tafeltennis Okker zwak in Davis Cup-duel In Milaan-San Remo Squashteam zesde in toernooi EK Zege De Vlaeminck was niet verdiend paardenkoersen i Met Sabena naar Canada U TITELHOUDER INDIA Hongaren erg sterk in EK Kadertitel Müller MOEIZAME ZEGE VAN Record Hond op schoolslag Aegir en Phocas te traag in Head of the River Tsjechen met 3-2 voorbij Nederland meer dan een miljoen gulden aan prijzen I MAANDAG 20 MAART 19 7 8 15 SPORT jij. Sabena, the hard-working airline. V kW I L9 Verrassende zege (Van onze speciale verslaggever) ontketend Nereus (Van onze sportredactie) Een momentopname van de Head of the River. Op de voorgrond de plfyég van ARGO, daarboven dé Willem III combinatie. :am- D (ADVERTENTIE) belgian world airlines i AMSTELVEEN. In sportpark De Kegel zijn dit weekeinde de finalepar- tijen gespeeld van de Europese kampi oenschappen squash. Zowel in de da mes- als in de herenfinale toonde Enge land zich het sterkst: de heren versloe gen Zweden met 4-1 en de dames Ier land met 3-0. Het Nederlandse damesteam met In eke Zevenhoven, Ada de Laive-Bakket en Hilda van Min werd zesde. Het Ne derlandse herenteam zette de stijgende lijn van de afgelopen jaren voort door dit jaar op een zesde plaats te eindigen. In de laatste wedstrijd werden Rik Zandvliet, Louk Klippel, Cas Smit en Willem van Rooyen door hun Ierse te genstanders verslagen. Alleen Robert- Jan Anjema slaagde erin de Ierse num mer één David Gotto te verslaan. (Van onze speciale verslaggever) SAN REMO. Met het oprechte ver driet van een kind wiens dierbaarste stukje speelgoed zojuist is vertrapt, zat de 20-jarige Guiseppe Saronni op de rand van het bed in de hotelkamer. Het jeugdi ge Italiaanse natuurtalent treurde bijna snikkend over de sprintnederlaag, die hij in de grote wielerklassieker Milaan-San Remo moest incasseren tegen de tien jaar oudere Belg Roger de Vlaeminck. „De manier waarop De Vlaeminck heeft ge wonnen, is niet die van een echte kampi oen”, klonk het dofjes uit de mond van de verliezer. „Want een kampioen komt in de finale mee aan de leiding, maar dat deed hij niet”. De in het profmétier geharde De Vlae minck had als pleister op de wonde een even troostende als leerzame opmerking voor de jonge Italiaan. „Ik weet nu zo langzamerhand wel dat niet altijd de beste wint in een klassieker. En Saronni was vandaag de beste, hoor”. Voor de animator van de finale van de „Primavera” was dat echter een uiterst schrale troost, maar tevens de harde les dat bij pure klasse ook een brok routine hoort. Ervarenheid die hem nu nog ondanks de briljante over winningen als die in de Tirreno-Adriatico ontbreekt. Dat hij echter, eerder nog dan Moser, in de voetsporen van Felice Gimondi zal treden staat als een paal bo ven water. „Tactisch bekeken heb ik deze wedstrijd onder ideale omstandigheden kunnen rij den”, stelde De Vlaeminck, die in 197,3 Milaan-San Remo voor de eerste keer op zijn naam schreef. „Bij die eerste vroege ontsnapping zat van mijn ploeg Ronny Bossant mee van voren. Dat geeft vertrou wen en je kunt je sparen omdat de anderen het werk moeten doen”. De tactiek van de latere winnaar liep tot op dat moment volkomen parallel met die van Jan Raas, de enige Nederlander die in de wedstrijd tot de potentiële kandidaat-triomfators ge rekend kon worden. Immers, de vedetten rijke ploeg van