ZEVEN MILLE VOOR TWEE VERENIGINGEN rond de losplank Geen subsidie voor uniek kaasmuseum u in de vishal HET VERLIES VAN EEN KIND Ouders MOET JE KUNNEN WEGPRATEN oatmoetea elkaar in gespreksgroep Rouw I Hint Paaskien Hinderwetaanvraag voor spuiterij E E r E Kredietgarantie voor jeugdland verzorging Geen spreekuur Twee passiewerken op koorprogramma AFS J. IJMOND 19 7 8 MAART 1 1 ZATERDAG 6 ZA' VOOI door Weert Schenk I NIEUW-VENNEP. Hun zoon tje Jeroen was vijf jaar toen hij overleed. December 1976. Kanker. Het verdriet blijft, maar de wan hoop en het schrijnende gemis zijn voorbij. Frits en Lucy Jacobs uit Nieuw-Vennep zijn zich zelf weer geworden. Bleven niet ste ken in de problemen. Het rouw proces is achter de rug, verwerkt. Vooral dankzij een praatgroep in Haarlem van ouders die een kind verloren. Want het geeft troost en kracht als je mensen ontmoet die in dezelfde narigheid zitten. En die je begrijpen. Vandaar dat Frits en Lucy nu in Haarlemmer meer de contactgroep Rouw heb ben opgericht. I Feestgeschenk 7 van Rabo-bank Sociaal Culturele Raad aan twee plaatselijke verenigingen worden gegeven. I i VELSEN. Het college van B. en W. stelt de raad voor een kredietgarantie van 80.000,- te verlenen ten behoeve van de Stichting ter Bevordering van de Jeugd- tandverzorging in Kennemerland. Het be drag is bedoeld als bijdrage in de financie ring van installaties en instrumentaria voor de tandverzorging van de kinderen. De garanties die de samenwerkende ge meenten verstrekken aan de Stichting zijn vastgesteld naar rato van het aantal deel nemende kinderen. BEVERWIJK. Wethouder Camffer- man is maandag verhinderd spreekuur te houden. De Rabo-bank Beverwijk, die op weg is naar zijn vijf en zeventigste verjaardag, maakte er vrijdagmiddag in de grote thea terzaal en in het nieuwe bankgebouw aan het Stationsplein een gezellig feest van. Van J. H. Maunder, die ook „Olivet to Calvary” componeerde, werd vorig jaar het werk „Bethlehem” uitgevoerd, de prachtig getoonzette messe van Bruckner omvat het Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus, Benedictus en Agnus Dei. In „Olivet to Calvary” volgt de componist op muzikale wijze de lijdensweg van Jezus van de olijf- hof naar Calvarië. In dit werk zijn dezelfde combinaties van klank en kleur te herken nen, die ook voor „Bethlehem” zo kenmer kend zijn. De passie-uitvoering begint om kwart over acht. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de leden van het uitvoerende koor en op de datum van de uitvoering aan de zaal. Tientallen genodigden woonden in het ont moetingscentrum de openingsreceptie bij en tegen vier uur vertrok het gezelschap naar het hoofdkantoor voor een informeel samenzijn. Het initiatief van de contactgroep komt oorspronkelijk van Annemiek Vermeer, een Haarlemse die een zoontje verloor en daardoor in psychische moeilijkheden ge raakte. Annemiek ontdekte dat het nooit zover met haar had hoeven komen, als ze over haar problemen en ervaringen zou hebben kunnen praten. In maart 1977 richtte ze een praatgroep op. Eén avond in de week konden ouders een uur of anderhalf uur praten over de dood van hun kind. Daarna weed gepoogd over andere dingen te spreken. Teneinde een al te emotioneel einde van de avond te voorkomen. In april vorig jaar maakte de arts van hun zoontje Frits en Lucy attent op Annemieke Vermeers praatgroep. Het echtpaar is daar nog steeds erg blij om. Lucy: „Tot