Vriesekoop 5portpuntiq"] M gespannen naar EK Neo-prof moest kopwerk staken Twee Nederlandse records bij zwemkampioenschappen JOL SPREEKT MET AJAX Hl I I i ande eot m nse BOTAFOGO IN ROTTERDAMS TOERNOOI iet et iis ZATERDAG 1 1 MAART 17 SPORT 19 7 8 etsen TV DOOR JAN VAN DER NAT BZ 4 1 PIET TEELING Wybo Lelieveld al blij met goede tijd in Milaan (Van onze sportredactie) Wybo Lelieveld :e. Tel 0 ne soi VAN VLIET DOORGAAN Gerrie Knetemann (links) controleert samen met de Fransman Laurent en Joop Zoetemelk (rechts) de koers De ploegentactiek in de zesde etappe van o< doen hetzelfde. Ze weten evengoed als ik Ploeg". (Van onze sportredactie) Annelies Maas: eerste. uitmaken van een kopgroep die na de Col ruim 4 minuten bedroeg, was geen reden te dens de tweede barrage. Henk Nooren tl wer(j tijdens het CHIO te Dortmund derde Ie gebru in een jachtspringconcours. De Westduit- sts metser Ahlmann werd eerste. t All-Engeland kampioene Lene Koppen heeft in de kwartfinales van de open Deen se badmintonkampioenschappen gewon nen van Joke van Beusekom. Ze zege- salontai spektal (Van onze speciale verslaggever) DRAGUIGNAN. De wetten van de profsport zijn hard. Leo van Vliet kan er over meepraten. Tussen de dorpjes Gar ces en Lorgues, tijdens de slotfase van de zesde etappe in Parijs-Nice, kreeg hij van ploegleider Caput het bevel om geen kop werk meer te doen. Dat betekende dat aan een ontsnapping van ruim 120 kilometer een einde kwam, want toen de kersverse beroepsrenner uit de ploeg van Zoete melk zijn toch reeds spaarzame medewer- voor om wél nog inspanningen te ver richten. Nederlandse Hippische Sportbond een startverbod van zes maanden gekregen, waarvan drie voorwaardelijk. Zij had zich op 23 febrauri tijdens een wedstrijd ont- „Ik kan het echt niet helpen”, verzuchtte Leo van Vliet. „Als ik had mogen rijden zouden we weggebleven zijn. Ruim 20 kilo meter voor het einde kwam mijn ploeglei der zeggen dat het nu definitief afgelopen was. Na de Mont Faron had ik reeds op dracht gekregen om het rustig aan te doen. Het deed me pijn, omdat ik op deze manier een kans op de etappe-overwinning ver speelde.” In het zwaar uitgedunde peloton lieten Knetemann c.s. het kopwerk over aan Zoe temelk en diens ploegmakkers. Toen na de moe gestreden Guttierez vooraan boven dien Bemaudeau was weggevallen (hij kreeg een lekke band) leek het pleit groten deels beslecht. „De jongens in het peloton zaten nu op hun gemak”, zei Jan Raas. „Het verschil tussen ons en de groep had zodanig kunnen blijven dat er geen wijzi gingen voor het klassement te verwachten waren. De strijd zou alleen nog maar gaan om de etappe-overwinning”. Raas moest het echter zonder steun doen. Hij zegt: „Op een gegeven monent dacht ik bij mezelf: nu is het afgelopen. Ik heb werk genoeg gedaan en daardoor ook genoeg getraind”. voor paniek. Tijdens de beklimming van de Mont Faron slonk deze winst bedui dend. Eenmaal terug op het weliswaar bochtige maar minder lastige gedeelte van het parcours, bleef de marge schommelen tussen anderhalf tot ruim twee minuten. (Van onze sportredactie) SCHAGEN. Twee nationale 25-meter- baanrecords zijn de oogst van de eerste dag van de nationale winterkampioen- schappen zwemmen in het Noordholland- se Schagen. Ze werden gevestigd op de estafettes, wat voor bondscoach Bert Sit ters een bewijs is dat de zwemsport het afgelopen jaar in de breedte is