Hockeyploeg afgereisd naar WK in Argentinië MAARTEN SIKKING IN TOPCONDITIE toto-lotto Van der Gevel in dubbelrol Van Beusekom uitgeschakeld 'vdA houdt motie etaald voetbal aan Zondag „Head of the River Rustige inwerktijd voor jong bestuur 'eofcUIM 10.000 ADHESIEBETUIGINGEN VOOR ACTIE iram en Freek kondigen ationale boycotdag af (Van onze sportredactie) |sportpuntiq J Wie z’n sport serieus neemt, neemt Midalgan Sport. PARADE (de zachtere vieux) Mansveld, Lerby en Peters kregen zware straffen Midalgan Sport.Voor warme soepele spieren en betere sportprestaties. ■V| Ie A 19, bij Nog jaar bij DCO In het piepkleine plaatsje Vaesrade, Placht een Pa gaarne pootje te baden, Waarbij hij dan zat, Op de rand van het bad, En dan pakte die Pa een Parade. Spel vreugde 31 MAART 19 7 8 SPORT l fa BAGA nederlaag tegen Corin Doe mee aan de limerick- wedstrijd. ikte Wat is Midalgan Sport? Midalgan Sport is een vloeibaar liniment, dat speciaal voor aktieve sporters en trimmers is ontwikkeld. AMSTERDAM. Bram en Freek gaan door met hun actie om het Nederlands elftal ervan te weerhouden deel te nemen aan het toernooi an het wereldkampioenschap voetbal in Argentinië. De reacties, waaronder meer dan 10.000 adhesiebetuigingen, hebben het cabaret- uo doen besluiten een reeks van nieuwe activiteiten te ontplooien. Wat doet Midalgan Sport? Op de plaats waar Midalgan Sport wordt opgebracht, gaat de huid prettig gloeien, waarna de warmte snel door trekt naar de spieren, die daardoor lekker soepel worden. Zodat je sneller loskomt, betere sportprestaties levert èn minder kans op blessures hebt. Hoe wordt Midalgan Sport gebruikt? Midalgan Sport hoeft maar licht opgebracht te worden. En omdat Midalgan Sport vloeibaar is, kun je het snel, licht inmasseren. Midalgan Sport is dus ideaal voor de warming-up, na sportmassage èn bij het aftrainen. 30 -R I J D A G 17 (ADVERTENTIE) i I (Van een speciale verslaggever) I UI ig- (Van onze sportredactie) u (ADVERTENTIE) SS 8000.- alder. Hegeman van Telstar kreeg één wed strijd onvoorwaardelijk en een boete van ƒ75. In de categorie jeugdspelers liep de Volendammer Molenaar één wedstrijd on voorwaardelijk op. Kraay jr. (AZ) kwam er af met een boeking. De boycotactie heeft overigens weinig invloed op de publieke opinie. Volgens de uitslag van een enquête vindt slechts 29 procent van het Nederlandse volk, dat Oranje niet aan het WK-toernooi moet deelnemen. setime O.a. me ;n (poule B) met 5-0 gewonnen van Dene- Zaterdag en zondag is in het bad De 'elle in Drachten de drielandenwedstrijd 3UW all issen juniorenploegen (tot en met 15 jaar) m Nederland, Italië en de Sovjet-Unie. [eraan doen onder anderen mee Monique lildschut en Ria Willemse (beiden Njord 9) en Gerard de Kort van HPC. Het staat vrijwel vast dat Martin Jol (FC elen. In het Europees kampioenschap squash Amstelveen hebben de Nederlandse he- Een hockeydoelman is een geïsoleerde figuur, die aanmerkelijk minder aan de bal komt dan zijn voetbalcollega. Hij stopt schoten, trapt er een handvol het veld weer in of over de zijlijnen, pusht na een stop de bal naar de stick van een medespeler, maar van uitgooien of meespelen is geen sprake. En, tot overmaat van „ramp” is hij beperkt in zijn bewegingsvrijheid vanwe ge zijn protection: zware legguards (klom pen), dikke handschoenen en gezichtsmas- ker. Ergo, weinig spelvreugde. „Klopt”, beaamt de Breukelense „vee houder”. „Als een speler nerveus is, loopt hij dat binnen de minuut weg, maar een keeper kan zijn energie nooit kwijt. Dat wil zeggen, lichamelijk niet. Geestelijk kan je kapot van het veld komen, ook al heb je maar twee ballen gehad. Dat is namelijk het grootste probleem van een doelman. Je moet fysiek in optimale conditie zijn