Vrijdagavond in De Nieuwe Slof EXOTISCHE SHOW FIESTA TROPICAL H. van Dessel Registratie wekt ergenis op politienieuws Tuinders twijfelen aan nut waterpompen Expositie van zusjes Schepel Drs. A. Eiff voert VVD-lijst aan kampioen van ’t Karpertje Tien dagen „Recreade” IN BEVERWIJK IS KWESTIE NOG IN ONDERZOEK j.Zaterdag kermis j I in Kameleon i illektie l BEVERWIJK. De jubileumviering meisjes I van de Kameleonschool gaat zaterdag j- i 18 maart met een kermis van start. De I school, die 12‘Zs jaar bestaat, is om ne- f Oude jazz en stevige rock *1 Velser Gemeenschap vergadert woensdag Duintocht van De Zwervers PvdA-bijeenkomst in De Nieuwe Slof Geslaagden diploma jeugd EHBO-A ADVIEZEN WEL TER INZAGE VOOR DE RAADSLEDEN H.O.C. bespreekt winkelsluitingswet 3B1 Karl-Heinz Schmelzer Oberbürgermeister van Neuwied ILLEGALE PLAKKER BEKEURD - I i Shakti J IN ONZE - JUNIORENHOEK 2 1 SPIJKER 1 BROEKEN 3 ZWARTE j 3 BROEKEN J I CORDUROY =2 BROEKEN 3 v.a. 35,- 3 VELOURS SWEATERS 3 25,-. Rl 1 4 MAART BEVERWIJK-HEEMSKERK -I- 19 7 8 .r MW i HUIZING pt,kan i keer sxtra (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeenteraad zal tot en met juli ervaring gaan opdoen met een gewijzigde vergadertechniek tijdens de raadsverga deringen ern het spreekrecht voor het publiek in de openbare [commissievergaderingen. NATUURSCHOEN (van 8-16 jaar) 2 3 prima model ■a met wit stiksel Za in nieuwe kleuren S Ken herken jezelf. In mode van Pj_N S D A G «SJgi.- k king momenteel nog in studie. (ADVERTENTIE) /x Drs. E. Eiff (Van een medewerker) BEVERWIJK. 23 Leerlingen van de zesde klas van de Jan Ligthartschool slaagden na een drie maanden durende cursus voor het diploma jeugd EHBO. De geslaagden zijn: Paul Blansjaar, Marc van de Molen, Simon van Deelen, Roy Mooien, Edith Dekker, Angelique de Nijs, Angelo Gentille, Connie Oosterman, Arjan Hek man, Ernie Orlemans, Sonja Klaassens, Margaret Smit, Richard Kuijper, Michel Visser, Peter Loos, André Wattel, Miriam Luntz, Ad van Wijk, Jeroen van de Maas, Joke Guilot, Fillipo Meloni, Ineke Lem- men en Roeli Meier. In beslag genomen In de woning van een 2-jarige Beverwijker is door de politie een gaspitool met enkele gaspatronen aan getroffen en in beslag genomen. De Velser Gemeenschapvergadering is openbaar en begint om vijf uur. Diefstal. Een 26-jarige bewoner van de Adigestraat in Beverwijk is z’n motor kwijt. De motor, een DKW met het kente ken VH-76-72 moet zondagmiddag ont vreemd zijn toen het vervoermiddel voor de woning geparkeerd stond. Inbraak. Inbrekers hebben het afgelo pen weekeinde in Heemskerk een aantal flatboxen opengebroken. Een bewoner van de Ingenhouszscraat raakte gereed schap ter waarde van 110,- kwijt. Een bewoner van de Bachstraat deed aangifte van vermissing van wat gereedschap en van de vernieling van zijn rubberboot. Bekeuringen. In Beverwijk zijn twee automobilisten, 1 bromfiets en 1 fietster bekeurd wegens het rijden door rood licht. Overbeladen. Een vrachtwagenchauf feur uit Heemskerk is gisteren bekeurd, toen hij met 9 ton vracht teveel over de Alkmaarseweg in Beverwijk reed. Fiets weg Een 14-jarig meisje uit Beverwijk heeft bij de politie aangifte ge daan van diefstal van haar fiets, die ze bij de Sporthal had neergezet. Ri|kswej EnschMt Hij wees in dit verband op een nota van gemeenteambtenaren uit Haarlemmer- Juist ontvangen uit Amerika Shakti shoes en sandals in bruin wit en naturel. Maten van 35 t/m 46 in twee wijdtes Natuurlijk kurken voetbed over de gehele voetlengte Documentatie op aanvraag' BEVERWIJK. De Stichting Theater Beverwijk organiseert vrijdag 17 maart een optreden van de Zuid-Amerikaanse en Caribiaanse groep Fiesta Tropical. Deze groep, bestaande uit achttien medewerkers, brengt een wervelende exotische show met muziek, zang en dans. Verantwoordelijk hiervoor is het Trio Los Alegres met zang en gitaarmuziek uit Brazilië, Spanje en Mexico, en „steelband”-muziek uit Jamaica en Trinidad. Bezwaren tegen grotere openheid