gegroeid. Op deze eerste dag werden prestaties ge leverd waaruit mag worden vastgesteld dat de clubtrainers op dezelfde lijn zitten als de door de zwembond aangestelde coördinator. W 1 Bakker maant eveneens tot voorzichtig heid: „Dat hoge plaatsingscijfer komt ons enorm slecht van pas. Ik vrees dat Bettine geestelijk niet opgewassen zal zijn tegen de druk die op haar wordt uitgeoefend. Resultaten boeken is prachtig, maar niet forceren alsjeblieft. Ik ben al blij als ze zich bij de laatste zestien weet te plaatsen. Méér hoeft voor mij niet”. Toch zou het, met het oog op de indeling, een volstrekt normale zaak zijn als de Europese jeugdkampioene zich zonder kleerscheuren door de eerste drie ronden weet heen te werken. Echt moeilijk wordt het pas in de kwartfinale, tegen de West- duitse favorieten Ursula Hirschmuller, die tijdens de WK van vorig jaar in Birming ham verraste door als enige Europeaanse tussen zeven Aziatische dames een plaats in de kwartfinale weg te slepen, en zich voor eigen publiek ongetwijfeld het vuur uit de sloffen zal lopen om aan te tonen dat ze binnen Europa tot de allerbesten gere kend moet worden. Het Nederlandse ijshockeyteam heeft de eerste wedstrijd om het wereldkampi oenschap in groep C met 18-3 van België gewonnen. ROTTERDAM. Martin Jol heeft vol gende week, nadat Ajax terug is uit Tu rijn, een gesprek met Ajax-voorzitter Jaap van Praag. Aanvankelijk wilde de Amsterdamse eredivisieclub Jol al inlij ven toen Wim Suurbier naar West-Duits- land vertrok. Transferbedrag (vijf ton) en afkoopsom schrokken Ajax toen echter in die mate af, dat men de zaak in de ijskast zette. Inmid dels blijkt ook de nieuwe trainer, Cor Brom, zo gecharmeerd van de rechtervleu- gelverdediger van FC Den Haag, dat de belangstelling opnieuw oplaaide. Jol: „Ik wil graag, maar niet tot elke prijs. Indien FC Den Haag mij een beter aanbod doet, blijf ik, zij het met de clausu le dat ik wel a la minute naar het buiten land zou moeten kunnen vertrekken. Stel dat dat doorgaat met Ajax, dan hoop ik HILVERSUM. Zonder enige twijfel zullen de komende Europese tafeltennis- kampioenschappen in Duisburg Neder land in de gelegenheid stellen een uit het grijze verleden daterende traditie aan de kant te schuiven. In de persoon van de 16- jarige Bettine Vriesekoop ziet de Oranje- aanhang voor het eerst in de geschiedenis een serieuze titelkandidate achter de tafel verschijnen. De bliksemcarrière die Neêr- lands troetelkind zonder hapering op gang heeft gebracht, is reeds zo ver gevor derd dat schuil gaan achter de feiten niet langer mogelijk is. Bettine Vriesekoop heeft namelijk haar waarschuwende vinger al omhoog doen gaan, toen zij met een tweede plaats in de Europese top-twaalfwedstrijden, eerder dit jaar in Praag, heel nadrukkelijk de aandacht vroeg. Ook de organisatoren in Duisburg gaven hun ogen toen goed de kost en besloten voor haar het plaatsings cijfer twee te reserveren. 