Van Dord geeft Ajax nog kans Nog altijd twijfels over Ralf Edström Vladimir Jasjtsjenko mijdt DEBACLE BIJ tototips sportpuntiq :el< TAFELTENNIS treffers en missers strijd met Franklin Jacobs jwer Tl i Prii Amerikanen willen honkbal op OS ’84 19 MAART DINSDAG 14 SPORT 19 7 8 i tean door Jan Preenen door Jan van der Nat ssis d. Ten goede wit- Tel. DENKT ER AL TE ZIJN a Ralf Edström: niet fit d van hel niet u in een onderlinge strijd niets toegeven. leert De Verenigde Staten heeft de tennis- 2-0 2-4 3-1 2-0 De Australische Evonne Cawley Goola- BC dam (T). (T thuis, U uit). Van Dord: „Achteraf kun je je afvragen, waarom wij in die laatste minuten niet met een laatste man zijn gaan spelen omdat je dan wellicht die tegengoal had kunnen voorkomen, maar op dat moment voelden we ons gewoon sterk. De Italianen kregen toch nauwelijks een kans om er uit te komen? Als we ons hadden teruggetrok ken dan hadden we Juventus juist de kans gegeven om terug te komen”. werk, ar: •ziening ■nuiden ienst f de ren /an ts in zo'r >vuld mf Zoals tegen Juventus toen Van Dord in de 86e minuut van het bepaald niet in stereo afgewerkte duel in het eenrichtings verkeer eindelijk de doorgaande weg ont dekte naar het doel van Dino Zoff. Een doelpunt dat drie minuten later al zijn waarde min of meer had verloren, toen Causio aan een van de spaarzame tegenbe zoeken de gelijkmaker overhield. Het ge volg van een tactische fout van Ajax, dat in die slotfase weigerde om zekerheden in te bouwen en de achterdeur wijd open liet staan. Boris Spasski heeft door zijn afgebro ken partij tegen de Joegoslaaf Gligoric te winnen de leiding genomen in het schaak toernooi van Bugojno. Spasski heeft 8 punten, gevolgd door Jan Timman en Kar pov met ieder 7‘A. Jan Smith, een jonge manager uit het Engelse voetbal, is bij Birmingham City benoemd als opvolger van Alf Ramsey, die vorige week zelf ontslag nam. De Italiaan Bitossi heeft de tweede etap pe van de wielerwedstrijd Tyreense Zee- De transsexuele René Richard heeft haar eerste tennistoernooi gewonnen. In Fort Myers versloeg ze in de finale Laura Dupont met 6-1, 6-7, 6-4. Mocht Ajax tegen de verwachting in de halve finale bereiken (het zicht daarop is mistig, omdat Juventus aan 0-0 al genoeg heeft), dan zullen de Amsterdammers vooral aan het eind van deze toch al druk ke maand overwerk krijgen: vier duels in acht dagen. Voor Van Dord, die het voet bal als full-prof sinds het begin van dit seizoen cimbineert met een studie fysio therapie in Amsterdam, houdt dat in, dat er nog meer bezuinigd zal worden op zijn vrije tijd: „Het zal vooral dan moeilijk worden, maar dat moet dan maar. Tot nu toe heb ik vanlvic alle medewerking ge had. ’s Maandags hoef ik niet te trainen en als ik tentamens heb kan ik ook wegblij ven. De lesuren die ik door het voetbal mis, natuurkunde, fyische chemie en EHBO kan ik via bijlessen inhalen en via dictaten van anderen”. „Alleen is het de vraag of de nieuwe trainer, Cor Brom, zich ten opzichte van mij straks even soepel opstelt als Ivic nu doet. Nu mijn contract aan het eidn van het seizoen afloopt zal ik in ieder geval MILAAN. De eerste reactie van Fran klin Jacobs was uiterst laconiek. Speciaal voor hem werden nog één keer de video beelden van de schitterende recordspron- gen van Vladimir Jasjtsjenko