twee maanden na het overlij den mag je rouwen. De mensen vinden dat je dan maar eens moet ophouden. Hoort het allemaal voorbij te zijn. Op dat mo ment heb je er echter juist veel behoefte aan je te uiten. Dat snappen de meesten niet. Zeggen: „Kop op. Je jebt toch nog twee kinderen”. Je hebt geen mensen om Fusies waren een tijdsverschijnsel in de tweede helft van de zestiger jaren en in het begin van dit decennium en ook een ster kere bundeling binnen het coöperatieve bankwezen bleef niet uit. Nadat in septem ber 1970 de beide Centrale Banken hun voorgenomen fusie publiceerden, werd de laatste schakel naar (althans) juridische eenwording van de coöperatieve bank op 1 december 1974 in Beverwijk een feit. „Vandaag betekent eigenlijk meer dan het ingebruiknemen van een nieuw bank gebouw, want feitelijk is er nü eerst sprake van de definitieve afronding van de fusie uit 1974. Immers alle afdelingen van de bank zijn vanaf nu in één gebouw bijeen gebracht en zijn wij weer terug bij die ene bank van bijna 75 jaar terug. U zult kun nen konstateren, er is veel veranderd. Er wordt gewerkt door een groot aantal men sen met zeer moderne hulpmiddelen. Maar één ding is niet veranderd, dat is de dienstbaarheid, het centraal stellen van de klant. En dat beide uitgangspunten van de coöperatieve gedachte: bundeling van krachten en die dienstbaarheid goede po sities zijn, bewijst de belangrijke plaats die onze bank in de gemeenschap heeft inge nomen”, aldus de heer Gras. 11.000 bezoekers trekt, is te zien hoe vroeger op boerderijen met de hand kaas en boter werd ge maakt. Aan de hand van antieke werktuigen al le eigendom van de fami lie Staverman wordt het verloop getoond van het boerenhandwerk tot aan de machinale zuive lindustrie. Burgemeester A. Hubers zag de opening van de nieuwe Rabo-bank als een bekro ning van al het werk, verricht aan en voor de eenwording van de in Beverwijk ge vestigde banken, aangesloten bij de Cen trale Boerenleenbank te Eindhoven en de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht. Hij sprak de wens uit, dat de sociale gedachten waaruit de Rabo-bankorganisa- tie is voortgekomen, zorgvuldigheid be trachten bij een kredietaanvrage, blijvend zal zijn. „Het streven naar een verdergaan- Frits vertelt dat het gesprek in de praat groep zich moest toespitsen op het rouw proces. „Wat je zei, moest te maken heb ben met de dood van het kind. Dat wil niet zeggen dat de onderwerpen van te voren vast lagen. Het gebeurde dat het aan het begin van de avond een tijd stil was. Tot dat er iemand bijvoorbeeld zei: Ik had een vreselijke rotweek, of: ik droomde van het kind. En dan begin je te praten”. rf- Het nieuwe hoofdkantoor van de Rabo bank aan het Stationsplein. Ie paltvisaanvoer !zo royaal gesteld op verzoek van de deelnemers uit hoe het rouwproces in elkaar steekt. Zodat de mensen wisten wat ze konden verwachten. Het belangrijkste dat Frits en Lucy van de therapeut leerden, was dat ze aan het rouwproces moesten werken. Bewust wa ren van wat er op een bepaald moment met hun aan de hand was. En er steeds maar weer over praten. Zwijgen helpt niet, dan verwerk je het nooit. Het echtpaar zegt zich nu op een punt te bevinden, waarop het zonder emoties kan praten over de dood van Jeroen. Het rouw proces is voorbij. Ze hebben een zekere mate van berusting gevonden. Daarom voelden Frits en Lucy zich in staat in Nieuw-Vennep ook een praatgroep