om psychisch bestand te zijn tegen de druk. Je staat er maar, moet met je gedachten ze ventig minuten lang bij de wedstrijd zijn om als die ene bal komt, ook alert te kunnen reageren. Je begrijpt dat je in dat werk weinig spelvreugde kan ontdekken, maar ik vind wel dat je na afloop erg veel terugkrijgt als je het goed hebt gedaan en er gewonnen is”. Maarten Sikking, de sluitpost van het Nederlands hockeyteam dat dinsdag aan de vierde editie van de strijd om de World Cup begint, heeft met 89 interlands op zijn conto, recht van spreken. Hij is, zoals dat zo mooi heet, een „oude rot in het vak”, een routinier, die in Montreal de officieuze titel „minst gepasseerde keeper” kreeg toebedeeld en tevens al enkele malen in het world-team” werd gekozen. Sikking, net dertig Jaar, gaat in hockey land door als een „eigenheimer”, een man die zijn eigen weg uitstippelt en volgt. Zestien jaar geleden zette zijn gymnas tiekleraar in Eindhoven hem in het hok van 3.66 x 2.14 meter, omdat hij in dat „vak” meer mogelijkheden had dan als aanvallende en scorende middenvelder in het jeugdteam van zijn geliefde voetbal club Tivoh. De jonge scholier belandde bij tweedeklasser Racing, de club waar ook - o, toeval - Pierre Hermans zijn eerste doel- verdcdigende hockeyschreden zette. Via het topteam belandde hij m het zesde van HTTC, kwam in het nationale jeugdteam en debuteerde in Jong Oranje als doelman van HTTC 2, omdat hij collega Kool nog niet uit de eerste formatie kon krijgen. Na de Olympische Spelen van Mexico 1968 werd Sikking toegevoegd aan de selectie van het Nederlands elftal, waar hij moest opboksen tegen Joost Boks en Aart Bredero. Twee maal keek hij vanaf de reservebank toe, maar, reconstrueert hij zelf: „In 1970 speelden we in Brussel om het Europees kampioenschap. Dat toer nooi beschouw ik zelf als de grote door braak, terwijl we met het winnen van de World Cup te Amstelveen het hockey on der de massa brachten”. Duizenden in het Wagenerstadion te Amstelveen en een handvol miljoenen aan de kijkkast, herinneren zich nog Go vin ders strafbal naar Sikkings „zwakke” lin kerhand en de succesvolle duik, waardoor Coen Kranenburg, Paul Litjens, Ties Krui- ze en Bart Taminiau de titel binnen kon den pushen. Een groots moment. Sikking: „Een hoogtepunt in mijn carriè re, die ik toen afsloot. Mooier kon het niet. Niet meer zo keihard trainen, geen centra le bijeenkomsten en ’s winters lekker naar de wintersport. Ik was geestelijk helemaal op, wilde voorlopig geen bal meer zien”. AMSTERDAM. Van de koortsige spanning die vorig jaar al vroeg in het seizoen de nationale roeiwereld beheer ste, is op dit moment geen sprake. Vlak voor het begin van het nationale wed- strijdgebeuren, bleek op alle fronten een interne strubbelingen verdeelde Nereus in het totaalklassement over vier afstanden bijna het nakijken. Om Orca hierdoor nu direct tot de grote favorieten te rekenen, zou te ver voeren, zeker tegen de achter grond van het feit dat ze met name op de langste afstand afgelopen zondag nog te kort kwamen. heden worden verkregen, eventueel den hersteld”. men dan in Montreal, waarbij we dan ook nog het grote voordeel hebben dat Van Heumen al zijn spelers kan inzetten. De kracht van ons team is zowel in de lengte als in de breedte gegroeid. j garan- m beurt, •rde wa- d blijven 15 Ier t. Porta w Karaat net staat vrijwel vast dat Martin Jol (FC ickman en Haag) volgend seizoen voor Ajax gaat rans o a BREUKELEN-BCENOS AIRES. Het heeft natuurlijk alles te maken met zijn eigen instelling, z’n zelfvertrouwen, als hij strijdbaar opmerkt: „We moeten over tuigd zijn van eigen kunnen en niet altijd praten over geluk. Kijk naar de Westduit- sers, zij gaan er vanuit dat ze de besten zijn. Die vorm van arrogantie missen wij en dat breekt ons op”. MR UDO SUERMONDT .afgetreden bondsvoorzitter. MAARTEN SIKKING: .afzien op de Blinkert. W CARA won van Stenzel maar leed een gevoeli- B AGA nederlaag tegen Corin 4750 2500 7000 .6750 .12500 6950 7500 ...6750 6000 6500 8000 4000 3750 1750 1500 12500 .12000 .11000 6000 6000 5200 3000 8500 9750 7500 8750 7000 7500 7500 8000.' 