ft N bij Hoogovens gehandhaafd Akkoord rond politienieuws a I 1 ERASMUS woningbouw in Spaarndam Kennismaking burgerij met mr. P. J. Molendijk mmM* deRUIJTER I s 1 Voorstel tot korter werken Faillissementen It ANWB -’W m mode Zaterdag installatie burgemeester Wandeling voor huisvrouwen in Caprera Fungus in Alpha soos Informatieve filmavond over Sri Lanka in Zeewijkf „OVERKOMST DRINGEND GEWENST” Projectenlijst met reeks van wensen flink uitgebreid FNV-LEDEN VERWERPEN GEMATIGDE MOTIE I Mooier dan ooit Misverstanden Groenboek bij Nutsspaarbank Tweespalt ^7 r Aquarium lijmen bij A.V. Velsen PLANETENWEG 26-28 IJMUIDEN - TEL 11888 GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? Een goede foundation maakt u slanker. Wij willen u graag adviseren. oep ïude- dika- ?roep it tot □riek >eten op- pens t uit Boekhandel GRATIS bij REISBUREAU E beter WHS DRUKWERK tH BESTELLEN? (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Hoewel districts- bestuurder H. Krul van de Indu striebond NVV gisteren tijdens een ledenvergadering in Velsen- Noord heeft gezinspeeld op een compromis inzake het conflict over de invoering van een vijf ploegendienst bij Hoogovens, is een motie die hierop betrekking had, met overgrote meerderheid verworpen. In de weggestemde - motie werd aangedrongen op een gefaseerde invoering van de arbeidstijdverkorting. WF. ■UB VAN RIXEL zo n drukker »<v (AD VER TENTJE) Onder geen beding zullen de bonden muiden. Nadere informaties bij mevrouw 3 ir uitge- chten e Ne- sek in trifu- Krul erkende gisteren dat er weer een basis is voor de heropening van de bespre kingen, maar hij was niet erg optimistisch over het slagen van de onderhandelingen. Hij vóórzag nog „levensgrote problemen” en voorspelde verder dat het overleg „on gelooflijk moeilijk” zal worden. Hij ver weet de Hoogovens-directie dat zij een verkeerde voorspiegeling geeft van de voorstellen van de bonden. „Hoogovens doet voorkomen alsof ons plan tot arbeids tijdverkorting 150 miljoen gulden per jaar zou kosten. Dat is onjuist want wij willen alleen een bescheiden start maken met zulke maatregelen, waarvoor we boven dien een financiële bijdrage zullen leve ren”, aldus Krul die het bedrijf er tevens van beschuldigde tweespalt te zaaien on der het personeel. „De publicaties en de uitspraken zijn erop gericht de werkne mers tegen elkaar op te zetten; om onrust zijn. De kans dat ze het op een gegeven moment begeven en de kadeWand weg zakt is dan ook niet ondenkbaar. Ook de gordingen op de kadewand, het houten remmingswerk is aan vervanging toe. Het werk gaat wel erg veel geld kos ten, maar voor havenwerken is dat niet uitzonderlijk. De heer Oorebeek vertelt, dat de damwand bestaat uit stalen „planken” van een meter breed en ruim zeventien meter lang, die zo’n vijf ton per stuk wegen. Naar verwachting zul- gebied van staalproduktie, -toepassing en - verwerking op langere termijn. De beleids bepalende organen van het FNV worden verzocht de steun van de regering voor die studie in te roepen. De opkomst van de leden voor de verga dering was gisteren erg groot. De vergade ring die bestond uit een ochtend-, een middag-, en een avondbijeenkomst, werd bezocht door naar schatting 650 leden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Dinsdag 7 maart zal de Amsterdamse rabbijn A. Poolman-Van Beusekom voor de afdeling Velsen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen een lezing houden over Joodse rithen en gebruiken. Het werk aan de nieuwe kade zal voor de vissers en voor de handelaren wel wat gevolgen hebben, omdat er 350 meter kade niet gebruikt kan wordên. Vishal B BEVERWIJK. De Alpha Sociëteit be groet zaterdagavond de folk-formatie van eigen bodem, Fungus. Een groep die Oud hollandse liedjes op een moderne wijze vertolkt. Het optreden van Fungus in de soos in de C.H. Moensstraat