AMERIKA IN GREEP VAN HET VOETBAL Johan Zuidema is bereid om risico’s te nemen Ajax uit niet best tototips treffers en missers Velje BK nu ook profclub Olga’s Rijke Slapen laat uw slaapkamer ontwaken [OLGA] 16 DINSDAG 2 8 FEBRUARI 19 7 8 SPORT - men e ag J laar vang. In de Europa-Cupvoetbaltoemooien, worden woensdag de kwartfinales afgewerkt. Nederland is in deze ronde nog met drie clubs vertegenwoordigd. Ajax speelt voor Europa Cup I (landskampioenen) thuis tegen Juventus, FC Twente reist naar het Deense Velje BK (Europa Cup II: bekerwinnaars) en voor Cup III (UEFA-beker) komt PSV in Oost- Duitsland tegen FC Magdeburg in het veld. r Zonder pardon Veranderingen tl •j| Lk Magdeburg weer op de goede weg rikaanse voetbal een enorme reclame. JAN PREENEN (ADVERTENTIE) zijn voor dit Eindhovense geweld. 2-1 3-1 1-5 2-2 0-0 3-2 0-1 ’74-’75 0-0 Naar alle waarschijnlijkheid echter zal FC Magdeburg voor Kees Rijvers minder geheimen hebben als destijds Dinamo Kiev, dat via een 3-0 zege in Rusland PSV uit de Europese bekerstrijd wipte.. FC Magdeburg beschikt over een bijzonder sterke equipe met uitzondering mis schien van de erg wisselvallig spelende Van het huidige elftal dat vijf jaar gele den NAC in de eerste ronde van de Europa Cup II versloeg (2-0 en 0-0) en later in Rotterdam Europees kampioen werd door een 2-0 zege op AC Milan, hebben niet minder dan negen spelers die triomf mee gemaakt: de verdedigers Zapf, Decker, Sequin en Raugust, de middenvelders doelman Hans-Werner Heine -l en heeft een brok routine in het elftal gegroepeerd dat in het verleden wel eens voor moeilij- ker karweien heeft gestaan. Pas toen Wim Suurbier een aantal maan den geleden voortijdig afzwaaide, wist Zuidema zich min of meer verzekerd van een vaste plaats, al correspondeert die niet met de positie die Ajax aanvankelijk voor hem in gedachten had. Ajax, dat zo verle gen zat en zit om een voorhoedespeler, verstopt een aanvaller als Zuidema („In het seizoen dat ik tegen Juventus speelde, was ik goed voor 25 goals”) in de laatste linie. „Ivic heeft me op die plaats neergezet bij gebrek aan een echte verdediger. Hopelijk krijg ik van onze nieuwe trainer, Cor Brom, straks de kans om weer in de voor hoede te spelen”, aldus Johan Zuidema. Voorlopig zal Zuidema, die altijd spijt heeft gehad bij FC Twente te zijn vertrok ken, zich als achterhoedespeler moeten gedragen, ook al heeft hij in dat opzicht geen hoge dunk van zichzelf: „Ik ben maar een middelmatige verdediger, die zich echt nog geen back voelt. Eenvoudig omdat ik het karakter er niet voor heb. Ik ben gewoon te aanvallend ingesteld. Toen Ivic mij zonodig daar wilde hebben, ging ik ervan uit dat als ik zou falen, Ivic maar een ander op die plaats moest neerzetten. Tot nu toe gaat het nog redelijk en ben ik in ieder geval nog niet afgegaan”. Inmiddels heeft hij echter wel de nodige concessies gedaan. Zakelijkheid en voor- Vooral Ruud Krol kan het opbreken dat Ajax in maart maar liefst tien wedstrijden zal moeten afwerken. De aanvoerder van Ajax tobt al enige weken met zijn rug, maar krijgt voorlopig geen gelegenheid om rust te nemen: „Er zit een zenuw bekneld in mijn rug, waardoor ik soms moeilijk heden ondervind als ik bepaalde bewegingen moet maken. Via massage en rust, voor zover daar sprake van kan zijn, moet de zaak genezen. Bovendien heb ik vandaag een spuit gehad van Rolink, zodat ik woensdagavond tegen Juventus zeker zal spelen”. Over de mogelijkheden tegen de Italiaanse landskampioen zegt Krol: „Ik geef Ajax weinig kans. Hier behalen we misschien een kleine overwinning, maar ik betwijfel of dat genoeg zal zijn in Turijn” ste jaren nauwelijks nog mee. Bovendien kregen Jürgen Sparwasser en Jürgen