statenverkiezi k PSP: socialisme enig alternatief Provincie D’66 DE STRAAT OP subsidieert voetganger Twee ton voor onderzoek naar verkeersstroom CDA-bijeenkomst Wie kiest voor autorijden moet files voor lief nemen agenda Progressief praatjes Politieke praatjes Statenlid hekelt knul lig” rapport over tunnelproblemen 9 MAART DINSDAG 2 1 19 7 8 IJMOND m J In en om Haarlem STORMVOGELS-JEUGD NAAR BUITENLAND Wijk aan Zee 1 HAARLEM. „Een slap rapport, zonder visie. Een knullig rap port”. Veel goede woorden had het CDA-Statenlid mr. W. F. Reus niet over voor het rapport, waarin Provinciale Waterstaat verslag heeft gedaan van de fileproblemen bij de tunnels onder het Noordzeekanaal. Het rapport „Verkeersafwikkeling in avondspitsuur op de oeverver bindingen van Noordzeekanaal en IJ” werd maandagmiddag bespro ken in de vergadering van de Statencommissie Waterstaat en Wegen. Zoals bekend wordt in het Waterstaat-rapport voorspeld, dat de wachttijden in files voor de tunnels de komende jaren aanmerkelijk zullen toenemen. Heemskerk Velsen-IJmuiden Beverwijk Tien miljoen voor apparatenbouw bij VMF in Velsen en Utrecht I: Aangeschreven zijn de besturen Woe. 14.30 u. komen. Van Aardenne en Albeda weiger den gisteren echter in te gaan op de con crete gevolgen van de maatregelen voor de afzonderlijke fabrieken. „Nou, en?„ was de laconieke reactie van de heer Reus. Hij zei niet wakker te liggen van de files en wachttijden van 25 minu ten. „Als je de privacy van de auto zö op prijs stelt, dan moet je de wachttijden maar voor lief nemen,” zo meende het Volgens het advies van de commissie „Knelpunten in de wegenstructuur in Zuid-Kennemerland” moet het onderzoek nog dit jaar beginnen. Het mag ongeveer anderhalf jaar duren. De knelpuntencom missie heeft ook het Rijk om een bijdrage gevraagd in de kosten van de studie. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken heeft in een vergadering van de commissie een bijdra ge van ƒ7500 toegezegd. CDA-Statenlid, en hij wees op de uitste kende mogelijkheden van de trein. De heer Reus vond het onbegonnen werk om de wegencapaciteit af te stemmen op de ver keersdrukte van het spitsuur. In plaats daarvan pleitte hij voor verbetering van het openbaar vervoer. De heer Reus, die behalve Statenlid in Noord-Holland Waterstaat-specialist is op de provinciale griffie van Zuid-Holland, was heel wat kritischer over het rapport, dan zijn fractiegenoot Van der Mark. Die hield evenals de vertegenwoordigers van de WD het bekende „Blij-dat-ik- rij”-verhaal, dat de auto nu eenmaal toch niet weg te denken was. Een verworven heid, waarnaar de onderste lagen van de samenleving (er ontstond wat commotie over die omschrijving) jaren hadden uitge zien. Van der Mark vertelde als illustratie van zijn betoog een anekdote. Een Turkse rangeerder bij de NS, die vijftig meter van het station woont en op een station niet ver daarvan werkt, die vrij kan reizen als NS- er, koos voor zijn woonwerkverkeer toch de auto. Argument: de Nederlanders rij den in auto’s, dus waarom ik niet. „De dwaasheid ten top,” was de reactie van de heer Reus. „Grote onzin, of ’t nu om een Turk gaat of niet. Dat interesseert me de ballen!” De commissie reageerde verdeeld op de suggestie van Provinciale Waterstaat om auto’s, waarin anderen meerijden, toe te laten op een vrije busbaan in de tunnel. CDA en VVD geloofden niet dat dat idee in de praktijk zou werken. De progressieve fracties vonden het een goede suggestie, die uitgeprobeerd zou moeten worden. Gedeputeerde drs. J. van Dis antwoord de ontkennend op de vraag van Titia Bos (PSP) of intussen de voorbereidende werk zaamheden voor een Hem-autotunnel wa ren begonnen. Het PSP-Statenlid was on gerust over de mogelijkheid dat bij bepaal de