8000.’ 8000.- 4750.- 3250.' 2000. 1500. 2000. bracht. Een deel van de opbrengst van de plaat komt ten goede aan de Aktie Argen tinië. Het gaat om een bedrag van 35.000. Gezien het succes van „Bloed aan de paal" hebben Bram en Freek besloten nog eens zes voorstellingen te geven. Op 29 maart komt Neerlands Hoop in Haarlem. In een tweede brief vragen Bram en Freek nu de voetbalbond gezien de reactie op het boycotinitiatief of de KNVB zich van tevoren wil uitspreken over zijn hou ding tijdens officiële gelegenheden, zoals de openingsceremonie en de slotbijeen komst. „Bent u bereid de FIFA, het organi satiecomité en de bonden van de deelne mende landen van tevoren met redenen omkleed hiervan op de hoogte te stellen?”, aldus de brief. Lichamelijk topfit en daarom tweemaal per week nadrukkelijk aanwezig geweest bij Kees Koppelaars conditietrainingen. Sikking: „In Montreal hebben we bemerkt dat we door Nieuw-Zeeland en Pakistan zijn geklopt op uithoudingsvermogen. We zaten fysiek stuk, zodat we nu hebben gevraagd om veel trainingsarbeid, waarbij ook krachttraining. Dat is door de bond ingewilligd”. Ter herinnering: de zestien geselecteer den trainden ’s maandags op de sintelbaan in Utrecht, kwamen donderdags van twee tot vijf bijeen op het Utrechtse kunstgras van Kampong of het natuurgras van SCHC te Bilthoven en ’s zaterdags om tien uur werd door de bossen rond het KNVB- centrum te Austerlitz gehold of werd er gebuffeld en afgezien op de dreigende zandvlakte van De Blinkert bij Kraantje Lek. Ter afsluiting - of opening van de week - werd vanaf 15 januari in 14 wed strijden naar de juiste formatie gezocht. Bram en Freek hebben vrijdag 28 april uitgeroepen tot een internationale boycot- dag. Op die dag zullen aan de KNVB de lijsten met handtekeningen worden over handigd. Om aan te tonen dat de actie niet tegen voetbal maar tegen een politiek regi me is gericht, zal voorts een demonstra tieve voetbalwedstrijd worden georgani seerd. Op 1 mei houdt het cabaretduo in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy, een landelijke bijeenkomst, die in het teken van amusement en informatie komt te staan. Van het programma „Bloed aan de paal”, waarvan tien voorstellingen zijn ge houden die door ruim 8000 mensen zijn bezocht, is een grammofoonplaat uitge- Schuckink-Kool, de opvolger van de in de achterliggende jaren op ieder facet van het roeibestel nadrukkelijk zijn stempel drukkende bondsvoorzitter Suermondt, hierover: „Het is goed dat ons jonge be stuur door de omstandigheden een rustige inwerktijd wordt gegund. Dit jaar ligt de KNRB geen zware taak te wachten in de vorm van de organisatie van bijvoorbeeld een WK. Daardoor kunnen we ons op een Nereus, met o.a. Boeschoten en Van der Horst aan boord en voorgeslagen door de deze winter voortdurend bij Aegir in Gro ningen stage lopende Oudt, zal op de 8 km meer rekening moeten houden met de stayers van datzelfde Aegir (met o.a. Bock en Vos), en bovenal met het sterk opko mende Nijmeegse Phocas. De laatsten, voorgeslagen door Bosman en Horstink, die overigens op de laatste WK in combina tie met Bock en Vos in de vier-zonder- stuurman de show stalen, zijn ongetwij feld de grootste kanshebbers. Wanneer de kronkelige Amstel de condi- tioneel-sterke en compact varende Nijme- genaren niet te veel stuurproblemen zal