26 huizen staan op de slooplijst Bewoners ingelicht over gemeentelijk buurtplan politienieuws J. Vosselman Bosch hoofd voorlichting 1 Jl Automatisering verkeerslichten Rijksstraatweg j)0 Voetpad langs Gerard van Assendelftstraat® Voorrangskruisingen op De Baandert I buurthuis activiteiten HEEMSKERK KRIJGT EEN HOUTZAAGMOLEN Meer lijkschouwers in Heemskerk Gemeente-archief Heemskerk wordt veiliger opgeborgen Anti-neutronenbom motie ook in raad Heemskerk BEVERWIJK-HEEMSKERK MAART PIN S D A G 2 1 19 7 8 6 (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK WIL BUREAU OPRICHTEN r Verbreding (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De bewoners van de gemeente-woningen in de buurt rond de Wijkertoren weten nu sinds kort waar ze aan toe zijn. In een gesprek met een grote af vaardiging van het buurtcomité „Rond de Wijkertoren” maakte wethouder Fedor Kaebisch jr. be kend dat van de 133 grondbedrijf- woningen er zeker 60 blijven staan en in bezit van de gemeente blijven, er 27 kunnen worden ver kocht, er 26 op de slooplijst zijn gezet en dat over de toekomst van 18 woningen nog niets met zeker heid kan worden medegedeeld. De Baandert HEEMSKERK. B. en W. van Heemskerk verzoeken de raad, een krediet van ƒ16.500 beschik baar te stellen ten behoeve van automatisering van de verkeers regeling op de Rijksstraatweg en een gedeeltelijke verbreding van de Duinweg. Voorts wordt een be drag van ƒ11.200 gevraagd om van de kruisingen van De Baan dert met respectievelijk de Maere- laan en De Zevenhoeven/Jan van Kuikweg voorrangskruisingen te maken. Voor de aanleg van een voetpad wil het college 35.000 uittrekken. Mi (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. B. en W. wil len het nieuw te formeren bureau voorlichting plaatsen onder lei ding van de heer J. Vosselman Bosch, momenteel werkzaam als chef algemene gemeentelijke zaken. WIJKERTORENBUURT ONDERZOCHT Gemeentebestuur Heemskerk gaat verkeersonveiligheid aanpakken an de an de I In de buurt dienen 26 woningen ge- Isloopt te worden, maar welke huizen dat [zijn staat nog niet vast. De betrokken bewoners van alle huizen zijn door de gemeente inmiddels op de hoogte ge bracht en voor een bijeenkomst in buurt huis Wijk aan Duin uitgenodigd. Dan ook Mal het buurtcomité met een reactie op het gemeentelijk rapport komen. Tien april gaat het comité naar wethouder Kaebisch om gezamenlijk die reactie door te nemen. De 133 woningen in de Wijkertorenbuurt zijn bij het grondbedrijf van de gemeente ondergebracht, omdat de huizen volgens het oude bestemmingsplan Stadscentrum voor de sloop bestemd waren. Als gevolg daarvan is er aan de woningen meestal geen onderhoud verricht en verkeren ze in slechte staat, voorzover ze tenminste door de bewoners al niet zijn opgeknapt. De bewoners van de huizen verkeerden in het ongewisse over de toekomst van hun huis jes en hebben er middels het buurtcomité bij de gemeente op aangedrongen nu eens met een brok visie te komen, zodat men precies weet wat er gaat gebeuren. De drie verkeersmaatregelen komen volgende week donderdag aan de orde, als de Heemskerkse gemeenteraad in openba re zitting bijeen komt. De vergadering begint om 19.30 uur in „De Vrijburcht”. Om een opstelvak en een doorrijruimte te verkrijgen, moet ter hoogte van de ver keerslichteninstallatie de Duinweg wor den verbreed tot vijf meter. Vergunning voor deze verbreding moet nog worden verleend door Rijkswaterstaat en het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf van Noord- Holland. 