CENT-VAN-’T-BLAD Over Umuiden gesproken Minister Van Aardenne: Lager beroepsonderwijs krijgt extra krediet haven- berichten agenda Huiseigenaren i 6 7 W 0 E N S DAG 22 MAART IJMOND 19 7 8 ,g NEGERBALLEN, Schoolfoto - 1 Schoolfoto - 3 Schoolfoto - 2 r Marcel is In en om Haarlem Weet u, dat per 1 april a s. het b.t.w.-tarief op huisbrandolie verhoogd wordt van 4% naar 18%. de Humber’ Handelmaatschappij b.v. (Werkmaatschappij van de Transol Groep) Ringdijk 420, Slikkerveer, tel. 01804-19111. Dan weet u ook, dat u nog slechts enkele dagen kunt profiteren van het lage tarief door vóór deze datum uw tank af te laten vullen. Snel beslissen betekent een besparing van f 40,- tot f 50,- per 1.000 liter, bel dus nu: Amsterdam 020-115353/115454 Nijmegen 080-773016/775901 Franse school ïA beverwijk ouran Wijk aan Zee Beverwijk Heemskerk Velsen-IJmuiden VJ „WE WAREN MET vijf kinderen en duimdrop, veter- Reiskostenregeling bij Hoogovens niet te hoog (ADVERTENTIE) ANDERE LEZERS zagen zich weer eens in hun jeugdjaren staan bij de cent- van-’t-blad van Helmig in de Amstel- straat waaraan eerder in deze rubriek aandacht is gewijd. De heer C. J. de Goede te IJmuiden herinnert zich deze drop en komngsbroodjes waren ook voor een cent te krijgen in het snoepwinkeltje van de weduwe Oldenburg in de Presi dent Steynstraat, herinnert de heer M. P. Kocx te Santpoort zich. Dan was er de De heer D. Sterk, IJmuiden: „De foto is omstreeks 1921 gemaakt bij Schooi D. Achterste rij: de meisjes Blok, Van Roo- den, Rietje Wringer en Dirkje v.d. Brink. Volgende rij: Wim Mooijen, Koba Otto, Koop den Dool en Piet Schagen. Daar vóór: de jongens Koomen, Hellings en Louis Raman. Zittend op de eerste rij links Simon de Wit, dan Wiebe Visser, v.d. Brink en Dirk Sterk. De onderwijzer is v.d. Brink”. Mevrouw NN, IJmuiden: „De school foto in de rubriek van 22 februari waar over u bijzonderheden vroeg is genomen bij School D in de Heidestraat om streeks 1920-1922. Ik sta er zelf niet op maar ik herken op de achterste rij Grie tje Wringer, het meisje Kwakkelaar en Herman Weij, op de middelste rij Piet Schagen en op de voorste rij Dirk Sterk”. UmuiderC ourani BeverwijkseC ourani de krant die het goed ziet De voltallige commissie bleek voor uit breiding van de buitenschoolse activitei ten die in het verleden voor de Vissering Scholengemeenschap uitsluitend op crea tieve bezigheden betrekking hadden. De De notitie van de heer P. C. A. dé Jong te IJmuiden over de winkel van Marce- lis aan de Zeeweg deed de in Driehuis wonende vroegere „winkeljuffrouw An nie” herinneringen voor ons ophalen. Marcelis was afkomstig uit Amsterdam waar hij goede relaties had in de koffie- en pindahandel. Hij kocht er op grote dat moest allemaal in één kamer. Er waren drie bedsteden, een voor vader en moeder, in een andere bedstede drie zus jes en in de keukenbedstede mijn broer tje en ik. De huiskamer was plus minus vier bij vier meter met een raam dat uitzag op een binnenplaatsje. Wij kwa men er in de maand juli te wonen. Ik was toen tien jaar. Er werd ook roomijs ver kocht. Dat moest met een handmachien- tje gemaakt worden. Vooral op zaterdag en zondag moesten wij de hele dag room ijs draaien. Het was een machientje van vier liter en als de ene bus klaar was, begon je meteen aan de volgende. Bij de ijsfabriek van Allard op het Sluisplein gingen wij met een wasketel ruw ijs halen voor een kwartje. Dat gebeurde ook op zondag. Er was altijd werk. Wij werden