ut e r d a g ere divisie Alom activiteiten als voorbereiding op WK Argentinië topscorers Wind waait uit de verkeerde hoek REGEN SPOELDE WK HOCKEY WEG Drost bijna damkampioen sportpundq J ere divisie puntig Zwemprestaties in Leningrad Telstar bijna ^gedegradeerd t. I! s Is JAN PETERS VRIJE OPDRACHT FLINKE VERSTERKING ÏÏat-ikSly 17 MAART 19 7 8 SPORT 2 5 Nieuwe ontdekking UITSTEL TEGEN NAC? Protest Zeven rode kaarten Come-back Poolse spion Zwaar programma Nog vier jaar Suurbier de beste i It r Fijn dat jullie ons na de voorstelling even thuisbrengen. Kunnen we nog wat napraten. Dankzij jullie autootje. sch 14. l w sm. Improviseren (Van onze sportredactie) ALKMAAR. AZ’67 heeft zich vrijdagavond enigszins gerevan cheerd voor de pijnlijke neder laag tegen Sparta. De Noordhol- landers wonnen voor 7500 toe schouwers in de Alkmaarder Hout met 3-0 van een gehavend NEC, dat verscheidene vaste eer- ste-elftalspelers miste. Gezien het overwicht had AZ met royaler cij fers moeten zegevieren, maar ook gisteren werd een aantal goede kansen gemist. Kees Kist scoorde tweemaal terwijl voorstopper Ro nald Spelbos eenmaal het net vond. 1 in gehavend NEC 9 (ADVERTENTIE) GUST LATHOUWERS: voet bij stuk (Van onze speciale verslaggever) NEC, dat naar vermogen partij gaf, kwam met enkele counters terug, waarbij eenmaal aanvoerder Guus Hiddink vlak naast het doel kopte. In de 33e minuut vond Bert van Marwijk het net, maar scheidsrechter Frans Derks annuleerde de treffer, omdat Kees Kist doelman Schellekens zou hebben gehinderd. Kist protesteerde wel, maar dat haalde uiter aard niets uit bij Derks. BUENOS AIRES. Terwijl de regen neergutst, het dak van de tribune de watermassa’s niet kan verwerken en zich met angst wekkende regelmaat stort op de wachtende toeschouwers, die enige verpozing zoeken in het provisorisch opgebouwde restau rant, onderhandelen de Nederlander Gust Lathouwers en zijn Spaanse collega Juan Angel Calzado. Zij zijn de opperhoofden op het vierde wereldkampioenschap hockey in Buenos Aires en moeten beslissen of de wedstrijden van vrijdag op de ondergelo pen velden moeten worden gespeeld. Hun definitieve beslissing viel pas erg laat. Te laat. optimaal, waren de spelers tevreden, hoewel er heel wat water door de River Plata stroomde voordat de zaken op een rijtje stonden. AZ’67: Meskovic, Van Rijnsoever, Met- god, Spelbos en Hovenkamp, Nygaard, Arntz en Van Hanegem, Peters, Kist en Van Marwijk. NEC: Schellekens, Sije Visser, Dries Vis ser, Hiddink en Ophof, Marijnissen, Koe nen en Hendriks, Helsper (Hoogendoorn), Goossens en Hulshof. Vitesse: Nijhuis, Veenstra, Mulderij, Heezen en Mellaard, Das, Bosveld en Boe- ve, Gertsen, Bursae en Meyers (Bleijen- berg). NAC: De Jong, Bakker, Budisic, Joore en Dekker, Dierckx, Quaars en Mohoro- vic, Vreijssen, Storm (Van der Ent) en Goodlass. Vitesse-NAC 0-0. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers: 6500. Kees Kist is door zijn twee treffers van gisteren in de wedstrijd tegen NEC Ruud Geels, eerste op de topscorerslijst, tot op één doelpunt genaderd. De rest van de lijst veranderde niet. De kop van de topscorerslijst ziet er als volgt uit: 1. Geels (Ajax) 23; 2. Kist (AZ’67) 22; 3. Deijkers (PSV) 17; 4. Clarke (Sparta) 17; 5. Van Leeuwen (FC Den Haag) 15. 