werkzaamheden voor de Hemspoortun- nel wat voorbereidend werk voor de even tuele (nu al omstreden) autotunnel zou kunnen worden meegenomen. Er is geen spa in de grond gestoken voor een Hemau- totunnel, stelde de gedeputeerde haar ge rust. Drs. Van Dis wees er vooral in ant woord op de kritiek van mr. Reus op, dat het rapport geen beleidsstuk was van GS. Van ambtelijke zijde werd nog een mis verstand weggenomen. In een rijtijdenver gelijking kwam de duur van een autorit naar het centrum van Amsterdam korter uit dan de treinreis. Veel Statenleden von den dat gek en niet strokend met de eigen ervaring. Een ambtenaar gaf opheldering. De reistijden voor de auto waren gemeten buiten het spitsuur. In de spits kan men dus beter van de trien gebruik maken, zo bleek wel. Dat gebeurt dan ook. Het per centage reizigers per openbaar vervoer op het totaal aantal reizigers is in de spits groter, dan de rest van de dag. Mr. Reus demonstreerde na afloop van de bijeenkomst nog een voordeel van het openbaar vervoer: men blijft er kwiek en lenig bij, als men af en toe moet rennen om de bus te halen. De heer Reus bleek een koddige stijl eindspurt over zich te heb ben. Niettemin had hij bij de halte aange komen, het nakijken. Ook het openbaar vervoer heeft zijn wachttijden. Maar daar over ligt de heer Reus waarschijnlijk even min wakker. De slaap der rechtvaardigen is zoet. Reus is een van de weinig Statenle den, die geen auto rijdt. Een vrije busbaan in de tunnel had de instemming van het CDA-statenlid, dat er geen geheim van maakte voorrang te wil len geven aan het openbaar vervoer. Maar dan moeten we daar ook consequent in zijn. Dan moet het openbaar vervoer op wezenlijke punten worden verbeterd. Dan moeten we ophouden de reiskosten te ver goeden op basis van de kosten van de reis per openbaar vervoer, wanneer van dat openbaar vervoer geen gebruik wordt ge maakt. Want dat werkt dan averechts, zo stelde hij. meerd Politiek Verbond te stemmen. Zijn partijgenoot ir. Haitsma komt een nemen komen. De EPV heeft alvast een verzamelnaam bedacht: het Progressief Alternatief. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6. Woe. geopend van 14.30-17.30 en 19-21 uur. 3 De heer Reus had in het rapport gemist een opsomming van oplossingen die men in het buitenland heeft bedacht en toege past voor dezelfde problemen. Daardoor had men niet de mogelijkheid om te verge lijken. Er is bijvoorbeeld de mogelijkheid, om in het spitsuur een deel van de tunnel buis voor het de-spits-tegemoetkomende- Op al die vragen kwamen gisteren in en na de gesprekken van de betrokken minis ters met werkgevers, werknemers, de pro vinciale besturen van Noord- en Zuid-Hol land en de gemeentebesturen van Amster dam, Rotterdam, Schiedam, Zaanstad en Utrecht geen duidelijk antwoord. Volgens Schermer heeft VMF voor de apparaten bouw in Velsen en Utrecht in totaal 20 miljoen overheidssteun gevraagd (13 mil joen achtergestelde lening en 7 miljoen deelname). Ook dit onderdeel heeft nu echter niet meer dan 10 miljoen gekregen. Schermer: „En daarmee moet de VMF dan nog de werkgelegenheid van 400 man kun nen garanderen, anders komt er niets”. Om te controleren of de overheidsgelden goed worden besteed zullen er regerings- waarnemers bij de bedrijven worden ge stationeerd. Zij krijgen de bevoegdheden Van een commissaris en kunnen zelfs be slissingen van de Raad van Commissaris sen een maand ophouden om de regering de tijd te geven tussenbeiden te komen. De regering heeft de vakbonden gisteren geen garantie kunnen geven dat er geen ge dwongen ontslagen zullen vallen. „Maar we zullen proberen om er binnen de gren zen van onze mogelijkheden alles aan te doen om die zoveel mogelijk te voorko men”, aldus minister Albeda, die deze