Bijna 5 mille voor restauratiefonds Toots Thielemans in De Jansheeren Zuidamerikaanse show gezellig en gevarieerd Donateursoncert van TTB werd avond vol ifeer en luistergenot burgerlijke stand I 4 I Mondorgel -virtuoos „Het Hoge Duin onderging opknapbeurt r IEID j. r LOS ALEGRES MIDDELPUNT FIESTA TROPICAL Praten over scheiden Meerestein Jazzgroep Switch in Adrichem Hoeve INBREKERS HADDEN DRUK WEEKEINDE ENERGIEBESPARING VAN RUIM 26 PROCENT ife: 4 iP - BEVERWIJK HEEMSKERK 2 O MAART 19 7 8 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK G ng MAANDAG I ANS 3 B.V BEVERWIJK. TTBneeft za terdagavond het jaarlijhe dona- teursconcert gegeven. Howel de belangstelling wat tegerziel, was het toch een avond vol sfer, mede door het aandeel dat demajoret tes van Arma-Zeist en d Hoogo vensharmonie aan het gaeel had den. TTB speelde eei aantal meeslepende stukken, afwisse lend voor blazers en sagwerk, daarbij geleid door de leren P. Kop en A. Terburg. Hoewl er aan de nuancering wel wat lankeer- de, en ook ongelijkhedn nogal eens optraden, kon meniver het algemeen toch wel geniten van uitvoeringen die de speen van hard repeteren droegenHet was overigens de laatste maadat diri gent Kop de leiding hadHij nam deze avond afscheid, oner meer door zelf mee te spele in het laatste nummer „A jolljgood ti me”, dat door de heerTerburg werd geleid. Hij werd edolven onder de cadeaus, en ok zijn dochter Inge, die een tijdang met de instructie heeft geholpn, deel de in de hulde. De heren’’erburg en Van Os zullen voortan TTB leiden. F/* i>- Water buitenbad wordt afgedekt met kunststof igen, 'an de Toots Thielemans Aan de zaal: indien nog voorradig. JAN BAART KEES MAAS F 4- wordei i Kama Het restauratiefonds van e hervormde gemeente om het eigen aandeel in het herstel van de Grote Kerk te:unnen bekostigen, is sinds zaterdag weer aangevuld. i op he in di Als de proef slaagt en het Sportfindsm- bad gaat het project jaarlijks toejassjn, dan levert de energiebesparing 4500 >p. De kosten van de montage betraten ƒ13.000; het folie-materiaal dient omde drie jaar vernieuwd te worden en iet oprolmechanisme geeft de heer Schnk De goed bezochte rommelmatt in de voormalige garage van Dorant op de hoek van de Zeestraat en dr. Schuitstiat leverde het lieve sommetje van ruim f4500,- op. Vooral zaterdagmorgen washet druk en werd de rommelmarkt door honderden mensen bezocht die al ras d fraaiste voorwerpen opkochten. De bezoekers hadden een mooie avond, dat is duidelijk: voortvarend slag- en blaasgeweld van TTB, vlot bewegen van de charmante Arma-meisjes, en het gave musiceren van de Hoogovensharmonie on der leiding van Willem Steijn. En natuur lijk een bal na, dat hoort bij bij bij TTB. Slaagt de proef in Beverwijk, dan wil het Sportfondsen Nederland N.V. de zwemba- Het belang moet worden gezien tegen de achtergrond, dat Nederland vele honderden buitenbaden telt, die in totaal ongeveer 80 miljoen m3 aardgas per jaar verbruiken. Nogal in het oogspringend waren de kleurrijke en onthullende show-dansjes van de Fiesta Dancers. Vooral voor de pauze was dit showballet niet veel meer dan een rommelig en schools gebracht vertoon van veel vrouwelijk bloot. Na de pauze dansten de meisjes gedisciplineer- der, leek de costumering fantasierijker en den in Nederland er toe gaan bewegen eenzelfde energiebesparend project te be kostigen. BEVERWIJK. Woensdag 