begint om tien uur. zal dan buiten gebruik moeten worden gesteld, zodat de afslag in de andere drie hallen moet gebeuren. Zwaar tilt de heer Oorebeek daar niet aan. „Het is nu een maal niet te vermijden. Het zal misschien bij de losplank wel eens dringen worden en het wordt een beetje behelpen, maar als het werk klaar is, is het mooier dan ooit”. Het SVHB wil wel proberen om de pakhuizen van de voormalige A-hal be reikbaar te houden voor de handelaren, mogelijk zelfs binnendoor hal B. Dat zijn echter zaken die nog bekeken moeten worden. Ook voor de reddingboot zal tijdelijk een ander plaatsje gezocht moe ten worden. Aan de installatieplechtigheid zal onder meer muzikale medewerking worden ver leend door de drumband Schulpen en Meerweiden uit Velsen-Noord en de jeugd- band van de IJmuider Harmonie. VELSEN. In buurtcentrum Zee wijk wordt vanavond een film- en informatieavond gehouden over Sri- Lanka waar alle bewoners van Zee wijk en wanneer er nog plaats is ook andere belangstellenden welkom zijn. de besloten vennootschap Zandbergen Diepvries Service B.V., statutair gevestigd geweest in IJmuiden en kantoor gehouden in Voorhout, ’s-Gravendamseweg 670, uit gesproken op 17 augustus 1976, curatrice Mr. K. T. B. Salomons te Haarlem. Wegens gebrek aan baten is bij vonnis van de rechtbank op 28 februari 1978 opgeheven het faillissement van: Bij aankoop van 17.50 aan boeken MARNIX GIJSEN noge- ■antie Het tbrei- fhan- e uit- allen. en en ae- Mb* er- nk ul- Fiet ge- ale ister- ezen, nspel ■in de ijven i aan nnen eder- ig in n vol- m op n op >r de rmet een om de ko- de ing ar en, lijn ale net te i V ;er- het is steekt dan nog drie meter boven de even eens zeven meter diepe haven uit. Door dat men een meter vanuit de huidige wal blijft, kan de loswal over ongeveer een jaar als het werk gereed moet zijn een meter breder gemaakt worden. De ruim te tussen de oude wal en de nieuwe kade wordt dan opgevuld. Zoals bekend hebben de bonden eerder bij de directie van Hoogovens de eis op tafel gelegd dat reeds dit jaar in vrij om vangrijke mate, te weten 3000 man in de fabrieken en 2300 man kantoorpersoneel, een begin zóu moeten worden gemaakt met arbeidstijdverkorting. Die kortere werkweek zou voor deze groep werkne mers al op 1 juni gerealiseerd dienen te zijn. Doch gisteren is vakbondsleider Krul hierop teruggekomen en heeft met klem verzekerd dat het geen eis betreft. „We hebben slechts een voorbeeld gegeven hoe het zou kunnen”. Hij toonde zich bereid met de leiding van Hoogovens te praten over een beperking van het experiment betreffende de arbeidstijdverkorting. Nu ook de directie van Hoogovens een derge lijk experiment (met inbegrip van de vijf ploegendienst) niet bij voorbaat meer van de hand wijst, lijkt het CAO-overleg dat op 14 maart wordt hervat, niet geheel tot mislukken gedoemd. VELSEN. In de commissie Openbare Werken zijn nogal wat zaken aan de ont- werp-projectenlijst voor de Meerjaren planning toegevoegd. Vooral de vertegen woordigers van de PvdA bleken zich ac tief te hebben bezig gehouden met alle wensen en verlangens die nog vervuld moeten worden. Als aanvulling op de lijst werden ge noemd: een gemeentelijke caravanstalling om een eind te maken aan het hinderlijk parkeren van caravans op verschillende plaatsen in de gemeente, toegankelijkheid van het strand en toiletvoorzieningen, een parkeergarage op het Velserduinplein, een structuurplan voor de hele gemeente, het verlagen van trottoirs bij voetgangerso- versteekplaatsen ten behoeve van invali den en kleedhokj es voor invaliden bij het zwembad Heerenduinen. Wethouder J. W. Meijer had een vrij vinnige discussie met zijn partijgenoot A. Schiltmeijer over de vraag of bepaalde punten wel in de commissie Openbare Werken thuis hoorden. Onder dreiging, dat de PvdA om uitstel over de projecten