neutronenbom- motie niet I Zondagmiddag in Huize Scheijbeeck PETER EGGENHUIZEN EN DICK KUIJS VERZORGEN SHERRYCONCERT J Beverwijk steunde I i] IBM komt in Haarlem, Alkmaar, Utrecht en Amsterdam. Ubent hartelijk welkom in: KOFFIECONCERT Rommelmarkt De Bevers RAAD BEVERWIJK CONTACT MET NIEUWBOUWPLAN „Vogel vreugd” telt 155 leden M. Menist en CPN-fractie stemden tegen 7 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK 1 5 MAART 19 7 8 spoedig moge lijk worden begonnen. a Misschien heeft u al een computer, misschien ook niet. In beide gevallen is het nuttig om kennis te maken met IBM computers, die speciaal werden ontwikkeld voor kleine en middelgrote bedrijven. Computers die voor u veel problemen kunnen oplossen. Op administratief gebied en/of bij de bedrijfsrapportering. Voor een prijs die u zal meevallen of zelfs verbazen: IBM heeft voor u een echte, volwassen computer vanaf f 50.000,- (koop). Specialisten van IBM’s divisie Informatieverwerking willen u graag demonstreren dat het inschakelen van een computer in de bedrijfsvoering geen heksentoer meer is. Om het u gemakkelijk te maken, komt IBM bij u in de buurt. Als u onderstaande gegevens in uw agenda noteert, is dat wellicht een stap naar een nóg efficiëntere toekomst. U bent gedurende de gehele dag, of op genoemde avonden, welkom, maar mocht u een bepaalde tijd willen afspreken, dan kunt u bellen met ons verkoopkantoor te Amsterdam, tel. 020-5135834. Mej. Maitimo zal graag de tijd voor u vastleggen. uur, in Bar Bistro Den Hommel, Pijperlaan 1. Amsterdam, dinsdag 4 april 09.00 -17.00 uur 19.00 - 21.00 uur, woensdag 5 april 09.00 -17.00 uur 19.00 - 21.00 uur, donderdag 6 april 09.00 -17.00 uur 19.00 - 21.00 uur, in Hotel Ibis, Schipholweg 181. w 0 EN S D A G (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeenteraad liet er dinsdagavond geen twij- Haarlem, dinsdag 21 maart 09.00 - 17.00 uur, Utrecht, donderdag 23 maart 09.00 -17.00 bij Haarlem Bowling, Orionweg 400. Alkmaar, woensdag 22 maart 09.00 -17.00 uur, in Rest. Koekenbier, Kennemerstraat- weg 16. iel over bestaan erg tevreden te zijn met het nieuwbouwplan van de open speelplaats aan de Munnikenweide. De voorgeschiedenis van deze speelplaats was lang en hevig en heeft een zekere spanning teweeg gebracht in de verhoudingen tussen de Beverwijkse Speel tuincentrale en de gemeente. De raad keurde gisteravond een krediet goed van ruim 81.000 duizend gulden. Met de aanleg van de speel plaats zal zo spoedig mogelijk worden begonnen. Snel met aanleg speeltuin Munnikenweide beginnen Hier komt de nieuwe speelplaats op donderdag geprikt (ADVERTENTIE) Heren ondernemers wilt u even i Peter Eggenhuizen (links) en Dick Kuijs. een datum inuw agenda schrijven? HEEMSKERK. Zondagmorgen half twaalf is er in de Jansheeren weer een koffieconcert, dat gratis toegankelijk is. De werkgroep muziek heeft ditmaal het concerti-grosso in d op. 3 van Pieter Hel- lendaal uitgekozen. Het laatste deel van dit concert is bekend geworden als de herken ningsmelodie van „Openbaar Kunstbezit”. Overigens meende hij dat het monniken werk, dat is verricht om zover te komen Wethouder Bodewes had voor deze han delwijze dinsdagavond weinig waarde ring. „Ik zal het bestuur van de Centrale hier beslist over aanspreken. Ik vind het royement beslist niet democratisch". De gemeente lanceerde een eigen speel- luinplan dat uitging van een moderne, eenvoudige open speelplaats. De bewoners hadden alle waardering voor dat ontwerp en ook de raadscommissie jeugdzaken kon zich achter het gemeentelijk idee scharen. Binnen het bestuur van de Centrale was één bestuurslid dat ook die richting uit ging en tot overmaat van ramp besloten de overige bestuursleden dit lid te royeren. