Verkeersdrukte bij Velsertunnel Fancy Fair in Zeewijkschool groot succes I 1 1 plein 1945 deze week MET OFFICIEEL HIJSEN VAN DE VLAG EN MUZIKALE KINDEROPTOCHT DEENSE ZEELUI OP BROMFIETS AAN DE ZWIER Fout in weekpuzzel Glasgerinkel bij fotohandelaren Vrouw beroofd van handtas met 1000,- POLITIE PAKT BELHAMELS Geslaagd L- i - F MAANDAG vELSEN-IJMUIDEN 2 7 FEBRUARI I O 7 S nert hi - 1 IJMUIDEN. Een 57-jarige in woonster van IJmuiden is vrij dagmiddag beroofd van haar handtas. Behalve wat persoonlij ke spullen bevatte de tas een por temonnee met circa 1000. - 1 al i W i v* si A.. A heropend in de Rembrandtlaan (Van een onzer verslaggeefsters) De dame fietste omstreeks half vijf over de Kennemerlaan. Zij werd ingehaald door twee knapen op een bromfiets die de tas uit haar fietsmandje gristen en ermee vandoor gingen. Later werd de tas leeg teruggevonden in de Vechtstraat. Het slachtoffer kon slechts een vaag signalement van haar berovers geven. Ze zouden zijn gestoken in donkere kleding en zwarte valhelmen hebben gedragen. Daarbij werd ze ernstig gehinderd door tal van aanrijdinkjes die voor het me rendeel het gevolg waren van te dicht op elkaar rijden en iets te veel haast hebben. Niet minder dan 42 maal moes ten politiemannen opdraven en de overwegend materiële schade van bot singen in en om de tunnelbuizen te registreren. In zes gevallen was er spra ke van persoonlijk letsel van lichte aard. areen ?r en a, er at we is het paar niet ekert s het eem- n de ijnen noest ?inde Zogel inde- 'i- ge- i is in i van Als openingsceremonie was de eer aan wethouder Scheeper om de nieuwe vlag met het vaste vignet van De Spil te hijsen. Pas aan het begin van de middag werd de grote optocht gehouden. Tegen half drie vertrokken van het oude pand aan de Meeuwenlaan de kinderen, voorafgegaan door de harmonie en een versierde wagen. Met de muziek, de bloemen en de ver sierde kinderkopjes een feestelijk gebeu ren dat overal de aandacht trok. Deze optocht heeft ongetwijfeld heel wat men sen geactiveerd om gebruik te maken van de geboden gelegenheid om een kijkje te nemen in De Spil, waar niet alleen de opgeknapte ruimten te bezichtigen wa ren, maar waar tevens door kleine ten- toonstellinkjes een overzicht van de hui dige activiteiten werd gegeven. „Dat is een beetje een drama geworden”, aldus de wethouder. „Het klooster, dat op het laatste moment niet doorging, werd een grote teleurstelling. Maar plotseling was de redding nabij. Hier passen wel de complimenten aan jeugdambtenaar G. J. Kwakkel, voor zijn bemiddeling in deze, dankzij welke De Spil nu gebruik kan maken van het gebouw hier. Het is een verademing om hier te komen. Ik wens De Spil hier een heel goede toekomst.” Hij overhandigde aan de voorzitter van het Spilbestuur, de heer P. Maas, een envelop onder couvert. De officiële opening van De Spil werd zaterdagmorgen al om half elf verricht, omdat het college van Velsen in Steenwijk aanwezig moest zijn bij het afscheid daar van Velsens nieuwe burgemeester P. J. Molendijk. Wethouder H. J. Scheeper schetste in zijn toespraak het tot stand komen van buurthuiswerk in IJmuiden. „In de jaren ’53-’56 werd het door de Velser Jeugdcentrale belangrijk geacht dat er een opvang kwam voor de jeugd, de asfalt- jeugd zoals dat toen heette. Het plan tot oprichting van buurthuis De Brulboei kreeg vorm. Tijdens die ontwikkelingen echter trokken de rooms-katholieke ge sprekspartners zich terug om een eigen accommodatie op te zetten. In het oude winkelpand aan de Meeuwenlaan werd een start gemaakt met de opvang van jongeren. De activiteiten breidden zich echter steeds meer uit, zodat op gegeven moment terecht moest worden gezocht naar nieuwe huisvesting.” VELSEN. Een blauwgeel bord siert nu de gevel van het Hervormd Jeugdge- bouw, een nieuwe vlag wappert dagelijks in de wind: Officieel is nu buurthuis De Spil heropend in de