PAASSHpW zit bestuur hoog dieselwagens ■I Heropening M. Lutherschool PEN bezuinigt brandstof via DEM-voetbal wil 8 duidelijkheid over sportpark Adrichem Kinderboerderij twee april open w Schrijven aan gevangenen Onzekerheid miniaturen ij bij de boekhandel I Wopsie Topsiekamp gaat weer op pad Wie wil assisteren in het zeilkamp van De Brulboei Occasions vanaf f600,-. Huur met recht mwmmw rwnnnwm Verstandig met jonge dieren K Nergens in heel Kennemerland en nergens in de hele Bollen streek vindt u zoveel verschil lende merken en modellen als bij Alphenaar in Haarlem. En daar is geen woord van gelogen!!! van koop vanaf f 9,75 per week. ■M Raadscommissie voor onderwijs Ruil- en beursdag postzegelvrienden Je Wat is er voor nieuws te beleven op de show? 6 7 IJMOND VRIJDAG 24 MAART 19 7 8 t. o Spaanse miniaturen (Van onze medewerker) BEVERWIJK. De Beverwijkse voetbalvereniging DEM wil zo langzamerhand wel eens weten, waar de twaalfhonderd leden tellen de club met betrekking tot haar sportaccommodatie „Adrichem” aan toe is. De onzekerheid over het voortbestaan van het sportpark vormde het gespreksonderwerp op de halfjaarlijkse ledenvergade ring, die in clubhuis De Boog werd gehouden. Piano of vleugel? Weet waar u koopt! KRUISWEG 45-49, HAARLEM, 023-320244. BIJ STATION EN PARKEERGARAGE Beslissing fff. ui) uit du Middeleeuwen gTandioze paasattraktie. IS '■-M i. - 0 uur ij. 20 pend weer 21.30 Film- r j (AD VER TENTIE) 5 u.: 11) I Jilig- i F« ?tor ilm (ADVERTENTIE) A IjRMPvwijHw üpwffw»# l^Kxhi /Aixw^pw agal. iweer Italiaanse miniaturen uit de Renaissance gebonden, 54.50 Keltische en Angel saksische miniaturen gebonden, 54.50 en ;tic erse lazz- 10 u in en jdag n 10- elux- alle Hoe ontroerend lief jonge honden en poezen ook zijn, hoe aardig het ook voor kinderen mag zijn om mee te maken hoe het huisdier een nest jongen grootbrengt, toch roept de dierenbescherming op tot verstandigheid. Verstandigheid die daar uit bestaat dat men deze jonge diertjes, wanneer hun toekomst onzeker is, beter direct na de geboorte door een dierenarts een spuitje kan laten geven. Want wat gebeurt er in de praktijk. De problemen ontstaan wanneer de kleintjes wat groter worden. Er is vaak geen ruim te om de dieren bij hun moeder te hou den, toezeggingen van vrienden om een HEEMSKERK. Zondag 23 april orga niseert de Postzegelvereniging Heems kerk in samenwerking met de Kennemer Postzegelclub een ruil- en beursdag in buurtcentrum De Schuilhoek aan de Van Bronckhorststraat. De beurs is van 10 tot 17 uur geopend. Tevens wordt er een jeugdverzameling getoond, en zal de jeugdclub van de Post zegelvereniging Heemskerk een kleine ex positie inrichten waarin wordt uiteenge zet, hoe een postzegelverzameling moet worden opgezet. de meeste gevallen onherroepelijk wordt dat ze een spuit krijgen. En dat is allemaal toch niet de bedoe ling van de dierenbezitters die het zo enig vinden om hun dier te laten jongen. Dus adviseert de dierenbescherming: laat u eens informeren over de mogelijkheid uw dier te laten steriliseren of castreren of laat de kleintjes vakkundig helpen. Infor matie over verwijzingen geven in Bever wijk mevrouw Thóne (02510-26174), in Velsen-Noord mevrouw Van Kuilenburg (02510-23959) en in Heemskerk mevrouw Rijnders (02510-38607) en mevrouw Van Nieuwland )33713). Als alle tweehonderd Ford Transits die in gebruik zijn door dieselwagens worden vervangen, zou, uitgaande van het benzi neverbruik in 1976, 110.000 liter brandstof kunnen worden bespaard. Over de proef is een