Viering boomfeestdag in Beverwijk en Wijk aan Zee Allround vakmanschap draagt tweeledige show r Julian Coco excelleert tijdens koffieconcert Toneelgroep De Bastaard geeft voorstelling in Huize Scheijbeeck h i Inbraakjes in Beverwijk Jongetje geschept door auto WOKEN IN TOPFORM Ivo de Wijs beperkt in nieuwe Formule 2 veilingen beverwijk ml Zoektu voordeel?Handel dan!) VEN-HAARLEM ZB-Groothandelcentrum viert het 20-jarig bestaan met een ongelooflijke feestweek! maandag De Jansheeren uitverkocht Jozef ie n en Jaspenen" in De Nieuwe Slof OP UITNODIGING VAN STICHTING THEATER Aandacht voor de kwetsbare bomen Spoedzitting commissie milieuzaken Wurgstokjes in beslag genomen Ruud Jansen weer in Beverwijk EEN BEWIJS VAN g? y Ll MS 6 7 FEBRUARI BEVERWIJK-HEEMSKERK 2 7 19 7 8 is MEUBELEN Groenten /T h Ml -w> W s. &S Y -4 r - Een boom is meer dan alleen een boom. (ADVERTENTIE) 1 JAN BAART KEES MAAS. (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) ten oer au- am ■er- eid ten Er aal ito- iijn eld oet ien /an de cht Het winterse beeld op de groenteveiling werd vorige week doorbroken met de aan voer van de eerste rabarber en spinazie en deze voorlopers deden het goed. BEVERWIJK. In de nacht van zater dag op zondag is ingebroken in het hoofd postkantoor aan de Laan van Meerestein in Beverwijk. De dankbaarheid van de toehoorders was groot. Degenen, die nog wat nableven, konden nog genieten van een uitvoerig en HEEMSKERK. Na de overgrote toeloop voor de Merry Minstrels moest de belangstelling zondag in de Jansheeren wel tegenvallen. Toch was er redelijk veel publiek voor het optreden van Magdalena Kuhn (fluit) en Julian Coco (gitaar). Evenals enkele weken geleden in Beverwijk verzorgden zij nu in Heemskerk een aangenaam koffieconcert. Het programma was grotendeels anders samengesteld, maar ook de uitvoering van werken, die de vorige keer al werden ge speeld was niet van verrassingen ge speend. Dat kwam vooral door het grote verschil in akoestiek tussen deze zaal en Scheybeeck. De gitaar klinkt in de Jans heeren veel voller, zodat Coco hier veel meer kans kreeg zijn gaven te tonen. Was hij in Beverwijk louter een goed begelei der, hier kwam zijn partij veel meer tot haar recht, zodat men kon genieten van veel kleurschakeringen. De fluitiste bleek ook hier weer een intelligent vertolkster, met grote aandacht voor frasering en dy namiek instructief betoog van Julian Coco over de wijze waarop en instructief betoog van Julian Coco over de wijze waarop men Bach mag instrueren Bij koffieconcerten zijn dergelijke dingen niet ongewoon. Al leen al daarom is het onbegrijpelijk dat niet meer muziekliefhebbers de weg naar dergelijke evenementen weten te vinden. Vorige week vormde een uitzondering, maar dat valt op supporterisme terug te voeren Zondagmiddag moest een 50-jarige IJ- muidenaar met een pijnlijke knie naar het ziekenhuis worden overgebracht. De man was door onbekende oorzaak rijdende door de Beeckzanglaan van zijn fiets ge vallen. In de nacht van zaterdag op zondag botsten door een voorrangsfout’op de hoek Koningsstraat-Breestraat-Velserweg twee auto’s op elkaar Beide wagens, bestuurd door respectievelijk een 19-jarige en een 20-jarige Beverwijker, raakten zwaar be schadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Haarlem [Barteljonsstraat 13-17 Willem Gevers studeerde piano en rech ten. Hij begeleidde onder anderen de Sis- Ruud en zijn medemuzikanten zijn door gewinterd in het vak. Rob ten Bokum, solo-gitarist, speelt in de reggaegroep Ca ke. Willem Schoone, bassist en zanger, speelde ooit met Rob Hoeke en maakt thans