op te zetten om daarmee het werk van Anne miek Vermeer te verlichten. Op een oproep die ze enige tijd terug in diverse plaatselijke bladen plaatsten, kwa men slechts enkele reacties. Eén echtpaar wenste meer informatie en één moeder meldde zich aan, maar voor haar is het overlijden van het kind nog te vers. Eerf groep is dus nog niet gevormd. Frits ge looft dat er beslist ouders zijn in de Haar lemmermeer en omstreken die het contact in een praatgroep nodig hebben. „Je leest dagelijks in de krant dat kinderen in het verkeer omkomen. En dan weet je niet eens hoeveel kinderen door ziekte sterven. Misschien is het de onbekendheid, mis schien de drempel”. SANTPOORT-NOORD. Het Christe lijk Gemengd Koor Santpoort brengt twee passiewerken ten gehore tijdens een uitvoering die dinsdag wordt gehouden in het kerkgebouw aan de Frans Netscher- laan in Santpoort-Noord. Uitgevoerd wor den: Choral Messe van Anton Bruckner en „Olivet to Calvary”, efn passiewerk van Engelse origine. Solisten zijn Timen Lal- kens, (tenor) en Ton Vreeswijk (bariton). Dirk Out werkt als organist mee aan de passie-uitvoering. (Van een medewerker) Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 1.285 kg tong; 32 kisten tarbot en griet; 1627 kisten kabelauw; 1182 kisten koolvis; 80 kisten schelvis; 1280 kisten wijting; 138 kisten schol; 49 kisten schar; 120 kis ten diversen. Prijzen in guldens Per 1 kg.: tarbot 21,20-20,48; grote tong 13,46-13,30; grootmiddel tong 15,06-14,58; kleinmiddel tong 12,85-11,97; tong één 10,99-10,58; tong twee 9,08-9,03. Per 40 kg.: hammen met kop 176-102; leng 88-79; lom 92; bot 24; kuit 122-92; steenbolk 36-24; poontjes 65; schartong 82; tarbot 594-335; griet 305-209; kabel jauw één 126-81; kabeljauw twee 124-82; kabeljauw drie 120-88; kabeljauw vier 92-68; kabeljauw vijf 82-47; schelvis één 102; schelvis twee 100-80; schelvis drie 70- 68; schelvis vier 71-52; schol één 57-50; schol twee 66-57; schol drie 61-59; schol vier 87-60; wijting drie 61-34; wijting vier 30-28,80; schar 80-61; tongschar 200-165. De besommingen waren: KW 152 5.700; IJM 27 1.800; KW 167 16.700; KW 170 72.900; KW 13.100; WR 68 22.600; IJM 207 9.900; IJM 209 10.800; KW 4 4.700; UK 23 600; UK 48 en UK 78 21.000; UK 135 en UK 145 8.000; VD 19 en VD 73 3.400. Het adres van Frits en Lucy is: Zicht- weg 197, Nieuw-Vennep, telefoon 02526- 4371. Een t zou zijr deeld e belastir Heemsl bouwei grond, dienst rover b aan de Het r schapp lingh C 6.500 rr (2de er sportte Ten l keurinj rein en De gt onaal bieding VEL! verzoel aangev muider reclam inricht poort-ï waard< stellen Wie de terecht 22 maa het st schrift later t gaan, i zig zijr Done nie Hil Maai KW.34, nelia V Woei neming Done mond ming I Vrijd KW.12J Maai Christi tinus L KW .55, KW.161 Pieter IJM. 18 Davina Cornel IJM.20 II KW Adrian ka KW KW. 13' KW. 111 KW. 14! KW. 18! KW.20( KW.22! WR.32, Dins IJM. 57 lem, M ria KM coba I cob Ki „Vervolgt: „Daarom is die praatgroep zo goed. Je hoeft maar één woord te zeggen en het wordt begrepen. Ze weten wat je bedoelt. Ik moet er bij zeggen: zelf had ik niet zo’n behoefte aan de praatgroep. Ik heb een uitstekend contact met een buur vrouw. Met Frits lag het anders. Op het bedrijf waar hij werkt is er geen tijd voor praten, laat staan uithuilen. En als hij thuis kwam, kon ik hem niet opvangen. Ik zat er zelf immers ook mee”. (Ve BE VI gen m< nen tei schapp kerd". baar. I king, n van he