notitie opgesteld die binnenkort in de Raad van Toezicht op de provinciale be drijven wordt behandeld. DEM is hoognodig aan vernieuwing van de velden en de accommodatie toe, maar zolang de vereniging niet weet of het sport park voor de toekomst behouden blijft Vanuit buurthuis De Brulboei gaat deze zomer weer een groep jongeren zeilen leren. Het zeilkamp, met jeugd van veer tien tot en met achttien jaar, wordt gehou den van acht tot en met veertien juli. Probleem voor organisator Klaas Meeter is nü dat hij mensen te kort heeft voor de leiding en tevens dat hij nog iemand no dig heeft die die week de scepter in de keukentent wil zwaaien. Voor de leiding in het zeilkamp (zes zestienkwadraads boten, waarop drie deelnemers plus een leider/leidster) wor den de volgende „eisen” gesteld: ouder zijn dan twintig jaar, een beetje met men sen om kunnen gaan en uiteraard kunnen zeilen- met de voorkeur voor gegronde kennis van juist dit type boot. Degene die wordt gezocht om de bij de voedselvoor ziening te assisteren moet liefst wel wat ervaring hebben met het koken voor groepen. Het kamp van de Brulboei-zeilkamp zal staan in het Friese Heeg, vlak bij het Heegermeer en de Fluessen. Wie belang stelling heeft om mee te gaan, kan bellen met Klaas Meeter in de Brulboei op tele foonnummer 1Ó652. De „Tien van Wilmington” zijn negen zwarte mannen en een blanke vrouw die in 1972 in de Verenigde Staten werden veroordeeld tot vrijheidsstraffen die va riëren van zeven tot 34 jaar. Zij werden ervan beschuldigd in februari 1971 bij rassenonlusten in Wilmington, Noord- Carolina, V.S., aanvallen te hebben ge pleegd en\ een warenhuis in brand te hebben gestoken. De vrouw is vrijgelaten op erewoord. Negen mensen zitten nog vast: Benjamin Chavis, Marvin Patrick, Connie Tindall, Jerry Jacobs, Willie Earl Vereen, James McKoy Reginald Epps, Wayne Moore en Joe Wright. kunnen er geen spijkers met koppen wor den geslagen. De slepende kwestie zit de DEM-bestuurders hoog. Men heeft het ge meentebestuur een wensenpakket doen toekomen en alle inspraakavonden bijge woond, maar weet nog steeds niet wat er met „Adrichem” precies gaat gebeuren. Het bestuur van de voetbalvereniging stelt zich op het standpunt, dat het cen traal gelegen sportpark in z’n totaliteit gehandhaafd moet blijven. Het liefste zou men zien dat „Adrichem” werd uitgebreid, zodat de voetbalhockey- en korfbalclubs eindelijk de beschikking kunnen krijgen over voldoende velden en bijbehorende accommodaties. Men denkt dan aan een uitbreiding in noordelijke richting dUs op het bestem- Spaanse miniaturen uit de Middeleeuwen gebonden, 54.50 Karolingische miniaturen gebonden, 49.50 Laat-antieke en vroeg christelijke miniaturen gebonden, 54.50 ie 1 soe ofd- ■sse, an 6, met der. iste- uit: lans ehild- e. Redactie Loes De F au we tel 02^50 15389 bie i u.: VRAAG VRIJBLIJVEND ALLE INFORMATIE OVER ORGEL- EN PIANOLESSEN (ook kleuterkursussen, geen eigen instrument nodig), HUUR, HUURKOOP, INRUIL, BETALINGS- SPREIDING. Laat u adviseren door mensen die sinds jaar en dag weten wat goed is en wat slecht. Die u bovendien een keuze kun nen bieden uit alle bekende merken (Ibach, Schimmel, Yamaha, Bechstein, Weimar, Gaveau, Zimmermann, etc. vanaf 2950). Kortom: laat u adviseren door de vanouds befaamde specialisten bij Alphenaar I Het schrijfverzoek is nu om beleefd te vragen om vrijlating van de mannen, te richten aan The Honourable James B. Hunt Jr., Governor of North-Carolina, Raleigh 27611, USA. un- itie- Ju.: Jer- 16 verk- t. ieren