27 27 27 28 27 27 27 28 7 7 6 7 7 2 9 7 7 7 67—15 57—21 62—25 65—30 42—26 33—29 44—37 44-49 30—41 33—44 40—52 40—53 32—40 36—57 32—15 32—61 38—50 20—72 De Braziliaanse FIFA-president Joao Havelange zal zich over vier jaar niet meer verkiesbaar stellen. De vroegere waterpolo-international Joao Havelan ge, die in Brazilië een aantal transpor tondernemingen en enkele verzeke ringsmaatschappijen beheert, wil tegen die tijd als zijn opvolger de Italiaan dr. Artemio Franci voordragen. Havelan ge: „Het heeft ons in het verleden bij zonder veel moeite gekost de Engelse inbreng binnen de FIFA een halt toe te roepen. Het lijkt mij derhave gewenst dat voorlopig de Latijnse continuïteit gewaarborgd blijft”. Voorlopig wil Ha velange zich blijven inzetten voor zijn idee de volgende wereldkampioen schappen voetbal, die in 1982 in Span je plaatsvinden door 24 in plaats van de nu toegestane 16 landen te laten ver spelen. AZ’67-NEC 3-0 (1-0). 19. Spelbos 1-0, 54. Kist 2-0, 75. Kist 3-0. Scheidsrechter: Derks. Toeschouwers: 7000. KEES KIST tweemaal raak en daar door gestegen in het topscorersklasement t Hans Eijkenbroek die gistermorgen on officieel rond was gekomen met Vitesse om daar te gaan werken als hulptrainer van Henk Wullems, heeft alsnog besloten zijn contract met Sparta te verlengen. In de eerste ronde van het toernooi om het nationaal kampioenschap dammen fcor junioren hebben Knoops en Van Splunter gewonnen. De andere partijen eindigden in remise. t In de strijd om het Nederlands kampi oenschap schaken voor junioren heeft kampioen Han Janssen zijn eerste partij in binst omgezet. Betty Stöve heeft in het tennistoernooi uit de serie Virginia Slims de kwart-finale bereikt door in drie sets (6-7 6-1 en 6-3) te winnen van de Zuidafrikaanse Yvonne Vermaak De voetbalstichting FC Den Bosch blijft bestaan dank zij een werkgroep die in het Bossche stadhuis een cheque van 130.000 gulden heeft overhandigd aan voorzitter ir. F. Suykerbuyk. FC Twente-Anderlecht (halve finale Eu ropacup bekerwinnaars) wordt op 29 maart in Enschede geleid door de Oost- duitser Propok. De return is in handen gelegd van Thomas uit Wales. t Bij het eerste wereldkampioenschap kunstrijden voor junioren in de Franse plaats Megeve staan de Nederlandse meis jes Herma van der Horst en Rudina Pas veer op respectievelijk de tiende en de elfde plaats. NEC-trainer Hans Croon voerde na af loop uiteraard als verontschuldiging aan, dat de Nijmeegse formatie al enkele we ken met een fiks aantal invallers moet spelen. Zijn collega Cor van der Hart was uiteraard blij met de kostbare winst, al veheulde de AZ-oefenmeester niet, dat de zege beslist groter had moeten zijn gezien de vele mogelijkheden. Bij AZ speelde Jan Peters, die van trai ner Cor van der Hart een vrije opdracht had, weer mee. De kleine AZ-middenvel- der, die rechtsbuiten Jan Verheyen ver ving, dook op vele plaatsen op, zodat Peter Arntz vaak op de rechtervleugelpositie was te vinden. Peters toonde zich voor AZ een flinke versterking. Onder het toeziend oog van Jan Zwart kruis, assistent van bondscoach Happel, en AZ’s toekomstige nieuwe speler Jaan de Graaf (IJsselmeervogels) begon de thuisclub met een reeks van aanvallen. De Nijmeegse defensie wankelde meermalen, maar kon mede door het lage tempo van de AZ-spelers lange tijd stand houden. Daarbij greep doelman Schellekens van NEC meermalen goed in. Het duurde tot de 18e minuut alvorens AZ de score kon openen. Voorstopper Ronald Spelbos, die herhaaldelijk mee naar voren trok, kreeg na een combinatie met Kees Kist de bal voor de voeten en haalde vervolgens ver nietigend uit: 1-0. De pas 22-jarige Brunao Pezzey is voorlopig de laatste grote ontdekking in het Oostenrijkse voetbal. Vier jaar