Nederlands kampioenschap dammen FNV streeft DROST ALLEEN naar Jol: bedenktijd Thurau toch in Goldrace Betty Stöve: riant salaris 1 Lm „gezonde verhoudingen’ f|(li Dodelijk ongeluk in Safari Rally AAN LEIDING Grote belangstelling voor Mexicaanse spits Hugo Sanchez toto-lotto .-Lr 99 In profvoetbal Deskundigen 29 SPORT 1978 '1 VRIJDAG 24 MAART tegen indonesiê-b I AMSTELVEEN (ANP). De 1000 toeschouwers in de Bankrashal in Amstelveen, van wie meer dan de helft uit Indonesiërs bestond, hebben geen verrassing voorgeschoteld gekregen. Het Indonesische B*team - King en Hartono ontbraken - was oppermachtig. Slechts Joke van Beusekom en broer en zus Ridder slaagden erin een partij te Linnen. Zij konden echter niet voorkomen dat Nederland tegen deze Indonesische b-ploeg met 5-2 werd weggeveegd. F—.* Ar Badmintonteam kansloos: 2-5 had gemaakt, die van af- Piet Huyg - Jan Lammers reed ik als een amateur (Van onze sportredactie) GOVERT WISSE i-Zuid. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Ajax zal tot na het paas weekeinde moeten wachten, alvo- rens Martin Jol de beslissing neemt of hij al dan niet voor de Amsterdamse eredivi sieclub wil tekenen. ZANDVOORT. Jan Lammers is pas 21 jaar, maar hij lijkt inmiddels al een autosportcarrière achter de rug te hebben van een gezette dertiger. Het „jochie” uit Zandvoort begint aan zijn zesde seizoen als coureur, waarin hij een gooi naar het Europees kampioenschap in de Formule III wil doen. Twee weken geledën liet Lammers al zien waartoe hij in staat moet worden geacht door de eerste wedstrijd in de For mule III op zijn naam te brengen. Per ronde liep hij drie seconden op de concur renten uit. „Het was niet zo’n belangrijke wedstrijd in Zolder (België), want de grote cracks ontbraken. Om een idee te hebben in hoeverre ik dit jaar aan een Europese titel kan denken, had ik voor mezelf vast gesteld, dat ik met overmacht moest win nen op Zolder. Dat is gelukkig gebeurd”. De eerste race in de Formule III voor het Europese kampioenschap wordt maandag gehouden op het circuit van Zandvoort. Lammers c.s. - onder wie Michel Bleeke- molen - moeten voor het hoogtepunt zor gen tijdens de traditionele paasraces, de openingswedstrijd van het autosportsei- zoen in Nederland. Lammers: „Het is ook meteen zo’n beetje de belangrijkste wed strijd van het hele seizoen voor mij. Ik rijd voor eigen publiek en moet hoe dan ook juist nu voor mijn sponsor hoog eindigen op Zandvoort. In de training heb ik tot nog toe de snelste tijd gemaakt, dus ik heb vertrouwen voor maandag.” Mocht Lammers Europees kampioen Veel imponerender vind ik het spel van de Fransen, die op het ogenblik een geweldig elftal op de been kunnen bren gen". Baroti noemt vooral Platini en Michel de spelers die Frankrijk wel eens verrassend naar de WK-finale zouden kunnen brengen. Baroti: „Platini is niet alleen een levensgevaarlijk speler en uit stekend in het nemen van vrije trappen, maar demonstreert bovendien een uitste kend spelinzicht. Ook Michel is een soortgelijke speler. Geweldige talenten dit tweetal en nauwelijks uit te schake len”. Voor Italië is Baroti duidelijk min der bevreesd. „Het Italiaanse elftal heeft alleen in de Torinospeler Graziani een klassespeler, een prima aanvalsleider, maar toch ook weer een man die zonder al te veel problemen uitgeschakeld kan worden. Bovendien is hij een typische goalgetter en geen spelbepalende figuur, die naar mijn mening het Italiaanse elf tal toch nog altijd mist. Er heeft zich nog altijd geen opvolger voor een Rivera of een Mazzola gemeld”. ner Lajos Baroti. „Italië kunnen we straks in Argentinië pakken. Dat elftal kan nog altijd geen indruk op