WIJZIGING REGLEMENT VAN ORDE SPREEKRECHT PUBLIEK IN COMMISSIEVERGADERINGEN Petrusschool tafeltennis Amnesty” geeft informatie kampioen van Beverwijk over situatie in Z.-Afrika 19.95 55 Speelse woonflat aan Koude Hom V-hals SWEATERS I r t.1 toevallig ontstane financiële ruimte E T? NA SPANNENDE STRIJD VAN SCHOOLTEAMS TIJDENS BIJEENKOMST IN PEDAGOGISCHE ACADEMIE Programma Kienen en klaverjassen Kleuterklas in J. Ligthartschool I I I I I I I Brieven schrijven I i i Taakvervulling niet afhankelijk van jonge mode voor hem en voor haar 19 7 8 MAART 3 VRIJDAG en jen 1 w de 9 noe- telt ant (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het kader van de internationale Zuid-Af- rika-actie „Blank en zwart voor de wet ongelijk” houdt de werk groep IJmond-Noord van Am nesty International vrijdag 10 maart een informatieavond in de Pedagogische Academie aan de Beverwijkse Baanstraat. - al vanaf Ken herken jezelf In mode van a ny Ch, J mille voor boekenbezit bibliotheek (AD VER TENTIE) A opgenomen. Op de begane grond, aan de zijde van de Koude Hom, zijn showrooms, bedrijfsruimten en kan dat de bibliotheek in het kader van haar taakvervulling niet afhankelijk mag zijn van toevallig ontstane financiële ruimte. Indien het boekentekort van blijvende aard is, dient de wegwerking van dit tekort niet afhankelijk te zijn van - min of meer - incidentele beslissingen, doch dient dit ge baseerd te zijn op een hierop gericht be leid. In de prioriteintelijst voor dit jaar is 50.000,- opgenomen voor uitbreiding van het boekenbezit van de bibliotheek. Burgemeester A. Hubers en wethouder J. Camfferman van onderwijs en culturele zaken nemen binnen het college een min derheidsstandpunt in. Zij voelen wel voor inwilliging van het bibliotheekverzoek. Zij staan op het standpunt dat door opname van de post voor uitbreiding van het boe kenbezit op de prioriteitenlijst voor dit jaar de noodzaak daarvan is erkend en dat het op grond daarvan is geoorloofd van incidentele ruimte in de begroting gebruik te maken. De bibliotheek gaat de gemeente 954.209,90 aan subsidie kosten, waarvan (Van een onzer verslaggevers) BEVERWTJK. De personeelskosten van de openbare bibliotheek Beverwijk/- Heemskerk zijn 200.000,- lager uitgeval len dan was berekend, hetgeen tot gevolg heeft dat het rijk met een beduidend lager subsidiebedrag over de brug komt. Toch houdt de bibliotheek 39.247,- over en het bestuur heeft de gemeente Heemskerk en Beverwijk gevraagd of voor dat bedrag de aanschaf van boeken kan worden be kostigd. 580.976,55 ten laste van de gemeentelij ke schatkist komt. De rest wordt door het rijk bijgespijkerd. De bouwkundige samensmelting Kleu- tertrein/Jan Ligthartschool vindt het colle ge dan ook niet verantwoord. De kleuter school heeft de laatste jaren een gemiddel de bezetting van 21 a 22 kleuters. Zodra het aantal kleuters tot beneden de twintig daalt moet de school worden opgeheven. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het gemeentebestuur vindt de uitgave van ongeveer 300.000,- voor een speelwerklokaal bij de Jan Ligt hartschool om er de kleuterschool „Kleu- tertrein" in te vestigen, te kostbaar. Tijdens deze bijeenkomst wil de werk groep het publiek informeren over het standpunt van Amnesty International met betrekking tot de situatie in Zuid- Afrika. Dit standpunt is neergelegd in het rapport „Politieke gevangenen in Zuid-Afrika”, dat Amnesty Internatio nal in januari van het door de Verenigde Naties tot Anti-Apartheidsjaar uitge roepen 1978 liet verschijnen. te zien in park Scheijbeeck, de titel „Anesty International” mee, als stilzwij gend eerbetoon aan de organisatie die een uitgebreide brieven-schrijf-actie ge tracht de pressie op de Zuidafrikaanse autoriteiten te vergroten, terwijl voorts gepoogd wordt om verschillende doel groepen in de Zuid-Afrikaanse samenle ving (waar het rapport van Amnesty In ternational tot de verboden lectuur be hoort) te informeren over Amnesty’s campagne en de schendingen van de mensenrechten in Zuid-Afrika. Geëist wordt in dit verband de intrek king van alle onderdrukkende en discri minerende wetten; onmiddellijke vrijla