geleden speelde Bruno nog als midvoor in het amateurteam van Schwarzweiss Bregenz; nu is hij niet meer weg te denken als libero in het door Georg Kessler geleide Wacker Innsbruck. In Oostenrijk wordt hij vergeleken met Beckenbauer. Hij heeft niet alleen de op het oog hautain lijkende speelwijze van de Westduitser, maar ook het bril jante spelinzicht. In 1975 maakte hij onder de toenmalige bondscoach Leo pold Stastny zijn interlanddebuut te gen Tsjechoslowakije (0-0), toen hij moest invallen voor de geblessserd ge raakt Obermeyer van Austria Wien. Pezzey, die overigens in het nationale team voorstopper is, heeft inmiddels van verschillende buitenlandse clubs aanbiedingen gehad. Waarschijnlijk zal hij na de wereldkampioenschappen een meerjarig contract tekenen voor het Westduitse Eintracht Frankfurt. De 22-jarige Pezzey zegt zelfverzekerd: „In Oostenrijk heb ik de top bereikt. Nu wil ik me in het buitenland waar gaan maken”. De WK-geselecteerden voor het Hon gaarse nationale elftal wacht de ko mende weken een uitermate zwaar pro gramma. Evenals in diverse andere lan den, die straks in Argentinië acte de presence moeten geven, streeft men er ook in Hongarije naar de competitie zo snel mogelijk af te werken. Dat bete kent dat de Hongaarse WK-spelers be halve in het weekeinde ook op de woensdag in actie moeten komen voor hun club. Een beslissing aan de top van de ranglijst is nog altijd niet gevallen: Honved leidt met één punt voorsprong op MTK Boedapest, twee op Ujpesti Dosza en drie op Vasa Boedapest. De kampioen van vorig jaar, Ferenc Va- ros, is met een achterstand van negen punten inmiddels al kansloos voor het prolongeren van het landskampioen schap. Favoriet voor het kampioen schap in Hongarije is de legerclub Hon ved, getraind door de vroegere interna tional Lajos Tichy, de man die met Puskas en Kocsis indertijd de aanval van het nationale team uitmaakte. Doelverdediger Gujdar, Libero Kocsis, de verdedigers Parocza en Lucas, de middenvelder Pinter en de aanvaller Cozma behoren tot de voorlopige selec tie van bondscoach Lajos Baroti. Lubanski? Er bestaat een grote kans dat de momenteel voor het Belgische Lokeren spelende Pool Wlodzimierz Lubanski alsnog wordt toegevoegd aan de WK-selectie van trainer Jacek Kmoch. Lubanski verkeert momenteel in een glanzende vorm en dat is in Polen niet onopgemerkt gebleven. Ja cek Kmoch overweegt nu om Lubanski op 22 maart in de oefenwedstrijd tegen Luxemburg in te zetten om hem op die manier te testen voor zijn selectiegroep. Kmoch over de-vroegere Poolse topsco rer: „Ik weet dat Lubanski erop ge brand is naar Argentinië te gaan. Vier jaar geleden ontbrak hij door een been- blessure in het team en ik kan me voorstellen dat hij zijn carrière wil af bouwen met een WK-toernooi. Wel, ik moet uiteraard alle mogelijkheden on derzoeken om straks in Zuid-Amerika het sterkste elftal op de been te bren gen. In dat licht bezien moet ik Lubans ki wel een kans geven”. Voor Jacek Kmoch, de 49-jarige Pool se bondscoach, heeft Mexico geen en kel geheim meer. Kmoch is namelijk de laatste weken volledig op de hoogte gebracht van het wel en wee van het Mexicaanse voetbal door Jan Gomala, die in het verleden elf jaar het doel van het nationale elftal verdedigde. De ex- Gornik Zabrze-speler is enkele jaren geleden naar Mexico uitgeweken en heeft daar onder meer onder contract gestaan bij Atletico Espanol, de vereni ging waar de huidige bondscoach José Antonio Roca enige tijd de scepter zwaaide. Gomala