afgedraaid. De donkere Amerikaan leek nauwelijks onder de indruk, toen de 19-jarige sport- student uit de Oekraïne zijn zes weken geleden gevestigde wereldrecord naar de historie verwees. „Aardige sprong”, was het enige commentaar dat Jacobs kwijt wilde. gong is winnares geworden van het inter nationale tennistoernooi in Dallas. Ze ver sloeg Tracy Austin in de finale met 4-6,6-0, 6-1 en verdiende daarmee 45.000 gulden. Atje Keulen-Deelstra en Co Giling heb ben de KNSB-marathonbeker 1978 voor zich opgeëist. In de laatste race voor dit klassement werd Atje Keulen op de Jaap Edenbaan in Amsterdam tweede achter Lenie van de Hoorn-Langelaar. Giling had bij de heren voldoende aan een zevende plaats. Henk Portengen werd eerste. In het eindklassement werd Jos Pronk tweede achter Giling, bij de dames legde Marian Portengen-Van Veldhuyzen beslag op de tweede plaats. Het Nederlandse ijshockeyteam heeft ook de derde wedstrijd in het wereldkam pioenschap groep C gewonnen. Spanje werd gisteren het slachtoffer met 19-0 Nederland leidt samen met China. Beide hebben 6 punten. Olivier Goud is op De Uithof (Den Haag) kampioen schoonrijden geworden. Henk Wagenaar werd tweede. Boet van Duimen is in de 200-mijlsrace van Daytona (VS) op de zesde plaats geëin digd. Winnaar werd Ken Roberts. Het Nederlands korfbal-B-team heeft met 20-6 gewonnen van Spanje. „Tot augustus was ik alleen fullprof, maar dat beviel me niet. Iedere dag had je veel lege tijd en bovendien bleef de wed strijd van zondag lang bij je leven. Nu is zo'n wedstrijd voor mij meestal op zonda gavond al afgelopen omdat ik me dan op andere zaken moet concentreren. Aal leen de wedstrijd tegen Juventus is in mijn gedachten blijven hangen, maar dat wil je als je na 85 minuten beuken een doelpunt hebt gescoord en je er meteen een terug krijgt? Dan had het nog beter 0-0 kunnen blijven”. gaan leggen voor de te verwachten ruime overwinning op Europa. Bij de dames liggen de zaken heel an ders. Daar zal de Europese vertegenwoor diging met alle Europese kampioenes, weinig tegenstand krijgen. Waarschijn lijk zullen alleen de sprintsters Brenda Morehead en Chandra Cheeseborough punten kunnen verdienen. De rest van de Amerikaanse dames zal de grootste moei te hebben om een interland tegen Neder land winnend af te sluiten. De beste hoogspringster komt bijvoorbeeld niet verder dan 1.83, vijf centimeter minder dan het kersverse record van Mirjam van Laar. Edström is niet het enige probleem voor de Zweedse voetbalcoach. De trai ningsperiode in Zuid-Spanje is geen wer kelijk succes geweest. Zonder Helle- ström en Wendt van Kaiserslautern, Lin- deroth (Marseille) en Borg (Eintracht Braunschweig), waren de prestaties van de zzweedse selectie ronduit matig. Een nederlaag bij Malaga uit de tweede divi sie (2-3), een overwinning op Marbella (derde divisie) met 4-2 en twee gelijke spelen, 1-1 tegen Granada (tweede divi sie) en 0-0 tegen Cadiz (eerste divisie). Na de drie weken in de buurt van De Europa-Cupwedstrijden van mor gen en de strijd om de tweede degrada- tie-plaats staan centraal bij toto 11. Zo wel PSV, Ajax als FC Twente zullen morgen eerst hun wedstrijd in het kader van het Europa-cupgebeuren af moeten werken. Geheel verschillende wedstrij den, die veel kracht zullen kosten en dat in een periode die toch