daarom veel van school thuis gehouden om te helpen. Wanneer de schoolvakanties er waren, in augustus, moesten wij bonen afhalen om in te ma ken: vijf vaten snijbonen en vijf vaten sperziebonen voor de wintermaanden: zoute bonen uit het vat.” Tot zover de herinneringen van lezer Brakenhoff aan de winkel van zijn ouders. Zou dat het geval blijken te zijn, dan zouden de ministers volgens het socialisti sche Kamerlid met de leiding van Hoogo vens moeten praten om een aanpassing van de tarieven. Een bedrijf in nood als de Hoogovens, dat aanspraak maakt op over heidssteun, kan zich zo’n luxe niet permit teren, zo redeneerde Van der Doef, die er bovendien op wees dat de busonderne ming wegens het teruggelopen aanbod in middels chauffeurs moest ontslaan. oudercommissie van deze school kreeg vo rig jaar een bijdrage van 1060,- voor een creativiteitsprogramma waaraan eender de van de leerlingen deelnam. Wethouder H. J. Scheeper sprak van een geslaagd experiment dat terecht tot meerdere scho len uitgebreid wordt. Van CDA-kant ont moette het voorstel dinsdagavond enige reserve. Er wordt hiermee een precedent geschapen, zo werd gezegd. Wat zijn de grenzen? Welke normen hanteren we? De wethouder moest daar het antwoord op schuldig blijven. Hij sprak van een welko me aanvulling op een onderwijspakket dat kennelijk op het punt van de creativiteits- vakken tekortschiet. Of alle scholen van de lijst inderdaad het extraatje krijgen hangt helemaal af van de animo die vanuit de oudercommissies moet komen. „Wij stellen voor een bijdrage afgeronde pro gramma’s als voorwaarde. Eerder komt er voor buitenschoolse activiteiten geen cent los”, aldus Scheeper. schaal in en sloeg de partijen op in een van de Amsterdamse vemen. Zijn bran derij voor de koffiebonen en de pinda’s had hij achter de zaak in IJmuiden- Oost; hij brandde alles zelf, wanneer hij, daar door ziekte niet toe in staat was ging hij toch nog op een stoel bij de branderij zitten om aanwijzingen te ge ven. Marcelis maakte ook pindakaas en vulde met zijn personeel de potjes die na door de klanten tegen terugbetaling van het statiegeld weer naar de winkel te zijn gebracht eens in de maand in grote wasteilen met sop werden schoonge maakt. Een reclamefolder van 1939 van „Marcelis Koffie- en Pinda’s Branderij, Zeeweg 82, Het Adres, wat Oud en Vertrouwd is", noemt „Mocca Arabica- koffie er bestaat niet fijner een melange uit jarenlange ervaring" voor veertig cent per half pond. Uit de aan bieding van zuidvruchten: Fancy Abri kozen 48 cent. Pruimedanten 18 cent. Fancy Rozijnen 'n juweel voor 25 cent, alles per pond. Studentenhaver werd aangeboden voor 35 cent per half pond. Wat de pinda's betreft, „altijd warm en kwaliteitsgarantie". cent-van- t-blad bij opoe Klaver naast boekhandel Sinjewel en bij ome Joop in de Zeestraat (later Frogerstraat), op de hoek van de Visseringstraat. De eerder in deze rubriek genoemde winkel van opoe Zwart bevond zich aanvankelijk op de hoek van de Dirksstraat en de Breesaap- straat. Toen haar naaste buur in de Dirksstraat, de turf boer Van Houwelin- gen, naar elders vertrok, moest opoe Zwart dat pandje betrekken omdat haar hoekhuis als magazijn en werkplaats werd ingericht voor Van Vrede die op de hoek van de Dirksstraat en Zeestraat een winkel met elektriciteitsartikelen dreef. Opoe Zwart verkocht niet alleen snoep maar ook alle mogelijke kruideniers- en grutterswaren en tevens petroleum. Als je boter bij haar ging halen, nam