vernieuwde accom modatie aan de Rembrandtlaan in IJmui den. Met officiële speeches, een optocht door midden IJmuiden van het showor- kest van de IJmuider Harmonie en een stoet verklede kinderen en bovendien be langstellend bezoek van talloze buurtge noten heeft De Spil nu al z’n plaatsje in de nieuwe omgeving gevonden. In de nacht van zaterdag op zondag werd bij een fotozaak in de Kennemerlaan een etalageruit vernield met een bil jartbal. De politie veronderstelt dat hier sprake is van pure baldadigheid. Van zondag op maandag klonk om streeks kwart over twee glasgerinkel in de Hoofdstraat. Ook hier moest een etalege- ruit van een fotowinkel het ontgelden. Waarschijnlijk gestoord door getuigen nam de dader snel de benen. Het kenteken- nummer van zijn auto kon worden geno teerd. De wagen bleek eigendom te zijn van een Amsterdammer die tot de ontdek king kwam dat zijn auto was gestolen. der voor cultuur- en jeugdzaken H. J. Scheeper om de officiële openingsceremo nie te verrichten: het hijsen van de nieuwe vlag met het vaste vignet van De Spil, (rechts) Zaterdagmiddag maakten de verklede kinderen uit de buurt een feestelijke op tocht, begeleid door het showorkest van de IJmuider Harmonie, van het voormali ge pand van De Spil aan de Meeuwenlaan naar de nieuwe accommodatie aan de Rembrandtlaan. (boven) VELSEN. Het heuglijke feit dat Tel star er in is geslaagd Haarlem een neder laag te bezorgen was zondagmiddag voor een groep jeugdige aanhangers van Haar lem een onverteerbare zaak. Tussen het publiek begonnen ze hun ongenoegen te uiten door scheldpartijen en handtastelijkheden. Toen een begin werd gemaakt met meer vernielzuchtige activiteiten greep de politie in. Zes jongens in leeftijd variërend van veertien tot vijf tien jaar, werden overgebracht naar het politiebureau. Daar werden ze ’s avonds door hun respectievelijke vaders opge haald. In puzzel nummer 8 in de krant van vrijdag zijn helaas enkele omschrijvin gen weggevallen. Het betreft de volgende nummers: 26. bijwoord; 27. bar; 28. sleep- anker; 29 in veiligheid gebracht; 30. klaar; 31. medeklinker. VELSEN. Aan de gemeentelijke oplei ding voor Handelsdiploma’s zijn geslaagd voor het praktijkdiploma boekhouden van de Nederlandse Associatie voor Praktijk- examens: J. G. de Boer, IJmuiden, P. J. J. Boon, IJmuiden, G. L. Kok-van den Outenaar, IJmuiden, P. Koning, Beverwijk, J. Kraak, IJmuiden en G. Mentink-Hof, Driehuis. De mannen bleken na aanhouding het gemotoriseerde rijwiel te hebben gestolen bij een snackbar aan de haven waar ze zich eerst tegoed hadden gedaan aan een stevige maaltijd. Door de politie werd het voertuig weer ter bestemder plaatse terug gebracht terwijl de Denen werden overge dragen aan de schipper van het Deense vissersvaartuig „Erna Hey”. IJMUIDEN. Zaterdagavond om half acht heeft de politie zich ontfermd over twee Deense zeelieden die zich op de Pla netenweg op enigszins opvallende wijze vermaakten op een bromfiets. een een ie de d Ik jaar rd en lertig ■t een VELSEN/SANTPOORT. Het is niet geheel duidelijk wat de motieven zijn geweest van degenen die tijdens het afge lopen weekend voor het nodige glasgerin kel hebben gezorgd bij twee fotohandela ren. In beide gevallen bleef het bij veel lawaai en lijkt in eerste instantie niets te worden vermist. Éa ïi sstijn rarde heeft was jiden •edui- Henk >elne- n het wee- bben c ook de rde •to wn, s.