over Roca: „Roca is een uitstekend trainer, die er naar streeft het voetbal zoals dat in West- Europa wordt gespeeld in zijn elftal in te bouwen. Roca was gedurende 20 jaar een prima profvoetballer met een dito mentaliteit. Vooral dat laatste zal de doorslag geven bij de uiteindelijke sa menstelling van de Mexicaanse selec tie, want ook Roca beseft drommels goed dat er met een technisch uitgeba- lanceert team in Argentinië niet veel te bereiken zal zijn”. Berndt Holzenbein, eerste reserve van het Westduitse nationale elftal, heeft in een interview in het Engelse voetbalblad „Shoot” verklaard de vroe gere Ajacied Wim Suurbier (nu reser- vespeler bij Schalke) de moeilijkst te bespelen tegenstander is geweest die hij ooit is tegengekomen. De vedette van Eintracht Frankfurt liet overigens in datzelfde interview nog een aantal kreten los. Het mooiste moment uit zijn carrière vond hij het eindsignaal van de vier jaar geleden PSV FC Twente AZ’67 Ajax Sparta Roda JC Feyenoord FC Den Haag NAC NEC Volendam Vitesse FC Utrecht FC WV Haarlem FC Amsterdam G.A. Eagles Telstar De competitie in Mexico blijft kei en keihard. In het toptreffen tussen Atleti co Aspanol en America uit Mexico City werden niet minder dan zeven spelers met een rode kaart van het veld ge stuurd. Onder meer moest het spel on derbroken worden omdat Pardao een aanvaller van Atletico, de Americo-ver- dediger Sanchez Galindo met een rechtse hoek bewusteloos sloeg. Na het incident moest scheidsrechter Alfonso Gonzalez Archundia nog vier spelers, waaronder de international Isiordia, uit het veld sturen. Tien minuten voor tijd werd ook nog Jesus Rico, een inter national van Atletico Aspanol wegge stuurd. America won uiteindelijk dit partijtje minivoetbal met 2-1. Behalve een boete van 200 gulden en een schor sing wacht de boosdoeners mogelijk ook nog een gevangenisstraf van twee dagen. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Frankrijk kan weer met iets meer hoop toeleven naar de wereldkampioenschappen voetballen in Argentinië. Het blijkt namelijk dat achter de A-selectie van bondscoach Michael Hidalgo een aantal jonge spe lers klaar staat die onmiddellijk ingezet kan worden wanneer een van de „zeke ren” geblesseerd raakt. Onlangs speel de Frankrijk in het Parijse Pare des Princes een oefenwedstrijd tegen Por tugal zonder onder meer captain Mari us Tresor, Michel Platini en de beide St. Etienne-vedetten Dominique Bathenay en Dominique Rocheteau, die allen te kampen hebben met blessures. De bles sure van Bathenay is zelfs zo ernstig dat het vrijwel zeker is dat hij niet meegaat naar Argentinië. Niet alleen wonnen de Fransen de wedstrijd met 2-0, maar bovendien werd er bij vlagen uitstekend gespeeld. Met name door debutant Mare Berdoll, die 72 minuten lang in de spits mocht meelopen voordat hij door Amisse werd vervangen. Deze Verdoll demon streerde over een goed spelinzicht te beschikken, terwijl hij bovendien ook nog het tweede doelpunt scoorde. Hi dalgo: „Ik ben zonder meer aangenaam verrast door het spel van Berdoll. Hij verdient zeker een kans om zich bij de uiteindelijke Franse WK-selectie te spe len”. Mare Berdoll keerde vorig jaar terug naar Frankrijk, naar Olympic Marseille, na een volkomen mislukt avontuur bij de Westduitse Bundesliga- club FC Saarbrucken waar hij zijn tijd voornamelijk op de reservebank door bracht. De als nieuwe topscorer bin nengehaalde Berdoll slaagde er slechts in één doelpunt te scoren. In het Franse elftal heeft hij tot nu toe ook nog maar één doelpunt gemaakt, maar daarvoor had Berdoll aanmerkelijk minder tijd nodig. ZEVENAAR. In het toernooi om het Nederlands damkampioenschap heeft koploper Frank Drost gisteren in de tiende en voorlaatste ronde gewonnen van Van der Borst. Hierdoor is hij zo goed als zeker van de titel. Drost heeft een voorsprong van twee punten op zijn naaste belagers Bastiaannet en De Boer. Hij heeft zodoen de in de elfde en laatste ronde genoeg aan remise om kampioen te worden. 