AZ trekt zich terug Voorzitter hockeybond wil niet uit zomercompetitie IN TWEEDE RONDE EUROPEES KAMPIOENSCHAP 41/2 Paul van der Meeren Amsterdam JAN RAAS VOL VERTROUWEN N NAAR OMLOOP VAN HET VOLK Anderlecht: 0-1 tegen FC Porto Van der Klaauw wil bemiddelen Heiden pakte record Schenk Dr. Duin kreeg een berisping A discussiëren over Argentinië 0, sportpuntiq") toro-lorto koos voor 482Ö KLM Thuis in de lucht. Bard de ge»t n gash eopend >-02.00 O, Ami -238243 I ijf b.» lire I I Gespannen I i XE 167 I AA SPORT 19 7 8 51 MAART 3 VRIJ DAG liden 1 KER! H» I BOEK BU UW KLM-AGENT. GRATIS BROCHURE. v.a. <h 1 (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) PAUL LIT JENS Piet Vet deklasseerde (Van onze sportredactie) PAUL yAN DER MEEREN 4 PIET VET (Van onze sportredactie) 11 AD HEESBEEN 4 JAN RAAS Naam Straat 3-26332 I titelhouder Dufetelle str.) fraaie staat u ;rker! it. Een Onaangenaam verrast toonde zich voor al Telstar-trainer Petescu, die nog volko men onkundig bleek van het vertrek van Paul van der Meeren. Ik weet nog hele maal van niets, voor mij komt dit bericht als een volslagen verrassing”, aldus de oefenmeester, die verder liet weten met het geven van commentaar te wachten totdat hem van bestuurszijde een en an der was bevestigd. De organisatoren van de discussie „Moet Nederland hockeyen in Argentinië?”, allen leden van de KNHB, zijn van meinig dat hun voorzitter zich aan zijn verantwoordelijkheid onttrekt Wim Jansen van Feyenoord werd ver oordeeld tot één wedstrijd voorwaardelij ke schorsing en 350 gulden boete. Hij had in de wedstrijd tegen Vitesse een gele kaart gekregen wegens een overtreding tegen Bursac. Een boeking kregen o.a. C. van Kooten, D. P. Lodeweges en N. van Zoghel (Go Ahead Eagles) en B. Bursac (Vitesse). ’S-HEERENHOEK. Jan Raas begint het klassieke wielerseizoen zaterdag in de Omloop van Het Volk met één zeker heid: na het trainingskamp aan de Fran se Azuurkust hebben de leden van zijn nieuwe ploeg een onwrikbaar vertrou wen in hem. Met twee overwinningen, in de grote prijzen van Antibes en Monaco, leverde de Zeeuw het onweerlegbare bewijs van het feit dat hun knechten- werk niet voor niets is. En aan de andere kant weet ook Raas nu wat het betekent om de steun van een wereldploeg te hebben. Ondanks die tijdens het verblijf in Frankrijk verworven zekerheden is Raas gespannen. Als een zware last torst hij de noodzaak minstens één klassieke koers op zijn naam te moeten schrijven mee op zijn schouders. Vooral de te gebrekkige spurtcapaciteiten vreten aan het gemoed van de doorgaans uiterst rustige prof. „Want jammer genoeg zitten er bij die tien, die een klassieker kunnen winnen, 12 12 6 6 13 13 4 4 4 4 157 136 43 150 111 84 277 50 263 43 100 00 19.00 Sundquest Stenzel Connesson Arenasa Dielis Wirtz PORTO. FC Porto heeft de uitgestel de wedstrijd tegen Anderlecht met 1-0 gewonnen. Het was een wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi voor beker winnaars. Er waren 50.000 toeschouwers; scheidsrechter was de Ier Carpenter. Het winnende doelpunt werd in de 37e minuut gescoord door Gomes. Dusbaba kreeg de gele kaart. 317 400 400 141 400 47 13 13 4 4 4 4 liè en Hongarije en heb ben uitgerekend dat dat met al het reizen te duur gaat worden. De KNVB is gisteren van het be sluit van AZ officieel op de hoogte gesteld. 