Pommerenke, beiden in het verleden tot voetballer-van-het-jaar uitgeroepen in de DDR, met een levensgrote inzinking te kampen. De enige die in al die jaren de meest constante vorm vertoonde, was de uiterst snelle linkerspits Martin Hoff mann, maar ook hij kon in zijn eentje FC Magdeburg niet uit de malaise halen. Met de komst van het trainerstrio Claus Urbanczyk, Holke en Herman Stöcker plus het aantrekken van de Hansa Ros tock-international Hans-Joachim Streich, is FC Magdeburg evenwel vorig jaar al duidelijk de weg terug ingeslagen, toen de nationale beker werd gewonnen. Dit sei zoen prijkt FC Magdeburg halverwege de competitie aan de top van de ranglijst, en ondanks een minder goede start van de nu lopende competitie, wordt de Maagden- burgse equipe in de DDR unaniem be schouwd als nieuwe landskampioen. Die opinie is alleen nog maar versterkt nadat FC Magdeburg vlak voor de winterstop het Westduitse Schalke in de UEFA-Cup uitschakelde. zullen aanvallen. Bij balverlies zullen dan of twee man moeten teruggaan en moeten storen. De vraag is echter of Ajax voldoen de kwaliteit heeft. FC Twente kon tegen Juventus indertijd de bal knap in de ploeg houden. Dat kan Ajax op dit moment volgens mij niet”. De uitspelende clubs namen van de 26 in de ere-divisie gemaakte goals er acht tien voor hun rekening. Toch werden de punten, achttien in totaal, eerlijk ver deeld negen om negen. FC Utrecht kwam in zijn laatste zeven wedstrijden tot slechts één doelpunt, en haalde in die periode vijf punten. Roda JC scoorde slechts één keer in zijn laatste gengoal incasseerde. Ajax heeft geen van zijn laatste zes uitwedstrijden gewonnen. Vier gelijke spelen en twee 0-1 nederlagen waren het resultaat. Het was de tweede keer dit seizoen dat FC Amsterdam met zeven doelpunten verschil een thuiswedstrijd verloor. Op 21 augustus werd het 2-9 tegen A.Z.’67 en nu 0-7 tegen PSV. Twee spelers kwamen tot vier goals n.l. Kees Kist en Gerrie Deijkers. Telstar won voor de tweede keer dit Uitzondering vormt Cosmos, dat Euro pese en Zuidamerikaanse topvoetbal- lers aan kon trekken voor astronomi sche bedragen. Pele werd gecontrac teerd voor 4,5 miljoen dollar en Franz Beckenbauer, oud-speler van Bayern München, ging voor 2,5 miljoen dollar gaande wedstrijden, waarin men twaalf goals incasseerde. Kees Kist scoort weer. Zijn laatste goal(s) dateerde(n) van 11 december 1977 toen hij in en tegen Haarlem scoorde (2). Nu dus twee goals tegen NAC A.Z.’67 maakte drie goals dit seizoen tegen de Bredanaars die alle door Kist gemaakt werden. A.Z.’67 gaat pogingen ondernemen om de ongeslagen periode van FC Den Haag naar het verleden te spelen. Er dient wel bij aangeknoopt te worden dat de Hage naars het in de Hout altijd goed doen. Negen keer ontmoette men elkaar tot op heden in Alkmaar en de buit werd eerlijk verdeeld. Vijf keer eindigde de wedstrijd in een gelijkspel en ieder won twee keer. Oppassen dus voor de Alkmaarders. Sparta ruikt zijn kans op Europees tip 1 1 1 1 3 1 2 3 3 3 ’75-’76 4-3 2-1 2-1 1-4 ’76-’77 2-1 5-0 1-0 4-0 4-0 3-0 Het Rijke Slapen 1-0 0-0 1-0 1-1 3-0 2-2 1-1 2-1 A.Z.'67 Sparta P.S.V FC Twente Haarlem Ajax FC Utrecht Vitesse N.A.C. P.E.C. zoen op 33 punten. Nu met nog elf wed strijden voor de boeg heeft men er reeds 34. -FC Den Haag -N.E.C. -FC V.V.V ?FC Amsterdam -Volendam -Telstar -GA Eagles -Roda JC -Feyenoord -M.V.V. dam zal daar niets aan kunnen verande ren. Ajax kan bij blijven door van Telstar te winnen. Maar eerst krijgen de Amster dammers een Italiaans klusje af te wer ken in de vorm van kampioen Juventus dat bekend staat om zijn harde en defen sieve aanpak. Wellicht profiteert Telstar, dat de laatste tijd goede resultaten boekt, van Amsterdamse