deel uit van Shoreline. Er verscheen onlangs nog een single van hem met Chris- tal Palace. Charles Duijff is de zingende slagwerker van de swing/rockformatie. Bekende nummers die dinsdagavond worden gespeeld zijn Roll over Beethoven, Tutti Frutti en de Doorkijk-blues-bloes. Ine Kuhr zong via de radio „De kleuren van de zon” en in het interview daarbij vertelde ze dat naast zingen ook toneelspe len op haar verlanglijstje stond. Eric Bee- kes hoorde dat via de autoradio en zo kwam het contact met De Bastaard tot stand sies en hij werkt van het eerste uur af bij De Bastaard De tekstbijdragen aan dit programma zijn van onder meer Ton Vorstenbosch, Zonder hem zijn mogelijkheden te willen ontzeggen, is het toch iets te veel gevraagd in Marnix Kappers de sonore zangstem van Richard Fritschy verenigd te zien met de vrouwelijke vormen van Aggie Terlingen. Het Kabaret Ivo de Wijs heeft door de twee-tegen-één ruil natuurlijk wèl iets moeten inboeten aan variatie mogelijkheden bij de presentatie, en dat met name de zangnummers niet aan het oude peil komen is ook zowel onvermijdelijk als jammer. Het „nieuwe” trio zal echter gewoon op zijn eigen kwaliteiten verder moeten bouwen. Uit de inspeelvoorstelling in De Jansheeren de première is begin april in Amsterdam bleek dat de aantrekkelijkste kant van de teksten van Ivo de Wijs behouden is gebleven. De spitse grappen en verrassende wendingen, met eenvou dig taalgebruik bereikt, zijn nog steeds een slagvaardig wapen in het programma, dat dit keer iets meer gesproken nummers vertoont dan in de vorige produkties. Hoewel Ivo de Wijs nog steeds de belangrijkste tekstleverancier is, van zowel venijnige als vrijblijvende scènes, hebben ook anderen bijdragen geleverd. Gerrit van de Linde, Jan Boerstoel en Drs. P (ook met muzikale uitingen) hebben het schrijverscollectief „extern” aangevuld, Marnix Kappers was een „interne” tekst leverancier. Samen met Hanneke Holthaus heeft Marnix Kappers in 1973 ook al een cabaretprogramma gepresenteerd voor het Assumburgtheater, waardoor alle drie de cabaretiers in feite bekende gezichten waren voor trouwe theatergangers. Destijds liet Marnix Kappers een soort grappen zien dat ook nu de kop opstak in „Formule 2”. Halverwege kapte hij een scène af of liet die in een melig „plot” eindigen, ook nu was dit effect weer door hem gebruikt. Vergeleken met de puntiger stijl van Ivo de Wijs staken de bijdragen van Marnix Kappers, zoals bijvoorbeeld „de badmeester”, nogal flauw af. Muzikaal steunde de groep volledig op Pieter Niewint. Als componist, pianist, solozanger en aanvoerder bij triozang, gaf hij blijk zijn vak te verstaan. Ook in gesproken scènes had hij zijn aandeel. Vanaf de eerste samenwerking met Ivo de Wijs, toen Pieter Niewint alleen nog pianist was, is hij ieder jaar verder gegroeid in het cabaretvak. Ivo de Wijs zal, vooral in deze nieuwe samenstelling, voor een groot deel op hem moeten steunen om zijn cabaret-faam te kunnen prolongeren. JAN BAART Hugo Heinen, Ben Hulsing en Paul van Vliet. De voorstelling begint vrijdag 3 maart om half negen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op de Hoogdorper- weg hield de politie vrijdagnacht een auto staande, waarin Chinese wurgstokjes wer den aangetroffen. Deze zijn in beslag genomen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK-WIJK AAN ZEE. Een 4-jarig jochie uit Wijk aan Zee is vrijdag middag met een linkerbovenbeenfraetuur in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen, nadat hij bij het oprennen van de rijbaan van de Dorpsduinen geschept was door een door een inwoner van Castricum be stuurde personenauto. