OMGEVING TERRASFLATS NU DRASTISCH OPGEKNAPT gaan Blijf-van-mijn-lijf-plan in IJmond regioberaad Groep vrouwen zet zich in voor ongedeelde schooltijd Spannend titelgevecht Beverwijkse ijsclub Thema voor gebedsdag 5 4 i Stem hoeft nooit verloren te 1 veilingen beverwijk te 'ó- I INITIATIEF VINDT WEERKLANK PIET BLOEDJES WEDEROM KAMPIOEN SOCIALE VOORDELEN NOG ONVOLDOENDE ONDERKEND I I KVP vergadert in Bellevue Bus naar demonstratie in Almelo I Simpeler methode I I 4 II I I Volmacht Schietvereniging „De Vrijheid” Toeloop leden kleindiersport 4 Bridgeclub „Never Down” I DINSDAG 28 F E B R !T a p j BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 7 BUITEN DE WOONPLAATS OF PER VOLMACHT STEMMEN 2 M •-4 46. V 'NT. W L- en I nd I /P- I ZO. I r-- BUITEN DE WOONPLAATS OF PER VOLMACHT STEMMEN l' Wijken spreken zich uit over toekomst van Beverwijk is (Heems- (Van een onzer verslaggeefsters) I ck. 46. Aan de diensten op 3 maart word mede- De liturgie is samengesteld door de inter kerkelijke vrouwenvereniging in Canada. BEVERWIJK/HEEMSKERK. De colleges van Be verwijk en Heemskerk zijn voornemens, de plannen tot oprichting van een opvangcentrum voor mishandelde vrouwen en hun kinderen binnen het zogenoemde regio beraad van IJmondgemeenten aan de orde te stellen. De gasten behaalden de overwinning met 911 punten. „De Vrijheid” kwam niet verder dan 868 punten. Deze werden behaald door: H. J. Koper 92 punten; H. T. Naar de mening van de bewoners heeft het te lang geduurd voordat de omgeving van de terrasflat aan De Bronnen en De Delen werd aangepast, maar dit voorjaar zal toch al een heel ander aanzien zijn bereikt. Deze winter zijn de waterpartijen aangelegd met forse ommu ringen en de leerlingen van enkele scholen zullen op nationale Na afloop werd een spontane inzameling gehouden, die een bedrag van 68,25 opbracht. Eventuele verdere gif ten kunnen worden gestort op postrekeningnummer 5180 van de Nutsspaarbank West-Nederland te Heemskerk, ten name van Blijf-van-mijn-lijf, Heemskerk. Vorige week hebben de initiatiefneemsters, die ter dek- Gisteravond lichtten vijf leden van de initiatiefgroep, die in de noordelijke IJmond een Blijf-van-mijn-lijf-huis willen oprichten, hun plannen toe in het in buurthuis De Zandkraai gevestigde Heemskerkse vrouwencafé. Met een twintigtal belangstellenden werd over de problema tiek van vrouwen- en kindermishandeling gediscussieerd. gekoppeld een goede overblijfvoorziening, die niet de leerkrach ten belast, maar waarvoor ouders of hulpkrachten tegen een vergoeding worden ingeschakeld, die in dat uur tussen de middag met de kinderen eten, zorgen voor ontspanning, buitenlucht, enzovoort. In Heemskerk werken de kleuterschool ,,’t Golfje” en de lagere school „De Branding” al met een georganiseerd overblijfsysteem en daarmee doet men goede ervaringen op, waarbij in de praktijk blijkt dat allerlei aanvankelijke weerstanden bij een goede orga nisatie bijna automatisch vervallen en men de voordelen ervan ineens gaat ervaren, zowel kinderen als ouders. Het overblijven is uiteraard nooit verplicht. Men kan al of niet gebruik maken van de gelegenheid. Willen ouders dat niet dan kan men toch met een positieve houding er aan meewerken, dat de goed georganiseerde overblijfgelegenheid er toch komt voor de ouders die niet in de gelegenheid zijn hun kinderen tussen de middag op te vangen, al is dat misschien maar tijdelijk wegens ziekte. De landelijke actiegroep, die inmiddels gesubsidieerd wordt door CRM en aandacht en steun krijgt