104 101 187 111 239 27 26.92 30.76 100.00 31.25 100.00 11.75 Tweede ronde Vet Dufetelle... ZAANSTAD. AZ'67 voetbalt niet mee in de Europese zomercompeti tie. De No ordhollanders hebben zich uit het toer nooi teruggetrokken om dat er dik geld bij zou moeten. Ze waren inge deeld in een poule met clubs uit Frankrijk, Ita- ind. erkl 33.33 29.16 8.83 66.66 29.92 30.76 100.00 19.25 angen i >bby A Tel. em ook de beste spurters van de wereld die rapper zijn dan ik: Maertens, De Vlae- minck, Moser en Planckaert. Want let op Planckaert, die kom je ook nog tegen, hoor”. In de andere gevallen schat hij zijn winstmogelijkheden fifty-fifty. „Dan heb ik tenminste nog kans, hè!” Juist omdat Raas graag verlost wil worden van dat knagende gevoel van onzekerheid vormt de Omloop van Het Volk zaterdag een uiterst belangrijke koers in zijn seizoen. „Het is de eerste. Die is voor de publiciteit aantrekkelijk en als je wint zit je gelijk op je gemak in alle andere klassiekers. Kijk, ik kan dit jaar wel vier keer tweede worden zonder iets te winnen en dan heb ik toch beter gereden dan vorig jaar. Maar ik win liever één keer om in alle overige’wed strijden tiende te worden”. Na de openingsklassieker van zaterdag reist Raas met zijn Raleigh-ploeg af naar de wedstrijd Parijs-Nice. Een koers INZELL. De drievoudige wereldkam pioen Eric Heiden heeft op de eerste dag van de recordwedstrijden in Inzell een nieuw wereldrecord gevestigd op de 3000 meter met een tijd van 4.07.01. Het oude record stond sinds zes jaar op naam van Ard Schenk met een tijd van 4.08.3. Het was het laatste wereldrecord dat Schenk nog in zijn bezit had. ZEIST. Dr. Joop Duin, bestuurslid van Volendam, heeft van de tuchtcom- missie van de KNVB een berisping gekre gen, omdat hij eind vorig seizoen, aldus het rapport, „de integriteit van scheids rechter Derks onnodig had geschaad”. Duin had in perspublicaties zijn mening over Derks kenbaar gemaakt, waarna de Bredase scheidsrechter bij de tuchtcom- missie een klacht had ingediend. Duin was toen nog voorzitter van Volendam. AMSTERDAM. De voorzitter van de Koninklijke Neder landse Hockey Bond, de heer Sijmons, weigert zitting te nemen in een forum dat vanavond zal discussiëren over de deelname van het Nederlands hockeyteam aan het toernooi om het wereldkampioenschap in Argentinië. Sijmons is van mening dat de voor iedereen toegankelijke discussie te eenzijdig van opzet zou zijn. MSTRUK werkreu 256923. Goed idee om op adem te komen! Vier dagen naar Wengn, een stad waar de rust u tegemoet straalt. En voordeliger kan het niet. EMMELOORD. Op verbluffend knappe wijze Piet Vet in de tweede ronde van het Europees kampioenschap ankerkader 47/2 zijn misfortuin uit de openingsronde uit de weg geruimd. De Nederlandse kampioen uit het Noordhollandse Berkhout was het toernooi begonnen met een ongelukkige nederlaag tegen de Oostenrijkse kampioen Franz Stenzel, maar schaarde zich een ronde later bij de sterksten (te weten de Belgische kampioen Ludo Dielis en de Franse kampioen Francis Connesson) door in vier beurten de nog regerend Europees kampioen Roland Dufetelle uit Frankrijk achteloos terzijde te schuiven. 