Trio Dikker in Alpha Soos Inspirerende inleiding prof. dr. Van Hulst r burgerlijke stand veilingen beverwijk buurthuis activiteiten h HB VISSER ELEKTROTECHNIEK B.V. BEVERWIJK Tel. 29115 uitgevaren vi5serij5chepen -h ut :X? HEEMSKERK Gezin Hinderwetaanvraag voor spuiterij AFSCHEID VAN J. ALGERA BERLINGH EN BLINKERD UIT NOOD ALS GEMEENTEN BIJPASSEN BEWEGING VAN BASISGEMEENTEN OPGERICHT Donateursconcert van T. T. B. GROENTEN 6 n 7 ZATERDAG 1 1 MAART 19 7 8 BEVERWIJK-HEEMSKERK - hl ■L W 'A - - Tijd De complete elektrotechnische installaties van het Bank- en flatgebouw zijn uitgevoerd door: Vrijblijvend ontwerp en advies. Concurrerende prijzen. 1 Specialisten voor T.V. bewaking, inbraak- en brandbeveiliging. Perspectief voor sportvelden mavo nog toekomst Professor dr. Van Hulst voor een aandachtig luisterend publiek in „De Opgang". (ADVERTENTIE) Er komt een ruimer en groter assorti ment potplanten onder de veilingklok, waar veel vraag naar bestaat. Ook de perkplanten zijn vlot te verkopen. junt te es kan rouw- zekere aarom aat in i op te Anne- roe het dat de chten. cy van an het ist wa- loment steeds pt niet, ezuiden met de >fdzaak oor het den om ƒ1.855.494,- inclusief parkeerterrein be lastingkantoor: 17.945 m2 ad ƒ1.438.824,- exclusief parkeerterrein belastingkantoor en 8.755 m2 ad 430.000,- in de toekomst aan de Jan van Kuikweg. De behoefte van de scholengemeen schappen is vastgesteld op 11.500 m2 bouwterrein voor het nieuwe Berlingh College en 14.310 m2 aan sportterein. Voor De inleider stelde vast, dat de mavo- school de leerlingen krijgt als zij in een moeilijke levensfase zijn en in een tijd waarin velen pleiten voor een anti-autori- taire opvoeding. „Maar de beslissing om je kinderen anti-autoritair op te voeden is een strikt autoritaire beslissing”, aldus professor Van Hulst, die het genera- tieconflikt niet als specifiek voor deze tijd beoordeelde. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Duinwijkschool voor christelijk mavo had ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan professor dr. J. W. van Hulst, hoogleraar pedagogie aan de Vrije Universiteit, bereid gevonden, vrijdagmiddag in „De Opgang” een inspi rerende inleiding te houden onder de ti tel: „Heeft het christelijk mavo nog een toekomst?” Professor Van Hulst vond zelf dat er enig pessimisme te ontlenen zou zijn aan deze titel, maar hij voegde daar aan toe niet uit Amsterdam gekomen te zijn om als „stoorzender” op te treden. Wel legde hij aan een groot publiek de vraag voor hoe het essentiële karakter in de christelijke scholen te realiseren is en hij vond het nodig de zwakke plekken in „de vanzelf sprekendheid” op te sporen. „De bijbel staat vol generatieconflicten en de hele geschiedenis zit er vol mee. Daarom mogen we dat generatieconflict best wat relativeren”, was zijn advies. Een voorwaarde vond professor Van Hulst dat er weer tijd - zowel in de scholen als in de gezinnen - wordt vrij gemaakt om naar de kinderen te luistern, zodat zij geen „nummers” worden en hun vader toevallig af en toe ontmoeten „omdat hij in alle tuintjes wiedt behalve in zijn eigen”. In het algemeen pleitte professor Van Hulst voor handhaving van de mavo- school en het lager beroepsonderwijs. De zich aandienende middenschool zou hij alleen willen bestemmen voor die ouders die een middenschool wensen”. Voor „De Blinkerd” behoeft geen bouw terrein meer te worden aangekocht en voor het Berlingh College levert dat geen moeilijkheden op wat prijs en beschikbare „De Blinkerd” op 7.540 m2 aan bouwter rein en 14.310 m2 aan sportterrein, waarbij wordt uitgegaan van 1045 leerlingen voor het Berlingh College en 872 leerlingen voor „De