Peter Post zou voor hem rijden, de moeilijkheidsgraad van de koers was niet hoog genoeg voor Joop Zoete melk, en voor de overige in buitenlandse dienst rijdende Nederlanders was er al leen maar een knechtenrol weggelegd. PRAAG (ANP). Tsjechoslowakije heeft de Davis-Cup ontmoeting met Ne derland uiteindelijk met 3-2 gewonnen. Nadat zaterdag Okker en Sanders bij de stand 1-1 de herendubbei tegen Kodes en Smid met 9-7, 6-2, 6-2 verloren hadden, ging Tom Okker gisteren in een teleur stellende partij ten onder tegen de Tsjech Hrebec. De laatste single tussen Sanders en Smid, die de rust nemende dus ziek gemelde Kodes verving, had dus alleen nog statistische betekenis. Sander won de om twee gewonnen sets gespeelde partij overigens met 6-3, 6-4. 300 297 300 150 239 202 115 83 95.45 70.86 62.32 46.53 40.25 38.10 17.60 19.07 9-25 7- 24 1- 34 3-17 5- 27 8- 23 0-29 3-33 7- 28 2- 31 2-33 1-24 1-36 1- 51 6- 31 9- 48 8- 50 2- 48 8-61 Dor- iam 0-0, 5VV i II- lond be- van aagt 'olgt aede litse terij divi- 2, 2. lonk 4, 5. -53 -40 —45 -56 -61 -50 -69 EC- am- :tar- JC-' -15 -21 -30 -25 -26 -29 -37 -52 BUENOS AIRES. Wereldkampioen India heeft zijn openingswedstrijd van het WK hockey met pijn en moeite gewonnen. België werd met 1-0 verslagen door een elftal dat duidelijk maakte dat de impasse van de laatste maanden nog niet is overwonnen. ie: 1. Jeij- Van :i’sS:SK: l aag -FC FC 4-2, i JC De nederlaag kondigde zich in feite ’s zaterdags al aan, toen Okker en Sanders de sleutelpartij, het herendubbel, aan de Tsjechen moesten laten. De Tsjechische captain Bolard had de jonge talentvolle Tomas Smid verkozen boven Hrebec en aanvankelijk leek dat geen gelukkige greep. Smid startte zwak, maar Kodes liet zich niet irriteren en bleef Smid alle steun geven. Okker daarentegen slaagde er slechts in Sanders in negatieve zin te beïnvloeden. Zijn service was zo zwak, dat de doctoran dus uit Oegstgeest aan het net als een soort schietschijf fungeerde, terwijl Okker daarnaast de met topspin geslagen service van Smid op smashhoogte aanbood aan de gretig afmakende Tsjechen. Geen wonder, dat Sanders in de misère geraakte, al moet daarbij aangetekend worden, dat Okker in feite de hoofdschuldige was: hij verloor zijn servicegame maar liefst vijf, tegen Sanders twee maal. Tom Okker slaagde er gisteren in met verbluffend eenvoudige middelen de be perktheden van Hrebec aan te tonen. Maar daar bleef ’t bij. Zijn verschraalde tennis arsenaal van gesneden backhands en top spin forehands boden te weinig solide ba ses voor eigen initiatief. Het werd een vdn de meest teleurstellende nederlagen uit zijn loopbaan. Okker van ouds bekende ongedurigheid gaf de match een mer kwaardig verloop: van 3-3 naar 3-6 in de eerste set, van 4-0 naar 6-2 in de tweede, Op deze wijze vormden zij weer de bo men die het zicht op het bos van het toproeien vrijwel onmogelijk maakten. Op zich is dit zo vroeg in het seizoen geen uitzondering op de regel van alle jaren, maar met de nagalm van het wereldkam pioenschap 1977 op de Bosbaan nog in de oren, valt het wat meer op. Columnist Nico Scheepmaker verzucht te na terugkeer van het laatste WK-voetbal ook, dat het beschrijven van PEC tegen FC Amersfoort met een duel Rivelino- Cruijff vers in gedachten, hem veel moeite zou kosten. Met enig extra enthousiasme viel er gisteren