400 350 53 400 389 400 400 77 400 76 len. Daarna krijgen de spelers vakantie tot be gin juli. Dan start de training en wordt er ge oefend tegen amateur clubs. Vervolgens voet balt AZ in Alkmaar te gen HSV Hamburg en neemt in augustus deel aan een toernooi in Brug ge en aan .‘.Amsterdam 703”. tegelijk boos en teleurgesteld na zijn verlo ren openingspartij tegen de Oostenrijkse kampioen Franz Stenzel. Vet werd reeds na vier beyrten op een forse achterstand gezet (255 tegen 75), maar met een serie van 136 herstelde hij zich knap. En toen Stenzel antwoordde met 116 punten in de vijfde beurt, repliceerde de Nederlandse kampioen met 111 caramboles. Dat bete kende dat hij evenveel kansen op winst had als de bang geworden Oostenrijker. Tot driemaal toe zag Piet Vet in de span nende slotfase een kansrijke positie door een klos verloren gaan. Zo bereikte de Oostenrijker na twaalf beurten de 400, terwijl Vet op 350 bleef staan. Eerste ronde Stenzel (Oos) Vet(Ned) Wirtz (WD1) Connesson (Fra) Sundquest (Ned) Dufetelle (Bel) Dielis (Bel) Arenasa (Spa) wa'hrin hij de rol van knecht krijgt, want .etappewedstrijden liggen hem nu een maal niet. „Ik kan me niet zeven, acht dagen achter elkaar concentreren. Ik moet me tussendoor kunnen herstellen. Het hoogste wat ik kan bereiken is een vijfde plaats en daar zal ik wel voor rijden. Tenminste als het klassement er naar is. In principe rijd ik in dienst van Kuiper en Knetemann”. Behalve die twee ziet Raas Joop Zoetemelk en Michel Laurent als de grootste favorieten. Raas zegt niet verbeten op jacht te zullen gaan naar een ritzege. „Als door een ritover- winning van mij de kansen voor de ande ren kleiner worden, doe ik het niet. Dan is mijn zege niet belangrijk”, vertelt hij. Een duidelijk andere instelling dan vo rig jaar, toen hij uitsluitend uit leek op persoonlijke resultaten. „Inderdaad”, zegt Raas, „maar nu is het zo dat als ik wat voor die jongens doe, ik zeker weet dat ze voor mij iets terugdoen”. door niet het bondsbeleid ten aanzien van het WK-toernooi te willen verdedigen. Dit bondsbeleid luidt als volgt: „Het bestuur van de KNHB acht het niet op zijn weg een selectieve opstelling ten aanzien van de politieke regimes in de bij de Internationale hockeyfederatie aangesloten landen in te nemen”. Rond deze opstelling van de hockeybond wordt de discussie vanavond om 20.00 uur in Frascatie te Amsterdam gevoerd. Aan de discussie nemen deel: Paul Litjens (speler Nederlands elftal), Freek de Jonge, Ruud Vreeman (ondertekenaar protest brief aan KNHB) en Fernando Pena (voorzitter Solidariteitsco- mité Argentinië-Nederland). Voorzitter is de heer C. Rooze- krans (ex-bestuurslid hockeyvereniging Pinoké). De nummer twee uit de strijd om het nationaal kampioenschap, Hans Sund quest uit Papendrecht, begon het toernooi minder indrukwekkend. Na een eerste ne derlaag tegen Dufetelle in 13 beurten, ver loor hij in de tweede ronde van Stenzel, ook na 13 beurten, en dat leverde hem het schamele algemeen moyenne van nog geen 30 op. t Ondanks zijn nederlaag op het nippertje tegen Dufetelle hervond Hans Sundquest zijn vechtlust. In het begin sloeg hij een forse bres in het zelfvertrouwen van de nog regerend kampioen (na drie beurten had de Papendrechter een voorsprong van 135 tegen 94), maar Dufetelle sloeg fel terug en had na negen beurten een voor sprong van 317 tegen 