MAMMOETTRANSPORT VOOR CEMIJ agenda Botsende sci Derde rolstoelambulance Ba 'ges Ich Damiate Pers Voortreffelijk sherry-concert van Peter Eggenhuizen en Dick Kuijs voetgangers raken slaags Ba bij Invaliden Hulp Dienst haven- berichten IJmuider Courant kort ijmondnieuws TAXICHAUFFEUR BRACHT CLIENT NAAR POLITIE CDA kiest Th. Witte als lijstaanvoerder SDAB-Leider maakt kennis met bejaarden Brand veroorzaakt in Beneluxflat POLITIE-AUTO’S BOTSTEN BIJ JACHT OP GESTOLEN AUTO 4 MAART 2 O 19 7 8 IJMOND MAANDAG MA Wijk aan Zee (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De cementfabriek CEMIJ, kan volgend jaar zijn uur- produktie van 115 op 120 ton bren gen dankzij een nieuwe cement molen die zaterdagmiddag met de coaster „Gisela Bartels” vanuit Lübeck werd aangevoerd. Met een lengte van ruim vijftien me ter, een diameter van 5,2 meter en een totaalgewicht van 180 ton kon het transport tot de uitzon derlijke karweien worden gere kend voor de Bredase firma Stoof die in mammoettransporten ge specialiseerd is. VEI langr centri geope kwan kort dat c Hoog' plotse De be „losse behee baar. Beverwijk In en om Haarlem BEVERWIJK. Peter Eggenhuizen en Dick Kuijs hebben zondag middag een voortreffelijk sherry-concert gegeven in Scheijbeeck. Beiden toonden zich al vergevorderde instrumentalisten, respectieve lijk op klarinet en vleugel, en voor de afwisseling zorgden zij ook voor een brokje „minimal music”, waarbij zij alleen hun handen gebruikten. De zaal was geheel gevuld, toen de twee jonge kunstenaars hun opwachting maakten, en het was begrijpelijk, dat daarbij heel wat leden van de Hoogovens Harmonie waren, die hun soloklarinettist wel eens in een dergelijk concert in actie wilden zien. Velsen-IJmuiden V J Heemskerk Cementmolen per coaster uit Lübeck aangevoerd 0,70 145,- Bewoners en politie konden de brand snel blussen, maar er ontstond toch schade aan de vloerbedekking, de verlichting en een deur van een meterkast. De politie verzoekt dringend aan even tuele getuigen zich te melden aan het bu reau voor het zo mogelijk verschaffen van inlichtingen over de dader(s). De IHD zorgt er sinds ruim tien jaar voor dat mensen die öp een rolstoel zijn aangewezen in het gehele land op fami liebezoek en op vakantie kunnen gaan. De dienst richt zich niet alleen op de bewoners van bejaardenhuizen, maar ook op centra als Heliomare in Wijk aan Zee en verleent tevens medewerking bij de acties van de Zonnebloem. De bijdragen die van de deel nemers worden gevraagd liggen ver bene den de werklijke kostprijs. Dat is mogelijk doordat het vervoer geheel belangeloos door vrijwilligers wordt verzorgd. Deze zijn bij toerbeurt, gewoonlijk eens in de vijf weken, op zaterdag en zondag beschifc- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In de nacht van vrij dag op zaterdag werd brand ontdekt op de zesde en de achtste etage van de Benelux flat. Daar bleken in de zithoeken die niet tot de huizen behoren een rieten stoel en een oude rookstoel in brand te zijn ge stoken. baar. Voor de paasdagen zijn zoveel aan vragen binnengekomen dat geen uur onbe zet blijft De auto voor de nieuwe ambulance is reeds in het bezit van de IHD; ze wordt op korte termijn voor de speciale eisen om gebouwd. De financiering is nog niet ge heel rond. Voor de inrichting heeft men bijvoorbeeld een bedrag van 15.000 no dig. Daarom heeft het gemeentebestuur de IHD toestemming gegeven om in de week na pasen huis aan huis te collecte ren. Bovendien wordt oud papier, oude kleding e.d. opgehaald. Ombudsvrouw. In het gebouw „Vel- serduin” te IJmuiden houdt op 21 maart de ombudsvrouw Annelies van Överbeek zit ting voor leden van de NVV-Vrouwenbond afdeling IJmuiden. De zittingstijd is half tien tot twaalf uur. Vrouwen die met vra gen zitten op het punt van de werkgelegen heid of sociale