me maken. worden, dan wil hij volgend seizoen weer een trapje hoger op de autosportladder. „Dan ga ik Formule II rijden. En mocht ik in die klasse ook succes hebben, dan wil ik de stap wagen naar de Formule I. Daar ben ik nu al naar toe aan het werken. Ik heb geleerd van andere Nederlanders, die eens een succes boekten en dan maar meteen in de Formule-I-wagen stapten. Dat doe ik beslist niet. Ik overhaast me niet en werk in alle rust naar de top toe”. Naast de Formule III staan maandag races om het Nederlands kampioenschap op het programma op het circuit van Zandvoort. Vijftien amateurploegen, bestaande uit maximaal zeven renners, zullen deelne men aan de 16e ronde van de Toekomst, die van 4 tot 17 september zal worden gereden. Tussen start en finish, beide in Divonne-les-Bains, zullen de amateurs in totaal 1630 kilometer afleggen, verdeeld over 12 etappes. Hoewel het parkoers niet overdreven bergachtig is, mag het toch wel selectief worden genoemd. Tien cols van enig belang zullen moeten worden beklom men, waarvan de Col Du Mont du Chat (10 procent stijging over 10 kilometer, op de vijfde dag) en de Col de Joux-Plane (idem, op de negende dag) de zwaarste zijn. Inschrijvingen zijn ontvangen uit de vol gende landen: Nederland, Sovjet-Unie, Po len, Zweden, Noorwegen, Oost-Duitsland, West-Duitsland, België, Zwitserland, Ita lië, Spanje, Tsjecho-Slowakije, Groot Brit- tannië, Oostenrijk, Joegoslavië en Turkije. Jan Raas heeft gisteren in Bellegem (Bel) een wedstrijd voor profs over 146 kilometer gewonnen. Aan de finish had hij een voorsprong van 1 minuut 55 op een groepje van zeven renners, van wie Gerrie Knetemann de eindsprint won. De uitslag is: 1 Jan Raas 146 km in 3 uur 42 minuten, 2 Gerrie Knetemann op 1.55, 3 Van der Helst (Bel), 4 Leman (Bel), 8 Jan Aling, allen in dezelfde tijd als Knetemann, 12 Fons van Katwijk op 3.25, 13 Jan van Katwijk z.t Thurau, die afgelopen jaar zeer succes vol was in de Ronde van Frankrijk, zal de plaats innemen van de Nederlander (en Thurau’s ploeggenoot) Bert Pronk, die zich ziek heeft afgemeld. NEW YORK (Reuter). Betty Stöve heeft tot nu toe in 1978 ruim honderddui zend gulden verdiend met het aflopen van de tennistoernooien. Haar exacte ver dienste bedraagt 52.900 dollar, waarmee zij in het klassement der meest verdienen den de derde plaats inneemt. UTRECHT (ANP) Gezond betaald voetbal betekent voor de FNV in de eerste plaats gezonde arbeidsverhoudingen in het beroepsvoetbal. Dat is de kern van de reactie van de bij de FNV aangesloten bonden van spelers en trainers, de VVCS en de WON, op het rapport van de stuur groep betaald voetbal. Vincess- g- DEN HAAG (ANP). De Westduitse wielerprof Dietrich Thurau zal toch deel nemen aan de dertiende Amstel Goldrace, die morgen van start zal gaan in Heerlen. W>. yorkse Cosmos, maar ook daar is men kennelijk niet onder de indruk geraakt van zijn voetbalcapaciteiten. Edu heeft inmiddels een aantal testwedstrijden moeten spelen voor de Amerikanen, maar een definitief contract werd hem nog altijd niet aangeboden. (Van onze speciale verslaggever) Jonas Eduardo Americo, in Brazili aanse voetbalkringen beter bekend als Edu, is diep teleurgesteld in bondscoach Coutinho. De 28-jarige invaller van FC Santos had er vast op gerekend tot de nationale selectiegroep te zullen beho ren om vervolgens in juni in Argentinië zijn vierde wereldkampioenschap te spelen. Jan Lammers, die het vak leerde van Rob Slotemaker, heeft in zijn tweede jaar als prof duidelijk meer kans om dat doel te bereiken dan in het vorige seizoen. Lam mers: „Ik was verleden jaar prof, maar ik reed als een amateur. Ik had geen enkele ervaring en