Wiel Coerver nu voetballiefhebber n E Toch afscheidsduel sportpuntig voor Johan Cruijff STAATSLOTEN? tototips treffers en missers tappezege in Parijs-Nice op verjaardag AZ’67 NAAR ISRAEL De Staatsloterij. Meer spelers, meer kansen. L By 1 19 MAART 7 19 7 8 )IN S D A G SPORT - )or- wov Lang boek i u Verkoopadressen in de Gouden Gids. Per giro spelen kan ook. Bel voor informatie: 070 - 653955. Speel eens samen in de Staatsloterij met méér loten heeft u méér kansen. ..•tor immen uit naar omvan ®emd. 20 A A MOOI CADEAU KNETEMANN Gerrie Knetemann gaat winnend over de finish voor Jean Luc Vandenbroucke. WIEL COERVER O Johan Cruijff: nog één keer in Oranje (AD VER TENTJE) 2-1 4-0 0-1 1-1 U KUNT ZE NU KOPEN. MAGDEBURG. Een van de toe schouwers afgelopen woensdag in het Magdeburgse Ernst Grubestadion was Go Ahead Eagles-trainer Wiel Coerver, die overigens na zijn hartoperatie in het Amerikaanse Houston al geruime tijd op non-actief staat. Op dit moment is Coerver aan een soort voetbal-oriënta- tiereis bezig. Dinsdagavond zag hij Lo komotive Leipzig in West-Duitsland aan het werk in de vriendschappelijke wed strijd tegen Eintracht Braunschweig (2- 2), en woensdag was Coerver getuige van de 1-0 nederlaag van PSV tegen FC Magdeburg. 1 jver korte n.. De grote vorm dateert overigens al van vegere datum. Niet voor niets was twee eken geleden behalve de tijdrit op de ont Faron ook de eindoverwinning in de onde van de Middellandse Zee door hem |k de wacht gesleept. De vreugde over het succes van Knete mann werd bij zijn ploegmakker Kuiper enigszins getemperd. Ontgoocheld keek de ex-wereldkampioen naar zijn defecte de railleur. „Het gebeurde nauwelijks twee honderd meter voor de eindstreep", aldus Kuiper. „Ik bevond me in de vijfde positie. Een ideale uitgangsstelling. Ik zeg niet dat ik zonder pech de etappe had gewonnen, maar ik was wel kort in de buurt geweest. Opeens gaf mijn versnellingsapparaat de geest. Jammer, de aankomst hier was ge knipt voor mij". Knetemann, Raas en Kuiper vormden slechts de helft van het Raleigh-contingent in de kopgroep. Thaler, Lubberding, Van den Hoek en de op het einde iets terugge vallen Priem behoorden eveneens tot het voorste deel van de uiteengeslagen kara vaan. De aanwezigheid van Jean-Luc Van denbroucke en zeven van diens Peugeot- ploegmakkers, alsmede Zoetemelk en vijf van zijn knechten uit de Miko-stal, onder streepten de verwachtingen dat Parijs- Nice tussen deze drie ploegen wordt uitge vochten. Meulemans plan komt erop neer, dat de afscheidswedstrijd voor Cruijff na afloop van het WK-toernooi gespeeld wordt. De wedstrijd wordt vermoedelijk in augustus gespeeld in het Olympisch Stadion in Am sterdam en als tegenstander denkt Meule- man aan West-Duitsland, Engeland of Bra zilië. Meuleman: „Zo’n eerste interland na Argentinië zal beslist publiek trekken, als we het in het WK-toernooi behoorlijk doen.” De opbrengst van de afscheidswedstrijd gaat naar een nader te bepalen goed doel. Cruijff zelf wil aan de wedstrijd geen cent verdienen. Hij heeft er zelfs op aangedrón- gen de entreeprijzen zo laag mogelijk te houden. Ook Meuleman is een voorstander van lage entreeprijzen, zodat zo veel moge lijk mensen in de gelegenheid worden ge steld de wedstrijd te bezoeken. Meuleman is ervan overtuigd, dat de afscheidswedstrijd voor Cruijff er moet komen. „Het is een rechtvaardige zaak een ere wedstrijd te organiseren voor iemand, die zoveel voor het Nederlands voetbal heeft betekend,” aldus de bondsvoorzitter. Cor Coster, schoonvader van Cruijff, juicht het initiatief van Meuleman toe. Nu de KNVB zelf, het initiatief heeft genomen, zullen de plannen van Jack van Zanten om Cruijff tijdens het Amster- dam-703-toernooi afscheid te laten nemen vermoedelijk geen doorgang vinden. Van Zanten had het idee geopperd Cruijff in het elftal van Ajax te laten