zat >p”. zat aar u.. Mu- Toe- Alphenaar ig en „Een »er- 14, j- is de lente weer begonnen. Op de tweede april, de eerste zondag van die maand, gaat de boerderij weer open. Nu al huppelt het kroost van de geiten en schapen vrolijk rond. De twee zwarte ooien van de boerderij hebben drie lammeren ter wereld gebracht. Verleden week kreeg het ene schaap twee rammetjes. Het andere schaap, familie van het ene, kreeg een ooitje. Het is een witte geworden, ondanks het feit dat de vader en de moeder beide zwart zijn. Hoewel de twee moeders erg op elkaar lijken, vergissen de lammeren zich bijna nooit en dat komt door de reuk van de vacht. Maar ook al zouden zij zich vergissen, dan stoot de moeder de lammeren van anderen af. Zij stuurt ze weg, zodat de dieren toch bij de eigen moeder terecht komen. In verband met die herkenning scheert men de schapen pas als de lammeren zelfstandig zijn. Dit gebeurt normaal in juni. Wanneer de lammetjes te laat geboren zijn, wordt bij het scheren een deel van de vacht voor de herkenning overgelaten. Op de kinderboer derij gaan de twee ooien met hun lammeren ’s avonds samen in één hok en dat geeft onderling geen moeilijkheden. Dit in tegenstelling tot de geiten, die een apart hok moeten hebben met hun kleintjes. Over deze ideeën werd tijdens de leden vergadering uitvoerig van gedachten ge wisseld. Algemeen werd de wens geuit, dat het gemeeritebestuur snel een beslissing neemt zodat er op korte termijn tot daden over kan worden gegaan. Voorzitter W. Rumping, die bij de aan vang van de vergadering in een kort her- denkingswoord de grote betekenis die de onlangs overleden oud-voorzitter W. Ves- sies voor DEM heeft gehad schetste, riep de leden op de kaderfuncties in de vereni ging niet te schuwen: alleen bij een vol doende bezet kader immers kan een grote vereniging als DEM ook intern goed draai en. Tenslotte deed het de voorzitter goed, de leden te kunnen melden dat de tralners- contracten voor zowel de senioren als de jeugd rond zijn. Reeks diefstallen. De Heemskerkse recherche heeft woensdag twee jongens van zestien en zeventien jaar uit Beverwijk aangehouden. In december hadden zij uit een auto alle papieren, waaronder een spaarbankboekje gestolen. Bij het verzil veren van dit spaarbankboekje liepen zij tegen de lamp. Zij bekenden inmiddels een aantal in december en januari in Bever wijk gepleegde diefstallen en vernielingen. De jongens zijn overgedragen aan de Be verwijkse recherche. mingsplan Overbos. Nu ook het pupillen voetbal is ingevoerd, heeft DEM namelijk een schrijnend tekort aan sportvelden. Wordt een gedeelte van Overbos bij het sportcomplex betrokken, dan komt tevens de sporthal wat centraler te liggen. BEVERWIJK. Na een grondige op knapbeurt wordt de Beverwijkse Maarten Lutherschool dinsdag 25 april door onder- wijsinspecteur H. Hin heropend, ’s Mid dags wordt door en Voor de kinderen een musical opgevoerd, welke voorstelling ’s avonds na de officiële heropening nog eens wordt herhaald. Tevens is er dan gelegenheid, de verbouwde school uitge breid te bezichtingen. BEVERWIJK. Dinsdag 28 maart om 19.30 uur zal de commissie voor onderwijs en culturele zaken in het Stadskantoor in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staat o.a.: Voorstel inzake het verlenen van medewerking ex art. 50 der Kleuteronderwijswet, het betreft een ver zoek van de Stichting Beverwijkse Mon tessori Kleuterschool voor de aanschaf fing van enig nieuw meubilair voor de school aan de Laan van Blois 100 en het bestuur van