vermoeidheid. Haar lem staat voor de volgende „derby”. Nu tegen Volendam. Beide ploegen leden een nederlaag en zullen zich willen reha biliteren. In de eredivisie speelde men drie keer tegen elkaar waarvan Volen dam twee keer met 1-0 aan de goede kant van de score bleef en de derde keer werd het 1-1. In de eerste divisie gaat de aandacht uit naar de topper PEC-MVV. De drie voorgaande duels, met inbegrip van de „Ik zal me aan hem moeten vastklam pen. Als hij wordt aangespeeld, zal ik hem in het begin onderuit schoppen”. Verwij zend naar de uitschakeling in het UEFA- Cuptoernooi in 1974 van Ajax door Juven tus, dat bij een gelijke stand na twee wedstrijden aan één dubbel tellende te gentreffer in Amsterdam voldoende had om de kwartfinale te bereiken, zegt Zuidema: „We moeten er koste wat kost voor zorgen dat de „nul” achter gehand haafd blijft. Als iemand doorbreekt, moet die onderuit. In de competitie doe je dat niet zo gauw, omdat je dan meteen een gele kaart krijgt. In dit Europa-Cuptoer- nooi, dat zo verschrikkelijk belangrijk is voor Ajax, kun je een gele kaart riskeren omdat in tegenstelling tot hetgeen in de competitie het geval is pas wordt ge schorst als je twee gele kaarten hebt ge kregen”. Een zo op het oog meedogenloze instel ling, al voegt Zuidema er wel aan toe dat de speler die het waagt om de weg naar doelman Schrijvers in te slaan niet meteen naar het ziekenhuis hoeft te worden afge voerd: „Het gaat erom dat zo’n speler op dat moment niet kan doorlopen”. Anders dan zijn trainer Ivic, die „bang” zegt te zijn voor Juventus, ziet Zuidema wel mogelijk heden, tenminste als de wanvertoning te gen Go Ahead Eagles, afgelopen zaterdag, een eenmalige aangelegenheid blijkt te zijn geweest. (Van onze speciale verslaggever) VELJE. Jarenlang bleef het opmerke lijk stil rond Harald Nielsen ooit een van Europa’s beste voetballers, die na een geslaagde loopbaan in het Italiaanse prof- milieu als een gefortuneerd man in Dene marken terugkeerde. Eenmaal terug in zijn geboorteland moest Nielsen, inmid dels vertrouwd geraakt met voetbal op topniveau, jaarlijks met lede ogen toezien hoe het Deense voetbal steeds verder weg kwijnde, doordat het aantal spelers dat zijn toevlucht zocht tot clubs elders in het buitenland, beangstigende vormen begon aan te nemen. Eind vorig jaar was Harald Nielsen het principiële nee van de Deense bond tegen profvoetbal meer dan beu en kondigde hij aan dit seizoen een profliga in het leven te roepen. Het voetbalparlement sanctio neerde de inmiddels uitgewerkte voorstel len, met als uitvloeisel daarvan dat het sinds afgelopen zondag ook in Denemar ken officieel is toegestaan spelers voor hun voetbaldiensten te betalen. De Deense clubs realiseren zich echter terdege dat het een proces van jaren zal zijn om de trek naar het buitenland wat af te remmen. „Dat is de basisgedachte ge weest bij de invoering van het profvoetbal in Denemarken”, zegt Egil Jensen, de se cretaris van FC Twente’s Europese beker- tegenstander Velje BK. Niet alle clubs zijn echter even ingeno men met het aantal clubs dat tot de betaal de competitie wordt toegelaten. Egil Jen sen noemt het aantal van 48 zelfs ridicuul, „omdat er in Denemarken hooguit ruimte is voor acht tot tien betalende clubs”. De invoering van het profvoetbal is ook aan Velje BK niet ongemerkt voorbijgegaan. Jensen: „De financiën van de club stonden het eenvoudig niet toe dat wij meer dan veertien spelers contracteerden. Die spe lers hebben inmiddels zonder uitzondering het voorlopig contract getekend, maar de zes die overbleven, zijn inmiddels bij ons vertrokken. Dat is er ook de oorzaak van dat ons huidige elftal op zes plaatsen af wijkt van de ploeg die vorig jaar