al uitsluitend uit voetbal bestaat. ploeg, die in de tweede competitie-helft nog niet tot winst is gekomen, en dat na negen wedstrijden. '74-’75 0-0 3-1 ’75-’76 2-0 2-0 0-0 3-1 3-0 Malaga wordt de training in eigen land voortgezet en in april oefent Zweden verder tegen de beide Duitslanden. Op 4 april speelt de ploeg in Oost-Berlijn te gen Oost-Duitsland en op 19 april komt de wereldkampioen naar Stockholm. den. Ook dan zal misschien de produktie van de laatste weken de doorslag geven. In de onderste regionen gaat allereerst de aandacht uit naar Haarlem-FC VW. Met de wetenschap dat het resterende programma erg zwaar is zal Barry Hug hes zijn spelers wel duidelijk kunnen maken dat winst geboden is. Maar ook de Venlonaren spelen het moeilijke spel en speculeren op een gelijkspel. De Eagles uit Deventer mogen het in isis- jelijk.) 4-1 4-0 ’76-’77 4-0 1-1 2-3 1-1 1-0 1-1 0-2 0-0 2- 2 3- 0 tip 1 1 1 3 1 1 1 3 1 1 3 1 1 AZ’67 PSV FC Twente Haarlem Ajax FC Utrecht Vitesse NAC Feyenoord Excelsior Fortuna SC Heerenveen Willem II Sparta R FC Den Haag NEC FC VW FC Amsterdam Volendam Telstar Go Ahead Eagles Roda JC Wageningen MW Heracles Eindhoven >0 uur. (Van onze speciale verslaggever) DUISBURG. Wat voor het Neder lands damestafeltennisteam tijdens de Europese kampioenschappen in Duisburg een climax had moeten worden, draaide tenslotte uit op een complete ontgooche ling. De equipe van coach Gerard Bakker verloor gisteren de belangrijke wedstrijd tegen Joegoslavië met de cijfers 3-1. Had Nederland gewonnen, zou de ploeg in aan merking zijn gekomen voor de strijd om de vijfde tot en met achtste plaats. N werken. En dat zal met een atletisch en conditioneel zeer sterke tegenstander als deze Oostduitsers zeer veel vergen. Daar om komt de puntenvoorsprong in de competitie en een ploeg als FC Den Haag goed uit. Ondanks de mindere prestaties van de laatste weken zullen de Hage naars Wat de 20-jarige en voor hoogspringers- begrippen zeer kleine (1.73 m) ex-record- houder veel meer bezighield, was het feit dat Vladimir Jastjtsjenko ontbrak op de lijst van Europese deelnemers aan de wed strijd tussen Europa en de Verenigde Staten. Chef de mission Arthur Gold, president van de Europese Atletiek Associatie, daar over: „De coach van de ploeg van de Sovjet-Unie vond het niet verantwoord om Jastsjenko vandaag weer te laten sprin gen. Men is bang dat hij er psychisch niet tegen is opgewassen. Maandagmorgen vond Jasjtsjenko zelf ook dat hij het niet moest doen. Maar hij is wel gebleven en als hij zich vandaag fit voelt, zullen wij hem alsnog uitnodigen en dan vijf man laten deelnemen aan het hoogspringen". Een directe confrontatie tussen de Oe kraïner en de Amerikaan zal ongetwijfeld een interessante strijd opleveren, omdat LOS ANGELES. In de Verenigde Sta ten is een comité in het leveh geroepen, dat zich gaat inzetten om honkbal te laten doordringen tot de Olympische Spelen. ^Volgens de voorzitter van het comité, waarin vele Amerikaanse honkbalgroot- heden zitting hebben, Rod Dedeaux, wil men proberen honkbal in 1984 „olym pisch” te hebben. Dedeaux: „Honkbal wordt in 50 landen overal ter wereld gespeeld. Bovendien is het een tak van sport waarin lichamelijk contact uit den boze is. We willen nog steeds dat sport verbroederd, wel is er een betere sport