zien de ambtenaren niet. „De inbreuk op de ambtelijke privacy en creativiteit is een bezwaar dat serieus genomen moet wor den. De mogelijkheid dat men voortdu rend bloot kan staan aan kritiek is geen prettig vooruitzicht. Echter een groot deel van alle overheidsmaatregelen komt voort uit ambtelijke creativiteit. Men kan de burger niet het recht ontzeggen om te weten wie invloed uitoefenen en welke hun opvattingen zijn”. De ambtenaren willen dus kleur bekennen en duidelijk zijn. „Wel zal er een gewenningsproces moe ten plaatsvinden”, voegen ze er aan toe. „Het publiek zal begrip moeten gaan op brengen voor de ambtelijke grondstoffen en halffabrikaten en de ambtenaar zal zich moeten harden tegen het publieke oordeel”. inzicht te krijgen in de wateronttrekking. Er werd lang over deze kwestie gesproken. Duidelijk was wel dat de tuinders voelden voor een zuidhollandse aanpak waarbij op een aantal punten watermeters staan die aangeven hoeveel water de tuinders aan de grond onttrekken. HEEMSKERK. De leden van de Heemskerkse Ondernemers Centrale gaan op de algemene ledenvergadering op 10 april a.s. praten over de nieuwe winkelslui tingswet en de uniforme sluitingsregeling op bijvoorbeeld de maandagochtend. De vergadering, die wordt gehouden in café BEVERWIJK. Donderdagavond houdt de PvdA Beverwijk/Wijk aan Zee een verkiezingsbijeenkomst in De Nieuwe Slof. Geert de Boer, voorzitter van de PvdA-fractie in de Provinciale Staten van Noord-Holland, zal o.a. spreken over de voorhaven, het milieu en de woningbouw in de provincie. De bijeenkomst begint om 20 uur. Vals honderdje In Beverwijk is weer een vals biljet van honderd gulden ont dekt. Het biljet werd tussen de dagop brengst van een Beverwijkse winkelier aangetroffen in de nachtsafe van de AMRO-bank. Grote Houtstraat 42 tel 321985 ^Haarlem De einduitslag luidt: 1 H. van Dessel 2407 cm, 2 A. Kouwenhoeven 2315 cm, 3 B. Numan 2003 cm, 4 D. de Boer 1962 cm, 5 A. Colonello 1917 cm, 6 J. Pais 1905 cm, 7 F. van Dessel 1808 cm, 8 C. Martens 1783 cm, 9 C. Jongbloed 1701 cm, 10 P. Put 1575 cm. BEVERWIJK. De wandelsportvereni- ging De Zwervers organiseert zaterdag 18 en zondag 19 maart een duintocht in de duinen van het PWN-gebied. Op beide dagen kunnen de wandelaars afstanden lopen van 5, 10, 15, 25 of 40 kilometer. De start is in de kleuterschool De Zeekleuters aan de Dorpsduinen. De school is geopend van 8 tot 18 uur. De start van de 40 kilometerwandelroute is tussen 9 en 9.30 uur, de start van de 25 kilometer is tussen 9 uur en 10 uur en de start van de 5,10 of 15 kilometer is tussen 10 uur en 13 uur. BEVERWIJK. De gemeenteraad van Neuwied heeft Bürgermeister Karl-Heinz Schmelzer tot Oberbürgermeister geko zen. De heer Schmelzer, die lid is van de SPD, volgt de heer L. Schon op, die on langs om gezondheidsredenen aftrad. BEVERWIJK. De politie Beverwijk heeft vannacht een 34-jarige Amsterdam mer in de kraag gegrepen, die op het Stationsplein biljetten aan het opplakken was met het opschrift „Gezocht: de vijf van IJmuiden, beloning: uw arbeids plaats”. De resterende affiches werden evenals ’s mans emmertje stijfsel in beslag genomen, waarna hij met een bekeuring op zak het politiebureau weer mocht ver laten. men over de relatie tussen burgerij en overheid. De ambtenaren juichen een gro tere invloed van de individuele burger op het gemeentebestuur toe. Wel zal een aan tal afspraken noodzakelijk zijn. „De amb tenaren hebben weliswaar geen beslis singsmacht, maar de invloed van de amb tenaar door middel van zijn kennis, erva ring en selectie van oplossingen moet be paald niet worden onderschat. Bij een grotere openheid, als gevolg van democratisering van het gemeentebe stuur, wordt .die invloed ook voor de bui tenwereld zichtbaar. De ambtenaren stel len dat bij een grotere openheid naar de burger een nog grotere openheid naar de gemeenteraadsleden noodzakelijk zal zijn. „De relaties zullen veranderen. De ambte naar treedt uit de anonimiteit en