KNVB achter bestuur uit beleid van ’n Ei hoort erbij Invaller Fanna Geen vertrouwen Jonger Juventus in v.d. Gevel wacht Ajax op UEFA-TEAM NAAR EK A een miljoen gulden aan prijzen Petescu trok conclusies 1,1111,1,van de regering Rus Jasjtsjenko beperkte zich tot dankwoorden I Europa-Amerika bleef zonder hoogtepunten Verslagenheid in tafeltenniskamp bij EK DAMES EN HEREN GEDEGRADEERD „stoorzender” „AANSTELLING ASSISTENT-TRAINER BREEKPUNT'' 3 Amateur jeugd: 2-2 KLM 11 ■Bi 2 23 WOENSDAG 15 MAART SPORT 19 7 8 Op een rijtje Voorbeeld (Van onze sportredactie) VELSEN. Het besluit van trainer Mircea Petescu om aan het einde van dit seizoen Telstar te gaan verlaten, heeft grote be roering gewekt bij de selectie-spe- lers, die gistermiddag door de oe fenmeester zelf voor de training op de hoogte werken gesteld van zijn voortijdige (Petescu had een contract tot 1 juli 1979 - red.) vertrek. Te winnen in de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven ter Gevel, momenteel nog trainer bij de 1 unateurclub DCO, als opvolger is aange- :ocht voor hulp-trainer Kees Kick, wiens tontract niet wordt verlengd, is volgens Mircea Petescu de directe aanleiding ge veest om zijn twee-jarig contract niet af te maken en zijn ontslag aan te bieden. Op proef 1 *1 (ADVERTENTIE) ir MIRCEA PETESCU: genegeerd ,-A KEES KICK weggestuurd AD HEESBEEN Inmiddels is het Statio Comunale di (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) bij de zilversmeden in Yog/a Op het laatste moment ook nog Steve Riddick, de vervanger van de geblesseerde wereldrecordhouder op de 60 meter, Hous ton McTear. Riddick was in New York al gevallen door de zoveelste sneeuwstorm van deze winter. Even leek het indoorseizoen 1978, dat gisteravond in Milaan werd afgesloten, nog een geweldige apotheose te krijgen. Na de openingsceremonie kwam Vladimir Jasjtsjenko, de kersverse wereldrecord houder hoogspringen, in trainingspak en al de arena binnen. Het publiek verkeerde in de veronderstelling dat hij alsnog de strijd zou gaan aanbinden met Franklin Jacobs, de onttroonde recordhouder. Niets was echter minder waar. Jasjtsjenko, die de vorige avond tot diep in de nacht aan de bar van het hotel had gehangen, nam plaats op een podium en greep een micro foon. In het Russisch, besloten met het Italiaanse arriverderci, bedankte hij het Het gegeven, dat het bestuur van Tel star Van der Gevel heeft benaderd zonder dat hij daarbij rechtstreeks is betrokken, is voor de Roemeense oefenmeester een onverkwikkelijke zaak. „Ik heb het beschouwd als een motie van wantrouwen en als een beperking van mijn technische bevoegdheden. Uiteraard heeft het bestuur recht om zijn eigen be leid te bepalen maar dan trek ik wel mijn conclusies”, aldus Petescu, die zich nog steeds afvraagt waarom de verbintenis met hulptrainer Kees Kick niet kon wor den verlengd. „Ik was zeer tevreden over hem. Hij was altijd aanwezig en heeft prima gewerkt met de selectie en met de groep amateurspelers. Hij was het ook die mij heeft gewezen op de mogelijkheden van Jan Nederburgh (de jeugdige en ta- star om meer duidelijkheid te krijgen in deze zaak Petescu: „Het breekpunt voor mij was de aanstelling van een nieuwe assistent- trainer. Ik vind dat de samenwerking met deze man optimaal moet zijn. Dat is dit seizpen tot dusver zeker het geval geweest. Ik heb met Kees Kick uitstekend gewerkt Ik heb daarentegen geen enkel vertrouwen in de werkwijze van Jan van der Gevel. Het was mijn bedoeling om na de degrada tie (de terugkeer naar de eerste divisie is gezien de