denkbaar. Nee toch”. Het co mité wordt financieel bijgestaan door de Amerikaanse honkbalfederatie. De Zweedse coach Georg Aby Ericson, die over twee maanden zijn groep van 22 mensen voor het wereldkampioenschap klaar wil hebben, weet nog steeds niet of Ralf Edström mee kan naar Argentinië. De oud-ster van PSV, de man die in 1974 in West-Duitsland de meest opval lende Zweedse speler was, liep in de herfst van vorig jaar een ernstige knieblessure op. Dinds kort traint de lange spits weer, maar hij is nog ver van het niveau van voor zijn blessure en het is op zijn minst twijfelachtig of hij tijdig fit zal zijn voor Argentinië. HAARLEM. Aanvallen is volgens Pim van Dord ook in Turijn de beste oplossing voor het probleem-Juventus. De voorstopper van Ajax, die is uitgegroeid tot een van de produktiefste verdedigers in de Nederlandse competitie, zou de Italianen morgen avond in de return van de kwartfinale van het Europa-Cuptoernooi het liefst dezelfde behandeling willen geven als bij de eerste gelegenheid in Amsterdam: „Toen is Juventus mij erg tegengevallen. Het was niet zo, dat die jongens niet uit de verdediging wilden komen, ze konden dat eenvoudig niet. Als ik afga op wat ik in de eerste wedstrijd heb gezien dan hebben wij belist nog een kans. Juventus is er van overtuigd de volgende ronde al te hebben bereikt. Dat kan alleen maar in ons voordeel werken”. Nu moet men maar zien of handhaving ten koste van Luxemburg mogelijk is; pas daarna kan worden getracht de prestatie van de vorige EK (Nederland werd' toen negende) te evenaren. De Nederlandse he ren zijn na de nederlagen tegen Tsjechos- lowakije (5-1) en Polen (5-0) Op de laatste plaats geëindigd. Vandaag krijgen de mannen van coach Schoofs de laatste kans om degradatie naar de tweede categorie te ontlopen. Tegenstander is de winnaar van het duel Bulgarije-Denemarken. Het verlies tegen Joegoslavië heeft het zelfvertrouwen van de Nederlandse dames dat na de overwinning op België was ge groeid weer een flinke deuk gegeven. Een positieverbetering ten opzichte van twee jaar geleden in Praag had het bewijs moe ten leveren dat het Oranje-team onder invloed van de prestaties van Bettine Vriesekoop de Eropese top dichter zou zijn genaderd. Maar de zichtbare nervositeit had een verlammende uitwerking op het spel van de Nederlandse ploeg. Niet alleen Judy Williams, maar dit keer ook Bettine Vriesekoop en Sandra de Kruijff beleef den tal van onrustige momenten als gevolg van hypernerveus gedrag. Het is voor de Nederlandse heren te hopen dat het rrieste avontuur in de eerste categorie snel rot een einde zal komen. In het kader van de opbouw lijkt het gewenst dat Oranje bij de volgende Europese kam pioenschappen over twee jaar met een verjongd team een tree lager kan be ginnen. Gezien het vertoonde spel is er trou wens weinig hoop dat Van der Helm en de zijnen het karwei toch nog weten te kla ren. Van alle 12 ploegen in de A-categorie heeft Nederland verreweg de zwakste in druk achtergelaten. 