22 maart or ganiseert de klaverjasclub „Meerestein” een open klaverjasdrive in een van de zalen van de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden. Aanvang 20 uur. BEVERWIJK. Het comité, dat de live- jazz-avonden op de dinsdagavonden in Hoeve Adrichem organiseert, heeft voor morgenavond „Switch”, een jazzformatie uit de Zaanstreek, aangetrokken. Enkele leden van de groep speelden, en spelen nog, regelmatig in o.a. de Jan Moolenaars Big Band. De jazzavond begint tegen tien uur. Zo werd zaterdagmorgen vroeg de But ton Club aan de Zeestraat door inbrekers bezocht, die tien pakjes sigaretten meena men en de (overigens lege) fruitautomaat openbraken. Uit de Alpha Soos aan de C. H. Moens- straat verdween een gering geldbedrag. Bij een vestiging van Bender werden vijf heren blousonjacks ter waarde van 1300 ontvreemd. Bij Tormos op het industrieterrein wer den ruiten vernield, maar er wordt niets vermist. Ook van de LIA-huishoudschool sneuvelde een ruitje. In Zentrum Treff- punkt, de sociëteit voor Duitssprekenden naast de Goede Raadkerk, werden maar liefst dertien ruitjes ingeslagen. Uit een in een garagebox aan de Luxemburglaan ge parkeerde auto verdween een cassettere corder. Tenslotte deed een 31-jarige Beverwij- ker aangifte van beschadiging van zijn drie dagen oude Mercedes, die geparkeerd staand aan de Heemskerkerweg door on verlaten rondom bleek te zijn bekrast. spoed kaarten te reserveren. Dit is moge lijk op de volgende adressen: sn spe- dsdienst uw gas- annen. aer jaar sa bon- ekerdzj I. Het on set, op rich tus- xdoet ke ien verde- n een leeftijdsduur van 10 jaar mee. „Jaar lijks vraagt het project een investering van 3500 en dat levert het Sportfondsen- bad een exploitatiewinst van duizend gul den op. Erg weinig, maar de cijfers komen in een ander daglicht te staan als u de aangekondigde stijging van de aardgas- prijzen met zo'n 6 a 7 procent per jaar in de gaten houdt”. Placido Hazel bereikte een redelijk ge middelde met vriendelijke versies van Ca- lypso-melodieën. „The Bananaboat song”, één van de verschillende succesnummers van Harry Belafonte die Placido Hazel zong, werd als een massale meezinger ge presenteerd. Samen met Jeanette, de zan geres van Los Alegres die in haar trio als „Maria Antonia” aangekondigd werd, ver tolkte Placido Hazel een medley van ever greens als „The Breeze and I” en „Tequero mucho”. 24 in dat 1 controle bben. jgeling it er kans j voor u lar op at het uw toe- ndoor De grote finale bracht nog meezingers als „Brazil”, de bayon „Anna” en „Si tu vas a Rio”, waarna zowel het gezelschap op het toneel, als het publiek in de zaal klapte en zwaaide om uiting te geven aan de tevredenheid over de muzikale avond. Een polonaise van artiesten en publiek door de zaal en over het podium sloot de Zuidamerikaanse show vol gezelligheid en variatie definitief af. cordeon. Daarna gebeurde er een hele tijd niets. Op z’n achttiende begon hij op de harmonica, die hem wereldberoemd maak te, te spelen. Het was het begin van een fabuleuze carrière. „Ik luisterde voorna melijk naar platen van Benny Goodman”, meldt hij. In 1951 ging hij naar Amerika: zijn eerste muzikale job was bij The Char lie Parker AU Stars. Daarna musiceerde hij zes jaar lang bij George Shearing. Het definitieve succes kwam toen Toots „Blue sette” componeerde. „Bluesette" had een