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Met uitzondering van de CPN-fractie en de socialist M. Menist is de gemeenteraad gisteravond akkoord gegaan met het collegevoorstel om de wekelijkse koopavond op donderdag in te stellen. Zowel de CPN als de socialist zagen voor de middenstanders en het win kelpersoneel alleen maar nadelen. Wethouder F. Kaebisch jr. voelde zich niet geroepen een „harde” verdediging te voeren, want de invoering van de koop avond is een in de nieuwe Winkelsluitings wet opgenomen verplichte maatregel ,en de raad kanz alleen kiezen of men de donderdagavond of de vrijdagavond tot koopavond wil bestempelen. Menist vond het een zaak die eigenlijk thuishoort in 1877. „Het personeel in de winkel zal langer moeten werken en dit terwijl het publiek tegenwoordig alle tijd Koopavond door raad Het sherryconcert van Peter Eggenhui zen en Dick Kuijs begint zondagmiddag om 15.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij reisbureau Lisonne Lindeman aan de Moensstraat in Beverwijk, bij de firma Nico Mijnen aan de Voorstraat in Wijk aan Zee, bij reisbureau Orion aan hef Burg. Nielenplein in Heemskerk en bij de WV's in Castricum en IJmuiden. De toegangs prijs bedraagt ƒ3,50, waarbij een glas sherry is inbegrepen Hoewel het college had voorgesteld de motie voor kennisgeving aan te nemen omdat het probleem betrof dat naar de mening van B. en W. behoort tot de compe tentie van parlement, regering en politieke partijen, bleek de CPN het daarmee niet eens. Volgens woordvoerder Berghuis is de neutronenbom wel degelijk een zaak waarmee ook een gemeentebestuur zich moet bezig houden. De PvdA sloot zich aan bij het verzoek, toch adhesie aan de motie te betuigen. heeft om lekker rustig te kunnen win kelen”. CPN-fractievoorzitter C. Berghuis ver telde dat hij kleine winkeliertjes had ge sproken, die ja tegen de koopavond heb ben gezegd omdat „ze bang zijn anders aan de concurrentie ten onder te gaan”. In het rekensommetje van Berghuis kreeg de middenstander straks te maken met hogere personeelskosten en vaste las ten, „terwijl de koopkracht van het pu bliek niet groter zal worden”. Voor het begin van de vergadering kreeg de gemeenteraad een brief onder ogen van de Kamer van Koophandel, waarin men de raad op het nippertje verzocht een plaatse lijke bepaling goed te keuren die inhield dat, wanneer Koninginnedag op een don derdag zou vallen, de koopavond naar de vrijdagavond werd verschoven. Mevrouw Albrecht (PvdA) en Berghuis (CPN) vroe gen zich af of over dit verzoek overleg was BEVERWIJK. Ondanks verwoede- pogin gen van het college om discussies over niet-gemeentelijke zaken zoveel mogelijk buiten de deuren van de raadszaal te houden, kwam de landspolitiek gister avond in de Beverwijkse raad toch weer even om de hoek kijken. Aanleiding vormde de ter ondersteuning naar onder meer Beverwijk gestuurde motie van de gemeente Hoensbroek, waarin deze zich keert tegen de neutronenbom. dat er met de aanleg van de nieuwe speel plaats begonnen kan worden, door de con troverse tussen de gemeente en de Centra le wat wordt overschaduwd. Hij beloofde in de nabije toekomst met een nota te komen waarin het speeltuinbeleid uitvoe rig uit de doeken zal worden gedaan. „Maar het zal beslist geen zaak van een paar weken worden”. Daar had de raad vrede mee. De diverse fracties hoopten dat de be trokkenheid van de bewoners bij de nieuwe speelplaats zover zou gaan, dat de omwonenden een oogje in het zeil zouden houden om vernielingen te voorkomen. Jammer vond men het dat de aanleg van de speelplaats door het conflict tussen gemeente en Centrale een wrang tintje meekreeg. Mevrouw Buurda van het CDA sprak de wens uit, dat de Centrale, voor welker werk men veel waardering kan opbrengen, haar bijdrage aan het functio neren van de speelplaats speeltuin niet zou willen onthouden en betrokken blijft bij de aanleg van de speelplaats. BEVERWIJK. Het jeugdtamboer- en majorettenkorps „De Bevers” gaat in de garage van Buur aan de Heemskerkweg op zaterdag 15 april een rommelmarkt houden. Wie spullen voor de markt heeft, kan een telefoontje plegen met de heer. Homminga (39565) en de voorwerpen wor den bij u thuis opgehaald Het college van B. en W. wilde een proef Riemen met een alternatieve, moderne speeltuin c.q. speelplaats. De gemeente raad ging indertijd hiermee akkoord en zowel in het Stadskantoor als binnen de gelederen van de