Kamerdebat Amsterdam op z’n paasbest O SJ tc dé franse keuken ECOMERA Exclusief dealer voor geheel Kennemerland. Bezoek onze showroom interbouw bv Santpoorterstraat 41 Kleverpark-Haarlem Tel. 023-26 34 63 Damiate Pers Vakbeweging teleurgesteld !L. Manifestatie tegen metaalsanering Schimmelpenning treedt af na uitblijven inspraa hun zorg? JB „Amoco Cadiz tweeën gebroken “j IJmuider Courant VASTENAKTiE GIRO UTRECHT □850 Wistudatwij gratis V uw gordijnen op maat maken, ook velours. tegenstanders vrij INVOERRECHTEN F-16-ONDERDELEN Aanvaardbaar Begrip Enthousiaster Te gek Reces be langrijker Chileense regering: „Geen Chilenen bij moord op ex-minister betrokken” Olifantspoten ii Regering Zuid-Afrika laat aantal zwarte 2 4 MAART 19 7 8 VRIJDAG BINNEM- EN VRIJ I BIJ vindt u alleen bij interbouw UTRECHT. „Hoeveel arbeid splaatsen zullen er op een dag moeten worden vernietigd voor dat RSV-directeur Stikker zal zeg gen dat hij een rotdag heeft”. Dit riep een woedende Herman Bode van de Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV) gistermid dag tijdens de landelijke manifes tatie in Utrecht tegen de metaalsa- neringsplannen van de regering. Bode reageerde hiermee op de opmerkingen die ir. Stikker maandag maakte, dat hij wel slechtere dagen had gehad. DEEL HUN 2ORQ DEEL MEE! (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. De fracties van de WD en het CDA in de Tweede Kamer zien op basis van het regeringsplan voor de scheepsbouw en de zware metaal nog mogelijke overlevingskanden voor NDSM-nieuwbouw in Amsterdam. Ondanks alle tekenen die er op wijzen dat het doodvonnis van de werf al getekend is, geloven de liberalen en christen-democraten in het parlement dat men in de komende weken alternatieve oplossingen kan onderzoeken, waardoor sluiting van de nieuwbouw voorkomen zou kunnen worden. Volgens het CDA, WD en de kleine rechtse partijen is het plan voor steunverle ning aan de zware metaal en de scheepsbouw van de regering geen dictaat waardoor alle gevolgen voor de betrokken bedrijven al vast zouden staan. Zelfs over openhouden van NDSM zou volgens hen nog te praten zijn. De linkse groeperingen in het parlement, onder aanvoe ring van de Partij van de Arbeid, zijn daarentegen niet gerust op de verzekering van de regering dat de verdwijning van de NDSM nog niet vast staat. (Van onze redactie binnenland) 1; gistere van de woonv ne nat voorlo de ma hoor g Lemo tot ve Meerderheid Tweede Kamer ziet M nog mogelijkheden voor NDSM JOHANNESBURG (Reuter). Haarlems Gordijnenhuis (ADVERTENTIE) 0,70 145,- De oori lijk afd del vin opr Op het verwijt van Den Uyl dat de vak beweging zich in de steek gelaten voelde, zei Albeda dat niet gepraat kon worden Voor de vakbeweging op de hoogte was van het regeringsstandpunt. Hij zei begrip te hebben voor het standpunt van de vak beweging, maar hij hoopte wel dat er geen acties zouden komen. Een sluitend sociaal plan voor de hele bedrijfstak moet volgens hem ontstaan in overleg tussen de drie partijen. De motie van de PvdA, waarin de rege ring gevraagd werd de financiële steun aan de zware metaal en de scheepsbouw pas vast te stellen nadat het overleg tussen de partners afgerond was, kreeg alleen de steun van de oppositie, de fracties van CDA en WD bleken voldoende te hebben aan de toezeggingen van de ministers Van Aardenne (Economische Zaken) en Albe da (Sociale Zaken) dat de brief van de regering nog een volledig open gesprek mogelijk maakte. De socialistische woordvoerder Van der Hek betwijfelde dit. Hij zag in de brief een „dictaat” waarin door het vaststellen van de maximale financiële steun tevens het aantal ontslagen bepaald was. „Iedereen kan deze som maken”, aluds Van der Hek. Ook wees hij op het ontbreken van een sociaal