meespelen. De Nederlandse vedette voelde daar zelf al weinig voor. Bovendien dacht Coster er niet aan om zijn schoonzoon voor het commerciële karretje van Van Zanten te plaatsen. „Ik heb het momenteel reusachtig naar mijn zin”, aldus de Limburger, die na jarenlang intensief met het voetbalge- beuren bezig te zijn geweest, nu iets meer afstand kan nemen. „Ik ben er op het ogenblik niet meer zo nauw bij betrok ken en dan ga je de zaken toch enigszins anders zien. Ik bekijk het voetbal nu puur als een voetballiefhebber. De tijd om wekelijks iets te moeten presteren is voorlopig voorbij". Desondanks wil Wiel Coerver langza merhand weer wel als trainer aan de slag. Coerver: „Ik wil eerst eens afwach ten of die twee operaties mijn gezond heid niet al te zeer hebben aangetast. Over een paar maanden kan ik dat wel definitief bekijken. En dan wil ik er weer eens over gaan denken om te gaan trai nen. Maar het zal dan wel meer afstande lijk gebeuren dan in het verleden het geval is geweest. Zelfs prestaties behalen Als de resultaten van het afgelopen weekeinde model staan voor de rest van de competitie dan kunen nogal wat ver rassingen verwacht worden. De helden worden moe. Het spelen op woensdag en zondag, hetzij in Europees hetzij in com petitieverband gaat zijn tol eisen. Tegen op papier duidelijk mindere góden strui kelden PSV en FC Twente, en dat bracht vooral de staart van de ranglijst in be weging. Ook deze week zullen de meeste ploegen woensdag of donderdag aan moeten treden. Alles spitst zich toe om op tijd klaar te zijn om daarna ongestoord aan de voor bereiding op Argentinië te beginnen. Ko ninginnedag is de magische dag. Dan moet dit seizoen tot het verleden beho ren. Nog acht weken resten, en in die periode zullen negen wedstrijden vastge steld worden, de Europa-cup voorgaan, de KNVB beker zijn aandacht vragen, en een oefeninterland op het programma staan. Toto nummer 10 is er weer een van het moeilijkste soort. Niet alleen staan er enkele derbies op maar ook enkele „klas siekers”. FC Den Haag-Sparta is zowel een derby als een klassieke wedstrijd. In de ADO-tijd waren dit hoogstaande du els en ook nu zal vooral Sparta gebrand zijn op een zege. Enerzijds wil Cor Brom doorgaan tot het uiterste en anderzijds volgt men de grote broers nog steeds op de voet. PSV gaat naar De Goffert waar zij meestal de sterkste blijven over NEC. Slechts twee thuisoverwinningen in ne gen seizoenen onderstrepen dat. FC Twente zal zich bij VW willen revanche ren voor de onnodige nederlaag tegen FC Amsterdam of krijgen de Twentenaren de grootste klap van het zware program ma dat vooral zij af moeten werken. In 3-0 3-1 1- 0 2- 1 ’74-’75 0-0 3-0 3-2 in de voetbalsport, zo heb ik nu wel geleerd, is ook allemaal maar betrekke lijk”. Na een ongeslagen serie van zes wed strijden sinds het begin van de tweede competitiehelft struikelden zowel FC Den Haag en FC Twente. Toevallig met dezelfde nederlaag (0-2). Bert Jansen, de rechtervleugelverde- diger van Sparta, scoorde ook zijn eerste. De laatste was van 12 september 1976 bij Ajax-Sparta 1-3. Jaap Jonk maakte er meteen maar twee. Zijn laatste goal viel in de eerste divisie op 19 mei 1977. Dit seizoen maakt Tscheu la Ling al leen maar doelpunten in thuiswedstrij den. Het afgelopen seizoen vielen zijn goals alle in uitwedstrijden. 