aangelegenheden kunnen die vooraf schriftelijk indienen Toen rond kwart voor elf op het bureau de melding binnenkwam, dat een even te loren van de Koningstraat gestolen auto gesignaleerd zou zijn in de C. H. Moens- straat, rukten twee wagens uit. Op het hoekje van de Zeestraat kwamen de beide patrouilles elkaar tegen. Letterlijk, want een botsing viel niet meer te vermijden. De schade viel mee en geen der agenten raak te gewond Overigens bleek de gestoken auto op dat moment al niet meer in de Moensstraat aanwezig De wagen werd ’s zondags te ruggevonden ter hoogte van het gasstation in de polder. De auto bleek in de modder te tijn vastgereden (Van een,onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een Beverwijkse tajft- chauffeur heeft zondagmorgen vroeg een weerspannige klant, met wie hij heel Hei- loo al had doorgereden, ten einde raad maar bij het Beverwijkse politiebureau afgeleverd. De man in kwestie, een 28-jarige‘ inwo ner van Heiloo, bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Hij had zich door de taxi in een café op laten pikken, had op dracht gegeven naar Heiloo te rijden maar wijde daar noch vertellen waar hij afgezet wilde worden, noch de auto verlaten. De taxichauffeur nam.hem toen maar weer mee terug naar Beverwijk, waar de politie de man ter ontnuchtering insloot. Zondag mocht hij, na de taxirekening te hebben betaald, weer zijn weegs gaan. Onder invloed van kalmerende midde len en alcohol botste zaterdagmiddag een 25-jarige secretaresse uit Alkmaar tegen de vangrail van Rijksweg 9 op. In het ziekenhuis is de vrouw een bloedproef afgenomen. Haar wagen raakte zwaar be schadigd. Zondagmorgen vroeg veroorzaakte een 43-jarige monteur uit Beverwijk een aan rijding op Rijksweg 9. Ook daarbij was drank in het spel, ’s Avonds botste een 40- jarige Beverwijker op de Wijkermeerweg tegen een geparkeerde auto op. De man moest zich met hoofdwonden in het Rode Kruis Ziekenhuis laten behandelen. Hem werd een bloedproef afgenomen, terwijl zijn auto uit het verkeer werd genomen. Fractievoorzitter H. A. de Boer had zich om persoonlijke redenen liever niet als lijstaanvoerder gezien en dit heeft onge twijfeld invloed op de uiteindelijke stem ming gehad. Hij werd een goede tweede. Wethouder H. van der Werff werd defini tief derde op de lijst. In de lijst zijn verder praktisch geen wijzigingen aangebracht. Wel werd even de zesde plaats ter discussie gesteld. Een van de leden stelde, dat K Bijl alleen als raadskandidaat serieus te nemen is, als hij wethouder zou worden, omdat anders het raadslidmaatschap niet te combineren valt met zijn functie als gemeente-ambte- naar. De fractie werd gevraagd hierover zo snel mogelijk na de (verkiezingen een uitspraak te doen. VELSEN-NOORD. De nieuwe pro jectleider van de Stichting Dienstverle ning aan Bejaarden B, van der Vegt heeft vrijdagavond kennis gemaakt met de le den van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen afdeling Velsen-Noord. Dit gebeurde tijdens een algemene ledenver gadering in buurthuis De Mei in Velsen- Noord. Ook de heer S. S. Heins van het Sociaal Adviesbureau was hierbij aanwezig. Ver schillende problemen, waarmee bejaarden te maken krijgen, zijn besproken. Aange drongen werd onder meer .op een geregel de busverbinding, bijvoorbeeld elk half uur, tussen Velsen-Noord en IJmuiden. De bestuursverkiezing leverde geen pro blemen op. Herkozen werden secretaris B. G. H. J van Ommeren en de leden E. J. Rietman en mevrouw Floor-Vreeken per maand per kwartaal per post per jaar per post DIRECTIE: Damiate Pers b.v. Mr H. C. van der Mije Na h( aantal zich me gen die gezaaid rende s van een de fun< voor Vi bouw i Plaatse noordse llaatse' twame Iers op ileerpa aarden BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel adm.: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning Via d pand l werden de spul De k buurop ƒ62.001 van 7 punt d; is gek (Sticht! van Ge Werk huurde J. van meer ei Velsen- Het za< BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem tel. 023 - 31 90 53 Met behulp van een drijvende bok werd het cilindervormige molenlichaam neer gezet op een plateauwagen die het gevaar te op zijn beurt overbracht naar het ter rein van CEMIJ. Een enorm blok beton vormt daar nu al de fundering voor de molen, de aandrijving en de bijbehorende tandwielkast die later arriveren. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat Ma 19 en 21 15 uur „Star Wars”, 19.30 uur „De mantel der liefde” Luxor Theater, Breestraat Ma 19 en 21.30 uur „The spy who loved me”. TENTOONSTELLINGEN De Nieuwe Slof, Kerkstraat; t.m. 5 april expo sitie tekeningen en gouaches van Marian Jas pers, geopend van ma.-vrijd. van 10-22 u en op zat van 14-17 uur DIVERSEN Bibliotheek, Kerkstraat Tot en met 15 april expositie over eerste spoorlijn A'dam-H'lem (Van een onzé? verslaggeefsters) BEVERWIJK. Twee beschadigde surveillance-auto's leverde de Beverwijk- se politie zaterdagavond de jacht op een jestolen wagen op. Sportuitwisseling.Santpoort krijgt gedurende de paasdagen bezoek van een aantal jeugdige leden van de Duitse voet balvereniging Blau Weiss Hand uit Bar- gisch Gladbach. Ze arriveren vrijdag 24 maart op het sportcomplex De Elta van waar ze door de sportvereniging Terrasvo gels bij „pleegouders” worden onderge bracht De zaterdag daarop wordt een tocht per autobus gemaakt. ‘S Zondags worden op De Elta wedstrijden tegen teams van Terrasvogels gespeeld CEMIJ denkt de jaarlijkse produktieca- paciteit met de nieuwe cementmolen van 1,25 miljoen ton cement op 1,4 ton te kunnen brengen. Dat cijfer staat niet op zichzelf. De installatie van Molen 9 is onderdeel van een groter reorganisa tieplan waar sinds vorig jaar met voort varendheid aan gewerkt wordt. Er komt een nieuw - centraal - bedieningssysteem, waarvoor het gebouw al bijna voltooid is. Een wijziging in het cementtransport van de molens naar de opslagsilo’s is een an der ingrijpend onderdeel voor de afdeling Nieuwbouw van CEMIJ die het plan in samenwerking met Nieuwbouw Hoogo vens heeft voorbereid. De IHD heeft dringend behoefte aan collectanten die zich kunnen opgeven bij P. H. Koks, Willemsbeekweg 17 in IJmui den, tel. 02550 -14412 en C. P. Post, Huis te Wissenlaan 7 in Santpoort, tel. 023 375178. Via een telefoontje naar deze adressen kan men ook oud papier en oude kleding laten afhalen Bovendien ziet de IHD zijn korps medewerkers en mede werksters voor het een de vijf weken rij den en begeleiden van de rolstoelambulan ce graag uitgebreid, dit te meer omdat men nu met drie wagens gaat rijden. Ook dege nen, die zich hiervoor beschikbaar willen stellen wordt verzocht met de eerder ge noemde IHD’ers contact op te nemen Het programma was gevarieerd samen gesteld. Na enkele inleidende stukken van Niels Gaade waagden de twee uitvoeren den zich aan de imposante sonate van Brahms, die grote eisen aan de vertolkers stelt. Kuijs, die het probleem van de snel overheersende vleugel in deze zaal al na het eerste stuk van Gaade had opgelost, wist in deze sonate steeds een goed even wicht te bewaren, zodat men kon genieten van uitgebalanceerd samenspel tussen twee vertolkers, die hun partijen technisch uitstekend speelden, en ook al een grote dosis artistieke rijpheid bleken te bezitten. Een virtuoze „Vlucht van de hommel” besloot het gedeelte voor de pauze. Na het sherry-intermezzo speelde Eggenhuizen een deel uit het kwartet van Messiaen „Voor het einde van de wereld”. Hij bracht dit stuk met veel virtuositeit, al zouden we nog wel wat nuancering kunnen wensen. Kuijs speelde daarna de prachtige vierde Nocturne van Fauré en de meeslepende Eerste Rhapsodie van