miste tevens goede fa- briekssteun. Ik reed in een Hawk. Samen met mijn monteurs moest ik maar zien hoe ik de wagen snel kreeg. Die fabriek miste de technische kennis. Mijn beste resultaat DEN HAAG. Lotto elf van het afgelopen reekeinde kent één eerste-prijswinnaar, die ruto 657.654,- ontvangt. Acht deelnemers rannen de tweede prijs. Zij ontvangen elk ruto 21.183,10. was een achtste plaats op de österreich- ring”. Jan Lammers (tweemaal Nederlands kampioen) heeft zich voor dit seizoen ver zekerd van steun van het team van Roger Heavens, dat Lammers, Rothengatter en Luyendijk - de coureurs van het racing team Holland - technisch bijstaat. Jan Lammers rijdt in een Ralt-auto. „Ik geloof niet, dat ik sneller materiaal heb dan vorig jaar, maar wel een betere technische staf en meer ervaring. Daardoor zijn we in mijn ogen het snelste team van Europa”. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Piet Huyg, die afgelopen zondag tijdens de thuiswedstrijd van i Haarlem tegen FC VVV uit het veld werd gestuurd heeft aan de rode kaart van scheidsrechter Bart Ram een schorsing overgehouden van drie wedstrijden, als mede een boete van 125,-. De voorstop- per van Haarlem, die volgens de lezing van Ram zijn tegenstander Lorentz Hil- f kes heeft nagetrapt, zal daardoor de ont- moetingen tegen Go Ahead Eagles, NEC 1 en FC Den Haag missen. Nog voor de Mexicaanse aanvalslei der Hugo Sanchez, pas 19 jaar oud, zijn voetbalkwaliteiten via het Argentijnse WK-toemooi aan de hele wereld heeft kunnen tonen, wordt er al aan alle kan ten aan deze bijzonder talentvolle spits speler getrokken. Met name het Spaanse FC Valencia schijnt zakkenvol peseta’s naar Mexico te willen verschepen, nu de onderhandelingen met de Westduitser Klaus Toppmüller op niets zijn uitgelo pen. Toppmüller prefereerde namelijk een vierjarig contract bij zijn vereniging Kaiserslautern boven een onzeker Spaans avontuur. De speler van Kaisers lautern noemt dat Spaanse avontuur daarom onzeker omdat ook zijn landge noten Breitner en Netzer in het verleden in Spanje nooit tot hun normale spel zijn kunnen komen. Omdat Sanchez nog altijd geen beslis- Huyg: „Ik heb als 27-jarige al heel wat meegemaakt in mijn carrière, maar ik ben nog nooit zo geprovoceerd als zondag door die Hilkes. Er was al snel sprake van wrijving tussen mij en Hilkes. Een goede scheidsrechter zou meteen hebben inge grepen, maar Ram deed er niets aan. Ik heb eerst een kopstoot gehad, daarna stompen in mijn buik. Toch heb ik niet getrapt, maar wie slaat daar acht op? Een rode kaart is een rode kaart. Daar krijg je al snel drie wedstrijden voor. Ik had dat ook wel verwacht”. De plaats van Huyg zal in de zo belang rijke thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eag les (zaterdagmiddag 4 uur) worden bezet door Danny Lensen, die deze rol in het verleden bij EDO reeds verscheidene ma len heeft vertolkt. De opstelling van Haar lem ziet er hoogstwaarschijnlijk als volgt uit: Boersma; Wentink, De Vries, Lensen, strijd van 2-3-’78 omgezet in een onvoorwaardelijke. J. v. d. Bijl (FC Dordrecht) voorwaardelijke straf van een mans van FC den Haag, wedstrijd van 2-12-’77 omgezet werd één wedstrijd voor waardelijk (proeftijd één jaar) en honderd gulden boete. A. Willemse (NEC) twee wed- en een boete van 75, zijn voor- van 28-9- 1977 werd in stand gehouden. A. Wouters (trelmond Sport) lijk en een boete van 100. D. Burhenne (Helmond Sport) één wedstrijd onvoor waardelijk en een boete van 100, plus het recht verweer te mogen voeren tegen het omzet ten van een voorwaardelijke straf in een onvoorwaardeliike S. Roemgens (Willem II) één wedstrijd onvoorwaardelijk en' een