Winst Buitoni na vier nederlagen op rij Oefenduels van honkballers WW BEDWONG 300e lid ODIN Overal waar Esso wat Extra doet >n is Dameswedstrijd onbeslist: 2-2 Westerhout-jeugd naar NK tennis c u buitenspel TOERNOOIEN BIJ VSV EN WATERLOO MOLENWIEK IN EIGEN HUIS Terrasvogels naar Italië d Even naar Esso en je loopt met een tijgerpen om je hals Rooswijk-trainer Rob Frie: wf 4 99 Mentaliteit Toekomst Een originele Esso tijger-halsbalpen. Schrijft net zo vlot als-ie er uitziet. Is alleen maar te koop bij een Esso station dat wat Extra doet. Ga maar kijken, hij ligt er voor de zeer lage prijs van maar f 2,40. In tijgerverpakking. 4 (zolang de voorraad strekt.) 4 27 SPORT WOENSDAG 22 MAART 19 7 8 >t ial- X IF (tSSQ Herstel van basketballers HET STREVEN ZIJN -■ ■ir Rooswijk-trainer Rob Frie J (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) ir- slag ize net e, - Rotterdamse Musette/RZ de voornaamste kandidaat is voor de voorlaatste plaats op de ranglijst. Vrijwel de volledige wed strijd controleerden de dit keer zeer ont spannen spelende Haarlemmers het duel. Hoe belangrijk een goed draaiende Mike Westra (19-7) voor Buitoni kan zijn, be wees de Amerikaan in dit duel. Wellicht extra gemotiveerd door de teleurstellen de resultaten van de laatste weken was hij het die Buitoni vanaf de zevende mi nuut naar een triomfantelijke zege de weg wees. stopt. Na mijn verhuizing naar Spaarn- dam ben ik echter toch weer gaan spe len. Er was in Haarlem een nieuwe vereniging opgericht, Sparks, en gedu rende één seizoen heb ik daar gespeeld in een zogenaamd „bierteam”; zuiver recreatief dus!” Na dat jaar besloot Frie zijn trainers- diploma’s A en B niet in de kast te laten vergelen, maar de draad weer op te pakken. „Ik reageerde op een naamloze advertentie, waarachter Terrasvogels bleek schuil te gaan. Deze vereniging had toen net twee seizoenen gevochten tegen degradatie uit de eerste klasse. Beide keren overigens met succes”, al- Frie besloot echter in zee te gaan met Terrasvogels, waar hij het, ondanks zijn slechts éénjarige verblijf, uitste kend naar de zin heeft gehad: „Ik kijk zonder meer met plezier terug op het jaartje Terrasvogels. Ik heb er prettig gewerkt met een groep spelers, die ieder weekeind bereid waren tot het uiterste te gaan. In een toernooi in België hebben we zelfs de Belgische A- ploeg (derde bij de Europese Kampi oenschappen van 1978 red.) van het veld „geknuppeld”. Terrasvogels is echter een ploeg die al jaren knokt om niet te degraderen. Als coach kom je op die wijze nooit hogerop. Dat is dan ook de voornaamste reden geweest voor mij, om al na een jaar weg te gaan bij Terrasvogels. De toekomstmogelijkheden, die Frie bij Terrasvogels niet zag zitten, acht hij bij Rooswijk ten dele wel aanwe zig, al waarschuwt hij voor een te overdreven optimisme. Frie: „Roos wijk heeft echt wel een team om hoog te eindigen, maar enige tegenslag in de aanvangsperiode van dit seizoen zou Frie zal binnenkort gedurende twee weken de training overdragen aan Er win Ascencion, aangezien hij nog een wintersportvakantie tegoed heeft. Ge durende het honkbalseizoen zal de Rooswijkselectie tweemaal per week trainen, naast de twee competitiewed strijden die per weekeind worden af gewerkt. Zaterdag begint de oefen campagne met een uitwedstrijd tegen hoofdklasser Kinheim, waarna op eer ste paasdag wordt deelgenomen aan een toernooi in Alkmaar. De eerste competitiewedstrijd vindt plaats op 22 april, thuis tegen Sparks. sterkste acht clubteams uit Italië, o.a. Pesaro, dat vorig jaar nog te gast was bij Terrasvogels. De overige twee plaatsen worden ingenomen door Ne derlandse teams; behalve Terrasvo gels reist ook het Haarlemse EDO af naar het zonnige zuiden. De Santpoortse afvaardiging zal be staan uit 17 personen; waaronder de voltallige selectie van het vorige sei zoen, aangevuld met drie jeugdige ta lenten, namelijk Els Koks (pitcher), Jacqueline Vergnes (catcher) en Henny v.d. Vlugt (out-field). De ploeg zal bege leid worden door de coaches Teun v.d. Berg