plan bij de herstructurering. Het was gewenst de voorwaarden te scheppen voor een hervatting van het gesprek over de herstructurering met de betrokken bon den, werkgevers en de regering. (Vervolg van voorpagina) Geen positie in deze zaak is moeilijker dan die van de vakbeweging, zo zei Albe da. Het probleem van de medebeslissing is floor haar zeer zwaar, aldus de minister. Hij meende tot dusver een „opstelling van bereidheid” te hebben constateren. De re gering aldus de minister van Sociale Zaken heeft gemeend een reële basis Voor overleg aan te geven, maar daarbij zijn de sociale aspecten wat onderbelicht, zo erkende hij. SANTIAGO (Reuter). De Chileense militaire regering heeft gisteren meege deeld dat het over geen bewijsmateriaal beschikt dat Chilenen betrokken zouden zijn geweest bij de moord op ex-minister Orlando Letelier in Washington in 1976. Letelier was minister in het kabinet van de in 1973 vermoorde linkse president Salvador Allende. De bekendmaking van de junta komt na de afronding van een onderzoek dat een Amerikaanse districtsofficier heeft ge daan naar de mogelijke betrokkenheid van Chilenen bij het gebeurde. Districtsof ficier Propper is tot de conclusie gekomen dat inderdaad twee Chilenen aan de moordpartij hebben deelgenomen. De Chileense regering is echter van me ning dat er geen bewijsmateriaal is dat wijst op een Chileense betrokkenheid. Een door de regering aangestelde onderzoeks rechter, Libedinsky, trok zich onlangs terug. vergunning is verleend wordt uitj voerd. Het plan voorziet namelijk in DIRECTIE: Damiate Pers b.v. Mr. H. C. van der Mije Over gen va voerd Onder bracht ner gei plaats caravs ciële i voorw zich z< Heems geerd, Boven heid ti gisten haald. Twe komst ren a< met di men. ongen was v De politi van morg' gang. Een onmiddellijk daarna voorgelezen te legram van Joop den Uyl leidde tot heel wat enthousiastere reacties. Onder een ge scandeerd Jopie, Jopie” las Piet Spijkers, voorzitter van de Industriebond NKV, het telegram van Den Uyl voor. Deze zei dat het hem speet dat hij niet aanwezig kon zijn maar beloofde zich sterk te maken „voor het openbreken van het keurslijf waarin de regering haar plannen heeft gegoten”. Een massaal fluitconcert en boe-geroep (Van onze redactie buitenland) PORTSALL. Door de kracht van) golfslag is de olietankboot „Amoco C: diz” vanochtend ter hoogte van Portsi in Bretagne in tweeën gebroken. Ni steeds stroomt een grote hoeveelheid ol uit de ruimen, daarmee de brood winnii van vissers en mensen die leven van te risme in gevaar brengend. per maand per kwartaal per post per jaar per post HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel. redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel. adm.: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 UI afde bijl het ving hebl geui dit I lijk we vai siti tO€ I gei (VE vel: To re< zaï sli de NI Pi de plaats van de huidige woningen rond Brakke Grond. Vruchtbare samenwerking met de Ai sterdamse autoriteiten is volgens Schi melpennink niet mogelijk. Hij zei datl wijkcentrum aan het advocatencollect in bij de voorbereidingen van een pr« tegen de gemeente met het doel alsn inspraak af te dwingen. BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem tel 023 - 31 90 53 De Franse autoriteiten overwegen t rest van de olie die in de tanks van d „Amoco” zit in brand te steken. Harr Rinkeman, vice-president voor transport zaken van de maatschappij die de tankt! bezit, deelde dit gisteren mee. Hij sprak zijn twijfels uit over de techli sche uitvoerbaarheid van dit plan. He: slechte weer in Bretagne zou het verbindt- ren. De bergingsdeskundigen van het Rol terdamse bedrijf Smit Internationale kon den gisteren door het slechte weer geer, begin