van vrijwel alle politieke partijen, althans landelijk, stelt, dat het onderwijs in de laatste honderd jaren totaal is veranderd, maar dat de schooltijden nimmer werden aangepast aan de eisen van de tijd. De groep vrouwen die maandagavond in „De Vrijburcht” bijeen was, gaat in de eerste plaats bezien hoe men plaatselijk de ideeën van „Tijd voor school” ingang kan doen vinden, met als eerste actiepunten een bekorting van de lunchpauze met als automatisch gevolg een langere vrije middag voor de kinderen en per school een goede overblijfgelegenheid. Wie in wil haken op deze actie kan zich voor nadere informatie of deelneming in de werkgroep wenden tot mevrouw Lia de Ridder, Diepenbrockstraat 72, telefoon 36964 in Heemskerk. In Beverwijk wordt op 8 maart een dergelijke voorlichtende bijeenkomst als in „De Vrijburcht” gehouden in de Alpha- sociëteit aan de Moensstraat 5. Aanvang 8 uur. boomfeestdag - woensdag 15 maart - de plantsoenendienst helpen het gehele terrein te beplanten. Tegen de tijd dat de bewoners de bloemen op de terrassen in volle bloei hebben staan zal de omgeving dan ook het aanzien hebben gekregen dat de voordelen van de grote balkons tot uitdrukking kan brengen in de totale aanblik. Provinciale Staten van Noord-Holland wil deel nemen, moet dit voor 15 respectievelijk 23 maart aan de gemeentesecreta rie van zijn woonplaats laten weten. door de kiezer worden in gediend in de plaats, waar hij in het kiezersre- (Van een onzer verslag geefsters) IJMOND. Wie op 29 maart buiten de IJmond vertoeft, maar toch aan De bus start om kwart over zeven op het Burg. Nielenplein in Heemskerk en stopt om half acht in de Laan der Nederlanden bij de St. Jozefkerk. Tien minuten over half acht staat de bus op het Stationsplein in Beverwijk, tegenover de ingang van de stationsrestauratie. Meisjes junioren B: 1. Ingrid Vos; jon gens junioren: 1. Erick Timmer; 2. Paul Timmer (val op de 3000 meter). De kiezer kan tenslotte I ien roy on. Beverwijk. De noteringen op de veilingen waren maandag als volgt: Bloemen: anjers 20-51, trosanjers 160- 250, blauwe druif 80-85, fresia 20-47, ger- bera 26-32, hyacinthen 30-45, iris 12-22, narcissen 12-22, orchidee 30-40, babyroos 20-53, tulpen 15-34. Planten: begonia 120, cyclamen 200-450, primula 35-60, st. paulia 125-160, gem. planten 45-150, grote gem. planten 500-900. Groenten: boerenkool 130-140, breek- peen 12-20, prei 95-195, rabarber 155-170, rode kool 17-28, spinazie 200-230, uien 5- 20, waspeen 31-33. BEVERWIJK/HEEMSKERK. Ook uit Beverwijk en Heemskerk vertrekt er zaterdag een bus naar Almelo voor de demonstratie tegen uitbreiding van de ultra-centrifugefabriek die georganiseerd wordt door het Landelijk Energie Komité (LEK). De jaarlijkse clubtentoonstelling zal worden gehouden op 15, 16 en 17 december in de gemeentelijke exposi tieruimte te Heemskerk. Dan zullen ook sierduiven tentoon worden ge steld, want er komen steeds meer liefhebbers van sierduiven. Daarom is de vereniging nu ook aangesloten bij de Nederlandse Bond van Sierdui ven. Als sierduiven-ringencommissa- ris is aangesteld de heer J. H. Kruize, Gladiolenlaan 64, die gaarne bereid is inlichtingen te verstrekken over het fokken van sierduiven. De aftredende bestuursleden C. M. Bos, F. Vrenegoor en N. van Baar zijn herkozen. De keuring van jonge konijnen, ca via’s, hoenders en dwerghoenders zal op 2 september in IJmuiden worden gehouden. >/T A z :k. 16. te en is. 6. in te dienen, met die kaart in de hand naar de gemeentesecretarie stap