176 caramboles. Sundquest leek opnieuw een moedeloze en gelaten verliezer, totdat hij plotseling keihard terug vocht met series van 87 en 111, waardoor hij in de dertiende beurt een voorsprong van 389 tégen 318 had opge bouwd. De rust had Dufetelle kennelijk goed gedaan en in een sneltreinvaart haal de hij toch als eerste de 400. De Nederlandse kampioen Piet Vet was De eerste wedstrijd tussen Austria Wien en het Joegoslavische Hajduk Split is gis teravond in Wenen geëindigd in 1-1. Bij de rust was de stand 0-0. Parits opende voor Austria de score. Niet lang daarna maakte Surjak voor de Joegoslaviërs gelijk. Scheidsrechter Gonella uit Italië floot voor 13.500 toeschouwers. Dinamo Moskou heeft in zijn eerste wedstrijd Sevilla Real Betis bedwongen: 0- 0. Er waren 30.000 toeschouwers. Scheids rechter was de heer Foot (Schotland), die halverwege de tweede helft Garcia Soria no van Betis de gele kaart gaf. Dat wederzijdse vertrouwen is hem dan ook duizendmaal meer waard dan de twee zeges op zich. „Het zijn natuurlijk wel lastige wedstrijden wanneer er zo’n 190 renners aan het vertrek staan, maar coureurs als Maertóns, Merckx en Thu- rau waren er niet bij. Je kunt dan nu ook nog niet zeggen dat ik in de vorm van mijn leven ben. De twee overwinningen zijn vooral belangrijk tn opzichte van de ploeg. Ze hebben meer vertrouwen om voor mij te rijden en ik weet dat ik dit met mijn vorige ploeg nooit had kunnen Bereiken”, aldus Raas. De vroege overwinningen kunnen overigens ook nadelen voor hem hebben. De concurrentie is immers extra gewaar schuwd. Raas is daarvan overtuigd, maar voegt er aan toe: „Je moet niet vergeten dat het in de klassiekers altijd maar tussen een man of tien gaat. Dat zijn in die wedstrijden de besten ter wereld. Ze zitten altijd mee vooraan en letten toch op elkaar. Bovendien is ieder een bezig met het opbouwen van zijn conditie. In de zomer kun je nog wel eens alleen maar meerijden in de wedstrijden om te trainen. Tijdens zo’n trainings kamp moet je koerskilometers opdoen en degenen die zich voorbereiden op de klassiekers steken er dan toch automa tisch bovenuit”. DEN HAAG. Als de KNVB voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Argentinië veiligheidsagenten wil meenemen, dan is minister Van der Klaauw van Buitenlandse Zaken bereid als bemiddelaar te fungeren tussen de KNVB en de Argentijnse regering. „De Nederlandse overheid kan geen veilig heidsagenten sturen”, aldus de bewinds man. „Dat is een zaak van de voetbalbond. Ik ben wel bereid te bemiddelen als de veiligheidsagenten bijvoorbeeld wapens moeten meenemen”. Dit zei minister Van der Klaauw gisteren na afloop van het gesprek met een delega tie van de KNVB, die bestond uit de be stuursleden Jacques Hogewoning en Max Tripels en PR-man Hans Hamstra. Onder werp van het gesprek was de veiligheid van het Nederlands elftal gedurende het WK-toernooi. Voorts vroeg de voetbalbond ■nit’ richtlijnen voor de wijze lUBIS waar<jp de KNVB zich in Argentinië moet CORPORA' manifesteren. DEN HAAG. Lotto 8 van het afgelopen weekeinde telt één winnaar, die de eerste prijs van bruto 6fl.500,20 ontvangt. De tweede prijs moet gedeeld worden door elf winnaars, die elk bruto ƒ15.883,10 ontvangen. Het rijtje van der tien in toto 8 werd door niemand