positie op de ranglijst onafwend baar geworden - red) snel terug te komen in de eredivisie. De basis om dat plan te realiseren was aanwezig. Met de komst van Van der Gevel heb ik daar echter totaal geen vertrouwen in”. Aanvoerder Fred Bischot noemde het vertrek van Petescu een „droevige zaak”. En verder: „Het is toch onbegrijpelijk dat er zo maar twee trailers bij een vereniging weggaan. Voor veel spelers hoeft het alle maal niet meer. Ik ben best bereid hard te werken om straks weer uit de eerste divi- Petescu: „Ik heb de afgelopen twee we ken alles nog eens goed op een rijtje gezet. Tenslotte ben ik tot de conclusie gekomen dat er te grote meningsverschillen beston den tussen het bestuur en mij. Een makke lijke beslissing is het echter beslist niet geweest”. 4 gesp., 6 punten, 7-3 3 gesp 2 punten, 3-5 3 gesp., 2 punten, 1-1 doelpuntte hij alleen tegen Glentoran. Fanna is echter niet in de eerste plaats de afronder van de aanvallen, maar fun geert meer als stoorzender en als degene die ruimte creëert voor opkomende mid denvelders. Omdat hij zich meestal laat terugvallen, mag worden aangenomen dat ook vanavond nauwelijks van een voorhoede van Juventus kan worden ge sproken. Nog altijd is aanvallen een be grip dat de Italianen onbekend is. In Italië is het al opmerkelijk als een voor hoede constant uit twee man bestaat. Zo'n fantastische reis (incl. Sumatra) voor 2 personen wordt aangeboden als finale- prijs. Behoort u niet tot de gelukkige winnaars, maar u wilt toch graag naar Indone sië vraagt dan het volledige programma aan bij MET UNITRAVEL NAAR INDONESIË Dat er van „vernieuwing” bepaald nog geen sprake is, heeft „La Juve” echter in de eerste wedstrijd tegen Ajax aange toond, toen de voorhoede uitsluitend be stond uit Boninsegna. De overige spelers hielden zich meestal angstvallig op in de buurt van doelman Zoff. Direct na die eenzijdige vertoning liet Trapattoni we ten in Turijn te zullen aantonen dat „zijn team veel beter kan spelen en ook durft aan te vallen”. in West-Duitsland tijdens het wereld kampioenschap speelde, is voor ons een Een Italiaanse trainer heeft nog altijd de mogelijkheid om op eigen terrein het initiatief te schuwen, omdat ook voor het publiek nog steeds op de eerste plaats het resultaat telt. Niet voor niets waren vijf dagen na de wanvertoning van Juventus in Amsterdam al 56.000 kaarten ver kend staat als een „realistische trainer”, hetgeen er in dit geval op neerkomt dat Juventus vrijwel zeker opnieuw een zeer afwachtende houding zal aannemen. jnnoeP ugen lentvolle vervanger van de naar FC Am sterdam vertrokken Paul van der Meeren - red.)”. Dat Kick geen nieuw contract kreeg aan geboden was voor de Telstar-oefenmees- ter de Zoveelste teleurstelling in zijn eerste seizoen bij de Velsense vereniging. Al bij zijn komst werd Petescu geconfronteerd met een leegloop van basisspelers, die het bij Telstar niet meer zagen zitten of bij een andere club meer geld konden verdienen. Mede door langdurige blessures van een aantal basisspelers kon Petescu dan ook geruime tijd geen voorwaardig eredivisie- team op de been brengen, hetgeen resul teerde in een reeks van slechte prestaties en een laatste plaats op de competitie- ladder. De komst van Henk Medik van NEC en Louis van Gaal van FC Antwerp maakte echter veel goed, maar'de houding van doelman Paul van der Meeren ver stoorde het ritme opnieuw. Teleurgesteld toonde Petescu zich bovendien over het feit, dat zijn verzoeken om de aflopende spelerscontracten voor 1 maart te regelen en op zo korte mogelijke termijn andere spelers aan te trekken eveneens niet wer den gehonoreerd. UNITRAVEL Den Haag, Plet Helnpl. 