tussen Ouderkerk-en Am sterdam echter toch nog wel het een en ander te beleven. Bij de dames dubbel-vier met name het uiterst solide optreden van de slechts sporadisch bijeen zittende Hun- ze-Okeanos-Willem III-Skadi-combinatie. De ten opzichte van de laatste WK op één plaats gewijzigde ploeg (Greet Hellemans van Hunze was overgestapt naar Aegir; in haar plaats deed Sijtske Boomstra van Skadi mee) voer onbedreigd, ruim 20 se conden voor Aegir-Hunze, naar het win nende 14.33,55! Met Boomstra, de ontdek king van het vorig seizoen, op slag; brak de ploeg net het op 14.34,00 staande baanre cord. De weersomstandigheden en de tij den in de andere afdelingen in aanmer king genomen een zeer veel belovende prestatie. Bij de dames-achten viel er tegen alle verwachting in geen hernieuwd succes voor Nereus te noteren. De Amsterdamse ploeg, geheel uit WK-deelnemers bestaand en onbetwist winnaar van de Heineken- I vierkamp, legde het vier kilometer lange traject veruit het snelst af (hoewel relatief veel langzamer dan de winnende dubbel- vier). Een blunder van de stuurvrouw, die volstrekt onnodig een piket aan de ver keerde kant passeerde, kwam de door de maar niet van ophouden wetende Liesbeth Vosmaer voorgeslagen combinatie op een diskwalificatie te staan. Triton-Phocas, met onder andere de AMSTERDAM. Het seizoen voor de roeiers is nog niet verder gevorderd dan het stadium van de kermiskoersen. Hoewel een groot deel van het studentikoze volkje de blik natuurlijk al gericht houdt op het klapstuk van het vrijblijvende voorseizoen, de Varsity eind april, kwamen ook gisteren al velen goed aan hun trekken. De Head of the River, een zestal jaren geleden door de inmiddels door het Amsterdamse Nereus perfect georganiseerde Heineken-vierkamp als seizoenopener verdrongen, leverde in ieder geval weer bekende taferelen op. In kleurrijke blazers gestoken en getooid met even fleurige clubdassen en correcte gaatjesschoenen, wisten traditionele studententypes met hun zo eigen tongval de sfeer langs de oevers van de Amstel te bepalen. De Vlaeminck gaat winnend over de streep. Saronni berust in zijn nederlaag. Ook Raas had in de 11 man sterke kopgroep (met vier Italianen, vier Belgen en twee Nederlanders), die al na luttele kilometers wedstrijd tot stand kwam, ploegmakkers mee. Maar in de finale liepen de strategieën uiteen. Een taxatiefout kostte Raas in ieder geval een goede klassering. Nadat dè 11 waren inge lopen, ontstond er een nieuwe kop groep met de Italianen Alessio An- tonini en Guiseppe Saronn, Roger de Vlaeminck en de Fransman Yves Hézrd. „Toen Antonini en Saroni vertrokken, vond ik dat nog geen reden om mee te gaan”, betoogde Raas, die in de laatste kilometer door een botsing met een politiea gent nog ten val kwam en daardoor twee minuten na het peloton in de Via Roma in San Remo arriveerde. En passant nam Dieter Müller ook hqt Europese record toernooigemiddelde (ze ven partijen) over van de in deze spelsoort zo langzamerhand legendarische Frans man Jean Marty 95.45 tegen 67.74. Die verbetering echter kan bij lange na niet de meest opmerkelijke melding zijn. Veel sprekender is het gegeven dat tijdens de afgelopen titelstrijd liefst 14 partijen in ieel- j den. :pot. l -olgt :pot) erde rijs: 1-22- tuna Den Dor- 3-SC I r-SC LINGOLSHEIM. In Lingolsheim na bij