:N f VVD EIST ZETEL IN GEDEPUTEERDE STATEN ABN Bank Wij helpen met een Kasbiljet PvdA: strijd voor werk, maar kijken naar alternatieven Frank Govers, de grote versierder statcnvcrkieziri modejournaal ïn politienieuws I EN „PvdA bepaalt gezicht college” L” Dat kan met ABN Kasbiljetten. Dat zijn waardepapieren aan toonder met een hoge rente. Ze zijn te koop bij elk ABN- kantoor, zonder problemen. Er zijn 5 soorten Kasbiljetten met een looptijd van bijna 3 jaar, 4 jaar, 5 jaar, 6 jaar en 7 jaar. Bij aankoop is de rente afgetrokken. Aan het eind van de rit wordt f 1.000,- of f 10.000,- uitbetaald, rente inbegrepen. Nevenstaande tabel toont u wat een Kasbiljet kost. KLAVERJASSEN OM PAASEIEREN ONTPACHTING TUINLAND 2 MAART 19 7 8 OEN S D A G 2 2 door Bé ter Maat ienen ris ANT is voor a. icetten ts voor SPREKEND OVER „de grote versierder” in het Amsterdamse couturewereldje, zullen 'ingewijden onmiddellijk begrijpen dat je het over Frank Govers hebt. Voor de presen tatie van zijn voorjaars- en zomercollectie koos deze inventieve ontwerper voor de af wisseling het roemruchte hoofdstedelijke Tuschinski-theater als lokatie. Een uitste kend idee, want zijn kleren pasten wonder wel in deze omgeving, niet alleen qua stijl, doch vooral door de kleurstellingen die voortreffelijk overeenstemden met de tinten van de wanden en het plafond van de thea- terhal. idiger1 <27 mm elijke clusiev telden i-zoek raam- /Cr r A IS1 ir irlandi ■?>TJ iiven en jen wij e Binner traaf 40 straat. I (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) Rente 7% mrt '78 nuiden f Hoe u f1000,- koopt voor maar f595,74 aarieme en gete Gevallen. Een 71-jarige vrouw kwam, na een borreltje te veel te hebben gebruikt, gisteravond in de Beverwijkse Acacialaan met haar fiets te vallen. Na onderzoek in het Rode Kruis Ziekenhuis mocht de vrouw weer naar huis. licht op het kruispunt Alkmaarseweg-Biil- lerlaan-Hilbersplein hadden gereden. Op de rechterfoto: Lurex „bad pakje” met lange gestreepte, zui ver zijden jas met capuchon, even eens van Frank Govers. ■ü- Op de linker foto: leren rokken met jurken, versierd met applica ties en franje met kralen, uit de voorjaars- en zomercollectie van Frank Govers. VELSEN-NOORD. Voor leden van de voetbalvereniging VVB en Handbalvereni ging IJmond met hun familieleden en vrienden wordt vrijdag 24 maart in het paviljoen Koningsveld op het sportpark Rooswijk een grote paasklaverjasdrive ge houden waarbij het prijzenpakket geheel uit paaseieren zal bestaan. De avond die om 20.00 uur begint zal ook nog met het kienspel en een verloting worden aangevuld EEN SHOW VAN FRANK Govers is meestal zo’n werveling van kleur, geglitter en geschitter, dat ook deze „theaterkleren” je weer even deden vergeten dat het merendeel van de aanwezigen wellicht later nog even gauw op de fiets naar de bakker of de slagen moest. Maar goed, u weet hoe ik erover denk, modieuze kledij hoeft heus niet altijd even praktisch te zijn, als het de draagster ervan maar een zeker genoegen ver schaft. En dat genoegen geeft het soms ook aan de verwonderde toeschouwers, waarmee dan de bekende cirkel is gesloten. PODIUM VRIJ NU VOOR de vele meterswijde stra pless jurkjes van broderie anglaise, terwijl ook zalm kleurige mousseline de soie werd omgetoverd tot een heerlijk cirkelwijd jurkje met een afwerking van goud kleurig kant. Het frivole feest laat Frank zijn enthousi aste volgelingen opluisteren