maken met het lossen van de nog resterende lading ruwe olie. De zwart storm verhinderde het brengen van pom pen aan boord. Het Comité Amsterdam Paasbest is giste ren van start gegaan met een samen met de Stadsreiniging georganiseerde schoon maakactie. Het doel van de actie, die nu voor de vijfde maal wordt gehouden, is het BRUSSEL (AP). De regering van de negen EEG-lidstaten moeten een besluit nemen over de vraag of Nederland, België en Denemarken wel of niet een bedrag van ongeveer vijftig miljoen gulden aan in voerrechten moeten betalen voor onderde len van de F-16 die zij van de VS kopen. Omdat de drie landen zgn. volle leden van de gemeenschap zijn, zouden ze een groot deel van het bedrag terug kunnen krijgen. Burgemeester Vonhoff zei dat hij begrip had voor de gevoelens van de metaalarbei ders. Maar „ongeaqht de politieke kleur bestaat er dezelfde bewogenheid en be zorgdheid om de werkgelegenheid. Het zou gek zijn als we een dergelijke operatie zo maar over ons heen laten komen”. Burgemeester W. Polak van Amsterdam zei dat de regeringsplannen voor B en W even onaanvaardbaar zijn als voor de bon den. „Als de regeringsplannen doorgaan komt Amsterdam terecht in een neer waartse economische spiraal zonder dat er enige garantie is voor de toekomst". Burgemeester A. van der Louw van Rot terdam verzekerde dat zijn gemeentebe stuur naast de protesterende metaalarbei ders staat. „Samen met de mensen hier en die in andere bedrijven zullen we proberen een halt toe te roepen aan de plannen van het kabinet.” Vertegenwoordigers van de gemeente Amsterdam, in de Tweede Kamer aanwe zig, noemden die opsomming van de minis ter slordig haastwerk. Volgens de Amster damse wethouder Van der Eyden gaat het niet alleen om 3000 man van NDSM en Stork Werkspoor Diesel. „Albeda maakt drie fouten”, lichtte hij toe, „hij vergeet te vermelden dat er naast 2600 Nederlanders ook nog 5 tot 600 Joegoslaven bij NDSM werken. Bovendien gaan er 100 plaatsen veiloren bij International Handling en wanneer je bij de regio Amsterdam ook Conrad Stork in Haarlem en Stork-Velsen telt dan komen daar nog respectievelijk 180 en 130 arbeidsplaatsen bij. De rege ring heeft ons maandag ondubbelzinnig verteld dat ook die plaatsen verloren zul len gaan. Bovendien is het erg optimistisch om te stellen dat er 1000 mensen werk zullen vinden bij ADM. Gezien de omvang van dat bedrijf kunnen dat er hoogstens 5 a 600 zijn”, aldus de heer Van der Eyden. niet te verklaren dat de ministers Van Aardenne en Albeda met olifantspoten menen te kunnen stampen door het over leg dat wij nog altijd in de scheepsbouw en de zware metaal voeren”. Groenevelt hoopte dat het parlement er in zou slagen de regering van haar voornemens af te brengen. Een telegram van minister Albe da (waarvan Groenevelt onder luid ap plaus eerder had gezegd dat hij nog maar pas „en hopelijk niet voor lang” minister was) leidde tot een enorm gejoel en boe geroep van de demonstranten. Albeda zei in zijn telegram dat hij de zorgen van de bonden deelt en het uiterste zou doen om arbeidsplaatsen te kunnen behouden. AL beda verklaarde verder bereid te zijn „ver der te overleggen met werkgevers en werknemers over de sociaal-economische aspecten” van de regeringsplannen Bode zei de ongeveer 8500 deelnemers aan de manifestatie dat het „onvoorstel baar en onverklaarbaar” is hoe er met mensen wordt omgesprongen. Bode haal de daarbij het Utrechtse bedrijf Pannevis aan, waarover totaal verschillende verkla ringen zijn afgelegd: de regering zegt dat het bedrijf moet sluiten, de RSV daarente gen dat het open blijft. Bode: „De heren vinden dat ook helemaal niet belangrijk De te sluiten bedrijven zijn voor hen niets meer dan stippen op de kaart. Maar het gaat hier