pen om deze in een kiezerslegitimatiekaart te doen omzetten. Dit kan geschieden tot de vijfde dag voor die van de stem ming, in dit geval dus tot uiterlijk 23 maart. Ook dan kan men zijn stem uitbrengen in een stem bureau naar keuze bin nen de provincie Noord- Holland Evenals de thema-avonden kenden de wijkavonden insprekers die zich ruim van tevoren bij de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad dienden aan te melden. Hans Zonneveld van de BSCR, het orgaan dat de inspraakprocedure begeleidt, is wel tevreden over de gang van zaken. „Een groep bestaat uit 10 tot 15 mensen die elkaar rustig laten uitspreken, naar elkaar luisteren en echt mee willen denken over de toekomst van Beverwijk”. Vanavond worden de wijkavonden gehouden in Huize Scheybeeck en de Vredenvorstkerk aan de Laan der Nederlanden. Donderdagavond zijn er wijkgroepen in De Nieuwe Slof, buurthuis De Schans en de Vredenvorstkerk. De laatste wijkavond wordt op donderdag 16 maart gehouden. Kaarten voor deelneming zijn voor vijf tien gulden tot donderdagmiddag ver krijgbaar bij Stef v.d. Wakker, Pelikaan- hof 12, telefoon 33351 in Beverwijk en bij Ale Kuiken, Maasstraat 134, telefoon 37228 in Heemskerk. pingskaart gemaakt, die daardoor wordt omgezet in een kiezerslegitima tiekaart. Binnen de pro vincie kan men met zo’n kaart in een stembureau naar keuze zijn of haar stem uitbrengen. Na ontvangst van de oproepingskaart kan de behaald door: H. J. Koper 92 punten; H. T. Derksen 91; H. Tomas 89; F. A. Kok, Q M. Rijke, A. W. Schoehuis 87; H. E. Wouda 86; K. van Dijk 85; J. H. Verruyt 83; C. M. Hoogewerf 81. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In „De Vrijburcht” kwam maandagavond een groep vrouwen bijeen om te bepraten hoe plaatselijk de landelijke actie „Tijd voor school” kan worden uitgewerkt. Als vertegenwoordigster van de landelijke organisatie was king van de aanloopkosten (zoals postzegels, vergaderkos- ten) financiële steun best kunnen gebruiken, overleg ge pleegd met de sociale diensten van Beverwijk en Heems kerk. Voorlopig lijkt het er wel op, dat beide gemeenten tot medewerking bereid zijn. Ook van andere zijden wordt het initiatief om tot een Blijf-van-mijn-lijf-huis in de IJmond-noord te komen ondersteund. Zo heeft de Heems kerkse bibliotheek bijvoorbeeld de vitrine geheel aan de mishandelingsproblematiek gewijd. Behalve in de biblio theek kan men voor informaties, hulp of ondersteuning van het initiatief ook contact opnemen met de telefoon nummers 02510-23097 (van 22 tot 07 uur) of 0251041210 (van 16 tot 22 uur). BEVERWIJK. Nadat begin vorige week de jeugd heeft gestreden om het clubkam- pioenschap van de Beverwijkse Ijsclub „Kees Jongert” hebben daarna de dames en heren senioren en junioren B de laatste twee afstanden verreden. Ingrid Vos en Erick Timmer zijn met respektievelijk drie en vier afstandsoverwonin- gen de nieuwe titelhouders bij de junioren B. Marjan Boerema diende bij de dames beide nog te verrijden afstanden te winnen, daar door haar val op de 500 meter een klassementsoverwinning niet meer mogelijk was. Bij de heren was de strijd nog spannender. Plaatselijk wordt deze bustocht georga niseerd door het Permanent Overleg Or gaan, waarin vertegenwoordigd zijn: PvdA, PPR, PSP, KGIJ en EIBA. Ook de Vereniging Milieu Defensie IJmond en het Nivon hebben hun medewerking toege zegd. Ter secretarie zijn ook formulieren verkrijg baar, om bij volmacht te mogen stemmen. Ook de ze verzoekschriften dienen op uiterlijk 15 maart bij de secretarie in de woonplaats te worden ingediend. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer aan de verzoeker is toege staan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. Wie zich bereid verklaart als gemachtigde op te treden, moet in een kiezersregister zijn opge nomen. Een kiezer mag niet meer dan twee aan wijzingen als gemachtig de aannemen, terwijl de volmachtgever niet be voegd is de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een vol- machtlegitimatiekaart, waarmee hij zich kan aanmelden in een stem bureau van zijn keuze binnen de provincie. De duizend meter leverde Marjan Boëre- ma nog geen grote problemen op, maar de 3000 meter bracht veel spanning, daar marathonrijdster Martha Toersen al het mogelijke heeft gedaan om tot winst te komen. Beide dames verbeterden hun per soonlijke records en dat leverde Marjan tevens de titel op. Bij de heren had Piet Bloedjes al een ruime puntenvoorsprong, maar Jos Niesten had een goede kans om met drie ritoverwinningen kampioen te worden. Op de 1500 meter reden beiden tegen elkaar en Piet, die vooral moest voorkomen dat Jos de rit zou winnen, opende bijzonder snel en won de rit met slechts 0.6 seconde verschil. De 5000 meter moest Jos met ruim 22 seconden voorsprong winnen om alsnog kampioen te worden. Deze enerve rende rit leverde Jos de afstandsoverwin- ning, een persoonlijk en een clubrecord op in de uitstekende tijd van 7.40.0. Hij dwong daarmee Piet ook tot een persoonlijk re cord op 7.50.5 en daarmee werd hij club kampioen. De strijd om de overige plaatsen lever den geen belangrijke verschuivingen meer op, al moet nog worden vermeld dat Henk Schilder, Co van Tongeren en Jan Timmer ook hun persoonlijke records op de 5000 meter verbeterden. Dat presteerden Mat- thy van Klaveren, Piet van Vuuren en Peter Smit op de 3000 meter. De uitslagen waren: Heren: 1. Piet Bloedjes; 2. Jos Niesten; 3. Jan Veldt; 4. Henk Schilders; 5. Co van Tongeren; 6. Jan Timmer; 7. Piet Ruiter; 8. Tieme v.d. Zande. Senioren B: 9. Bas Zweeris; 10. Matthy van Klaveren. Dames: 1. Marian Boerema; 2. Martha Toersen. De kiezer kan tenslotte ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, ui terlijk op de dag der stemming, zelf een ande re kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. Een op deze wijze aange wezen gemachtigde moet in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. De aldus gemach tigde kan de volmacht- stem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uit brengen. Voor nadere inlichtin gen kan men zich wen den tot de afdeling ver kiezingen van de ver schillende gemeentese- cretaries, telefonisch te bereiken via de nummers 02510-41514 (Beverwijk), 02550-19000 (Velsen) of 02510-40804 kerk). BEVERWIJK. De KVP-afdelingen Beverwijk en Wijk aan Zee houden vrij dag 3 maart een vergadering in Bellevue. Op de agenda staat ondermeer de aan wijzing van twee leden voor politiek advies. Bij de secretarie zijn formulieren (verzoek schriften) verkrijgbaar, om in een stembureau naar keuze aan de ver kiezing te mogen deelne men. Dit verzoekschrift HEEMSKERK. De schietvereniging „De Vrijheid” ontving thuis als onderdeel van het zeskamptoernooi de zustervereni ging uit Broek op Langedijk, een van de beste teams uit Noord-Holland. BEVERWIJK. De stand na acht wed strijden van de bridgeclub „Never Down” is: 1. echtpaar Schaaper 443,50; 2. mevr. Groen-W. Groen 432,15; 3. mevr. Nieuwen- huis-Willems 417,91; 4 Tesselaar-Rozen- krans 403,21; 5. mevr. Rahusen-Kuijs 402,20; 