Woordvoerder van bevrijdingsfront EPLF: Executies in Premier Egypte loopt vooruit Bangladesj op campagne tegen de PLO vredesbesprekingen’ in ■■I SENGHOR HERKOZEN Staatsgreep verijdeld in Zaïre ■■9 Franse spionagedienst zou gezuiverd worden ,Kans op hervatting 99 OVEREENSTEMMING OVER SLOTDOCUMENT NOG NIET BEREIKT Sithole ziet kans op Britse steun in Rhodesië DINSDAG 2 rr r u a r i BINNEN- EN BUITENLAND 3 19 7 8 2 J geval hebben gedronken. oken 1 zoek Palestijnse volk”. Ook Egypte heeft die formule onderschreven. nden LLM zoek rika itest (Van een medewerker) ;gen Erezaak and d. BELGRADO. De laatste fase van de vervolgconferentie in Bel grado dreigt te verzanden in klei- ne-kinder-gedoe. Iedereen weet dat het befaamde slotdocument niet meer dan enkele formele re gels zal bevatten. De Sovjet-Unie wil het nu eenmaal niet over men senrechten in het document heb ben en de westerse landen willen dat per se wel. En aangezien iedereen het over de hele inhoud eens moet zijn, blijft er niets an ders over dan een nietszeggend communiqué, dat met de naam document wordt opgesierd. ROME (AP, AFP). Ongeveer duizend Cubaanse militairen nemen deel aan de verdediging van de Eritrese hoofdstad Asmara en zijn voor het eerst in deze Ethiopische provincie bij zware gevechten betrokken geweest tijdens een mislukte poging het beleg van de stad door opstandelingen te breken. Dit heeft woordvoerder Amde Mi chael Kahsai van het Eritrese Volksbevrijdingsfront (EPLF) gisteren in Rome bekend gemaakt. PTT door Nico Scheepmaker V BAKELIET Een fraaie lijst, die mij zelf weer twee specifieke geuren te binnen bracht: de geur van lifters op een regenachtige dag, en de geur van een drooggekookte fluitketel. Dini de Bock uit Enschede voegt daar nog „de geur van een Zwitsal-baby” aan toe, plus de geur van mottenballen, en de geur van 4711, opstijgend uit het dé colleté van een dikke tante. Verder de geur van nat geplet gras die bronstig maakt en die van de Parijse metro. De geurtjes van „Tabac” en „Ambre So laire” staan haar bijzonder tegen, in tegenstelling tot de geruststellende geuren van bakeliet op Schiphol. Mevrouw C. Manget-Mossel uit Arnhem onderscheidt prettige en na re luchtjes. Prettig waren de geuren van kapper Prep in de Turnerstraat bij de Olympiakade en de geurmenge- ling van drop, zemen, sponzen, groene zeep en boenwas bij de drogist in de Herculesstraat bij de Stadionweg. De geur van regen na droogte op bos grond is prettig, evenals de geur die coniferentakjes verspreiden als je ze kneust. De geur van een onbekende bloemstruik die associaties met een katholieke begrafenis verwekt, vindt ze echter naar, evenals de menggeur van cacao (van Blooker?) en eau-de- cologne die haar bij een bepaalde windrichting op de Amsteldijk in Am sterdam placht te overvallen. Tot de nare luchtjes rekent ze die van regen op winterjassen in een overvolle tram en die van latex, als haar vader in de oorlog schoenen herstelde. Al die geu ren, prettig of naar, voeren haar steeds weer terug naar haar jeugd in Amsterdam. „De kruik bewaart lang de geur van datgene waarmee zij eens, toen zij nog nieuw was, door trokken is geweest”, wist Horatius al te vertellen. Vicieuze cirkel 14 MILJOEN Het Amerikaanse joodse jaarboek 1978 heeft berekend dat het aantal joden in de wereld 14.259.000 is. Een frappant getal, voor een Nederlander. Want hoeveel Nederlanders zijn er in de hele wereld? Het CBS vertelde me dat er in Nederland 13,9 miljoen inge zetenen zijn. Daarvan moeten ruw weg 350.000 vreemdelingen worden afgetrokken, is 13,55 miljoen, maar weer 602.000 (getal op 1 januari 1976) worden bijgeteld van Nederlanders in den vreemde. Dat is 14.152.000 Neder landers. Er is, met andere woorden, nauwelijks enig verschil tussen het aantal Nederlanders in de wereld en het aantal joden (het aantal Neder landse joden is volgens het joodse jaarboek ongeveer 28.000, zij