de Ver. voor Chr. Kleuter- en Basisonderwijs voor de aanschaffing van een zgn. „boekenhoekje” t.b.v. De Duiven til aan de Kerkbeeklaan 4. Voorstellen inzake het verlenen van medewerking ex art. 72 der Lager-onder wijs wet 1920, het betreft verzoeken van een drietal school besturen voor aanschaffingen t.b.v. de Apostel Paulusschool, H. Hartschool, St. Petrusschool, Maarten Lutherschool, Be thelschool en H. Hartschool te Wijk aan Zee. Voorstel inzake het verlenen van me dewerking ex art. 183 van het Besluit buitengewoon onderwijs 1967, het betreft een verzoek tot aanschaffing van docu mentatieboekjes van de methode „Infor matie Junior” t.b.v. de Cupertinoschool. Nota inzake verlening krediet voor gordij nen gemeenschapsruimten Tweemaster en Willem van Graftschool. Nota inzake verlening krediet voor vervanging pick-up t.b.v. de Noorderschool. Onderwerp-be- sluit vaststelling exploitatievergoedingen 1977 bijzondere kleuterscholen. Ontwerp besluit vaststelling voorschotten op mate riële exploitatievergoedingen 1978 t.b.v. scholen voor b.l.o. Verdere inlichtingen en voorbeeld brieven zijn verkrijgbaar bij de Velsense werkgroep van Amnesty International, B. Kruisselbrink, Zeeweg 241, IJmuiden, telefoon 02250-14314. jong te nemen worden ingetrokken, men sen die in een opwelling een dier haeene- men blijken later toch spijt te krijgen of geen tijd te hebben voor de verzorging. Dan verschijnen de advertenties in de krant en ontstaat het risico dat de dieren bij de vivisectie terecht komen. Of ze worden naar het asiel gebracht, waar ze in het gunstigste geval door een nieuwe baas worden gehaald, maar waar het in (Van de streekredactie) BLOEMENDAAL. Bij het Provinci aal Elektriciteitsbedrijf Noor-Holland (PEN) zal een proef worden genomen met het gebruik van auto’s met dieselmotoren, omdat deze zuiniger en schoner zijn dan benzinemotoren. Het PEN heeft een wa genpark van vierhonderd stuks. Het be drijf heeft voor de proef zes dieselauto’s besteld. Als de proef een succes wordt hoopt het PEN de helft van het wagen park op diesel te kunnen laten overscha kelen. Tijdens de proef zal men rijcorn- fort, motorgeluid, laadvolume en -vermo gen uitproberen. Het conflict tussen de zwarte studen ten en schoolleiding culmineerde in een sit-downstaking toen op 15 januari 1971 de schoolleiding een bijeenkomst ter na gedachtenis van dr. Martin Luther King verbood. De Gregory United Church of Christ zond de geestelijke Ben Chavis voor hulp aan de studenten. Als protest tegen een door hem georganiseerde mars in februari zijn onlusten en ook schietpartijen ontstaan. Er werd brand gesticht in een warenhuis en de genoem de tien hebben voor deze aanklacht te recht gestaan. Ondanks korte perioden van vrijheid op borgtocht, zitten ook na een uitspraak van het hooggerechtshof negen mensen nog gevangen. De Amnes ty Intemational-advocaat die het proces bijwoonde heeft gesteld dat er reden is activiteiten op school. Er werd aange drongen bij de schoolleiding op toelating van een groter aantal zwarten in studen- tenbestuur, leerplanactiviteiten, facul teit, staf en bestuur. Het zijn niet alleen de geiten en de schapen voor hun nageslacht hebben gezorgd. Ook de konijnen hebben weer jongen. Drie voedsters met totaal dertien wollige jonkies zitten nog in het winterhok. De moeders springen verschrikt op als het hok open gaat en angstig nog kruipen die witte bolletjes met de piepkleine oortjes tegen elkaar. Wanneer het straks mooi weer is, mogen ze naar buiten, de konijnenberg