4-1 2-0 ’76-’77 1-1 0-1 1-0 1-0 Sparta P.S.V. FC Twente Haarlem Ajax FC Utrecht Vitesse NAC A.Z.’67 Excelsior Fortuna SC FC Groningen Heerenveen tip 2 2 3 1 3 3 1 1 2 3 3 3 1 FC Den Haag N.E.C. FC VW FC Amsterdam Volendam Telstar GA Eagles Roda JC Feyenoord SC Cambuur S.V.V. Heracles Eindhoven Na tien uitnederlagen op rij met de doelcijfers 4-3(!) kwam FC VW zaterdag tot een niet verwacht uitwinstpunt bij PSV. De laatste drie wedstrijden van de Venlonaren eindigden trouwens alle in 1-1. ’75-’76 1-0 1-4 3-0 0-2 1-1 1-2 0-1 Zo komt de 7-0 uitslag dit seizoen voor het eerst op de 24ste competitiedag voor, FC Amsterdam-PSV, of een week daar na is het weer raak, nu dus bij Ajax- Telstar. Toevallig weer in Amsterdam. FC Twente heeft zijn tweede thuisne derlaag van dit seizoen te pakken. Beide keren tegen een Noordhollandse forma tie. Was het op 27 november 1-4 tegen A.Z.'67 nu 0-2 tegen FC Amsterdam. FC Amsterdam blijft trouwens ver rassen in uitwedstrijden. De laatste te- gengoal op vreemd terrein incasseerde men op 4 december, 3-1 verlies bij Roda JC. Daarna in vier wedstrijden geen te- gengoal alhoewel onder andere A.Z.’67 en FC Twente op het lijstje stonden. Door dit resultaat heeft men nu negen punten op vreemd terrein gehaald tegen acht punten thuis. De laatste vier wedstrijden van Haar lem zijn volgens het „boekje”: 2-0; 2-1; 2- 2; 2-3. Volendam heeft dit seizoen drie uit wedstrijden gewonnen. Toevallig alle in Noord-Holland en erg dicht bij elkaar. Bij Ajax 1-2, bij FC Amsterdam 0-1 en nu bij Haarlem 2-3. Men begon met 1-1 bij A.Z.’67 en nu moet men alleen nog naar Telstar. Roda JC is voor de achtste en Vitesse voor de negende keer achtereen zonder overwinning gebleven. PEC en MVV hielden het weer op 1-1. Voor de vierde keer in twee seizoenen competitieverband. Het was tegen Telstar de eerste keer dat Ruud Geels drie goals in één wed strijd scoorde dit seizoen. De laatste keer gebeurdat op 11 april 1977 toen Ajax met 4-0 won van Telstar. Ai -i Cruijff, die aan het einde van dit seizoen een punt achter zijn voetbalcarrière zet, heeft altijd gesteld een afscheidswedstrijd op prijs te stellen op voorwaarde dat het duel door de KNVB georganiseerd zou worden. Gezien de voorbereidingen op het toernooi om het wereldkampioenschap in Argentinië zag de voetbalbond echter geen mogelijkheid een datum voor een af scheidswedstrijd te plannen. (Van onze sportredactie) ZEIST. Johan Cruijff zal toch nog in de gelegenheid worden gesteld als aan voerder van Oranje afscheid te nemen van het Nederlandse publiek. Gister avond heeft bondsvoorzitter Wim Meule man van de KNVB tijdens een bijeen komst van de voetbalbond het idee geop perd een erewedstrijd voor Johan Cruijff te organiseren. De Amerikaanse tennisser Jimmy Con nors heeft het toernooi van Memphis ge wonnen. In de eindstrijd versloeg hij zijn landgenoot Tim Gullikson met 7-6, 6-3. Het damestoernooi in Kansas City werd ge wonnen door Martina Navratilova. Zij won met 7-5, 2-6, 6-3 van de Amerikaanse Billie Jean King en boekte daarmee haar 35ste zege in successie. Louk Sanders is in de eerste ronde van de Internationale kampioenschappen van Egypte uitgescha keld door de Fransman Francois Jauffret (6-0, 6-4). zeven seizoenen bleef de thuisclub zes keer op winst tegen één keer voor de FC Twente. FC Amsterdam kan vrijer ade men als men Haarlem weet te verslaan dat echter zelf bij verlies in de zorgen komt. De Amsterdammers spelen eerst donderdag thuis tegen FC Den Haag dus hebben een goede kans op vier punten. Ajax gaat naar Volendam dat zeven keer op eigen terrein verloor van de Amsterdammers en zelf één keer zege vierde. In De Meer won Volendam met 1- 2 en dat helpt misschien. Telstar krijgt zondag zijn tweede thuiswedstrijd in vier dagen af te werken. Komt woensdag eerst PSV, zondag is FC Utrecht te gast. I (Van een speciale verslaggever) klJXERRE. „Kerel, ik wist niet eens it je jarig was. Proficiat”. Met deze borden liep ploegleider Peter Post van [-Raleigh naar de 27 jaar geworden Ger- e Knetemann, nadat de leider van het temeen klassement in Parijs-Nice zijn reede achtereenvolgende etappe-over- inning had behaald. Knetemann genoot. >n beter verjaardagscadeau had hij zich lf niet kunnen wensen. Dat het nieuwe icces hem geen tijdwinst bezorgde ten izichte van de concurrenten was voor )e Kneet” van ondergeschikt belang. Jet is