mogen twee keer meetellen). Als het ons een beetje had tegenge zeten, zouden wij Nederlanders tot de meest vervolgde mensensoort in de wereld hebben behoord, in plaats van de joden. We zijn met evenveel. We zijn ook handelaars, bankiers en vi oolspelers. En het is ons door de rest van de wereld weliswaar nooit zo aan gerekend, maar wij hebben wel dege lijk Bonifacius bij Dokkum ver moord. Op 5 juni 754. Hadden we dat 800 jaar eerder gedaan, maar nee, hier stop ik, ik wil de ingezonden- brievenrubrieken graag de theologi sche verhandelingen besparen die ik anders ongetwijfeld zou oproepen. ecteur Begin na gesprekken met Atherton: an het n ver- zan de dt ge- lijkt igheid tuigen ;en tot stimu- j ver- i. CAIRO (AFP). Premier Mamdouh Salem van Egypte heeft gisteren in nauwelijks verhulde termen laten blijken dat zijn land vraagtekens zet achter het alleen-vertegenwoordigingsrecht voor de Palestijnen van Jasser Arafats Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO). De PLO is krachtens de Arabische topconferentie van Rabat sinds 1974 erkend als de enige „legitieme vertegenwoordiger van het P 51 IpcH into xrrklLr” 1 GEUREN Een paar lezers hebben nog wat geurimpressies opgestuurd die ik aan de drukinktgeurindustrie zal door zenden voor verwerking in haar geu- renadvertenties. Van J. Bosch uit En schede kreeg ik een hele waslijst: De geur van vijf meter drogend wasgoed in een bedompte ruimte. De geur van een verlaten marktplaats waarop meeuwen naar visresten zoe ken. De geur van pasgemaaid gras. De geur van fris beddegoed in een koude slaapkamer. De geur van een garderobe gevuld met natte regenjas sen. De geur van buiten na een zomer se onweersbui. De geur van een schoollokaal waar zojuist twintig kleuters schoolmelk met een rietje De geur van iemand die lang in de buitenlucht gefietst heeft en dan een verwarmd huis binnen komt. De geur van met geweld neerbruisend water op een kale rotswand. De geur van een voor oorlogse rijwielherstelinrichting. De geur van opdrogend stijfsel achter pasgeplakt behang. De geur van een hal vol in bedrijf zijnde weefgetou wen. De geur van een nest donsachti ge kuikens onder een warme broed- lamp. De geur van een pasgeplukte kip, gedompeld in heet water. De geur van een kamer waar al vijf dagen lang een grieppatiënt zijn kwaal probeert te bestrijden. trijfël Cubanen voor het eerst betrokken bij zware gevechten in Eritrea 4 Conferentie Belgrado impasse K ■BQ*- ■i kele zetels in het parlement. igen is m het igeval. m bot- tegen- aalma- Tijdens een persconferentie in Salisbury zei Sithole dat een of andere vorm van referendum, om de mening van de zwarten en de blanken in Rhodesië over een ak koord te peilen, een essentiële voorwaarde is voor Britse goedkeuring. In januari hebben 761 blanken Rhodesië blijvend verlaten. Dit was minder dan in 1977 toen er gemiddeld per maand 909 waren heengegaan, aldus is van officiële zijde in Salisbury bekend gemaakt. Er komen toch nog geregeld nieuwe ko lonisten aan. Dat waren er in januari ruim 500. Zij worden aangetrokken door de „lagere kosten van levensonderhoud, het gezonde klimaat en de kansen op goede banen”. legster tig ge- jkende >1. Mw. en van i acht- innen- erp op uchtte op Pa in af- jadeur ogeltje iam in üs een oorlog revol- i losse i Dor- 'e toe- inbre- voor- 0 gul- "wee- n zul- i aan stuur d om i ont- ikop- lucht De ongeveer 300.000 inwoners tellende stad Asmara is sinds oktober alleen nog maar door de lucht bereikbaar. Het EPLF sloot de stad samen met het Eritrese Be vrijdingsfront (ELF) van de buitenwereld af. Volgens gevluchte westerlingen is de hoofdwaterleiding afgesloten en heerst er steeds grotere schaarste aan brandstof en andere belangrijke artikelen. Volgens Kahsai heeft de Ethiopische Kahsai verklaarde dat er voorts bewij zen zijn dat Cubaanse soldaten betrokken zijn bij de insluiting van Eritrese opstan