ting van alle politieke gevangenen; het instellen van een onafhankelijk onder zoek naar martelingen en sterfgevallen in detentie; en afschaffing van de dood straf. BEVERWIJK. De liefhebbers van kienen kunnen zaterdagavond terecht in de kantine van de voetbalvereniging Be verwijk aan de Ringvaartweg. De Beverwijkse Harmonie Kapel houdt vrijdagavond 3 maart klaverjaswedstrij- den in het Harmonie-gebouwtje aan de Groenelaan. jen Brt. Het college blijft ijveren voor handhaving van een openbare kleuterschool in de on middellijke omgeving van de Jan Ligthart school. Men stelt de raad van/ 27.60Q uit te trekken voor het inrichten van een lokaal van de Jan Ligthartschool als kleuterklas. Als de raad ermee akkoord gaat kan de gemeenteraad ervaring opdoen met de gedragsregel, dat de leden van de raad tenminste vijftien minuten voor het begin van de vergadering aan de voorzitter schriftelijk meedelen over welke agendapun ten zij het woord wensen te Voeren. De voorzitter stelt de agendapunten waarover niemand het woord wenst te voeren als hamerstukken collectief aan de orde en constateert dat deze De publikatie van dit rapport wordt begeleid door een internationale cam pagne tegen de apartheidspolitiek van het Zuid-afrikaanse regime Vorster, dat er op gericht is de politieke macht en de sociale en economische privileges van de blanken te handhaven. De actie tegen de schendingen van de rechten van de mens in Zuid-Afrika wordt op 21 maart afge sloten. Het rapport van Amnesty Internatio nal zoals bekend een niet-politieke organisatie bevat informatie over de aantallen politieke gevangenen, die in Zuid-Afrika veelal zonder vorm van pro ces worden gevangen gehouden, over martelingen, sterfgevallen in detentie en het optreden van de politie tijdens de onlusten, die in juni ’76 in Soweto uit braken (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op verzoek van de gemeenteraad heeft de commissie voor algemene zaken zich gebogen over een her ziening van het reglement van orde voor de raadsvergaderin gen. De aanbevelingen van de commissie, die zijn gericht op een beter functioneren van de raad en de commissies en kunnen bijdragen tot meer openheid en openbaarheid, houden een gedragsregel bij de behandeling van de agenda in de raadsvergadering en het aanvoeren van een spreekrecht voor het publiek in. ook erg groot. Doch wij hebben gelukkig veel bekwame jeugdleiders, die met hun ervaring en kennis van zaken de jeugd goed kunnen opvangen”. De uitslagen van de wedstrijden uit de finaleronde waren: Petrus-Jozef 3-1, Pau- lus-Kameleon 1-3, Petrus-Kameleon 3-1, Paulus-Jozef 2-2. Eindstand: 1. en kam pioen van Beverwijk Petrusschool 16 pun ten. 2. Jozefschool 12 punten, 3. Kame- leonschool 9 punten. 4. Paulusschool 7 punten. Het winnende schoolteam van de Petrus school bestond uit Ab Geldermans, Ruud Schram, Rob Zwanenburg en Steven Schipper. Namens het schoolteam en de overige deelnemers dankte de heer H. Schram de organisatoren voor hun vlotte leiding. Met de winnaars van de gehouden schooltoernooien in Akersloot en Haar lemmermeer zullen de hoogstgeplaatste schoolteams nog deelnemen aan een afde- lingsfinale, die zeer waarschijnlijk nog de ze maand zal worden gehouden. De twee beste teams van deze afdelingsfinale heb- I toren gepland. De woonflat wordt 5 In Nederland doen aan de campagne van Amnesty International ruim 280 plaatselijke groepen mee. Naast het in formeren van het publiek over de situatie in Zuid-Afrika leggen zij zich toe op het Sedert I84V Gierstraat 52-56 - Haarlem - Tel 023-312992 AAN DE KOUDE HORN te Bever wijk heerst volop bouwactiviteiten. Smits Bouwbedrijf is daar bezig met het bouwen van een speelse woonflat met 80 woningen: 27 in de pre- miekoopsector en 53 in de vrije sec tor. De prijzen van de premiekoopwo- ningen variëren van een ton tot 130.000,- en wie een flat in de vrije sector wil betrekken zal toch gauw zo'n f250 a f 300.000,- moeten neertel- j len. In die vrije-sector-flats is o.a. een j living van circa 50 m2 met open haard De gemeenteraad van Heemskerk is vo- I rige week met dat verzoek akkoord ge- gaan, omdat de