Blinkerd” (lokalenplan). rige geschiedenis van de school en hon derd jaar christelijk onderwijs in Neder land. Ook de tulpen kwamen deze week goed uit de verf. Soorten als Attila en Kees Nelis noteerde tussen de 35 en 40 cent per stuk. Voor een goed bos Apeldoorn, Lustige Witwe en Prominence werd tot rond een kwartje per stuk neergeteld. Vlot te verkopen waren echter ook de andere snijbloemen. Freesia bracht het van 20 tot 48 cent per stuk, de anjers leverden eenzelfde prijsniveau op terwijl de rozen voor tot goed een gulden per stuk de veilingpoort uitgingen. Strelitzia vari eerde rond de 250 cent per stuk, de orchi dee van 30 tot 125 cent per stuk, een bosje Hollandse anemonen kwani tot 175 cent, terwijl de irissen tussen de 16 en 22 cent noteerden. Spinazie daalde in het begin van de week in prijs, om zich al snel weer te herstellen met prijzen die opliepen tot 250 cent per kilo. Dagelijks worden er zo’n vijfduizend kisten aangevoerd, en dat betekent dan rond 10.000 kilo spinazie per veilingdag. Ook de aanvoer van radijs neemt snel toe. Momenteel wordt er rond 15.000 bos per dag verhandeld, tegen de iets lagere prijs van 69 tot 80 cent per bosje. De eerste raapstelen noteerden tot 40 cent per bosje. IJMOND. De viering die de Kritische Gemeente IJmond vanavond houdt in de Vredevorstkerk aan de Laan der Neder landen in Beverwijk, sluit aan bij de oprichting van de beweging van basis groepen en Kritische Gemeenten in Ne derland. Deze gebeurtenis heeft namelijk vandaag plaats in de Dominicuskerk in Amsterdam. Twintig leden van de KGIJ zijn daarbij aanwezig. De collecte tijdens de viering, die om 19.15 uur begint, is bestemd voor het be- vrijdingsfonds Zuidelijk Afrika. Dit fonds verleent steun aan SWAPO, ANC en het Patriottische Front, de bevrijdingsbewe gingen van respectievelijk Namibië, Zuid- Afrika en Rhodesië. Aan de informatieta- fels wordt materiaal aangeboden door Amnesty International in het kader van haar campagne tegen de schending van de mensenrechten in Zuid-Afrika. Het trio Loek Dikker speelde onder meer op het North Sea Festival van Den Haag, het NOS-festival te Laren en het Doelen-festival van Rotterdam. Tot nu toe zijn er drie langspeelplaten van de groep verschenen. De laatste, „Trio” genaamd, kwam vorig jaar september uit. BEVERWIJK. Het tamboer- en trom petterkorps’ „Beverwijk” verzorgt zater dagavond 18 maart in de Nieuwe Slof een donateursconcert waaraan medewerking verlenen de Hoogovens Harmonie en het majorettenkorps „Arma” uit Zeist. Het concert begint om 20 uur. Na afloop bal na met het Hamilton Kwartet. rug in i, kwa- ntpaar loeder is het is een inning uit IJ- or een fspuit- i Sant- e voor- ite wil inning. >ft kan snsdag den oi jk or aar or oep t aanwe (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/HEEMSKERK. Er da gen mogelijkheden op voor sportterrei nen ten behoeve van de scholengemeen schappen „Berlingh College” en „De Blin kerd". Terrein is er voldoende beschik baar. Het ministerie verleent medewer king, maar de grondprijs voor een deel van het terrein ligt te hoog voor een goedkeuring door het ministerie. Dat probleem zou zijn op te lossen als de vier gemeenten die in het Regionaal Insti tuut Openbaar Voortgezet Onderwijs Midden-Kennemerland participeren het bedrag zouden bijpassen dat boven de door het ministerie gestelde norm voor de grondprijs ligt. oppervlakte betreft. Maar voor de sportterreinen is in het kwadrant omgeven door Van Riemsdijk- laan, Jan van Kuikweg, Jan Ligthartstraat en Plesmanweg, na aftrek van de strook waarop onder meer het nieuwe belasting kantoor is gepland, onvoldoende grond aanwezig om in de totale behoefte van beide scholengemeenschappen