delingen in de havenstad Massawa. Massa- wa werd eind vorig jaar door soldaten van het EPLF bezet, maar deze zijn sindsdien in het havengebied zelf teruggedreven. Kahsai verklaarde er overigens van over tuigd te zijn dat de aanwezigheid van bui tenlandse militairen en het gebruik van uiterst moderne Russische wapens de uit eindelijke overwinning van de Eritrese op standelingen niet in gevaar zal brengen. Volgens inlichtingen van het EPLF vanuit Asmara hebben de Cubanen zware geschutstukken en zogenoemde „Stalin orgels” bemand tijdens de poging vorige week om de stad te ontzetten, aldus Kahsai. LONDEN (DPA). Volgens schattingen van Amnesty International zijn in Bangla desj tot eind vorig jaar vermoedelijk ver scheidene honderden mensen geëxecu teerd, die kennelijk in de herfst hebben deelgenomen aan de militaire opstanden in Dacca en Bogra. In een gisteren in Londen gepubliceerd bericht uit Amnesty haar ongerustheid over de doodstraf en de verreikende bevoegdheden die op grond van de noodtoestand zijn verleend aan de militaire rechtbanken. De verdachten zou den geen rechtsbescherming genieten en de militaire processen zouden in het ge heim plaatsvinden. Volgens Amnesty waren er in april 1977, toen de organisatie een vertegenwoordiger naar Bangladesj stuurde, tussen de 10.000 en 15.000 politieke gevangenen in het land. Veel van deze gevangenen waren al onder eerdere regimes in 1974 en 1975 gearres teerd, zonder dat het tot nu toe tot enige vorm van proces is gekomen. Een nietszeggend document betekent dat het Westen en de niet-communistische wereld in het algemeen, hier in Belgrado vasthoudt aan uitvoering van die passa ges. Het indienen van een concept-ontwerp in die trant kan van het incasseren van de zwarte piet een erezaak maken. Misschien dat het vandaag zover komt. „We zullen morgen de balans waarschijnlijk wel door prikken”, aldus gisteren de Nederlandse delegatieleider J. van der Valk, en met „we” bedoelt hij de 15 NAVO-landen. Het houdt allemaal wel in, dat er drie dagen verloren zijn gegaan en dat het twijfelachtig wordt of de openbare zittin gen deze week nog kunnen beginnen, laat staan worden afgerond. Het kleine-kinder-gedoe schuilt in de angst de veel misprezen „zwarte piet” toe geschoven te krijgen namelijk de blaam met een schijnbaar negatief voorstel te zijn gekomen waarmee voor de anderen, die eigenlijk wat beters hadden gewild, weinig meer overblijft dan met dat nega tieve voorstel in te stemmen. luchtvaartmaatschappij m de afgelopen weken alle commerciële vluchten afgelast om vanuit Angola en andere plaatsen Cu baanse militairen over te vliegen. Hoewel Amerikaanse regeringsfunctio narissen hebben bekend gemaakt dat zo’n tienduizend Cubaanse militairen direct bij de strijd in de zuidoostelijke provincie BRUSSEL (AFP). Tussen 20 en 25 februari zijn minstens 250 Zaïrese militai ren gearresteerd nadat een staatsgreep tegen het bewind van president Moboetoe Sese Seko was mislukt. Dit is gisteravond verklaard door het Belgische Zaïre-Comi- té. Volgens een woordvoerder van het comi té zou de coup uitgevoerd hebben moeten worden tijdens de bezoeken van Moboetoe aan de Bondsrepubliek, Frankrijk en Bel gië. De samenzweerders hadden er echter de voorkeur aan gegeven te wachten tot de president terug was in de hoop hem per soonlijk te kunnen pakken. De staatsgreep zou zijn mislukt omdat een kolonel ver raad pleegde. Onder de gearresteerde militairen zijn enkele hooggeplaatsten en enkel piloten van Zaïrese luchtmacht. Het comité deed een beroep op de Belgi sche minister van Buitenlandse Zaken, Henri Simonet, alles in het werk te stellen om een internationale commissie van on derzoek de zaak in Zaïre te laten uit zoeken. Overigens kan een nietzeggend docu ment heel veelzeggend zijn. Het houdt in dat men het niet eens is geworden over het belangrijkste punt van de conferentie: de passages over