1, tel. 070/608837 sie te komen, maar dan wel op een andere manier”. Ook Frans van Essen, een van de routi niers van de A-selectie, toonde zich verbol gen over het besluit om Van der Gevel als B-trainer te benoemen. „De spelersraad heeft dan ook besloten zo spoedig mogelijk om een gesprek te vragen met het bestuur. Wij willen wel graag uitleg hebben over een en ander. Bovendien vinden wij het niet juist dat de spelersraad niet om een mening is gevraagd”, aldus Van Essen, die verder stelt er weinig voor te voelen op deze wijze nog verder in zee te gaan met Telstar. Van Essen: „Dit seizoen loopt mijn contract af, maar zoals het zich nu laat aanzien, heb ik weinig zin om nog door te gaan". Het Nederlands amateurvoetbalelftal van spelers tot 21 jaar heeft gisteren in Spakenburg met 2-2 gelijk gespeeld tegen Luxemburg. Bij de rust hadden de Neder landers een voorsprong van 2-1. Neder land kwam met 2-0 voor door doelpunten van Jan Wegman (DRC). Romain Schrei ner bracht vóór rust de stand op 2-1 en in de tweede helft maakte Jeannot Reiter voor de Luxemburgers gelijk: 2-2. I MILAAN. Ten slotte rolde er toch dog een wereldrecord uit. Op het voor laatste nummer van de indooratletiekont- tnoeting tussen de selecties van Europa en de Verenigde Staten realiseerde het Euro pese samenraapsel op de 4x400 m-dames (Kaefer, Bottiglieri, Koeltjsoenov en Si- derova) een tijd van 3 min. en 35 sec. Dit estafettenummer wordt indoor echter maar zelden gelopen en de tijd zal bij een volgende gelegenheid vermoedelijk al weer sneuvelen. De estafettes waren min of meer een toegift voor de 13.000 toeschouwers in het Palazzo delo Sport van Milaan. Na een avond, waarop goede atletiek te zien was geweest, maar waar ook werkelijke top prestaties uitbleven. Verwonderlijk was dat natuurlijk niet. De Europese vedetten hadden tenslotte net de kampipenschap- pen achter de rug en de Amerikanen had den de werkelijke wereldtop thuisgelaten. De Roemeen heeft de spelersgroep laten ireten, dat verschil van mening met het 1 bestuur van de Velsense eredivisieclub ten janzien van het technisch beleid hem tot 1 fee beslissing heeft gebracht. Vooral het eit, dat zonder zijn medeweten Jan van De spelersraad, waarin aanvoerder Fred Bischot, Frans van Essen en Monne de Wit zitting hebben, wil op korte termijn een gesprek hebben met het bestuur van T«l- BETTINE VRIESEKOOP: Neêrlands hoop in bange dagen Gezien de emoties na afloop was dat niet het moment waarop een grondige analyse enige opheldering had moeten verschaffen. Terwijl Bakker zijn leed ging zoeken bij publiek voor de steun, die het in het week einde had gegeven. En daarmee was het optreden van de Oekraïner voor gister avond weer ten einde. Het hoogspringen verloor daardoor veel aan interesse. Jacobs probeerde nog wel over 2.33 te komen, nadat hij als enige de 2.26 had gehaald. Het. gebrek aan strijd en de aandacht van het publiek voor de ande re nummers, stonden die prestatie in de weg. Er werden meer pogingen gedaan om een topprestatie te leveren. Polsstok hoogspringer Vladimir Trofimijenko na zijn winnende sprong over 5.52. De lat ging naar de hoogte van 5.63, één centime ter boven het vorige week door de Ameri kaan Mike Tully gevestigde wereldre cord. Hij slaagde niet. Evenmin was er een dergelijk succes voor het Italiaanse troetelkind Sara Simio- ni. De Amerikaanse concurrentie was nihil en ook van de Poolse Urszula Kielan had zij weinig