om arbeid, het gaat om de inko mens van mensen”. Herman Bode zei dat het parlement de regering moet dwingen haar plannen op te schorten en te zorgen dat de vakbonden er bij betrokken worden. Bode verzekerde de betogers dat de FNV met haar meer dan één miljoen leden de metaalarbeiders steunt in hun verzet tegen de regerings plannen. „Ik hoop dat de regering vanmid dag in de Kamer wordt weggefloten”, al dus Bode. Arie Groenevelt, voorzitter van de In dustriebond NVV, verklaarde: „Vandaag regeert het kapitaal. Twee concerns wer den op hun wenken bediend. Zij krijgen een kleine miljard toegeworpen, terwijl 6000 arbeidsplaatsen worden afgeschre ven zonder overleg. Dat is niet minder dan een klap in het gezicht van de bonden. Zo regeert een kabinet waar de WD de zweep over legt Hij voegt daaraan toe dat de gemeente Amsterdam, die eerder deze week al sa men met het provinciaal bestuur, Lands meer, Purmerend en Zaanstad fel protes teerde tegen de plannen van de regering, ervan uitgaat dat tegenover elke verloren arbeidsplaats in de zware metaal een ver loren plek (factor o,8) in de toeleverende bedrijven staat. (Van onze redactie economie) DEN HAAG. De vakbeweging, met name de industriebonden, toonde zich gis teravond zeer teleurgesteld over de af loop van het spoeddebat over de zware metaal in de Tweede Kamer. De reacties uit die kring variëren van „onbevredi gend” tot „onthutsend”. De bonden wach ten nu de uitnodigingsbrief van minister Albeda voor het nadere overleg af alvo rens verdere stappen te nemen. Of de ontwikkeling tot acties gaat leiden, is nu nog niet te zeggen. Voorzitter Piet Spijkers van de Indu striebond NKV sprak van „zeer teleurstel lend" en „een politiek spelletje, waarvan de uitslag bij voorbaat vast stond”. Hij vond de inhoud weinigzeggend en stelde dat „er niet werd gesproken over de pun ten waarom het eigenlijk ging”, Het plan is niet gewijzigd, er komt alleen maar over leg, waarin we dan mogen meepraten over de uitvoering van wat op papier staat”. Spijkers acht het niet uitgesloten dat de brief van de minister van Sociale Zaken, die hij volgende week al verwacht, meer inhoudt dan alleen een uitnodiging. „Dat wachten we af, dan zullen we ons beraden over wat er verder te doen staat”, zei hij. Ook de Industriebond CNV hoopt dat de brief van Albeda „een opening zal kunnen maken”. Verder vond vice-voorzitter Leo Ester het debat een „vrij onbevredigende zaak". Evenals de andere bonden wil ook deze vakorganisatie liever eerst overleg en dan pas vaststelling van een steunplan. inschakelen van Amsterdammers bij het schoonmaken van de eigen woon- of werk omgeving. Op de foto: leerlingen van het opleidingsschip Pollux veegden gisteren een deel van het Leidse Bosje aan. Twee paashazen en „Dusty” assisteren. nen van het concern in Amsterdam 1600 tot 2000 arbeidsplaatsen in het geding. Het concern heeft eerder zelf al vastgesteld dat de betrokken werknemers in Amsterdam en omgeving moeilijk weer onder dak zul len komen. Met name het CDA drong er in het kamerdebat op aan zwakke regio’s als Amsterdam zo veel mogelijk te ontzien. Minister Albeda van Sociale Zaken re kende gisteren voor dat er bij de herstruc turering in Amsterdam en directe omge ving 3000 arbeidsplaatsen betrokken zijn. Daarvan worden er 1000 verplaatst naar de nieuwe reparatiepoot (samen met ADM), 1000 man moet geleidelijk afvloeien en voor 1000 werknemers is er direct geen plaats meer. Volgens de statistieken moe ten 500 man daarvan binnen 4 maanden weer werk kunnen vinden en zal de andere helft er langer over doen, aldus Albeda. Groenevelt zei verder dat de regering het vakbondswerk minacht. „Anders is het ADVERTENTIES: telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: - bij