[schrijvende lezers film foto knelpunten op wegen ^Paasexpositie Zandvoort d aan kwaliteit gewonnen H. Leutseher eindigt als eerste in rayoncompetitie BOUWMARKT Kkeur b vM Koffie Hag probleemloos lekker! I -.W’êV' LP ft paasdag V O MG mag öbi iO I5i CLUBAGENDA ~^nno 2000 ook nog op tweede HAFV ZOEKT LEDEN r Granol-Sierpleisters k k Rollputz-Rollrauhfaser 1/ Zeehondjes Rustieke meubelen Rustieke meubelen Wegenproblematiek Gesneuvelde ree WW Woordgebruik Huurcommissie LZijlweg 9 - Haarlem (023)320921^ Z\jlweg 9 - Haarlem k (023) 32 0921 A ir ^oók 2de paasdag ■van 11.00 -17.00 uur E óók 2de paasdag^ van 11.00 -17.00 uur 19 2 4 MAART 19 7 8 Rl J D A G 18 f Onder redactie van J.P. Bos arreir .Dom> CINEWIETSFESTIVAL OP 1 APRIL 0 i F 6 GROTE SORTERING 1 Openingstijden: di t/m vr F T en houtveredelingsmiddelen id en lorbc voon trkzat sntalla /oor de trailers, allings- Koudenhorn 54 Koudenhorn 60 tel. 023- 321212. 322368. Combi- ïbruikte om. Nu /agens diverse or, ooi issage NS aten en m. jk, Boe Zuid. Ti ra I DE PAASEXPOSITIE moet «-eer aan kwaliteit winnen 7 jat schreven we vorig jaar over je traditionele manifestatie die je Fotokring Zandvoort jaar- ,z. jjks in de badplaats op touw et. Toen hadden de leden ken- J nelijk minder tijd en zorg aan geschu de drukken voor de tentoon stelling kunnen besteden. De 22ste expositie, die gisteravond ju het Gemeenschapshuis aan de Louis Davidsstraat door l’ burgemeester Machielsen werd geopend, toont veel fris en gaaf werk. 8.00-12.30 uur 13.30-18.00 uur zaterdags van 8.30-16.00 uur 's maandags gesloten p XI, A •fr Ra oncompetitie: H. (AD VER TENTIES) (ADVERTENTIE) met I* 1 1 uit Haarlem, kwam tot de volgende puntenwaardering: 1. mej. E. L. S. Hen- drikse, Haarlem, 67 pnt; de heer P. B. de Vries, Amsterdam 65 pnt en de heer H. T. Frlijling, Aerdenhoutl 64 pnt. De paasexpositie is tot en met 27 maart te bezichtigen van 11 tot 18 uur. AMFI ’66, dinsdag 28 maart 20.00 uur Salvoti Lisse: Amfi- groep ledendraaiavond met kri tisch commentaar. Haarlemse Smalfilmliga, vrij dag 31 maart 20 uur Jeugdhuis Donkerelaan, Bloemendaal: Al gemene vergadering en verto ning Haarlem-films. zonken leuwe jewone lar de nieuwe yale der w muren pane puten Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen Hout- en plaatmat. Paasexpositie Fotokring Zandt oort: H. T Frijling uit Aerdenhout met beeldje Dan Kees Verkade op de boulevard bij Bouwes Palace. In tegenstelling tot vele amateurfoto- grafenclubs kent de 50-jarige HAFV geen ledenstop. Er bestaat hier weer de gelegenheid om lid te worden. Een van de voorwaarden is wel dat men een eigen doka bezit. Voor nadere inlichtin gen kan men zich schriftelijk wenden VOOR DE LAATSTE ronde van de competitie van de BNAFV rayon Kennemerland heeft de jury, bestaande uit de heren C. F. Ballentijn en E. de Haas, 256 foto’s moeten beoordelen. In het persoonlijk klassement van drie rondes eindigde H. Leutseher van De Muggen als eerste met 75,5 punt. Tweede werd N. Schieveen, eveneens van De Muggen, met 74,5 punt en derde E. A. van Voorden van de Haarlemse AFV met 73,5 punt. De rayoncompetitie voorziet nog steeds duidelijk in een behoefte. Maar liefst zeventien verenigingen leverden in de drie rondes totaal 797 foto’s in. Wel blijft er nog steeds de strijdvraag of men foto’s door middel van punten kan beoordelen. In ieder geval was de nieuwe opzet om van zeven tot negen uur alleen de foto’s te bekijken, er onderling over te discussiëren en ze pas dan te bespreken, geslaagd te noemen. En dat is het doel van deze rayoncompetitie: contact tussen de verschillende verenigingen en de fotografen indivi dueel. De heer Tromp van de organiserende vereniging, Fotoclub PEN, reikte aan de hoogst geklasseerden de diploma’s uit. Bovendien kreeg de heer H. C. Schuitman van Fotoclub Castricum een eervolle vermelding, omdat hij zo dicht bij de eerste drie was geëindigd. In het verenigingsklassement was het geen verrassing dat Fotogroep De Muggen de eerste plaats bezette. Tweede werd HAFV en derde