je een bord mee; met een spaantje werd de boter uit een kistje gehaald en onverpakt op het bord gedeponeerd. Iedere klant •I ten) rht het lorden in bui- „Na mijn lagere-schooltijd in Santpoort kreeg ik Franse les bij de heer Hellinga, bij hem thuis in Bloemendaal. Hij was hoofd van de „Franse school” aan de Kerkstraat in IJmuiden en zorgde er voor dat ik als veertienjarige een plaats je op die school kreeg. Dat was om streeks 1922. Ik ging met de trein naar Oud-IJmuiden. Mijn boterham at ik tus sen de middag op in het café van juf frouw Tabeling in de Kanaalstraat, in de buurt van het Gebouw voor Christe lijke Belangen. Het glas melk dat ik bij de boterham gebruikte kostte als ik het me goed herinner vijf cent. Op mooie zomerdagen gingen we tussen de mid dag zwemmen, vlakbij de school het Noordzeekanaal in en dan naar de over kant. Wat waren die jongens van Ijmui- den machtige zwemmers. Middenin het kanaal, waar het negen meter diep was, doken ze naar de bodem. Als bewijs dat ze die hadden aangeraakt kwamen ze met een hand vol bagger weer boven. De jongens doken ook gewoon onder de trawlers door. Een zekere Jan Bontebal sprong zelfs van de Velser spoorbrug af, een sensatie tot en met”. (Reacties op deze rubriek: schriftelijk aan het bureau van dit blad met vermel ding „IJmuiden wat vertel je me nou?”, telefonisch 023-378601). De heer G. P. Handgraaf, Santpoort: er geen !-direc- ichter omdat CAO ?en in ander g voor Hij kwam toch altijd door Velseroord en zou voortaan rechtstreeks aan de vroege re klant leveren, maar opoe Wijker zou dan regelmatig een tegemoetkoming ont vangen. Lezer Kocx: „Een sympathiek gebaar maar het hield wel in dat hij voor de kopjes boter bij ons thuis vijf cent meer ging rekenen, mét andere woorden: hij was goed van onze centen.” Ook zó ging het (soms) in die jaren. was er echt nog één in die tijd. Toen de familie Kocx naar Velseroord ging ver huizen, liet opoe Wijker blijken dat ze zo’n goeie boterklant echt zou missen. De grossier uit Zaandam die haar de boter leverde, zei dat hij daar wel iets op wist. nog goed, evenals de hierboven genoem de snoepwinkel twee huizen verder van de weduwe Kramp. Deze had een deel van haar woning in de Amstelstraat vlak bij de Kanaalstraat (op de hoek het café van Mooijen) als zodanig ingericht; zo ging dat in die jaren waarin elke cent welkom was. De heer Chr. Visman te Driehuis noemt als heel bekende snoep winkel die van Klaassie van der Gracht in de Keizer Wilhelmstraat. Dan had je Klavertje bij het Willemsplein, dicht bij de boekhandel van Sinjewel. De eerder door lezers genoemde snoepwinkel van opa Van Veelen was aanvankelijk in de Bloemstraat gevestigd, tegenover de wel bekende slagerij van De Beurs. Naast de slagerij was een snoepwinkel van „Kal- lie” van der Wiele. „Ik weet nog als de Van Aardenne constateert dat de rege ling van Hoogovens iets gunstiger is dan die van de overheid. Maar hij vindt het niet nodig om over aanpassing daarvan te gaan praten. De ontwikkeling bij Hoogovens staat niet alleen. In het hele land is die tendens merkbaar. Er wordt momenteel wel door het Economisch Bureau voor het Weg- en Watervervoer onderzocht wat er gedaan kan worden om het aandeel van het groepsvervoer in het woon-werkver- keer weer op te schroeven. In de stuur groep die opdracht tot dit onderzoek heeft gegeven, zitten naast ministeriële verte genwoordigers ook afgevaardigden van de openbaar-vervoersbedrijven. i dag van