red- verkeer van rijrichting te veranderen. De overcapaciteit van de ene tunnelbuis kon dan het tekort aan capaciteit van de tegen- liggende buis compenseren. Aan die oplos sing kleven echter nogal wat verkeerstech nische moeilijkheden en bezwaren. Het hinderde de heer Reus, dat men het had gelaten bij deze constatering. In het rap port had men naar zijn mening moeten vermelden hoe men die technische proble men in het buitenland heeft opgelost. D’66 lijsttrekker Jan de Lange toog gistermiddag naar de De Langestraat in het Haarlemse Meerwijk voor de start van een intensieve voorlichtingscampagne. De democraten gaan deze week de straat op om in directe gesprekken met de bevolking meer bekendheid te kunnen geven aan de statenverkiezingen. Voor D’66 is de confrontatie met de kiezer „een redelijk alternatief” voor de partijvergaderingen, die doorgaans uitsluitend door geestverwanten worden bezocht. De politici zijn van plan winkelcentra in Haarlem en wijde omgeving met een bezoek te vereren. Op 25 maart wordt de actie afgerond met een ludieke tocht in een paardentram, die Haarlem, Heemstede en Bloemendaal zal doorkruisen. HAARLEM. Wie wil weten hoe het CDA tegen bepaalde provinciale problemen aankijkt kan woensdagavond om half negen terecht in „Die Raeckse” te Haarlem. Daar spreken drie provinciale CDA-kanonnen, de heren Van Dis, gedeputeerde voor het CDA, Achterstraat, fractie-voorzitter van het CDA in de Staten en statenlid De Kam. De toehoorders kunnen van ieder van de CDA-politici een causerie van tien minuten verwachten over hun specialiteit. De gedeputeerde Van Dis praat over „planologie op de vleugels” en zal ingaan op de kwesties Schiphol en Markerwaard. De heer Achterstraat spreekt over het geliefkoosde onderwerp „planontwikkeling en bouwen rondom Haarlem”. Een analyse over Noron en de Velserbroekpolder. De heer De Kam tenslotte gaat dieper in op de vraag „Wat doen de Kennemers in de toekomst?”. De waterproblematiek en de ziekenhuisvoorzieningen in de regio krijgen meer speciaal de aandacht. Na de pauze volgt dan een forumdiscussie, waaraan behalve bovengenoemde sprekers ook de Haarlemse wethouders Vos en Van den Berg zullen deelnemen. Voor de bijeenkomst begint wordt in een besloten vergadering de lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen voor Haarlem aangewezen. Of wethouder Vos of wethouder Van den Berg, want tussen die twee gaat het, is de gelukkige. Conrad-Stork vroeg de regering om 15 tot 20 miljoen steun. Het krijgt nu „slechts” 10 miljoen. Industriebondsbe- stuurder Jan Schermer: „Er ligt bij Con rad-Stork al een plan klaar op basis van 15 miljoen overheidssteun. In die opzet moe ten er al 150 tot 200 man uit. Wat er moet gebeuren nu er minder geld uit Den Haag komt hebben de ministers mij nog niet duidelijk gemaakt. En dan die voorwaarde tot samenwerking. Het is niet de schuld van Conrad-Stork geweest dat het gesprek daarover indertijd is afgebroken. Het wa ren de anderen, zoals Figee die niet wilden. Hoe moet Conrad nu toch voor samenwer king zorgen?”. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De provincie Noord- Holland handhaaft de subsidie aan de Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers. De meerderheid van de Sta tencommissie voor de Waterstaat en We gen is voor verlening van de subsidie van 265. De woordvoerder van de VVD-frac- tie was tegen de subsidie. Veel andere leden daarentegen vonden het bedrag dat de Vereniging Bescherming Voetgangers krijgt te laag. Gedeputeerde Staten vin den dat de steun aan de Vereniging eigen lijk geen provinciale taak is. Het college neigt er dan ook toe de subsidie met ingang van 1979 te beëindigen. IJMUIDEN. Met het einde van de competitie in het vooruitzicht hebben neerdere jeugdelftallen van Stormvogels de kampioenstitel van hun afdeling reeds linnengehaald. Nog meer elftallen hopen tinnen enkele weken de kampioensvlag te hijsen. 