Herten sneuvelen in verkeer Boomplantdag in Velsen van start op woonwagencentrum 4 fi •s 3 HH burgerlijke stand proef vanavond Kf de lente R - A 10 T/M 19 MAART ft h Als gemeente snel kan beslissen Kandidaten voor raadsfractie VVD Paaszangdienst in Nieuwe Kerk nt J F Vanaf 25 maart a.s. F Vanaf 25 maart a.s. OP DE 34STE HAARLEMSE VOORJAARBEURS 78 Fietser ernstig gewond bij botsing op Rijk de Waalweg KENNEMERSPORTHAL-HAARLEM - 'WH k 4 11 F FNV-bestuurder houdt inleiding i fa Inbraakje in filiaal van bibliotheek Zijlweg 9 - Haarlem k (023) 320921 J D’66-Velsen belegt ledenvergadering Zijlwe^ 9 - Haarlem k (023)32 0921 A I Modern gebouw A jfl VELSEN Rustieke meubelen Ontlasting Rustieke meubelen i Mm 4 5 W 0 E N SDAG 1 5 MAART VELSEN-IJMUIDEN 19 7 8 1 1 f 1 i?g I ci I nu al 80 jaar tussen de wielen! IgjF k PW k WK Ml (Van één onzer verslaggevers) VELSEN. Het nijpende tand artsentekort in de gemeente Vel sen kan in vier maanden worden opgelost. Vijf jongt tandartsen, die binnenkort afstuderen aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam hebben zich bereid verklaard een groepspraktijk in de gemeente te openen. Naar ei gen idee hebben zij door een ar- chitekt een gebouw op papier la ten zetten. De voltooiing daarvan zou in vier maanden gerealiseerd kunnen worden. Als plaats van vestiging hebben zij hun oog laten vallen op een stukje grond ter grootte van 1000 vierkante meter dat deel uitmaakt van het onbe bouwde terrein op de hoek van de Planetenweg en de Bellatrixstraat in Zeewijk. ADVERTENTIE AMBITIEUS TAND AR TSENPLAN VOOR INWONERS VAN VELSEN ADVERTENTIE 1 ADVERTENTIE i GEBOREN: ADVERTENTIE f 'j: 3 o «au automobielbedrijven haarlem - bloemendaal - ijmuiden tur ur politie tal mo- e opia- er daar och al rwach- ganisa- ite- en mogelijk nadat zij hun studie afgesloten hebben aan de slag. Die behandeling zal voor een belangrijk deel gericht zijn op de zogenoemde pre ventieve gebitszorg. De aankomende art sen hebben een actiepunt dat beoogt het fluorideren in de leeftijdsgroep van 0 tot 18 jaar halfjaarlijks te verrichten voor rekening van het ziekenfonds. Deze voor ziening willen de tandartsen opgenomen zien in het pakket van diensten van Ziekenfonds Spaameland. Zij weten zich nu reeds in dat streven gesteund door een groot aantal collega’s in de regio. Overigens zal met de bouw van praktijk ruimte een bedrag gemoeid zijn van zo’n slordige Th ton. De inrichting zal een in vestering vragen van 5 ton. Met de grond- kosten erbij verwachten de enthousiaste artsen zich stevig in de schulden te moeten steken. Voorganger is ds. D. Heikoop. Het be jaardenkoor dat aan de dienst meewerkt telt honderd leden en staat onder leiding van mevrouw Van Asselt. De organist Eg bert Blom verzorgt de begeleiding. Waar de gebitsbehandeling momenteel is toevertrouwd aan 13 tandartsen op een bevolking van circa 62.00 zielen voorziet de komst van „de vijf” tevens in een verruiming van de huidige overbelaste spreekuren. Deze ontlasting zal temeer tot haar recht komen omdat van de tan dartsen in de gemeente er slechts vijf full time praktiseren. Ook vertegenwoordigers van de andere deelnemende scholen kregen zo’n tastbare herinnering aangeboden namens het lan delijk comité Nationale Boomfeestdag dat bebossing van Nederland door de school jeugd op die ene dag in het jaar propa geert. In een beplantingsplan dat door de afdeling Groenvoorziening voor de boom feestdag was uitgestippeld was het woon wagencentrum en de nieuwbouw nabij de brandweerkazerne in Velsen-Zuid opgeno men. In totaal vijftig boompjes van al vrij forse afmetingen gingen