november Saloniki voor de Europa Cup uitscha kelde”. Van het zestal heeft doelman Niels Wodskóu zijn voetballoopbaan beëindigd; de overige vijf, onder wie aanvoerder Flemming Serritsen, voorstopper Gerd Jensen en Peter Hansen, verlieten de club. Egil Jensen noemt het de tol die Velje BK heeft moeten betalen voor de invoering „Als het ritme er is, zoals tegen Roda JC, moeten we het kunnen redden. Zaterdag voetbalde iedereen voor zichzelf en kon ik maar één of twee keer naar voren, omdat mijn plaats niet werd overgenomen. Tegen Juventus zullen we constant moeten sa menwerken, zullen we Juventus moeten opjagen en proberen de ploeg tot fouten te dwingen, zoals het FC Twente enkele ja ren geleden zo goed lukte. We zullen echt niet als blinden gaan draven, maar ik verwacht wel dat we in plaats van 2 man, zoals tegen de Eagles, nu met 4 man Een opvallende verandering, waarmee Zuidema het in zekere zin nogal moeilijk heeft. Weliswaar stelt hij dat „je als prof voetballer op alle plaatsen in het elftal moet kunnen worden ingezet en dat je jezelf dient weg te cijferen in het belang van de ploeg”, maar van de andere kant hoopt hij dat zijn verblijf in de defensie van Ajax een tijdelijk karkater heeft: „Ik ben nog steeds van mening dat ik de mees te inbreng voor het elftal kan hebben als ik in de spits sta. Ik voel me nu eenmaal meer in mijn element als aanvaller. Als verdedi ger heb ik ook altijd de drang om naar voren te gaan”. De overschakeling van aanvaller naar achterspeler heeft voor Zuidema iets meer dan een jaar geduurd. Na indruk te heb ben gemaakt als grossier in doelpunten bij Cambuur, FC Twente (twee jaar) en NEC (een jaar), tekende de in Vinkeveen wonen de professional in 1976 een driejarig con tract bij Ajax, waarvan hij een jaar tevo ren nog had gezegd dat die club hem bepaald niet aansprak: „Ik ben echt niet zo gek op geld dat ik uitsluitend daarvoor van club zou veranderen. Wanneer ik in een rotte sfeer zou moeten voetballen, kapte ik ermee. Bij Ajax is het toch voortdurend haat en nijd”. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Voor Johan Zuidema kan de tegenstelling op voetbalgebied nauwelijks groter zijn. Drie jaar geleden leidde hij FC Twente met drie goals tegen Juventus, waarvan er één werd gescoord in Turijn („Ik omspeelde drie tegenstanders en schoof de bal toen in de lange hoek langs doelman Zoff”), de halve finale binnen van het UEFA-Cuptoernooi. Woensdagavond moet de inmiddels 29-jarige Zuidema als rechtsachter van Ajax sterspeler Roberto Bettega van Juventus op afstand dienen te houden in de eerste kwartfinalewedstrijd van het Europa Cup 1-toernooi. Zuidema verwijderde die opmerking echter al snel uit zijn gedachten, maar informeerde al na een half jaar bij het bestuur van Ajax of hij van zijn verplich tingen kon worden ontheven en elders aan de slag kon gaan. Bij Ajax onderhield hij namelijk in het eerste seizoen een pendeldienst tussen het veld en de reser vebank, en als hij al in het veld stond, werd hij gedwongen als een stagiaire het hele elftal te doorlopen. De plotselinge ingenomenheid van de Amerikanen met het voetbalspel wordt steeds duidelijker. Ondanks het feit, dat voetbalkoning Pele de New York Cos- Willy v.d. Kuylen is erg lang zonder goal geweest. Zijn voorlaatste goal maakte hij tien wedstrijden geleden in Eindhoven tegen Sparta. Zondag scoor de hij eindelijk weer en wel tegen FC Amsterdam. zes wedstrijden en kwam tot drie punten. FC Twente eindigde het afgelopen sei- FC Twente en FC Den Haag zijn de succesvolste ploegen uit de tweede com- petitie-helft. Elf punten uit zes wedstrij den, waarin FC Twente slechts één te- Ajax daarentegen eindigde het vorig seizoen als kampioen met 