Fotoclub Castricum. Utrecht - ’s-Gravenhage (A12) Ter hoogte van Reeuwijk moet rekening worden gehouden met werkzaamheden en een wegverlegging voor het verkeer in beide richtingen. gen meerdere beperkende maatregelen zijn ingesteld in verband met langdurige werkzaamheden. Roosendaal - Bergen op Zoom (A58) Het verkeer tussen Roosendaal en Ber gen op Zoom moet ter hoogte van Wouw, rekening houden met werkzaamheden en vertraging. Het verkeer in beide richtingen wordt daar over één rijstrook geleid. Er is een inhaalverbod en een snelheidsbeper king van kracht. Het verkeer vanaf de rijksweg in de richting Wouw wordt door middel van borden omgeleid. Deze werk zaamheden zullen tot ongeveer juli 1978 duren. Arnhem - Nijmegen (A52-RW52) Het verkeer in de richting Nijmegen moet ter hoogte van Bemmel rekening houden met werkzaamheden. Er geldt een, inhaalverbod en een aftellende snelheid tot 70 km/uur. tot de secretaris van de Haarlemse Amateur-Fotografen Vereniging, de heer W. C. E. Smink, Braillelaan 89, Haarlem. uur). De toegangsprijs is zes gulden voor de middag- en avondprojectie samen. Verdere inlichtingen bij het secretari aat: de heer H. A. Pelt, Dr. Jac. P. Thijsselaan 3, Bloemendaal. talen. De situatie is nu zo dat veel huiseige naren bijna niets aan het onderhoud van Overzicht van de werkzaamheden op de Nederlandse autosnelwegen van 25 tot en met 31 maart 1978. Afsluitdijk - Heerenveen - Drachten (A7- N7) Op de Afsluitdijk moet het verkeer ter hoogte van Den Oever rekening houden met een rijbaanversmalling. Tussen Heerenveen en Drachten moet het verkeer op diverse plaatsen rekening houden met rijbaanversmallingen. Alkmaar - Haarlem (A9) Tot en met 12 mei 1978 moet het verkeer ter hoogte van de Velsertunnel van 20.00 tot 06.00 uur rekening houden met werk zaamheden. Breda - Gorinchem (A27-E37) Bij de brug Keizersveer heeft het ver- I. kamer, op de n extra te deelnemers draaien op eigen appara tuur. Het festival wordt gehouden in de zaal aan de Ramplaan 108 in Haarlem- Overveen. De middagprojectie begint om 14 uur (zaal open 13 uur), de avond projectie om 20 uur (zaal open 19.30 De expositie Anno 2000 van de Foto roep De Muggen in het Reinaldahuis an de Leonard Springerlaan in Haar- jm-Parkwijk zal ook nog 27 maart Fweede Paasdag) geopend zijn. De peningstijden zijn 10 tot 22 uur. Onder de kop „Herten sneuvelen in ver keer” publiceerde u in uw editie van 15 maart een foto met onderschrift waarop ik graag een correctie zou willen geven. Het betroffen hier namelijk geen herten, maar reeën, reebokken, geiten en kalveren. Met de aanbevolen „wildspiegels” heb ik in mijn jachtveld te Ommen een jarenlange ervaring. Mits geregeld de bijstelling en het schoonhouden worden gecontroleerd zijn die spiegels van enig nut, maar er zullen zoals bij mij in Ommen toch nog verkeersslachtoffers vallen. Voor de situa tie aan de Herenduinweg in Velsen is een reeraster zonder meer te prefereren, doch de plaatsing ervan zal gepaard moeten gaan met een juist beheer van het in het Herenduin inkomende reewild. Er zal een telling en een inventarisatie moeten wor den gehouden en een afschotplan opge steld. Het een en ander inclusief het af schot zelve eist veel deskundigheid en een eindeloos geduld. De reeënstand in Neder land, na de oorlog geschat op ongeveer 2000 stuks, is nu opgelopen tot ongeveer 25.000. Deze enorme vermeerdering is vooral ook te danken aan de op aandrang van de Koninklijke Nederlandse Jagers Vereniging verplichte selectie en bejaging met de kogel. Toen vroeger het reewild op drijfjachten met hagel werd geschoten was selectie niet mogelijk en werd veel reewild ziekgeschoten. Tenslotte nog dit: een poging om te trachten een gewond ree te redden is zeer begrijpelijk. Succes zal echter bijna steeds uitblijven. Om velerlei redenen valt met een ree slecht te dokte ren. Mij lijkt in een dergelijk geval een genadeschot voor het beest het beste en Met afgrijzen heb ik in de krant de foto bekeken van de zeehond met haar pas gevilde jong. Is