Speeltuincentrale toog men aan de slag om ontwerpen van een moderne speeltuin te maken. Maar, zo bleek uit gesprekken tussen de beide part ners, er bleken verschillen van inzicht te bestaan omtrent het meest wenselijke en financieel haalbare met betrekking tot de speeltuin Munnikenweide die zou moeten worden opgeknapt. Het bestuur van de Centrale wilde bijvoorbeeld een toezicht houder op full-time basis, houten in plaats van ijzeren speelwerktuigen en een ge bouwtje voor de beheerder. Deze visie strookte niet met die van de gemeente in casu het college, waarin wethouder Cees Bodewes de kwestie van de speeltuin in zijn portefeuille heeft. De weigerachtige houding van de gemeente om een speeltuin aan te leggen, zoals de Centrale die had gedacht, betekent nog niet dat in de toe komst eenzelfde beleid ten aanzien van de overige vijf Beverwijkse speeltuinen zal worden gevolgd. CDA-fractievoorzitter Schipperus be keek het iets genuanceerder. Enerzijds vond hij de argumenten van het college steekhoudend genoeg om met het voorstel, de motie voor kennisgeving aan te nemen, akkoord te gaan, maar anderzijds achtte ook hij een scherp protest tegen de neutro nenbom wel op z’n plaats. Daartoe uitge nodigd door de CPN zal het CDA een petitie opstellen tegen de neutronenbom, die dan door raadsleden op persoonlijke titel kan worden getekend. Nadat de PPR zich bij CPN/PvdA en de VVD zich bij het standpunt van het CDA had aangesloten, werd de adhesiebetuiging met acht stem men voor door de Beverwijkse raad afge wezen. bekenden meer. Het programma omvat onder meer een sonate voor klarinet en piano van Brahms, twee delen uit een klarinet-concert van Weber en een noctur ne van Fauré voor piano. De 21-jarige Peter Eggenhuizen studeert sinds ’76 bij Piet Honingh aan het Swee- linckconservatorium te Amsterdam. Naast het orkestwerk doet deze klarinet tist ook veel aan kamermuziek. Tevens is hij eerste klarinettist van het professionele ASKO-ensemble. Met een jaar of drie hoopt Peter Eggenhuizen zijn solo-acte te behalen. Eveneens aan het Sweelinckconservato- rium, maar dan sedert ’75, studeert de Beverwijkse stadsbeiaardier Dick Kuijs. Zijn leermeesteres is Daniëlle Dechenne, lid van het bekende Guarneri-trio met Her man Krebbers en haar man Jean Decroos. Behalve op begeleidingsgebied is Dick Kuijs ook actief als arrangeur in de lichte muziek. Samen met Peter Eggenhuizen is hij lid van een kwartet dat onder leiding van basklarinettist Harry Sparnaay, uit sluitend moderne muziek ten gehore brengt. Op stapel staat een serie van tien concerten in België. aan de Munnikenweide waar de bewoners zo reikhalzend naar uitzien. BEVERWIJK. De volièrevereni- ging „Vogelvreugd” is tevreden over de verenigingsactiviteiten in 1977. De 150 leden en 15 jeugdleden bezochten veel vuldig de ruilbeurzen, die zijn uitge groeid tot een ontmoetingscentrum van eerste orde. Door een gebrek aan keur meesters was in de vereniging de idee ontstaan om de tentoonstellingen met een of twee andere verenigingen te doen houden, maar nadat het plan was uitgewerkt, was Vogelvreugd toch niet helemaal tevreden over de expositie. De volièrevereniging houdt op donder dagavond 16 maart de jaarvergadering in café Sport aan de Alkmaarseweg. Aanvang 20 uur. De heren Schinkel en Van Wijk stellen zich bij de bestuurs verkiezing niet herkiesbaar. Kandida ten voor de functies zijn de heren Dob belaar, De Jong en Van Balen. gevoerd met de werknemers. Wethouder Kaebisch jr. deelde mee, dat het college besloten had het verzoek van de Kamer van Koophandel buiten de verordening te houden en daarmee kon de raad in stemmen I BEVERWIJK. Onder auspiciën van de Stichting Theater Beverwijk wordt zondag 19 maart een sherryconcert in Hui ze Scheijbeeck verzorgd door Peter Eg genhuizen (klarinet) en Dick Kuijs (piano). Er kan gesproken worden van een „thuisconcert”, want beide muzikanten zijn uit deze regio afkomstig en zijn in het Beverwijkse muziekleven allang geen on- (Van een onzer verslaggeefsters)

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7