28 19 28 17 28 16 27 15 27 12 10 9 11 9 10 28 11 28 9 27 10 28 10 De uitslagen van de tiende ronde zijn: Schol- ma-Boom 0-2, Visser-Van Aalten 2-0, Van der Wal-De Boer 1-1, Jansen-Van Tilborg 1-1. Drost- Van der Borst 2-0, Van Harten-Bastiaannet 1-1 De stand is: 1. Drost 14 punten, 2. Bastiaannnet en De Boer 12, 4 Boom 11, 5. Van Aalten, Van der Borst, Jansen en Visser 10, 9. Scholma en Van der Wal 9, 11. Van Harten 8, 12 Van Tilborg 5. Dat ondervonden ook de Oranje-spelers, die vrijdagmiddag al op het veld waren toen de wolken zich ontlaadden. Bonadeo: „Het wachten is op de wind. Die waait in deze maand uit de verkeerde hoek. Hij brengt regen van zee, hoewel we in maart landwind moeten hebben. Dat is normaal, maar het schijnt dat alles ons tegen zit”. Alleen de exploitant van het restaurant wreef zich in de handen. Hij deed goede zaken, omdat de Argentijnen, die vier dagen vrijaf hebben, wilden weten wat de organisatoren zouden beslissen omtrent het programma dat in het water viel. Ook leden van de militaire politie accepteerden gretig een pilsje en sigaret, maar werden uit hun sluimering gewekt toen een gammele uitlaat van een passerende auto knallen veroorzaakte, die normaliter uit stenguns weerklinken. De „staat van paraatheid” was snel opgehe ven en veel tijd om er bij stil te staan was er niet omdat Buenos Aires nog steeds geteisterd werd door ontzagwekkende regen vlagen. Gust Lathouwers en Jean Angel Calzado hebben de teammana gers niet bijeengeroepen om te praten over de consequenties van de afgelasting. Ze stelden zelf opnieuw een programma samen dat voor Nederland tot gevolg heeft dat eerst tegen Pakistan moet worden gespeeld (vandaag) en na een rustdag op maandag wordt aangetreden tegen Spanje. Geen ongunstige ontwikkeling. Bonds coach Wim van Heumen zei: „We moeten ervan uitgaan dat we momenteel tegen de Pakistani geen kans maken op winst. Daarom wordt het duel met Spanje van doorslaggevende betekenis”. Oranje is in het voordeel dat Spanje zondag tegen Argentinië moet spelen terwijl de Nederlanders kunnen toekijken. De enige nadelige consequentie is dat er na de wedstrijd tegen Spanje geen rustdag meer volgt, want daarna staan Argentinië en Ierland te wachten. Maar de conclusie kan niet anders zijn dan dat de regen voor het programma niet in het nadeel van de Nederlandse ploeg heeft gewerkt. WL had LENINGRAD. Op de eerste dag van de internationale zwemwedstrijden in Le ningrad zijn drie beste jaarprestaties gele verd. Arsen Miskarov won de 200 meter schoolslag in 2.20.55. Dezelfde afstand bij de dames werd gewonnen door Julia Bog danova in 2.35.47. De Hogaar Zoltan Ver- raszto werd eerste op de 200 meter rugslag in 2.06.40. Op de 100 meter vrije slag kwam het tot een .belangwekkende confrontatie tussen Vladimir Boere en zijn Westduitse rivaal Klaus Steinbach. Boere won in 52.26. Steinbachs tijd was 53.48. De voornaamste overige resultaten: DAMES: 100 meter vrije slag: 1 Olga Klevaki- na (SU) 58.54, 2 Brigitte Vektlert (O Did) 58.59, 3 Irina Aksionova (SU) 58.98. 