1271/15 Adriatische Zee op zijn naam gebracht. Saronni blijft leider in het algemeen klas sement. Met zijn filosofie beweegt Van Dord zich op dezelfde golflengte als bijvoorbeeld rechtervleugelverdediger Johan Zuidema, die in een poging de Italianen te overbluf fen tegen Juventus al snel de spits van de aanval opzocht. Zuidema heeft er wel be lang bij dat Ajax ook in Turijn op de offensieve toer gaat, omdat hij zijn werk als achterhoedespeler met de nodige te genzin opknapt en liever in de voorste linie actief is, zoals in het verleden bij Cam- buur, NEC en FC Twente, waarvoor hij 5 jaar e drie jaar geleden tegen Juventus drie keer scoorde. Wat betreft Van Dord vloeit de vraag naar aanvallend voetbal voort uit het feit dat ij zich in de rol van oprukkende voor stopper steeds beter op zijn gemak gaat voelen. Tot voor enkele maanden was op deze 24-jarige Haarlemmer de opvolger van Dusbaba, nog de kwalificatie „onop vallend” van toepassing. Nu hij er zo’n anderhalf jaar als vaste keuze van Ajax 1 heeft opzitten, heeft hij zich opeens krach tig voorgesteld met vijf doelpunten in de huidige compeitie. Van Dord vloeit de vraag naar aanvllend voetbal voort uit het feit dat hij zich in de rol van oprukkende voorstopper Van Dord, die als enige van de actuele top-elf als eigen kweek kan worden be schouwd, omdat hij zich al als welp bij Ajax aanmeldde: „In de jeugd maakte ik als verdediger al veel doelpunten, maar toen ik een jaar of 17 was kreeg ik opeens de ziekte van Pfeiffer met daarbij nog eensproblemen met mijn schildklier. Ik raakte erg vermoeid en kon lang niet meer zoveel als daarvoor. Een paar jaar heb ik op die manier lopen sukkelen. Sinds an derhalf jaar gaat het beter. Ik voel me nu steeds sterker worden, vooral in conditio neel opzicht”. „Mijn zelfvertrouwen is dat duidelijk ten goede gekomen, zeker nu ik al enige tijd geen pillen meer hoef te slikken. Ik - durf nu veel meer te ondernemen. Nog kl niet zo lang geldeden gaf ik de bal aan Geels of anderen, ook al bevond ik me in I een goede schietpositie. Nu durf ik zo nu ten dan door te gaan. Die rol heeft mijn 1 trainer Ivic, ook gepropageerd. Omdat A Krol de man is met de lange openspijten- de pass proberen de aanvallers van de tegenpartij hem uit te schakelen, waar- door ik meer ruimte krijg. Daar wil Ivic me van laten profiteren”. Vertegenwoordigers van de Engelse voetbalclub Tottenham Hotspur hebben afgelopen zondag de spits van Sparta Ray Clarke aan het werk gezien tegen FC Den Haag. Clarke speelde vroeger voor de Spurs, die hem nu graag terug wil hebben. De Spartaspeler zegt ook aanbiedingen van Nederlandse clubs te hebben. Feyenoord neemt van 28 tot 30 juli deel aan een voetbaltoernooi in het Engelse Brighton. bvèrwinning dateerde van 1 mei 1977 toen men in Eindhoven met 1-2 sterker was. Roda JC-NAC kende de laatste drie seizoenen telkens 3-0 als eindresultaat. Dick Nanninga maakte vijf van de negen goals. PSV verloor nog steeds niet dit sei zoen. De last wordt echter zwaarder. Verloor men in de eerste competitiehelft drie punten, nu heeft men na tien wed strijden in de tweede helft reeds zes verliespunten geïncasseerd. AZ’67 scoorde in zijn laatste vier wed strijden telkens twee goals. Vitesse is in de ere-divisie de enige gelukt bij Ajax. In twee achtereenvolgën- i j- x j- i^x de wedstrijden tot drie doeipunten ko men is natuurlijk toch al een uitzonderlij ke zaak. wedstrijd tegen Australië met 6-1 gewon nen. De veteranen in de Australische ploeg, Newcombe en Roche, zorgden voor het enige Australische punt door in het dubbelspel van Gottfried/Tanner te winnen. FC VW