13598 en i ook 3849 W rculesst erkoop trokken aan de controle op het gebruik en. iratuur 4, HM Van Vliet probeerde op de valreep toch nog de ritzege te veroveren maar zijn poging nadat de hergroepering tot stand was gekomen mislukte. In zijn gezelschap bevond zich de Belg Van den Broucke. De laatste demarrage van Jean-Luc van den Broucke had daarentegen wel succes. Hij zorgde met zijn ontsnapping voor de eer ste Belgische etappewinst in de „Rit naar de zon”, die vandaag zijn ontknoping krijgt. ook hoe sterk de serie is. Als er niet te snel gelopen wordt, heb ik een kans op de finale, want mijn eindsprint is goed”. Die eindsprint heeft Wybo Lelieveld vreemd genoeg vooral te danken aan een blessure. Een wat onduidelijke kwetsuur in de linker knie („Een spier onder het kapje, zegt dr. Strikwerda”) leek in mei vorig jaar het seizoen 1977 in het honderd te schoppen. Het pakte allemaal heel anders uit. Wybo Lelieveld: „Door die blessure kon in niet normaal trainen. Bij lange duurlopen had ik er last van. Vreemd genoeg niet bij wat minder inspanning en snelheidstraining. Mijn trainer, Lambert van der Berg, heeft mij toen veel op tempo laten trainen. En dat ging erg goed. Vandaar misschien wel, dat mijn 800 meter (waarop hij evenals op de 1500 Nederlandse indoorrecordhouder is - red.) zoveel beter is geworden”. AHA t incl. ver J 698 El t/toonre met ko >t-999 4 antiek» 000, 4 en, 7. Na 19 melaai van 1 0,50, L, ,IJm. mdagtf Even heeft het ernaar uitgezien, dat Wybo Lelieveld in Milaan op die 800 meter zou starten. In Dortmund liepen drie weken geleden vier Nederlanders de limiet op de 1500 meter. Naast Wybo waren dat Joost Born, Cor Louws en Klaas Lok. Lelieveld wilde starten op de 800, om zo op de 1500 meter plaats te maken voor Louws, die anders had moe ten afvallen, omdat er slechts drie Neder landers per onderdeel mogen meedoen. Het bleek achteraf niet nodig, omdat Lok een week later de limiet op de drie kilo meter realiseerde. Sitters: „De tijden zijn duidelijk beter dan vorig jaar. Vooral bij de estafettes valt dat op”. Met name prees hij de prestaties van het Almelose ZPA. De Twentse vere niging zorgde op de eerste dag voor een uitzonderlijke prestatie tijdens de 4 x 200 meter vrije slag estafette dames. In een tijd van 8.38,95 tikte Agnes Jansen, die zich op het openingsnummer van déze kampioenschappen - de 800 m vrije slag dames - duidelijk had gespaard, als laatste zwemster van de Almelose ploeg de rand van het 25-meterbassin aan. ROTTERDAM. De organisatoren van het internationale voetbaltoernooi, dat op 11 en 13 augustus in Rotterdam wordt gehouden, hebben de Braziliaanse vereni ging Botafogo gecontracteerd als vierde deelnemer. Eerder trok men voor het toer nooi Feyenoord, de Portugese kampioen Benfica en de Engelse club Everton aan. De bekendste spelers van de Braziliaanse ploeg zijn Paulo Cesar de Lima, die na het WK van 1972 een tijdje voor de Franse Betty Stöve is in de tweede ronde van het damestennistoemooi in Dallas uitge schakeld. De als nummer drie geplaatste Nederlandse verloor van de Zuidafrikaan- se Kruger met 7-5, 5-7, 0-6. i. Hoe! ment, ag nac* oofstee) [ave Eng LOK lahoniel Parijs-Nice zorgde overigens niet alleen 50. Kemp Tel. C 3ERIJ) -ing ml :oop vl antieke) arstraaï Tel.02 Wogm knutsel O of No '77861 I met Van Vliet en Linart'aan het wiel tot de finish blijf doorrijden, om dan als dank voor mijn activiteiten geklopt te worden. Trouwens ook zonder de tussenkomst van Caput had ik reeds besloten om binnen de kortste keren mijn werk te staken”, aldus Raas. „Het was welletjes geweest. Leo van Vliet had nog af en toe een aandeel in het tempo. Linart en de met een lekke band la 19 drukvallende Bemaudeau deden niets. Zij lieten zich meevoeren”. van stimulerende middelen. iQrnl Werder Bremen heeft gisteravond in de 'QI du Bundesliga met 4-2 