gisteren”, vertelt lezer Visman, „dat er een doos met gelukstoffees stond waarbij een voetbal lag, een mooie leren knikker. Blijkbaar zat de toffee met het papiertje dat je recht op de voetbal gaf onderin de doos want de prijs kwam er maar niet uit. Toen er nog zo’n zeventig toffees waren overgebleven en de voet bal er nog altijd lag, is mijn moeder de winkel binnengestapt. Ze kocht het hele partijtje in één klap en jawel het zo begeerde papiertje zat erbij. Ik kreeg de voetbal en heb er fantastisch veel plezier mee gehad op het Hollandia-terrein, bij het station van IJmuiden.” Wederom een keuze uit de vele oude schoolfoto’s die lezers ons ter beschik king hebben gesteld. Herkent u deze klas, de onderwijzer en de leerlingen? VELSEN. Buitenschoolse activitei ten mogen geen privilege zijn voor alleen het algemeen voortgezet onderwijs. Ook het lager beroepsonderwijs moet daar fi nanciële ruimte voor krijgen. De commis sie van onderwijs bepleitte hiermee dins dagavond uitbreiding van een kre- dietvoorstel van B. en W. Voor alleen het algemeen voortgezet onderwijs (openbaar en bijzonder) wordt een krediet van ruim dertienduizend gulden voorgesteld wat gerekend over 3278 leerlingen op vier gulden per leerling neerkomt. Met voor de technische school „Velsen” eenzelfde bij- drag moet dit krediet tot ruim acht tienduizend gulden verhoogd worden. In antwoord op schriftelijke vragen van PvdA-Kamerlid Van der Doef stelt de mi nister (mede namens zijn collega’s van Sociale Zaken en Verkeer en Waterstaat) dat steeds meer mensen voor de auto kiezen omdat ze sneller en comfortabeler willen reizen. Bovendien beschikken steeds meer werknemers over een auto en ook dat is natuurlijk van invloed op het busvervoer, aldus Van Aardenne. Bij Hoogovens bestaat al tien jaar een vergoeding van 90 percent van de kosten op basis van de tweede klastarieven van de NS. Het groepsvervoer is echter gratis. Deze regeling is van toepassing op de werknemers die buiten de IJmond wonen. De vergoeding is momenteel „bevroren” op het peil van 30 september van het vorig jaar. Van der Doef vroeg de bewindslieden of zij willen nagaan of de Hoogovensrege- ling gunstiger is dan bijvoorbeeld de on kostenvergoeding van de ambtenaren. „IN DE SNOEPWINKEL (Cent-van-’t- blad) verkochten wij van alles: konings- broodjes, bokkepoten, gelukstoffees, kattedrop, zoutelappen, pastilles te veel om op te noemen; een hele bak vol met een glazen deksel erop. Deze artike len hadden wij van de firma Heilker in Haarlem. De kosten waren plus minus zestig voor een doos van honderd stuks. Je moest dus voor veertig cent verdienste vaak honderd keer naar voren lopen. En dan gebeurde het ook nog dat de keus van de klant er niet bij was en dat deze zei: „Ik ga toch maar naar Krijgertje” (of juffrouw Kramp of opoe Zwart of ande ren), aldus de herinnering van de oud- IJmuidenaar N. A. Brakenhoff, nu inwo ner van Oudkarspel, aan de snoepwinkel van zijn ouders. „WIJ VERHUISDEN in 1922 van Be verwijk naar IJmuiden. In de Prins Hen drikstraat nummer 65 hadden mijn ou ders een groente- en snoepwinkel overge nomen. Dat ging toen erg gemakkelijk: je begon er gewoon mee. Mijn vader had daarvóór (en zou het later weer doen) als machinist op de stoomtrawlers gevaren. De winkel stond vlak bij de Visserings traat. Naast ons woonde Homburg met zijn kruidenierswinkel, tegenover ons Oortwijn de slager, het gebouw Cycloop en op de andere hoek het café van Ree horst. MUZIEK De