meldodie, een herkenbaarheid, die bij mil joenen muziekliefhebbers aansloeg. Voor de nieuwe film van Nikolai van der Hey- den, „Sherlock Jones”, schreef Toots de muziek, die mogelijk op de plaat wordt uitgebracht. De Werkgroep raadt dringend aan met gégevens ging de Raad van Bestur er mee akkoord, dat er over een par weken wordt begonnen met de montage van de „grote” installatie bij het openltchtbad. Het afdekken van het water inhet open luchtzwembad levert een besparng van 26 procent in het jaarlijks aardgaverbruik op. Volgens de heer Schenk is ht afdek ken van het water met de kunsstof een kwestie van een kwartiertje arbéd. „Ook die tijdsfactor is belangrijk want j hebt er natuurlijk niets aan als het zwenbad een parttimer in dienst moet nemen ’oor het af- en oprollen van de kunststof.’ HEEMSKERK. Donderdag 23 maart komen in het vrouwencafé Heemskerk twee vrouwen van „Vrouwen bellen vrou wen” uit Amsterdam praten over het the ma „scheiden”. Zij zullen dit doen aan de hand van het boekje „Meiden die schei den”, een informatie-boekje over echt scheiding. Iedereen die belangstelling voor het onderwerp heeft, is van harte welkom Men begint om half tien. Vanwege de paas vakantie zal het café maandag 27 maart en donderdag 30 maart gesloten zijn. waren de dansbewegingen van de choreo graaf ook muzikaler en origineler. Een boeiend onderdeel van het optreden was de slagwerkdemonstratie door de heer P. Luckerhof, docent aan de mu ziekschool Beverwijk. Hij liet het publiek met vele Zuidamerikaanse instrumenten kennismaken, en liet enkele orkestleden ermee demonstreren. De meisjes van Ar ma toonden, dat ze niet voor niets zo hoog eindigden bij Klaroen. Ondanks een onge makkelijk klein toneel maakten ze van hun show toch een gezellig geheel, waarbij vooral opviel dat ze een grote virtuositeit hadden in het hanteren van de batons. De Hoogovensharmonie zorgde voor het slot en deed dat met een aantal prachtige ver tolkingen van vlotte stukken. De „Pavane in Blue” van Huggens was daarbij een ontroerend hoogtepunt. Het opmerkelijke was, dat met name de houtblazers in de „Nieuwe Slof” goed klonken. De slagwer kers daarentegen klonken wat gedempt. Bij een prachtig ensemble als de Hoogo vensharmonie is zo’n bezwaar echter maar van geringe betekenis, want men blijft steeds genieten van de totaalklank van hout- en koperblazers. Het meest spectaculaire onderdeel ver zorgde Ricardo Hazel. Geassisteerd door enkele vrijwilligers uit het publiek had hij al voor grote vermakelijkheid gezorgd met zijn Limbo-dans onder de steeds dalende lat. In zijn „jungle-dans” riep hij de oude voodoo-sfeer op, manipuleerde met bran dende fakkels en werkte langzaam toe naar zijn met veel vertoon gebrachte vuur- spuw-act. GEBOREN: Bastiaan, z.v. E. F de Leeuw en C. M. Duin; Angelina A. J., d.v. J. Munoz y Barrera en A. W. M. Bijsterbosch; Bartho lomeus T. M., z.v. T. J. M. Bervoets en G. G. M. Zonneveld; Mehmet, z.v. R. Evlice en D. Aslan; Hylke, d.v. H. S. Schoone en H. J. Janssen; Erik-Jan, z.v'. N. P. van der Goes en M. A. Berkhout; Mariëlle I. L., d.v. A. Spits en L. M. Beker; Erwin M., z.v. J. L. Hoos en M. T. van Dornburg. ONDERTROUWD: L. Kjngma en Y. A. Bloemzaad, F. J. M. Glorie en F. G. H. Kuil. GEHUWD: G. E. M. Kuilman en H. L. M. T. van der Hoek, H. P. Peereboom en P. Pronk, J. A. Hutzezon en S. F. Straathof, K. B. J. Nelis en