12.000 gemoeid: met de wegverbreding een uitgaven van 4500. Een bedrag van 35.000 denkt het colle ge nodig te hebben om ook de zuidwestzij- de van de Gerard van Assendelftstraat tussen de Jan van Kuikweg en de Hoog- dorperweg/Tolweg van een voetpad te voorzien. Tevens zal een buiten de rijbaan gelegen bushalte worden aangelegd. A De oversteek ter hoogte van de Duinweg wordt eenvoudiger, nu b. en w. van Heemskerk besloten hebben de verkeerslichtinstallatie te automati seren. De huizen op de hoek van de Grote Houtweg en de Galgenweg. De in zijn oorspronkelijke staat te her bouwen houtzaagmolen, die op een terpje zal worden neergezet, zal in de toekomst voor het publiek ter bezichtiging worden opengesteld, terwijl het bijgebouw mede- geschikt zal worden gemaakt voor het hou den van recepties en dergelijke. Vroeger heeft in Heemskerk ook een molen ge staan. Deze molen, die te vinden was in de omgeving van de Kerkweg, is indertijd gesloopt. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Twee Heemskerkers, de heren Berghuis en Voorn, willen op een strook grond in de wijk De Die een hout zaagmolen neerzetten. De authentieke molen komt te staan langs het water in het verlengde van de Coornhertstraat, ten zuiden van De Baandert. Omdat op deze strook grond de bestem ming van openbaar groen, plantsoen en bermtalud rust, stellen B en W van Heems kerk de raad voor een herziening van een gedeelte van dit bestemmingsplan in voor- brereiding te verklaren. De kosten van de aanleg van het terpje, van een naast de molen gelegen parkeer terrein, van de verlegging van bestaande voetpaden en van de aanleg van beplan ting rondom de molen en het parkeerter rein komen voor rekening van de initia tiefnemers. Het ligt in de bedoeling van het college óm de grond onder en rondom de molen in erfpacht uit te geven tegen een canon van 25 per jaar, welk canon afhan kelijk van het dan te verwachten rende ment in ’82 zal worden herzien. in de g. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het gemeente-ar chief van Heemskerk wordt veiliger opgeborgen. Een andere verkeersonveilige situatie, die B. en W. van Heemskerk willen gaan aanpakken, betreft De Baandert. Geruime tijd geleden werd al besloten, van de krui singen van deze verkeersader met de Mae- relaan en De Zevenhoeven/Jan van Kuik weg voorrangskruisingen te maken. Met de uitvoering van dit besluit is een bedrag van 14.300 gemoeid, waarvan echter ƒ3100 ten laste wordt gebracht van de voor het onderhoud van de verkeersinstal- laties en dergelijke nog op de begroting gereserveerde post, zodat door de raad nog een krediet van 11.200 beschikbaar moet worden gesteld. De verkeerslichteninstallatie, zoals die momenteel op de Rijksstraatweg/Duinweg functioneert, kan alleen door tussenkomst van de politie worden bediend. Nu geble ken is dat behalve de bezoekers van het duinterrein ook anderen behoefte aan be geleiding van de oversteek door middel van de verkeerslichten hebben, hebben B. en W. een onderzoek laten verrichten naar de mogelijkheden tot automatisering van de installatie. Daaruit is naar voren geko men, dat men handhaving van de bestaan de verkeersregelautomaat een zogenoem de tweefasenregeling te realiseren valt. Dit komt erop neer, dat de hoofdrichting (ver keer op rijbaan en fietspaden van de Rijksstraatweg) groen blijft, totdat door middel van drukknoppen of detectielussen groen voor de zijrichting wordt aange vraagd. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Ook in de raad Heemskerk zal volgende week donderdag de motie van de gemeenteraad van Hoens- broek, waarin de neutronenbom als oor logswapen wordt afgewezen, aan de orde komen. Net als het college van Beverwijk adviseren B. en W. van Heemskerk de raad, geen adhesie aan deze motie te be tuigen omdat het hier om een landspoli- tieke kwestie gaat. Hoewel de strekking van de motie het Heemskerkse college sympathiek voorkomt, stelt men de raad toch voor, de motie voor kennisgeving aan te nemen. m i Het gemeentelijk rapport waarin die vi sie wordt vermeld, is een dezer dagen met de afvaardiging van de bewoners doorge nomen. Wethouder Kaebisch jr. hield de bewoners voor, dat de in het rapport opge nomen aanbevelingen als adviezen wor den gezien, die bespreekbaar zijn en dat er eventueel wijzigingen in aangebracht kun nen worden. Door de installatie verkeersafhankelijk te maken, zo delen B. en W. van Heems kerk mee aan de raad, zal het tijdstip waarop de aanvraag om groen licht wordt gehonoreerd afhangen van het aantal voertuigen op de Rijksstraatweg; bij geen verkeer krijgt de aanvrager vrij snel groen licht, bij veel verkeer duurt ’t wat langer. Ook de periode van groen licht voor de overstekers zal afhankelijk worden van het aantal overstekers. l eau algemene zaken, het bureau ruimte lijke ordening en het bureau voorlichting en kabinet. Het bureau voorlichting krijgt in de ogen van het college de volgende taken: het redigeren van een gemeentelijk voorlich tingsblad; medewerking bij opzet en uit voering van wijkcontactbijeenkomsten en de komende welzijnsplanning; medewer king aan hoorzittingen, ontvangsten, re cepties, conferenties etc.; het bevorderen van goede verhoudingen tussen de ge meente en de burgerij door het adequaat verstrekken van informatie over verorde ningen, subsidieregelingen, procedures bij besluitvorming en dergelijke; het vervaar digen van voorlichtingsmateriaal over wo nen en werken in Heemskerk; het onder houden van contacten met publiciteitsme dia en de zorg voor de interne voorlichting aan B. en W., de raad en de ambtelijke medewerkers. Het voorlichtingsteam wordt samenge steld uit medewerkers(sters) vanuit het ambtelijk apparaat, hetgeen pas na een organisatorische en interne hergroepering mogelijk is. Bij die hergroepering wordt een afdeling bestuurlijke zaken gefor meerd. B. en W. delen de gemeenteraad mee, dat men die afdeling eveneens onder leiding van de heer Vosselman Bosch wil stellen Onder de nieuw te formeren afde ling bestuurlijke zaken resorteren het bu- Er zouden 27 woningen aan de bewoners verkocht kunnen worden. Echter voor 12 woningen zouden voorwaarden gesteld worden in die zin, dat de koper zich ertoe verplicht binnen 5 jaar na aankoop de «nodige verbeteringen aan te brengen. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol- land hebben het gemeentebestuur on langs laten weten, ernstige bezwaren te hebben tegen de bewaring van oude archiefbescheiden in de tijdelijke ar chiefbewaarplaats aan de Dr. Haver- kampstraat. Dit, omdat dit pand vol gens GS inbraak- en brandgevaarlijk is. De archiefstukken, te weten de bij de gemeente ingekomen en verzonden stukken vanaf 1814 en het oude ar chief uit de jaren 1500 tot 1813, waren tot 1962 ondergebracht in de ar chiefruimte van de Boerenleenbank aan de Van Coevenhovenstraat. Toen de bank deze ruimte zelf wilde gaan gebruiken, werden de archiefbeschei den naar het gebouwtje aan de Dr. Haverkampstraat overgebracht. Om aan de bezwaren van GS tegen de bewaarwijze tegemoet te komen, zijn de vernietigbare archiefstukken uit de kluis van het gemeentehuis verwijderd, waardoor voldoende ruimte is vrijge komen om de archiefbescheiden die bewaard moeten blijven voortaan weer veilig in de kluis op te bergen. ?gen- ddels n to- een met tarop n en iwer- e vijf bben voor basis tnpli- weer, i niet n de jnen. r het men- Er blijven in de buurt 60 woningen zon der meer behouden als huurwoning. Met tertijd zullen de huizen weer bij het wo ningbedrijf worden ondergebracht, zo meldt het buurtcomité in de buurtkrant. Het achterstallig onderhoud wordt inge haald. Voor de bewoners van de huizen op de hoek Galgenweg/Grote