'Evenals voorgaande jaren heeft de eugdcommissie van Stormvogels weer en uitwisselingsprogramma samenge- teld met buitenlandse verenigingen. Het 12-juniorenteam zal een 5-daags bezoek lan het Franse Mulhouse brengen. Naast Bethallen zal er ook de nodige tijd aan litstapjes worden besteed. (Van een onzer, verslaggevers) dingsactie van de overheid de grootste sinds de oorlog noemde. De ministers lieten er geen twijfel over bestaan dat er gezien de situatie op de wereldmarkt en de hoge Nederlandse prij zen in ons land eigenlijk geen plaats meer is voor een werf die grote schepen als LPG-tankers en koelschepen kan bouwen. Om de kennis te behouden en de mogelijk heden voor een eventueel betere toekomst is het rijk echter bereid geld te steken in één werf. Formeel is die keuze nog niet gedaan. Het zou Roozenburg of de NDSM moeten worden, de RSV-top mag dat in overleg met de werknemers zelf uitmaken, maar in werkelijkheid heeft de Amster damse werf geen schijn van kans. De regering wil in elk geval dat de be sprekingen van NDSM met ADM over een samengaan van de reparatie-afdelingen worden voortgezet. Minister Van Aarden ne loemde de steun van 950 miljoen gul den voor de zware metaal op dit ogenblik het maximum. Mocht later blijken dat een samensmelting van de reparatie van NDSM en ADM mogelijk gemaakt kan worden door een extra-bijlage van het rijk, dan valt daar echter nog over te praten, aldus de minister. Kiest de RVS voor Rooz enburg dan zal de NDSM (op de reparatie na) worden gesloten. bij brood alleen” op een heel bijzondere manier moet worden opgevat”. En over de PvdA: „Die pleegt ook kiezersbe drog. Niet dat het boeven zijn, maar ze zijn de ge vangenen van het sys teem”. Dat systeem, aldus de PSP’er, wordt gedicteerd door de heren onderne mers en geldbezitters, in het parlement vertegen woordigd door WD en CDA. Meertens noemde de regeringsverklaring van Van Agt dan ook een „oorlogsverklaring aan de gewone mensen”. Het beleid van het kabinet komt heel duidelijk tot uiting in wat werkloos heidsbestrijding wordt genoemd, zei Meertens. „Die steunmaatregelen zijn gewoon cadeautjes voor de ondernemers, door ons betaald. Daarte genover staat een aantas ting van de collectieve voorzieningen”. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De Statencommissie voor de Waterstaat en Wegen heeft inge stemd met een krediet van 200.000 als bijdrage in de kosten van een verkeers technisch onderzoek naar de mogelijkhe den van verkeersregulering in Zuid-Ken- nemerland. Een adviesbureau moet gaan onderzoeken of het mogelijk is om de verkeersstromen door de Haarlemse ag glomeratie naar het strand zodanig te reguleren, dat het plaatselijke verkeer er geen hinder van ondervindt. De kosten van een dergelijk onderzoek worden ge raamd op 400.000, waarvan de provincie dus de helft voor haar rekening neemt. De betrokken gemeenten zouden de andere 200.000 op tafel moeten leggen. Het socialistisch mor genrood gloort in de ogen van de PSP niet in de eerste plaats in het parle ment. Aan een socialis tisch alternatief wordt o- veral gewerkt, waar mensen het recht opeisen om over hun eigen situa- Voor de financiering van de apparaten bouw van VMF bij Stork-Velsen en Bronswerk in Utrecht stelt de overheid eveneens 10 miljoen gulden beschikbaar. Daarmee moeten 400 arbeidsplaatsen in deze bedrijven worden gegarandeerd. In Velsen (300) en Utrecht (480) werken ech ter 780 man. Dat zou dus voor beide fabrieken op een halvering neer kunnen tie te beslissen: in bedrij ven, buurten, scholen. Het is die vorming van macht tegenover de