met strapless lurex „bad pakjes” met veel franje, waarover dan lange - gestreep te of effen - zuiver zijden jassen met capuchon worden „geslingerd”. Clownsbroeken, u weet wel met die macht aan ruimte opzij, waren ook nu weer een geliefd onderdeel van de show. Evenmin ontbraken de pof broeken, te dragen onder verschillende jurken, in Go vers’ fantasierijke aanbod. En wat tenslotte te denken van een goudkleurige salopette met een gepailletteerd oranjekleurig jasje voor een avondje of nachtje uit? Grappig toch, nietwaar? gebruikt voor de realisering van klokrokken met iets kortere jurken, voorzien van applicaties en franje met kralen. Voorts werden leren bermuda’s getoond met gebreide truien met kleurige motieven en bijpassende mutsjes. verkiezingspraatje de na druk kregen, waarbij de rol van de overheid hier in zoals de PvdA zich die voorstelt werd toe gelicht. Mishandeling. Een ruzie over hun vechtende honden was er de oorzaak van, dat een 64-jarige inwoner van de Creutz- berglaan in Beverwijk van zijn buurman een stomp in zijn gezicht kreeg. De man heeft aangifte van mishandeling bij de politie gedaan. Aankoop prijs 819.68 820.45 820.60 820.76 820.76 821.22 Aankoop prijs 759.05 759.78 759.93 760.08 760.08 760.52 Aankoop prijs 595.74 596.36 596.49 596.61 596.61 596.98 Aankoop prijs 691.66 692.38 692.52 692.67 692.67 693.10 it anduio i kwalil HEEMSKERK. Met zowel de heer G. Zonneveld als met de firma G. J. en J. G van Duivenvoorde heeft het Heemskerkse college van burgemeester en wethouders overeenstemming bereikt over de ont- pachting van percelen tuinland. Het gaat respectievelijk om twee percelen, gelegen tussen de Kleine Houtweg en de Rijks- straatweg en om een perceel tuinland, dat hoofdzakelijk gelegen is in het bestem mingsplan De Houtwegen. Mevrouw Van Bers-Lips (CDA) op het WD-spreekgestoelte. Achter bestuurstafel van de VVD-afdeling Bloemendaal van links naar rechts de heer Ch. H. de Goede, mevrouw J. Bienfait, de heerS. P Tielenius Kruythoff en wethouder C. H. Goekoop uit Amsterdam. IN FRANK GOVERS’ collectie geen aarde- en spece- rijkleuren zoals overal elders, maar daarentegen onder andere veel zacht-oranje, rood, paars, groen en ko ningsblauw. En om zijn naam alle eer aan te doen versierde hij zijn creaties, waar dat maar enigszins KER VA mogelijk was, met franje en pompoentjes, biesjes en nek met bandjes, applicaties, borduursels en smokwerk. Het nu zo en vogue zijnde over elkaar dragen van meerdere rokken of rokken met jurken is voor Frank niets nieuws meer. Met dit modeverschijnsel werkt Hij al een aantal seizoenen en met niet aflatend succes door heel speels met verschillende materiaalsoorten en dessins te stoeien. Bijzonder leuk waren dit keer de strapless jurkjes waarover kortere modellen asymmetrisch met één schouderband werden gedragen. O VERVEEN. De aula van het Ken- nemerlyceum. Een beschaafd geroeze moes van ongeveer dertig dames en heren. Op de stoelen stapeltjes kaarten, waarmee men zich kon opgeven als lid. Een verkiezingskrantje, waarin naast de politieke wetenswaardigheden een pagina-grote aanbieding van „Uw villa aan de Baai van Rosas” de aandacht trok („Uw tweede huis, om blijvend te bewonen of als belegging”). En natuur lijk overal affiches met de bekende opvallende oranje kapitalen. Het kon niet missen, dit was de verkiezingsbij eenkomst van de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie. De