zal stand- BEVERWIJK. In de ringvaart bij Obdam heeft de Beverwijkse hengel- sportvereniging ’t Karpprtje de winter competitie besloten. Jan Heremans haal de 279 cm vis uit het water, gevolgd door H. van Dessel met 241 cm en C. Martens met 189 cm. irtabelf adviezen een belangrijke rol. Volgens bur in en zijl gemeester Hubers is deze openbaarma- looi- steun feer- ruin, >en. e leer HEEMSKERK. De grondwateronttrekking en de waterpompen waren tijdens de gehouden vergadering van de afdeling Heemskerk/Beverwijk van de Hollandse Maat schappij van Landbouw de hete hangijzers. Voorzitter I. Kranendonk gaf een kort overzicht van het jaar 1977 en bracht de veilingconcentratie in Noord-Holland ter sprake. Hij meende, dat het momenteel „toch wel te gek” werd dat er in deze provincie dertien groenteveilingen draaien. Met de aanleg van de riolering in het Heemskerkse duingebied is men onlangs begonnen. Het slaan van de waterpompen en de registratie hiervan heeft bij de tuin ders in het gebied nogal wat twijfels opge roepen, omdat men het nut van die regi stratie niet ziet. Dit in tegenstelling tot de overheid. „Wij hebben hier altijd goed water gehad en dat wordt ons door andere instanties onttrokken. We mochten pom pen slaan en moeten die nu laten registre ren met alle gevolgen van dien”, aldus een tuinder. Voorzitter Kranendonk had hier een andere kijk op en bracht naar voren, hoe dat in de provincie Zuid-Holland is geregeld. De provincie wil weten hoe het met het kostbare zoetwater in de grond gesteld is en wil weten hoeveel water er aan de grond wordt onttrokken, hoeveel pompen er staan; dit alles om een goed De ambtenaren van de gemeente Haar lemmermeer menen, dat de invloed en de macht van de ambtenaar op de besluitvor ming bij grotere openbaarheid van het gemeentebestuur duidelijk aan het licht komen. „Hij zal zich niet langer anoniem kunnen schuilhouden. De ambtenaar wordt daarmee zichtbaar en aanspreek baar. De nota geeft duidelijk aan hoe de positie van de overheidsdienaar verandert bij een verdergaande democratisering van het plaatselijk bestuur. Met de nota lever den de ambtenaren een bijdrage aan het gesprek dat in de polder op gang is geko- De oeroude Yoodoo-dans wordt gebracht door Limbo-danser Ricardo Aziz, die met zijn vuurdans en vuurspuw-act een extra dimensie schept. Ook de Calypso is hierin niet weg te denken en wordt vertolkt door zanger Placido Hazel, die ook een aantal Latijns- Amerikaanse „evergreens” voor zijn rekening neemt. Een niet gering aandeel hebben de charmant bewegende Fiestadancers, die deze show van begin tot eind tot een flitsend en kleurrijk geheel maken. Het geheel wordt muzikaal ondersteund door het orkest Sonora Ritmica, dat ook verschillende shownummers ten gehore brengt. De voorstelling wordt gegeven in De Nieuwe Slof, aan de Kerkstraat en begint om 20.15 uur. De toegangsprijs is 12,50 voor CJP en Pas 65 9,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de volgende verkoopadressen: Reisbureau Lisonne-Lindeman, C.H.Moensstraat, Beverwijk. Reisbureau Orion, Burg. Nielenplein, Heemskerk. Fa. Nico Mijnen, Voorstraat 44, Wijk aan Zee. VW Castricum en IJmuiden. De Nieuwe Slof, Kerkstraat 46, Beverwijk, ’s morgens van 10.00-12.00 uur en voor de voorstelling aan de zaal vanaf 19.00 uur. VELSEN. Op woensdagmiddag 15 maart komt het algemeen bestuur van de Velser Gemeenschap bijeen in het Cultu reel Centrum. Op de agenda voor deze vergadering staan onder meer de stand puntbepaling ten aanzien van het regio naal theater en muziekbeleid en de festivi teiten van het 25-jarig bestaan van de Velser Gemeenschap en de Muziekschool. BEVERWIJK. Tijdens een bijeen komst in de Nieuwe Slof heeft de VVD, afdeling Beverwijk, de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsver kiezingen vastgesteld. De leden plaatsten drs. A. Eiff als eerste op de lijst. Op de tweede plaats komt F. Koster, derde staat A. Salverda- van der Kar, vierde C. Speets, vijfde