hier onder het toeziend oog van gemeentepersoneel de grond in. Het plantwerk van de wethouder was voor de kinderen van de Engelmundus- school, de Prinses Beatrixschool, de Jan Campertschool en de school van het woon wagencentrum het startsein om ook zelf de handen uit de mouwen te steken. Voor het zover was mocht Antje Mandemaker een herinneringsvaantje in ontvangst nemen namens de leerlingen'van de kampschool. De vijf tandartsen die hun plannen via wethouder Witte heel duidelijk aan de ge meente kenbaar hebben gemaakt wachten nu op een reactie van die gemeente. Jong en ambitieus heeft het vijftal de laatste maanden regelmatig aan de bel van het Stadhuis getrokken. Nog deze week zal een gesprek plaatsvinden met de directeur van de dienst Openbare Werken over de bebouwingsmogelijkheden van het stuk grond waar zij hun zinnen op gezet heb ben. Dan gaat de tijd dringen want de vijf tandartsen zijn geenszins van plan langer dan noodzakelijk te wachten met het in praktijk brengen van hun kennis en erva ring. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. „Groen betekent leefbaar heid. Het planten van struiken en vooral bomen getuigt van een vooruitziende blik. Het leven van tijdgenoten en latere generaties wordt erdoor veraangenaamd. Velsen ziet groen als welkom tegenwicht voor de industriële luchtvervuiling bin nen zijn grenzen en doet daarom van harte met het landelijke boomplantfeest mee”. Wethouder H. J. Scheeper zei dit vanmorgen voor het ter hand nemen van de spa in het woonwagencentrum aan de Oude Pontweg waar bij gelegenheid van Boomplantdag 1978 enkele tientallen iepen, esdoorns en abelen de grond in gingen. VELSEN. De VVD afdeling Velsen heeft de definitieve kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. Lijstaanvoerder is fractielei der ir. G. A. Schoonkind. Op de tweede tot en met de vijfde plaats volgen de gemeen teraadsleden mevrouw A. J. P. van Heel, ir. F. G. van Hoek, mevrouw P. H. M. Rootjes en mr. A. B. J. Koch. Achtereenvolgens staan op de zesde tot en met de tiende plaats genoteerd me vrouw F. M. Roskam en de heren W. Geels, H. Mensink, D. A. Visser en A. van Lam- baart. Het raadslid M. Kotte dat zich wel be schikbaar had gesteld voor een nieuwe zittingsperiode, is op een niet verkiesbare plaats terecht gekomen. De WD-fractie in de Velsense raad be staat momenteel uit zes leden. Drabbe zal enkele actuele onderwerpen aan de orde stellen zoals het loon- en arbeidsvoorwaardenbeleid, arbeidsplaat senovereenkomsten en het vraagstuk van de werkgelegenheid. De bijeenkomst zal worden bijgewoond door de bestuurs- en kaderleden van de NVV-afdeling, NKV-centrales, de daarbij aangesloten bonds- en vakafdelingen, de Vrouwenbond NW en de Vrouwenbewe ging van het NKV. De kaderavond begint om acht uur. VELSEN. De afdeling Velsen van D’66 houdt maandag 20 maart een algeme ne ledenvergadering in het Cultureel Cen trum aan het Moerbergplantsoen in IJmui- den. Op de agenda staat onder meer ver meldt de voortgang van de verkiezings campagne. Ook zal een bespreking wor den gewijd aan het gemeenteraadspro- gramma van de partij. Na de pauze zal het kandidaat-Statenlid Dirk van Leeuwen een toelichting geven op het werk van de Provinciale Staten. Van Leeuwen staatnp de vierde plaats van de kandidatenlijst. Er zal volop gelegen heid zijn vragen te stellen of in discussie te gaan. De bijeenkomst begint om half acht ’s avonds. SANTPOORT. In het filiaal van de openbare bibliotheek aan de Wüstelaan in Santpoort is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. Men wist het gebouw binnen te dringen door