Huisorkest n ïr IJmuiden gevelstenen steenstrippen en handgevormde stenen y Zaterdag drie 11 bazars in burgerlijke stand O Hef voorjaar temt. Ënhoe? Hef deiueiwsteenlevMe Salo pet fi. AAet de mooiste en aardigste broefcatEn ao zdfö wet dchoentie^. fcmTnaarKiken.BiiBoefie voor kinderen tot lajaar. A SRte Tejater Sri Lankaproject laat de kinderen op school zien hoe de Ceylonnezen leven 'i Ml ■limiÈMiit Film in de Brulboei Koken op de tentoonstelling over Sri Lanka Buurthuis zoekt bakker of kok voor de bakgroep Sterilisatie gespreksonderwerp in Vrouwencafé WSIKBTiu .IE; v, R I J D A G 17 MAART Hout- en Bouwmaterialen I LI Harmenjansweg 19 oude Groenmarkt 2 Achter de BaVo.M.32 5792 Haarlem. Ir VELSEN „Don Quishocking” geeft try-out 19 7 8 mmel, fan J GROTE SORTERING TRIPLEX I w 147 LEM GEFINEERDE WANDPLATEN SCHROOTJES ENZ... Openingstijden: dagelijks van 7.00-17.00 uur zaterdags van 8.00-12.00 uur De Sri Lankaweek in Velsen krijgt ook op de lagere scholen alle aandacht. Dit gebeurt door middel van een Sri Lankaprojectje dat door het onderwijzersechtpaar Ruud en Ine ke Mulder is opgezet. Ruud Mulder, die zit ting heeft in de jumelagecommissie, is vorige zomer met zijn vrouw op het eiland Sri Lanka geweest. Tijdens dat bezoek hebben zij dia’s gemaakt, geluiden opgenomen en met dit materiaal is een serie in elkaar gezet die nu op een groot aantal scholen wordt vertoond. Bij deze serie horen lesbrieven voor de verschillende klassen, waarin op- drachtjes om de verkregen informatie te verwerken. Vijfentwintig Velsense scholen doen aan dit project mee. Donderdag en vandaag is een echt Ceylonees hapje voor alle betrokken leerlingen een feestelijke af sluiting van dat project geweest. ■ar* X- Het jaarboek van het World Wildlife Fund, samengesteld door talloze internationale deskundigen van wereldfaam. Vele illustraties,alle in kleur Interessant kijken leesboek over de bedreigde diersoorten. SPECIALE PRIJS F. 19.50 Nalapril F2Z50 IJMOND (ADVERTENTIES) KEUR b.v (ADVERTENTIE) ■a; De diaseries laten de kinderen hier kennis maken met Tel. 023-310612-310214 Dia’s en lesbrieven laten de kinderen ook zien hoe anders bijvoorbeeld het vissen verloopt, hoe belangrijk de kokosnoot is voor de Ceylonnezen, wat er allemaal van wordt gemaakt. De godsdiensten van het eiland worden behandeld, de aardrijkskunde en vooral na tuurlijk de geschiedenis waarin de Verenigde Oostindi- sche Compagnie zo’n belangrijke rol speelt. het dagelijks leven op het eiland Sri Lanka. „Je moet”, zegt Ruud Mulder die zelf les geeft op de Pleiaden- school, „de reacties van de kinderen niet over schatten, al vinden ze het leuk om te zien.” „Je bereikt wel dat de kinderen begrijpen dat de mensen op Sri Lanka heel anders leven”, aldus Ineke Mulder, onderwijzeres op de F. J. Ossendorpschool, „ze begrijpen dat het leven daar minder beschermd is, meer moeilijkheden oplevert. De kleintjes vinden het bijvoorbeeld vaak zielig. De hogere klassen zien goed in dat wat daar gebeurt echt is. Ze voelen wel aan dat het anders is, die armoede en honger, dat leven op het bestaansminimum en ze begrijpen ook wel dat je niet alleen helpt door de spaarpot om te keren.” „Maar je zit snel op het politieke vlak en dat is moeilijk”, zegt Ruud, „bijvoorbeeld wanneer je gaat praten over het kopen van derde-wereldproducten.” Een klein stukje van het dagelijks leven op Sri Lanka werd gisteren en vandaag in al die Velsense scholen even werkelijkheid toen het typisch Ceylonse voedsel, rijst