statcnverkiczi Vrouwen in de politiek NAR IN HUIZE SCHEIJBEECK MET ROMANTIEK EN MAYONAISE PLEIDOOI PPR VOOR MEER EXPERIMENTELE NIEUWBOUW Politiek praatje buurthuis activiteiten Beschuit met muisjes voor eerste „lentekind ASPRO Laatste kans Plan West nu al EK groter probleem Verkiezings- karavaan D’66 Wedstrijden Scouting Kennemerland bezig met viering gouden jubileum Bedrijfsopvolging wordt steeds BRUIS I i Humor van echtscheiding tot frikandelien Wie een pijnstiller neemt, wil snel geholpen worden. Daarom bruist Aspro Bruis. mb I <1. Ligfhartstraat wordt voorrangsweg tegen Hoogovens Bridgeclub Sans-Atout Kaarten en kienen bij ,,De Hondsrug” Vrouwen in Aktie I I i MAART 19 7 8 2 2 IJMOND jj eid. DRIJF maag. En het wordt sneller opgeno- nu al 80 jaar tussen de wielen! Doe mee aan de laatste puzzel t.b.v. Buitenlandse Vakanties voor Gehandicapten. Voor een dubbeltje op de eerste rang gaat NIET Vooreen daalder de „ton” in huis gaat WEL ZIE DE KRANT VAN ZATERDAG N »6 W O E N S D A G I i I Bij hoofdpijn, kouvatten, tandpijn en koorts is Aspro Bruis uiterst effektief. Niet alleen door de samenstelling. Maar ook omdat het bruisend oplost vóór u het inneemt. Dit heeft twee voordelen. Aspro Bruis is vriendelijk voor uw maag. En het wordt sneller opgeno men door het organisme. Zodat u sneller van uw pijn verlost bent. Probeer Aspro Bruis maar eens u zult zien hoe snel een pijnstiller kan werken. Vriendelijk voor de maag. Sneller tegen de pijn. J’ Lr IP (ADVERTEN'I UT as (ADVERTENTIE) Meer vrouwen (ADVERTENTIE) 0-15565 automobielbedrijven haarlem - bloemendaal - ijmuiden BEVERWIJK. De winkelierscombi- natie Plan West houdt zich nu al bezig met de gouden jubileum-viering, die in 1981 aan de orde is. Beverwijks’ oudste middenstandsorga^ nisatie wil aan het vijftigjarig bestaan de nodige luister gaan bijzetten en aangezien zo’n viering wel wat voorbereidingstijd nodig heeft, leek het de winkeliers een goede gedachte er tijdens de deze week gehouden jaarvergadering vast eens bij stil te staan. HEEMSKERK. De Christelijke Boe ren- en Tuindersbond Heemskerk heeft zich tijdens de jaarvergadering vooral bezig gehouden met de problematiek van de bedrijfsopvolging. Nu het vinden van geschikte opvolgers voor steeds meer boeren en tuinders een probleem aan het worden is, verheugde het voorzitter T. Wentink zeer op deze vergadering enkele jonge leden welkom te kunnen heten. De schaalvergroting heeft niet alleen consequenties voor de bedrij ven, maar ook voor een organisatie als de Christelijke Boeren- en Tuindersbond, die dringend behoefte heeft aan nieuw bloed in de gelederen. Welke veranderingen er de afgelopen jaren op het vlak van land- en tuinbouw hebben plaatsgegrepen, maakte voorzitter Wentink duidelijk toen hij een diaserie van het leven op de boerderij anno 1950 vast koppelde aan een srie gloednieuwe opna men, vervaardigd door de heer C. Broeze. IJMOND. Zaterdag 25 maart doet een verkiezingscaravaan van D’66 de IJmond aan. Op verschillende plaatsen wordt ge stopt, om met omstanders te praten over wat de vertegenwoordigers van D’66 die kandidaat staan voor Provinciale Staten daar denken te gaan doen. De karavaan volgt de volgende route: aankomst in Velsen om 9.30 uur, aankomst in Beverwijk 11.30, aankomst in Heems kerk om 13 uur, aankomst in Uitgeest 14 uur, aankomst in Akersloot 15 uur, aan komst in Limmen om 15.30 uur en aan komst in Castricum om 16 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Amsterdamse cabaretgroep Nar, bestaan de uit Youp van ’t Hek, Jan Kokken en Ruth Walter presenteert vrijdagavond 24 maart in Huize Scheijbeeck het programma „Romantiek met mayonaise”. Nar begon enkele jaren geleden als middelbare school-cabaret, maar is nu uitgegroeid tot een professionele groep. Nar laat het publiek op vrolijke wijze twijfelen aan de welvaart door te praten en te zingen over allerlei zaken waar de Nederlan der dol op schijnt te zijn: echtscheiding, frikadellen, werkloos- BEVERWIJK. De uitslagen van de onderlinge competitie van de Beverwijkse bridgeclub Sans-Atout luiden. Groep 3: 1 Zoontjes-Portegies 172, 2. Poerstamper-v. Bergen 146, 3. Kleijn-Gijs- berts 113. 