het forceren van een toiletraampje. In het magazijn is een stalen kast opengebroken en daaruit is een geldbedrag van 300 ontvreemd. agant- :r haar ;r wees ast om- 'an der in de ie voor aadden itNOS- moetee Je peti- rootste orlogse ■de-Ka- •avond, weede- ^S vat creatie 'S-jour- n. „Het mrnaal van het adteke Ie actie Iff. ur, als lereren Garde it won an toch die in le vrij- ff. s) imer is sntrali- waarin tie als heidei le soar- r doel oe een eardde >n. I o:' Dat is dan ook de reden dat zij, vooruit lopende op een definitieve toezegging van de gemeente voor wat betreft grondver- koop en uitvoering van hun plannen, hun ideeën over de praktijkruimte hebben la ten uitwerken. De voorzijde van het ge bouw is geprojecteerd naar de Planeten weg. Bij binnenkomst is er een ruime wachtgelegenheid met een balie waarach ter de administratie zetelt. Ter weerszijden van de centraal gelegen administratie zijn acht behandelkamers. Vijf zijn bedoeld voor de heren tandartsen, twee voor mondhygiënistes. Er is rekening gehouden met werkruimte voor een tandtechnieker en een pauzeruimte voor de circa twintig mensen die in het gebouw hun werkzaam heden zullen verrichten. Voor de jongste jeugd is gedacht aan een kinderspeelruim- te waar zij zich ook in kunnen vermaken als pa of ma onder behandeling zijn. /z Voor zichzelf hebben zij al vastgesteld dat zij uiterlijk 1 mei willen weten wat de mogelijkheden zijn die Velsen te bieden heeft. Als dat niet duidelijk is of niet in overeenstemming met hun plannen ten behoeve van een verantwoorde tand-ge- zondheidszorg dan gaan ze uitkijken naar andere mogelijkheden. Veel problemen zal dat niet opleveren want - en daar zijn ze zelf van overtuigd - de behoefte aan tandartsen is landelijk nog steeds groot. IJMUIDEN. Hoofdbestuurder Frans Drabbe van de Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV) zal donderdagavond 23 maart in gebouw Velserduin in IJmui- den een inleiding houden over het lande lijke vakbondsbeleid. Hij spreekt op uit nodiging van de Kring IJmond van de FNV, die op die avond een kringkaderbij- eenkomst heeft belegd. GEBOREN: D. M. A. ’t Hart-Claessen, z., IJmuiden, N. F. A. Bron-van der Pijl, z. IJmuiden, C. J M. Leeuwens-Bouwman, d., IJmuiden, P. C. van van Gelder-Mandemaker, d., IJmuiden, A. IJMUIDEN. Het Interkerkelijk Christelijk Bejaardenkoor IJmond werkt in volledige bezetting mee aan de paas zangdienst die op 19 maart in de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat wordt gehou den. De speciale dienst, die voor de Nieuwe Kerk een jaarlijkse traditie is, begint om zeven uur ’s avonds. DeBoet VELSEN-NOORD. BIJ EEN AAN RIJDING OP DE KRUISING Rijk de Waalweg-Schulpweg is een 66-jarige inwo ner van Beverwijk ernstig gewond ge raakt. De man stak rond vier uur met zijn fiets de Rijk de Waalweg over, komend vanaf de Schulpweg. Hij werd geschept door een auto, bestuurd door een 27-jarige inwoonster uit Beverwijk, die de fietser niet meer kon ontwijken. Met ernstig hoofdletsel is de man in het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk opgenomen. Naast het toekennen van veel waarde aan de preventieve zorg voor het gebit willen de tandartsen met de maatschap die zij met elkaar aangaan ook bereiken dat de continuïteit van de gebitsbehandeling niet wordt verstoord. In tijd van ziekte of vakantie zullen zij eikaars praktijk waar nemen. De verhouding van het aantal ziekenfondspatiënten ten opzichte van het aantal particuliere patiënten zal in over eenstemming zijn met de bestaande plaat selijke verhouding, hetgeen betekent dat DeBoet Vier van de vijf tandartsen