geheel juist ingevuld. De eerste prijs gaat voor 1/3 deel naar de jackpot van toto 9 en het andere gedeelte wordt gelijk verdeeld over de winnaars van de tweede en de derde prijs. De gegevens van lotto 8 zijn: Inleg: ƒ3.678.197, prijzenbedrag: 1.747.143,58, eerste prijs: één winnaar, die bruto ƒ611.500,20 ont vangt, tweede prijs: elf winnaars, bruto 15.883,10, derde prijs: 185 winnaars, bruto ƒ1.416,60, vierde prijs: 9.778 winnaars, ƒ35,70, vijfde prijs: 15.409 winnaars, ƒ22,60. De gegevens van toto 8 zijn: Inleg: 688.224,- prijzenbedrag: ƒ326.906,40, eerste prijs: geen winnaar, 1/3 deel van het van het bedrag gaat naar de jackpot van toto 9 en 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de tweede en de derde prijs, tweede prijs: 14 winnaars, bruto ƒ8.951, derde prijs: 256 winnaars, ƒ617,20 De jackpot voor toto 9 van zondag aanstaande wordt ƒ43.587,52 Plaats In een ongefrankeerde open envelop j Huub Harings uit Sibbe is Koos Rook opgevolgd als ploegleider van Jetstar. Rook blijft manager. Renner Jan Hordijk uit Westmaas heeft ontbinding van zijn contract gevraagd. De stuurgroep betaald voetbal heeft zijn ontwerpplan gereed voor het gezond maken van het betaalde voetbal. Op 10 maart zal het conceptplan aan de belang hebbenden worden overhandigd. Rinus Michels is door de FIFA samen met de Braziliaan Jodé Bonetti, de Mexi caan Horacio Caserin en de Westduitser Karl-Heinz Heddergott aangesteld als rap- porteur-coach voor de WK in Argentinië. Jo van Marie (voorzitter amateurvoet bal), Ger Blok (bondscoach) van het UE- FA-team), Ben Hoppenbrouwer (voorzit ter scheidsrechtersorganisatie) en Max Abarbanel (clubarts Feyenoord) vertrek ken zaterdag naar Curasao en Suriname voor het geven van een aantal cursussen. Baguio City op de Filippijnen is aan gewezen als het strijdtoneel voor de schaaktweekamp om de wereldtitel tussen Karpov en Kortsnoi. Laatstgenoemde neemt na elf ronden in een toernooi in Bersjeba (Israel) de eerste plaats in met een score van bijna honderd percent: 107; Na twee overwinningen heeft Tim- man in Belgrado verloren van Larsen en Ivkov. Karpov leidt. De KNWU heeft het Amateur Belan gen Contact als gesprekspartner geaccep teerd: een organisatie van voornamelijk amateurs en dames. Hoewel al eerder een aantal clubs, waar- onder Go Ahead Eagles en AZ, belangstel- ling hadden getoond voor de uit de gratie geraakte Telstar-speler, komt de overgang van Van der Meeren naar Amsterdam toch min of meer onverwacht gezien de afwij zende houding die het bestuur van Telstar tijdens voorgaande contractbesprekingen altijd heeft aangenomen. Telstar-voorzit- ter Ton Zwikstra: „Toen Go Ahead Eagles bij ons aanklopte waren we helemaal niet van plan om Van der Meeren af te staan, vervolgens heeft zich echter een aantal vervelende situaties rondom zijn persoon voorgedaan waarna wij tot de conclusie zijn gekomen dat het geen zin had hem verder voor de club të behouden. FC Am sterdam is overigens de enige serieuze kandidaat geweest die zich voor Van der IWeeren heeft'gemeld”. Paul van der Meeren toonde zich don derdagavond laat zeer ingenomen met zijn overgang naar de Amsterdamse stadion- club. „Ik ben blij nu voor Amsterdam te kunnen spelen. Voor mij is de Telstarperi- ode afgesloten. Ik wil er dan ook niet