6. echtpaar Kramer 395,28; 7. Duin-Noldus 391,11; 8. Nieuwenhuis- Schram jr. 311,51- Groep B: 1. Maks-Schmid 438,44; 2. echtpaar Dekker 432,96; 3. mevr. Rijkers-Schram sr. 418,50; 4. dames Thorbecke-v. d. Kommer 415,41; 5. Duiker-Schuijt 410.78; 6. dames Hoema- ker-Schaaper 399,57; 7. Noordermeer-De Reus 398,39; 8. Klompé-Tesselaar 394,26; 9. mevr. Schmidt-v. d. Kommer 350,97; 10. dames Kuijs-Louwe 336,72. BEVERWIJK. De klein- diersportvereniging IJmond en om streken heeft tijdens een druk be zochte jaarvergadering de aktivitei- ten voor het verdere jaar 1978 be sproken. Donderdag wordt er een dergelijke bijeenkomst gehou den en zowel Beverwijk als Heemsl/erk hebben de initia tiefneemsters tot zo’n Blijf-van-mijn-lijf-huis toege zegd, over onder meer financiële steun te gaan over leggen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De inspraakprocedure rond het ontwerpstructuurplan van de gemeente loopt ten einde. Gisteravond werden in De Nieuwe Slof (zie foto) aan de Kerkstraat en in De Opgang aan de Florastraat de wijkavonden gehouden waar de insprekers de gelegenheid kregen zich over het wonen, werken, het verkeer, het welzijn en de sport en recreatie uit te spreken. Conny Jansen aanwezig om de ideeën nader toe te lichten waarover nog zoveel misverstanden blijken te bestaan. De bijeenkomst werd belegd door de Rooie Vrouwen, die op 8eze avond concurrentie kregen van het Vrouwencafé in „De Zandkraai”, waarin de actie „Blijf van m’n lijf” werd besproken Rie de aandacht richt op het probleem van de mishandelde vrouwen. De groep vrouwen in „De Vrijburcht”, onder wie ook onder- wijsvertegenwoordigsters en twee vrouwelijke raadsleden van de Partij van de Arbeid, werden het er over eens dat de ideeën van de actie „Tijd voor school” hier nog zo nieuw zijn dat men er op bestuurlijk niveau, in onderwijskringen en ook de ouders er nog aan moeten wénnen om een bestaande situatie te veranderen. Er blijken nogal wat weerstanden te bestaan zonder dat deze stoelen op wezenlijke argumenten: de houding van het is altijd zo geweest en laat het nu maar zo blijven. Waar het om gaat is, dat de kleuterscholen en de lagere scholen nu een gedeeld lesrooster hebben met in Heemskerk anderhalf of twee uren lunchpauze. Voor veel moeders is deze tijdsindeling een zware belasting als zij de kinderen naar school moet brengen of van school moet halen, vier keren per dag. Het versnippert de dag van haarzelf en van het kind, terwijl zowel de moeders als de kinderen zich onnodig steeds in het verkeer moeten begeven. De groep ouders, die vanwege werk, ziekte of om talloze andere redenen de kinderen niet kunnen halen of brengen of de kinderen tussen de middag niet op kunnen vangen wordt groter. Daarom pleit de organisatie „Tijd voor school” landelijk onder- I meer voor bekorting van de lunchpauze tot één uur met daaraan de verkiezingen voor de moet uiterlijk 15 maart I I gister is opgenomen. Het i verzoek wordt niet inge- willigd indien aan de ver- zoeker is toegestaan bij j volmacht te stemmen. Bij inwilliging van het I verzoek wordt er een 3 aantekening op de oproe- kiezer ook, inplaats van een schriftelijk verzoek BEVERWIJK. De diensten ter gele genheid van de wereldgebedsdag 1978 worden in Beverwijk gehouden op vrij dag 3 maart om 3 uur in de kapel van het St. Jozef Rustoord aan de Peperstraat; om 8 uur in de Prinsesselaankerk en op dins dag 7 maart om zeven uur in „Huis Ter Wijck” aan de Plesmanweg. i

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7