Amsterdamse haven-wethouder en VVD-statenlid mr. C. H. Goekoop opende dadelijk de aanval op de PvdA. En hij deed dat in feite met de impli ciete bevestiging van juist datgene, waaraan de PvdA hecht: de herken baarheid van het politieke gezicht in het beleid van Gedeputeerde Staten. Het gezicht van het college wordt door de PvdA bepaald, zo stelde hij. Voor mr. Goekoop betekende dat: een cen tralistisch beleid en een onvoldoende economische onderbouwing daarvan Het milieu-belang was te overheersend geweest, de economische groei was op zettelijk afgeremd. En nu zat men met de problemen: de werkgelegenheid bij VMF, Hoogovens, KSH en NDSM op de tocht. Als GS nu daarover hun bezorgd heid uiten, komen ze te laat, aldus mr Goekoop Het VVD-statenlid hekelde de grote invloed, die de partij-organen van de O Uit de collectie van Frank Go vers: rechts, een strapless jurkje met een asymetrische overjurk, en links, asymetrie door één schou derband waaraan de pofbroek werd „opgehangen”, (foto onder) dient u voor de ABN Kasbiljetten van f 10.000,- bovenstaande prijzen te vermenigvuldigen met 10 23 28 29 30 31 i 3 april '78 PvdA hebben op de gekozen volksver- tegenwoordigers.Dat bleek ondermeer in de plotselinge ommekeer in het standpunt over de Markerwaard. Het provinciaal bestuur wordt zo een mari- onetten-regering, meende mr. Goekoop. Tenslotte eiste mr. Goekoop een VVD-zetel op in GS. Hij verweet het CDA bij de vorige collegevorming één principe voorop te hebben gesteld: „hoe blijf ik in de stoel”. Om wille van dat principe had het CDA geslikt dat de WD niet in het college werd opgeno men. Hij daagde zijn tegenspeelster, mevrouw E. W. M. van Bers-Lips (CDA- stenlid) uit om daar een duidelijke uit spraak over te doen. Mevrouw Van Bers nam de uitdaging aan. Het CDA had vorige keer tegen heug en meug en met veel verdriet meegewerkt aan de collegevorming met uitsluiting van de WD. Dat was omwille van de bestuurbaarheid van de provincie gebeurd, zo stelde zij. Het Uithoornse Statenlid beklemtoonde echter het streven van het CDA naar een afspiegelingscollege. Zij bestreed overigens dat alleen de PvdA het gezicht van het college van GS had bepaald. Van der Knoop en IJff hebben nu eenmaal de portefeuilles, die publiciteit meebrengen. Maar Laan gaat over de financiën. Zijn inbreng is van groot belang geweest bij de oplos sing van de financiële problemen van Amsterdam. Dat is niet zo in de publici teit geweest. Publiciteit daarover zou wellicht ook niet zo aangenaam zijn geweest voor Amsterdam, aldus me vrouw Van Bers. Voor je over verdeling van arbeid gaat praten, zo redeneerde Hedy d’Ancona, zou eerst het begrip arbeid anders moeten worden gedefini eerd. Niet alleen arbeid in de productieve sfeer is werk, ook huishoudelijk werk moet worden ver deeld. Dan wordt wel ge zegd dat de overheid zich met priVézaken bemoeit, alsof wanneer dat niet gebeurt de mensen in vrijheid kunnen beslis sen. Die keuze is er bij voorbeeld nog niet voor de vrouwen die het be roep van huisvrouw niet willen uitoefenen en in feite is dat net zo bespot telijk als wanneer man nen zouden worden ge dwongen boer te worden omdat dat zo’n manne lijk beroep is. Dan kan Van Agt wel zeggen dat de overheid als „albedil” de individuele ontplooi ing belemmert, maar die kan worden dwars geze ten door de sterken en wij zeggen: de overheid moet een situatie creëren waarin ieder tot die ont plooiing