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De rockfoundation van pianist Ruud Jansen treedt dinsdag avond 28 februari van tien uur af weer op in de Adrichemhoeve aan de Adrichem- laan in Beverwijk. aal üt- dn- tal. en sen ek) ma iou ten or- au- ito- DU- ten su- oe- het [ol- 101- ,m- de lijn lijk ks- het en. im- or- nk- Tet em en. ler- ?en rijf HEEMSKERK. Met smeuïge salonmuziek en een openingsnummer vol woordspelletjes introduceerden vrijdagavond Ivo de Wijs („als Ivo de Wijs”), Pieter Niewint („als Pieter Niewint”) en nieuwkomer Marnix Kappers („als Aggie Terlingen en Richard Fritschy”, zijn voorgangers in deze cabaretgroep) het programma „Formule 2”. De. huidige bezetting schuwt kennelijk de vergelij king niet met de vorige editie van het Kabaret Ivo de Wijs, dat met eerdere programma’s ook het Assumburgtheater aandeed. id- :en ire als ui- net dA en. no- ier het len »n- d- ?s- *id >et 'O- je- ?s- te- ek in fret an in jn, ri- an en zo ij- ou or in- Lo- m- 'ts fd an >e- or Is en id- Eric Beekes, oprichter en organisator is afkomstig van het „grote toneel”. Hij heeft inmiddels film- en televisierollen op zijn naam staan. Aan zijn laatste programma heeft hij een lichtere toets gegeven. BEVERWIJK. De nationale boom feestdag wordt gehouden op 15 maart en in Beverwijk en Wijk aan Zee wordt daar aan deelgenomen door de leerlingen van de W.G. van der Hulstschool, de Don Bos- coschool, de Wilhelminaschool en de Hei lig Hartsehool. „Tante Cato” en „De rook van mijn sigaret”. „De goeie ouwe tijd” vormde de De grote sonate van Giuliani klonk ook dit keer weer bijzonder mooi, en Coco speelde hoge troeven uit in een dankbaar- werk van Ibert. Na de pauze werd het programma besloten met onder meet dankbare stukken van Castelnuovo Tedes co en Burkhard Natuurlijk besloten enke le Antilliaanse dansen het concert. BEVERWIJK. Donderdag komt de raadscommissie voor milieuzaken in spoedzitting bijeen in het Beverwijkse Stadskantoor. Gesproken gaat worden over de activi teiten van het „open beraad” en wel speci aal over de alternatieven voor uitbreiding van havenfaciliteiten. De vergadering is openbaar en begint om 19.30 uur. A Vrijdag had men grote moeite om tot dertig cent per stuk te komen, met uitzon dering van de witte tulp Fax, die nog 32 cent noteerde. De lelie-achtige Alledin kwam ook niet verder dan 28 cent. Bij de narcissen bewogen de prijzen zich tussen 12 en 24 cent per stuk. Freesia handhaafde zich goed op een prijs van 51 cent. De prijzen van anjers en rozen waren vrij stabiel. De aanvoeren liepen vorige week iets terug omdat men de verwarming „op een laag pitje” hield Hyacinthen en blauwe druifjes waren goed te verkopen. Irissen kwamen een prijs van ee kwartje niet te boven Er komen nu grote partijen takken van forsythia, appelbloesem en elsekatjes en daar bestaat een goede belangstelling voor De aanvoer van potplanten was met het koude weer bescheiden en de prijzen ble ven daarmee in overeenstemming. Onder invloed. De Heemskerkse politie heeft in het weekend drie automobilisten en een 17-jarige bromfietser aangehouden wegens het rijden onder invloed van ster ke drank zielenroerselen van Joze- fien, net van hèm af en nu op zoek naar het avontuur, kwamen niet helemaal ove- onschuldige titel voor een r. Misschien was de tekst sterk ontnuchterend door de nuanceringen en sfeerschilderingen te wei nig toegankelijk, te vrijblij vend voor een grote-zaal- produktie, die het meer van simpele, directe middelen moet hebben. gen en hees klinken van de zangstem) doet niets af aan haar allround