goedke Dat p vier gei tuut Midden bedrag door he grondp BEV werd i en we Velsen instelh tot de school Zoal wezen werkir hands einde door c van bi zijn ve zijn o] Ofs< afsche deze hem t< een at deze brachi richt e herinr De huidige bankinstelling is voortgeko men uit een drietal oorspronkelijk zelf standig opererende banken: de Coöpera tieve Boerenleenbemk Wijk aan Zee en Duin, de Raiffeisenbank en de Rooms Ka tholieke Coöperatieve Land- en Tuin- bouwbank. In zijn speech verhaalde de directeur van het Beverwijkse hoofdkan toor, de heer M. Gras, over de eerste fusie, waarbij de banken betrokken waren, en wel in 1965. De fusie maakte het noodzake lijk dat voor de Coöperatieve Raiffeisen bank, zoals de naam inmiddels was gewor den, naar een ruimere behuizing werd uitgezien. In die jaren werden ook de eer ste bijkantoren gesticht bij zowel de Boe renleenbank als de Raiffeisenbank en kwamen de banken in een sterke groeifa- se. In 1968 werd een kantoorgebouw aan de Zeestraat betrokken. belangrijk landelijk mu seum, maar vindt om die reden, dat het rijk voor de subsidie moet op draaien”. Mevrouw Sta verman schat de jaarlijk se kosten van het mu seum op enkele tiendui zenden guldens. VELSEN. Bij de gemeente is een verzoek voor een hinderwetvergunning aangevraagd door F. Keirschieter uit IJ muiden. Hij wil de vergunning vöor een reclamebureau met schilder- en verfspuit- inrichtilng aan de Overbiltweg 21 in Sant poort-Noord. Op het stadhuis zijn de voor waarden in te zien, die de gemeente wil! stellen aan verlening van de vergunning. Wie desondanks toch bezwaren heeft kan terecht op een hoorzitting, die woensdag 22 maart om negen uur wordt gehouden o; het stadhuis. Ook is het mogelijk or schriftelijk bezwaar in te dienen, maar oi later tegen een beslissing in beroep t gaan, moet men op de hoorzitting aanwe zig zijn. „Er werd ook gehuild. Openhartigheid is noodzakelijk. Anders kom je er niet door heen. Er waren mensen die de dood van hun kind twee, ja zelfs vijf jaar al opzij schoven. Die zaten er vreselijk mee. Zij hadden het rouwproces niet afgemaakt en daardoor zichzelf niet teruggevonden. Op die gespreksavonden moesten ze alles weer overhoop heden, vertellen wat hen bezighield”. Frits geeft een voorbeeld. Er was een moeder wiens dochtertje bij een ongeluk op weg naar een vakEmtiebestemming om het leven was gekomen. Bij de vrouw thuis op zolder stond al twee jaar het koffertje, zoals het meisje het ingepakt had. De moe der durfde het niet open te maken. In de groep kwamen wij er achter van dat kof fertje zegt Frits, „het was gewoon een obsessie voor die vrouw. We moesten haar keihard aanpakken. Steeds lieten we haar over dat koffertje praten. Na een paar maanden maakte ze inderdaad het koffer tje open. Het moet een enorme opluchting voor haar geweest zijn”. Lucy: „Je helpt jezelf door een ander te' helpen. Je herkent jezelf dikwijls bij de ander. De praatgroep bestond uit een man of tien. En er moest dan ook wel scherp opgelet worden dat niemand de boventoon ging voeren en dat niemand tekort kwam. Iedereen wilde zich immers uiten. Allen hadden we genoeg opgekropt voor die ene avond in de week. Je kan zelfs zeggen dat die ene avond tekort was. Zó leefde je er naar toe”. Frits en Lucy deden zeven weken mee aan de praatgroep. Toen brak de vakantie aan. Het echtpaar vindt tien weken vol doende, zeven iets te kort. De twee geloven dat het ’t gunstigste