op. Totaal zijn er nu op de kinderboerderij zeven geitjes, drie lammetjes en dertien konijntjes, zo vertelt de heer J. Schoon, een van de verzorgers. Reden genoeg dus om eens met uw eigen kroost te gaan kijken. De kinderboerderij is open op de zondag- en de woens dagmiddag van twee tot vijf uur. In de zomervakanties is de boerderij elke dag van de week - behalve de zaterdag - geopend. Op de foto met de jongste aanwinsten op de kinderboerderij twee leerlingen van de Vissering Scholengemeenschap: Pieter Cortell met de lammetjes en Steven Winkel met de trotse moeders. Deze twee jongens, die deze week in het kader van een beroepenoriëntatie, enkele dagen op de redactie van de IJmui- der Courant doorbrachten, maakten bovenstaand verhaaltje voor de Kennemer Kruimels. De Wopsie Topsiekampen gaan dit zo merseizoen voor de 21ste keer draaien. Allereerst staat het pinksterkamp voor de deur, waarna tijdens de zomervakantie het grote zomerkamp volgt. Het pinksterkamp wordt gehouden op 13. 14 en 15 mei. Het kamp is voor kinde ren van zeven tot en met twaalf jaar. Dit jaar worden de tenten opgezet in ..Het Naaldenveld" in Bentveld Dit kamp kost tweeëntwintigeneenhalve gulden. Het zomerkamp dat ook Wopsie Topsie heet wordt dit jaar gehouden van zater dag 15 juli tot en met de 22ste juli Kinde ren en jongeren van negen tot en met vijftien jaar kunnen hier mee. De reis gaat weer naar Overijssel, naar Balk brug Totaal aantal deelnemers ligt rond de honderd, exclusief leiding. De kosten voor dit kamp bedragen totaal vijfentach tig gulden. Inlichtingen en opgaveformulieren voor beide kampen zijn verkrijgbaar op de volgende adressen: fam. Wijdoogen, Saturnusstraat 31, IJmuiden (02550- 18691), fam. Kok, Berkenstraat 24, IJ muiden (22405) en de fam. Timmers, Raaf straat 38, IJmuiden (12724). Achtergrondsbeeld van de periode waarin de veroordeling heeft plaatsge had, zijn onlusten die uitbraken op de scholen waar blank en zwart bij elkaar was gezet. De zwarte scholen werden gesloten en ieder moest naar de blanke school. De zwarte studenten waren verre in de minderheid en voelden zich buiten gesloten van volledige deelneming aan om aan ie nemen dat aan deze tien een eerlijk proces is onthouden. De hoofdge tuigen en na hen nog anderen hebben inmiddels hun verklaringen herroepen en zeggen nu deze te hebben af gelegd onder bedreiging van de politie. W Ook op de kinderboerderij in Velserbeek Steeds meer mensen stellen hogere eisen aan hun orgel. Velen hebben al eens hun instrument omgeruild voor een mooier en uitgebreider. Het kan altijd mooier en beter. Maar wanneer u nu eens naar een concert orgel voor de huiskamer wilt kijken, waar moet u dan naar toe De een heeft alleen maar Hammond, de ander alleen maar Yamaha, een derde heeft een paar merken, maar niemand kan u een keuze bieden in deze sektor als Alphenaar. Wij leveren alle merken, geven objektieve voorlichting en eerlijke demonstraties. Alle nieuwe Yamaha modellen: B45, B60, C40, C60, D80, E30, E50 en E70 Alle modellen van Farfisa, inklusief het theaterorgel 259 R van f 12.995 Alle nieuwe Solina modellen vanaf f 1995 met piano, gitaar, harpsichord, banjo en hawaiian gitaar. Alle Eminent modellen: 1500, 1600 en 2000 En alle andere merken en modellen zoals Cosmovox, Thomas, Studio, Johannus, Diamond, Elka, Omegan, e.a Galanti X 310 het goedkoopste orgel met 2 kla vieren en pedaal, uitgebreide ritmes en automatische speelhulpen. Dat allemaal voor f 1495 I I

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7