4. Gebr. De Jong 104, 5. Porte- gies-Numan 96, 6. Leitner-v. Straten 90 punten; O-W: 1. Hoen-Hoogeboom 151, 2. Hilbers-Kluft 146, 3. Tabak-Rumpt 118, 4. v. d. Lugt-Smolenaars 116, 5. Fam. Nooij 106, 6. Fam Becker 83 punten. heid, kinderen, vakantie en dergelijke onderwerpen. In het Amsterdamse theater „Klein Bellevue” is het programma anderhalve week gepolongeerd en de groep keert daar na gedu rende de gehele maand april in terug. In september verschijnt er een langspeler van dit programma, die de volgende maand wordt opgenomen. De voorstelling in Scheijbeeck begint om half negen. Toegangs kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de reisbureaus Lissone-Lindeman in Beverwijk en Orion in Heemskerk, bij het WV-kantoor in Castricum en in Wijk aan Zee bij de firma Mijnen aan de Voorstraat 44. Opgeroepen wordt tot een massaal pro test van bonden, arbeiders en bevolking tegen de opstelling van Hoogovens. „Het is de hoogste tijd dat tot actie wordt overge gaan”, zo besluit het Vrouwencomité zijn reactie. De Amsterdamse] cabaretgroep „Nar”.| Tegen het eind van de séance zegt Janssens-Quant van mening te zijn dat in ieder rijtje huizen, één groter huis beschikbaar moet zijn voor experimentele woon vormen of voor jongerenhuisvesting. Zij besluit met: „En er dient ook andere bejaardenhuisvesting te komen. Bejaarde mensen worden maar al te vaak weggestopt in tehuizen aan de rand van de stad. Ik geloof echter dat ze erg veel kunnen betekenen voor het leven in een wijk”. Het radikale statenlid breekt daarop een lans voor de huisvesting van jonge werklozen: „Het is schrij nend dat zij geen eigen huis kunnen krijgen, terwijl zij ook al geen verantwoordelijkheid in de maatschappij kunnen dragen. Het is belangrijk daar iets aan te doen. Met gemeenschapsgeld. Maar wat denkt men? Werkloos? Daar is iets mee, die deugt niet”. Wie niet emanciperen wil, moet daartoe niet worden gedwongen, al dus mevrouw De Koning. HEEMSKERK. Met ingang van don derdag 30 maart wordt de al eerder aange- kondigde voorrangsregeling op de Jan Ligfhartstraat van kracht. Het is de be doeling na de ochtenspits de nodige bor den te plaatsen. Gelijktijdig zal gestart worden met het aanbrengen van de weg markeringen. tenzij de weersomstandig heden dit onverhoopt verhinderen. In de periode van 21 maart tot 22 april of zoveel korter of langer als voor de werk zaamheden noodzakelijk is, zal de Puccini- straat m verband met een gedeeltelijke reconstructie voor gemotoriseerd verkeer worden afgesloten De wegomlegging zal met borden worden aangegeven. Voor het gedeelte Chopinstraat-Bachstraat tot Bi- zetstraat zal het verkeer worden omgeleid via de route Chopinstraat-Mozartstraat- Rossinistraat. DS’70 Vrou- «UWMANA BQU» y kRANTlE Thea Janssens-Quant voegt er aan toe: „Jongeren krijgen dikwijls ook weinig kans door argumenten als van: wanneer we jongeren in die flat stoppen, gaat de buurt achteruit. Ik heb het zelf meegemaakt in Wor- mer. Terwijl ik juist het gevoel heb dat zo’n flat juist gaat léven”. BEVERWIJK. „Wij, in aktie voor n ander” is het thema van de districts-pa- trouille/ronde/bakswedstrijden, die Scou ting Kennemerland voor het weekeinde van 15 en 16 april heeft uitgeschreven. Het theam is geënt op het tweejarenthe- ma van Scouting Nederland, dat ditmaal „Tot je dienst” luidt. De deelnemende or ganisaties moeten een dienstverlenende organisatie vertegenwoordigen. ü- Links Aad Kosto, achter de tafel van links naar rechts Hillegoms PvdA- raadslid Ans Voskuil, mevrouw De Koning en afdelingsvoorzitter Ewout Spilker. Groep 2: 1. Sloof-Hoogsteder 90, 2. v. Groningen-Kramer 89, 3. Fam Zwane- veld 81, 4. Fam. v. Roon 76, 5. Gbr. Wela- gen 71, 6. Dms. Eijking-Duin 68, 7. Beer- De Lugt 63, 8. Belterman-v. Zutphen 55, 9. Eijking-Razenberg 55 punten. Thea Janssens-Quant trad gisteren op tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Hoofddorp