vooruitbetaling - 14,35 41,30 :f 55,- 162,50 215,- iosse nummers buitenland per kwartaal Het gepit personee. De socialistische woordvoerders Den Uyl en Van der Hek hebben in het gisteren gehouden kamerdebat over de injectie van 950 miljoen veel moeite gedaan om meer duidelijkheid van de regering te krijgen over de gevolgen van de sanering voor NDSM. Zoals bekend is de overheid slechts bereid één werf voor de bouw van grote schepen te steunen. Formeel zou de leiding van Rijn-Schelde-Verolme (RSV), waar NDSM toe behoort, de beslissing moeten nemen, maar in werkelijkheid is die keuze eigenlijk al gemaakt. Qua outil lage en ligging (achter de sluizen van IJ muiden) moet de Amsterdamse werf het afleggen tegen VDSM op Rozenburg. Mi nister Van Aardenne weigerde gisteren echter toe te geven dat de NDSM het slachtoffer van de keuze zal worden. In theorie hield hij de mogelijkheid open dat er uit het overleg tussen de RSV en de werknemers (zo die al willen praten) een oplossing rolt waarin toch plaats is voor nieuwbouw in Amsterdam. Daarnaast hoopt men nog op orders. „Ik heb hooguit een suggestie gegeven”, aldus de minister, AMSTERDAM. Luud Schimmelpe nink heeft zijn functie als voorzitters het wijkcentrum d’Oude Stad in Amslt dam ter beschikking gesteld. Directe as leiding is het niet nakomen door de j meente van de belofte dat inspraak moj lijk zou zijn over de toekomst vani Brakke-Grondcomplex aan de Nes. I complex zal door de projectontwikkeling maatschappij Sedijko worden verbom jje| ge voor de vestiging van een Belgisch Cui reel Centrum. De gemeente had beloofd, aldus Schi melpennink, dat bewoners van omliggj de panden en het wijkcentrum zoiü mogen meepraten over het bouwplan. I bewoners zullen hoogstwaarschijnl moeten verdwijnen als het huidige ph „als de beleidscommisie met een ander voorstel zou komen dan kan daar over gepraat worden”. Omdat de omvang van de hulp al vaststaat gelooft de Partij van de Arbeid echter niet dat het in werkelijk heid ook zo ver zal komen. Van der Hek: „Ik zie dat niet. De nieuwbouw van de NDSM zou misschien te redden zijn als de overeenkomst met de RSV dat de orders voor middelgrote schepen eerst naar Van der Giessen De Noord gaan wordt openge broken, als de Iraanse fregatten voor een deel in Amsterdam gebouwd worden en men bereid is de werf open te houden tot dit allemaal geregeld is. Maar Van Aar denne heeft duidelijk gezegd dat dat er niet in zit”. Het CDA wil in de komende weken na gaan welke alternatieven er zijn voor de nieuwbouw van NDSM in Amsterdam. Er is trouwens haast geboden, volgens Van Aardenne moet de hele zaak binnen enkele maanden rond zijn. Op 5 en 6 april zullen de vaste kamercommissies met werkge vers, werknemers en ondernemingsraden uit de betrokken bedrijven en werven de situatie bespreken. Intussen zal ook het overleg tussen werkgevers en werknemers op gang moeten komen en in de derde week van april wil de Tweede Kamer vervolgens opnieuw over de zware metaal en de scheepswerven debatteren. CDA- woordvoerder Van Houwelingen: „Dan pas hebben we alles op tafel en kunnen we een verantwoorde beslissing nemen. Wij zijn er nog niet zo zeker van dat de NDSM dicht zal gaan. Er zijn in Amsterdam wel degelijk mogelijkheden die eerst onder zocht moeten worden”. Hij denkt daarbij onder meer toch aan de bouw van middelgrote schepen, een hoop die ook VVD-kamerlid Jacobse (te vens raadslid in Amsterdam) nog niet heeft opgegeven. Jacobse vroeg en kreeg van zijn partijgenoot Van Aardenne giste ren de verzekering dat de reparatie-afde- ling van de NDSM, die volgens het plan van de regering samen met gaan met ADM, in de nieuwe constructie niet per se deel uit hoeft te maken van RSV. Jacobse: „Dat is belangrijk. Want daardoor zijn