last. Vandaar dat ze het publiek wilde tracteren met een poging om de wereldrecordhoogte van 1.96. Het was te veel voor de Italiaanse, die desondanks een ovatie kreeg van het dankbare publiek. De zgn. intercontinentale ontmoeting werd met veel vertoon van macht gewon nen door Europa. Bij de dames eindigden alle onderdelen in Europese zeges. De Amerikaanse dames moesten zelfs zes keer genoegen nemen met de plaatsen drie en vier. Op sommige disciplines was er zelfs een zee van verschil. Bij de kogel- stootsters bijvoorbeeld. De Europese ver tegenwoordigsters Fibingerova en Droese kwamen over de 20 meter, terwijl de meis jes uit de USA niet verder reikten dan 14 en 15 meter. Qua uiterlijk wonnen zij het echter, want vrouwelijke schoonheid is bij de „volgespoten” Oosteuropese atletes al lang verdwenen. De dameswedstrijd eindigde tenslotte in 57-28, terwijl de heren afsloten op 84-52. De Amerikaanse heren boekten in totaal vijf overwinningen. Daarvan maakte ei genlijk alleen de 400 meter indruk. Her mann Frazier en Stan Vinson wonnen af getekend en de tijd van Frazier (46.48) betekende zelfs een nieuw nationaal re cord. In de boeken komt ook de tijd van de 4x400 meterploeg, want hun tijd van 3.08,9 was nooit eerder door Amerikanen gelopen. Verder waren er nog zeges bij het hoog springen (Jacobs) en verspringen (Brad ley, 7.82) en het kogelstoten, dat door Al Feuerbach werd gewonnen met 20.39. Voor de rest was slechts de strijd tussen de twee Europeanen van belang. De Belg Emiel Puttemans kreeg zijn revanche op de 3000 meter. Hij versloeg Europees kam pioen Markus Ryffel uit Zwitserland. Ook de Oostduitse sprintster Marlies Oelsner werd verslagen. Zondag nog had zij het wereldrecord scherper gesteld (7.12 sec.). Nu moest zij de eer laten aan de Zweedse Linda Haglund Straks op de buitenbaan komt er natuur lijk wel 40 meter bij, zodat moet worden afgewacht hoe maatgevend de indoor- prestatie is geweest. En dat geldt voor alle onderdelen, want indooratletiek is een aar dige overbrugging van de winter Niets meer en niets mincjpr In samenwerking met de KLM organiseert reisbureau UNI TRAVEL 27-daagse verzorgde reizen naar Indonesië met be zoeken aan Jakarta, Ban dung, Yogja, Solo, Surabaya en Bali voor rond 7500,-. 3 DUISBURG. Alleen het veroveren van de Europese titel door Bettine Vriese koop zou Nederland nog heen kunnen helpen over de teleurstellende prestaties van gisteren tijdens de EK tafeltennis. De -verslagenheid was groot toen in de late ■^avonduren kwam vast te staan dat zowel „.voor de heren als de dames de degradatie naar de tweede divisie onafwendbaar was geworden. Wellicht was de klap voor de 'leren na de 4-5-nederlaag tegen Bulgarije liet eens zo hard aangekomen, maar de lames waren de ontreddering in elk geval ibij. Het verlies tegen Luxemburg lo genstrafte alle optimistische voorspellin gen die zelfs Gerard Bakker, de Neder landse coach, vooraf uit de doeken had gedaan. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Het bondsbestuur van de KNVB zal zich tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Ar gentinië in zijn gedragingen strikt houden aan de adviezen van de minister van Bui tenlandse Zaken. Dat heeft Jacques Hoge- woning, voorzitter Van het sectiebestuur betaald voetbal, dinsdagavond in Den Haag meegedeeld in een gesprek met acht leden van de vier grootste fracties in de Tweede Kamer. „Hoewel wij een eigen verantwoordelijkheid dragen, zullen wij de adviezen yan de minister graag overne men”, aldus Hogewoning. „Wij beschou wen die adviezen