is de ploeg van de gelijke spelen. De laatste vier wedstrijden ein digden alle onbeslist in dezelfde eind stand 1-1. FC Utrecht won dit seizoen zijn eerste uitwedstrijd en wel bij Telstar 0-2. De voorgaande dertien wedstrijden lever- den slechts drie punten op. De vorige uit- Nanninga is weer terug, getuige zijn vier goals in vier wedstrijden. Hans Erkens was de enige speler die afgelopen zondag tot zijn eerdte competi- tie-doelpunt kwam. Zijn doelpunt tegen Volendam betekende de eerste sinds 5 december 1976 toen hij scoorde bij Roda JC (2-3). Sparta grossiert in gelijke spelen in uitwedstrijden. Van de laatste zes eindig den er vijf gelijk en de zesde werd ge wonnen. Het was de zestiende keer dat Telstar in een wedstrijd niet tot scoren kwam. Dat was Ruud Geels nog niet eerder tl Pim van Dord (rechts) feliciteert Ruud Geels. De Ajacieden hopen morgen op eenzelfde tafereel. zulke zaken in een nieuwe overeenkomst vastleggen. Als het aan mij ligt hcg/ft er niets te veranderen. De combinatie stude- ren-voetballen werkt erg stimulerend. De studie werkt verfrissend op het voetbal en via het voetbal kan ik mij geestelijk ont spannen voor mijn studie. Als ik een trai ning heb gehad en (ik ga naar school dan voel ik me veel frisser dan degenen die de hele dag al hebben gestudeeerd en daar door al min of meer duf zijn. De studie erbij is zwaar, omdat je vaak ’s morgens vroeg of ’s avonds laat moet leren maar ik zou het niet willen missen”. beiden een volkomen andere stijl hebben. Jacobs springt de flop, maar wel met een eigen variatie, waarbij de heupen meer omhoog worden gebracht op het moment dat de lat gepasseerd wordt. Jasjtsjenko springt de conventionele straddle-stijl. Welke van die twee manieren de hoog- springstijl van de toekomst gaat worden, moet worden afgewacht. Vaststaat wel dat in veel landen de straddle, die sinds Dick Fosbury in Mexico olympisch kampioen werd met de naar hem genoemde Fosbury- flop, eigenlijk helemaal verdrongen is, op nieuw bestudeerd gaat worden. Ook in Nederland. Tenslotte heeft Servee Wijsen, de nationale coach, niet voor niets het optreden van Jasjtsjenko in zijn geheel op film vastgelegd. Behalve Jasjtsjenko ontbreekt van avond in Milaan nog een aantal Europese kampioenen. De verrassende winnaar van de 400 meter, de Italiaan Pietro Mennea is geblesseerd. Kogelstoter Reijo Stahlberg uit Finland moet deze week nog een be langrijk examen afleggen en zijn landge noot Markku Taskinen, Europees kampi oen op de 800 meter, kreeg van zijn baas geen extra vrije dagen. Bij de Amerikanen ontbreekt de wereld recordhouder op de 60 meter, Houston McTear, maar hij heeft in Steve Riddick een uitstekende vervanger. De Ameri kaanse formatie herbergt nog een aantal wereldtoppers. Herman Frazier (400 me ter), Charles Foster (horden), Ron Livers (hinkstapsproijg) en Al Feuerbach (kogel) zullen ongetwijfeld voor interessante wed strijden gaan zorgen en een stevige basis De competitie nadert zijn eindfase. Met Ahead Eagles. Wie wie nog bestrijden nog acht wedstrijden voor de boeg zijn moet ziet u in onderstaand overzicht: echter wel bijna alle prijzen verdeeld Vitesse: Telstar (T), Volendam (U), wanneer aangenomen mag worden dat NAC (T), FC VW (U), NEC (T), FC Den PSV de landskampioen wordt en Telstar Haag (U), Sparta (T), FC