te voor zien. Het trio Loek Dikker omvat naast de naamgever die de piano bespeelt, Pierre Courbois op drums en Leo van Oostrom op alt- en sopraansax. Loek Dikker be schouwt zichzelf in de eerste plaats als jazz-musicus. Naast zijn lidmaatschap van het trio schrijft hij ook theater-en filmmu ziek. Pierre Courbois werkte onder meer samen met Bud Powell, Don Cherry en Jean Luc Ponti. Vroeger had hij een eigen groep, maar ging ook veel met andere musici op toernee. Z’n samenwerking met Dikker en Van Oostrom dateert ui ’73, toen dit drietal deel uitmaakte van het Water land Ensemble. Leo van Oostrom tenslotte studeerde aan het koninklijk Conservato rium in Den Haag en geeft momenteel les aan het Conservatorium in Rotterdam. Zicht- '2526- an een wordt erteld and in Dat is turlijk ndere na het boven Geboren? Mieke de Roode, Jasper Jacob Tonnon, Martina Lopez Pekerl, Jorrit de Groot, Bobbie Linan Y. van Leeuwen. GEHUWD: Klaas Langereis en Regina Agatha Mar- garetha Beentjes, Johannes Martinus Ger- tenbach en Hendrika Johanna Minneboo, Harm Katerberg en Sonja Catharina Jo hanna van der Meer. Overleden? Jacobus de Wit, geb. 16 dec. 1893. Ondertrouwd: L. M. J. H. de Graaf en B. P. M. Meeuwes- sen, J. C. G. Kuijs en K. Sjoerdsma, D van Maaren en I. J. Spruit, A. J. L. M. Meijland en J. A. Kuijper. Tuinaanleg. Nu het voorjaar voor de deur staat is de tuin weer hard aan een grondige opknapbeurt toe. Om de tuinbe- zitters daarbij een handje te helpen, orga niseert buurthuis De Zandkraai aan de Heemskerkse Handelstraat een korte cur sus tuinaanleg. Onder leiding van de heer Van der Werff worden op dinsdag 21 en 28 maart de aanleg en verzorging van de tuin behandeld. Beide bijeenkomsten be ginnen om 20 uur. Voor opgave en inlich tingen belle men de buurthuisleiding, tel. 02510-32549. iet om „E® atuur- ït heel rat het Als je t, voel Daar lier en en we- its ge- Haar- ontact e leest in het e niet erven. mis- Het zachte voorjaarsweer heeft ook een duidelijk merkbare invloed op de groen- tenaanvoeren. Bij de eetbare lenteboden voegde zich deze week de raapstelen, ter wijl de kassla en andijvie naar verwach ting ook niet lang meer zullen uitblijven. te zijn, 'en een 000 kis- :st Du en hier i thuis- lie van ij deze yan 40 dezelf ren van De aanvoer was in vergelijking tot de vorige week iets ruimer. Speciaal in de bolbloemenhoek konden goede prijzen worden genoteerd. Vooral de narcissen (een voorproefje van de Paas?) verheug den zich in een grote belangstelling. Dins dag kwamen de Carlton tot een kwartje per stuk. De rest van de week werd er gemiddeld twintig cent per stuk voor gege ven. Voor de Dutchmaster liepen de prij zen zelfs op tot rond de dertig cent per stuk. Met de wintergroenten is het momenteel een aflopende zaak. De boerenkool gaat desalniettemin nog grif weg voor goed een gulden pér kilo. Voor een kilo schoonge maakte spruiten werd tot goed twee gul den per kilo neergeteld. Maar de prei, waarvan de markt toch beslist niet over- voerd wordt, noteerde daarentegen weer onder een gulden per kilo. De verschillen de koolsoorten, zijn, net als uien en winter penen, heel moeilijk of tegen afbraakprij- zen te verkopen. Of de christelijke mavo-school nog een toekomst heeft stelde hij vooral afhanke lijk van de gezinnen, herinnerend onder meer aan een uitspraak van Calvijn die een gezin een kerkje in de kerk noemde. „De school zal het van de gezinnen moeten hebben”. Daarbij ging professor Van Hulst nader in op wat samen te vatten zou zijn als „afglijden” in deze materialistische tijd „waarin we verzekerd zijn van speen tot steen en waarin loon door velen niet meer als een beloning maar als presen tiegeld