dan ook als bindend”. (Van onze speciale verslaggever) tegengoal, waardoor een stand van 0-0 in van onze speciale verslaggever; Turijn voor juventus voldoende zal zijn: TURIJN. In tegenstelling tot de „Het Nederlands elftal, zoals dat in 1974 eerste confrontatie in Amsterdam zal Juventus-trainer Trapattoni, in de re turn van de kwartfinale van het Europa- voorbeeld geweest. Sindsdien zijn wij Cuptoernooi tegen Ajax, vanavond te- met het Italiaanse elftal meer gaan be- gen Ajax niet uitslsuitend met antiek wegen en meer op de aanval gaan spe- spelersmateriaal voor de dag komen, len. Vroeger stond alleen Boninsegna Gedwongen door de omstandigheden voor en had hij drie man vlak achter heeft de voormalige middenvelder van zich. Nu spelen we met twee aanval- AC Milaan een verjonging doorgevoerd, Iers”, aldus Causio, een van de acht die ertoe heeft geleid dat de gemiddelde internationals die Juventus levert, leeftijd is gezakt van ruim 29 jaar naar nog geen 27 jaar. De vermoedelijke opstellingen -zijn: Juventus: Zoff, Cuccereddu, Morini, Scirea, Gentile, Tardelli, Benetti, Cabri- ni, Causio, Fanna en Betegga. Ajax: Schrijvers, Zuidema, Van Dord, Krol, Everse, Schoenaker, Arnesen, Er- Rechterspits Franco Causio, in Am- kens, Meijer, Geels, Tahamata. sterdam verantwoordelijk voor de JAN PREENEN collega Bert Schoofs kon Vriesekoop zich niet langer achter de feiten verbergen: „Zoals het nu gegaan is, gaat het al de hele week. Ik kan de druk om telkens maar twee partijen to winnen niet langer verdragen. Het is ronduit belachelijk als ik zie hoe geforceerd ik telkens sta te spelen. In het dubbel stond ik volledig verkrampt achter de tafel, daar ga je op den duur kapot aan”. Niet alleen Vriesekoop, maar ook haar partner Sandra de Kruijff, verweerde zich in die belangrijke partij tegen het Luxemburgse duo Jeanny Dam en Karine Risch zonder enige overtuiging. Met twee keer 21-19 werden de Nederlandse kampioenen aan de kant gezet Luxemburg raakte door die onverwachte 2-1-voorsprong (Williams had de openingspartij kansloos van Dam verloren en Vriesekoop trok tegen Rtsch de zaken recht) in vuur en vlam. De overwinning van Vriesekoop op Dam waardoor de stand op 2- 2 werd gebracht, deed nauwelijks iets af aan de hoop die de Luxemburgers op de eindzege hadden gekoesterd, de slotpartij gaf uitsluitsel over winst of verlies. Via een score van 20-22, 21-16 en 17-21 moest Nederland zich voor de zoveelste keer dit toernooi, nu echter met fataal gevolg, gewonnen geven. De dames mochten de mineurstemming even later delen met de heren, die tegen Bulgarije alle middelen van stal haalden om een 4-1-achterstand in een eindoverwinning om te zetten. Na een urenlange strijd kwamen beide partijen toch nog op gelijke hoogte, maar de Bulgaren hadden uiteindelijk de langste adem. Han Gootzen slaagde er niet m de slotpartij tegen de derde Bulgaar Mitov te winnen. De vechtlust van Van Slobbe had [weliswaar tot gevolg dat deze speler met drie overwinningen een behoorlijke aanzet gaf tot een Nederlandse zege, maar Van der Helm kon het goede voorbeeld van zijn clubgenoot niet navolgen. De heer R. van Bodegraven, secretaris/penningmeester bij Telstar wenste niet al te gedetailleerd in te gaan op de recente ontwikkelingen bij de vereni ging. Op de vraag wat de aanleiding was geweest om het contract met Kees Kick niet te verlengen zei hij: „De prestaties van het C-elftal zijn volgens het bestuur bene den de verwachtingen gebleven. Kennelijk inspireerde de heer Kick de spelers niet zo. Bovendien was hij bij ons