kan komen”. Maar hoe nuttig en no dig alternatieven voor productieve arbeid ook zijn, aldus Hedy d’Anco na, „het is een plicht nu iets te bedenken voor de mensen die anders zijn opgegroeid, die een an der waardepatroon heb ben en wiens wereld in stort van de ene dag op de andere. Daar is begrip zeker nodig. Daarom moet meer winst worden omgezet in meer werk, meer steun aan bedrij ven in meer arbeid splaatsen. Daarom jaok zal de discussie volge’nde week dinsdag in de Ka mer ook zijn: steun al leen als er garantie is voor de zekerstelling van arbeidsplaatsen. „Want de maatschappelijke ge volgen van het gegeven dat steeds meer mensen het met minder werk moeten doen, zullen groot zijn, als er geen be hoorlijk plan is. Daarom zijn deze verkiezingen niet alleen belangrijk ten aanzien van het provinci aal gebeuren, vooral be langrijk zijn ze in het ka der van het landelijk ef fect”. Aankoop prijs 641.91 642.58 642.71 642.85 642.85 643.25 Tussentijdse prijswijzigingen voorbehouden. Vanzelfsprekend terwijl die huid tevens gemetalliseerd en in vele fraaie kleuren was terug te vinden in de applicaties van de bijpassende leren jasjes. Erg mooi leer werd eveneens Datum van Kasbiljetten Kasbiljetten Kasbiljetten Kasbiljetten Kasbiljetten aankoop VELSEN-NOORD. „Aan de recente ontwikkelingen in de zware staalindu strie is te zien dat de regering Van Agt-Wiegel een volstrekt ander idee heeft over wat de overheid moet doen, dan de Partij van de Arbeid. De overheid moet een afspiegeling zijn van de burgers, dus bij bemoeienis van bovenaf moet dit hetzelfde zijn als de wens van onderaf. Maar nu moet deze overheid ingrijpen en nu worden alle overlegpartners gepasseerd, nu wordt op onbezonnen wijze een miljard beschikbaar gesteld, zonder te kijken hoe de saneringsplannen zijn, welk sociaal plan er is, hoe het zit met de arbeidsplaatsen. Men gaat gewoon voor bij aan de lopende over legsituatie. Daarom moet juist nu één lijn worden getrokken met de vakbonden. Want de regeringsverklaring leek in woorden misschien op de akkoorden van de PvdA, maar nu wordt een deel van de grauws luier waar Den Uyl over heeft gesproken opge licht. Al zal men met vol ledige duidelijkheid wel wachten tot de ver kiezingen van de 29ste zijn geweest. Daarom zijn de provinciale ver kiezingen zo belangrijk. Bij ondersteuning van het huidige regeringsbe leid zal men zich in de diverse zetels stukken rustiger voelen”. einddatum einddatum einddatum einddatum 1-3-82 1-3-83 1-3-84 1-3-85 Rente 7,Zt%'Rente 73/4% Rente 73/4% Rente 73/4% De Amsterdamse fy- sisch-geografe Hedy d’Ancona, Eerste-Ka- merlld voor de Partij van de Arbeid, had dinsdaga vond aan het werkgele genheidsprobleem een dankbaar onderwerp op een bijeenkomst van de ze partij in De Schouw in Velsen-Noord. Werk, werkloosheid en de maatschappelijke conse quenties hiervan waren onderwerpen die in haar ^^^Jekeuringen. De Beverwijkse politie ^^ft gisteren gericht op het bezit van het ^üülitekenbewijs deel drie gecontroleerd peëntwintig automobilisten, die hun ver- ermiddel op de Breestraat, het Meer- ein of het Stationsplein hadden gepar eld. bleken in gebreke te zijn gebleven, automobilisten werden voorts be- L omdat zij door het rode verkeers- inamei I! inkels :e VELE PYTHONS HEBBEN het loodje moeten leg gen om hun huid tot smalle broeken te laten verwerken, einddatum 1-3-81 O

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 13