inanciële problemen opgelost heeft weinig zin kN Damesvolleybalteam met gemak in finale Udo Lattek niet met ploeg mee Het NMB Spaarpapier aan toonder. Jeugd verrast bij NK dammen treffers en missers Ridders verslagen 4 NMB tototips ’hilips sponsort franje niet /4/o I' Boycot Argentinië pm» en DUITSE AFDELING AMNESTY INTERNATIONAL In toernooi om lentebeker De NMB denkt met u mee. iACNI »ach' Programma voetbal 23 MAART SPORT N S D AG 2 1 19 7 8 i ft U stort nu f 1.000,- en wij betalen u terug: 'X taal, rijtx f fiw» ■WW 1M winst Het Spaarwinstbiljet is een spaarvorm, speciaal voor hen die van tevoren weten hoe lang ze hun geld kunnen vastzetten. Dat kan kort zijn, dat kan lang zijn.Twee jaar vast met een rente van 6 3/4% of zes jaar vast met een rente van 7 3/4 Berekend op basis van rente op rente. De vier mogelijkheden in de tabel laten u precies zien wat u betaalt en hoeveel u straks ontvangt. U bepaalt uw eigen winst. De flexibele tussenvorm. Vindt u een vaste looptijd van 2 jaar wat te kort en 6 jaar te lang, dan is het Premiespaar- biljet een winstgevend alternatief Premiespaarbiljetten kunnen namelijk na 2 jaar elk jaar worden uitbetaald. U ontvangt dan bij uitbetaling boven de jaarlijkse basisrente van 5% rente op rente een progressief oplopende premie. De tabel geeft de mogelijkheden op een rijtje. Er zijn ook Premiespaar biljetten van f 5.000,-. Behalve 5% basis rente krijgt u een premie tot max. f 875,- na 5 jaar. Het NMB Spaarpapier aan toonder is ook voor niet-kliënten onmiddellijk aan de balie verkrijgbaar. Vraag folder en inlichtingen. Spaarwinst- S biljet met i Zl I? I I' Premiespaar- biljet met K variabele looptijd. K JA Rente tot W f WF I' RGANISATIE 1 K-HOCKEY RAAIT GOED Hl ■A Paul Litjens is Oranje's hoop in Buenos Aires. (ADVERTENTIE) premie rente u stort Deze ploegen spelen het weekend een 74-75 75-76 1-1 2-0 1-0 ide typen In het openingsduel tegen Canada kon int venstaan 2 taar 2 iaar 6 iaar 6 iaar 2 iaar 3 iaar 4 iaar 5 jaar spaar- termijn Nu het weer geen beletsel meer is, draait het hockeygebeuren soepel. Financieel zijn er geen problemen meer. Bartolomé, een van de organisatoren, die nog ijverig in de weer is om de perszaal via affiches van vreemde landen wat op te fleuren, lacht. „Wij dreigden mis te lopen, omdat sponsor Adidas die ons op het laatste moment via een donatie van 100.000 dollar uit de brand hielp, de televisierechten claimde. Op die inkomsten hadden we ons budget afgestemd. Er was een contract en daar wilde men niet van af. Nu is alles tenslotte toch geregeld. Nu staan we zover dat alle entreegelden als winst kunnen worden aangemerkt. Gisteren kwamen 7000 mensen langs de kassa’s, aan het eind van de week verwachten we er nog veel meer, omdat vrijdag een feestdag is en men zaterdag en zondag ook vrijaf heeft.” Iedereen lijkt nu tevreden. De spelers van Oranje hebben weinig meer te klagen, omdat ze inmiddels naar andere kamers zijn verhuisd, zodat ze met niet meer dan twee op een kamer liggen, er kon rustig worden getraind en gistermiddag vlak voor de grote teambespreking waarop Van Heumen duidelijk maakte dat hij tegen Italië en Maleisië simpel hockey wenst, was de enige dissonant het feit dat de spelers niet konden zwemmen. In het relatief goedkope Argentinië schoot de eis van het Amerikaanse con cern bij de Nederlandse spelers fors in het verkeerde keelgat. „Prima zo”, vond Van Heumen, „hebben ze weer iets om zich over op te winden. Tegen Italië kunnen ze hun agressie kwijt.” pen. Als het gras hoog is, gaat de bal huppelen”. Schertsend voegt het Bossche gemeenteraadslid er aan toe als Paul Lit jens ten tonele verschijnt: „Ach, het maakt weinig uit, Paul staat tegen Italië toch niet opgesteld.” De Utrechtse koningschutter wil zijn sta tus van olympisch topscorer graag conti nueren, weet dat veel zo niet alles van hem afhangt. In de 15 tot nu toe gespeelde oefenwedstrijden, waarin Nederland 71 doelpunten scoorde, nam hij er alleen al 38 voor zijn rekening. Hij popelt om te beginnen. u ontvangt f 1.000,- f 5.000.