C. Molleman, K. de Vries en P. M. Sprangers, T. J. Versteeg en T. A. J. M. Dietvorst. OVERLEDEN: A. Boerlage, oud 91 jaar, geh. gew. met C. de Kruijf; W. J. Vessies, oud 68 jaar; J. de Wolf, oud 77 jaar, geh. gew. met H. van Riessen; L. de Graaf, oud 80 jaar; G. Snijder, oud 62 jaar; M. G. Pels, oud 68 jaar. Nuts spaarbank, Deutzstraat 4, Heems kerk, tel. 33338, Reisbureau Oosterom, Zeestraat, Beverwijk, tel. 24438, Café Nij- man, Kerkweg, Heemskerk, tel. 32219, Seen Prof, ten Doesschatestraat 55, Heemskerk, tel. 33950. Van de totale groep medewerkers vorm de het trio Los Alegres de spel van het avondvullende programma, dat ook door hen was samengesteld. Standaardsucces sen als „La Bamba”, „Pepito”, „Vaya con dios” en „El Porompopero” werden gerou tineerd en smaakvol over het voetlicht gebracht door zangeres „Maria Antonia” en de heren Doy en Manoio. In het „steel- bandhour” bleken zij ook met olievaten goed overweg te kunnen. Hun uitvoerin gen van „Island in the sun”, „Big Bam boo”, hun eerste hit „Coconut Woman” en het laatste succes „Yes, I like your bermu- das” kregen een kernachtige aanpak, die af en toe zelfs al te luidruchtig overkwam. GEBOREN: - Nicol Bernadet Duin, Arjan Nunnink, Tom Cornells van Duivenvoorde, Tanja Simone Minkels, Maria Celia Cao Dieguez, Els Brandenburg, Raquel Alvarez Fernan dez, Alexander Jacobus Bulters, Astrid Oldenburger. ONDERTROUWD: J. B. M. Fluitman en C. M. (T. Heeins- kerk, A. J G. Overmars en M. J. Sequerra de Mattos, C. J. A. Zonneveld en L H. Stolp, A. Vieane en M. Boecker, P. de Jong en C. R. H. Heus. GEHUWD: J K. Setchfield en C. M. Gonesh, R. Sijmons en P. M. Nijman, R. A. M. Schelvis en M. Bleeker, E. P. Akkerman en J E. P. Groen, R. Spijker en D Buikema OVERLEDEN: Anna Maria Smit, geb. de Valk, oud 72 jaar; Wilhelmina Smit, geb. Duin, oud 79 jaar; Hendrika Maria Kok, geb. Krisman, oud 80 jaar. De heer Kaebiseh sr. van de Raad van Bestuur rekent op een exploitatiewinst in 1979 van ƒ1300 en in 1980 van ƒ1701. Voor de Raad van Bestuur alle aanleiding om ja tegen de montage te zeggen. BEVERWIJK. De volle theaterzaal van De Nieuwe Slof reageerde vrijdag avond gretig en enthousiast op de Latijns- Amerikaanse klanken van Fiësta Tropi cal. Zeventien medewerkers brachten een afwisselend programma, waarin naast de te verwachten muzikale nummers, show- ballet en spectaculaire acts opgenomen waren. De presentatie van het kleurrijk geheel was er vooral op gericht een ouder wetse gezelligheid op te roepen, wat de artiesten, gesteund door het achtmans- orkest Sonora Ritmica, zonder meer gelukte. BEVERWIJK. Het inbrekersgilde heeft in Beverwijk weer een druk week einde achter de rug. DE WERKGROEP JAZZ is er in ge slaagd de mondorgel-virtuoos Toots Thielemans op het Heemskerkse jazz-po- dium te krijgen. Tijdens zijn optreden wordt hij ondersteund door één van Ne derlands beste fender-pianisten, Rob Franken, door de swingende bassist Jacques Schots en de veelzijdige slagwer ker Johnny Engels. Normaal vinden de concerten van de Werkgroep Jazz plaats op zaterdagavond. Toots Thielemans komt echter vrijdagavond 24 maart. Het jazz-gebeuren start om 9 uur in De Jans heeren aan de Kerkweg. Toots Thielemans werd in 1920 te .Brus sel geboren. Hij heeft geen conservatori- um-opleiding genoten. Hij begon muziek te maken toen hij drie jaar was. Het in strument wat hij toen