelijk.” De woordvoerder zei ook nog dat een staking in Oevel ongetwijfeld stagnaties in het Eindhovense bedrijf tot gevolg zal heb ben. Er zijn weliswaar buffervoorraden zodat voorlopig nog doorgewerkt kan wor den maar op zeker moment raken deze voorraden uitgeput. Wanneer dat het geval zal zijn kon de woordvoerder gisteren niet meedelen. Het tweede agendapunt van het volks congres, de hernieuwde wijziging van de grondwet, zal vermoedelijk deze week lei den tot een gedeeltelijk loslaten van de vereenvoudigde versie van 1975 (die im mers door Tsjang Tsjoen Tsjiao, een lid van de zogenoemde bende van vier, was voorbereid) en een gedeeltelijke terugkeer naar de veel uitgebreidere versie van 1954 (in de voorbereiding waarvan de inmid dels gerehabiliteerde Teng Hsiao Ping een groot aandeel had). Centraal staat daarin het herstel van het oude rechtssysteem, dat de burger betere bescherming en be roepsmogelijkheden moet bieden tegen machtsmisbruik door politie en justitie. Op het gebied van de buitenlandse poli tiek werd herhaald dat China geen super mogendheid wil zijn, zoals de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten. Weliswaar werd de eerste opnieuw afgeschilderd als de grootste bedreiging voor de wereldvrede, maar ook de normalisering met de tweede lijkt op de tocht te staan, wanneer men althans let op de grote nadruk die „de bevrijding van Formosa” en de militaire voorbereiding daarvan kregen. PRAAG (DPA). Naar van welingelich te zijde in Praag verluidt, is vandaag in Boedapest een conferentie van communis tische partijideologen begonnen. Een van de doelen is taak en werkzaamheid van de massamedia in het oostblok op elkaar af te stemmen. Op de foto: lege ko lenwagens in de heu vels nabij Madison. De Statfjord-A ligt ongeveer 175 km ten westen van Bergen. Het is het grootste booreiland ter wereld en nog gedeeltelijk in aanbouw. STAVANGER (AP).Bij een brand op het booreiland Statfjord-A in de Noordzee zijn zaterdagavond vijf Noren om het leven gekomen. Een woordvoerder van de maatschappij zei dat de brand was ontstaan in een boortoren waarin de vijf slachtoffers aan het werk waren. Over de oorzaak van de brand, die snel werd geblust, is nog niets bekend. Binnen het „slangarrangement” mo gen de koersen van de D-mark, de gulden, de frank van België-Luxem- burg en de kronen van Denemarken en Noorwegen elkaar onderling niet meer dan 4,5 percent ontlopen. Gezamenlijk „zweven” deze valuta’s ten opzichte van de overige geldsoorten, waarvan de Amerikaanse dollar nog steeds de voor naamste is. Voorzitter Brahmananda Reddy van de Indiase Congrespartij is vandaag afgetre den. Hij trok daarmee de persoonlijke consequenties uit de vernietigende neder laag die zijn „officiële” partijvleugel giste ren leed. NEW DELHI (ANP). De afgeschei den congrespartij van mevrouw Indira Gandhi heeft gisteren een grote overwin ning behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke Indiase staat Karnataka. gelijke Voor maar nenin- igspar- i Cen- tschap >rgani- •he ar- r voor- >rdt in iets op In dat m Hel- iouden istaan ekenis ANTWERPEN. (ANP) Voor de derde maal in drie dagen tijd is zondag brand uitgebroken in de haven van Antwerpen. an het uding 7er de reege len de zentu- ntrui- d zal sheid. /erde- idieke [enge- il aan iteld”. >e Jang it zeer he we- s daar Binnen de regering zelf bestaan ernstige meningsverschillen over het te voeren ves tigingsbeleid. De Israëlische minister van landbouw Sjaron, die tevens verantwoor delijk is voor de uitvoering van het vesti gingsbeleid, is een fervent voorstander van het vestigen van zoveel mogelijk Israë lische nederzettingen in de bezette ge bieden. Een maand geleden besloot hij op zijn eigen houtje tot het uitbreiden van de nederzettingen in de noordelijke Sinaï over