is als de ouders vier, vijf maanden na het overlijden in een praatgroep stappen. „Je zit dan nog mid den in de rouwperiode. En de problemen hebben nog geen kans zich vast te zetten. Het is natuurlijk geen wet van Meden en Perzen. Maar twee weken is bijvoorbeeld zeker veel te vroeg. Je bent als het ware nog helemaal verdoofd. Dan kan je er ook nog goed over praten. Pas later wordt het echt emotioneel, maar dat begrijpt de bui tenwereld niet”. De Nieuwvennépers hebben tijdens de gespreksavonden veel opgestoken van Ron Ramsey, een lector van de Universi- teit van Amsterdam, gespecialiseerd in het rouwproces. Van hem kreeg Annemiek Vermeer therapie, waardoor zij ook als min of meer deskundige in haar drietal praatgroepen kon optreden. Ramsey legde HAARLEM. Het kleine, voor ons land eni ge kaasmuseum in het Noordhollandse Schagen is vanaf volgende week weer een volledig parti culier museum zonder één cent subsidie van de overheid. Het ziet er te vens naar uit, dat de Schagense collectie voor lopig de enige in zijn soort blijft, omdat een kaasmuseum in Alkmaar naar verwachting van de gemeente dit jaar niet meer rond komt. Het kaasmuseum in Schagen (16 kilometer ten noorden van Alk maar) is tien jaar geleden opgezet door kaashande laar R. J. Staverman en diens familie. In het mu- De familie Staverman is eventueel bereid haar collectie onder bepaalde voorwaarden over te doen aan een kaasmu seum in de kaasstad bij uitstek, Alkmaar. Er zit echter weinig schot in de oprichting van het Alk- maarse museum, dat ge vestigd zou moeten wor den op de zolder van het Oude Waaggebouw in de kaasstad. Frits en Lucy benadrukken dat het om ouders gaat die een kind verloren. „Een weduwe of weduwnaar moet zich natuur lijk ook uiten. Maar die kampen met heel andere problemen. Wij weten niet wat het is om een man of vrouw te verliezen. Als je allemaal hetzelfde hebt meegemaakt, voel je elkaar goed aan. Dat geeft steun. Daar gaat het om. Bovendien bestaan er hier en daar eü gespreksgroepen weduwen en we duwnaars”. Tot slot wil Frits ^en eind maken aan een verhaeiltje, dat dikwijls gehoord wordt „Er wordt de laatste tijd erg veel verteld dat de ouders na de dood van een kind in negen van de tien gevallen scheiden. Dat is pertinent niet waar. Het komt^natuurlijk voor. Maar dan waren er veelEil andere problemen in het huwelijk, die pas na het overlijden van het kind naar boven kwamen. BEVERWIJK. De Rabo-bank heeft vrijdag ter gelegenheid van de opening van het nieuwe hoofdkantoor aan het Stationsplein een bedrag van zevenduizend gulden aan de gemeente geschonken. Dit vorstelijke bedrag zal in overleg met de Beverwijkse De hoofddirectie van de Centrale Rabo bank werd vertegenwoordigd door drs. F. Bakx, plaatsvervangend voorzitter van de hoofddirectie. De heer Bakx vond de ope ning van het nieuwe kantoor een bekro ning van het door het bestuur, de Raad van Toezicht en de directie gevoerde vesti gingsbeleid gedurende de laatste jaren en( feliciteerde het personeel met de totstand koming van het gebouw. gen zijn blijkt dit een enorm succes te zijn Zo was er deze week in Cuxhaven een dergelijk span binnen met ruim 7000 kis ten koolvis waarvoor maar liefst Dn 450.000,- werd besomd, terwijl men hier slechts negen dagen voor uit- en thuis- stoom nodig had. De spannen die van Nederland uit opereren vissen bij deze Duitsers en halen trekken binnen yan 40 tot 50 manden, zij echter