lijst zou vragen ging hij tenslotte door de knieën en wilde hij die andere punten ook wel meenemen naar het college. Het CDA had met verschillende punten van deze aanvullende lijst wel wat moeite. Met na me een parkeergarage zag men niet zo zitten en een gemeentelijke caravanstal ling moet zichzelf kunnen bedruipen en hoeft dus geen geld te kosten. HALFWEG. De strijdende partijen rond de woningbouw in Spaarndam Oost hebben gisteren in principe overeenstem ming bereikt over een compromis. Burge meester IJsselmuideu van Haarlemmer- liede c.a. en mr. J. G. Geelkerken namens zes bungalowbewoners die bezwaren heb ben tegen geplande woningbouw in Spaarndam Oost, werden het gisteren in grote lijnen eens. De nieuwe damwand zal ongeveer een meter vanaf de huidige walkant in het water gedreven worden. De wand gaat ongeveer zeven meter de grond in en Volgens de juridisch adviseur van de bungalowbewoners sluit het akkoord aan bij het compromis zoals het enige tijd geleden door de drie fractievoorzitters in de gemeenteraad werd voorgesteld. Het resultaat van het gesprek moet de burge meester nog doorspreken met de beide wethouders, mr. Geelkerken gaat advies uitbrengen aan zijn cliënten. Doen zich geen nieuwe problemen voor dan komt het college van B. en W. in de aprilvergadering van de gemeenteraad met een voorstel. Dit minder ingrijpende voorstel bete kent voor alle werknemers van Hoogovens een 38-urige werkweek in plaats van een 33-urige voor de arbeiders in de vierploe- gendienst en een 36-urige voor het dag- en kantoorpersoneel. Krul ontraadde de aan neming van deze motie omdat zo’n uit spraak de onderhandelingspositie van de Industriebonden sterk zou verzwakken. Het gaat bij de vernieuwing om het hele stuk kadewand tussen de kop van de vissershaven en het kantoor van het SVHB, ongeveer halverwege, een lengte van ruim 350 meter. Deze kadewand is in 1946 vernieuwd na de ernstige oorlogs schade, die door bombardementen op de vissershaven was ontstaan. Daarbij zijn ook de vishallen A en B verloren gegaan. Van hal A zijn alleen de pakhuizen na de oorlog herbouwd, terwijl hal B geheel nieuw is opgebouwd, zij het op de oude fundamenten. Toen is ook de kade langs de beide hallen vernieuwd. „Maar, zegt de heer Oorebeek, in die jaren moesten we roeien met de riemen, die we hadden. Er was heel moeilijk aan materiaal te komen en'het staal, dat voor de dam wand is gebruikt, was heel wat dunner en van mindere kwaliteit dan eigenlijk ge wenst was. Dat wreekt zich nu na meer dan 30 jaar. Op de grens tussen laag water en laag-laag water (een maande lijks terugkerende bijzonder laagwater- stand, de tegenhanger van springvloed) zijn de stalen damwandplaten zover ge- corrodeerd, dat ze feitelijk doorgerot Tijdens de gemeenschappelijke leden vergadering van de Industriebonden NW en NKV bleek dat er nog steeds misver standen bestaan over de inlevering van 1,5 percent van het inkomen als bijdrage voor de arbeidsverkortende maatregelen. Van de zijde van de vakbondsleiding werd er nogmaals op gewezen dat de werknemers er niet bang voor hoeven te zijn, dat ze - opeens minder in hun loonzakje terugvin den. Het ligt in de bedoeling die koop- krachtvermindering te verrekenen met de uit te keren prijscompensatie. Mogelijk wordt gebruik gemaakt van de winstde- lingsregeling. Bij eventuele definitieve verkorting van de werkweek in de toe komst, kan dit percentage oplopen tot maximaal vier. VELSEN. Zaterdagmiddag zal in een buitengewone raadsvergadering de installa tie plaats vinden van Mr. P. J. Molendijk als burgemeester van Velsen. De vergadering kan alleen worden bijgewoond door genodigden. Om half twee wordt het gezin Molendijk verwacht bij het Stadhuis. Bij binnenkomst zullen de raadsleden aan de heer Molendijk en zijn gezinsleden worden voorgesteld. De buitengewone raadsvergadering