én ian in- ote 10. ere zen vordt jaar i uit k nog i Hel der de 1”. Er zijn al tal van aktiviteiten in de nieuwe Spil. De peuterspeelzaal, mo menteel geleid door mevr. R. van Oefelen telt ruim honderd peuters. De verschil lende hobbyclubs worden bezocht door ongeveer 35 kinderen, de balletgroep door 30 en het jazzballet door vijftien jongeren. De woensdagmiddag-instuif draait ook lekker en kan rekenen op zo’n 50 kinderen, terwijl binnenkort gestart kan worden met de tienergroep nu de tienerkelder practisch klaar is. Dan kan ook de discotheek beginnen. Voor de volwassenen draait momenteel een cur sus textiele werkvormen met ongeveer 30 vrouwen, terwijl de bejaardensoos zo n vijftien vaste bezoekers heeft. De Spil wil de activiteiten verder uitbreiden en met name voor volwassenen meer doen. Het probleem is echter de bezetting van de staf. Buurthuiswerker Ted van der Putten werkt met nog slechts één partti me betaalde kracht. De vacature van buurthuisleider is nog steeds niet ver vuld en er is nog een vacature buurthuis werker ontstaan. Wel kan Ted bij zijn werk rekenen op negen stagières voor de peuterspeelzaal en de verschillende clubs en op een team van 28 vrijwillige medewerkers en medewerksters. Een zwak voorjaarszonnetje heeft er na een periode met een nogal winters karakter toe bijgedragen dat velen tij dens het afgelopen weekend er op uit trokken. Eén van de punten waar het weekendverkeer behoorlijk in de knoop raakte was de Velser tunnel. De politie van Velsen kwam handen te kort en de zaak op gang te houden. Commissie algemene zaken. Deze commissie vergadert vanavond om half acht in het stadhuis. Commissies onderwijs en culturele - en jeugdzaken, In een gezamenlijke verga dering spreken de leden van deze commis sies dinsdagavond vanaf half acht over de samenstelling van het meerjarenplan 1978-1982 en de prioriteiten die daarin moeten worden vastgesteld. De onderwij scommissie vervolgt de vergadering met de agendapunten scholensituatie bij het kleuter-, het lager- en het bijzonder onder wijs. Over de aula van de Kruisbergschool en de opknapbeurt van de Da Costaschool in Velsen-Noord. w» Commissie sport en recreatie, Deze commissie komt woensdagmiddag om half vijf bij elkaar. Ook hier is de meerjarenbe groting belangrijkste gesprekspunt. Commissie Volkshuisvesting, Woensdagavond, om half acht, eveneens in het stadhuis. Commissie openbare werken, Deze commissie vergadert donderdagavond vanaf half acht. Commissie economische zaken. Op vrijdagmiddag twee uur komen de leden van deze commissie in het stadhuis bij elkaar om te praten over de gemeentelijke Visserijnota. De heer Maas sprak overigens ook zijn blijdschap uit met het nieuwe gebouw aan de Rembrandtlaan. Hij stelde dat het mi nisterie nog geen verhoging van de subsi die (voor de hogere exploitatielasten) heeft toegezegd, maar zei te hopen dat door uitbreiding van activiteiten hetgeen in de Meeuwenlaan onmogelijk was te bewijzen dat een hogere subsidie echt wel nodig is. De Zeewijkschool heeft afgelopen zaterdag in Zeewijk in het middelpunt van de belangstelling gestaan. Honderden mensen bezochten de door deze school en kleuterschool De Merels georganiseerde Fancy Fair. Door het hele schoolgebouw waren talloze verschillende acti viteiten opgezet. Een rommelmarkt, de grabbelton, rad van Montuur, ballen gooien, hengelen, verkoopstandjes, men kon er Welletjes doen, er waren mogelijkheden om een hapje te eten. Bet zag er naar uit of alle leerlingen van de school er met hun Mders en soms ook grootouders aanwezig waren, zo’n drukte was er. Gangen en lokalen waren overvol en het was dringen geblazen om nog ergens bij te komen. Ook met behulp van de IJmuider Harmonie, die zaterdag een rondgang door Zeewijk maakten, waren de bewoners van deze wijk op de Fancy Fair geattendeerd. Wel, de organisatoren zullen met de enorme opkomst in hun nopjes zijn geweest. De gelden die met deze Fancy Fair zijn verdiend, zijn bedoeld voor de aankoop van spelmaterialen, een dicteeprakticum, voor de uitbreiding van het documentatiecentrum en voor de vervanging van de geluidsinstallatie. De Fancy Fair heeft de school in de financiële mogelijkheden hiervoor een eind op weg geholpen met een opbrengst van ruim zevenduizend gulden. Buurthuis De Spil feestelijk .«nn„-rr.rr,r7; ww s

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5