voor een ge hoor van een kleine dertig belangstellenden. Het bleek dat de vrees van de Politieke Partij Radikalen groot is voor weinig fraaie, saaie wijken, als de gemeente in haar uppie haar gang gaat. Vooral de veel door wethouder J. Hoffmann van ruimtelijke ordening geventileerde opmerking „een bekend Haarlemmermeerder zegt dat de mensen alleen hui zen met tuintjes wensen”, heeft die angst versterkt. I Gepleit wordt dan ook voor een gevarieerde bouw en dan vooral van betaalbare woningwetwoningen. Bovendien is volgens de PPR een hogere bebouwings- dichtheid noodzakelijk. Haarlemmermeers PPR- raadslid Leo Mesman: „Jongeren en bejaarden ko men meestal niet in aanmerking voor een huis met een tuintje. Willen dat ook vaak niet. Flats zijn daar om zeer geschikt voor deze mensen”. (Van onze streekredactie) HOOFDDORP. De Noron-uitbreiding in Haar lemmermeer mag niet alleen een zaak zijn van het gemeentebestuur. Thea Janssens-Quant, statenlid voor de PPR, vindt dat de provincie en Zuid-Kenne- merland ook zeer zeker het uiterlijk van de nieuwbouw in de polder moeten meebepalen. Im mers, veel mensen die in de nog bij Vijfhuizen te verrijzen Noron-stad „opgeborgen” worden, komen niet uit de Meer maar uit Haarlem en omstreken. De Radikale stelt dat de groei van Haarlemmermeer alles te maken heeft met het overloopbeleid van de provin cie en om die reden alleen al niet slechts de gemeente aangaat. Hoewel het ledental flink geslonken is, blijft de Plan-West-zegel zich in een grote populariteit verheugen. Vorig jaar gingen er bij de aangesloten winkels ruim vier miljoen van over de toonbank. Ook de zogenoemde Goudzegels hebben hun waarde voor het publiek in de loop der jaren behouden. Momenteel worden plan nen voor een hernieuwde reclame-cam- pagne uitgewerkt. De aftredende be stuursleden J. de Bree, Chr. de Goede en J. Kaspers werden door de leden herkozen. BEVERWIJK. De Gronings-Drentse vereniging „De Hondsrug” houdt donder dag 23 maart een kaart- en kienavond in „De Nieuwe Slof” aan de Kerkstraat. Er zijn vele paasprijzen te winnen. in de politiek dus. De vraag is alleen: hoe bereik je dat. En omdat politiek geen eilandje is, ging het de bat er vooral over hoe vrouwen in het alge meen zichzelf kunnen ontplooien en een andere HAARLEM. D’66 lijsttrekker Jan de Lange spreekt vanavond in res taurant de Lantaern, Frankestraat 33 Haar lem. Er komt ook een Tweede-Kamerlid Niet alleen de statenver kiezingen ook de woning- bouwplannen voor Noord-Holland komen er ter sprake. HILLEGOM. Het is een kwalijke zaak dat in de politiek over zulke belangrijke dingen door hoofdzakelijk mannen wordt beslist. Daarover was iedereen het eigen lijk wel eens, gistera vond in Hillegom. De plaatselijke afdeling van de PvdA hield er een discussiebijeenkomst o- ver de vraag „Blijft poli tiek een mannenzaak?”. Inleiders: het socialisti sche kamerlid Aad Kos to en mevrouw A. de Ko- ning-de Vos van en de vereniging wenbelangen. Groep I: Groot-Den Heijer 95, 2. Roos- Kool 82, 3. Beers-Beentjes 81, 4. Eijking- Spruit 79, 5. Plezier-Geerling 79, 6. Gbr. Bierman 65. 7. Kuil-Luijendijk 61, 8. Schipper-De Wit 59. 9. Dms. Kleijn-Luijen- dijk 47 punten Aad Kosto zoekt de op lossing hoofdzakelijk in een doorbreking van het traditionele patroon: de man als carrièremaker en de vrouw als huiss loof. In principe hebben vrouwen en mannen ge lijke kansen, zei hij, maar in de praktijk blijkt dat heel betrekke lijk. Van kinds af aan wordt het rollenpatroon er ingegoten, door speel goed, door schoolboek jes. Mevrouw De Koning zoekt de bron van het kwaad niet zo in maat schappijstructuren. Ook kinderen of een leven spartner zijn geen belem mering voor de ontplooi ing van een vrouw, vindt zij. Ze hekelde dan ook de radikaal-feministi- sche beweging, die in haar ogen arrogant is en dogmatische terreur be drijft. Natuurlijk, ook zij vindt dat er bij opvoe ding en opleiding gedis crimineerd wordt. Maar daarnaast kan men er niet omheen dat vrouwen ook een andere aanleg hebben