te gaan, hetgeen tot een felle reactie van de kant van de Amerikanen leidde. Het vestigingsbeleid van de regering- Begin is de leiders van de Verenigde Sta in feite komt het erop neer dat binnen de komende maanden twee nieuwe Israë lische nederzettingen op de bezette weste lijke Jordaanoever gevestigd zullen wor den. Het vestigingsbeleid van de Israëli sche regering was gisteren het voornaam ste discussiepunt tijdens de regeringszit- ting. Leden van de centrumpartij Dasj en van de liberale fractie in de rechtse Li- koed-partij hadden premier Begin ver zocht hier een regeringszitting aan te wij den om nu eindelijk eens een duidelijke regeringsuitspraak te doen over dit veel betwiste onderwerp. Een loods waarin tonnen papier en katoen waren opgeslagen, aan de Cockerillkaai, ging geheel in vlammen op. Vrijdag waren kort na elkaar in de ha ven twee grote branden uitgebroken. De oorzaak is nog niet bekend en aanwijzin gen voor brandstichting zijn nog niet ge vonden. ?k dui- ie hun lebben eiland >or elk dieren rs het ippels, Inmid- e han- Dat is natuurlijk allemaal leuk en aardig (erecode, ethiek, beroep in vrijheid uitoe fenen), maar ik moet toch wel even scham per lachen als ik lees dat die erecode het niet toelaat de tipgevers (bronnen) vrij te geven, „indien de betrokkenen daarvan schade kunnen ondervinden”. En hoe zit het in dit geval dan met de „betrokkene” die nog heel wat „betrokkener” bij deze zaak betrokken is dan de genoemde „be trokkenen”? Te weten Bram van der Lek? Het is me nogal niet een beschuldiging aan het adres van een Tweede-Kamerlid: me dewerker van de KGB, een terreurorgani satie die in de wereld haar weerga niet kent. En dat dan als volksvertegenwoordi ger van een democratisch land! Ik geloof dat ik dan nog liever van moord op mijn moeder zou worden beschuldigd. Je kan je natuurlijk, zoals Han Lammers deed, hooghartig en schouderophalend afwen den van zo’n beschuldiging zwart-op-wit, maar niet iedereen heeft daartoe de „machtsmiddelen”, dat wil zeggen dat hij voldoende invloed heeft, en een reputatie die tegen een stootje kan, om de kwalijke effecten van zo’n zware aantijging te neu traliseren. De discrepantie tussen de scha de die de bron (tipgever) bij de bekendma king van zijn persoon zou oplopen, en de schade die Van der Lek werd aangedaan, is zo groot, dat een beroep op erecodes en journalistieke ethiek bijna onsmakelijk is. Het lijkt wel of Van der Lek zelf de enige is die aanvoelt dat de beschuldiging een KGB-medewerker te zijn in wezen niet verschilt van de beschuldiging in de oorlog medewerker te zijn geweest van de Sicher- heitspolizei of zoiets. Als het van mij ge zegd werd zou ik geloof ik ook net zo lang doordrammen tot ik wist wie me die streek (verscholen achter het kamerscherm van erecodes en journalistieke ethiek) had ge leverd. Verschoningsrecht is een mooi ding, maar als het een facade is waarach ter een McCarthyistische vorm van jour nalistiek kan worden bedreven waartegen geen enkel verweer bestaat voor de be schuldigde, is het een onding. trale Tien An Men-plein toe te juichen. Er heerste een sfeer van betrekkelijke opge wektheid en openheid. De vergadering werd geopend en geleid door de oude defensieminister Jeh Tsien Jing, die daarmee wellicht parlements voorzitter wordt en de protocollaire func tie van president van de republiek zou kunnen gaan waarnemen. Hoea Koeo Feng besteedde in zijn rege ringsrapport grote aandacht aan de sa menvoeging van het lopende economische vijfjarenplan met het komende zesde vijf jarenplan tot een nieuw tienjarenplan. Daarin moeten speciale projecten voor te lecommunicatie, metaal- en chemiesector bijdragen tot een verdubbeling van de industriële produktie tussen nu en 1985. Verbetering van de infrastructuur en een versnelde