met kurry, kon worden geproefd. Buurthuis De Brulboei is op zoek naar esn bakker, een kok of een leerling-bak- ker die de bakgroep in het buurthuis kan begeleiden. Op maandagmiddag namelijk tussen vier en zes uur komt de bakgroep, die bestaat uit kinderen tussen de zes en de twaalf jaar, bij elkaar. Tot nu toe hadden een stafkracht en een stagière de leiding over deze groep, maar door gebrek aan kennis en ervaring kunnen deze natuur lijk veel minder variaties bedenken dan een vakman. Daarom zou De Brulboei graag hulp hebben. Belangstellenden kunnen even langs gaan bij het buurthuis (Kanaalstraat, IJ muiden) of bellen met 02550-10652. ROMENBUSSUM Bij elke boekhandel ISBN 90 228 4913 9 ORS - op”. Aan de try-out wordt meegewerkt door Anke Groot, George Groot, Jaques Klöters en Fred Florusse Pianist is Willem Jan Gevers. Het optreden van „Don Quishocking” begint donderdagavond om kwart over acht. Er zijn nog enkele plaatskaarten ver krijgbaar bij het Bureau van de Velser Kunstkring, telefoon 02550-15743/15789. Twee scholen, de Duin en Denneschool en de Moerbergschool, en de Christelijke korfbalvereniging D.K.V. houden mor gen schoolkennis en bazar. De Duin en Denneschool (Willemsbeek- weg 80 in IJmuiden) houdt van tien tot half vier een schoolkennis; waar een rommelmarkt is, een grabbelton, een res taurantje, een bar en waar tekenfilms worden gedraaid. Het majorettenkorps imet de Drumband IJmuiden zal met een tocht naar de school het geheel een feeste lijke tintje geven. De Duin en Dennen- I school houdt deze schoolkennis om geld in te zamelen voor schoolreis en school kamp. De Moerbergschool en de Moerberg- kleuterschool houden ook een bazar, met rommelmarkt, kledingmarkt, kinderker- mis voor leerlingen ouders en andere belangstellenden. Dit loopt van tien tot vier uur. Ook hier staan de hapjes en drankjes klaar. VELSEN. De cabaretgroep „Don juishocking” zal donderdag 23 maart in e Stadsschouwburg van Velsen het ieuwe programma „Trappen op” voeren. Iet is een try-out die aanvankelijk was angekondigd als „Zeker iets verkeerds egeten II”. Tijdens de repetities begon eze titel de groep tegen te staan en men esloot deze te veranderen in „Trappen is het voedsel naar de scholen gebracht, waar ieder kind een hapje kon proeven, etend zoals de meeste mensen op Sri Lanka: met de hand, eerst een bolletje’maken en dan in de mond stoppen. Voor de kinderen natuurlijk geen probleem. Ook de gekruide smaak niet, de meesten vonden het maar wat lekker. „Met dit alles hopen we alleen maar een basis te leggen voor een interesse die wat verder gaat dan Nederland alleen”, aldus het echt paar Mulder. In het Vrouwencafé Velsen wordt van avond gesproken over het thema sterilisa tie. Om over dit onderwerp een toelich- De kok van Breezicht, de heer E. Neeter, heeft zich vol ting te geven en vragen te beantwoorden enthousiasme voor dit avontuur ingezet. Voor totaal is Marian van de Heuvel uitgenodigd. Zij vier a vijfduizend kinderen werd de rijst gekookt en de heeft als verpleegster, dagelijks met steri- kurry volgens traditioneel recept gemaakt. In gamellen lisatie te maken. Steeds meer mensen, mannen zowel als vrouwen kiezen voor sterilisatie als vorm van anti-conceptie. Deze methode is ech ter zeer ingrijpend, omdat de ingreep niet meer is terug te draaien. Daarom weife len veel mensen en moeten heel wat psy chische weerstanden worden overwon nen, voor een besluit kan worden geno men. Over al deze punten zal Marian van de