on- dernemersmacht, waar aan de PSP wil werken. In de gemeenteraden, de Provinciale Staten en het parlement beschouwt de partij zich als woord voerder van dit soort groeperingen. „En we pakken dan bij voorkeur die zaken aan, die de PvdA laat liggen”, aldus Meertens. De PSP-voorzitter is optimistisch over de bui- ten-parlementaire ont wikkelingen. „Vakbon den stellen nu heel ande re eisen. Sommige daar van zou je zelfs socialis tisch kunnen noemen. En actiegroepen overschrij den grenzen. Een ver schijnsel als bedrijfsbe zetting was tot voor kort ondenkbaar. De bazen konden toen terecht zeg gen: wij hebben jullie no dig, maar jullie hebben ons ook nodig. Nu blijkt dat we ze zonder meer opzij kunnen zetten. In de bezette bedrijven gaat het werk op een uitste kende manier door. Wat dat betreft wordt vol daan aan de voorwaar den voor een overgang naar het socialisme. Al- leeen moeten de mensen zich dat realiseren.” TENTOONSTELLINGEN Bibliotheek, Beneluxlaan. Tot en met 30 maart schilderijen en tekeningen van Servaas Schoone. BIOSCOPEN Cinema Marquêtte, Ruysdaelstraat. Di. 20 uur „The spy who loved me”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg Woe. volwas. 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 14 30-17 uur. Bene luxlaan: Di. volw. en jeugd 19-21 u. Woe. volw. 14- 17.30 en 19-21 u. Jeugd 14-17.30. Kinderboerderij, Vrijburglaan Woe. geopend van 13-16.30 uur Alarmnummers: politie 41444. brandweer 32121, milieuklachten 96000. D’Evelaer, Littikcie. Di 20 u wijkcontactbij- eenkomst voor welzijnsbeleid. Speel-o-theek 19-21 uur; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 14.30-17.30 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Hoeve Adrichem, Adrichemlaantje, Di. 21.30 uur jazzconcert. De Nieuwe Slof, Kerkstraat. Woe. 10 uur dienstencentrum voor bejaarden. Schrijfster Margreet v. Hoorn leest voor uit eigen werk. Bellevue, Breestraat. Di. 20.15 u. verg. Brees- traat-promotieclub; woe. 20 uur verg. D’66-IJ- mond. Alpha Soos, C. M. Moensstraat. Woe 20 u voorlichtingsbijeenkomst Rooie Vrouwen in de PvdA-Beverwijk over provinciale Staten. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Zoals wij gisteren al meldden hebben de door de regering opgestelde reorganisatieplannen voor de zware metaal ingrijpende gevolgen voor de werkgelegen heid in drie bedrijven in deze regio: Conrad Stork in Haarlem (580 werknemers), Stork- I Velsen (300 man) en NDSM in Amsterdam (2600 man). De ministers Albeda (Sociale Zaken) en Van Aardenne (Economische Zaken) wilden gisteren bij de presentatie van hun plannen nog niet ingaan op de gevolgen van de aangekondigde maatregelen voor de werkgelegenheid in de verschillende bedrijven. Ze noemden alleen het totaal van 6000 arbeidsplaatsen die op het spel staan. In het overleg van werkgevers en werk nemers moet nu vastgesteld worden, aldus de bewindslieden, hoe de problemen in de bedrijven met het door de overheid toege zegde geld het best opgelost kunnen wor den. De vakbonden voelen echter niets voor dit overleg. Ze willen niet met de Zwarte Piet opgescheept worden nu de regering maatregelen heeft aangekondigd zonder rekening te houden met de wensen van de vakbonden ten aanzien van behoud van de werkgelegenheid. Conrad-Stork krijgt van de regering 10 miljoen gulden steun, onder voorwaarde dat het indertijd vastgelopen gesprek met andere kranenbouwers over samenwer king weer wordt voortgezet. Minister Van I Aardenne verwacht van de kranenfabri- I kanten dat zij uiterlijk in 1980 overeen- I stemming bereiken. „Zo niet dan ontstaat I er een nieuwe situatie, die opnieuw beke- ken zal moeten worden", aldus Van Aar- I denne. HAARLEM. Het eni ge alternatief voor de so ciale en economische on rechtvaardigheden is het