Brahms. Na zijn lyrische vertolking van Fauré kreeg hij in BEVERWIJK. Dat ook voetgan gers met elkaar in botsing kunnen ko men, bleek zaterdagavond op de Hof- landerweg toen een 20-jarige Bever wijker bij het uitstappen uit zijn auto door een 43-jarige plaatsgenoot onder de voet werd gelopen. Beide heren wonden zich zo op over de schuldvraag, dat ze elkaar pardoes in de haren vlogen. Er ontstond een stevige vechtpartij, waarbij aan weers kanten forse klappen werden uitge deeld. De jongste vechtersbaas moest zich met verwondingen aan het hoofd in het Rode Kruis Ziekenhuis laten behandelen. Zijn opponent raakte en kele plukken haar kwijt, en liep een schram aan zijn keel op. Beide mannen hebben aangifte van mishandeling bij de politie gedaan. De rechter mag zich nu over de schuld vraag gaan buigen, want het tweetal beschuldigt elkaar van opzet bij de botsing en stelt, dat de ander met vech ten begonnen is. De complete installatie wordt geleverd door de firma F. L. Smidth uit Kopenha gen. De „Gisela Bartels” zette vorige week donderdag met zijn zware last vanuit Lü beck koers naar Velsen waar de aankomst van het transport zaterdag veel bekijks had. Het bedrijf CEMIJ kan de nieuwe cementmolen, aangeduid als molen 9, naar verwacht volgend jaar in bedrijf hebben. In augustus vorig jaar werd de eerste paal geslagen voor het gebouw dat rond de nieuwe cementmolen opgetrokken wordt. Met een hoogte van vijftig meter zal dit Vrijdag aangekomen: Prinses Margriet. Peterport; Haico Holwerda, Rotterdam, IJmuiden; Falkenberg, Karlstad; Juan Carlos del Torro, Antwerpen; Sulfurico, Rotterdam; Yekaterian Belashova, Bre merhaven; Caribian Express, Bremerha ven; Didyni, Elefsina; Jemrix, Poole, IJ muiden; Smitlloyd 16, Cont. plat, IJmui den; Nordsund, Oskarhamm; Diana-v. Boston. Grete Nielsen, Ter neuzen. Vrijdag vertrokken: Antartica, Coches- ter; Lachs, Emden; Erna Oldendorff, IJ muiden, Savona; Hela-S, IJmuiden, Ma- mo; Borkum Riff, IJmuiden, Bremerha ven; Zuessow, IJmuiden, Morlaix; Adele- J<„ IJmuiden, Randers; Haico Holwerda, IJmuiden, Harlingen; Titan service, IJ muiden, Cont. plat; Trans Germania, Ant werpen; Andries, Howendyke; Vasya Krobko, Figa; Thea-K, IJmuiden, Kopen hagen; Horation, Londen; Trident Rotter dam, Hamburg; Altavia, Rotterdam; Mi- cheline 1, IJmuiden, Rotterdam;Nedlloyd nile, Vlissingen; Kentshore, IJmuiden, Cont. plat; Terra, IJmuiden, Dundee; Typ hoon, Noordzee, IJmuiden Zaterdag aangekomen: Sommen, Gent, IJmuiden; Odup(on, Duinkerken; Kirsten Tholstrup, Arklow, IJmuiden; Bomma, Antwerpen; Nordholm, Liverpool; Cotes de Nord, Le Havre; Vareyka, Noordzee, IJmuiden; Don Ricardo, Kingslynn; Canis, Bergen; Export Leader, New York; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Rewi, Fre- deriksvaerk, IJmuiden; Margreet, Shore ham, IJmuiden; Halla Grieg, Tillbury; Washington, Immingham; Gisela Bartels, Lubeck, IJmuiden; Kent Shorem, Cont. Plat, IJmuiden; Tor Scandinavia, Gothen- borg; Eva Tholstrup, Aklow, IJmuiden; Brinda, Poole, Velsen; Satucket, Oslo; Kiption, Ottersham, IJmuiden; Fridel, Kingslynn, IJmuiden; Magnitogrosk, Rot terdam, Torridge, Matyluoto, Zaandam; Wilsk, Great Yarmouth. Zaterdag vertrokken: Jemrix, Roches ter, IJmuiden; Caribia Express, Londen; Petra Scheu, Kolding, IJmuiden: Som men, Amal, IJmuiden; Kristen Tholstrup. met kop en schouders boven de andere gebouwen van CEMIJ uitsteken. Molen 9 wint het qua capaciteit van de vijf molens die hij vervangt maar ook de mogelijkhe den zijn groter. Door het inblazen van verbrandingsgassen kan het drogen en malen van de cementgrondstof gelijktijdig gebeuren. De bij het malen vrijkomende warmte wordt voor het droogproces ge bruikt. Energiebesparing wordt als een van de voordelen genoemd van dit „droog- malen”. ADVERTENTIES: telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: - bij vooruitbetaling - 14,35 :f 41,30 55,- 162,50 215,- losse nummers buitenland per kwartaal TONEEL Schouwburg (Wilsonsplein) 20.15 u. HaarlenS- se Toneelclub met „Reigen/Rondedans”. Dinsd 20.15 u Jules Croiset met „Over Tsjechow ge sproken” Toneelschuur I (Smedestr 23) Dinsd 20.30 u People Show 74. MUZIEK Concertgebouw (L Begijnestr.) 