Egelantier (Gasthuisvest 47). Don. 20.30 u. Muziektheater Michiel Waisvisz en Monique Toe- bosch met „Kraken en kraakdozen”. Dinsdag aangekomen: Merwehaven, van Abidjan; Hercules, Hamburg; Altay, Ventspils; Elocean, Antwerpen, Velsen; The Duchess, Noordzee, IJmuiden; Glado- nia, Gunness; Federal Callunet, Hamburg, IJmuiden; Andries, Londen; Puente, Mist- ley; Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Dinsdag vertrokken: Smit Lloyd 111, naar Cont. Plat, IJmuiden; Gudermuss, Tuapse; Don Richardo, Noordzee, Velsen; The Duchess, Colchester; Fenix, Rotter dam; Juan Carlos del Torro, Bilbao; Kis met, Caen; Biscaya Golf, Hamburg; Ri- mul, Trondheim, Velsen; Leif Erikson, Bergen; Neptunus, Dundee, IJmuiden; Myster, Boston; Vanguard, Rochester; Bordatxoa, Hamburg. Woensdag aangekomen: Baffin Service, Cont. Plat; Hamburg, Antwerpen; Ninja Tholstrup, Arklow, IJmuiden; William Flint, Goole; Woensdag vertrokken: Iggusund, Igge- sund; Stintfang, Gent; Hans Sache, IJmui- den, Hamburg; Nordsund, Hamburg; Ar madale, Lagos; Titan Service, IJmuiden, Cont. Plat. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG/IJMUIDEN. Steeds meer werknemers van Hoogovens geven er de voorkeur aan met de auto naar hun werk te komen. Het aandeel van het groepsvervoer per bus bij Hoogovens is daardoor de laatste tijd aanmerkelijk teruggelopen. Volgens minister Van Aardenne van Economische Zaken komt dat echter niet door een zeer gunstige reiskostenvergoeding. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6. Woe. geopend van 19-21 uur. De Banjaert, Natuurvriendenhuis. Do. 20 u. film „De havens van Rotterdam” en lezing Arie Slager. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. t/m vrij. 9-10 u. Tel. 02550-18830 en 22169 Sociaal Advies Bureau; spreekuur donderdag 9-10 uur Kanaalstraat 228, IJmuiden; 11-12 uur „De Duinpan”, Duinweg, Santpoort-Zuid. Velserbad. woensdag gemengd zwemmen 21.30-22.30; donderdag gemengd zwemmen 7-8, 12.10-13.10 en 16-17.15 uur. Buurtcentrum Zeewijk woensdag 19.00-22.00 uur jongereninstuif 12+20.00-22.00 uur textiele werkvormen volwassenen. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Woe. 19 en 21.15 „Stars Wars”, 19.30 u. „De mantel der liefde”. Luxor Theater, Breestraat. Woe. 19 en 21.30 uur „The spy who loved me”. TENTOONSTELLINGEN De Nieuwe Slof, Kerkstraat, t.m. 5 april teke ningen en gouaches van Marian Jaspers, geo pend v. ma.-vrij. 10-22 uur, zat. 14-17 uur. Bibliotheek, Kerkstraat t.m. 15 april expositie over le spoorlijn A’dam-H’lem. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein t.m. 13 april expositie Maisa v.d. Kolk en Selma Schepel, geopend tijdens werkdagen op kantooruren. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat. Woe. volw. 19-21 uur. Speel-o-theek 19-21 uur; Do. volwasse nen 14-17.30 uur. Huize Scheijbeek, Velserweg. Do. wetswinkel voor gratis juridisch advies van 18-20 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Bellevue, Breestraat. Woe. 20 u. verg. D’66- IJmond. Alpha Soos, C. M. Moensstraat. Woe. 20 uur voorlichtingsbijeenkomst Rooie Vrouwen in de PvdA-B’wijk over Provinciale Staten. Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan. Do. 20 u. Paas- kien. TENTOONSTELLINGEN Bibliotheek, Beneluxlaan. Tot en met 30 maart Schilderijen en tekeningen van Servaas Schoone. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Woe. volwas. 19-21 uur. Beneluxlaan: volw. 19-21 u. Do. ge sloten. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Do. geopend van 13-16.30 uur De heer P. van Heyst, Velsen-Zuid: „De onderwijzer op de foto is de heer Frederik van den Brink. Zijn leeftijd zoals hier afgebeeld schat ik op om en nabij de twintig jaar. Zijn geboortejaar zal ongeveer 1900 zijn, dus is de foto van omstreeks 1920. Aan het gebouw te zien werd deze genomen bij de vroegere school D aan de Heidestraat. De heer Van den Brink woonde in zijn lagere schooltijd in Velsen-Noord (Kruis straat)”. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 19.30 u.: „Ben Hur”, a.l. Frans Hals (Fr. Halsplein) 19 en 21.30 u.: „Aardbeving”, 12 jr. Don. 19 en 21.30 u.: „Waar een rits is.is 'n weg”, 16 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „The next man”, 16 j. Don. 14 en 20 u.: „De omega man”, 16 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14,19 en 21.30 u.: „Doctor Vlimmen", 12 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30,19 en 21.30 u.: „Orca”, 12 j. Don. 14.30, 19 en 21.30 u.: „Wie 't laatst lacht”, a.l. Studio (Gr Markt) 19 en 21.15 u.: „Smokey and the bandit”, 12 jr. Don. 14, 19 en 21.15 u.: „Herbie gaat naar Monte Carlo”, a.l. Cinema Quirinus Iternationaal (L. Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21 30 u.: „Inside of me”, 16 jr. Don. 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „Sex- fantasie”, 16 j. De Egelantier (Gasthuisvest 47) 20.30 u.: Pictu re Paradise met „Frits the cat", met voorpro gramma: Chaplin als gigolo in „Tillie’s ponctu- red romance”. Filmhuis Het Melkwoud (Zijlstr. 63). Don. 21 u.: „The bjg sleep”. BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur James Bond: „De Ster des Doods” (Star Wars). Filmhuis: Velsen, Kanaalstraat, 20.30 uur „Kafr Kassem”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Ge opend di. t/m zat. van 10-12 en 14-17 uur. Pieter Vermeulenmuseum. Geopend 9.30- 16.30 uur, zat. 9.00-14.00 uur, zondag gesloten Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat Velsen-Noord. Geopend dinsdags en donderdag van 10-16 uur en verder op aanvraag, tel. 02510- 91022 en 93088 DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033 Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Centrale Bibliotheek. Plein 1945, woensdag 19.00-21.30 uur, donderdag 10.00-12.30 en 14.30- 17.30 uur. Buurthuis De Planeet: woensdag 19.00-20.15 uur Hobbyclub. Buurthuis „De Brulboei”, Kelderbar open 19.00-23.00 uur 14+. Bibliotheek Zeewijkplein, donderdag geo pend van 10.00-12.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg. donderdag 15.30-17.30 uur. Sociëteit Asterix, woensdag 20.00-23.00 uur, vrijdag 20.00-01.00 uur, zaterdag 20.00-01.00 uur. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, donderdag 14.00-17.00 uur bejaarden- gymnastiek, 19.30 uur kienen. Algemene Hulpdienst: iedere werkdag van 9- 11.30 uur, tel. 02550-18888. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau Abelenstraat, IJmuiden. Tel. 12464 of 18445 van 9-10 uur. ijmuiclen^fi wat vertel je me nou? Alarmnummers: politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. De Zandkraai, Handelstraat. Do. 9.30 uur the- ma-ochtend over „De vrouw en haar rol”. TONEEL Toneelschuur I (Smedestr. 23) 20.30 u. „People show 74”. Don. 20.30 u.: Een groep rondreizende circusartiesten met „Sprookje” Toneelschuur III (Smedestr. 23). Vandaag en morgen 20.30 u. Toneelgroep Centrum met „Een bekentenis". F t

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7