vakman schap, dat voor Nederland se begrippen nog steeds uniek is. BEVERWIJK. De toneelgroep De Bastaard geeft op uitnodiging van de Stichting Theater Beverwijk op vrijdag 3 maart in Huize Scheijbeeck een voorstel ling. In vier bestaansjaren heeft deze groep een eigen plaats verworven in het Nederlands theatergebeuren met een combinatie van ernst, humor, absurdisme en realiteitszin, die wordt gepresenteerd in een programma van éénacters en mono logen, alsmede chansons uit het nationale en internationale repertoire. sterk ontnuchterend en wrang nummer, dat terecht een ereplaats in de halve finale toebedeeld kreeg. BEVERWIJK. Waar om is een voorstelling een week van te voren al uit verkocht, ais de eerste helft van het programma, een mini-musical, door de dagbladkritici al verschil lende keren maar een ma tige beoordeling ontving en de tweede helft, een tour de chant, opgebouwd is uit nummers die vrijwel dagelijks op de radio te beluisteren zijn en dus ook al niet opzienbarend ge noemd kunnen worden? Jasperina de Jong toert al enige tijd met haar dub- bel-programma door het land. Voor de pauze staat ze centraal in „Jozefien”, een uit-het-leven-gegrepen mini-musical. Deze one-wo- man show, waar toch dui delijk veel aandacht aan besteed is, bleek bij de voorstelling in De Nieuwe Slof zijn doel enigszins voorbij te schieten. De Brandje. Door onbekende oorzaak vloog gistermiddag nabij het station van Beverwijk een Fiat-personenautö in brand. Een toevallig langsrijdende wegen wacht bluste het vuur. De 71-jarige eigena res van de wagen, afkomstig uit Heiloo, meldde de politie plotseling een sterke benzinelucht te heben geroken, waarna onmiddellijk de motor in lichterlaaie stond. Jasperina de Jong had bewezen gedurende tweeë neenhalf uur met zang, dans en mimiek het toneel te kunnen vullen, gedragen door een onmiskenbaar streven naar perfectie. Dat die perfectie niet overal ge haald wordt (o.a. verspre- Lise”, vol woordspelingen kingen in de aankondigin- en dubbelzinnigheden, monterde haar zo zeer op dat zij glimlachend met het parodistische „De wind” de zaal om haar vingers wond In duidelijk nostalgische sfeer vertoefden de histo riën rond „Tante Leentje”, ...„V'C'Ï "W De spinazie die vrijdag werd aangebo den noteerde van 215 tot 235 cent per kilogram en de rabarber haalde 160 cent per kilo. Deze produkten betekenden een welkome aanvulling op de toch afnemende aanvoer van winterprodukten. Voor verschillende produkten werden vorige week nog goede prijzen betaald, zoals voor de boerenkool, die tot 168 cent per kilo opbracht en nog meer toen het vroor. De prei varieerde in prijs van 140 tot 180 cent per kilo bij een bescheiden aan bod van zo’n 4000 kilo per veilingdag Witlof lag rond de 250 cent per kilo. Uien blijven goedkoop en zijn nog slecht te verkopen ook. In het begin van de vorige week liep de prijs iets op tot 30 cent per kilo, maar toen het zachter weer werd betaalde men er niet meer dan 16 cent per kilo voor. Vrijdag waren de prijzen: boerenkool 140-168, breekpeen 13-21, prei 140-180, rabarber 155-160, spinazie 215-235, uien 5- 16, witlof 250-255, waspeen 26-28. In Beverwijk wordt tenslotte in de W.G. van der Hulstschool een filmvoorstelling gegeven en daar worden ook versnaperin gen, stickers en lineaaltjes als beloning uitgereikt. Dat gebeurt in Wijk aan Zee in De Moriaan. De nationale boomfeestdag wordt in Ne derland sinds 1957 elk jaar in het voorjaar gevierd Het doel is uiteraard bij de kinde ren belangstelling en liefde te wekken voor bomen en struiken in parken, bossen, er ven, tuinen, langs wegen en