vangen in dezelf de visperiode trekken welke variëren van 300 tot 600 manden. Verondersteld mag dan wel worden dat de vangmethode van de Duitsers wel wat meer geraffineerd is en dat we bij deze broeders maar eens in de leer moeten gaan, misschien ligt hier een taak voor het RIVO of TVO om bij de Duitsers eens te gaan informeren waar zij deze grote suc cessen aan te danken hebben, want het wil er vooralsnog niet in dat onze schepen en mensen minder bekwaam zouden zijn. Deze week zijn de schepen die aan het tweede experiment op de blauwe wijting hebben deelgenomen naar binnen geko men, met zijn drieën hebben zij kans ge zien om ruim 600 ton blauwe wijting bin nen te brengen. Inmiddels zijn deze sche pen na opnieuw uitgerust te zijn wederom derwaarts vertrokken. Volgens de berich ten in de „fishing-news” vangt nu pas de tijd aan om naar blauwe wijting te vissen, dus helder op en niet getreurd. De grootste heenheden die het bezuiden Ierland blijven zoeken komen ook met de regelmaat van de klok met in hoofdzaak kleine makreel naar binnen die voor het merendeel in de vrieshuizen belanden om terzijner tijd afgevoerd te worden. Vrijdagmorgen werd bijzonder veel waardering gehoord voor de buitengewo ne snelle hulp die werd verleend aan een der opvarenden van de KW 152. Tijdens het vissen raakte een der matrozen be kneld tussen de lijnen waardoor het onder been werd afgekneld. Direct werd via Scheveningen Radio een noodsein uitge zonden en het ongeval gemeld. Hierop vertrok er een helicopter naar de opgege ven positie en was het mogelijk dat de patiënt binnen één uur in Den Helder in een ziekenhuis kon worden opgenomen en daar kon de behandeling beginnen. Op zijn tocht naar het ziekenhuis vergezelde de schipper zijn onfortuinlijke matroos. (Van een medewerker) Deze week zijn de span vissers van de firma Parlevliet aan de markt geweest met ieder een goede 700 bakken koolvis welke in span zijn gevangen. Naast deze spanvis sers die aan de maandag en dinsdagmarkt present waren, was aan de maandagmarkt de IJM 57 en aan de dinsdagmarkt nog eens de KW 74. Aan de vrijdagmarkt nog eens de KW 170 zodat de handel nu niet bepaald van koolvis verstoken was. Opmerkelijk was wel dat deze schepen naast deze koolvis maar heel weinig bijvis hadden kunnen vangen, zodat men voor het overige op de kottervloot was aange wezen. Alleen wat de schelvis aangaat moest men bij de importeurs terecht. De kotters hadden ook deze week weer de mooiste partijen gul en kabeljauw dus ook dit was geen deuk. Mi in de hallen was het ri als men er wel van had kunnen verwach ten. Ook de vrijdagmarkt gaf hier voor geen uitkomst. Door het blijven liggen voor de dinsdagmarkt was er nog wat platvis te koop, maar op de overige dagen was het zeer moeilijk om aan een platvisje te komen. Hierdoor konden de scholprij- zen ook weer op een wat hoger niveau komen dan de laatste weken het geval is geweest. De wijting van de kotters blijft maar heel erg klein en daar heeft de han del dan ook wel wat moeite mee. Het waren ook deze week weer de expor teurs die het leeuwendeel van de koolvis aanvoer weg werkte, terwijl men in Duits land allerminst van koolvis a£tn voer ver stoken is gebleven. Want bekend is gewor den dat er vanuit de noordduitse haven door meer eenheden naar koolvis wordt gevist. Hier gebruikt men de oude haring- trawlers voor die in feite al afgeschreven waren. Deze schepen hebben een motor