RECONSTRUCTIE PLEIN 1945 en claimt deel W. F. Visserhuis >olitie grijpt in de vishcil jeugdige rovers voor maatschappelijk werk komen nt s Nautisch onderwijs burgerlijke stand „Er moet snel een nieuwe stichting 0 kort ijmondnieuws w A Laconiek Fietser breekt been bij aanrijding VELSEN Puntgaaf Doorgaan „NOODZAKELIJK VOOR VERDERE GROEI” Werkgroep gaat mogelijkheden onderzoeken Haarlems restaurant gul met bestek 4 5 VELSFN-IJMUIDEN 0 E N S D A G 2 2 MAART 19 7 8 y kijk ook vanavond NED. 1.19.50 uur de middengroepen en kleine zelfstandigen vergroot daarom onze invloed,kies VVD, Koninginnegracht 57, Den Haag, tel.: 070-614121 r I Bouwens Autoverhuur IJMOND. Het opheffen van de Stichting voor Maatschappelij ke Dienstverlening in Midden Kennemerland zal niet het einde aan het maatschappelijk werk in het IJmondgebied betekenen. Het is de bedoeling, dat er voor 1 januari 1979, het moment, dat de stichting zichzelf opheft, een nieuwe stichting is gevormd, die onmiddellijk het werk kan over nemen. Een aantal mensen, onder wie het grootste deel van de wer kers en werksters van de huidige stichting gaan de mogelijkheden onderzoeken om te komen tot een werkgroep, die een nieuwe stich ting van de grond kan krijgen.z NIEUWE FORD FIESTA HUREN BOUWJAAR 1978 zijn achterop geraakt. Heel wat kleine zelfstandigen zijn onder het vorige kabinet zelfs beneden het bestaansminimum gezakt. De VVD vindt dat dit anders moet. Daarom zetten wij ons speciaal in voor de mensen met lagere en middeninkomens. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Wat van de welvaart overschiet is voor varkens altijd nog goed genoeg. De Santpoortse veehouder J. L. Witteman betrekt dagelijks tonnen vol etensafval van een Haarlems restaurant die zich met tafelbestek tussen de etensresten echter wel erg scheutig toont. Eierzoeker J. de Groot uit Santpoort diepte vorige week een complete collectie lepels en vorken op uit de mest die Witteman toen net uitgestrooid had over zijn weiland aan de Vromaadweg (Velser- broekpolder). 3b I (ADVERTENTIE) Brommers en motoren hinderen bewoners en winkelend publiek (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) Het ongeluk gebeurde toen de fietser zonder voldoende op te letten de weg overstak. De bestuurder van de auto, een veertigjarige inwoner van IJmuiden, kon hem niet meer ontwijken. De jongen is opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis. IJMUIDEN. Een 13-jarige fietser uit IJmuiden heeft dinsdagmiddag zijn lin kerbeen gebroken toen hij op het Gijzen- veltplantsoen werd aangereden door een personenauto. ijdens onden ntebe- sbond Jr ont- indus- sns de aar in rijven: ie 500, Aag- textiel 1 fruit 125 en ?ht dat n moet n en of ze ver- ijk van taalde werk edrijf, )m de in ge it wor- daar- jen, zo Zaken nodig op het in de huidige stichting niet aan bod gekomen. VELSEN. Niet iedereen lijkt even gelukkig met de reconstructie van het Plein 1945. De bewoners van de bebou wing rond het plein hebben zich tot de politie en met een brief tot het college van B. en W. gewend. Daarin wijzen zij er op dat het afsluiten van de straat tussen Lange Nieuwstraat en Raadhuisstraat een vervelend bijverschijnsel heeft opge leverd. Het zijn met name fietsers, brom fietsers en motorrijders die nu het rijbaangedeelte buiten gebruik is gesteld gebruik maken van het trottoir. Voor de bewoners en het winkelende publiek een hoogst gevaarlijke situatie. De bewoners vrezen dat deze toestand niet zal veranderen als er niet op korte termijn passende maatregelen worden ge troffen. De reconstructie van het plein is bedoeld om het geheel een wat meer recre atief karakter te geven. Daartoe zijn plan tenbakken aangelegd en zullen op ver schillende plaatsen zitbankjes worden gé- plaatst. De werkzaamheden zijn momen teel in volle gang en de bewoners