- I 1.000.- f 5.00Ö.- spaar- termiin hoofdsom basisrente f 1 102.50 f 1 157,63 f 1 215.51 f 1.276.28 waardoor u ontvangt t 1 137.50 t 1 222.63 f 1 335.51 f 1 451.28 MAJORCA. Het Nederlands dames volleybalteam heeft zich geplaatst voor de woensdag te spelen finale van het lentebekertoernooi op Majorca. In de hal ve finale werd Zweden met 3-0 (15-3, 15-7 15-9) in 46 minuten verslagen. In die eind strijd komt Nederland uit tegen Italië, dat in haar halve finale België met 3-0 (15-6, 15-8, 15-13) terugwees. Ook in de voorronde ontmoetten Neder land en Italië elkaar reeds. Nederland won die wedstrijd met 3-1 (15-13, 15-8, 4-15, 15-10). Nederland-Zweden was reeds bij voorbaat gestreden. De Zweedse coach Lennart Larsson achtte zijn team kans loos. Hij verkoos zijn tweede zestal erva ring te laten opdoen, en zijn beste speel sters te sparen voor de strijd om de derde plaats. Achtergrond van die beslissing was dat Zweden zowel vorig jaar op het toer nooi om de lentebeker in Denemarken als in de kwalificatiewedstrijden voor het eu ropees kampioenschap te Epe in Neder land, twee keer een gevoelige nederlaag (0- 3) tegen Nederland had geleden. Bondscoach Jaap Akkerhuis startte in zijn sterkste opstelling met de spelverdeel- sters Annelies Visser en Fransje Murphy en de aanvalsters Lidie Schut, Helene Kat, Annemieke van der Horst en Martje de Vries. De laatste speelster bleef onder totale* rente haar normale vorm en werd door Akker huis bij een voorsprong van 12-2 in de eerste set gewisseld voor haar clubgenote Caroline Keulen. In het verdere verloop van de wedstrijd kwamen ook Noor San- berg, Els Mulder en José Conijn voor Ne derland in het veld. De Westduitse volleybalploeg heeft zich gemakkelijk geplaatst voor de kwart-fi- nales van het toernooi om de lentebeker voor herenploegen. De Duitsers behaal den twee overtuigende overwinningen. Noorwegen en Israel werden verslagen met 3-0. Aan de betaalde voetballers zullen de komende dagen grote offers gevraagd worden. Vanaf vandaag zullen er tot en met tweede paasdag iedere dag wel wat wedstrijden op het programma staan. Paaszaterdag is gekozen om de op 19 februari j.l. afgelaste wedstrijden in te halen, en op paasmaandag is een volle dig programma vastgesteld. Bij winst wordt het puntenverschil zes en dat zal zondermeer lijfsbehoud beteke nen. 0-0 0-6 2- 2 1-0 0-1 3- 1 2-0 0-1 1- 0 4-2 2- 1 0-1 2-1 1-0 1-0 76-77 1- 2 2- 2 0-0 0-0 0-2 0-3 0-0 0-1 bijdragen dat de werkelijke situatie in dat land over de hele wereld bekend wordt en dat daardoor de situatie van de politieke gevangene zal verbeteren. Vol- Lattek verklaarde: „Ik moet Liverpool een keer hebben gezien voor wij in Dus- seldorp onze eerste wedstrijd tegen die ploeg spelen in de halve finales van de Europese beker. Dat toernooi is voor ons f 35.- I 65,- f 120.- I 175,- 1-2 1-1 tip 3 1 1 3 3 3 3 1 3 3 1 2 1 6 s/4 6 4 7 ’,4 7 '/4 5, Eindhoven Heracles S.V.V. LONDEN. Rob en Marja Ridder heb ben het in de halve finales van de All England-kampioenschappen in Londen, de officieuze wereldtitelstrijd badmin ton, niet kunnen redden. Het duo van het Haarlemse Duinwijck, dat tevoren zoveel indruk had gemaakt, werd in ijltempo van de baan gespeeld door het Deense paar Skovgaard/Köppen: 4-15, 8-15. De overwinning in dit onderdeel ging uiteindelijk naar de combinatie Tredgett/ Perry, die in de finale met 15-7, 15-9 won. De eindstrijd in het enkelspel bij de heren werd gewonnen door de 22-jarige Liem Swie King, die met 15-10, 15-3 afrekende met zijn landgenoot Rudy