bespeelde was ac- (Van een medewerker) WIJK AAN ZEE. Zo eens in de vijf jaar is men er nu aan toe om zijn hotel en restaurant te renoveren en daar is het Hoge Duin niet bij achter gebleven. Dit bracht de heer D. van den Broek sr., de huidige eigenaar van het „Hoge Duin”, zaterdag tijdens een perslunch naar voren. De firma Riezenkamp bouwde het Hoge Duin in 1958 op een der mooiste punten aan de Noordzee kust en kort hierna nam Dirk van den Broek het gebouw oyer. Het werd later een keten van Horecaf-bedrij- ven die een onderdeel vormde van het groeiende supermarkt concern. Maar nu was men na het vorige seizoen nodig aan een vernieuwing van de accommodatie toe. De bonte aankleding van voorheen heeft plaats moeten maken voor een meer „brui ne” schakering; het buffet dat in de grote zaal stond is verdwenen, maar ook het vaste menu dat men altijd op de kaart kon vinden, „het kip in het pannetje is, voorlo pig, verdwenen. Geheel in overleg met de medewerkers heeft het restaurant een gro te verandering ondergaan. In de afgelopen, maanden werden de hotelkamers, restau rant, zalen, hal, receptie, toiletten, enz. volledig gerenoveerd. Het begint al in de keuken waar de obers eigenlijk allemaal hun eigen „computer” hebben om de drankjes en alles wat er bij hoort via hun eigen bar weg halen. In de keuken werken in hoogtijdagen zes koks en zijn er verder twintig personeelsleden aanwezig om te zorgen dat het in het restaurant, waar plaats is bij een volle bezetting voor 275 personen en waar de hotelaccommodatie plaats biedt aan 50 bedden, niemand aan iets ontbreekt. Bovendien is er nog een zalenaccommo datie voor 200 personen. Dit alles gebeurde nog net voor het nieuwe zomerseizoen, maar het Hoge Duin kent eigenlijk geen seizoenen meer want men heeft een bezet tingsgraad van 85%. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Raad van Bestuur van het Sportfondsenbad Bevewijk heeft deze week besloten medewerking te verlenen aan het demonstratie-froject van Sportfondsen Nederland N.V. te Amsterdam voor energiebesparing. )ver twee weken wordt begonnen met de montage van een installatie bij het opnluchtbad waardoor het mogelijk is het water af te dekken met materiaal van kunstsof, die het warmtevérlies in de avonduren aanzienlijk zal tegengaan. Het Sportfondsenbad Beverwijk houdt rekening met een besparing op het aard gasverbruik van 18.000 m3 per jaar, het geen neerkomt op ƒ4500,-. De installatie zelf kost, inclusief BTW en na aftrek van de subsidie van het rijk, ongeveer ƒ13.000,-. De Minister van Economische Zaken ging onlangs akkoord met het verstrekken van rijkssubsidie aan twee demonstra tieprojecten voor energiebesparing en wel voor de installatie van zonnecollectoren in het zwembad te Volendam en voor het aanbrengen van een afdeklaag in het openluchtbad van Beverwijk. De Raad van Bestuur nodigde de geeste lijke vader van het project, ir. J. D. Schenk van het Sportfondsen Nederland N.V. voor een gesprek uit. Op het terrein van het zwembad had de heer Schenk al de nodige praktijkervaring opgedaan met twee proefbassins en op basis van die - Op het terrein van het Sportfondsenbad zijn in de afgelopen proeven genomen om de resultaten te meten van energiebesparende maatregelen. Links de heer Schenk van het Sportfondsen NV te Amsterdam. .W*. r

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7