52 punten. Nu met nog tien wedstrijden te gaan heeft men er 31. Bij 100% winst komt men dan al één punt te kort. Afgelopen zondag kwamen weer en kele ere-divisie spelers tot hun eerste seizoen-doelpunt. Niels Overweg bijvoor beeld scoorde tegen Volendam. Sinds 14 december 1975 was hij niet succesvol geweest, toen hij in IJmuiden tegen Tel star scoorde. Boeve van Vitesse had vijf wedstrijden nodig om zijn eerste ere divisie goal te maken. En Joop Böckling van Haarlem deed het nog sneller. Als seizoen. Na de thuiswinst op Vitesse, 16 invaller voor het eerst in competitie-ver- oktober 5-1, nu dus de 2-1 tegen Haarlem. Volendams defensie is lek. De laatste voetballer is 19.000 dollar per jaar. Ver- 1 geleken met andere takken van sport in de Verenigde Staten valt dit bedrag in het niet. Een basketballer verdient (ge middeld) 143.000 dollar, een honkballer 76.000, een American Footballspeler 55.000 en een ijshockeyer 96.000 dollar. „Op bijna iedere plaats heb ik gestaan. Links- en rechtsbuiten, middenvelder, dubbele ausputzer en nu rechtsback. Om dat ik steeds ergens anders werd neerge zet, begon ik te sukkelen. Al die verande ringen knaagden ook aan mijn zelfver trouwen”. Pommerenke, Steinbach en Tyll en de aanvallers Sparwasser en Hoffmann. Doelman Heine behoorde toen tot de wis selspelers, maar zou kort daarop Ulrich Schulze als eerste doelman verdringen. In die wedstrijden tegen NAC en AC Milan demonstreerden de Oostduitsers toen al over een uitstekend middenveld en een dito aanval te beschikken. Na het vertrek van trainer Heinz Krügel bij FC Magdeburg liepen de prestaties flink te rug. Zowel in de nationale competitie als op Europees niveau telde de ploeg de laat- zichtigheid hebben de speelwijze van Zuidema, die in het verleden werd geken merkt door een zekere inventiviteit en durf, behoorlijk veranderd. „Ik heb moe ten leren minder risico te nemen”. Boven dien deelt hij nu ook wat gemakkelijker tikken uit, waar hij ze voorheen als aanval ler vaak moest incasseren. Op die manier zal woensdagavond in het Olympisch Sta dion in Amsterdam ook de zelfzuchtige international Bettega worden opgewacht. band in de ere-divisie kwam hij meteen tot scoren. drie wedstrijden leverden geen punten Eddy Kraal, Telstar, scoorde vijfmaal maar wel dertien tegengoals op. Bijna in de vijf wedstrijden, die hij na zijn knie- net zoveel als de tien daar aan vooraf- operatie speelde. (Van onze speciale verslaggever) MAAGDENBURG. Evenals twee jaar geleden in de Europa Cup I, toen Kees Rijvers zich volledig had verkeken op de werkelijke voetbalcapaciteiten van het Russische Dinamo Kiev doordat hij het tevoren niet nodig had geoordeeld de club te gaaan observeren, heeft de PSV- trainer ook het Oostduitse FC Magde burg, woensdagmiddag tegenstander van de Eindhovense club in de kwartfinales van het UEFA-Cuptoernooi, niet aan het werk gezien. Rijvers had ditmaal zijn voorzorgsmaatregelen wel getroffen, maar door de erbarmelijk slechte toe stand van het veld in het Maagdenburgse Emst Grube-stadion moest zaterdag de competitiewedstrijd afgelast worden. Die situatie zal nog wel enige weken aanhouden, omdat in de overgangsperio de van de jaargetijden regenval niet is uit te sluiten. De vorige toto bewees eens te meer dat de bekende groep thuisspelen- de clubs niet op eigen veld moest aantre den, maar elders de punten ging halen. Deze groep speelt nu grotendeels weer op eigen terrein waardoor het aantal 1-tjes belangrijk zal toenemen. Neem om te beginnen maar PSV-FC VW. Ondanks de zware klus in Magde burg, aanstaande woensdag, spelen de Eindhovenaren toch op zaterdagavond. De klasse van de Venlonaren kan ook na de zware klus, die de PSV’ers ongetwij- beslissende