we in Amsterdam niet langer afhankelijk van Rotterdam. Wanneer we die nieuwe repa- ratiepoot snel opzetten en voor de bouw van middelgrote schepen in aanmerking kunnen komen, dan zie ik nog wel- kansen”. Minister Van Aardenne zegde gisteren toe zelf het initiatief te zullen nemen voor de besprekingen met ADM over een sa mensmelting van beide reparatiepoten. Volgens RSV zijn bij de reorganisatieplan- viel ook burgemeester Vonhoff van Utrecht ten deel, toen hij als eerste van de aanwezige burgemeesters het woord wilde voeren. Het boe-geroep duurde zo lang, dat Arie Groenevelt ten slotte moest ingrijpen: „We maken ons uitermate beschaamd als we mensen niet aan het woord laten. Ook politieke tegenstanders, ook al hebben we niet veel met hen op, moeten we het woord laten voeren”, aldus Groenevelt. (ADVERTENTIE) Ook de andere Kamerfracties drongen aan op een spoedige hervatting van het overleg. CDA-woordvoerder Van Houwe lingen liet weten dat zijn fractie pas met een definitief oordeel zou komen, wanneer de gesprekken tussen de sociale partners afgesloten waren. Van Houwelingen liet weten het volkomen aanvaardbaar te ach ten dat de regering tijdig de financiële mogelijkheden bekendmaakte. Hij achtte een open en reëel overleg over de invulling van de plannen mogelijk, maar dacht dat dit pas zinvol zou zijn wanneer ook de financiële grenzen verschoven konden worden. Albeda lijkt aan deze wens enigs zins tegemoet te zijn gekomen door zijn verklaring dat voor de sociale maatregelen extra geld uit de begroting van het depar tement van sociale zaken ter beschikking zal worden gesteld. De CDA-woordvoerder liet ten slotte we ten dat zoveel mogelijk gedwongen ontsla gen voorkomen moesten worden. Ook zijn coalitie-partner benadrukte dat het maxi male aantal arbeidsplaatsen gehandhaafd moet worden. De liberale woordvoerder Jacobse, tevens WD-fractievoorzitter in de Amsterdamse gemeenteraad, bracht de regering hulde voor de snelheid waarmee zij gehandeld had. Ook hij wilde het overl eg tussen de drie partijen zo snel mogelijk van start laten gaan. Voor D’66 verklaarde Engwirda dat de regering in zijn ogen te veel naar de bedrijfseconomische kanten en te weinig naar de sociale aspecten van de operatie gekeken had. Ook hij sprak uit dat zoveel mogelijk gedwongen ontslagen vermeden moeten worden. (ADVERTENTIE) astell Plage is straks weer open! Dan geniet u weer van de franse keuken op ’t Zandvoortse strand, dan drinkt u uw favoriete drankje in de zon, bij maanlicht oj aan onze nieuwe bar, dan kiest u uit maar liefst ?es kreeft-speeialiteiten ofneemt u gewoon eren ’n broodje in ons nieuwe sandwich-paviljoen Tafelreserveringen va. 23 maart Tel 02507-5297 Castell Plage. Ook als de zon niet schijnt. avond een aantal zwarte tegenstand van haar beleid vrijgelaten. Het Is tweede groep van in totaal 50 in oktol gearresteerde personen die zullen wort vrijgelaten. Eerder deze maand werden mensen op vrije voeten gesteld. Na zijn vrijlating zei de zwarte leiden Motlana: „Mijn blijdschap is niet zo® omdat anderen nog vastzitten. Net als 1976 heeft men mij ook nu niet ver) waarom ik eigenlijk gearresteerd bej“ De minister van Justitie James Kruj heeft verklaard dat de personen diei vrije voeten zijn gesteld deel mogen nen aan de komende gemeenteraadsverkiei gen in de zwarte woonstad Soweto. JOHANNESBURG (Reuter). Zuidafrikaanse regering heeft gis V Speciaalzaak m gordijnen en vitrages Kleine Houtstraat 42 Haarlem lel 023 323925 's Maandags gesloten op basis waarvan inmiddels een bom (je pol j --J* ■‘I pontw bouw van kantoren en appartmentem van f van h mond, stadhi Witte vliet 1 de hoofdstad heeft gevraagd te help medjs (ADVERTENTIE)

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 4