Straatsburg is tijdens het Europese kampioenschap 71-2 gebleken, dat ook het meest lastige tweestootskader de interna tionale biljartelite nauwelijks meer voor problemen kan stellen. Met name voor Dieter Muller, die in Lingolsheim als ver uit de beste kadrist terecht zijn Europese kadertitel prolongeerde, kent het 71-2 nog maar erg weinig problemen. Als eenmaal de ballen in een redelijke positie liggen is het snelle en foutloze caramboleren van de Westduitser een lust voor het oog. (Van onze sportredactie) HILVERSUM. Op de openingsdag op Duindigt viel zaterdag vooral het debuut op van de 7-jarige Franse hengst Forain met pikeur Jan van Dooyeweerd. Het paard speelde met zijn tegenstanders in de Helvoirtprijs (2100 meter) en zege vierde, na een handicap van 40 meter bij de start, met vele lengtes voorsprong. Als tweede finishte de 7-jarige Franse hengst Fil d’Or (Ruud Pools), die eveneens zijn debuut maakte op Duindigt. De Franse hengst Forain die pas ge kocht is door stal Rotterdam voor een vermogen en in januari nog meeliep in de Prix d’Amérique. zal op le Paasdag door Jan van Dooyeweerd worden gereden in de Grote Prijs van Recklinghausen (Wdl.) met 30.000 DM voor de winnaar. De uitslagen van zaterdag op Duindigt gehou den koersen: HEERLEN-PRIJS, 2040 meter: 1. Octave D. (J. van Dooyeweerd) 2.53.2, 1 24.9, 2. Pretty Boy, 3. Patrosia. Toto winnend: 4.80; plaats 1.90, 2.80, 7.40, koppel: 73.70, trio: 1.995,70. HELMOND-PRIJS, 2100 meter: 1. Ro gan van Echten (W. van Buytene) 3.05.0, 1.28.1, 2. Rusty Rustburcht, 3. Phernanda. Toto winnend 190, plaats: 1,30, 1,90, 1.50, koppel: 6.20. LENTE- PRIJS, 2e afdeling, 1800 meter (Ren) 1. Flying Jinks (A. Treanor) 2.00.6, 2. Regency Tune, 3. Laureada. Toto winnend: 6.50, plaats: 2.30, 10.50, 3-30, koppel: 51.90, trio: 673.00. HEMELUM-PRIJS, 2120 meter: 1. Micky (J Wa- genaar) 2.56.3, 1.22.4, 2. Nozem D., 3 Maestro Belwin. Toto winnend: 2.70, plaats: 1.20, 1.60, 2 70, koppel: 7.30. HEERDE-PRIJS, 1600 meter: 1. Nenry Buitenzorg (J. Wagenaar) 2.11.2, 1.22.0, 2. Norman Bronstee, 3. Odet. Toto winnend: 3.40, plaats: 1.70, 2.30, 2.70, koppel: 7.90, trio: 157.10. Niet gestart: Puskas Mendel. LENTE-PRIJS, eerste afdeling, 1800 meter (Ren) 1. The Fabou- lous One (Mej P. Ooms) 2 00.6, 2 That’s Swanee, 3. Blackey Ridge. Toto winnend: 6.00, plaats: 1.60, 1.20, 1.80, koppel: 5.30, niet gestart: Arfo- Te winnen in de Nationale Puzzelaktie: retour- biljetten voor 2 personen naar Canada. De waarde van deze prijs bedraagt ca. ƒ5000,-. Mocht u andere reisplannen hebben, dan mag u (voor hetzelfde bedrag) uw reisdoel zelf vaststellen Aangeboden door de Nationale Puzzelaktie t.b.v. de Stichting Buitenlandse Vakanties voor Gehandicapten, in samenwer king met de Belgische Luchtlijnen. Het oude record stond reeds op zijn naam met 1.08,53, gevestigd tijdens de nationale kampioenschappen op 16 juli van het vorig jaar in Amersfoort. oud-gedienden Kusters, Gravestein en Pascal in de gelederen, werd nu ietwat gelukkig eerste in 14.03,23. Bij de heren- achten een tegen de achtergrond van de ontwikkelingen van de afgelopen weken zeer verrassende uitslag. Nereus, vorige week nog bijna het onderspit delvend te gen de Orca-tweedejaars, bewees nu dui delijk dat dit met name aan een black-out op de kortste sprintafstand te wijten was. Na vorige week