zal worden voorgezeten door loco-burgemees- ter Th. C. Witte. Na de ambtsoverdracht namens de raad zal het woord worden gevoerd door de heer A. Schiltmeijer. Het laatste woord is aan de nieuwbenoemde burgemeester. Om 3 uur zal een begin worden gemaakt met een kennismakingsbijeenkomst in de Burgerzaal die vanaf 4 uur een openbaar karakter zal krijgen. Burgers en vertegen woordigers van groeperingen uit de bevol king kunnen dan persoonlijk kennis ma ken met burgemeester Molendijk. VALS HONDERDJE. Bij de Midden- standsbank aan de Breestraat in Bever wijk is een vals briefje van honderd gul den ingeleverd. Achterhaald kon niet meer worden, van wie degene die het biljet inle verde het op zijn beurt weer had ont vangen. BEKEURINGEN. Aangezien het toe nemende aantal klachten is de politie Be verwijk gistermiddag gaan kijken of er inderdaad zoveel mensen over het voet- gangersdomein Wijkerbaan fietsten. Ze ven fietsers en één bromfietser werden bekeurd. i West- rland oject, iet te fhan- Jinis- j mo- ega’s sr de HAARLEM. De Nutsspaarbank West Nederland heeft een actie, die nu eens niet is bedoeld voor nieuwe spaarders maar voor alle cliënten. Tuinspecialiste Elisa beth de Léstrieux heeft het boek „Huis- Tuin- en Keukengroen” geschreven, dat bij alle kantoren voor de prijs van 7,50 verkrijgbaar is. ’Hi Ruim 350 meter kademuur aan de noordzijde van de vissershaven is hoognodig aan (ADVERTENTIE) Het "ANWB zoals dat wilt-programma" biedt u de Verenigde Mogelijk heden. Groepsreizen, maar ook legio bestanddelen voor een individuele vakantie. Bovendien de goed koopste lurhtbrug Amsterdam-New York v.v. vanaf 1765,-. Bijv, te combineren met de huur van een kampeerauto al v.a. 115,- p.w. Een mogelijkheid uit vele voor een vakantie uit duizenden. De aquariumyereniging heeft inmiddels ook de jaarvergadering gehouden. Op de ze vergadering is besloten om een aantal commissies in te stellen ter ondersteuning van het bestuur, zoals een aqua-rama-dienst, een maandbladgroep, een contactcommissie, een huiskeurings- begeleidingsgroep, een huishoudelijke dienst en een groep, die de showaquaria onderhoudt. Bij de bestuursverkiezing traden C. de Graaff, M. H. Geldermans en J. A. de Vries af. Het bestuur zal wat teruggebracht wor den en daarom werd er slechts één nieuw bestuurslid gekozen T. Busman. De func tie van vice-voorzitter is van de heer De Graaff overgenomen door L. A. Michels. het principe „tijd voor geld” wordt gehan teerd. Dit principe houdt in dat een be perktere werkweek gepaard gaat met een evenredige daling van het loon. Overigens lijkt het erop dat de directie van Hoog ovens die tot voor kort op deze wijze redeneerde, dit beginsel heeft losgelaten. In de onlangs verstuurde brief waarin de bonden worden uitgenodigd het CAO-ove rleg te hervatten, sprëekt de directie van „een duidelijk verband tussen arbeidstijd en beloning”. Volgens Krul is die tegemoetkoming van de kant van Hoogovens te danken aan de opstelling van de Industriebonden NVV/NKV en de strategie rondom de stip theidsacties. In dit verband noemde hij onder meer de kortstondige blokkade van de Wenckebachstraat, een van de toe gangswegen tot Hoogovens. Hij meende dat de prikactie mede had bijgedragen tot de gewenste opening in het CAO-overleg. De leden stemden vervolgens unaniem in het tot nu toe door de onderhandelingsde- legatie gevoerde beleid. De weigering van de onderhandelaars om met de directie te overleggen over een sociaal plan, werd met een motie onderschreven. Daarin staat uitdrukkelijk vermeld dat een soci aal plan pas aan de orde kan komen als inzicht is verkregen in het behoud van arbeidsplaatsen bij Hoogovens. Tenslotte steunden de aanwezigen eensgezind een motie waarin wordt gepleit voor arbeids- scheppende maatregelen. Daartoe rekent men onder meer onderzoekingen op het te