dit seizoen op proef”. Van Bodegraven over het aanstellen van Van der Gevel: „Van der Gevel is al in een eerder stadium bij Telstar in dienst ge weest als trainer. De resultaten, die hij destijds behaalde met het C-team waren bijzonder goed." Jan van der Gevel bleek niet bereikbaar voor commentaar. (Van onze sportredactie) EDE. Het Nederlandse UEFA-elftal kan zich op gaan maken voor de eindron de van het toernooi om het Europese kampioenschap, in mei in Polen. De jeug dige Oranje-formatie van interim-bonds- coach Ron Groenewoud („Ger Blok, nor maal trainer van de UEFA's, moest ver stek laten gaan wegens zijn reis naar Suriname en Curasao) dankt deze kwalifi catie aan de 3-1-overwinning op de voor naamste concurrent Finland, gisteravond op het sfeervolle, door zo’n 2000 toeschou wers bezochte terrein van de amateur- hoofdklasser Ede. De doelpunten waren van Kaiser (Go Ahead E.), Pirinen, op nieuw Kaiser en Van den Brink. STAND IN GROEP 4: Nederland Ierland Finland De 31-jarige aanvoerder Giuseppe Fu- rino, die aan de eerste ontmoeting tegen Ajax zijn tweede gele kaart overhield omdat hij ten koste van Tahamata op ontoelaatbare wijze demonstreerde wat de wet van de zwaartekracht inhoudt wordt vervangen door de 20-jarige Antio- nio Cabrini en Roberto Boninsegna zal vrijwel zeker plaats maken voor de 19- jarige Pietro Fanna. Boninsegna, die als 34-jarige zijn totale Inmiddels heeft de ex-international die produktie in de Italiaanse competitie dit woorden alweer afgezwakt en gewezen seizoen heeft opgevoerd tot 160 goals, op het dilemma, waarmee hij is gecon- geeft er de voorkeur aan om op de reser- fronteerd. Enerzijds wil hij wel aanval- vebank aan het duel te beginnen. Hoewel len („We moeten proberen nu zelf wat hij dinsdag met zijn teamgenoten is mee- meer te voetballen dan in Amsterdam, gereisd naar het 50 km buiten Turijn Het risico lijkt me ook te groot om te gelegen trainingskamp, ziet hij liever af gokken op nul-nul”), maar aan de andere van een volledige wedstrijd. Trapatoni: kant is hij bang voor de counters van „Boningsegna zou kunnen spelen, maar Ajax. „Ajax heeft spelers die kunnen als hij niet wil, kan hij aan de kant profiteren van de ruimte die zij krijgen”, blijven. Hij heeft last van nierstenen en is aldus Trapattoni., die in eigen land be- daardoor behoorlijk vërzwakt”. Stand-in voor Boninsegna, Fanna, is evenals Cabrini afkomstig van Atalanta uit Bergamo, waarmee Juventus afgelo pen zondag nog met 2-0 afrekende. Fan na werd vorig jaar voor maar liefst 3,5 miljoen gulden overgenomen. Zolang Fi at de club onder de lires blijft bedelven, speelt geld geen rol voor Juventus, zeker niet als het erom gaat de toekomst veilig te stellen. Met Fanna heeft Juventus overigens kocht, geen schutter a la Boninsegna aange trokken. In de zeven competitiewedstrij den die Fanna dit jaar heeft gespeeld, Turino, dat 71.000 kijkers kan bevatten, heeft hij slechts tweemaal gescoord en in uitverkocht. In deze omgeving, tegen dit de drie Europa-Cupwedstrijden waarin geroutineerde Juventus, lijken de kansen dit seizoen een beroep op hem is gedaan, voor Ajax dat moet scoren wil het de halve finale bereiken, minimaal. Of, zo als aanvoerder Ruud Krol het uitdrukt: „We zijn te onervaren voor dit soort wedstrijden. Ik verwacht een 3-0 neder laag”. En Ruud Geels, die nog deze week een gesprek zou hebben met het bestuur van Ajax over verlenging van zijn con tract: „Als je het nuchter bekijkt, hebben we weinig kans”. w A 1

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 23