meer aan herinnerd worden en over praten. Ik ben nu Amsterdammer en ik zal me voor 200 percent inzetten om met deze ploeg degradatie te ontlopen. Dat is op dit mo ment voor mij het belangrijkste, aldus de ex-Telstar-doelman, die vandaag het con tract zal tekenen en eveneens vandaag met de trainingen bij Amsterdam zal beginnen. Dat Paul van der Meeren voorlopig de eerste keus zal zijn van trainer Pim van der Meent staat wel vast. Doelman Heinz Stuy sukkelt met een vrij ernstige kuit- spierblessure, die hem dwingt geruime tijd op non-actief te blijven. Volgens Amster- dam-praeses Dé Stoop is het voornamelijk de blessure van Stuy die hem ertoe heeft gebracht contact te zoeken met Telstar en Van der Meeren. Stoop: „Amsterdam zit op dit moment duidelijk met keepersproblemen. Heinz Stuy heeft een kuitspierscheuring opgelo pen en reserve-doelman Ad Raven is nog niet klaar gebleken voor het grotere werk. In de twee wedstrijden waarin hij Stuy heeft vervangen is hij erg ongelukkig ge bleken en verloren we met grote cijfers. Gezien onze positie op de ranglijst en de fase van de competitie hadden we geen tijd om alle ontwikkelingen op hun beloop te laten en hebben we met succes Van der Meeren benaderd”. tenll Wijl MODELI anames i mnl. kra massag ur. Inl. opsturen naar KLM Nederland, Afd.SPL/UC, Antwoordnummer 496,1110 WG Amsterdam. (ADVERTENTIE) 4DAGEN WENEN PER KLM INCL. HOTEL v.a.482/ AZ gaat nu in de eerste week van mei naar Griekenland om daar twee wedstrijden te spe- (Van onze sportredactie) HAARLEM/VELSEN. Paul van der iistenhad Meereft’ de 33-jarige doelman van Telstar Donderdagavond kwam Van der Meeren, die na een reeks van incidenten eerder deze competitie al geruime tijd niet meer ■tot de vaste keus behoort van trainer Petescu met FC Amsterdam overeen om Ide rest van dit seizoen op uitleenbasis T voor deze club uit te komen. Volgens FC Amsterdam-voorzitter Dé Stoop zal de Haarlemmer zondag al tegen FC Twente in Enschede het doel van de Amsterdamse m L formatie verdedigen. Welk bedrag met de transfer van Paul van der Meeren is ge moeid is niet bekend. In Wenen kunt u nog ouderwets genieten van uw rust. In de brede Allées en de statige paleizen proeft u het bedaarde tempo en de ontspannen sfeer. Smul in een Wiener Kaffeehaus van de verrukkelijke Sachertorte, bij koffie en een zacht strijkje. Want goede muziek is in Wenen nooit ver te zoeken. *t/m 22/3-78. Daarna v.a.521,-. U herkent’m aan het KLM-uithang- bord. Hij is uw vertrouwde adviseur en de meest ervaren man om uw uitstapje naar Wenen te regelen. De KLM heeft een speciale brochure samengesteld voor korte reizen naar Wenen, Istanboel, Lissabon, Parijs, RomeMaijijp en Londen met alle informatie en talloze tips. Ga ’m.halen bij uw reisbureau óf tSsSSfa KLM kantoor óf stuur de coupon in. rcöiïpöiï’ Stuurt u mij de J brochure „Europese Steden". Stand na twee ronden (resp. punten, hoogste serie, alg.gem.): 1. Dielis 4 177 100.00; 2. Connes son 4 187 80.00; 3. Stenzel 4 157 32.00; 4 Vet 2 263 46.87; 5. Dufetelle 2 84 28.00; 6. Arenasa 1 111 27.25; 7. Sundquest 0 111 27.15; 8. Wirtz 0 43 10.00. m oude :ies en t •nnemerli gaat de Velsense vereniging verlaten. 1036. r J, ramen! i bij ons a maat gmaakt.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 31