dringen er in hun schrijven aan B. en W. op aan om voorzieningen te treffen voordat de bouw wordt afgesloten. Een ochtendje eierzoeken leverde geen kievitseieren op maar wel puntgaaf tafel gerei dat bij nader onderzoek van een en hetzelfde adres afkomstig is. Het oprapen van scherpe voorwerpen is een tweede natuur voor de eierraper. Wat zijn ge trainde blik tussen het gras aan aarde werk en metaal ontdekt gaat meestal de nabij gelegen sloot in. „De mensen moesten eigenlijk wat zuini ger met dat dure tafelgoed omspringen”. Misbruik van het trottoir een bron van gevaar en onge noegen voor de bewoners van Plein 1945 De opleiding voor scheepsgezel, die in 1972 in plaats van de primaire zeevisserij- opleiding werd ingesteld, sloeg in IJmui den nooit goed aan. Door een negatieve houding van de heren reders. De heer Streefland noemde de ontbrekende huis vesting als tweede handicap. De opleiding voor scheepsgezel wordt gevolgd door leerlingen van 12, 13 en 14 jaar voor wie huisvesting in pensions moeilijkheden op levert. Adverteren haalt voor deze leef tijdsgroep niets uit, aldus Streefland die Verder commentaar heeft hij niet. Hij wil de naam van Witteman niet in opspraak brengen maar vindt dat aan de nonchalan te keukenmanieren een einde moet komen. De mestvarkens slobberen de voerbak leeg waarbij bestek op de bodem achter blijft. „Ze raken dat spul niet aan” licht Witteman jr. toe. „Voor de beesten zit daar dus geen risico aan. De mestvarkens heb ben de gewoonte hinderlijke voorwerpen over de rand van hun voerbak te werken. Zo raakt het bestek tussen de mest en op Het uitschiften van niet eetbare delen zit voor Witteman in de overeenkomst opge sloten. Wat opgevist wordt uit de voerbak ken voor de varkens wordt elke week bij het Haarlemse restaurant terugbezorgd. 22,50 PER DAG INKL. 100 KM. EXCL. BTW EN BENZINE Geen kievitseieren maar blinkend tafelbestek voorj. de Groot hier gefo tografeerd met de buit van zaterdag waar de mest nog aan kleeft. Filmvertoning. In de Baptistenkapel aan de J. P. Coenstraat in IJmuiden wordt op 29 maart de evangelisatiefilm „Als een dief in de nacht” vertoond. De film handelt over de excessen van een wereldregering. Een science-fictiongegeven van waaruit lijnen te trekken zijn naar het heden toe. De filmvertoning begint om half acht. Paaskienavond. De volièrevereniging Fauna Felisana in Velsen houdt een tradi tie in ere" met de paaskienavond die zater dag in Hotel „Royal” te IJmuiden wordt gehouden. Het evenement begint om acht uur. Streefland noemde de situatie binnen het nautisch onderwijs in zijn uiteenzet ting uitermate onzeker door het ontbreken van een duidelijk overheidsbeleid. Staats secretaris De Jong komt volgende maand bij de school aan de Havenkade op bezoek. De directie van de school verwacht dan informatie die als basis kan dienen voor het verdere beleid. De weekeinden leveren de grootste aan tallen lepels en vorken op bij het Haarlem se bedrijf dat voor Witteman de afvalton- nen vult. De bordewassers die dan dienst hebben blijken eetgerei en afval slecht uit elkaar te kunnen houden. Dat vindt boer Witteman die het chique restaurant de handelswijze helemaal niet kwalijk neemt. Zijn varkensstapel heeft geen last van het eetgereedschap tussen het voer. Wel de koeien die volgende maand de wei ingaan. Die werken scherpe voorwerpen samen met het gras naar binnen. Voor Wittemans veestapel heeft dat tot nog toe geen nadeli ge gevolgen gehad. ur jr d door ■ociale iouder ;eft de 1 una- a sleden rie ge- n aan- e jaar. iseren. en van in het ok zal iënten i) an de jf mil- r meer sleden i moe- zij er- lening onder Kampervest 23, Haarlem, Tel. 312638 De Groot spreekt van een situatie die uit de hand gelopen is. „In vorige jaren was een lepel of een vork tussen de mest heel gewoon. Dit jaar loopt het wel de