A. Klomp, zesde A. W. Lindeman, zevende Th. de Vries en achtste A. Seesink. De huidige raadsfractie van de WD bestaat uit vier leden, namelijk de heren Eiff, Speets, Klomp en Lindeman. De WD afdeling rekent op vijf zetels. Vier jaar geleden had men net te weinig stemmen om vijf zetels in de gemeenteraad in te nemen. Vallen de verkiezingsresultaten te gen dan keert de nestor van de huidige raad, de heer A. Klomp, niet meer terug. meer, die een dezer dagen is vrijgekomen. Burgemeester Hubers hield de gemeente raad van Beverwijk vorige week donder dag voor, dat de ambtelijke adviezen aan het college van Burgemeester en Wethou ders wèl ter inzage liggen voor de raadsle den, maar dat het geïnteresseerde publiek deze rapporten niet te zien krijgt. BEVERWIJK. Wethouder ir. J. Camf- fennan verricht vrijdagavond om 20 uur in het Stadskantoor de opening van een tentoonstelling van het werk van de zusjes Maisa van der Kolk-Schepel en Selma Schepel. Selma Schepel is vooral bekend door de houten puzzles die zij samen met haar man maakt. Maisa van der Kolk is handweefster. Zij leerde het vak op de weverij van Dora van Kat te Amsterdam. In 1968 ging zij voor zichzelf werken. Selma Schepel volgde enige tijd een grafische opleiding te Arn hem en zette deze voort aan de Vrije Aca demie te Den Haag. Zij exposeerde in Soest, Amsterdam en te Utrecht. Bever wijk heeft al eens eerder kennis met haar werken kunnen maken. Een ander bezwaar, dat het openbaar bestuur door meer inspraak aan efficiency inboet, wordt ook tegengesproken. „Open baarheid kost meer tijd en geld is een veel gehoord argument tegen openbaarheid. De juistheid daarvan is zeer aanvechtbaar. Als openbaarheid tot problemen zal leiden is er niettemin sprake van een aanleiding. Openbaarheid kan ze duidelijk zichtbaar maken en is daardoor een investering waardoor de efficiency slechts bevorderd wordt. Efficiency in die zin dat met een optimale organisatie voldaan wordt aan democratische eisen”. punten moeten bepalen, waarvan het raadslid vroegtijdig kennis kan nemen”. Ook de relatie ambtenaren-college zal intensiever moeten worden. „Men zal ei kaars standpunten moeten leren kennen en elkaar niet voor verrassingen mogen plaatsen. Een dergelijke relatie wordt me de bevorderd door het in goede harmonie samenwerken van raad en college”. De ambtenaar ziet voor zichzelf een taak als regelaar van de hele procesgang met betrekking tot de inspraak en deelname van buitenstaanders aan zaken die bij het gemeentebestuur spelen. „Dit betekent dat ook adviezen moeten worden gegeven over het tijdstip waarop stukken openbaar kun nen worden gemaakt. Een goed georgani seerde inspraak kan en moet betrokkenen eerlijke kansen bieden om hun overwegin gen voor te leggen aan de politieke orga nen. Het ambtelijk apparaat moet daarbij dienstverlenend optreden. Zo zullen in- spraakresultaten tot het einde van het be sluitvormingsproces zichtbaar moeten blijven door ze te verwerken in ambtelijke beleidsadviezen”. Ook de relatie ambtenaar-burger zal veranderen. Voor de ambtenaar zal er een verantwoordelijkheid bijkomen: het afleg gen van verantwoording tegenover de sa menleving vanwege de openbaarheid van stukken. Openbaarheid van ambtelijke stukken is ook voor de ambtenaren een noodzakelijke voorwaarde voor het goed functioneren van de democratie. „De ambtenaar moet cliënt-gericht kunnen werken. In dienst van de overheid dient hij de samenleving dus ook de burger”. Voor de ambtenaren is pas een ideale situatie bereikt als raad en college op één lijn zitten. „Naarmate de verhoudingen tussen de raad en het college minder con currerend zijn en de raad zich bewust beperkt tot de beleidsbepaling en allerlei concrete beslissingen overlaat aan het col lege, kan de informatie vanuit het ambte lijk apparaat meer gelijk gericht zijn èn op de raad èn op het college”. Ook willen de ambtenaren individuele raadsleden van gevraagde informatie voorzien. Daar zullen dan wel regels voor