opleveren, kan de verder uit talentrijke senior-A en lichte roeiers bestaande ploeg een eerste Head-overwinning kunnen behalen. De functiewisselingen binnen de roei- bond ten spijt, zal zondag tussen Ouder kerk en Amsterdam traditiegetrouw het wedstrijdseizoen worden geopend met de Head of the River. Strikt genomen is deze lange-afstandsrace in 1973 zijn predikaat van openingsklassieker kwijtgeraakt aar. de inmiddels tot een topevenement uitge groeide Heineken-vierkamp. Deze door het Amsterdamse Nereus georganiseerde wedstrijd werd afgelopen weekeinde door de Amsterdammers zelf gewonnen. De wijze waarop dit gebeurde echter biedt de club weinig garantie op herhaling van het succes komende zondag Het Utrechtse Orca, nota bene een twee- ruim front, zowel op de breedtesportrals op dejaarscombinatie, gaf het weer eens door het toproeien bezinnen”. „Twee zaken krijgen hierbij onze bijzon dere aandacht. Binnen de organisatie van de bond staan circa twintig, vaak los van elkaar opererende commissies. Deze sterk gedecentraliseerde opzet, die op zich niet DEN HAAG. De PvdA-fractie in de Tweede Kamer heeft de door haar bij het CRM- legrotingsdebat ingediende motie over het niet-uitkeren van 2,5 miljoen voor de ezondmaking van het betaalde voetbal, tot nader datum aangehouden. Mevrouw Siepie angedijk-De Jong zei eerst te willen wachten tot het door minister Gardeniers «gezegde overleg met de betrokkenen heeft plaatsgevonden. Op grond van de «uitaten van deze „gedachtenwisseling” zal de PvdA uitmaken of de motie alsnog moet 'orden ingediend. De socialisten willen het betaalde voetbal pas in het bezit stellen van financiële liddelen als voldaan is aan een aantal voorwaarden. Zo moeten de clubs volledige penheid van (financiële) zaken geven, zal er nog dit jaar een cao voor betaalde oetballers en trainers moeten worden gerealiseerd en dient er, evenéens voor het eind an 1978, een betere medische en maatschappelijke begeleiding van de betaalde oetballer te komen. uit een doelbewust beleid is voortgeko men, maar min of meer spontaan is gegroeid, belemmert de coördinatie bin nen de bond enorm. Ik beschouw het dan ook als mijn eerste taak de interne struc tuur van de KNRB in zodanige vorm te wat afwachtende houding te bestaan. Or- gieten, dat goede communicatiemogelijk- ganisatorisch valt er na de in ieder geval heden worden verkregen, eventueel wor- vanuit eigen gelederen bejubelde wereld kampioenschappen op de Bosbaan, dit jaar weinig aan de weg te timmeren. Het opknappen van de routineklussen kan dan ook zonder zorg aan het op de belang rijkste plaatsen nieuwbakken roeibonds- bestuur worden overgelaten. Zand 02201 irkoop 18.751 /155Ö1 9 751 f 9.25tf 10.2501 f 147501 f 9 6sL f 89501 Een lijvig programma voor pur sang amateurs. Sikking: „Het beklimmen van De Blinkert is een zelfoverwinning". Kop pelaar: „Je wordt er mentaal ijzersterk van”. Pierre Hermans, de tweede doelman van Oranje: „Je weet waarom je het doet, je bent gericht bezig, de voldoening is des te groter”. Sikking: „Toen het voorstel werd gedaan om op de donderdagmidda gen te gaan trainen, stuitte dat op verzet. Dat was een revolutionaire stap binnen de hockeybond. Wij werken nagenoeg alle maal en er midden in de week een hele middag uitstappen, leek onmogelijk. Iedereen kon het ten slotte regelen, zodat we tot deze zeer unieke situatie zijn geko men. Dank zij het uitgekiende, maar zware programma, kan je zeggen dat we conditi oneel inderdaad beter beslagen ten ijs ko- DEN HAAG. Lotto 10, van het afgelopt weekeinde, heeft één winnaar van de hoofd prijs, die een half miljoen gulden netto ont vangt. In de toto was het aantal prijswinnaars groter. Dertien mensen delen de hoofdprijs en ontvangen