spuiga ten uit” zegt de eierzoeker die met schrifte lijke toestemming van Witteman al heel wat jaren in het weiland aan de Vromaad- weg grasduint. In maart en april. Keurig GEBOREN: M. I. C. Schelvis-Demmers, z„ IJmuiden; H. J. Op den Kelder-van Galen, z., IJmui den; P. J. Rep-van Dijk, d„ Santpoort; F. Vergouw-Smalbil, d., IJmuiden; G. Olden- burg-Lommers, z„ IJmuiden. OVERLEDEN: N. Plug, 80 j„ weduwe van A. de Wit, IJmuiden; A. M. Rosier, 61 j„ echtgenote van R. W. Smits, Santpoort; J. van Oevè- len, 29 j., Bloemendaal; J. Riemens, 72 j„ weduwe van B. Vlaming, IJmuiden. Deugdelijk eetgereedschap opgedoken tussen de mest die bij Witteman van koei en én varkens afkomstig is. Wat bij De Groot op de vloer uitgespreid ligt is het resultaat van een nonchalante weggooima- nie van een welvarend Haarlems horeca bedrijf. derzoeken. Vast staat, dat er op de een of andere manier een vertegenwoordiging van de bevolking in de nieuwe stichting zitting moet krijgen. ■W MR J.G. RIETKERK FRACTIEVOORZITTER Zij doen het college de suggestie aan de hand om de verlaagde stoeprand, die de afsluiting vormt van de voormalige ver binding naar de Raadhuisstraat, zodanig te verhogen dat het uitnodigende karakter voor tweewielers wordt weggenomen. Daarnaast zouden de bewoners graag dui delijke verbodsborden geplaatst zien bij de ingang van hun woonomgeving aan de zijde van de Lange Nieuwstraat. De vondst van zaterdag is echter mee naar huis gegaan. Uitgespreid op een krant liggen theelepeltjes, vorken en lepels van verschillend formaat. Roestvrij staal en over het geheel genomen puntgaaf. Wittemans reactie is uiterst laconiek. Voor hem zijn lepels en vorken tussen het keukenafval gewoon. „Waarom al die drukte” is het commentaar van de zoon B. G. Witteman die samen met zijn vader het bedrijf runt. Tussen het Haarlemse restau rant en de veehouder loopt een contract voor leverantie van alle etensresten. Het bedrijf is elke dag goed voor acht vaten keukenafval. Een halfvloeibare massa die elke dag trouw uit Haarlem wordt opge haald. Wat overblijft van diners en kleine maaltijden' vormt de belangrijkste voe dingsbron voor Wittemans varkensstapel. De maatschappelijk werkenden van de stichting zijn ervan overtuigd, dat men door moet gaan. In de jaren, dat men gefuseerd is uit de vijf bestaande stichtin gen is men naar elkaar toe gegroeid en grote verschillen in visie op het werk heeft men niet. Het strijdpunt met het stichtings bestuur, het contact met de bevolking, wordt van meerdere kanten ondersteund. Men ontving zelfs enkele adhesiebetuigin gen van Kruisverenigingen, artsen en maatschappelijk werkenden uit de provin cie. Ook is de huidige groep ervan over tuigd, dat er weer mogelijkheden moeten komen voor vrijwilligerswerk binnen de maatschappelijke dienstverlening. Dat is Een nieuwe stichting voor maatschap pelijk werk moet volgens de voorberei dingsgroep op een aantal „poten” berus ten. Een van die poten zou een „confessio nele” moeten zijn, een andere poot een „gemeentelijke”, terwijl er verder moge lijkheden moeten zijn om de vakbonden, wijkorganen, vertegenwoordigers van de cliënten en deskundigen op het gebied van het maatschappelijk werk in het be stuur op te nemen. een eigen internaat absolute voorwaarde noemde voor verdere groei van de school die op dit moment 203 leerlingen telt. Voor wethouder Scheeper kwam de suggestie van directeur Streefland dinsdagavond bepaald niet uit de lucht vallen. Het ver zoek om ruimte aan de Rijnstraat zal tus sen de andere aanvragen meer dan gewo ne aandacht krijgen, zei hij. Voor het W. F. Visserhuis komt in de naaste toekomst aan de Houtmanstraat in IJmuiden een gloed nieuw gebouw beschikbaar. De Visserij- school denkt van het bejaardenhuis aan de Rijnstraat slechts een gedeelte nodig te hebben. De heer Streefland noemde