wedstrijden om de periode- feld af te werken krijgen, geen probleem titel, eindigden alle in 1-1. Ook nu zal de '- - einduitslag niet ver hier vanaf liggen. MOET ONDERUIT” Na een door de toestand der speelvel den genoodzaakte extra winterstop zijn het afgelopen weekend de betaalde voet ballers weer actief geweest. Misschien komt het door de gebrekkige omstandig- voetbal door het falen van Ajax. Bij heden waaronder men in deze winterse winst op NEC blijft men in de running, periode moest trainen, dat de resultaten De Nijmegenaren wonnen slechts één verrassend waren. Opvallend is even- keer op Spangen en ook nu zal de reis eens, dat meestal de meer technisch on- tevergeefs zijn. FC Twente stoomt door, derlegde teams aan het langste eind De goede resultaten rollen uit de goed trokken, hetgeen in de uitslagen duide- geoliede machine en ook de FC Amster- lijk is terug te vinden. De zware velden vergden veel van de spelers, maar kwam men snel op voorsprong, dan kon deze stand soepel voetballend ten opzichte van de werkpaarden uitgebreid worden. Stop uw naam en adres met daarbij ft,- aan postzegels ingesloten, in een als brief gefrankeerde envelop en stuur deze naar Olga of maak f 1.- over per giro U ontvangt dan de uitgebreide, kleurrijke brochure van 24 pagina's over Olga’s Rijke Slapen Olga. Postous 16. Leiden Postgiro 12002 „IEMAND DIE DOORBREEKT Johan Zuidema: „Je wordt pas ge schorst als je twee gele kaarten hebt ge kregen. mos heeft verlaten, heeft deze club reeds ,Pe komst van Pele was voor het Ame- 25.000 seizoenkaarten verkocht. Dennis Tueart, afkomstig van Manchester City, moet de rol van Pele bij Cosmos gaan overnemen. Qua populariteit steekt het American Football, een spel dat veel gelijkenis ver toont met rugby, uit boven die van het spel met de ronde bal, maar de vlucht die het voetbal heeft genomen sedert de komst van Pele naar de Verenigde Staten en de 77.000 toeschouwers, die het stadi on van de New York Cosmos meer dan eens bevolkten, hebben wel degelijk de aandacht getrokken van sportpromotors en zakenlieden. Het gaat Cosmos, gefinancierd door naar de kampioen van de Verenigde grammofoonplatengigant Warner Com- Staten. Dat het Amerikaanse voetbal als munications, voor de wind. Evenzo de een zeer serieuze zaak moet worden be- Noordamerikaanse voetballiga, de schouwd, bewijst Cosmos door als eer- NASL, die in het komende seizoen, dat in ste club in trainingskamp te gaan in de april begint, de strijd om het twaalfde staat Florida, kampioenschap organiseert met 24 te ams in plaats van de gebruikelijke 18. Dit alles ondanks het feit, dat het oprich ten van een nieuwe club rond de een miljoen dollar (2,2 miljoen gulden) aan kosten met zich meebrengt, terwijl dat enkele jaren geleden nog geen 10.000 dollar bedroeg. De salarissen van voetballers zijn in tegenstelling van wat vaak gedacht wordt aan de bescheiden kant. De gemid delde verdienste van de Amerikaanse Het wordt hoog tijd dat uw slaapkamer ontwaakt, dat kan nu door Olga’s Rijke Slapen De umekekollektie spnngboxen. hoofdborden, matrassen, spreien en gordijnen is een streling voor t oog en maakt van uw slaap- kamer een leefkamer Welke stijl u ook prefereert Olga biedt u de keus en u haalt het jBÜÜ Rijke Slapen in huis De kwaliteit van alle Olga produkten is de onbetwiste top vanwege de gebruikte materialen, de gekozen dessins en de vormgeving Betrek uw slaapkamer Olj4a maakt t Ix-reikbaar 1 1 1 F Groningen Willem II -Eindhoven -FC Den Bosch leven, geef het de smaak die het verdient hij vervolgens ietwat spijtig vast, „is Velje BK ook niet langer meer die gezellige amateurclub, maar een voetbalwerk- gever”.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17