Amsterdam (T). het komend seizoen zijn heil in de eerste FC Utrecht: Volendam (T), FC Amster- divisie moet zoeken. De overige plaatsen, dam (U), Feyenoord (T), FC VW (T), goed voor Europa-Cup voetbal, geeft een NEC (U), FC Den Haag (T), Sparta (U), strijd tussen AZ’67, FC Twente, Ajax en PSV (T). FC VVV: Haarlem (U), Ajax (T), FC Sparta te zien, waarbij alle clubs nog FC VVV: Haarlem (U), Ajax (T), FC kans op Europees voetbal hebben. Want Den Haag (U), FC Utrecht (U), Vitesse Ajax-Sparta en AZ’67 behoren met Ex- (T), NAC (U), Feyenoord (T), Roda JC celsior tot de laatste vier in de strijd om (U). de KNVB-beker. FC Amsterdam: AJAX (U), FC Utrecht FC Twente gaat momenteel zeker ver- (T), Sparta (U), Vitesse (U), NAC (T), der in de EC-strijd door van het Deense Feyenoord (U), Roda JC (T), GA Eagles Vejle te winnen en ook Ajax is, alhoewel (U). het bij Juventus erg moeilijk zal worden, Haarlem: FC VW (T), NEC (U), GA nog niet uitgeschakeld in dit gebeuren. Eagles (T), FC Den Haag (T), Sparta (U), In de competitie gaat de aandacht in PSV (T), FC Twente (U), AZ’67 (U). zijn geheel uit naar de strijd om de twee- Go Ahead Eagles: NAC (U), Feyenoord de degradatieplaats. Voor wat de huidige (T), Haarlem (U), Roda JC (U), AZ’67 (T), stand betreft komen nog zes ploegen Telstar (T), Volendam (U), FC Amster- voor deze ene plaats in aanmerking. Vitesse en FC Utrecht staan er met 22 punten het gunstigst voor. Twee over winningen en hun behoud is veilig ge steld. Somberder ziet het er uit voor FC VW, FC Amsterdam, Haarlem en Go „JUVENTUS FC Twente heeft het tegen Vejle het eenvoudigst. Een 3-0 voorsprong, in De nemarken behaald, zal de Enschedeërs de gelegenheid geven niet tot het uiterste behoeven te gaan, zodat zondag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog een hoe veelheid energie beschikbaar zal zijn. Het zal tegen de Nijmegenaren dan ook Breda op zaterdagavond proberen en dat heel wat meer moeite kosten om tot winst zal er om spannen. De kwaliteit van de te komen dan tegen de Denen omdat het Deventenaren staat borg voor een ver- twee oostelijke ploegen betreft die elkaar blijf in de eredivisie maar deze normen tellen echter niet. AZ’67 zal een voor iedere meter grond vechtend Sparta ont- PSV moet eerst proberen de 0-1 achter- vangen dat nog steeds jaagt op toekom- stand, in Magdeburg opgelopen, weg te stig internationaal voetbal. FC Utrecht en Vitesse kunnen een goe de stap op weg naar veiligheid zetten door winst op Volendam en Telstar, en Feyenoord zal zijn geschonden blazoen oppoetsen door weer eens te winnen. Ook de eerste divisie gaat zijn laatste naars zaterdagavond geen probleem hoe- periode in. Niet alleen deze vierde perio- ven te zijn. De laatste Europa-Cupklant, de is erg belangrijk, maar ook de derde Ajax, gaat bij Juventus een echt Itali- plaats in de eindrangschikking kan voet- aans avondje tegemoet. Men moet mini- bal in de nacompetitie betekenen. Daar- maal één doelpunt scoren om nog enigs- om zijn Excelsior-Wageningen en Fortu- zins kansen te behouden. Daarom zal het na SC-M W (ook op zaterdagavond) van ook zondag a.s. tegen een zich herstel- groot belang. De winnaars hiervan zetten lend FC Amsterdam erg moeilijk wor- dan een stap in de goede richting.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19