socialisme. Dat be toogde althans landelijk voorzitter Lambert Meertens van de Pacifis tisch Socialistische Par tij gisteravond in het Haarlemse Rosenstock Huessyhuis. „Zolang de ondernemersvrijheid on aangetast blijft, veran dert er niets wezenlijks”, zei hij. „Een kleine groep mensen regelt wat er ge produceerd wordt, hoe en waar dat gebeurt en onder welke arbeidsom standigheden. Zolang zulke beslissingen niet democratisch worden genomen, blijven we kampen met werkloos heid, oorlogsdreiging, aantasting van het mi lieu en uitbuiting van de derde wereld.” TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonplein) 20.15 u.: Jules Croiset, „over Tsjechow gesproken”. Toneelschuur I (Smedestr. 23). Vandaag en morgen 20.30 ur „People Show 74”. Toneelschuur II (Smedestr. 23) Woe. 12.30 u „De opvoeder” van Frans Vorstman. Toneelschuur III (Smedestr. 23) Woe. 20 30 u. Toneelgroep Centrum met „Een bekentenis” Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35) Woe. 14.30 u. „Slingertje en het spookje”. Poppentheater Mijko (Peuzelaarssteeg 4) Woe. 14.30 u. „De prikcactus”. Poppentheater La Condola (Warmoesstr. 11) Woe. 14 en 16 u. „Rinkelbel”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) 20.15 u. Show avond van Roger van Otterloo met medewerking van Louis van Dijk, Thijs van Leer, Liesbeth List, Letty de Jong en Toots Thielemans Tiffany Club (Spaarne) Hans Keune Kwartet en tenorist Bart Stook. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr Houtstr 15 30 en 19.30 u.: „Ben Hur", a l. Woe. 13.30 u.. „Het geheim van de rOFransrHaisa (Fr. Halsplein) 19 en 21.30 u „Aardbeving”, 12 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „The next man”, 16 j Woe 14 u.. „De reddertjes”, a l. Luxor (Gr Houtstr.) 14, 19 en 21.30 u.: „Doctor Vlimmen” 16 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Orca”, 12 j Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.. „Smokey and the bandit”, 12 j. Woe 14 u.: „Walt Disney’s tekenfilmparade”, a.l. Cinema Quirinus Internationaal (L Veerstr.) 14, 15 15, 19, 20.15 en 21 30 u.: „Inside of me”, 16 j. Gebouw de Egelantier (Gasthuisvest 47). Woe. 20.30 u Picture Paradise met Frits the cat”, voorprogramma Chaplin als gigolo in „Tillie’s ponctured romance”. BIOSCOPEN I City, dinsdag en woensdag 20 uur „De Ster des )oods” (Stars Wars). Filmhuis Velsen, Kanaalstraat. Dinsdag en woensdag 20.30 uur: „Kafr Kassem”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn. Rijksweg Velsen-Zuid, 17e-eeuwse stijlkamers en oude gebruiksvoor werpen. Geopend di. t/m zat. van 10-12 en 14-17 uur. Pieter Vermeulenmuseum. Geopend van 9.30- 16.30 uur, zat. 9.00-14.00 uur, zondag ge sloten Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat Velsen-Noord. Geopend dinsdag en donderdag van 10-16 uur en verder op aanvraag, tel 02510- 91022 en 93088. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750 Sociëteit Asterix, Larixstraat 2, IJmuiden, woensdag 20.00-23.00 uur. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Woensdag van 14.30-17.30 en 19-21.30 uur Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg. Woensdag 14.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort. Wüstelaan, woensdag 14.30? 17.30 uur. Filiaal IJmuiden-West. Zeewijkplein, dinsdag 19-21.30 uur en woensdag 14.30-17.30 uur De Brulboei, Kelderbar dinsdag 19.30-24.00 uur 16+, woensdag 14.00-17.00 u. 14 Dinsdag 19.30- 21.00 u model bouwclub. Buurthuis De Planeet: Woensdag 19-20 uur: Hobbyclub Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, woensdag 10-12 uur creatief bezig zijn. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau Abelenstraat 1, IJmuiden. Tel. 12464 of 18445 van 9-10 uur. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken. Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. t/m vr. 9-10 u. Tel. 02550-18830 en 22169 Sociaal Adviesbureau: Spreekuren woensdag 9-10 Uur Wit-Gele kruis, Zeeweg 20; 11-12 uur: bureau Petrakerk, Spaarnestraat 8, tevens Ij- muiden. Algemene hulpdienst: iedere werkdag van 9- 11.30 uur, tel 02550-18888. Velserbad. woensdag gemengd zwemmen 7-8 uur, dames 9.40-10.50 uur, gemengd zwemmen 13.30- 14.30, 14 45-15.45 en 21.30-22.30 uur. Instructiebad Zeewijk, woensdag moeder en kind 9.45-10.30 uur, gemengd zwemmen 14.30- 15.30 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”. Open, woens dagmiddag en zaterdag de gehele dag. Buurtcentrum Zeewijk: Dinsdag 8.45-11.30 uur Koffiesoos, 9.15-11.15 en 19.30-22.00 uur naai les. Woensdag 14.00-16.00 uur speel- en spelmid- dag 4-12 jaar, 19.00-22.00 uur jongereninstuif 1220.00-22.00 uur Textiele werkvormen vol wassenen. Met het praatje van de landelijk voorzitter trad de PSP in het voetspoor van de meeste andere partijen, die de ver kiezingsstrijd voor de Provinciale Staten aan grijpen om elkaar over landelijke zaken in de ha ren te zitten. Meertens o- ver het CDA: „Koopsom polissen en de affaire- Lubbers maken wel dui delijk dat de leuze „Niet AMSTELVEEN. Het Tweede-Ka- HAARLEM. De Evangelische Pro- merlid dr. Verburg vertelt vanavond in gressieve Volkspartij, een afsplitsing van de Pauluskerk te Amstelveen waarom het CDA, heeft vier linkse partijen uitge bet een goed idee is om op het Gerefor- nodigd „een gecoördineerde poging te ondernemen om te komen tot een demo cratische meerderheid in ons land”. Nog dag later in de gereformeerde kerk de vóór de verkiezingen voor de Provinciale Ark te Amsterdam Noord aantonen dat Staten moet enig perspectief in dit voor de GVP-politiek „consequent en con structief” is. BENNEBROEK. In de hal van het gemeentehuis te Bennebroek leggen vier statenkandidaten vanavond aan het pu- Aangescnreven zijn de besturen van bliek uit waar het bij de verkiezingen van PvdA, D’66, PPR en PSP. De CPN werd 29 maart allemaal om draait. Sprekers niet benaderd. „Daaruit mag men aflei- zijn De Boer (pvda), Jager (d’66), Rutgers den dat we geenszins een volksfrontach- (wd) en Verburg (cda). tige tweedeling beogen”, aldus EPV- HOOFDDORP. Het PPR-statenlid voorzitter ds. Van der Sluis. Het Progres- Thea Janssens-Quant zal vanavond in sief Alternatief moet de kiezer een duide- gebouw de Branding aan de Hoofdweg in lijk alternatief bieden tegenover de Hoofddorp haar visie geven op de bouw- VVD/CDA-combinatie. De EPV vreest plannen zoals die voor de Haarlemmer- van die samenwerking een beleid dat tal meer bestaan. van zeer urgente maatschappelijke ver- HAARLEM. Donderdagavond nieuwingen blokkeert. „Theoretisch is er spreekt Tineke van den Klinkenberg van wellicht nog tot 1980 een kans dat het de CPN over de statenverkiezing in het CDA uiteen valt en dat een gedeelte gebouw Fjord, Paul Krugerstraat 6 in daarvan (de ARP) bij een Progressief Haarlem. Alternatief zal inhaken”, aldus de EPV. TENTOONSTELLINGEN De Nieuwe Slof, Kerkstraat T.m. 5 april teke ningen en gouaches van Marian Jaspers, geo pend van ma. t.m. vrij. 10-22 uur en op zat. 14-17 uur Bibliotheek, Kerkstraat. T.m. april expositie over le spoorlijn A’dam-H’lem. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein t.m. 13 april expositie Maisa v.d. Kolk en Selma Schepel, geopend tijdens werkdagen op kantooruren. bioscopen Kennemer Theater, Zeestraat. Di. 19 en 21.15 uur „Star Wars”, 19.30 uur „De mantel der liefde”. Luxor Theater, Breestraat. Di. 19 en 21.30 uur »The Spy who loved me”. diversen Openbare bibliotheek, Kerkstraat. Woe. volw 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 14-17.30 uur.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9