elk, bruto, ruim 14.500 gulden. LOTTO 10: Prijzenbedrag 1.863.408,88 gul den bij een inleg van 3.667.101 gulden. De prijzen zijn als volgt verdeeld- eerste prijs: een winnaar, bruto ƒ666.666.67; tweede prijs: 11 winnaars, bruto ƒ15.835,20; derde prijs: 254 winnaars, bruto 1 028,60; vierde prijs: 10842 winnaars, ƒ32,10; vijfde prijs: 12058 winnaars, ƒ28,80. TOTO 10: De inleg was 681 124 gulden de prijzenpot bedraagt 383.088,95 gulden. De prijzen zijn, eerste prijs: 13 winnaars, bruto 14.536,00, tweede prijs: 233 winnaars, ƒ347,10; derde prijs: 2306 winnaars, ƒ49,10. DEN HAAG. De tuchtcommissie van de KNVB heeft deze week volop werk gehad. Tegen niet minder dan 28 spelers diende corrigerend te worden opgetreden. Daarbij waren twaalf a-spelers betrok ken. De Feyenoord-speler Aad Mansveld en de Ajacied Sören Lerby kregen elk twee wedstrijden onvoorwaardelijk. Mansveld moet bovendien voor de ruwe wijze, waarop hij Hovenkamp (AZ’67) on deruithaalde, tweehonderdvijftig gulden boete betalen. Lerby komt er af met hon derd gulden. Jan Peters houdt aan het duel tegen Feyenoord één wedstrijd on voorwaardelijk en één voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar over plus een boete van 250,-. LONDEN. Joke van Beusekom heeft gisteren de vierde ronde van de All Eng.» land-badmintonkampioenschappen be reikt door de Deense Pia Nielsen met 11-7, 11-10 te verslaan. In de kwart-finales moest zij het echter afleggen tegen de Japanse Saori Kondo (11-9, 7-11, 2-11). arken. Vervolgens versloegen ze Italië l. Alpen iet dezelfde cijfers. Het damesteam start- □i-Camf i in poule B met een nederlaag van 0-3 gen Ierland. a. licht Het nationale dames-volleybalteam 1 gsvo eeft gisteren in Palma de eerste wedstrijd nodella |SroeP 2 van het toernooi om de Lentebe- er tegen Oostenrijk met 3-0 gewonnen. iDe Italiaan Guiseppe Saronni is win- U aar geworden van de wielerwedstrijd ireno-Adriatico. mo I Na twee ronden heeft het damtoernooi typ n het nationaal kampioenschap vier lei- >rs: Jansen, De Boer, Bastiaanneten Van alten met 3 punten. Peter Ressel mag van Anderlecht op 1 SS vinApril naar de VS vertrekken om geduren- ie vijf maanden voor de San Francisco irthquakes te gaan spelen. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Het bestuur van de twee- de-klasser DCO en trainer Jan van der Gevel zijn overeengekomen het contract met één jaar te verlengen. Momenteel is Van der Gevel aan zijn vijfde seizoen bij DCO bezig. Verder zal hij met ingang van het volgend seizoen zoals bekend jeugdtrainer bij Telstar worden als opvol ger van Kees Kick, wiens contract aan het eind van het seizoen zal worden opgezegd. Éen dubbele functie dus voor Van der Gevel die deze beslissing als volgt moti veert: „Ik zie straks geen problemen, te meer omdat er steeds meer sprake van is dat het betaalde voetbal van de zondag naar de zaterdag zal verhuizen. Trainin gen geven is mijn hoofdberoep. Vandaar deze combinatie” Zegt secretaris Dick Doornebosch van DCO: „Na overleg en op aandrang van de spelersgroep hebben we besloten het contract met Van der Gevel met een jaar te verlengen. Over de aanpak van zijn trainingsarbeid zijn we tevreden”. IDe Russische wereldkampioen Karpov I Spasski zijn samen winnaar geworden kn het internationale schaaktoernooi in legoslavië. Jan Timman die in zijn laat- B partij tegen de Amerikaan Byrne remi- tspeelde, werd derde met één punt ach- fctand op de winnaars. |Na twee ronden in de strijd om het iiropees biljartkampioenschap 71/2 in i traatsburg zijn drie spelers ongeslagen: ieter Müller, Francis Connesson en ’--- laus Hose. Van der Smissen staat vijfde. f 2600 cht k «Maar ftsgati lli

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 31