boete van 150. S. Mamara (Heracles) voor- zelfde redenen niet geho- waardelijkejstrafjaneenwed- noreerd. De tuchtcommis- sie achtte het bewijs onvol doende. Het geel voor Goe- De eerste prijs in de toto moet door twee Kdnnaars gedeeld worden. Zij houden er elk ■bruto ƒ64.940,10 aan over. De uitslagen zijn: [lotto elf: Inleg: ƒ3.567.695. Prijzenbedrag: B 1.759.179,90. Eerste prijs: één prijswinnaar, die ■ruto 657.654 ontvangt. Tweede prijs: acht win- ■aars, die elk bruto ƒ21.183,10 ontvangen. Der- Ide prijs: 142 winnaars, bruto ƒ1.790,10. Vierde Krijs: 8.909 winnaars, ƒ38. Vijfde prijs: 16.861 ■minnaars ƒ20.10. I Toto elf: Inleg: ƒ683.580. Prijzenbedrag: [ƒ324.700,50. Eerste prijs: twee winnaars, bruto [ƒ64.940,10. Tweede prijs: 39 winnaars, bruto [ƒ2.081,40. Derde prijs: 653 winnaars ƒ174,-. I De uitslag van de lente-lotto van woensdag 22 ftnaart j.l. is: Inleg: ƒ1.998.132. Prijzenbedrag: [949.112,70. Eerste prijs: een winnaar die bruto 332.189,40 ontvangt. Tweede prijs: negen win naars die elk bruto 10.545,60 ontvangen. Derde prijs: 137 winnaars die elk bruto 1.039,10 ontvan gen. Vierde prijs: 6.006 winnaars die elk bruto 31,60 ontvangen. Vijfde prijs: 7.284 winnaars die [elk 26 ontvangen Dat rapport, getiteld „gezonder betaald voetbal”, is onlangs verschenen. Onder meer wordt de aanbeveling gedaan om de competitie betaald voetbal voortaan op zaterdag af te werken. De FNV vindt dat gezond betaald voetbal een onderdeel moet zijn van het welzijnsbeleid en een gepaste permanente bijdrage uit gemeen schapsgelden acht de FNV goed verdedig baar. De overheidsbijdrage moet worden ge goten in de vorm van een gerichte subsidie op de lonen en sociale premies. Dan moe ten de „wilde salarissen” die nu worden uitbetaald aan de spelers worden vervan gen door salarissen die ontleend zijn aan een cao voor beroepsvoetballers, vindt de FNV. Die cao zou nog voor het komend seizoen moeten worden afgesloten. De cao- zou niet alleen tijdens de actieve carrière sociale bescherming moeten bieden maar ook ontplooiingsmogelijkheden na de voetballoopbaan moeten bewerkstelligen. De FNV wil een goede spreiding van het betaalde voetbal over het hele land. Een structuur met 32 tot 36 profclubs met elk minstens 24 spelers scoort bij de FNV de meeste punten. Bij gezond voetbal is ook een sterke, ondersteunende staf noodzakelijk. De jeugdopleiding bijvoorbeeld vergt niet al leen voetbaltechnisch, maar ook uit socia le overwegingen een uitgekiende profes sionele begeleiding. Voor de rechtszeker heid van de begeleidingsstaf moet aan veel meer worden gedacht dan alleen aan driejarige arbeidscontracten voor oefen meesters zoals de stuurgroep bepleit, al dus de FNV. Jan Lammers Gedetailleerde uitslag: DAMES EN KEL: Joke van Beusekom-Tatysumirah 11- 5, 11-2. HEREN ENKEL: Rob Ridder-Ile Sumirat 14-18, 10-15. DAMES DUBBEL: Beusekom/Ridder-Verawaty/Ismalda 9-15, 12- 15. HEREN ENKEL: Guus van der Vlugt-Hadyanto 7-15, 10-15. DAMES EN KEL: Marjan Ridder-I vana 1-11,11-12. HE REN DUBBEL: Rob Ridder/Herman Lei- delmeyer-Chandra/Kristian 4-15, 7-15. GE MENGD DUBBEL:, Rob en Marjan Rid- der-Kristian/Mashi 4-15, 15-6 en 18-15. sing heeft genomen, heeft het manage ment van FC Valencia, dat indertijd Johnny Rep van Ajax liet overkomen, inmiddels ook al contact opgenomen met de eveneens vrij gemakkelijk sco rende Argentijn Daniel Bertoni van In- dependiente en het nationale elftal. Het lijstje van ex-voetballers en -trai ners, dat straks in Argentinië (tijdelijk) op gaat treden als radio- of tv-commen- tator, wordt met de dag langer. Nadat Westduitse, Italiaanse en Spaanse radio- en tv-stations zich hadden verzekerd van een aantal