ongelooflijk, jongens", grapte hij onvervalst Amsterdams. „Nu win ik ch alwéér”. de peloton van zo’n 30 renners verwarring omtrent het aantal nog af te leggen plaat selijke ronden nadat de finishlijn voor het eerst was gepasseerd. Zoetemelk: „Ik wist het echt niet. De één zei dat er nog één ronde gereden moest worden. Anderen riepen dat het er zoals aanvankelijk was geprogrammeerd twee zouden zijn”. Het typeerde Knete mann dat hij niet deelde in de links en rechts heersende onzekerheid. Zijn team genoten trouwens evenmin. De etappeoverwinning kwam immers tot stand door voorbereidend werk van enkele ploegmakkers, die het laatste koersuur het tempo hadden bepaald en er voor zorgdroegen dat het imposante pelo ton van 120 man aan stukken was gegaan. Bij het binnenrijden van Auxerre demar reerde Jan Raas. Dat hij bij de eerste doorkomst op de Avenue Joffre en pas sant de eerste punten voor het bergklasse- ment veroverde, was van ondergeschikt belang. Raas lanceerde met deze demarra ge zijn kopman, die vervolgens zó snel naar beneden raasde dat er voor de ande ren geen hoop meer was om nog weg te komen. Raas nam vanaf dat moment de tweede positie in. Bij het ingaan van de laatste bocht trok hij heel even aan de remmen, precies voldoende om Knete mann enkele meters voorsprong te be zorgen. Kuiper: „Het peloton was na de eerste uren nog te groot. Daarom zijn wij in de laatste zestig kilometer (na de passage van Molinons, 146 kilometer-red.) het tem po gaan opvoeren. Het feit dat niemand van de kopstukken in de leidende forma tie ontbrak, weerhield de sterkste ploegen er niet van om volop door te gaan. Zoete melk, die in het sprintgevecht een vierde plaats uit het vuur sleepte, zei: „Je kunt beter met een groep van 20 of 30 man naar de finish rijden, dan in een compact pe loton”. In afwachting van de beslissing van de algemene vergadering van de Nederlandse Badminton Bond (NBB) heeft het bestuur de heer R. A. Schaap benoemd tot lid van het bestuur. De heer Schaap is directeur van de sporthal in Beverwijk. In de vaca tures van penningmeester Snellens en voorzitter Spee - nu directeur van de NBB - is nog niet voorzien. Idem/Hellas heeft ook de tweede wed strijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor zaalhandbal- kampioenen dames verloren van Ruch Chorzow (Pol.). Het werd 14-26 na een ruststand van 8-16. De 20-jarige Westduitse bokser Jörg Ei- pel is gisteren uit een Westberlijns zieken huis ontslagen. Eipel ging vorig jaar op 17 december knock-out tegen de Fransman Alain Marion en bleef 25 dagen in coma. Door het beter nemen van strafschop pen is Sao Paulo in Belo Horizonte voet balkampioen van Brazilië geworden. De penalties waren nodig, nadat de beslis singswedstrijd tegen Atletico Mineiro zon der doelpunten was geëindigd'. De voetbaljunioren van Engeland heb ben zich geplaatst voor de eindronden van het UEFA-jeugdtoernooi. De Britten speelden gelijk tegen Frankrijk (0-0), maar hadden de thuiswedstrijd met 3-1 ge wonnen. De Utrechters hebben het lek achter ge dicht en krijgen amper nog tegengoals te verwerken. De Eagles uit Deventer moe ten winnen van Vitesse om uit de geva renhoek te blijven. Een Oostelijke derby is echter altijd moeilijk te schatten. Roda JC en NAC spelen reeds nu om „des keizers baard”, en misschien winnen de Kerkraders eindelijk weer eens. A.Z.’67 gaat zijn tweede plaats verde digen in De Kuip. Normaal een wed strijd om met angst tegemoet te zien, maar nu de Rotterdammers zo sukkelen is een overwinning een normale zaak. De eerste-divisiewedstrijden spelen geen enkele rol in het gebeuren rond de bovenste plaatsen en juist daarom zul len hier de verrassende uitslagen geno teerd kunnen worden. Het algemeen klassement ziet er na Cretei- 1— Auxerre als volgt uit: 1 Kneteman n 5 uur 40 minuten en 20 seconden, 2 Vandenbroucke op 5 seconden, 3. Zoetemelk