de mensenrechten, vastge legd in Helsinki, moeten worden toege past. Inderdaad niet hóé, maar dat, want alleen al het praten erover wordt, zoals bekend, door de Sovjet-Unie als inmen ging in binnenlandse aangelegenheden be schouwd. Consu- tzegel-, en van 1 staan lis. Le ien 559 in pro- wenste van de van de ook de -inge- in de iebe- oeren nisch It het i dan Maar in een rede tot de Egyptische volksvertegenwoordiging zei premier Sa lem gisteren dat „degenen” die „voorge ven” het Palestijnse volk te leiden - een duidelijke verwijzing naar de PLO - „zich geheel aan het Arabische front van de Standvastigheid hebben verkocht”. Vol gens Salem zullen „zij van die houding de consequenties moeten dragen”. Het Arabische Front waarover Salem sprak is de groep landen - Libië, Syrië, Hij zei dat de door Russische adviseurs geleide strategie er kennelijk op gericht was de Ethiopische posities in Eritrea te „consolideren” terwijl het merendeel van de ruim 10.000 Cubaanse militairen elders in Ethiopië door Somalië gesteunde guer rillastrijders bevechten. Wanneer de strijd in de Ogaden in het voordeel van Ethiopië beslecht is, aldus Kahsai, kan de Cubaanse troepenmacht in Eritrea worden ingezet. Premier Salem beschuldigde het Arabi sche Front van de Standvastigheid verder van medeplichtigheid aan de terreuractie van vorige week op Cyprus. Twee Pales tijnse desperado’s - inmiddels gedesa voueerd door de PLO - schoten daar de Egyptische journalist Joessef Sibai dood. De afwikkeling van deze aktie, via een door Cyprus verhinderde Egyptische com- mando-actie, leidde tot een algehele diplo matieke breuk tussen Cairo en Nicosia. Volgens premier Salem heeft het Front van de Standvastigheid deze actie, op insti gatie van „buitenlandse krachten”, voor bereid teneinde Egypte „te terroriseren en te isoleren”. Volgens cijfers van de overheid wonen er in Egypte momenteel ca. 100.000 Pales- tijnen, van wie er 7000 studeren. Wat be treft wonen en werken worden ze net zo fase veel te polemisch was geweest, men daarom nu niet bereid was om tot een compromis over het slotdocument te ko men, als gevolg waarvan toekomstige ver volgconferenties op de tocht komen te staan. Hij kwam ook met de opmerkelijke verklaring dat Roemenië nooit akkoord zou gaan met een slotdocument waar niets substantieels in zou staan. behandeld als de inheemse bevolking en bij de toelating tot scholen en universitei- ten hebben ze zelfs een streepje voor. Salems uitspraken doen denken aan die van president Sadat, een kleine maand geleden. Ook Sadat zette toen vraagtekens achter het alleen-vertegenwoordigings- recht van de PLO en hield nadrukkelijk een aparte rol open voor de Palestijnse bevolking op de westelijke oever en in de Gazastrook. PARIJS (UPI, AP). President Leo pold Senghor is zondag herkozen als pre sident van de Westafrikaanse republiek Senegal. Volgens de voorlopige uitslagen kreeg zijn Verenigde Socialistische Partij tenminste 80 procent van de anderhalf miljoen stemmen. waren daarvan het slach toffer, zoals de Marok kaan Ben Barka tien jaar geleden. In Afrika zelf wordt de SDECE ook te genwoordig nog veelvul dig in verband gebracht met commando-opera- ties tegen linkse regimes, zoals onlangs in Benin, het vroegere Dahomey. ,eiden meen- tacten i voor tering Begin liet gisteren tegenover journalis- irech- versi- nmen Als hij dit standpunt volhoudt, zitten we helemaal in een visieuze cirkel: 28 landen willen een substantieel document (met mensenrechten), of anders geen substanti eel document; zes willen een substantieel document zonder mensenrechten of geen substantieel document, en een wil alleen een substantieel document. Dat wil zeggen: er is geen overeenstem ming over enige vorm van het slotdocu ment. Maar de conferentie mag volgens eerder genomen besluit niet eerder uitéén gaan dan wanneer er eenstemmigheid is over de tekst van zo’n slotdocument. Dat