van Hertha BSC ge- cs, ave* wonnen. I Theo Smit, André Gevers en Cees Priem behoorden gisteren tot de 21 uitval- Iers in de zesde etappe van Parijs Nice. Dé Stoop overweegt om het sponsorcon- tract met Blokkeer niet te verlengen. De Starlift-directeur heeft het oog laten vallen r^^ce19 R°sweU‘Corbulo, dat in Voorburg 1. Spew speelt. y De Amerikaan Tickner is wereldkampi- oen kunstrijden bij de heren geworden. Jan Hoffmann (Odld) werd tweede. ibaan1 15 binnenrijden van Toulon (101 kilometer) uur) nnm 4 minuten bedroeg, was geen reden 5 en TV. bokstrai 16244, o De amazone Ans Teelen heeft van de nte k-Shirei heeft gewacht om alsnog te proberen Pa- >25 Kc’ rijs-Nice be winnen. „Hinault en Laurent lapegaa dat Knetemann omringd is door een sterke garantie, ploeg”, ssum i 1 13-211 r, geslote Dat Jan Raas na 70 kilometer ging deel kool^ uitmaken van een kopgroep die na de Col 3n fl de l’Espigoulier op intiatief van Leo van 51. spreke* Tel Vast staat in elk geval dat de Nederland se herenselectie met heel wat minder pres taties dan Bettine Vriesekoop achter de tafels zal verschijnen, al heerst er bij coach Schoofs in de eerste plaats opluch ting over de positieve afloop van de affai- re-Van der Helm-Van Slobbe. Nu het twee tal op de valreep besloot alle kwade ge dachten over de NTTB toch maar uit het hoofd te zetten tot na de EK, kan Oranje, met redelijke kans van slagen gaan trach ten het gestelde doel, handhaving in de 12 landen tellende hoofdmacht, waar te ma- ken. Naar alle waarschijnlijkheid zal dat moeten gebeuren via een overwinning in de kruiswedstrijden, die voor de nummers laatst en één-na-laatst uit beide poules van zes staan vastgesteld. t De partij tussen Jan Timman en Boris Spasski, de twee koplopers in het interna ls tonale schaaktoernooi van Bugojno, is in een remise geëindigd. Beiden gaan aan kop met 7 punten, gevolgd door Karpov en br’ Ljbojevic met ieder 6 ‘A punt. La De Braziliaan Nelson Pessoa heeft de >7, IJm (jrote Prijs van de Bondsrepubliek op zijn -naam gebracht. Hij bleef als enige met zijn kade 3,1 vertx viercie met U-0, ü-2. In het gemengd dubbelspel van de open Deense Badmintonkampioenschappen be reikten Rob Ridder en Joke van Beusekom de halve finales. In de kwartfinales ver spets sloegen zij Steen Fladberg en Pia Nielsen met 17-15, 15-3. De Amsterdamse ploeg van Het IJ liep op de eerste 400 m tegen ZPA al een fikse achterstand op. Zo groot zelfs, dat de als laatste startende Enith Brigitha wel dich terbij kon komen maar haar ploeg toch niet verder dan een tweede plaats kon brengen. ZPA-trainer Peter de Visser: „We hadden aangestuurd op een tijd van 8.40 rond om daarmee het adspirantenrecord te pakken. Maar op het moment dat Josti Richardson het water in moest wist ik dat er erin zat om hier nog onder te komen”. Mirjan Heins, Ellen Verberne, Josti Ri chardson en Agnes Jansen verbeterden met hun 8.38,95 het Nederlands record, dat met 8.40,13 op naam stond van PSV. Het Almelose viertal bleek uiteindelijk vier seconden sneller dan de meisjes van Het IJ, die een tijd van 8.42,77 lieten afdrukken. Op de vraag in hoeverre Bettine Vriese koop in staat zal zijn aan de theoretisch hoog gespannen verwachtingen te vol doen, wordt zowel door bondscoach Ge rard Bakker als door zijn Avanti-pupil uiterst terughoudend gereageerd. Vriese koop: „Ik zou het niet reëel vinden als de mensen nu al een