op 0.05, 4. Hinault op 0.09, 5. Braun op 0.15, 6. Laurent op 0.20, 7. Kuiper op 0.24, 8. Salm (Zwi) op 0.28, 9. Hezard op 0.31, 10. Lubberding op 0.31, 11. Den Hertog op 0.37, 12. Raas op 0.39, 23. V a n V 1 i e t op 0.54, 27. Van den Hoek op 1.07, 30. Priem op 1.39. Jean-Luc Vandenbroucke probeerde nog in een wanhopige poging te redden wat te redden viel. „Ik wist dat het voor hem vergeefse moeite was”, zei Knete mann over deze laatste tegenstoot. (AUXERRE. Zonder de Belgische en laliaanse wielertop is de 28e Parijs-Nice >ch een evenement gebleven van interna- ionale allure. Niet minder dan 13 natio- iliteiten zijn vertegenwoordigd in het eelnemersveld van 120 man. Tot de 12 -.Joegen in de „Rit naar de Zon”, waarvan ^LWL^lterdag op de Turbie de ontknoping valt verwachten, behoren 48 Fransen. 23 Helgen. 20 Spanjaarden. 12 Nederlanders. |Kie Duitsers, drie Zwitsers, drie Engel |Rn, twee Italianen, twee Ieren, een Por BBrees. een Zweed, een Amerikaan en een I^^^Hlumbiaan. Omstanders, die het vreugdevolle toneel j de ploegleidersauto van Peter Post eerriaakten, werden door de etappeover- inning van Knetemann herinnerd aan wijs-Nice van vorig jaar. Ook toen won de tweede dag van de „rit naar de zon", precies dezelfde plaats in Auxerre, een nner die daags tevoren dankzij winst in ‘tijdrit de leiderstrui droeg. Zijn naam: •eddy Maertens. Hij gaf dat eretricot ouwens niet meer af. Knetemann wilde ig geen vergelijking maken tussen zich- If en de Belg die hem in 1977 van de adzege afhield. Het zelfvertrouwen was ettemin duidelijk. Daaraan was dit twee- etappesucces in Parijs-Nice niet (Van onze sportredactie) ALKMAAR. AZ'67 sluit de competitie af met een trip naar Israel, waar de Noordhollanders tussen 1 en 7 mei wedstrijden spelen in Tel Aviv en Jeruzalem. Manager Hans Kraay: „We spelen daar met al onze internationals, maar de tegenstan ders zijn beslist geen topploegen. Onze Oranjemensen komen op tijd terug om de voorbereiding van het Nederlands elftal voor de WK mee te maken". De nieuwe AZ-speler Jaan de Graaf, die herstellend is van een enkelblessure, zal de AZ-trip meemaken. De Graaf staat al geruime tijd op non-actief bij landskampioen- amateurs IJsselmeervogels, dat hem node mist. AZ zal van 6 tot 8 augustus deelnemen aan het internationale toernooi dat Club Brugge in België organiseert. Voorts staan oefenwedstrijden tegen HSV Hamburg en Nice op het programma, alsmede deelneming aan het Amsterdam 703-toernooi in het Olympisch Stadion in augustus aanstaande Dit als voorbereiding voor het nieuwe seizoen. Knetemann won de tweede etappe in iakle HMarjjs.Nice op kracht en intelligentie. Het esmortKas namelijk een eindsprint bergop- is jjaarts, waarbij een vrij stevige tegenwind igischOog voor een extra moeilijkheidsfactor p De ni?or8de- Daarnaast heerste er in het leiden- en fasci^ n onthuC oek ove^ ingenvfl is in ht ks leve jna 500 nte fot mde j in klei eninge ;che pn aal 320 e stemi Er waren dit weekeinde weer drie ere divisie spelers die hun eerste goal scoor den van het seizoen. Ad Mellaard benutte een strafschop voor Vitesse tegen Roda JC. Zijn laatste goal in de eredivisie maakte hij bij zijn vorige club NEC op 4 januari 1976 tegen...Roda JC. De uitslag van de eerste etappe van Parijs- Nice, CreteilAuxerre over 201 kilometer is: 1. Knetemann (Ned), 201 km in 5 uur 29 minu ten en 25 seconden; 2. Vandenbroucke (Bel), 3. Sibille (Fra), 4. Zoetemelk (Ned), 5. Laurent (Fra), 6. Esclassan (Fra), allen in dezelfde tijd als Knetemann. 7 Bittinger (Fra), 8. Thaler (Wdl), 9. Braun (Wdl), 10 Kelly (Ier), 11. Van Vliet (Ned.), 16. Lubberding (Ned), 24. D e n H e r- t o g (Ned), 25 Kuiper (Ned), 26 V a n d e n Hoek (Ned), 29. R a a s (Ned) allen dezelfde tijd als Knetemann, 30. Priem (Ned) 5.30.16. Wh O WW 1 ’NA

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19