die binnenkort in Velsen in een maatschap hun praktijk willen uitoefenen. In de stoel G. Raaff uit Amsterdam, daarachter van links naar rechts: J. Breetveld uit Heerhugowaard, J. Craane uit Haarlem en K. van Tuijl uit Alphen aan de Rijn. de vestiging van deze artsen soelaas biedt aan een groot aantal ziekenfondspa tiënten. In het Kerbertasiel aan de Heerenduin- weg in IJmuiden bevindt zich sinds een paar dagen een hert dat door een auto is aangereden. Het dier werd met een open breuk van zijn rechterachterpoot overge bracht naar het dierenverblijf waar de gebroken poot in het gips werd gezet. Het valt nog niet met zekerheid te zeggen of het slachtoffer in de omgeving van liefde volle gastvrijheid zal genezen. Dit exemplaar is overigens niet het eer ste dat slachtoffer is geworden van het verkeer op de Heerenduinweg. Vanaf 1 januari zijn niet minder dan zes herten1 aangereden. Vier werden dodelijk ge wond. Eén vluchtte gewond het duinge bied in waar het uit tevoorschijn was gekomen. Van de zijde van de dierenbescherming toont men zich ongerust over de verkeers slachtoffers die allemaal vallen op de Heerenduinweg nabij de tennisbanen. Overwogen wordt een "Verzoek te richten aan het gemeentebestuur waarin wordt aangedrongen op het plaatsen van zoge noemde „wildspiegels”. De ongelukken - Neut-Bellers, z., IJmuiden, D. oFt G Teeling-Polak, d., IJmuiden, F. Haar- Vrouwe, z., IJmuiden, M. J. A. Sneekes- Vermaat, z., IJmuiden, T. B. S. Verwoerd- Meems, d., IJmuiden, L. M. Klanderman- van Dam, z., Haarlem, J. M. Figge-van der Weiden, z., IJmuiden. OVERLEDEN: A. Boogaard, 50 jr., echtgenote van J. W. Siewertsen, IJmuiden, E. Sjardin, 56 jr., echtgenote van J. Klauwers, Santpoort, C. G. Wijker, 74 jr., weduwe van A. Porten gen, IJmuiden, J. Blok, 80 jr., echtgenoot van A. Schol, IJmuiden. Reeds in 1975 had wethouder Th. C. Witte kontakt met verschillende aanko mende tandartsen. Het gebrek aan passen de accommodatie was er toen oorzaak van dat bestaande plannen niet werden uitge voerd. Van gemeentezijde zag men moge lijkheden in het Cultureel Centrum. De gebitartsen dachten daar anders over. Ook met het vijftal waarmee de gemeen te nu in onderhandeling is zijn verschillen de bestaande gebouwen bekeken. Niet één daarvan biedt de mogelijkheden om de plannen van het vijftal gestalte te geven. Daarom zijn de tandartsen met een ont werp gekomen voor de huisvesting van hun „Tandartsen Groepspraktijk Velsen”. Het terrein aan de Planetenweg heeft als bestemming „bijzondere bebouwing”. De praktijkruimte kan daartoe worden gere kend. Toch heeft de gemeente nog geen Ja” gezegd tegen de plannen van het vijftal. Het uitverkoren terrein heeft een totale oppervlakte van circa 4000 vierkante me ter. Van de zijde van de gemeente zou men er de voorkeur aan hebben gegeven ter plaatse flatbouw te realiseren. Op de bega ne grond zouden - naar het idee van de gemeente - de plannen van de tandartsen dan toch kunnen worden uitgevoerd. Voor een dergelijk plan bestaat van de zijde van de artsen helemaal geen belang stelling. Zij willen op eigen grond, baas in eigen huis zijn. Bovendien spreekt het idee van opgeborgen te worden onder de flat bouw hun niet aan mede omdat de voltooi ing van die bouw veel te lang op zich laat wachten. De gegadigden willen zo spoedig gebeuren namelijk uitsluitend ’s nachts. Door het licht van de autokoplampen dat via deze spiegels wordt gereflecteerd schrikt het wild dat zich in de onmiddel lijke nabijheid van de rijweg bevindt en zoekt het veilige duinterrein weer op.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5