topprestatie van mij verwachten. Ze vergeten dat ik pas 16 ben en dat twee jaar geleden amper iemand mij kende. Gezien de redelijk gunstige loting hoop ik bij de laatste acht te komen. Wat er daarna gebeurt, dat zie ik wel als het zo ver is”. Schoofs is best bereid de realiteit onder ogen te zien door te stellen dat de poule met Europees kampioen Joegoslavië, Frankrijk, Tsjechoslowakije, Hongarije en Polen slechts zeer beperkte perspec tieven biedt. „Ik geloof er so wie so niet in dat wij ons bij de eerste vier zullen plaat sen. Polen lijkt me een tegenstander die - we aankunnen. Als we daarvan winnen, dan acht ik de mogelijkheid groot om ons ten koste van de nummer laatst uit de B- poule (vermoedelijk Denemarken of Bul garije) te handhaven”. >n o a king stopzette, voelde Jan Raas er niets enkista d. Rui Spa 1 Haai ie A da „je kunt van mij niet verwachten dat ik d dag. uur Za O tot 17 r voor het achterwege blijven van een nieuwe Nederlandse ritoverwinning. Het spel dat zo oud is als de professionele wielersport bestaat, had ook ten gevolge dat er geen wijzigingen in het algemeen klassement plaatsvonden. Vandaag, zater- dag, met eerst een korte etappe en ten slotte de tijdrit op de Turbie, is het verschil tussen Knetemann en zijn concurrenten odstaail n°6 altijd hetzelfde als aan het begin van ilmtegeb de week. „Zeg me maar op welke plaats en 12, Amsi op welke manier ik Knetemann had moe- ten afhaken”, antwoordde Zoetemelk op cod vraag waarom hij tot de laatste etappe Toen ik vorig jaar geblesseerd was en niet altijd kon trainen verveelde ik me rot”. Een groot voordeel is zonder meer ook dat Lelievelds werkgever, een firma in betonwaren in Leidschendam, de sport een warm hart toedraagt! Een vrije dag is nooit een probleem en wanneer hij over dag zou willen trainen is ook dat te regelen. Bovendien betaalt zijn baas zijn uitrusting. Allemaal zaken, die een basis vormen voor het succes. Slechts één ding ontbreekt daar nog aan: zijn eigen trai ner Lambert van der Berg. Hij mag Le lieveld niet begeleiden in Milaan. Die taak is ^oor KNAU-vakgroeptrainer Hans Keizer. Wybo Lelieveld: „Ik hoop dat het goed gaat. In Dortmund was dat wel het geval. Tenminste met mij. Voor Koen Gijsbers (Lelievelds clubgenoot - red.) heeft hij te weinig gedaan. Anders zou hij ook naar Milaan kunnen zijn gegaan”. Lang zal Gijsbers er niet om treuren. Tenslotte is voor Nederlandse atleten het indoorgebeuren een nuttige voorbe reiding op het baanseizoen. Lelieveld ten slotte: ,Je echt richten op indoor kan niet. Daar is het seizoen te kort voor en zijn er zeker in Nederland te weinig wedstrijden. Bovendien is de accommo datie gebrekkig, waardoor het risico van blessures te groot is”. -De kopgroep had behalve Raas en Van ii Brede Vliet drie Fransen uit even zoveel ploegen 2 jr. in de gelederen, namelijk Guttierez, Linart en Bemaudeau, van wie laatstgenoemde ■net een achterstand van 1 minuut en 53 seconden op Knetemann als beste geklas seerde op de vijftiende plaats stond. Dat de voorsprong van het kwintet bij het Lelieveld: „ik was blij toe, want de keus was voor mij toch moeilijk geweest. Aan de ene kant wilde ik graag dat Louws meeging, maar aan de andere kant is de 1500 meter mijn sterkste af stand”. De „mijl” was ruim vier jaar geleden ook de afstand waarop Wybo Lelieveld als atleet debuteerde. In een estafette. Pas op zijn zestiende begon