Phoenix-trainer Hans Wetterhahn: Piet v. d. Does paardenkoersen en Bloemendaal DKV promoveerde zonder titel ->Reserveploeg van Legpenning bij afscheid de lente proef vanavond gaat jeugd van Velsen trainen Prestatie-lopen in de IJmond Jong Oranje oefent tegen Strawberries VOORJAARBEURS 78 10 T/M 19 MAART t ireductiebon 1,50 buitenspel PREST ATIE-NIVE AU” „GEEN PROGRESSIE IN de Winterde Lange Leiden Haarlemmerstraat 213 tel. 071-12 5302 ook OP DE 34STE HAARLEMSE KENNEMERSPORTHAL-HAARLEM EEN TRANSIT HUREN? i IJMUIDER COURANT OPENINGSTIJDEN: !1 Souwens Autoverhuur IJMUIDER COURANT Hans Wetterhahn Promotie Weinig stuntwerk 24 25 I 5 MAART SPORT W 0 E N S D A G 19 7 8 J n nog mtie! i-zieke' iren; eiten t f A/B. >atiënt? zij eden i een va' apte ba ?8 een volgens lisweze je (va uto pa Ha»1 iten ae m, Bon> 1 10 t/m 19 maart, 's middags van 1 tot 5 uur en s avonds van 7 tot 10.30 uur. Beide zondagen van 11 uur v.m. tot 6 uur p.m. Redaktie: Ad Heesbeen tel. red.: 02550 - 15389 eltelijk lede tGat d’ral in! jes op. 35,- per dag, incl. 100 km en verzekering excl. btw en benzine Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 HEEMSKERK. Gisteravond hield de Sportraad Heemskerk zijn maandelijkse vergadering die tot een minimum beperkt was, omdat enkele essentiële agendapunten waren vervallen in verband met het overlijden van ex-wethouder Vessies van Beverwijk. geeft u een hoge korting op de toegangsprijs van de Haarlemse Voorjaarsbeurs. Tegen inlevering van de bon betaalt u geen /4. verstrei erpleec toes:: - - - woonwinkel lTle«*»e Sportraad van (ADVERTENTIE) i HANS WETTERHAHN: naar Volendam (ADVERTENTIE) Bij Volendam zijn volgens de Phoenix- Micro-korfbalcotnpetitie verliep weinig opwindend (ADVERTENTIE) Daardoor konden diverse voorbe sprekingen met het college van B. en W. geen doorgang vinden. Zo kwamen het verslag van het dagelijks bestuur van het gesprek met B. en W. inzake (Van onze korfbalmedewerker) IJMOND. Voor de standaardteams zit de competitie microkorfbal er weer op. Deze kunnen zich nu weer gaan voorberei den op het vervolg van de veldcompetitie. Uitsluitend de lagere ploegen hebben nog tot circa half april werk om de microcom- petitie af te werken. De korfballers uit de IJmond hebben een weinig spectaculaire wedstrijdreeks achter de rug want hoe wel de resultaten zeker niet slecht waren had er voor enkele teams toch meer in gezeten. Watervliet bijvoorbeeld heeft pas na de verloren uitwedstrijd tegen Stormvogels het hoofd in de schoot geworpen. Vooral in de thuiswedstrijden waren de Beverwij- kers ongenaakbaar. Zij bleven daar dan ook ongeslagen. Het hoogtepunt was de wedstrijd tegen de latere kampioen Storm vogels die toen nog met 12-11 werd be dwongen. Onopvallend maar wel effectief is DKV te werk gegaan. Het leverde de Umuidenaren een derde plaats op in het eindklassement. Maar hier had veel meer in gezeten. Onnodig puntenverlies tegen het veel lager geklasseerde Desto (9-9), Unitas (5-5) en de nederlaag tegen DVS (8- 7) maakten het team kansloos voor de titel hoewel het in de laatste wedstrijd tegen Oranje Nassau duidelijk heeft bewezen bij de sterksten te behoren. Ook het in de derde klasse uitkomende Heemskerk had een moeilijk seizoen waar aan trainer/coach An Mulder niet veel ple zier beleefde. Behalve twee zeges op de- BEVERWIJK. De 41-jarige Enkhui- zenaar Hans Wetterhahn, die vanaf het seizoen 