dan mannen, zei ze. En bij veel mensen leeft nog altijd de ge dachte: Jantje moet stu deren voor een goeie baan, maar Marietje gaat toch trouwen, dus die hoeft niet zo nodig. Bij het begin van de lente zond de Flevohof een groet aan alle op 21 maart tussen middernacht en acht uur geboren „lentekinderen”, althans voor zover zij door hun ouders Werden „aangemeld’’. De eerste melding bij de Flevohof kwam binnen via een arts van het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk, die Timmy Romburg als „lentekind" opgaf. De ouders werden dinsdagmiddag om half één in het ziekenhuis verrast door een [deputatie van de Flevohof, twee dames die een grote doos met beschuiten met muisjes en een mand vol levensmiddelen en bloemen uit de Flevohof kwamen aanbieden De eerste zoon van het echtpaar Romburg was 's nachts om zestien minuten over vier geboren. IJMUIDEN. Het Comité Vrouwen in Aktie voor behoud van werkgelegenheid is verontrust en verontwaardigd over de houding van de directie van Hoogovens inzake de CAO-besprekingen met de vak bonden. In een verklaring als reactie op het afbreken van het CAO-overleg stelt het Comité dat de leiding van Hoogovens het personeel aan het lijntje houdt en weigert in te gaan op de wensen zoals die door de vakorganisaties zijn uitge sproken. Volgens het Comité, dat is voortgeko men uit kringen van de CPN, wil de direc tie „haar ordinaire bezuinigingsplannen uitvoeren en duizenden arbeidsplaatsen afstoten." De aantasting van de werkgele genheid wordt „onverantwoord en onaan vaardbaar” genoemd „Verkorting van de arbeidsduur met behoud van loon is juist voorgesteld om de werkgelegenheid te handhaven en werk- en leefomstandighe den te verbeteren”, aldus de verklaring. rol in de samenleving kunnen spelen. Daarove- r bleek wel degelijk ver schil van mening te bestaan. De Lichtboei. Het buurthuis „De Lichtboei” aan de Heemskerkse Maas straat organiseert een reeks paasactivitei- ten die zaterdag beginnen met eieren ver ven voor het gehele gezin. Dat begint om twee uur. Men dient de hardgekookte eie ren zelf mee te nemen. Verder zijn er voor de kinderen van vier tot twaalf jaar na de paasdagen elke middag activiteiten tussen 14 en 16 uur. Deze vakantie-evenementen worden zaterdag 1 april besloten met een kinderkermis die om 11 uur begint en duurt tot drie uur. Er zijn dan vele prijzen te winnen. De Werf. Het buurthuis „De Werf” aan de Jan Ligfhartstraat in Heemskerk zoekt medewerkers(sters) voor de duindagen op 1,3, 15 en 17 augustus. Het is de bedoeling op deze dagen met kinderen van acht tot en met twaalf jaar van ’s morgens tien uur tot ’s middags drie uur gezellig bezig te zijn Op het programma staan onder meer een excursie, een opdrachtentocht, een huttenbouwdag en een spel- en wedstrijd dag Wie zich beschikbaar wil stellen kan contact opnemen met Alberdine in het buurtcentrum, telefoon 33808 Wat de vrouwenbewe ging betreft: die moet in gaan op de wensen van de vrouwen. Vrouwenor ganisaties hebben geen rol om de maatschappij te sturen, vindt de spreekster. Nu heeft Kosto er niets op tegen dat vrouwen huishoudelijk werk ver richten of een verzor gend beroep kiezen, maar daar moet wel be wust voor kunnen wor den gekozen. Het mag niet als vanzelfsprekend worden opgelegd- Er zul len weerstanden moeten worden overwonnen, al dus Kosto. De mannen zullen de gevolgen moe ten aanvaarden en bij voorbeeld een deel van de verzorgende taak in huis overnemen. Maar ook de kapitalistische maatschappij is een bar rière. Het systeem, aldus het kamerlid, heeft be lang bij het traditionele man-vrouw-patroon. De vrouw zorgt er immers voor dat de man de vol gende dag weer zo ver is opgelapt, dat hij in het produktieproces kan functioneren. Maar wie wel wil, moet de mogelijkheden heb ben. Er moet nogal wat veranderen om dat mo gelijk te maken: ruime invoering van deelarbeid bijvoorbeeld. Het oplos sen van knelpunten vergt een politieke keuze, al dus mevrouw De Koning. I

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 11