zou pas echt een impasse zijn. Roemenië zal evenwel niet de verantwoordelijkheid op zich willen nemen de tekst van een nietszeggend document tegen te houden om daarmee de conferentie tot in het on eindige te verlengen. n die aan •aren jcent antal 9,6 Daarom ook wil niemand hardop nee zeggen tegen het niet-officiële in informele besprekingen vorige week donderdag naar voren gebrachte zogenaamde „neu trale” concept-document, waarin een paar substantiële zaken over ontwapening staan, maar dat op het moment dat het werd ingediend al onhaalbaar was. Daar om staat ook „neutraal” tussen aanha lingstekens, want geen enkel neutraal land wil het vaderschap van het stuk erkennen. Feitelijk is het afkomstig van de Joegosla- ven die, zoals we zaterdag al meldden, de naam Belgrado niet graag verbonden zien aan een mislukte conferentie. De verwarring is groot en de nerv ositeit stijgt omdat vandaag de psychologische barrière van februari naar maart wordt overschreden in februari zou immers de conferentie volgens plan worden beëin digd. In de nauwelijks 20 minuten durende plenaire zitting van gistermiddag is aan die datum door de Poolse afgevaardigden met enige nadruk herinnerd alsof een datum enige mythische betekenis heeft. De Roemeen Lupatti, wars van drama tiek, meende dat de afgevaardigden „het verleden hadden bedorven, het heden on der ogen weigerden te zien en daarom de toekomst vernietigden”. Hij bedoelde daarmee dat men in de voorbereidende De dienst zou, net als de Amerikaanse CIA, de laatste tijd zozeer buiten zijn boekje zijn gegaan, dat andere overheidsin stellingen en vooraan staande personen er last van kregen. Net als hun collega's van de CIA, zijn de SDE- CE-agenten veelvuldig genoemd als daders van politieke moorden in bin nen- en buitenland. Voor al enkele Afrikaanse op positieleiders in Parijs JERUZALEM (Reuter, DPA, AP). Premier Begin van Israel meent dat de onderbroken vredesbesprekingen met Egypte spoedig weer op gang gebracht kunnen worden. „Er is nu reden om dat aan te nemen”, aldus Begin, nadat hij afzonderlijke gesprekken had gevoerd met de Britse minister van Buitenlandse Zaken Owen en de Amerikaanse afgezant Atherton. a. Ogaden betrokken zijn was tot dusverre onbekend dat zij ook in de noordelijke provincie Eritrea streden. Osman Saleh Sabbe, leider van het Eri- trees Bevrijdingsfront, heeft de Ameri kaanse president Carter verzocht zich in te zetten voor een oplossing van de kwestie Eritrea. Deze dient volgens Sabbe te zijn gegrondvest op het beginsel van zelfbe schikking. In zijn boodschap vestigt Sabbe Carters aandacht op de internationale elementen van de strijd in Eritrea, zoals de aanwezig heid van Cubanen. Het ELF zou het daar om op prijs stellen wanneer de Verenigde Staten de kwestie Eritrea ter sprake zou den brengen in de Veiligheidsraad. Senghor had toegestaan dat buiten zijn e>gen partij nog twee politieke partijen, een ter linkerzijde en een ter techterzijde, aan de verkiezingen zouden deelnemen. Deze partijen kunnen wel rekenen op en- een bezoek brengen aan Washington voor besprekingen over de vredesonderhande lingen, zo heeft het Witte Huis gisteren bekendgemaakt. Syrië, zo meldt het persbureau AP, heeft de Amerikaanse onderminister Atherton de toegang ontzegd en gaat verder met de versteviging van zijn militaire verbonden heid met de Sovjet-Unie. De chef-staf der strijdkrachten generaal-majoor Hikmat Sjihabi is gisteren naar Moskou vertrok ken om daar plannen uit te werken voor een nieuwe levering van wapens. Syrië zou in Moskou wapentuig willen bestellen ter waarde van 2 miljard dollar en volgens berichten in de pers in Syrië en elders in de Arabische wereld zal Libië die rekening betalen. ten doorschemeren dat op twee punten nog onoverbrugbaar lijkende meningsver schillen bestaan: de Israëlische premier blijft terugtrekking van Israel uit alle be sefte gebieden