lanen, om weilanden en industrieterreinen en overal waar afwisselend groen een funktie heeft. Via het schoolprogramma dat aan het zelf planten vooraf gaat kunnen de kinderen het kwetsbare leven van bomen en strui ken met al wat daarin of daarbij leeft en groeit beter leren kennen en begrijpen, in de hoop dat zij het ook leren waarderen en ontzien. Landelijk wordt daarvoor zeer aantrekkelijk lesmateriaal verstrekt in een grote verscheidenheid. Tot dit pakket behoort de hierbij afge drukte tekening van J. Wartena van al wat leeft in, onder en bij een oude eikeboom. Geld verdienen op alle VEN-afdehngen Gratis-Gulden- -J Regen. Hapjes en drankjesPak dat mee. Winkeliers, horeca-ondernemers en grootverbruikers, viert feest met VENI T/m vrijdag 3 maart a s profiteer van „20 jaar" feestvoordeel! "Modernste inkoopcentrum voor koopbevoegde ondernemers in Haarlem en wijde omgeving VEN ZB-Groothandelcentrum Jan van Krimpenweg 1, Haarlem Tel. 023 - 31 9319 In Wijk aan Zee is als plantobjekt geko zen voor de beide middenstroken van de Meeuweweg. In Beverwijk gaan de kinde ren planten aan de rand van het speelveld aan de Bronnen en de Dalen, dus bij de terrasflats tegenover het Stadskantoor. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Voor de bloemenhan del is de winter net op tijd afgelopen. In het begin van de vorige week brokkelden de prijzen af omdat vooral de straathan del niet uit de voeten kon. Toen de dooi intrad nam de vraag toe maar ook de aanvoer werd groter. Er kwamen, vooral meer tulpen, met wat teruglopende prijzen. Als uitsmijter volgde een prima getimede persiflage op het opnemen van een Een enthousiaster ont- grammofoonplaat. Hierbij haal kreeg Jasperina de werd het publiek zeer sug- Jong toen zij een serie van gestief in de waan gebracht twaalf liedjes bracht. Dit dat ter plekke opgenomen was duidelijk bekender ter- klanken gebruikt zouden rein. Na „Hoe wordt een worden voor de succes mens een ster” en „Henk single „Keep on trucking van Privé”, die Jasperina Mamma”. in haar begintijd ook wist te vinden, kwamen de te gekke „Familieverhoudin gen” zeer succesvol aan bod. „Pien”, zoals zij zich zelf onophoudelijk noem de, had zelfs een slokje wa ter nodig voor ze verder kon met de „Zweedse Poli- ciers”. „Was je maar hier” verzuchtte zij, maar „Anna De dieven verschaften zich toegang, door een draadglasruit met een stuk trot- toirtegel in te gooien. Binnen werd een flinke ravage aangericht. Zo werd bijvoor beeld een pak melk uit de ijskast gehaald, dat men vervolgens op de vloer leeg liet lopen. In de melkplas strooide men aller hande brieven uit. De kluis vart het post kantoor lieten de vandalen ongemoeid. Met een ijzeren pijp werd, eveneens ge durende het weekend, de etalage van de lederwarenzaak in de Beverhof ingesla gen Vermist wordt een aantal lederen artikelen, waaronder enkele kostbare tassen Tenslotte werd uit de etalage van een fotozaak aan de Oostertuinen een aantal camera’s ontvreemd. Hier werd de voor deurruit uit zijn sponning gelicht. De programma’s beginnen zowel in Be verwijk als in Wijk aan Zee om kwart over negen. Gezamenlijk vertrekken de leerlin gen dan naar de plantterreinen, waai' een toespraakje wordt gehouden en een herin- neringsboom wordt geplant. Daarna volgt het planten en het uitreiken van de vaantjes. k Misschien toch alleen om dat Jasperina de Jong de centrale ster is? Het lijkt er op. Zaterdagavond ont ving Jasperina de Jong in elk geval het meeste ap plaus wanneer ze gewoon „recht voor haar raap” liedjes vertolkte. ■t kt -’’W

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7