en Bram v.d. Werf, geassisteerd door het echtpaar Meyering. Terrasvogels vertrekt donderdag 23 maart en wordt zes dagen later weer in Santpoort terugverwacht. De eerste wedstrijd zal op 25 maart worden ge speeld tegen Stilgamma Lazio. Er wor den, afhankelijk van de resultaten, minstens drie wedstrijden gespeeld. Volgens voorzitter Vergnes is deze uit nodiging te danken aan de goede con tacten die Terrasvogels onderhoudt met de Italiaanse Softbalbond. Het toernooi in Trento vormt voor Terrasvogels de start van de oefencam- de softbalseizoen. De Santpoortse da mes, die vorig jaar als tweede finishten in de nationale competitie, spelen op 1 en 5 april hun eerste thuiswedstrijden, respectievelijk tegen HCK en HHC. 5 jaar. zich aliste. .’239. Plotseling ontwaakte toen ook het oude vuur in de Haarlemse gelederen. Terwijl een zonder Gerrit van Buuren aantredend Musette veel balverlies leed via Vince Fritz (14-0) en Frans Valkenburg, lukte er aan Haarlemse zijde werkelijk alles. Niet al leen overtrof de aanval zichzelf in schot- vaardigheid, maar bovendien sneden de vlekkeloze combinaties bijna achteloos door de Rotterdamse defensie. In snel tem po schoot de score omhoog, terwijl na de wissel van René Vervoorn (2-14) ook het aanvankelijke reboundoverwicht van de gasten volledig prijs moest worden gege ven aan de thuisclub. In hoog tempo ble ven de aanvalsgolven komen tot dat bij 67- 42 een volledig ontluisterde Musette-for- matie de kleedkamer mocht opzoeken. Direct na de basketwisseling haalde Bui toni nog even verwoestend uit door de marge tot 79-44 te verhogen. Toen echter nam de thuisclub wat gas terug en mocht RZ iets terugdoen. Veel verder dan tegen stribbelen kwamen de gasten echter niet. Wel mochten met name Eric van Woerkom (0-13), René Vervoorn en de nauwelijks opvallende Donald Washington (15-10) sco ren, gevaarlijk werd het echter nimmer voor de Haarlemmers. Zes minuten na de basketwisseling gooide Arjan de Bruin - de Rotterdamse coach - in feite de hand doek al in de ring door zijn spelmaker Vince Fritz naar de kant te halen en niet meer binnen de lijnen te brengen. Dat de thuisclub, die via Derek Joustra al in de tiende minuut de honderd-punten- grens passeerde, de schade voor de gasten tot 119-96 beperkte, was alleen maar een gevolg van een lichte concentratieverslap- (Van een medewerker) HEEMSTEDE. In het Heemsteedse sportpark hebben de dameselftallen van de KNVB-afdelingen Haarlem en Leiden bij kunstlicht een oefenwedstrijd ge speeld en die eindigde in een 2-2 gelijk spel. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. dat beeld geheel kunnen wijzigen. Mijn voornaamste streven is er voorlo pig dan ook op gericht Rooswijk in de eerste klasse te handhaven.” BEVERWIJK. Op 24, 25 en 26 maart worden in Geldrop de nationale tennis indoorkampioenschappen gehouden voor de leeftijdsgroep tot en met 16 jaar. Van BLTC Westerhout is Marjo Smit uitgeno digd om aan deze titelstrijd deel te nemen. In de groep tot en met 18 jaar zijn Marielle Smit, Frank Janssen en Hans Huisman geïnviteerd. Zij komen 31 maart, 1 en 2 april in actie, eveneens in Geldrop. 2,40 Het bevalt Frie, die medio december met de selectie van Rooswijk aan de gang is gegaan, tot op heden uitstekend bij zijn nieuwe club. Frie: „De trai- ningsopkomst is tot nu toe voorbeeldig te noemen. Er heerst een goede sfeer onder de jongens, die na de successen van vorig jaar nog helemaal „in the winning mood” zijn. De spelers denken gewoon niet stuk te kunnen, en gaan ervan uit zo hoog mogelijk te eindigen”. Een instelling waarmee Frie uiteraard bijzonder content is. Rob Frie heeft zelf jarenlang gehonk bald bij de tweedeklasser Lijnden, een periode die slechts werd onderbroken door een tweejarig verblijf bij Blauw wit!' dat inmiddels niet meer over een honkbalteam beschikt. Frie sloot zijn Lijnden-periode af als coach. Frie: „Nadat ik twee jaar Lijnden onder mijn hoede heb gehad, ben ik enige tijd helemaal met honkballen ge- De strijd ging weliswaar aardig gelijk op, maar