wordt gezien en straks misschien als absentiegeld”. In dat verband sprak de inleider over de gelijkenis van de talenten en over de liefde voor de ander, kortom over waarden waar binnen de christelijke mavo waarde aan kan worden gehecht. Alle vakken zouden mogelijkheden bieden en die waarden te belichten in het kader van een evangelisch getuigenis. heilig avontuur zien en met onze kinderen daar te komen waar we naar toe willen. In een ander kader merkte hij op, dat de mavo een transformatie is van de mulo, eens de meest populaire school in Neder land. In „De Opgang” luisterden naar zijn inleiding naast directie, docenten, ouders en oud-leerlingen van de school, de inspec teur van het onderwijs, het met twee wet houders en de gemeentesecretaris verte genwoordigde gemeentebestuur, vertegen woordigers van kerken en vele afgevaar digden van scholen voor voortgezet onder wijs in de IJmond. De heer Boerma van de Vereniging Christelijk Voortgezet Onderwijs in de IJ mond ging vooraf nader in op de vijftigja- den dat vel waf >ij deze moeten oor het eens te 5te sue- het wil jpenet zijn. aan het wijting i geko- ans ge ng bin- :e sche- ederoit berich- pas de vissen, VELSEN. Bij de gemeente is een verzoek voor een hinderwetvergunning aangevraagd door F. Keirschieter uit IJ- muiden. Hij wil de vergunning voor een reclamebureau met schilder- en verfspuit- inrichtilng aan de Overbiltweg 21 in Sant- poort-Noord. Op het stadhuis zijn de voor waarden in te zien, die de gemeente wil stellen aan verlening van de vergunning. Wie desondanks toch bezwaren heeft kan terecht op een hoorzitting, die woensdag 22 maart om negen uur wordt gehouden op het stadhuis. Ook is het mogelijk om schriftelijk bezwaar in te dienen, maar om s. Eeii later tegen een beslissing in beroep te gaan, moet men op de hoorzitting aanwe zig zijn. Donderdag 23 februari: Hektrawler An nie Hillina KW. 170. Maandag 27 februari: MT.Rose Marie KW.34, Anna Lydia KW. 194, Johanna Cor nelia WR.57. Woensdag 1 maart: Hektrawler Onder neming I SCH.90. Donderdag 2 maart: Hektrawler Rijn mond II KW.43, Willy KW.141, Onderne ming II Sch.108. Vrijdag 3 maart: Hektrawler Holland KW. 123. Maandag 6 maart: Hektrawler Elisabet Christina KW.41, Vooraan VI.115, MT. Pro- tinus IJM.154, Ora et Labora KW.51, Jacob KW .55, Marry Martin KW. 149, ML. Michiel KW.167, MK Poolster IJm.ll. Gertjan Pieter IJM.14 (7 mrt binnen), Eben Haezer IJM.18 (8 mrt binnen), Pieter IJm.19, Davina IJM.27 (7 mrt binnen), Maarten Cornelia IJM.44, Swift IJM.115, Wiron VII IJM.207, Janny Jacoba KW.4, Deo Volente II KW. 11, Pieter Jacob KW.24, Willem Adriana KW.25, Ada KW.29, Anna Hendri ka KW.45, Wilma KW. 113, Maartje Jacoba KW.137, Tiny KW.145, Pieter Gijsbertha KW. 113, Maartje Jacoba KW.137, Tiny KW.145, Pieter Gijsbertha KW. 175, Valk KW. 185, Hans KW. 189, Yvonne Yolanda KW.206, Agatha KW.214' Arie Jacob KW.221, Jacob Senior KW.226, Marco WR.32, Leendert Jan SCH.256, Dinsdag 7 maart: Hektrawler Zeehaan IJM.57, MT Haarlem ex IJM.9 naar Haar lem, Meyert Menno IJM.209, Soli Deo Glo ria KW.152, MK. Pieter IJM.19, Janny Ja coba KW.4, Pelikaan KW.88, Marry Ja cob KW.117. ir veel ngewo- tan een Tijdens zen be- onder- ;rd via 1 uitge- Hierop jpgege- dat de rider in menen en. Op gezelde itroos. bij scholengemeenschappen Het Heemskerkse gemeentebestuur heeft meegedeeld, dat tegenover De Blin kerd een terrein van 8.755 m2 kan worden gehuurd en wellicht in de toekomst kan worden aangekocht. De verwervingskos ten van dit terrein worden geschat op ongeveer ƒ430.000,-. Met inbegrip van dat stuk terrein zou in de totale behoefte aan sportterreinen voor beide scholen wel gro tendeels maar niet geheel te