al op de langere afstanden veel sneller dan wie ook geweest te zijn, werd nu ondanks aanwezigheid van de topfavorieten Aegir (met o.a. Bock en Vos) en Phocas, voorgeslagen door de kroon prinsen van de nieuwe roeigeneratie Ted Bosman en Vincent Horstink, de race ver rassenderwijs volledig naar de hand gezet. Na een door slag Frank Oudt uiterst vinnig voorgeslagen eerste meewindkilo- meter (tempo 36), werd al direct een winst van enige seconden op Aegir en Phocas geboekt. Met name de wat verkrampt en slordig varende Nijmegenaren bewezen dat hun favoriet-zijn aan inflatie onderhe vig geweest was. Bosman-Horstink, die al op de laatste TAC, ondanks hun op condi tionele vorm gebaseerde ruime overwin ning, wat twijfels hadden opgeroepen om trent hun technische vorderingen, slaag den er niet in de ploeg bijeen te houden. Halverwege keken zij dan ook al tegen een achterstand van een twintigtal seconden aan, ten opzichte van een ontketend Ne reus. In een constant baantempo van 34 slagen per minuut, vergrootten de Amster damse studenten, die naast de technische en tactische inbreng van Oudt, voorname lijk steunden op het stuwende werk van Boeschoten-Van der Horst, ook in de te- genwindrakken geleidelijk hun voor sprong. Ook het 100-jarige Aegir, op tactische gronden wellicht te behoudend gestart, slaagde er niet in Nereus in gevaar te brengen. Zij kwamen uiteindelijk 14 se conden te kort om het in 25.13,81 finishen de Nereus van de onverwachte blauwe wimpel af te houden. In de eerste helft leidde het Belgische overwicht tot twee korte- en drie lange hoekslagen. De afwerking van de hoekslagen was echter beneden peil en daardoor haalde de ploeg, die in Koeala Loempoer het vorige toernooi om de werfeldtitel won de rust ongeschonden. - Na de rust werd India iets sterker en in de achtste minuut kreeg de ploeg een strafbal toegewezen omdat de Belgische doelman Vandenbossche op de bal was terecht geko men. Aanvoerder Phillips liet die kans niet voorbij gaan. De laatste fase van de wedstrijd was weer helemaal voor de Belgen, die er echter niet in slaagden de goed spelende Indiase doelman Dung Dung te passeren. Twee minuten voor tijd lukte het Van Strudonck wel, maar zijn treffer uit een korte hoekslag werd weggefloten wegens sticks. Ook voor groep A werd de wedstrijd West-Duitsland-Canada gespeeld. De Westduit- sers wonnen met 4-3 na een ruststand van 1-1. In groep B, waarin ook Nederland is ingedeeld, won Spanje met 1-0 van Maleisië (rust 0-0) en versloeg gastland Argentinië Ierland met 2-1 (1-1). De Nederlandse dameshockeyploeg heeft zaterdagmiddag in Amstelveen Ierland verslagen met 14). Bij de rust leidde Nederland met 1-0 dankzij een doelpunt in de twintigste minuut gescoord door Margriet Bleyerveld. In het Wagenerstadion waren 800 toeschouwers aanwezig. De Nederlandse dames Sandra de Kruijff en Judy Williams deden zaterdag een laatste poging het prestige van Oranje nog wat op te vijzelen. De Kruijff ging met de Engelse Linda Howard na vier games gelijk op (2-2), maar in de beslissende vijfde game raakte de Leidse door een zwak begin te ver achter. Judy Williams had tegen de latere finaliste Jill Hammers- ley een unieke kans om tot gamewinst te komen. Na een 20-14 voorsprong liet de Amsterdamse het echter afweten. Ook Bert van der Helm overleefde de eerste