het inter- naatschip „De Nederlanden” dinsdaga vond als tweede mogelijkheid om in IJ muiden logiesruimte te krijgen. Dit schip ligt momenteel in Rotterdam. Er zijn cursisten van een matrozenopleiding op gehuisvest maar die bestemming komt in de naaste toekomst te vervallen. Streef land zag het ontbreken van ligplaats al bij voorbaat als handicap voor een woonbe stemming van „De Nederlanden” in IJ muiden. IJMUIDEN. De politie van Velsen leeft dinsdag drie scholieren uit IJmui- len aangehouden,die eind vorige maand legen- >P straat een vrouw hebben beroofd van rovin- ten tas met duizend gulden. zullen en ge- Het drietal, twee yan zestien en een van ilig te leventien jaar, heeft ook bekend in februa- ii de kas van een dumpzaak in IJmuiden te lebben leggeroofd. De buit bedroeg daar bij 400,-. De drie knapen zijn gisteren na erhoor huiswaarts gezonden. De zaak is o behandeling gegeven van de officier van ustitie in Haarlem. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De Gemeentelijke School voor Visserij en Scheepvaart zit dringend verlegen om een internaat en ziet daar voor het W. F. Visserhuis in IJmuiden als oplossing. Directeur G. Streefland deelde dit dinsdagavond mee in de commissie van onderwijs waar hij een uiteenzetting gaf over de moeilijke situatie waarin het nau tisch beroepsonderwijs in IJmuiden mo menteel verkeert. In gebouw „Spaamberg” in Santpoort zijn dinsdagavond acht maatschappelijk werkers en werksters en een administra tieve kracht van de stichting bijeengeko men, samen met enkele mensen uit de Umondgemeenten, de Nederlandse Vere niging voor Maatschappelijk Werk en en kele deskundigen op dit terrein uit Noord- Holland. Zij hebben de situatie bespro ken, die nu is ontstaan en vooral hetgeen er moet gebeuren om het maatschappelijk werk in de IJmond voort te zetten na het opheffen van het huidige instituut. „Voorop staat, dat er zonder meer een nieuwe stichting moet komen, omdat ons werk belangrijk voor de bevolking is: Dat is onze eerste en grootste zorg”, aldus woordvoerster Hilde van Dijk. „Er zijn er al een aantal mensen gevon den, die bereid zijn om onze zorg te delen en de mogelijkheden voor de toekomst te onderzoeken”, zegt zij. Men heeft besloten om een werkgroep van de grond te laten komen om alle voorbereidingen te treffen. Hoe men een nieuwe stichting gestalte moet geven, zal deze werkgroep gaan on- „De werkgroep zal ervoor moeten zor gen, dat we een opzet klaar kunnen krij gen, die we dan aan de overheid kunnen presenteren”, aldus Hilde van Dijk. „We zijn nog niet aan concrete zaken toegeko men, maar gaan hard aan de slag om te I binnen het tijdsbestek dat de wet toestaat, zorgen, dat er op 1 januari 1979 een nieuwe I - ---=--x stichting van de grond is”. (Van een medewerker) Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 403 kisten kabeljauw, 1701 kisten koolvis, 502 kisten schelvis, 557 kisten wijting, 1 kist schol143 kisten diversen en 1 kist schar. Prijzen in gulden per 40 kg.: kabeljauw één 208-108, kabeljauw twee 182-114, kabeljauw drie 144-122, kabeljauw vier 162-122, kabeljauw vijf 144-88, witte koolvis één en twee 106-103, witte koolvis drie en vier 120-108, koolvis één 54, koolvis twee 66-51, koolvis drie 79-64, koolvis vier 77-61, schelvis één 130-66, schelvis twee 124-62, schelvis drie 100-55, schelvis vier 68-56, schol vier 122, wijting drie 94-41, schartong 90-84, leng 114-90, ham met kop 190-150, poontjes 76-50, haai 78, lommen 144-112, kuit 130-28, schar 130, hak 244 De besommingen waren in guldens: KW 41 75.400, KW 44 22.900, KW 85 5.000, KW 135 13.600, VL 115 83.500, UK 23 1.800, IJM 14 350, IJM 18 360 de mesthoop vanwaar alles later naar de weiden wordt getransporteerd. Tafelzilver glinstert tussen varkensvoer TiestT

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5