het niet meer dan schanda lig dat dit soort wreedheden in onze gecul tiveerde wereld nog voorkomen? Ondanks alle protesten uit vrijwel alle landen van de wereld schijnt het niet mogelijk te zijn de jacht op deze jonge dieren te stoppen. En dat allemaal vanwege die zachte witte pels, omdat die witte bontjas zo mooi is. De oorzaak van die slachtpartijen ligt dus bij onszelf. We kunnen die afschuwelijke strooppartijen voorkomen door dat bont niet meer te kopen. Ook een protestbrief naar de Canadese ambassade in Den Haag, Sophialaan 7, kan een positieve bij drage zijn. keer in beide richtingen één rijstrook ter beschikking. Verder is ter hoogte van Werkendam op de rijbaan richting Gorinchem dag en nacht maar één rijstrook beschikbaar. Breda - Rotterdam (A16-E10) Tussen Zevenbergen en Ridderkerk kunnen voor het verkeer in beide richtin- Turnhout - Eindhoven - Venlo (A67) In de richting Venlo moet het verkeer rekening houden met vertraging. Ter hoogte van Geldrop worden werkzaamhe den uitgevoerd. Hierbij is over een afstand van ongeveer 4 km één der rijstroken afgesloten. Met een wisselende situatie zul len deze werkzaamheden en de daaruit voortvloeiende verkeersbeperkende maat regelen tot oktober 1978 duren. ft: 1 DeBoet Filmgroep Close-Up houdt zater dag 1 april haar jaarlijkse Cine- wietsfestival. Het gaat hierbij om korte films met een geestige inhoud, om de filmische grap. Er is slechts één prijs: de Cinewiets. De maximum projec tieduur is tien minuten per film. De den kunnen zorgen. Ook is de maker van markante portretten nog steeds niet opgestaan en de slechts twee ma- kro-opnamen zinken bij het geheel in het niet Dat geheel bestaat voorname lijk uit landschap en genre. Wat het eerste betreft, zijn er naast enkele pitti ge staaltjes, heel fijne, subtiele foto’s van leden die bewust de romantiek zoeken en daaraan plezier beleven. An derzijds zijn er enkele knappe „moder- Afkopen ne” montagedrukken te bewonderen. Een apart hoofdstuk vormen de fo to's in het teken van het 150-jarig be staan van de badplaats. Er hangt een foto van een maquette van het eerste pierplan van veertien jaar geleden en een van de uitbreiding van het raad huis. Verder reprodukties van prent briefkaarten die een nostalgisch beeld Keven van verdwenen dorpsschoon. Een opdracht aan de leden om op een fotoroute acht opnamen te verzamelen g (I heeft ettelijke pittoreske hoekjes, met name in de Noordbuurt, opgeleverd. De jury, bestaande uit fotohandelaar Joh. Scholten, cineast Gerrit van Dijk en H. Tromp, lid van een fotoclub, allen Twaalf leden van de club hebben voor rond honderd dertig-veertigers ge- zorgd, alle in zwart-wit. Voor het eerst hebben de organisatoren de borden op naam gerangschikt, hetgeen meer een jndruk geeft van de veelzijdigheid (of het ontbreken daarvan) van de expo santen. We blijven wel, ook in deze opstelling, de paar vijftig-zestigers mis- demas- ^ie voor een prettige variatie zou- Coffeïnevrij bekomt je beter... dus Omdat coffeine smaak noch geur heeft, geniet je bij Hag van het volle aroma en de pittige smaak Hag is gewoon beter voor je. DeBoet T. SIPMA, Haarlem. Mij werd een in uw blad van 28 februari gepubliceerd artikel met betrekking tot de situatie van de rijks wegen en andere we gen in de omgeving van Haarlem en Am sterdam toegezonden. Het lijkt mij ter voorkoming van misverstanden juist een enkele opmerking te maken. Op 20 januari 1978 vroeg ik de minister van Verkeer en Waterstaat door middel van schriftelijke vragen of het waar is, dat de werkzaamhe den van de zogenaamde werkgroep „Ken- nemerweg” reeds in december 1976 resul teerden in een ontwerp eindrapport maar dat het eindrapport nog steeds niet is vast gesteld. Ik vroeg vervolgens waaraan het is toe te schrijven dat het eindrapport nog steeds niet is vastgesteld en ik vroeg ten slotte of de minister wilde bevorderen, mede gelet op de in het geding zijnde belangen van veiligheid, milieu en geluids hinder, dat het eindrapport thans spoedig wordt vastgesteld en uitgebracht