ronde niet. De Joegoslaaf Karakasevic hield de teugels drie games lang strak in handen. De Nederlandse ploeg is in Duisburg door de tweevoudige degradatie met de neus op de feiten gedrukt. De dames ont beerden een tweede speelster van redelijk formaat. De heren hebben na een korte opleving, wat resulteerde in promotie naar de superliga en de eerste categorie bij de Europese titelstrijd, de evolutie in het ta feltennis niet kunnen volgen. Met twee uur training per dag wat bij de meeste Neder landse topspelers het geval is, raak je, zoals in Duisburg zichtbaar werd, steeds verder achter. Het tekent de schrille armoede in het herenwereldje dat de nationale topspelers Bert van der Helm en Nico van Slobbe, die beiden internationaal gezien slechts voor een incidenteel succesje kunnen zorgen, in ons eigen land nauwelijk enige concuren- tie van betekenis ondervinden. Het Tem- po-Team-duo zal wellicht de eerstvolgende jaren de dienst uitmaken in het heren- tafeltennis. Tenzij coach Bert Schoofs zijn beleid radicaal verandert, zoals zijn colle ga bij de dames Gerard Bakker van plan is. Half mei dienen beide coaches een meerjarenplan in bij de sportcommissie van de NTTB, waarin zij hun visie op het tafeltennis in Nederland geven. Aanvankelijk hadden beiden een gelijk luidend oordeel, maar na de droevige re sultaten in de Westduitse industriestad is Bakker ervan overtuigd, dat het roer fi naal om moet. De damescoach, wiens functie door het bestuur van Tempo Team als punt van discussie is gesteld omdat hij niet aan de minimale eisen van een bonds coach zou voldoen, staat een drastische verjonging voor. „Selecteer een groep van acht talentvolle jongens en meisjes van onder de twintig, werk daar vier jaar hard mee zoals Bettine Vriesekoop heeft ge daan en je bent in 1982 terug in de eerste categorie. Met de huidige samenstelling red je het beslist niet. De huidige top is te oud om nog wat te leren evenals de mees ten van boven de twintig. Het is na deze afgang de enige remedie er weer boven op te komen”, aldus Gerard Bakker. DUISBURG, -r- Met groot machtsver toon heeft Hongarije zijn greep op het Europese tafeltennisgebeuren weten te verstevigen. Nadat de Hongaren eerder in een landentoemooi zowel bij de dames als bij de heren te sterk waren gebleken voor de concurrentie, werd de strijd om de persoonlijke titels ook een volledig Hon gaars succes. Bij de heren versloeg Gabor Gergely, winnaar van de onlangs gehou den top-12-wedstrijden, in de eindstrijd zijn landgenoot en voormalig wereldkam pioen Istvan Jonyer in drie games. Judith Magos, eveneens uit Hongarije, dwong Europees kampioene Jill Hammersley uit Engeland in vier games op de knieën. tiler Pinta. HELVOIRT-PRIJS, 2100 meter: 1. Forain (J. van Dooyeweerd) 2.52.6, 1.20.7, 2. Fil d’Or, 3. Never Worry. Toto winnend: 1.50, plaats: 1.50, 3.50, 5.00, koppel: 19.10, trio: 364.10. Niet gestart: Maarten D HEEMSKERK-PRIJS, 2040 meter: 1. King Buitenzorg (D Suykerbuyk) 2.50.6, 1.23.6, 2. Omar, 3. Paljas Hanover. Toto winnend 7.70, plaats: 2.00, 6.30, 2.50, koppel: 76 60 LENTE-PRIJS, eerste afdeling, 1800 me ter (Ren): 1. Chamade (G. Bier) 2.00.2, 2. Let me Go, 3. Danish Delight. Toto winnend: 16.60, plaats 5.70, 3.90, 1.80, koppel 92.70, trio: 2.368.20. HEUSDEN-PRIJS, 2040 meter: 1. Peter Voorne (H Langeweg) 2.56.3, 