Hartono. Bij de dames greep de Engelse Gillian Gilks de eerste prijs door van de Japanse Kondo te winnen (11-1, 11-9). ZEVENAAR. „Wat goed is komt snel”. Een gevleugeld gezegde van een sportjournalist wiens naam men tegen woordig amper nog kent. Toch moet de man die dit ooit heeft geschreven, Joris van de Bergh, maar eens weer naar voren worden gehaald na bestudering van de zesde ronde van het Nederlands kampi oenschap dammen dat in Zevenaar wordt gespeeld. Want dat Nederland in deze edele denksport boordevol talent zit be wezen de jeugdige dammers die in Zeve naar aanwezig zijn. Udo Lattek zal vandaag niet bij zijn ploeg Borussia Mönchengladbach zijn tijdens de eerste wedstrijd om de wereld beker tegen Boca Juniors in Buenos Ai res. Lattek wil in Liverpool de wedstrijd NEDERLANDSCHE MIDDENS! ANDSBANK 6 ?/4 7 7'h 7 Koploper Bastiaannet heeft zijn leiders positie met verve verdedigd. Hij begon met een korte vleugelopsluiting die Hans Jan sen tenslotte zelf verbrak. De Amsterdam mer speelde het resterende gedeelte zeer aanvallend en plaatste een voorpost diep in de verdediging van Jansen. Wat die ook probeerde, het vooruitgeschoven stuk van Bastiaannet viel niet te veroveren en daar mee bereikte deze een volkomen ver diende remise. De uitslagen zijn: Scholma-De Boer 1-1, Vis- ser-Van Tilborg 2-0, Van der Wal-Van der Borst 0-2, Jansen-Bastiaannet 1-1, Drost-Boom 2-0, Van Harten-Van Aalten 0-2. Stand na zes ronden: 1. Drost en Bastiaannet 8 punten; 3. Visser, Jansen, Van Aalten, De Boer, V.d. Borst 7; 8. Scholma 6; 9. Boom 5; 10. Van der Wal en Van Harten 4; 12. Van Tilborg 2. EINDHOVEN. Philips zal geen deel tmaken van de groep bedrijven, die het ederlands elftal tijdens het wereldkam- oenschap voetbal in Argentinië zal spon- ren. De potentiële sponsor trok zich na onderhandelingen met Inter Football rug, omdat de exclusiviteit, die het be- ijf wenst in de sector waarin het werk- lam is, niet gewaarborgd kon worden, pobleem is Wim van Hanegem, die zijn intract met het bedrijf Hitachi heeft ver- |ngd, waardoor Philips’ exclusiviteit in bt geding kwam. Het bedrijf Arrow zag in en eerder stadium al af van sponsoring. Een boycot van het wereldkampioen- f schap voetbal in Argentinië dient de sport noch de slachtoffers van het regi me in Argentinië. Dat is in grote lijnen i het oordeel van een driedaags symposi um dat in Bad-Boll in Zuid-Duitsland werd gehouden op initiatief van de Evangelische kerk. Op het congres wa ren vertegenwoordigers van de sport bonden, de sportjournalistiek, de kerken en Amnesty International. -Vitesse -N.A.C. -Feyenoord -A.Z.’67 -Fortuna SC -FC Vlaardingen FC Den Bosch -P.E.C. (Z) -Excelsior -SC Amersfoort -Wageningen De Graafschap -Veendam Paul Stam en Stef Walbeek kwamen tot hun eerste competitie-doelpunt van het seizoen. Stef Walbeek scoorde zijn laatste op 1 mei 1977 tegen FC VVV-thuis en Paul Stam deed dat op 12 december 1976 tegen Eindhoven thuis. Het was sinds 3 oktober 1976 niet meer voorgekomen dat PSV op eigen veld met 0-1 achter kwam. Toen scoorde Jaap Visser 0-1 (PSV-Telstar 2-5) en nu Roger Albertsen (PSV-FC Den Haag 2-1). Ajax doelpunt weer aan de lopende Liverpool-Manchester City zien, band. De laatste drie wedstrijden lever den niet alleen zes punten op maar ook achttien goals door de 7-0 via Telstar, 6-1 bij Volendam en nu 5-1 tegen FC Amster dam. Toevallig wel drie clubs uit de regio. AZ’67 leed tegen Sparta zijn eerste veel belangrijker dan de wedstrijden om thuisnederlaag van dit seizoen. De laat- de wereldbeker tegen Boca Juniors. De ste thuisnederlaag dateert van 25 augus- ploeg zal bovendien best zonder mij kun- tus 1976 toen op de tweede competitie- nen in Argentinië. Jupp Heynckes heeft dag Ajax met 0-3 sterker was. De tussen- zijn diploma als trainer