mechanisatie moeten bijdragen tot een toeneming van de agrarische pro duktie met de helft. Daarmee moet dan de grondslag worden gelegd voor een voltooi ing van de „vier moderniseringen” in de laatste vijftien jaar van deze eeuw, zodat China rond 2000 de ontwikkelde landen heeft ingehaald, zoals de overleden pre mier Tsjoe En Lai op het vorige volkscon gres wenste. De Chinezen werden opgeroe pen zich voor deze figuurlijke „lange mars” volledig in te zetten. In een radio-interview in Baden-Baden zei Nachmann dat West-Duitsland even goed als andere landen kan optreden tegen extremisten, maar dat de Duitse ge schiedenis heeft aangetoond dat extremis tische tendensen snel tot succes kunnen leiden als niet op tijd tegenmaatregelen worden getroffen. Oud-hoofdredacteur F. Hulskorte van De Limburger en hoofdredacteur L. Leij- endekker van De Stem moeten van de rechter-commissaris in Amsterdam vertel len van wie zij gehoord hebben dat het ex- PSP-Tweede Kamerlid Bram van der Lek voor de Russische geheime dienst KGB zou werken, of anders ieder honderd gul den per dag aan Van der Lek betalen. De hoofdredacteuren hadden zich op het verschoningsrecht beroepen. De Neder landse Vereniging voor Journalisten vindt dat de rechter de journalistieke ethiek heeft genegeerd. Het ziet er naar uit dat de beide hoofdredacteuren liever een jaar lang (dat is het maximum) honderd gulden per dag aan Van der Lek betalen (die dat bedrag dan zal schenken aan het project „Journalisten in Gevangenschap” van Amnesty International), dan dat zij hun bron onthullen. In een hoofredactioneel commentaar zegt De Telegraaf dat er in de praktijk een erecode bestaat, waarbij geldt dat journa listen hun bronnen niet vrijgeven, indien de betrokkenen daarvan schade kunnen ondervinden. „Zonder deze erecode is het voor een journalist onmogelijk zijn beroep goed uit te oefenen. Hij dient nu eenmaal een zekere ruimte te hebben om zijn be roep in vrijheid uit te oefenen.” Het derde punt van de agenda, dat van de benoemingen, zal waarschijnlijk aan het eind van de zitting opnieuw een aan tal verrassende rehabilitaties opleveren. De laatste maanden zijn in de provincies namelijk tienduizenden kaderleden in ere hersteld die tijdens de Culturele Revolu tie waren afgezet. Omgekeerd duurt de campagne tegen de radicale „bende van vier” voort, ook al is nu officieel beves tigd dat zij niet zullen worden terechtge steld. Daarentegen zijn gisteren wel uit Hangstjou acht executies gemeld van mensen die een dertiental „contrarevolu tionaire organisaties” zouden hebben geleid. KEULEN (DPA en ANP). Grote delen van het Westduitse bedrijfsleven kunnen op den duur niet leven met een wisselkoers van twee mark voor één dollar. Karl Otto Pöhl, vice-president van de Westduitse centrale bank, zei dit zaterdagmorgen in een radio-inter view. Hij verklaarde dat de Bundes bank zich grote zorgen maakt om de voortdurende waardevermindering van het Amerikaanse geld. Volgens berichten van het persbureau Samachar uit Bangalore, de hoofdstad van de deelstaat, had de partij van me vrouw Gandhi kort voor middernacht (plaatselijke tijd) een meerderheid be haald van 125 zetels in de nieuwe, 224 leden tellende, wetgevende vergadering. De regererende Janata-partij bleef met 47 zetels ver achter, terwijl de officiële groe pering van de Congrespartij slechts twee zetels had verkregen. Hoewel de bezetting van 41 zetels nog niet bekend was leek het waarschijnlijk dat Gandhi’s partij dicht tegen een tweederde meerderheid zou aan zitten, hetgeen een bijzonder resultaat wordt geacht voor haar twee maanden oude politieke groepering. Volgens Pöhl zouden de Verenigde Staten leningen moeten opnemen op de internationale kapitaalmarkt. Want al leen als de Verenigde Staten beginnen kapitaal in te voeren