1976-’77 als trainer-coach werk zaam is bij de Beverwijkse volleybal vereniging Smit Beheer/Phoenix, heeft het bestuur en de spelers van zijn vere niging onlangs te kennen gegeven aan het einde van dit seizoen op te stappen. De nieuwe werkgever van Wetterhahn zal Volendam zijn, dat evenals Phoenix uitkomt in de landelijke tweede divisie. Wetterhahn: „Vorig jaar ben ik al be naderd door Volendam, maar dat aan bod heb ik afgewezen, omdat ik toen pas één jaar bij Phoenix werkzaam was. Phoenix was net kampioen van de derde divisie geworden, en de samenwerking met bestuur en spelers was (en is) nog optimaal, zodat ik nog geen aanleiding zag van club te veranderen”. Hans Wetterhahn, die in het dagelijks leven als leraar Nederlands en biologie aan een LTS is verbonden, heeft trou wens erg prettig gewerkt bij Phoenix. Wetterhahn: „Toen ik bij Phoenix begon, waren de ploeg net als zevende geëindigd De belangrijkste gebeurtenis tijdens de gisteravond gehouden jaarvergadering van de Velser Sportstichting, was wel het aftreden van de heer Timmermans, die zijn functie als voorzitter bij die gelegenheid heeft overgedragen aan Jos de Waard. Na een jaar als tweede voorzitter gediend te hebben, bleek De Waard nu bereid het werk van zijn voorganger over te nemen. De heer Timmermans heeft na de oprichting van de VSS onafgebroken de voorzittershamer gehanteerd. Als blijk van waardering werd hem de legpenning van de Velser Sportstichting overhandigd (zie foto) door zijn opvolger (rechts). Het is voor de heer Timmermans geen definitief afscheid, want hij zal zich nog twee jaar bezighouden met de voorbereidingen van het 25-jarig jubileum van de VSS. „De sport heeft een belangrijk deel van mijn leven uitgemaakt en zal dat blijven doen”, aldus de scheidende voorzitter. echter vrijwel uitgesloten. Dit vormt ook één van de voornaamste redenen van zijn vertrek. „Het is mijn vaste overtuiging dat een trainer niet langer dan twee, of hooguit drie jaar aan één club verbonden moet zijn. Een ander argument vormt het feit dat ik erg prestatief ben ingesteld. Ik wil een steeds hoger niveau trainen. Een team moet ieder jaar beter gaan spelen. Die progressie is bij Phoenix met het nu aanwezige spelersmateriaal echter niet haalbaar”, aldus Hans Wetterhahn. Het bestuur van Volendam gaat zeer professioneel te werk en denkt even pres tatiegericht als ik. Ik ga er samenwerken met een manager, Hein Schilder, die nu ook al het eerste team begeleid”. Naast de herenselektie zal Wetterhahn ook het eerste damesteam van Volendam gaan trainen en coachen. Wetterhahn heeft dan de garantie dat de zaterdag middag zo veel mogelijk vrij zal blijven voor het beoefenen van zijn grootste hob by: vissen op de Noordzee. Wetterhahns trainingsaanpak is sterk ,Ik ben niet zo’n aanstaande vertrek van Wetterhahn: „Wij als spelers hebben altijd uitstekend Dit weekeinde worden in de IJmond twee prestatie-lopen gehouden. Zaterdag organiseert de sub-commissie atletiek van de schoolsportcommissie Beverwijk in Wijk aan Zee een strandloop voor de leerlingen van de klassen 4, 5 en 6 van de Beverwijkse basisscholen. Het is een prestatie-loop van circa 4 kilometer, die binnen het uur moet worden afgelegd. Het startpunt is op het strand bij de stenen trap onder het Hoge Duin. Zondag is er in het recreatiegebied Spaamewoude in Velsen een prestatie- loop over 10 kilometer. De