Lelieveld met atletiek. Daarom alleen al is het duidelijk dat hij volop talent heeft. Wybo Lelieveld: „Ik had er al eerder over gedacht om te gaan hardlopen, maar ik had geen zin om elke keer op de fiets of met de bus naar Leiden te gaan. Daarom heb ik gewacht tot ik zestien was, toen had ik tenminste een brommer. Huib Vettegaal heeft me destijds warm gemaakt voor de atletiek. Hier in Stomp- wijk was een prestatieloop. Daar deed hij ook aan mee. Hij had familie in het dorp wonen en had gewed, dat hij zou winnen”. De rest van het verhaal laat zich ge makkelijk raden. Niet Vettegaal maar de jeugdige Lelieveld beëindigde die presta tieloop als eerste. Een paar maanden later hield hij het voetballen bij Stomp- wijkse Boys voor gezien en was de atleet Wybo Lelieveld geboren. Voorlopig blijft hij de atletiek als een hobby zien en is hij niet van plan zoals anderen (Ruud Wielart, Jos Hermens en Mirjam van Laar) zijn werk geheel of gedeeltelijk op te geven voor de sport. Wybo Lelieveld: „Ik zie het nog steeds als een fijne ontspanning. Het trainen na mijn werk is geen bezwaar. Integendeel. „IK WILDE de estafetteploeg van het Haagse Zian- Vitesse met René van der Kuil, Jans en Henk Elzerman en Kees Vervoorn. De Hagenaars kwamen tot een tijd van 7.53,15, waarmee het eigen nationale re cord van vorig jaar met bijna 2 seconden werd verbeterd. Annelies Maas heeft zich op het ope ningsnummer van dit winterkampioen- schap, de 800 m vrije slag, eigenlijk nau welijks hoeven in te spannen. Weliswaar bleef de Wageningse slechts twee secon den boven de tijd die de Oostduitse Petra Thümer twee weken geleden tijdens de Oostduitse winterkampioenschappen in Rostock realiseerde, maar ze bleef ander halve seconde boven haar nationale record. Zelf weet de Wageningse dit aan het gebrek aan tegenstand: „Als" ik op de eer ste 400 m wat meer tegenstand zou hebben gehad zou het ongetwijfeld sneller zijn gegaan, maar met deze tijd van 8.40,53 ben ik best tevreden”, aldus de winnares van de 800 m vrije slag. Monique Wildschut, het talentje uit de school van de Haarlemse trainer George Sieverding, die met name de laatste maan den wat meer snelheidstraining in haar trainingsprogramma heeft opgenomen, plukt daarvan met een derde plaats achter Agnes Jansen (9.00,20) de vruchten: 9.03,71. René van der Kuil zorgde tijdens de 1500 m - over het algemeen een van de zwaarste zwemnutnmers - voor wat leven in de brouwerij. Gerard Smit van het Utrechtse Zwemlust-Den Hommel had tot aan het keerpunt van de 1350 m het veld aangevoerd maar moest toen de tol beta len voor zijn snelle opening (1.02,25). Van der Kuil, vorige week ontslagen uit mili taire dienst en met nauwelijks twee da gen training achter de rug, zegevierde op routine in 16.01,55. Gerard Smit werd tweede: 16.02,36 en Heemstedenaar Edwin Kooyman legde beslag op de bronzen plak in 16.19,72. STOMPWIJK. Voor moeder Le lieveld is het heel normaal, ’s Avonds om een uurtje of acht gaat zij voor de tweede keer de keuken in om een „war me hap” klaar te maken. Tegen die tijd keert Wybo Lelieveld, een van Neder lands talentvolste middenafstandlo- pers, terug van zijn dagelijkse training. Vorige week werd die routine even onderbroken. Midden in de voorberei ding op de Europese indoorkampioen schappen, die dit weekeinde in Milaan worden gehouden, sloeg het griepvirus toe. Trainen was er een paar dagen niet