moeten worden ingesteld. „De gevraagde informatie of advies moet ook geweigerd kunnen worden wanneer de ambtenaar van mening is dat de vragen met het raads werk niets van doen hebben of wanneer het geven ervan in strijd is met het open baar belang. De enig wettelijke kapstok om ambtelijke hulp aan raadsleden op te hangen is op korte termijn de secretaris te instrueren”. (ADVERTENTIE) M /Z;7/ Lange Nieuwstraat Noord Arcade IJmuiden I 7 U Telefoon 13899 BEVERWIJK. Peter Veldhuis van de gelijknamige sport- en campings hop aan de Breestraat gelooft heilig in het succes van de „Recreade”, een show op het gebied van camping- en sportartikelen, die van 17 tot en met 27 maart in de Nilo-hal aan de Buitenlan den (industrieterrein) wordt ge houden. „Het publiek krijgt op 35000 m2 alles te zien wat maar enigszins met de vrije tijdsbesteding te maken heeft”. De jon ge Beverwijker is de initiatiefnemer van de recreatieshow. Zeventien Bever wijkse middenstanders op .het gebied van camping en sportartikelen hebben Peter Veldhuis toegezegd te zullen ko men en .politie en brandweer verlenen alle medewerking om de recreatie-, va kantie- en vrijetijdsshow gladjes te la ten verlopen. De show, die voor een gering bedrag toegankelijk is, is geopend van twee uur ’s middags tot half tien ’s avonds. Op de eerste paasdag is men gesloten en op de tweede paasdag is de show van 10 tot 17 uur te bezichtigen, evenals in het weekeinde van 18/19 maart. I Grotere openheid zal macht van ambtenaar blootleggen De proef voorziet o.a. in het bundelen van de agendapunten waarover geen enkel [ld van de gemeenteraad het woord wenst Jte voeren en die direct na de opening van f de vergadering als een hamerstuk worden Mrfgedaan In de vergaderingen van de Eadscommissies kunnen de voorzitter of een van de leden van de commissie voor dellen een toehoorder toe te staan opmer kingen te maken of aan de commissie of de Voorzitter vragen te stellen. I De Beverwijkse gemeenteraad had er vorige week geen enkele moeite mee deze voorstellen van de raadscommissie voor algemene zaken goed te keuren. In de openheid en openbaarheidkwestie speelt het openbaar maken van de ambtelijke I wasactie op het plein aan de Drecht- I straat/Zwaansmeerstraat. Om 1 uur volgt er een optocht door de wijk, met I I medewerking van het tamboerkorps TTB. De kermis in de school begint om 12 uur en duurt tot 20 uur. Er zijn maar J liefst 20 stands. Men kan zich vermaken I met grabbelen, speertjeswerpen, bow- len, midgetgolven, touwtjetrekken, I sjoelen, ringwerpen enz. Ook is er een I rad van avontuur. De entree is gratis. Er zijn vele weken van hard werken 'A I door leraren en vele ouders aan vooraf A I gegaan, maar dat is met plezier gedaan omdat de opbrengst van de kermis is bestemd voor het vieren van het jubi- Ileum met de schoolkinderen. k ite mo gen uur het middelpunt van een auto- n voor” sn is. vermeldt voorts de bestuursverkiezing. 0 Deze week bezoeken twee bekende mu ziekgroepen de IJmond. Vanavond (dins dag) is de „Riverboat Jazzband” te gast in de „Adrichemhoeve” aan de Beverwijkse Adrichemlaan en vrijdagavond treedt in het Heemskerkse jongerencentrum Don key Shot aan de A. Verherentstraat de Engelse formatie „Little Tina and Flight 56” op. De Riverboat-jongens brengen jazz in de oude stijl. Rob Bouree bespeelt de trom pet, Piet Glas speelt trombone, Henk van Oorschot de sopraan- en altsaxofoon en klarinet, Luco Krijffis goed voor banjo en gitaar, Piet Vos beheerst de piano en jazz- veteraan Nar de Hartog, die al actief was tijdens de oprichting van de Haarlemse Jazzclub, zit achter het slagwerk. De „Ri verboat Jazzband” begint omstreeks half tien. „Little Tina and Flight 56” maakt tot en met 27 maart een uitgebreide tournee door Nederland. Wie van een stevige pot rock en roll houdt mag het optreden van de Engelse groep in Donkey Shot vrijdag avond beslist niet missen. Aanvang half tien.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9