door fouten in de Haarlemse achterhoede wisten de dames uit Leiden binnen 15 min. door goals van Thea van Duyn (Alpha) en Corry Bollen (Alkma- nia) een 0-2 voorsprong te nemen. Els Schoon (DCO) met een ver schot en Astrid Molenaar (RCH) maakten de achterstand nog voor rust ongedaan: 2-2. In de tweede helft was Haarlem wel iets sterker en had in de slotfase van de strijd pech met een schot van Astrid Molenaar tegen de paal. Redaktie: Ad Heesbeen tel. red.: 02550 15389 Frie’s trainingsaanpak is voorname lijk gericht op het opvoeren van de technische'kwaliteiten van de spelers. Rob Frie hierover: „Vooral op tactisch gebied zijn de Rooswijkspelers goed onderlegd; zonder meer een verdienste van mijn voorgangers Loek de Jong (nog steeds spelend voor Rooswijk) en Erwin Ascencion (tot aan de verhuizing naar Uden medio mei meetrai nend bij Rooswijk). Aan de technische kwaliteiten kan echter nog wel het een en ander gedaan worden. Dit techni sche manco wordt echter voor een groot deel al gecompenseerd door de vechtersmentaliteit van Rooswijk.” Bij Rooswijk neemt Frie zowel de pitchers-, catchers-, infield-, outfield als slagtraining voor zijn rekening. Hier door is het noodzakelijk dat hij veel met groepjes werkzaam is, al zal hij af en toe spelers op andere plaatsen bruikbaar trachten te maken. (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. Het eerste damesteam van WVV’72 is er in Zaandam in geslaagd naaste concurrent Molenwiek een knap gelijkspel af te dwingen. Hierdoor blijven WW en Molenwiek gezamenlijk de twee de plaats innemen, op grote afstand van koploopster Krovo. Door als tweede te eindigen, zou WW echter via extra wed- strijden alsnog kunnen promoveren. Molenwiek/C 4WW’Z2 2-2 (setstan den 15-10, 14-16, 15-12 en 12-15). VELSEN-NOORD. Gedwongen door de verhuizing van Erwin Ascenci on, heeft de Velsennoordse honkbal- vereniging Rooswijk voor het komen de seizoen moeten uitzien naar een nieuwe trainer-coach voor de selectie. De keus is gevallen op de 37-jarige Spaarndammer Rob Frie, die het vorig seizoen nog als coach optrad bij streek genoot Terrasvogels, dat evenals Roos wijk uitkomt in de eerste klasse. Roos wijk maakt, na het kampioenschap en de promotie van vorig jaar overigens zijn debuut in de eerste klasse, een afdeling waar het jaren geleden ook al eens in heeft gespeeld. Rob Frie, die in het dagelijks leven als gymnastiekleraar werkzaam is vindt dat Rooswijk een belangrijk pré heeft ten opzichte van andere eerste klassers. „Uit ervaring weet ik dat een goede pitchersstaf een belangrijk plus punt is voor een vereniging, zeker ook in de eerste klasse. Rooswijk heeft wat dat betreft niet te klagen. Frank in den Bos en Jan Berkhout waren vorig jaar al twee sterke werpers en dit seizoen is daar Bert Böckling bijgekomen, die na een HCK-periode weer bij Rooswijk is teruggekeerd. Voorts heb ik nog de beschikking over Bosman, die vorig seizoen in het tweede team heeft ge- pitcht en over een jeugdpitcher. Het is echter wel jammer dat ik maar over één catcher kan beschikken, namelijk Cor Berkhout”. IJMOND. De Heemskerkse hand balvereniging Desirée/ODIN maakt een snelle groei door. Dit blijkt uit het feit dat de vereniging in een tijdsbestek van ongeveer één jaar het ledental van 200 naar meer dan 300 zag stijgen. Voor het driehonderdste lid werden ’n sport tas en een boeket bloemen beschikbaar gesteld. De gelukkige was de twaalfja rige Monique Steenkamp uit Heems kerk. Wat betreft de oefenwedstrijden ziet de agenda er als volgt uit: 25 maart: Kinheim- Rooswijk en Volewijckers-Terrasvogels; 26 maart: deelname Rooswijk aan Alcma- ria Victrix-toernooi; 27 maart: Ola UW- Terrasvogels; 1 april: Cromtigers-Roos- wijk en HCAW-Terrasvogels (double-hea der); 2 april: Cuir 2000-Rooswijk en He- rons-Terrasvogels (onder 20 jaar); 8 april: Rooswijk-Bloemendaal; 9 april: Bloemen- daal-Rooswijk en Kinesis Birds-Terrasvo- gels; 13 april: Nicols-Terrasvogels dicht wedstrijd); 15 april: PSV-Terrasvogels en 16 april: Tex Town Tigers-Rooswijk. De