klinkende namen als verslag gever, heeft nu ook de BBC een tweetal populaire mensen aan de equipe toege voegd om het thuisfront op de hoogte te houden van de verrichtingen van het Schotse elftal. Het betreft hier Dennis Law, de ex-vedette van Manchester Uni ted en het Schotse elftal, en Jock Stein, de trainer-manager van het dit seizoen overigens erg teleurstellende Celtic Glasgow. „Frankrijk wordt onze moeilijkste te genstander”, gelooft de Hongaarse trai- ‘Hi Frank Drost: eerste plaats Bij de wedstrijd FC Den Haag-VW was woensdag Bayern München-trainer Lo- rant, in gezelschap van voetbalmakelaar Janos Bekefy. Omdat FC Den Haag er tegen VW niet al te veel van terecht bracht, viel Jol even min op. Afgesproken werd dat het duo morgen met het oog op de wedstrijd FC Den Haag-FC Twente nogmaals naar de residentie komt. 1 NAIROBI (AP). Nog geen uur na het begin van de jaarlijkse Safari Rally, die gaat over een afstand van 5.000 kilometer, heeft zich gisteren een dodelijk ongeluk voorgedaan. De achtste auto, die vertrok, een Peugeot 504 met twee chauffeurs uit Kenia, Rob Collinge en Anton Levitan, kwam in een buitenwijk van Nairobi in botsing met een auto, waarin een Indies echtpaar uit Nai robi zat. Het was op slag dood. Collinge en Levitan konden ongedeerd uit de geheel verwoeste wagen worden gehaald. Bij het ongeluk was nog een der de wagen betrokken. De Afrikaanse chauffeur ervan liep een gebroken been lOp. De Indonesische b-garnituur was be paald niet met hooggespannen verwach tingen naar Amstelveen gekomen. Het feit dat Hartono en King geen enkele trek hadden in een partij tegen het voor hen zo onbetekenende Nederland bepaalde eigen lijk al op voorhand deze interland. Maar ook de tweede keus van Indonesië dartelde maar wat rond in de Bankrashal in Am stelveen. Zij kon zich heerlijk uitleven in een zeer eenzijdig oefenpartijtje. Dat kwam niet alleen door de suprematie, die ze in Amstelveen duidelijk lieten zien, maar ook door het feit dat de Nederlandse ploeg zich al op voorhand de mindere voelde deed deze interland devalueren tot een spel van kat en muis. Het publiek kwam uiteindelijk wel aan zijn trekken. Bij vlagen lieten de meesters van de badmintonsport voortreffelijk spel zien. Ze bewezen hiermee dat zelfs de Nederlandse top nog mijlen ver achter loopt op de wereldtop. De verrassing van deze ronde was ongetwijfeld de nederlaag van Van Aalten. De ex- jeugdwereldkampioen werd hierdoor van de eerste naar een gedeelde vierde plaats teruggewezen en zijn kansen op uitzending naar het toernooi om het wereldkampioen schap in oktober zijn hiermee aanmerkelijk gedaald. Tegen Jannus van der Wal zag de jeugdige dammer uit het Gelderse Huissen in een half open klassieke stand de afwikkeling wel die Van der Wal kon nemen, maar hij beoordeelde een en ander onjuist en dat kwam op schijfverlies te staan. Van der Wal gaf toen geen kansen meer weg en behaalde zijn eerste overwinning. Van Tilborg had na een partij in de gesloten klassieke spelkarakteristiek tempovoor- deel en Drost had het daar moeilijk mee. In grote tijdnood echter speelde Van Tilborg enkele zwakke zetten, waarvan de Fries goed profiteerde en aldus de winst veilig stelde. Sjoerd Visser verloor van John van der Borst in een gunstige middenspelstand door een combinatie. Johan Bastiaannet probeerde het met een hekstellingformatie tegen Auke Scholma, maar die dwong de Amsterdammer tot verbreking van dit speltype. Er bleven gelijkwaardige posities over, waarin beiden geen fouten maakten. Johan de Boer had het niet makkelijk. Hij dwong Peter van Harten weliswaar de Rozenburg-spelkarakteristiek te verbreken, maar de Groninger