organisatie is in handen van de atletiekvereniging Suo mi. De start is om 11.00 uur. Er is geen tijdslimiet aan deze loop verbonden. Het startpunt is bij het voormalig zijkanaal B. Het recreatiegebied Spaarnewoude ligt langs de rijksweg Velsen-Amster- dam. Parallelweg 8 tel. 010-343941 De in Haarlem geboren Hans .Wetterhahn was als volleyballer actief in Die Raeckse van HVS, destijds uitkomend in de hoofdklasse. In deze tijd kwam hij ook uit voor het Nederlands jeugdteam en het Nederlands Militaire volley balteam. Na zijn verhuizing naar Enkhuizen werd hij speler-trainer van DTS, dat promotie naar de eredivisie bewerkstelligde. Later heeft Wetterhahn nog een half jaar op eredivisieni- veau gespeeld bij HVS. Voorts is Wetterhahn als trainer werkzaam geweest bij Flevo (da mes) en Interlance, dat met hem promotie naar de ere-divisie behaalde. Eén jaar is Wetterhahn actief geweest bij Molenwiek (Zaandam) en vervolgens weer twee jaar bij de Flevo-dames, alvorens hij twee jaar geleden trainer werd bij Smit Beheer/Phoenix, dat door een kampioen schap promotie naar de tweede divisie bewerk stelligde. Wetterhahn is tevens trainer van het Noordhollandse jeugdteam. De wedstrijd van zaterdag zal onge twijfeld een boeiend spektakel worden. Voor de Velsenaren is deze wedstrijd tegelijkertijd een krachtmeting voor het laatste gedeelte van de competitie. Wan neer zij de rest van de wedstrijden win nen, promoveren zij naar de eerste klasse van de KNHB (landelijk). Strawberries zelf heeft geen spelers in Jong Oranje (leeftijd tot 22 jaar), maar het team bestaat uit enkele veelzijdige ex-Noordhollandse jeugdspelers, waar onder Frank Gutteling en keeper Willem Postuma. De wedstrijd zal worden geleid door twee bondsscheidsrechters. Opstelling Strawberries: W. Postuma (keeper), M. Hagenzieker, T. Kleefstra, B. de Smit, A. Weeber, H. Postuma, F. Gut teling, P. Smits, R. Wermenbol, J. Mul der, C. Prins, F. Lokhorst (capt.), A. van de Veen (coach). bestuur en de spelers, maar in de loop van de tijd zijn we meer naar elkaar toegegroeid. Ik beschouw Wetterhahn als een uitstekend psycholoog, iemand die de spelers enorm weet op te peppen”. Iets wat Evers goed kan beoordelen, daar hij zelf trainer is van Krovo uit Krommenie. Evers, die nog zeker vijf jaar op dit niveau wil doorspelen, is door Wetter hahn omgetumd van aanvaller tot spel verdeler, hetgeen hem goed is bevallen. Evers: „Door de inspiratie en motivatie, die van Wetterhahn uitstraalt, vormt Phoenix een homogeen geheel, een echte vriendenploeg. Zo zal ik bijvoorbeeld op 1 april mijn wintersportvakantie onder breken voor de belangrijke wedstrijd te gen mede-degradatiekandidaat Gemini”. Over een nieuwe trainer is nog niets concreets bekend. De voorkeur van de selectiegroep gaat uit naar een trainer, die bekend is bij de spelers of die door één van hen wordt aanbevolen. Tenslotte de in de afdeling Noord West uitkomende reserveploeg van DKV. Deze heeft het seizoen besloten met promotie naar de reserveklasse van het district Noord West. Een kampioenschap zat er niet in, gezien het goede doelsaldo van het gelijk geëindigde Ados 2. Maar ook de tweede plaats gaf dit jaar recht op promo tie. Dus was er evengoed alle reden om feest te vieren. EINDSTAND: KI. 2B: Altius 12-20, Roda 12-19, Woudenberg 12-13, BFC 12-12, Nieuw Flora 12-11, Neptunus 12-7, Amster- dam-Zuid 12-2. KI. 3C: Stormvogels 12-20, Watervliet 12-15, Hespa 12-11, Arena 12-10, MIA 12-10, Welgelegen 12-9, KCS 12-8. KI. 3D: SDO 12-17, Oranje Nassau 12-16, DKV 12-15, DVS 12-14, Unitas 12-9, Heemskerk 12-8, Desto 12-3. Afd. Noord West res. Ie kl.: Ados 2 12-19, DKV 2 12-19, Roda 2 12- 17, Celeritas 2 12-10, OKV 3 12-9, ZKC 3 12- 6, Hoger Op 2 12-4. (Heemskerk was 'gauw klaar gradant Desto wisten de Heemskerkers alleen DVS en Unitas nog te bedwingen. De ploeg heeft verdedigend wel knap werk gedaan gezien de tegenscore (nog geen acht doelpunten per wedstrijd (maar de eigen schotvaardigheid liet veel te wensen over. Een gemiddelde score van nog geen zes doelpunten per wedstrijd is bij micro korfbal absoluut te weinig. HILVERSUM. De uitslagen van de dinsdag in Hilversum gehouden draverijen zijn: WORCESTERPRIJS, 2000 m: 1. Okelli (A. H. Suykerbuyk) 2.51.7 1.25.9, 2. Oranjebloesem 3. Nibble J. Winn 11,90 pl 2.20 2.90 4.50 kopp 26.00 trio 805.90. Niet gestart Perfect Wilkes en Noisy Feet. CAERARVONPRIJS, 2440 m: 1. Rowold (M. Vergay) 3.34.2 1.27.8, 2. Pirella L, 3. Rapallo. »inn 2.60 pl 2.20 2.00 6.30 kopp 6.30. jSUTHERLANDPRIJS, 2000 m: 1. Pijlsnel (W. C. Strooper) 2.48.8 1.24.4, 2. Nestor Volann, 3. Never Lost. Winn 4.10 pl 2.10 3.50 3.70 kopp 20.00 tno 312.30. Niet gestart Papillon. JcUMBERLANDPRIJS, 2440 m: 1. Nolivier Bonn: (J. J. Glimmerveen) 3.34.9 1.28.1, 2. Nata lie Wood, 3. Pareltje. Winn 5.00 pl 3.50 6.60 kopp 41.50. Niet gestart Otara Buitenzorg. LIMERICKPRIJS, 1600 m: 1. Maybe (W. Dui venvoorden) 2.13.0 1.23.1, 2. King Buitenzorg, 3. Nishan Winn 17.60 pl 3.00 4.30 2.50 kopp 133.30 trio 812.20. Niet gestart Mazurka. 1 NORTHOLTPRIJS, 2000 m: 1. Jerolimo (W. van Buytene) 2.46.2 1.23.1, 2. Limbus Hanover, 3. Libertine. Winn. 8.10 pl 3.50 2.70 kopp 20.10. GALWAYPRIJS, 2000 m: 1. Ottolina (F. J. Eerenburg) 2.45.8 1.22.9, 2. Ozo Hollandia, 3. Nora Hagheweyde. Winn 4.80 pl 1.40 1.20 1.40 kopp 4.10 trio 52.70. Niet gestart O Lala en Luitenant Dixy. KILDAREPRIJS, 2440 m: 1. Pedro Casina (T. Smeding) 3.25.3 1.24.1,2. Nina, 3. Mary Noordlan- dia. Winn 1.80 pl 1.40 2.10 kopp 6.20. Niet gestart Narrenkarper. HARROWPRIJS, 2000 m: 1. Mai Regina (S. Diabo) 2.49.5 1.24.8, 2. Lester Kandia, 3. Mac Roodnoot. Winn 4.50 pl 1.70 2.70 3.60 kopp 27.30 trio 452,70. Niet gestart Kensington. DURHAMPRIJS, 2000 m: 1. Rosella W (J. van Dooyeweerd) 2.53.3 1.26.7, 2. Pele Star, 3. Pietje Sickingha. Winn 2.00 pl 1.10 2.30 2.30 kopp 9.50. I Totalisatoromzet 390.878,00, IJMOND. Nadat gisteravond de benoeming bekend werd van Jan Weel als trainer van de senioren bij Velsen is later bekendgemaakt dat men ook voor de jeugd een nieuwe trainer heeft benoemd. Het is oud- eerste-elftalspeler Piet van der Does, die momenteel wordt opgeleid voor het D-diploma. Piet van der Does volgt in deze functie Piet Donker op, welke een jaar als jeugdtrainer aan Velsen was verbonden. Tevens werd bekend dat jeugdvoorzitter André Bol, vanwege zijn drukke werkzaam heden bij de bond, zal aftreden en vervangen worden door Jan Witte brood. Tweedeklasser Neptunus vertoefde ook dit seizoen weer in de onderste regionen en heeft behoudens de winst op BFC en een gelijk spel tegen Woudenberg voor weinig stuntwerk gezorgd. Daarbij wisten de oranjehemden beide wedstrijden tegen de degradatiekandidaat Amsterdam-Zuid met ruim verschil te winnen, zodat zij voor de bezetting van de fatale