20J15 u.. Ken- ningsmakingsconcert met Peter Kokkelmans, te nor en Nora Raphael Tours, alt. Tiffany Club (Spaarne) Dinsd vanaf 22.30 u Hans Keune Kwartet Arklow, IJmuiden; Tevla, Bergen; Varey ka, Klaipeda, IJmuiden; Excom Mariner, Port Said; Bomma, Bergen; Canis, Stavan ger; Fonnes, Christiansand; Tor Scandina via, Gothenborg; Combi Spirit, Duinker ken; Jobst Oldendorff, Napels, IJmuiden; Nedlloyd Main, Jakarta; Export Leader, Bremerhaven: Argonaut, Gothenborg, IJ- muideii. Zondag aangekomen: Abha, Izmir; Ann Lise Tholstrup, New Ross, IJmuiden; Goli ath, Portmouth, Zaandam; Elisa, Gainsbo rough; Lachs, Emden; Sun London, Gra vesend, IJmuiden; Camillia B, Alexan dria; Anhoe.NaestVed; Rita Doelling, Hamburg; Satrunus, Tananger, IJmuiden; Kenrix, Rocherster, IJmuiden; The Du chess, Boston; Angela Belen, Wisbech; Jans, Kopenhagen; Kolpino, Leningrad; Gudermes,Tuapse; Fenix, Ala; Emsland, Skarham; Baffin Service, Cont. Plat; Eer beek, Torrevilja; Neptunus, Lerwick, IJ muiden; Maria, Tampa;Navigare, Skien; Orange Ace,Yokohama; Parkesgat, Whit by, IJmuiden; Kismet, Halmstad; Alche mist, Antwerpen; Otto, Terneuzen;Nopal Verde, Sheerness. Zondag vertrokken: Eva Tholstrup, Ar klow, IJmuiden; Arcamara, Shanghai, IJ muiden; Fridel, Londen, IJmuiden; Conas- toga, Le Havre; Goliath met sleep, Ports mouth; Abha, Malmö; Lachs, Emden; Ringness, Swansea, IJmuiden. Maandag aangekomen: Ignition, Lon den, IJmuiden; Biscaya Gof, Port Gentil; Jemrix, Poole, IJmuiden. Maandag vertrokken: Kentshore, Cont. Plat, IJmuiden. Brahms aanvankelijk een kleine geheu- genmoeilijkheid. Daarna ging het beter en vatte hij het stuk in een overrompelend tempo aan, met veel aandacht voor de lyrische thema’s, die in dit stuk voorko men. Enkele foutjes konden de uitsteken de totaalindruk toch niet wegnemen. Na de „Clappy music” van Steve Wright, een kwestie van ritme-verschuiving bij twee klappende heren, werd het program ma besloten met twee delen uit het klari- netconcert van Weber. Deze componist heeft altijd een grote affiniteit'voor de klarinet getoond, en ook in dit stuk viel dan ook van goed voor het instrument geschreven muziek te genieten. Als geheel en uitstekend concert, dat de grote mogelijkheden van twee jonge streekgenoten goed aantoonde. KEES MAAS VELSEN. De Invaliden Hulpverle ningsdienst (IHD) neemt binnenkort een nieuwe rolstoelambulance in gebruik. De vrijwilligersorganisatie beschikt sinds drie jaar over een Mercedes-busje dat aan vervanging toe is wanneer het eenmaal honderdduizend kilometer genoteerd heeft staan. De grote rolstoelambulance die anderhalf jaar geleden naar de ge meente Velsen kwam bewijst uitstekende diensten, maar het aantal aanvragen is zo talrijk dat de aanvulling met minimaal één ambulance van kleiner formaat nood zakelijk blijft. Vandaar ook dat het oude re busje zo lang mogelijk wordt gehand haafd. VELSEN. Het CDA Velsen heeft tij dens een algemene ledenvergadering de definitieve kandidatenlijst voor de ge in eenteraads verkiezingen vastgesteld. Het ging om het vaststellen van de lijst trekker, die gekozen moest worden uit de drie eerste kandidaten van KVP, AR en CHl’. Met meerderheid van stemmen werd de zittende wethouder Th. C. Witte als eerste man voor het CDA gekozen, overeenkomstig het advies van een com missie uit de drie partijen. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6. Ma. al le leeftijden 19-21 uur Di. van 14.30-17.30 uur. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr Houtstr.) 15.30 en 19.30 u.: ,,Ben Hur”, a.l. Frans Hals (Fr Halspl.) 19 en 21.30 u „Aard beving”, 12 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u „The next man”, 16 j Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.30 u „Doctor Vlimmen”, 16 j. Roxy (KI Houtstr 14.30, 19 en 21.15 u. „Orca”, 12 j Studio (Gr Markt) 19 en 21.15 u „Waar los bandigheid regeert”, 16 j Dinsd. 19 en 21.15 u.: „Smokey and the bandit”, 12 j. Cinema Quirinus Internationaal (L Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20 15 en 21 30 u. „Inside of me”, 16 j. Het is r ma omi markt, kermis belang» uur ’s i kon het school weggev De sc Umuidi genwijc den me aanlokl u IJMl den sc school leid bi filmprc bazar e op tolH digde d UMU op zat( Fahren van dit voor d< D.K.V., bazar l kunnen Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Tot 14 april expositie Maisa v.d. Kolk en Selma Sche pel, geopend tijdens werkdagen op kantooruren. Openbare bibliotheek, Kerkstraat ma. volw. en jeugd 19-21 uur; di volw. en jeugd 14-17.30 uur Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Harmoniegebouw, Groenelaan. Ma. 20 u alg. ledenverg. Beverwijkse Harmoniekapel. BIOSCOPEN City, maandag en dinsdag 20.00 uur „De Ster des Doods” (Stars Wars). TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 17e- eeuwse stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen Open, di t/m za. van 10-12 en 14-17 uur Stadhuis: Bezichtiging op werkdagen van 10- 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord Geopend dinsdag en donderdag van 10 00-16.00 uur en op aanvraag tel 02510- 91022 en 93088. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Buurthuis De Brulboei: maandag 19-20.30 uur bromfietsclub. Buurthuis De Planeet: maandag 19.00-20.15 uur handwerkclub. Buurtcentrum Zeewijk: dinsdag 8.45-11.30 u. koffiesoos, 9.15-11 15 en 19.30-22.00 u. naailes. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk- plein 62, 10-12 en 14.00-17.00 uur recreatieruimte open Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden van 9-10 uur, tel. 12464 of 18445. „Aqua-Rama", PEN-centrum, 20.00 u. leden bijeenkomst aquariumvereniging „Velsen”. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden, ma t/m vrij. 9-10 uur. Tel. 02550-18830 en 22169. Spreekuur Santpoort: ma en do. 9-10 uur. Her vormd Wijkcentrum, Burgemeester Enschedé- laan 67,. Sociaal Advies Bureau: spreekuren dinsdag 9-10 uur Cultureel centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden; 11-12 uur De Mei, Geelvinckstraat, Velsen-Noord; 2-3 uur De Haven, Schipbroeken- weg 6 in Santpoort en 4-5 uur In den Abeel, Abeelenstraat, IJmuiden Algemene Hulpdienst: Iedere werkdag van 9- 11.30 uur, tel 02550-18888. Veiserbad. dinsdag gemengd zwemmen 7-8, 12.10-13.10, 16.00-17.15 en 20-21.30 uur; damesles 8.50-9.20 uur; bejaarden 9.20-10.05 uur Instructiebad Zeewijk, dinsdag dames 9-9.30 uur Speeltuin „In Veilige Haven”. Open alleen op woensdagmiddag èfri zaterdag de gehele dag Er ging zaterdag heel wat tijd mee heen voor de nieuwe cementmolen voor verder vervoer over land op de plateauwagen ging. TENTOONSTELLINGEN Bibliotheek, Beneluxlaan. Toten met29 maart schilderijen en tekeningen van Servaas Schoone. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Ma. 20 uur „The Spy who loved me” DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Ma. alle leef tijden 19-21 uur, di. jeugd 15.30-17.30 uur. Bene luxlaan: ma. volwassenen en jeugd 19-21 uur; di. volwassenen 14-15.30 u. en 19-21 u Jeugd 15.30- 17.30 en 19-21 u. De Zandkraai, Handelstraat. Ma. 20 uur vrou wencafé. Alarmnummers: politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. d’Evelaer, Luttikcie. Di. 20 uur Wijkcontactbij- eenkomst over welzijnsbeleid

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 4