competitie zal in het weekeinde van 22-23 april een aanvang nemen. Op het programma staan dan de dubbels tussen Rooswijk en Sparks en tussen Terrasvo gels en RCH/Cementbouw. De eerste klasse A is als volgt samenge steld: Cornea Cats/OVVO, D-Tours Storks, Hoofddorp, RCH/Cementbouw, Rooswijk, Schoten, Sparks en Terrasvo gels. VELSEN. Zondag 26 maart (le paasdag) houdt de voetbalvereniging VSV op het complex aan de Driehui- zerkerkweg in Driehuis voor de eerste maal een damesvoetbaltoernooi, dat een internationaal karakter heeft door de deelname van de Deense vereniging Sanderbörg, die met twee teams acte de présence zal geven. Verder hebben voor dit toernooi inge schreven: DSC’74, Haarlem Girls, Inter Heemskerk, Spaarnevogels, EDO, KFC en VSV. Totaal 12 elftallen nemen aan dit toernooi deel. De aanvang is 09.00 pagne, ter voorbereiding op het komen- uur. De finale is vastgesteld op 16.30 uur. Bij de voetbalvereniging Waterloo staan dit paasweekeinde weer de „Sara Kok”-jeugdtoernooien op het program ma. Zaterdag komen de A- en B-pupil- len en de B- en C-junioren aan bod. De uitgenodigde clubs voor de diverse poules zijn: EHS, KIC, SVA, Egmon- dia, Velsen, VSV, WB, Dortmund (Duitsland), Flamingo’s, Schoten en Waterloo. Voor de A- en B-pupillen begint het toernooi om 09.00 uur, de B- en C-junioren beginnen om 13.00 uur. Zondag wordt een toernooi voor Al- junioren afgewerkt. Ingeschreven heb ben: TSV Bierden (Duitsland), SV 06 Dortmund (Duitsland), Flamingo’s, QSC, Alcmaria Victrix, Oudendijk en SVIJ. IJMOND. Gedurende de paasda gen zal het eerste damessoftbalteam van het Santpoortse Terrasvogels in Noord-Italië deelnemen aan een sterk bezet internationaal toernooi, georga niseerd door de stad Trento. Aan het toernooi, dat voor de zesde maal ver speeld wordt, nemen tien negentallen deel. Hieronder bevinden zich de (Van onze honkbalmedewerker) IJMOND. Met ingang van het ko mende honkbalseizoen wordt de IJmond in de eerste klasse vertegenwoordigd door Terrasvogels en debutant Rooswijk. Beide teams zullen uitkomen in de eerste klasse A en zijn al gedurende enige maan den bezig met de voorbereiding op het ongetwijfeld zware seizoen. Er is dit jaar geen vakantiestop ingelast, zodat het sei zoen al op 23 juli zal worden beëindigd. IA FRED DEVELEY: eindelijk weer eens ““V winnende coach. ping, die tot gevolg had dat ook de zuiver heid uit het schot verdween Desondanks zorgde de inbreng van topscorer Freeman (18-13), Emill Hagens (8-13) en Kees Lim- men (12-7) voor eep eclatant succes, dat voor de strijd nauwelijks verwacht werd Na het duel in Oud-Beijerland tegen Vastgoed Strijen wacht BV Amstelveen nog steeds op de eerste winst. Dit keer werd verloren met 119-89. Uitslagen da mes: BV Voorburg-Raak 45-69, AMVJ Amsterdam-BV Amstelveen 80-50, The Blue Stars-The White Stars 38-53. In de strijd om de beker kwalificeerde Vast goed Strijen zich voor de finale door Blue Stars in Amsterdam met 33-83 te kloppen. dus Frie, die in die tijd ook al contacten had met Rooswijk-voorzitter Theo Reitsma. Opnieuw vocht WW zich echter over het dode punt heen. In een opslagbeurt van Lilian van Bracht scoorden de dames uit Wijk aan Zee vier punten op rij, zodat de stand weer gelijk werd getrokken. Zon der meer een voortreffelijke prestatie. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOMD. Na dinsdag avond is in de basketbalcompetitie duide lijk geworden, dat niet Buitoni maar het „HANDHAVEN MOET Ondanks enige invalsters toonde WW, evenals tegen Dinsvo, ook nu te beschik ken over een homogeen team. Niettemin M ging de eerste set na een 0-4 voorsprong toch nog vrij vlot verloren. In de tweede set waren de rollen omgedraaid. Nu nam K Molenwiek een voorsprong (12-5), doch een lastige opslag en goed samenspel deden de setwinst alsnog bij WW belanden: 14-16. Qj Na deze inspanning ging de derde set echter weer verloren. Toen Molenwiek in de vierde set met 12-11 kwam voor te staan, leek de zaak beslist.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 27