zodat be slissingen kunnen worden genomen. Toen er op 27 februari 1978 een openbare com missievergadering van Verkeer en Water staat plaatsvond, was er nog geen ant woord op mijn schriftelijke vragen. Daar- woning, waarbij de huurcommissie als om vroeg ik de minister in die vergadering scheidsrechter is ingeschakeld, zal de of op dat ogenblik iets naders zou kunnen huurder een vergoeding moeten gaan be- worden gezegd over de stand van zaken talen of hij gelijk krijgt of niet. Weer wordt met betrekking tot de studie over de „Ken- de kleine man die vroeger of nu geen nemerweg”. De minister deelde mede, dat woning heeft kunnen kopen een beperking de publicatie van het rapport voor zover opgelegd om voor zijn recht op te komen, het ministerie erbij betrokken is, zo spoe- Hij zal nu niet zo vlug de bemiddeling van dig mogelijk zal kunnen plaatsvinden. Er een huurcommissie inroepen. Eerlijker is is dus geen sprake van dat ik gezegd zou het mijns inziens als de partij die in het hebben dat het zo lang duurt omdat er een ongelijk wordt gesteld de kosten moet be- conflict zou bestaan tussen het rijk en de provincie over de problematiek die in de eerdere vermelde werkgroep aan de orde hun eigendom doen, maar wel ieder jaar is. P. H. VAN ZEIL, Tweede-Kamerlid CDA NASCHRIFT REDACTIE: De feiten zo als die door de heer Van Zeil worden weergegeven, zijn volkomen juist. Hij heeft inderdaad niet met de minister ge sproken over de meningsverschillen tus sen provincie en rijk over de zogenaamde Kennemerweg, maar wel met onze Haagse redacteur, die daar in zijn artikel van 28 februari melding van maakte. Daags daar op volgde een reactie van de provincie. De dan uit de aard der zaak met de kogel. MR. M. M. KWINT, Velsen Leutseher (De Muggen) die na drie rondes het hoogst eindigde. de huur met het toegestane percentage verhogen. In dit soort gevallen moet men ook in de toekomst zonder kosten op de huurcommissie een beroep kunnen doen. Als de Tweede Kamer de voorstellen van staatssecretaris Brokx aanneemt zal het onderhoud van de huurwoningen door de zogenoemde huisjesmelkers nog meer ver slechteren, want zij zijn er op uit zoveel mogelijk winst uit hun bezit te halen. Het onderhoud lappen zij aan hun laars. C. G. HOUTZAGER, Haarlem. enige discussie zou kunnen gaan over de vraag of dit een „conflict”, dan wel een „meningsverschil” of iets dergelijks ge noemd zou moeten worden, maar Hat doet aan de strekking van het artikel niets af. Het is niet eens opvallend meer, dat het woordgebruik van politici en pressiegroe pen onzorgvuldig is. Die verruwing moe ten wij maar aanvaarden en daartegen waarschuwen of protesteren is volstrekt zinloos. Niettemin mag dit toch wel eens publiekelijk worden gesteld. Erger wordt het als zo’n woordvoerder zich ook nog schuldig maakt aan antisemitische en/of beledigende uitdrukkingen, die met het doel dat hij wil bereiken, niets te maken hebben. Of gebeurt dat alleen om op te vallen en te krenken? Aanleiding tot deze overdenking is de KRO-tv-uitzending „De alles is anders show”, waarin een zekere heer Freek de Jonge het noodzakelijk achtte om in zijn actie tegen Argentinië te spreken over „jodenfooi”: het gigantische bedrag dat het regime voor propaganda zou hebben uitgegeven. Ik heb de KRO gevraagd waarom een zo denigrerende en krenkende uitdrukking toelaatbaar was. Waarom was dit woord er niet uitgeknipt, want het was immers geen life-uitzending? Een antwoord daarop verwacht ik niet meer na mijn telefonisch protest. Het had de KRO gesierd om excuses te maken. Wel kijk ik met belangstelling uit wat diezelfde KRO gaat ondernemen als de tijd van de Olympische Spelen in de USSR nadert. Maar ook dat lijkt bij voorbaat slechts een rethorische vraag. MR. M. B. COHEN, Overveen. In uw blad van 17 maart stond voor de huurders van woningen een alarmerend bericht: Staatssecretaris Brokx wil de huurprijzenwet wijzigen. Bij een geschil tussen verhuurder en huurder van een

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19