vermogen van rond de 600 pk en werden voorheen wel ingezet voor de vleetvisserij. Nu zij echter in span aan het vissen gesla- mee te praten, een bekend verschijnsel. De omgeving isoleert je. Mensen kijken je niet aan, weten niet wat ze zeggen moeten. Dood is een taboe. Men is er bang voor”. Frits: „Vaak willen de mensen niet over de dood van het kind beginnen. Om te voorkomen dat het anders weer allemaal bij de ouders naar boven komt. Familie, eigen ouders denken er goed aan te doen er niet over te praten. Houden alles liever oppervlakkig. Het is niet kwaad bedoeld, hoor: maar men begrijpt niet dat je het overlijden alleen kan verwerken door er steeds maar weer over te praten”. Lucy: „We zijn na de dood van Jeroen in een gat gevallen. Die anderhalf jaar dat hij ziek was, toonde men volop belangstelling. De mensen kunnen iets doen, zolang er nog hoop is op beterschap. Vragen: hoe gaat het met hem? Maar dood is dood. Dat verander je niet meer. Vooral na de tweede maand heb je anderen nodig om het over lijden te verwerken. Je ontmoet dan slechts onbegrip. Het blijkt dat maar wei nigen bereid zijn écht te luisteren. Ja, wel een paar keer, maar dan moet je ophouden met huilen”. Vijf jaar geleden werd het kaasmuseum onder gebracht in een stichting in de hoop, dat zo een voudiger subsidie kon worden verkregen. De naam van de expositie werd bij die gelegenheid gewijzigd in „Nederlands kaasmuseum”. Het Alkmaarse ge meentebestuur is enthou siast over het idee van een eigen kaasmuseum. Een jaar geleden vroeg het de gemeenteraad een krediet van ruim 1 mil joen voor het museum. De gemeenteraad van Alkmaar lijkt minder geïnteresseerd. Hoewel B. en W. geruime tijd ge leden ook een bouwplan voor het kaasmuseum hebben 'ingediend, heeft de raad nog niet gerea geerd. Een woordvoer ster van de gemeente zegt daarover: B. en W. hadden gehoopt, dat het kaasmuseum nog deze maand in de gemeente raad aan de orde zou ko men, maar dar ziet het Volgende week echter wordt die naamsveran dering ongedaan ge maakt. De familie Sta verman heeft besloten het museum weer geheel zelfstandig voort te zet ten en is uit de stichting getreden. Mevrouw Sta verman teleurgesteld: „Wij zijn er niet in ge slaagd subsidie te krij gen, wat vreemd is voor een uniek museum. De gemeente Schagen heeft geen geld en het ministe rie van CRM steekt even tueel subsidiegeld liever in het Alkmaarse kaas museum, hoewel het sterk de vraag is of dat er ooit komt. De provincie Noord-Holland be schouwt ons wel als een BEVERWIJK. De Invalidenvereni ging „Op Hoop van Zegen” organiseert op woensdag 15 maart een grote paaskien in het gebouw De Hoop aan de Populieren laan 41. Aanvang 20 uur. de dienstverlening, service aan het pu bliek, mag nimmer leiden tot een opper vlakkig beoordeling van de omstandighe den van de kredietaanvrager”. niet meer naar uit. Het gemeentebestuur betwij felt zelfs of de raad nog dit jaar zal praten over het Alkmaarse kaasmu seum. De zolder van het Waaggebouw in Alk maar wordt intussen wel gereed gehouden voor het kaasmuseum. Op de benedenverdieping van, het gebouw zal na de res tauratie de VW worden gevestigd en op de eerste verdieping een restau rant. De familie Staver man maakt zich niet druk over de Alkmaarse plannen. „Ons kleine particuliere museum heeft voorlopig alle be staansrecht van de we reld”, aldus de familie.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 6