bij. Pas zondag kon Wybo Lelieveld, met zijn 20 jaar het jongste lid van de Neder landse ploeg weer beginnen. Lelieveld: „Heel voorzichtig. Ik heb een kilometertje of vier gelopen. Meer kon nog niet. Maar de afgelopen dagen ben ik weer voluit kunnen gaan. Ik hoop dat het voldoende is geweest om straks een goe de tijd neer te zetten”. En daarmee is direct het doel voor Milaan vastgesteld: een goede tijd ma ken. Op meer dan dat durft de Stompwij- ker, lid van de Leidse vereniging de Bata ven, voorlopig nog niet te hopen. Toch lijkt het erin te zitten, want met zijn 3.42,2 zit hij bij de beste tien van de werel- ranglijst op de 1500 meter indoor Blindstaren doet hij zich echter niet op cijfers. Lelieveld: ,,’t Zegt allemaal niet zoveel. Alle banen zijn verschillend en boven dien hebben de Ieren bijvoorbeeld veel in Amerika gelopen en moet worden afge wacht wat ze hier doen. Maar er zijn meer factoren. Belangrijk is natuurlijk De uitslag van de zes etappe van Plan-de- Campagne naar Draquignan over 213 kilometer is: 1. Van den Broucke (Bel.) in 5 uur, 28,04 minuten, 2. Kelly (Ier.) op 6 sec., 3. Hoban (Gbr.), 4. Thaler (Wdl.), 5. Van Vliet (Ned.), 6. Lasa (Spa.), 7. Knetemann (Ned 8. Hezard (Fra), 9 Rosiers (Bel.), 10. Bemaudeau (Fra.), 11. Marti nez (Fra.), 12. Hinault (Fra.), 13. Duclos-Lasalle (Fra.), 14. Torres (Spa.), 15. Esparza (Spa.), 16. Linard (Fra.), 17. Bittinger (Fra.), 18. Mesiet (Fra.), 19. Andiano (Spa 20. Laurent (Fra.), 22. Zoetemelk (Ned.), 24 Raas (Ned.), 25. Kuiper (Ned 31. Den Hertog (Ned.), 33. Lubberding (Ned.). Algemeen klassement: 1. Gerrie Knetemann (Ned.), 28.15.04, 2. Joop Zoetemelk (Ned.) op 5 sec., 3. Hinault (Fra.) op 9 sec., 4. Laurent (Fra.) op 20 sec., 5. Kuiper (Ned.) op 24 sec., 6. Hezard (Fra.) op 31 sec., 7 Lubberding (Ned.) op 31 sec., 8. Kelly (Ier.) op 40 sec., 9. Duclos-Lasalle (Fra.) op 41 sec., 10. Mesiet (Fra.) op 44 sec., 11. Nilsson (Zwe.) 52 sec., 12. Bazzo (Fra.) op 56 sec., 13. Mollet (Fra.) op 57 sec., 14. Bittinger (Fra.) 1.01. 15 Bemaudeau (Fra.) op 1.53, 16 Martinez (Fra.) op 2.15, 17. Adiano (Spa.) op 2.17, 18. Chaumaz (Fra.) op 2.40, 19. Van den Broucke (Bel.) op 3.08, 20. Raas (Ned.) op 3.48, 21. Thaler (Wdl.) op 3.54, 23. Van Vliet (Ned.) op 4.03,26. Den Hertog (Ned.) op 7.11, 45. Van den Hoek (Ned.) op 28.31. Puntenklassement: 1. Knetemann 43 punten, 2. Duclos-Lasalle (Fra.) 40, 3. Kelly (Ier.) 35, 4 Esclassan (Fra.) 32, 5. Sibille (Fra.) 28. Ploegenklassement: 1. Peugeot 84.45 47, Raleigh 84.45.58, 3. Miko Mercier 84.46.35, Lejeune 84.48.10, 5 Renault-Gitane 84.48.36 meisi Paarc1 Moet Chandun Bunny foutloos tij- 317944. Vliet tot stand was gekomen, onderstreep- te de kracht van Knetemanns formatie, 'j Chef d’equipe Peter Post had door de aanwezigheid van Raas in de voorste gele- deren een kandidaat voor de etappe-over winning Bovendien paste de ontsnapping in het tweeledige doel dat Peter Post reeds enkele dagen voor ogen heeft. Hij wil Kne temann immers niet alleen als „gewone” winaar van Parijs-Nice. Post denkt ook aan een overwinning in het puntenklasse- na® ,-W- it Het tweede nationale record, gevestigd op hetzelfde nummer, kwam op naam van Als ik zie wat er is overgebleven vah diens aanvallende aspiraties, dan word ik bang”. gues Neto, die beiden behoren tot de natio nale selectie van Brazilië.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17