en mijn assistent liggende 28 wedstrijden leverden 51 Drygalski vliegt ook mee naar Buenos punten op en de deelcijfers 75-15. Aires.” In Haarlem bleef de zege bij de thuis ploeg die met 6-0 duidelijk afrekende met een toen sterk gestart NEC. FC Amster dam zal zich na winst op de FC Utrecht „doublé”. Zowel zaterdag als maandag ook wat ruimer kunnen bewegen. Door wordt dan dezelfde tegenstander ont hef uitstellen van de uitwedstrijd tegen moet. Vooral PEC en MW hebben als Sparta dienen de Amsterdammers maar koploper een zwaar brok te verteren, één keer op te treden en kunnen zij zich Alleen PEC siert de toto en wel in en. volledig op deze klus concentreren. In de tegen FC Den Bosch, dat ook nog loert op laatste elf seizoenen bleven de Amster- de derde of vierde plaats in de eindrangs- dammers trouwens acht keer aan de win- chikking. Van de overige ploegen speelt nende hand en eindigden drie wedstrij- Fortuna SC nog mee in de race en is ook den gelijk. Eindhoven-Excelsior van belang. f 877.53 14 387.67 f 638.99 f 3.194.97 N.E.C. -Haarlem FC Amsterdam-FC Utrecht Volendam Telstar GA Eagles Roda JC Heerenveen Willem II bevelin 'uitsland geen vuist maken. Het had zich »lden, gebruikte een dag de kunstgras- lat in Limburg an der Lahn en was vroeg 1111111111111 aar Argentinië gereisd. Anderhalve week illllllllllll ain(len de Duitsers op keiharde, droge oetbalvelden. En juist in hun eerste wed- trijd werden ze geconfronteerd met een rassig veld en hoog gras, maar, weet temer Kaesmann te vertellen: „Daar lag •t niet alleen aan. Ik ben aan- de knie eblesseerd; kan niet voluit gaan en Peter tump (de gevaarlijkste aanvaller van de testduitsers - red.) moet zeker nog een reek rusten voordat hij in zoverre is her teld dat Kleiter hem kan opstellen.” De Westduitsers en ook de Nederlanders ijn gebaat bij zachte velden, waarop In- iërs en Pakistani zich minder happy voe- >n. Wim van Heumen ziet echter liever ortgeknipte graspollen. „Ten eerste kan fouter Leefers de strafcorners dan snel- >r aangeven en Tim Steens ze beter stop- Volendam en Vitesse gaan alleen uit maken welke gepromoveerde club het Zo zullen Ajax, A.Z.’67 en Excelsior in hoogst eindigt in dit seizoen, en dat zal een tijdbestek van zes dagen drie wed- Volendam waarschijnlijk worden. Tel- strijden krijgen af te werken, omdat zij star krijgt tegen NAC weer wat mogelijk- behalve het inhalen en de competitie heden op puntenwinst nadat men eerst deze week eveneens in de halve finales woensdag naar FC Twente moet om ook van de KNVB-beker moeten aantreden, daar in te halen. Behalve de wedstrijd in en tegen Haarlem krijgt GA Eagles op tweede paasdag op eigen veld Feyenoord A.Z.’67 heeft een zwaar programma. Mocht inderdaad deze wedstrijd Eerst vandaag tegen Excelsior, dan vrij- winnend worden afgesloten, dan kan dag thuis tegen NEC en vervolgens men in Nijmegen vrijuit spelen tegen een maandag de zware klus bij Roda JC. De gastheer, die geplaagd wordt door een Alkmaarders zullen eerst een goede uit- serie blessures en schorsingen, zoals gangspositie tegen Excelsior bewerkstel- maar weinig voorkomt. ligen omdat dan de weg naar de bekerfi nale openligt. De overige wedstrijden van de toto worden deze keer ingenomen door eerste-divisiewedstrijden. De percentages vermeld ondertotale rente” zijn afge rond en berekend op basis van samengestelde interest. Rentewi/zigingen voorbehouden BUENOS AIRES. Glimlachend keek bondscoach Wim van Heumen toe hoe de iidpnsd rasmachines hun werk deden. Hij had zondag haarscherp gezien dat te fors uit de luiten gewassen grassprieten op de schitterende velden van de Campo de Polo in 48. Dh' luenos Aires als geschapen waren voor de technisch minder begaafde hockeynaties als j-gentinië en Ierland. Hun kick-and-rush-hockey deed hem