afwijzen, en wil evenmin bet Palestijnse recht op zelfbestemming erkennen. Op andere onderdelen heeft Israel „eni- |e veranderingen” voorgesteld, aldus Begin Atherton overhandigt vandaag het Is raëlische antwoord aan Cairo en keert Hogelijk donderdag in Israel terug. De Britse minister Owen heeft in Jeruzalem "Wslag uitgebracht van zijn besprekingen ia Jordanië. Amman zou bereid zijn tot inderhandelingen met Israel, als Jeruza- «m zijn voorstellen om over vijf jaar auto- lomie te verlenen aan de Gaza-strook en Cis-Jordanië ter discussie wil stellen. Owen meende dat er nog steeds vaart zit in bei vredesproces. Premier Begin zal van 13 tot 16 maart aan het ministerie van Financiën. In een ander geval zou men een hoog geplaatste functionaris zelfs hebben ontvoerd om hem te laten beken nen dat hij een Russische agent zou ziin Verder zouden twee SDECE-agenten onlangs tot zelfmoord zijn gedre ven. Dit alles wordt door de 1800 werknemers van de dienst in verband ge bracht met een heksen jacht op communisten, met het oog op de parle mentsverkiezingen begin maart. Tenslotte is er scherpe kritiek uitgeoefend op verspilling, onder meer bij de overmatig luxueu ze inrichting van het nieuwe hoofdkwartier in Parijs. Het budget van de dienst bedraagt dit jaar officieel ongeveer 100 miljoen gulden, maar volgens insiders zou uit andere bronnen nog eens een- of tweemaal zoveel worden betrokken. Zo zou men onlangs een belangrijke politicus op belastingontduiking hebben betrapt, en deze vertrouwelijke gegevens hebben doorgespeeld SALISBURY (Reuter). Groot-Brit- tannië is voorwaardelijk bereid een ak koord te aanvaarden dat resulteert uit de „interne” conferentie in Salisbury tussen het blanke minderheidsregime in Rhode sië en de gematigde nationalistische lei ders”. Dit heeft een van die leiders, domi nee Sithole, gisteren in Salisbury gezegd. Sithole was juist teruggekeerd van een bezoek aan Engeland waar hij een reeks gesprekken voerde met minister van Bui tenlandse Zaken David Owen. Algerije, Zuid-Jemen - die samen met de PLO een veto hebben uitgesproken over de vredespolitiek van president Sadat. Irak neemt als enige een nog extremer standpunt in. Premier Salenj kondigde gisteren even eens aan, dat Egypte van plan is een eind te maken aan de speciale voorrechten die Palestijnse ingezetenen er thans genieten. Voorstellen in die zin, aldus de premier, zullen binnenkort ter goedkeuring aan de volksvertegenwoordiging worden voorge legd. Het is de bedoeling, vertelde de pre mier, dat de Palestijnen voortaan dezelfde behandeling krijgen als de burgers van andere Arabische landen. Premier Salem onderstreepte dat „Egypte niet voorbij kan gaan aan het Palestijnse volk dat onder de Israëlische bezetting leeft en dat positief staat tegen over de politiek van president Sadat”. Hij doelde daarmee op de bewoners van de westelijke Jordaanoever en de strook van Gaza. PARIJS. In de Fran se hoofdstad lijkt deze dagen een algehele zui vering plaats te vinden bij de roemruchte Fran se spionagedienst SDECE. Directeur-gene- raal Alexandre de Ma- renches zou op het punt staan te vertrekken. Zijn tweede man, kolonel Bertrand Grué, is al eer der vervangen. Een half dozijn andere topfiguren is met pensioen ge stuurd. Atherton heeft van Begin het Israëlische antwoord ontvangen op de jongste voor stellen van Egypte voor een hervatting van de onderhandelingen. Atherton bevestigde dat hij „concrete voorstellen” heeft ont vangen voor een principeverklaring, waar mee een basis voor verder overleg gelegd kan worden. Daarnaast zou ze ver bonden zijn geweest met de zgn. French Connecti on, de drugsmokkel van Marseille naar New York. De huidige reorganisa tie zou echter vooral te maken hebben met het feit dat de activiteiten van de SDECE zich steeds meer tegen de Franse burgers zelf keren.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 3