kweken en om de eenheid in onze gele dingen te doen breken”. Het argument dat de omschakeling van een vier- naar een vijfploegendienst geen oplossing is voor de problemen waarmee Hoogovens te maken heeft, sprak Krul niet aan. „Zelfs de Vereniging van Hoger Hoogovens Personeel heeft onze constate ring bevestigd dat er in de produktieve afdelingen 1100 arbeidsplaatsen verloren gaan. Ook de gewone man moet bij Hoog ovens de klappen opvangen”. Krul zei niet te geloven dat een geleidelijke invoering van de vijfploegendienst een personeels- werving in Spanje en Turkije noodzakelijk zou maken. vervanging toe. Nog dit jaar zal een begin aan het werk worden gemaakt. len in april de eerste wandsegmenten naar IJmuiden vervoerd worden. Alleen al de aanschaf van deze stalen planken kost een bedrag van twee miljoen gul den. Zij vormen gezamenlijk de feitelij ke damwand. Daartegenaan komt dan het houten remmingswerk om beschadi ging van wal en schip te voorkomen. IJmuiden Lange Nieuwst'' 243, 9 tel 13144, Santpoort, Hoofdstr W. 234, tel 378371 Het programma van deze avond le vert eerst een verhaal van de heer J. van der Horst over de geschiedenis van dit eiland in de Indische Oceaan, over de tijd dat de Nederlanders daar rondliepen. Vervolgens wordt een bij zonder interessante film vertoond ov er de Sarvodaya Shramadana bewe ging die op Sri Lanka actief is. Deze beweging houdt zich bezig met volk sontwikkeling in brede zin, van het landbouwtechnische aspect tot de ge meenschapsopbouw. Deze film duurt veertig minuten. Na nog een korte meer toeristische film over het ei land, kan door de bezoekers worden gediscussiëerd. De bijeenkomst begint om acht uur. Buurtcentrum Zeewijk is geves tigd aan de Dennekoplaan in Zeewijk. De gebruikelijke maandelijkse wande ling is vastgesteld op dinsdag 14 maart in het landgoed Caprera in Bloemendaal. Op 21 maart staat er een excursie naar Douwe Egberts in Utrecht op het programma. Daarbij zal tevens een bezoek worden ge bracht aan kasteel Sijpestein in Oud-Loos- drecht. Donderdag 23 maart houdt me vrouw Van Oers een „in-naai”-demonstra- tie. De bijeenkomsten vinden plaats in de Petrazaal aan de Spaarnestraat 8 in IJ- aanvaarden dat bij arbeidstijdverkorting 1 i.._L1L- -'j J. G. Lindeman-Korver, J. Kostelijklaan 32, Velsen-Zuid. Telefoon 11939. Vervangen noordkade SVHB hard nodig om gevaar voor instorten te bezweren IJMUIDEN. De hele walkant vanaf het kantoor van het Staatsvissershaven- bedrijf tot aan de reddingboot toe is hoognodig aan vernieuwing toe. Het werk moet zo urgent uitgevoerd worden, dat het ministerie 5‘h miljoen gulden extra ter beschikking heeft gesteld om nog dit jaar met het werk te kunnen beginnen. Directeur J. Oorebeek van het SVHB vertelt, dat een onderzoek naar de toestand van de kade heeft duidelijk gemaakt, dat er niet meer met de werk zaamheden gewacht kan worden. „Mis schien zou het nog wel twee jaar kunnen blijven hangen, maar er is ook een kans dat vandaag of morgen een stuk kade wand gewoon wegzakt. En het ergste wat in een haven kan gebeuren is, dat bij een aanvaring tussen een schip en de kade de hele zaak instort. Dan is de ellende niet te overzien”. (ADVERTENTIE) VELSEN. De aquariumvereniging Velsen houdt maandagavond 20 maart weer een ledenavond, waarbij ook andere belangstellenden welkom zijn. Op deze avond zal gedemonstreerd worden, hoe een volglas-aquarium gelijmd wordt. Ook wordt informatie verschaft over silico nenlijmen en belangrijke puntjes bij het verwerken ervan. Na de pauze zal de gelijmde bak verloot worden. De avond wordt verzorgd door de eigen leden W. van Opbergen en C. de Graaff en wordt gehouden in het clublokaal Aqua-Rama aan de voorzijde van het voormalig PEN- jeugdcentrum. w<*! B Oosterduinweg 29 "HHMH tel. 14768 IJmuiden

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5