hopen op zon en wind, ndat de loodzware grasmaaiers hun werk zouden kunnen doen. En, inderdaad, ■iM laandag op de eerste rustdag van de strijd om de wereldtitel, zoemden ze over de chitterende velden. De chef-terreinknecht keek stuurs toe. lllllllllllUlÉij zag het zondag nog niet zo zitten omdat overigens perfecte drainage de water- oed niet kon verwerken. Gistermorgen roeg lag Buenos Aires wederom onder dagen pe en jjk wolkendek en ook de regen was resent. Een uur later doorbrak de zon het issimisme van Van Heumen en ook dat an Klaus Kleiter, de Westduitse bonds- Haarlem, na de winst op FC VVV weer Op visite. Bepalend voor dit resultaat zal wat ruimer ademhalend, krijgt een be- zondermeer de resultaten van de zater langrijke wedstrijdserie. Behalve de (to- dagwedstrijden zijn, omdat bij eigen ver- toj-wedstrijd in Nijmegen tegen NEC zal jjes en puntenwinst van de concurrentie men eerst op eigen veld zaterdag te- ook de Eagles wel eens gedoemd kunnen gen de Eagles uit Deventer aantreden. zjjn een stapje terug te doen. Karl Heinz Gieseler, secretaris van de Westduitse sportbond, stelde dat de sport een middel kan zijn tot het vreedzaam samenleven, maar het is, volgens hem te veel gevraagd om van de sport te verlan gen de maatschappelijke en sociale situa- gëns'Tino°Thur-r bestLurslid~van Amnes tie in de hele wereld te verbeteren. ty International in Duitsland, zullen de De Duitse afdeling van Amnesty Inter- vertegenwoordigers van de pers in Ar- national verwierp het principe van een gentinië zich niet moeten beperken tot boycot. Van die kant wordt er op gehoopt een weergave van uitsluitend „het offi- dat het toernooi in Argentinië er toe zal ciële Argentinië' Sparta won dit seizoen twee keer van Het was de tiende keer dit seizoen dat AZ’67 en beide keren met 2-1. Ray Clarke Go Ahead Eagles met een 2-1 eindstand kwam sinds 4 december weer tot scoren geconfronteerd werd. Acht keer verloor buiten Rotterdam. Zijn laatste goal viel men en twee keer werd winnend met op die datum bij FC Utrecht. deze cijfers afgesloten. Na een serie van vijf overwinningen met veertien doelpunten, kwam FC Den Haag na het verlies tegen PSV op een serie van vijf wedstrijden zonder winst en tot twee goals. Haarlem maakte in zijn laatste vier wedstrijden telkens twee goals. Ondanks deze produktiviteit leverde het slechts één zege op en wel tegen FC VW 2-1. Vitesse kwam na tien wedstrijden ach tereen zonder overwinning eindelijk weer tot winst. Tegen Telstar werd het 4- Roda JC kan niet zonder Dick Nannin- 2. De tweede keer dat men in één wed- ga. Hij speelde tot op heden vijf wedstrij- strijd tot vier goals kwam. Op 13 novem- den waarin hij evenveel keer scoorde en ber tegen FC VW, 4-1. waarin Roda JC ongeslagen bleef. De „„r, - spits voor Argentinië? NEC zakt weer naar zijn normale ni- veau, vooral in uitwedstrijden is het suk kelen. Van de laatste negen uitwedstrij den werden er zeven verloren en eindig den er twee gelijk. De voor paaszaterdag vastgestelde wed strijd Sparta-FC Amsterdam is verscho ven naar woensdag 5 april. Sparta speelt nu aanstaande zaterdag tegen PSV. Het programma voor de KNVB-beker en de eredivisie ziet er voor de komende week als volgt uit: Vandaag: KNVB-beker: Excelsior-AZ’67. Woensdag: KNVB-beker: Sparta-Ajax. Competitie: FC Den Haag- FC VW, FC Twente-Telstar. Vrijdag: competitie: Vitesse-NAC, AZ’67-NEC. Za terdag: Haarlem-Go Ahead (16.00 uur), Ajax-Roda JC (20.00 uur), Sparta-PSV (20.00 uur), FC Utrecht-Feyenoord (19.00 uur), FC Den Haag-FC Twente (20.00 uur). Maandag 2de paasdag: NEC-Haarlem, FC WV-Ajax, FC Amsterdam-FC Utrecht, Volendam-Vitesse, Telstar-NAC, Go Ahead-Feyenoord, Roda JC-AZ’67. i eigen land voorbereid op halfverharde 161 ofu

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 23