hield daar een gunstige positie aan over. De Boer heeft toen secuur moeten spelen om één punt veilig te stellen. ZEVENAAR (ANP). Na de negende ronde in het toernooi om de Nederlandse damtitel heeft Frank Drost alleen de leiding kunnen nemen. Zelf won hij van Ad van Tilborg, terwijl zijn concurrenten Johan Bastiaannet en Johan de Boer niet verder kwamen dan remise en Geert van Aalten zelfs verloor. De Friese crack kwam hierdoor op één punt voorsprong en de nationale damtitel lijkt binnen bereik. Het record dat Pele, overigens ook een oud-speler van Santos, vestigde door aan vier WK-toemooien deel te nemen, zal door Edu echter niet kunnen worden geëvenaard, nu Jonas-Eduardo uit de boot is gevallen. Edu heeft overigens nooit de faam die hem vooruit was ge sneld, waar kunnen maken in Brazilië. Edu werd jarenlang gezien als de opvol ger van Pele, maar hij heeft de „Zwarte Parel” in tactisch en technisch opzicht nooit kunnen evenaren. Zelfs de routine die Edu in zestig interlandwedstrijden heeft opgedaan, heeft niet kunnen be werkstelligen dat hij door Coutinho in de voorlopige Braziliaanse selectiegroep opgenomen werd. Edu heeft zich nu gemeld bij het New- ZEIST. De PSV-speler Harry Lubse, die zaterdag j.l. in de wedstrijd PSV-FC Den Haag een rode kaart kreeg, is gisteravond door de tuchtcommissie van de KNVB vrijgesproken. Lubse was door scheids rechter Thomas van het veld gestuurd, omdat hij volgens de Amsterdamse referee Den Haag-speler Zondervan zou hebben ge slagen. De tuchtcommissie van de KNVB deelde verder o.a. de volgende straffen uit: Harry Lubse werd door de tuchtcommissie vrijge sproken wegens gebrek aan bewijs. De verklaring van scheidsrechter Tho- mas stond in lijnrechte te genstelling mei de uitspra ken van de speler en de opgeroepen getuigen. De PSV-speler voerde aan, ^MS*****^ HUYG: DRIE DUELS j Melgers; Van den Ban, Haar, George; tegen NEC in Nijmegen. Over beide duels I Böckling, Van den Berg en De Kip. Na de zegt trainer Barry Hughes: „Uit deze wëd- ontmoeting tegen de Eagles wacht Haar- strijden moeten we drie punten halen. I lem op tweede naasdag de uitwedstrijd Twee tegen Go Ahead en één tegen NEC” Lubse vrijgesproken dat hij geen slaande maar ^-spelers: een losrukkende beweging... str^"^^k een -- - stand mogelijk uitgelegd waardelijke_ straf had kunnen worden als 1-:- - slaan. Romeo Zondervan, de bij het duel aanwezige één wedstrijd onvoorwam-de- waarnemer en de grens rechters onderstreepten het verweer van Lubse, waarna de tuchtcommissie de zaak seponeerde. Thomas moest ook nog door een tweede zure ap pel heenbijten. De gele kaart die hij Albertsen verstrekte, werd om de- Geen optreden Edu tijdens WK De uitslagen van de negende ronde van het toernooi om de Nederlandse damtitel zijn: BastiaannetScholma 1-1, Van de BorstVisser 2-0, Van Aalten—Van der Wal 0-2, BoomJansen 1-1, Van TilborgDrost 0-2, Dé BoerVan Harten 1-1. De stand is: .1 Drost 12 punten, 2 De Boer en Bastiaannet 11, 4 Van de Borst en Van Aalten 10, 6 Scholma, Boom en Jansen 9, 9 Visser en Van der Wal 8,11 Van Harten 7,12 Van Tilborg 4. Vorig jaar Absolute koploopster is de ex-Tsjechi- sche Martina Navratilova, die het lieve sommetje van 164.350 dollar opstreek in goed drie maanden. De Amerikaanse won tot nu toe zeven van de negen toernooien I uit de Virginia Slims-serie. Navratilova wordt op de tweede plaats gevolgd door Evonne Cawley-Gooloagong, die 81.450 dollar verdiende. voorwaardelijke straf van een in een onvoorwaardeljke. Boekingen: A-spelers: W. van Hanegem (AZ’67), H. Mulderij (Vitesse) en J. Toon- stra (Roda JC). -> X, X- 'V* x

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 29