voorwaarde, dat de ge- meente Beverwijk een eensluidend stand punt dient in te nemen. Dat is echter niet het geval. Het college van burgemeester en 1 wethouders houdt de gemeenteraad voor, In groep B kwam de Jozefschool op de eerste plaats, gevolgd door Kameleon en Paulus 3. De nummers een en twee gingen verder spelen om het schoolkampioenschap tafel tennis van Beverwijk. Opvallend was dat veel jongens op vaardige wijze het bat wisten te hanteren. „Er schuilt beslist veel talent onder deze scholieren en verheu gend is de animo onder hen om op éen vereniging zich in dit spel verder te ont wikkelen”, aldus Joop Zuiderwijk, die met Loek Sakkers deze wedstrijden heeft ge leid. Rapidity’s voorzitter, die tevens de portefeuille van propagandazaken in het hoofdbestuur van de tafeltennisbond be heert, wijst op de belangstelling bij jonge ren voor tafeltennis alom in den lande: „Bij Rapidity bijvoorbeeld is de toeloop (Van onze tafeltennismedewerker) BEVERWIJK. Met een aantal span nende wedstrijden is in het clubhuis van Rapidity de finale gehouden van het schooltafeltennistoernooi. De sterkste schoolteams hadden zich via de voorron den geplaatst voor deze eindstrijd, die opnieuw een volle zaal aan belangstelling heeft getrokken. Eerst moest nog een beslissingswed strijd worden gespeeld. Via een 4-0 zege op de Ronde Boogaard mocht ook Paulus 1 meedoen aan de finale. In groep A werd de Petrusschool eerste, gevolgd door Pau lus en Zeewijk, welke laatste school moest afvallen. Geen veertig r. 1 wordt bepaald door de voorzitter. In tweede instantie verleent de voorzitter de leden het woord in de volgorde waarin zij het hebben gevraagd. Het vragenuurtje in de raad functioneert onbevredigend. De commissie stelt dan ook voor het vragenuurtje op te heffen en te verplaatsen naar de commissievergaderingen. In een openbare commissievergadering, zo meent de commis sie voor algemene zaken, is de voorzitter of een der leden van de commissie bevoegd de vergadering voor te stellen aan degenen die de vergadering al§ toehoorders bijwonen, toe te staan opmerkingen te rhaken of aan de commissie of de voorzitter vragen te stellen. B. en W. menen dat deze gedragsregels gedurende de nog resterende zittingsperiode van de raad tot september op hun praktische bruikbaarheid kunnen worden getoetst en de com missie voor algemene zaken te .verzoeken in juli de nodige wijzigingen voor het reglement van orde te ontwerpen, zodat nog in de julivergadering de zaken aan de orde kunnen worden Een spelmoment tijdens de finalewed strijden. Tijdens de informatieavond in Bever wijk wordt de illegaal opgenomen film „Lawbreakers” over het scholierenver zet in Soweto vertoond. Als gastgroep zet de Werkgroep Zuid-Afrika/IJmond haar doelstellingen uiteen, terwijl leden van de werkgroep IJmond-Noord op de taak en functie van Amnesty Interantional en op de internationale Zuid-Afrika-actie van deze organisatie in zullen gaan. Na de eventuele discussie wordt het publiek in de gelegenheid gesteld, deel te nemen aan de brievencampagne. Schrijfmateri aal en voorbeelden van de naar Zuid- Afrika te zenden brieven zijn in de Peda gogische Academie aanwezig. Ook het rapport van Amnesty is daar verkrijg baar. Men begint om 20 uur. De werkgroep IJmond-Noord van Am nesty International zou het als een goed resultaat beschouwen, wanneer men er in het kader van de informatieavond in zou slagen, veertig tot vijftig brieven naar het regime Vorster en verschillende andere doelgroepen in Zuid-Afrika te H. van den Idsert gaf dit beeld, vorig jaar versturen. Voor inlichtingen over de acti viteiten van Amnesty en het verloop van de informatie-avond kan contact worden opgenomen met de werkgroep IJmond- tot 8 verdiepingen hoog. (ADVERTENTIE) is scherming van de rechten van de mens. mer 02510-27026. groepen. Tevens wordt door middel van Tevens komt er in het speelterrein een zandbak. De kleuterschool is thans gehuis vest in noodlokalen aan de Eemstraat. finale, welke op zaterdag 6 mei in Culem- borg wordt gehouden. Lange'Nieuwstraat Noord Arcade IJmuiden Telefoon 13899

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9