1.26.4, 2. Oglala Mendel, 3. Parade Hanover. Toto winnend: 2.10, plaats: 1.10, 1.50, 1.40, koppel: 7.20. Totaalomzet: 340.240 gulden. De uitslagen van de gisteren op de baan van Alkmaar gehouden koersen: CAESARPRIJS 2040 m: 1. Revanche S (P. Segers) 3.00.0, 1.28.2, 2. Pepijn, 3. Pasja Rosa. Winn. 3.20, pl. 1 80, 4.70, 2.40, koppel 29.10, trio 276,10. MINERVAPRIJS 2040 m.. 1. Romientje (P. van Petten) 3.04.4, 1.30 4, 2. Rapallo, 3. Pipi V. Winn. 10.50, pl. 2.70, 1.60, 4.60, koppel 19.10. Niet gestart: Robinson en Pedro Again. POSEIDONPRIJS 2040 m: 1. Mer- curius (S. J. de Leeuw) 2.54.2, 2. Orlanda, 3. Spencer Winn. 17.30. pl. 4.60, 2.90, 2.30, koppel 112.40, trio 1024.70. ODYSSEUSPRIJS. 2040 m: 1. Pascal Volann (H. J. Pools) 3.02.6, 1.29.2, 2. Prodigal Dartel, 3. Profiel N. Winn. 2.70, pl. 1.70, 3.30, 2.10, koppel 21.80. ACHILLESPRIJS 2380 m: 1. Makker (S. A. Hartman) 3.24.1, 1.25.8, 2. Majoor, 3. Olivia Volann. Winn 2.20, pl. 1.30, 1.80, 1.50, koppel 4.90, trio 31.60. Niet gestart: Jacob D BACCHUSPRIJS 2360 m: 1. Pipo de Clown (C. D. Imming) 3.29.9, 1.28.2, 2. Peter Dartel, 3. Nectar. Winn. 4.90, pl. 1.70, 3.40, 10.70, koppel 57.50. GROTE OPENINGSPRIJS 2380 m: 1. Naron Buitenzorg (S. D Imming) 3.22.5, 1.25.1, 2. Karei Duke, 3. Lambert Baker Winn 7.20, pl. 2.20, 2.20, 6.90, koppel 34.60, trio 1121.60. DIOMEDESPRIJS 2380 m: 1. Nora Nimble (S. Diab) 3.34.3, 1.30.0, 2. Noble Duke, 3. Mike Fortu- na. Winn. 3.20, pl. 2.10, 3.20, 2.20, koppel 19.00. HECTORPRIJS 1700 m: 1. Joliga Jan (H J Pools) 2.22.3, 1.23.7, 2. Marioca, 3. Marnamai. Winn. 1.40, pl. 1.10, 3.10, 1.30, koppel 16.10, trio 46.90. MINERVAPRIJS (2e afd.)2040 m: 1. Renee Victoria (P. J. Zijp) 3.00.8, 1.28.6, 2. Roel, 3. Patsy Moore. Winn. 2.80, pl. 1.40, 1.70. 1.30, koppel 31.00. TOTALISATOROMZET: 280.377 gulden. - Het supertrio gelopen op Groningen in de Groningenprijs): 1 nr. 10 Nuttert Norton (B Dapper), 2. nr. 12 Madjau du Bois (A. de Wrede), 3. nr. 11. Pan Fried (M. L. van der Togt). Er was een inleg van 235.908 gulden, de uitbetaling is 800,50 gulden van 1-1 naar 1-6 in de derde van 4-0 naar 4- 6 in de vierde set. Het feit dat de Tsjechische captain vanaf de derde set tijdens het wisselen van helft zijn pupil uitgebreid masseerde, ontging aan de aandacht van de Nederlandse équi pe. Een protest zou hier zeker op zijn plaats zijn geweest, omdat hiermee Ok- kers opzet om zijn tegenstander uit te putten, goeddeels ongedaan werd gemaakt. minder dan vijf beurten werden uitge maakt, waarvan zes in drie en vier in twee reprises. De EK was over het geheel geno men van een uniek hoog niveau, getuige ook de hoge moyennes van Francois Con- nesson (70.86) en Claus Hose (62.32). Christ van der Smissen, de Nederlandse afgezant, bleef noodgedwongen bij al dat moyennegeweld ruimschoots achter (40.25), maar volbracht niettemin als debu tant en jongste deelnemer een alleszins aanvaardbaar titeltoernooi met zijn vijfde plaats. De eindstand is: Müller13 Connesson11 Cor m8 Van der Smissen8 Stenzel4 Arnaud2 Arenaza0 BREMEN. (ANP) Tijdens de „inter nationale” van Bremen is Ronald Hond er gisteren in geslaagd in de series van de 100 meter schoolslag voor een nieuw nati onaal record voor 50-meterbanen te zor gen. De IJ-zwemmer realiseerde een tijd van 1.08,39.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15