voorzien zijn. Maar tevens deelde het gemeentebe stuur van Heemskerk mee, dat onder be paalde voorwaarden met ingang van 1 september 1978 door de scholen gebruik kan worden gemaakt van twee sportvel den aan de Hoogdorperweg. Uit de veelheid van mogelijkheden en onmogelijkheden kan worden geconclu deerd, dat in elk geval zonder nadelige financiële consequenties een sportterrein van 6.460 m2 kan worden aangekocht en daartoe heeft het Regionaal Instituut al besloten. Voor de verdere aanvulling bestaat een aantal mogelijkheden, die echter alle las ten voor de participerende gemeenten op leveren. „Laten we de mavo niet te gemakkelijk prijs geven”, was zijn advies, „want die heeft nóg prachtie kansen en een rijke toekomst als we het met elkaar als een Het Regionaal Instituut heeft gekozen voor de aankoop van 10.000 m2 (inclusief parkeerterrein belastingkantoor) en dat zou aan jaarlijkse lasten betekenen voor Beverwijk ƒ26.504,-; voor Heemskerk 17.541,-; voor Castricum ƒ3.951,- en voor Uitgeest 2.506,-. Tevens adviseert het Regionaal Instituut om een soort optie (voorkeur voor huur of koop; te bedingen voor 8.755 m2 aan de. Jan van Kuikweg en als tussenoplossing twee sportvelden aan de Hoogdorperweg van de gemeente Heemskerk te huren. (Van onze medewerker) BEVERWIJK. De bloemenveiling heeft een prima week achter de rug waar in de omzet zelfs boven die van het vorig jaar uitsteeg, wat dit seizoen een nog ongekende weelde was. Een terrein dat qua ligging zeer geschikt zou zijn als sportterrein is inmiddels toebe deeld als parkeerterrein aan het nieuwe belastingkantoor, maar de gemeente Heemskerk is bereid om met de Rijksge- bouwendienst te gaan praten over ruil van grond. Belastingdienst en Rijksgebouwen- dienst zouden niet ongenegen zijn om daa rover te praten, omdat voor deze diensten aan de ruil weinig nadelen zijn verbonden. Het ministerie van onderwijs en weten schappen heeft ten behoeve van het Ber lingh College goedkeuring verleend voor 6.500 m2 bouwterrein (le fase) en 5000 m2 (2de en 3de fase;, alsmede voor 6.460 m2 sportterrein. Ten behoeve van „De Blinkerd” is goed keuring verleend voor 7.540 m2 bouwter rein en 10.000 m2 sportterrein. De gëmeente Heemskerk heeft het Regi onaal Instituut de volgende grondaan- biedingen gedaan: 21.460 m2 ad BEVERWIJK. In de Alpha Soos treedt vanavond het trio Loek Dikker op. Vanaf 22 um: is dit jazzcombo te beluisteren in de v^^vel voltooide theaterzaal van het sociëteitsbolwerk aan de Moensstraat, waarin nu ook een bar aanwezig is. BEVERWIJK. In september 1975 werd door het college van burgemeester en wethouders aan de heer J. Algera te Velsen gevraagd een onderzoek te willen instellen naar de mogelijkheid te komen tot de stichting van een samenwerkings school te Wijk aan Zee. Zoals bekend heeft dit onderzoek uitge wezen, dat de realisering van een samen werkingsschool te Wijk aan Zee voors hands niet mogelijk is. Hierdoor is er een einde gekomen aan de werkzaamheden door de heer Algera en heeft het college van burgemeester en wethouders hem op zijn verzoek op de meest eervolle wijze van zijn opdracht ontheven. Ofschoon de heer Algera een officieel afscheid niet voorstond hebben alle bij deze zaak betrokken partijen gemeend hem toch op min of meer onofficiële wijze een afscheid te moeten bereiden. Tijdens deze bijeenkomst werd hem dank ge bracht voor het vele werk door hem ver richt en werd de heer Algera als blijvende herinnering een bureaulamp aangeboden. J Een overzicht van de in aanmerking komende terreinen dichtbij de scholengemeenschappen Berlingh College en De Blinkerd. -X- Heeft het christelijk v

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7