om het tekort op hun betalingsbalans weg te werken kunnen de dollarproblemen worden opgelost, meende hij. Tot nu toe hebben de centrale banken van andere landen het Amerikaanse betalingstekort gefi nancierd door het opkopen van dollars, hoewel ze daartoe sinds de afschaffing van het systeem van vaste wisselkoers verhoudingen eigenlijk niet meer ver plicht zijn, aldus Pöhl. Hij zei op het ogenblik geen alterna tieven te zien voor het systeem van gecontroleerd zweven van wisselkoer sen. Wel bestaat er naar zijn mening behoefte aan nauwere internationale samenwerking om de steeds toenemen de problemen op te lossen. Hij wees erop dat de samenwerking van de Eu ropese landen die er de zogeheten „mo netaire slang” op na houden veel beter heeft gefunctioneerd dan oorspronke lijk werd aangenomen. Iburg, Nij- Den Leeu- I I I De Industriebond NKV heeft zich giste ren op de vergadering in Geel bij monde van bestuurder Ton van Lieshout solidair verklaard met de staking. Ook heeft Van Lieshout beloofd dat in Eindhoven geen besmet werk zal worden verricht. De In dustriebond NKV zal er eveneens op toe zien dat werknemers uit Eindhoven niet tijdelijk in België worden gedetacheerd. DAF-Trucks maakt in Oevel cabines en assen voor vrachtwagens. Volgens Van Lieshout zal ook de produktie in Eindho ven na ongeveer een week staken stil ko men te liggen vooral wegens gebrek aan cabines. D^ Belgische vakbondsvertegenwoordi- gers hebben geen overeenstemming kun nen bereiken met de DAF-directie over het arbeidsvoorwaardenbeleid 1978. Breek punt is vooral de eis van de bonden om dit jaar al de arbeidsduur van veertig uur per week terug te brengen naar negenendertig uur. De Belgische bonden vinden dat er naar gestreefd moet worden de werkweek uiteindelijk terug te brengen naar zesen dertig uur. In het overleg heeft de directie wel de werkgelegenheid voor dit jaar gegaran deerd. Ook is de directie bereid aan de werknemers 3.000 Belgische francs uit te betalen ter verhoging van de koopkracht. Volgens een woordvoerder van DAF- Trucks in Eindhoven is het bedrijf niet in staat de werknemers in Oevel een uur per Uit IJmuiden (de heer Visman), Meers- sen (de heer Mulder), Leiden (de heer Huis man), Haarlem (een lezeres) en uit Amster dam (de heer Schaper) heb ik reacties gekregen op de vraag van de schrijver Frits Hotz, wat de titel „Koolemoff” op een oude jazz-plaat van Isham Jones zou kun nen beteken. Alle vijf komen ze tot de conclusie dat het een (typisch Amerikaan se) samentrekking moet zijn van „Cool ’em off” ofte wel „cool them off”. En dat zou dan weer zoiets als „koel ze af” betekenen, of eventueel „maak ze af”, want „to cool I off” kan volgens de Dictionary of Ameri can Slang ook nog „to kill” is: doden, betekenen. Deze betekenis wordt volgens I de dictionary sinds circa 1920 gebruikt, hetzelfde jaar dat de plaat „Koolemoff” uitkwam (weet Reinier Schaper te melden). Opvallend is overigens, dat zich onder de leden van het volkscongres verscheide ne religieuze leiders van nationale minder heden bevinden, die lange tijd in ongenade waren. Dat geldt bijvoorbeeld voor de 42- jarige Pantsjen Lama, de tweede man van Tibet, die in 1959 de Chinese inmenging in dit semi-autonome gebied aanvaardde (terwijl de Dalai Lama als eerste man naar India vluchtte). De Pantsjen Lama werd desondanks in 1965 als „verrader” naar een werkkamp gestuurd. Hetzelfde geldt ook voor andere boeddhistische en moslim-leiders. De mijnenwerkers- vakbond en de mijneigenaren heb ben vrijdagavond overeenstemming be reikt over een nieuwe arbeidsovereenkomst, die een einde heeft gemaakt aan de Ame rikaanse kolensta king, die het geïndu strialiseerde midden westen van de VS in een energiecrisis heeft gestort.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 3