Houtweg bete kent dit, dat zij spoedig door de gemeente benaderd zullen worden om het achterstal lig onderhoud uit te laten voeren. Kienen. In buurthuis Wijk aan Duin wordt donderdagavond een grote paas- kien gehouden. Het huisorkest „The Twins” zorgt voor wat muzikale intermez zo’s, terwijl bij het kiengebeuren zelf weer mooie prijzen te verdienen zijn. Men be gint om 20 uur. Met de automatisering van de verkeers lichteninstallatie is een bedrag van Aan de orde komt tevens van de raad Haarlem, waar het standpunt met betrek king tot de arbeidssituatie bij Hoogovens is neergelegd. Voorts verzoekt het college van Heemskerk de raad akkoord te gaan met het werkplan voor 1978 van de onder wijsbegeleidingsdienst Midden-Kenne- merland en haar goedkeuring te hechten aan het besluit van de Stichting Sociale en Culturele Ontwikkeling Heemskerk, om een renteloze lening beschikbaar te stellen aan het Filmhuis Heemskerk. Tenslotte vraagt het college de raad, die donderdagavond 30 maart bijeen komt, kredieten te fiateren voor de aankoop van tuingrond bij de Strengweg en tussen de Rijksstraatweg en de Kleine Houtweg; voor het aangaan van een ruilovereen komst van grond ten behoeve van de reali sering van het bestemmingsplan Heems- kerk-Westertuinen en voor het aangaan van een grond- en pachtruil ten behoeve van de aanleg van een gedeelte van de Jan Ligthartstraat. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Heemskerk gaat het aantal ge- neentelijke lijkschouwers uitbreiden. Bij een toenemend aantal sterfgevallen |nam het aantal artsen/lijkschouwers door 1 vertrek of aanvaarding van een andere be- J (rekking de laatste jaren sterk af Om het 4antal lijkschouwers weer op peil te brengen, I Stellen b en w. de raad voor de artsen J. M Hazenberg, R. Kloek, F. M Naber, P. Touten- hoofd en L. van der Torre als zodanig te benoemen. Werkzaam als gemeentelijk lijk schouwer zijn in Heemskerk al de artsen J. C A. Bakker, J. J. van Monsjou en A. J. M Schumacher I,..Aanrijdingen. Op de Plesmanweg in JBeverwijk was het gisteren tweemaal Jïaak. Om 5.50 uur ’s ochtends botste een 42-jarige automobilist uit Alkmaar tegen JlSen op het fietspad rijdende bromfietser aan. De bromfietser, een 43-jarige Heems kerker, moest met rugklachten in het Rode Kruis Ziekenhuis worden opgenomen. Om 8.20 uur werd een 16-jarige bromfietser uit Heemskerk bij het inrijden van de Van Riemsdijklaan geschept door een 47-jarige automobilist uit dezelfde woonplaats. De bromfietser werd met een beenwond naar het Sint Jozefziekenhuis overgebracht. l - Overbeladen. De Beverwijkse politie 1} heeft gisteren drie chauffeurs van overbe- 1 Iaden vrachtwagens bekeurd. Het ging om te zware ladingen zand en wortelen. Onder invloed. Een 31-jarige automo bilist uit Heemskerk trok vannacht op de geerstraat de aandacht van de politie Be verwijk, toen hij met zijn vrouw van zit plaats wilde wisselen. De man die onder invloed van alcohol verkeerde, wilde noch ‘.aan de blaastesten, noch aan de bloed- proef meewerken. Hem werd een rijver- ibod opgelegd. Binnenbrandje. In een pand aan de jLuttik Cie in Heemskerk ontstond maan dagmorgen rond elf uur brand in de wo- Jfiing van een 73-jarige alleenwonende Jinan, die een pijpje rookte. Een krant vatte Jklam boven de asbak en zette vervolgens énig meubilair in brand. De schade wordt 1 geschat op ƒ5000. J Eén van de redenen om het groepje artsen/ j lijkschouwers in Heemskerk uit te breiden is terug te voeren tot de stringente eis, dat een lijkschouwer aan de overledene of aan de ‘moeder van een doodgeboren kindje gedu rende de laatste twee jaren geen geneeskun dige bijstand mag hebben verleend. i “•"v ‘V

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7