Heuvel in haar inleiding spreken. De thema-avond in het Vrottwencaie, dat is gevestigd in buurthuis De Brulboei aan de Kanaalstraat in IJmuiden, begint om half negen. BEVALLEN: C. M. Boersma-Mus, d., BÏoemendaal. E. G. C. Ras-Thijssen, z., Velsen-Noord. G. M. J. Gerrits-Roukema, d., IJmuiden. OVERLEDEN: R. Bijlsma, 69 jr., echtgenoot van: A. Kliphuis, IJmuiden. A. Bakker, 58 jr., echtgenoot van: D. M. van Groningen, Lei derdorp. W. Trinks, 81 jr., weduwe van: R. Wildeboer, IJmuiden. GEHUWD: G. Schie-B. Massier, IJmuiden, J. C. Dui- neveld- H. J. Baljet, Santpoort, W. E. de Leeuw-A. Mayer, Velsen-Noord, T. J. Zwa nenburg - J. C. Schoon, IJmuiden, K. Schekkerman - T. H. Jasperse, IJmuiden, A. J. Barelds - L. E. Voorberg, IJmuiden, T. van Urk - J. J. G. van Mourik, Bever wijk, F. A. Zwart- H. A. Uiterwijk Winkel, Zuidscharwoude. ONDERTROUWDEN C. W. Bosman en G. A. M. Bakker, Clari- onlaan 10, Santpoort, N. W. Boersma, en A. G. Bakker, IJmuiden, C. M. Ursem, en J. Harkman, IJmuiden. G. J. Rink en J. de Jong, IJmuiden. C. F. Korsman, Haarlem en E. M. E. van der Vlugt, Santpoort, R. J. A. Gerrits, Santpoort en J. M. C. Smit, IJmuiden, E. R. Posthuma, Rozenburg, en S. G. M. ’t Hart, IJmuiden. J Kinderen snoepend van de rijst met kurry zoals de mensen op Sri Lanka het doen: met je vingers een bolletje maken en dat in je mond stoppen. De traditionele bazar van korfbalvere niging „Door Korfbal Vriendschap” wordt dit jaar gehouden in de Ichtus- burcht aan de Fahrenheitstraat in IJ muiden, Handwerk- en handenarbeidar- tikelen worden niet verkocht, er zijn spelletjes te doen en bet gebruikelijke rad van avontuur zal ook niet ontbreken. Tevens is er een verloting. Deze bazar is vanaf twee uur open. De strandloop voor Sri Lanka, die door de kinderen van de Pleiaden- en de Ossendorpschool donderdag middag zou worden gelopen en waarmee ook geld zou worden ingezameld voor de ambulance voor Galle is uitgesteld in verband met het slechte weer. De kok van Breezicht, de heer E. Neeters, is de man geweest die voor bijna vijfduizend scholiertjes een echt Ceylonese maaltijd heeft gekookt. Dinsdag is in De Brulboei weer film avond voor jongeren vanaf veertien jaar. „De hoogste premie” is de titel van de western die deze week op het programma staat. De film begint om half negen. Zoals u heeft kunnen lezen is vanaf woensdag de Sri Lanka tentoonstelling in het voormalige Pencentrum open. Speci ale trekpleister is het restaurantje, waar Ceylonees kan worden gegeten. De maal tijden worden bereid door mensen van de Wereldmarkt, onder wie iemand van Sri Lanka. Nu zijn er lieden nodig om het restaurant annex theehuis te bemannen. Belangstellenden leren meteen Ceylonees koken. Wie wil helpen tijdens de tentoonstel- lingsdagen kan bellen met nummer 023- 376338. Zondagmiddag speelt voor Jazz- uis Velsen ’t Huisorkest in het ntte Tejater. Voorde tweede keer 320685 St seizoen, want de belangstel- jn0 voor dit Velsense orkest is root. I De bezetting van het Huisorkest k nauwelijks gewijzigd. We zien terug: Hans Jongbloed, Kees, fon, Sjaak en Gerard van Lent, Frans van der Kroft, Michiel van Leeuwen, Henk van der Dool, Rob L Wilde en Charles van der Steeg. Het concert begint zondag om half the, maar vanaf twee uur zijn het witte Tejater en de kassa open. I Het volgende concert van het fazzhuis is op 1 april. Dan speelt Biet kwartet Earl Cross. «JKr s Redactie Loes De Fauwe tel. 02^50 15389

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9