laatste plaats geen angst behoefden te hebben. Niette min: toch een wat teleurstellend seizoen van Neptunus. (ADVERTENTIE) reductiebon HAARLEMSE VOOR J AARSBEURS 1 Zaterdagmiddag om 14.00 uur zal op het eerste veld van de Kennemer Hoc key Club Strawberries te Velsen de oe fenwedstrijd Strawberries Heren 1 te gen Jong Oranje plaatsvinden. Zondag zal Jong Oranje aantreden tegen een team van Bloemendaal. taken en bevoegdheden van de spor traad alsmede het jaarverslag van de raad te vervallen. Van wezenlijk be- j lang was onder meer de instelling van de Commissie Schoolsport; een com missie die alle activiteiten van de scholen op het gebied van sportmani festaties zal coördineren en activeren. De heer Hof somde een aantal activi teiten op die door de commissie zullen worden georganiseerd zoals de schoolvoetbalwedstrijden, een schaaktoernooi en de avondvierdaag se. Tevens werd een vaste commissie voor de recreatiesport ingesteld ter vervanging van de bestaande com missie ad hoe, omdat de sportraad er van uitgaat dat in de toekomst de recreatiesport een steeds breder ter rein zal gaan beslaan in Heemskerk. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering daarna gesloten. Vlaardingen Parallelweg 8 tel. 010-343941 „VoOfl" in de derde divisie. In mijn eerste jaar werden we echter direct kampioen. Het huidige seizoen zijn we begonnen met de individueel gericht: doelstelling ons te handhaven in de twee- voorstander van een algemene oefenstof, de divisie. Ondanks het wegvallen van Ik zie meer heil in een individuele bege- Hans Hoekstra en Joop Ens heb ik goede leiding en correctie van iedere speler. Op hoop, dat dit ook inderdaad lukt!” Door die manier kun je volledig profiteren van de beperkte mogelijkheden met het hui- ieders maximale capaciteiten. Ik heb bo- dige spelersmateriaal en de niet al te vendien het voordeel dat ik vrij goed brede selectie acht Wetterhahn een ver- aanvoel wat er leeft in een groep, zodat ik betering van het huidige prestatieniveau Ook daar gebruik van kan maken”. Dat Wetterhahn hogerop wil met Vo lendam is wel duidelijk. De mogelijkheid bestaat zelfs dat Volendam dit seizoen nog promoveert naar de eerste divisie. Wanneer het de tweede plaats in de twee de divisie weet vast te houden, dan kan het team via promotiewedstrijden alsnog die afdeling bereiken. Mocht dit niet ge lukken, dan zal Wetterhahn ongetwijfeld alles in het werk stellen het volgend seizoen de felbegeerde promotie te be werkstelligen. Spelers en bestuur van Phoenix be- trainer duidelijk meer mogelijkheden treuren 't vertrek van Wetterhahn overi- aanwezig. Volendam heeft de be- gens bijzonder. De 32-jarige gerouti- schikking over een zeer jeugdig en bo- neerde spelverdeler Peter Evers, die ja- vendien talentvol team. Het tweede team ren in de Amsterdamse hoofdklasser speelt ook al landelijk (derde divisie) en Zeemeeuwen heeft gespeeld en boven er is tevens een vrij brede basis, waaruit dien deel heeft uitgemaakt van de selec- hij kan putten. Wetterhahn: „Volendam tie van het Nederlands team over het heeft mij voornamelijk op verzoek van aanstaande vertrek van de spelersgroep benaderd. De meesten „'„y - -kennen mij namelijk nog van het jeugd- samengewerkt met de trainer. Hij dacht- districtsteam, dat ik ook heb begeleid, in het begin wat professioneler dan het

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 25