100 meter vlin derslag: 1 Alia Grigenikova (SU) 1.04 09. 200 meter schoolslag: 1 Julia Bogdanova (SU) 2.35.47, 2 Lina Katschoesjeke (SU) 2.37.33 200 meter rugslag: 1 Nadesja Studennikova (SJJ) 2.20.72. HEREN: 100 meter vlinderslag: 1 Vadim Dom- brovski (SU) 56.87, 2 Evgeni Seredin (SU) 56.91 200 meter schoolslag: 1 Arsen Miskarov (SU) 2 20 55, 2 Vladimir Tarasov (SU) 2.21.19 200 meter rugslag. 1 Zoltan Verraszto (Hong.) 2 06.40, 2 Ivan Miloloetski (SU) 2.07.45. Perschef Mas Velez en organisator-scheidsrechter Horacio Ser- vetto waren des duivels. Ze kunnen het ten opzichte van de toeschouwers niet verkopen dat de „technical delegates” de boot afhouden. Ze schorten hun beslissing op, om twee uur later hun definitieve oordeel te vellen. Dat de zes ploegen, waaronder die van Nederland en Spanje, in nerveuze spanning wachten, gaat hen voorbij. Zij willen spelen, ook al staan de tien velden letterlijk blank en is er rond de velden uitsluitend te lopen met lieslaarzen. Mas Velez: „Een leek kan zien dat er op deze velden niet is te spelen”. Lathouwers: „Desnoods trekken de spelers maar laarzen aan, want het programma moet worden afgewerkt. Goed, maan dag is rustdag en kunnen we spelen, maar je weet nooit of het weer ons dan weer in de steek laat”. De rondborstige Nederlander, een man van gezag binnen de Fédération International de Hockey sur Gazon (FIH), gaat zijn eigen weg, wat assistent-perschef Santiago Bonadeo verschrikkelijk steekt. „Die grote heren denken niet, ze slaan hun borrel weg en gaan voorbij aan de werkelijkheid”. Uit zijn woorden blijkt het vermogen van de Argentijnen om te improviseren. Enkele dagen voordat het toernooi zou beginnen, leken de 280 journalisten terecht te komen in een onontwarbare chaos. Toen de eerste bal werd geslagen, marcheerden de zaken (Van onze sportredactie) VELSEN. Min of meer gelaten wacht Telstar op tweede paasdag de confronta tie met NAC af. Wat zich al maandenlang boven sportpark Schoonenberg steeds duidelijker gaat aftekenen kan maandag een feit worden: het afscheid van de ere divisie na de zoveelste nederlaag. I Misschien kan de executie nog even wor den uitgesteld, want dat NAC in de uitwed strijden aanzienlijk minder sterk voor de dag komt dan voor eigen publiek is be kend. Dat bleek gisteren weer in Arnhem waar de Bredase ploeg in de eerste helft een overwicht opbouwde dat door eigen tekortkomingen zonder resultaat bleef. Na de rust bouwde Vitesse een offensief op dat eveneens tot vruchteloosheid was ge doemd. Waarmee maar gezegd wil zijn dat het zeker voor Telstar niet tot de onmoge lijkheden behoort alsnog één punt of zelfs twee punten in de wacht te slepen. In de basis zullen onder andere Kraal (voor Stam) en Van Oorschot staan. De ploeg treedt vrijwel zeker in de volgende formatie aan: Nederburgh, Driessen, Me- dik, Van Essen, Bisschot, Massa, Van Gaal, Jonker, Staats, Kraal en Hendriks. gespeelde WK-finale West-Duitland- Nederland in München. Zijn grootste teleurstelling kreeg hij te incasseren toen hij met Eintracht door Dynamo Kiev uit de Europacup 2 werd gespeeld. Zijn favoriete filmster is Steve McQueen; Spanje is het land waar hij het liefst na Duitsland (dat wel) zou willen wonen en in de internationale politiek heeft hij bijzondere waarde ring voor de Indiase ex-premier Indira Ghandi, die aan een onstuitbare poli tieke come-back bezig lijkt te zijn. AZ’67-NEC 3-0 (0-0), Vitesse-NAC 0-0. STAND: 0 47 4 41 5 39 5 37 5 34 7 29 8 28 4 13 26 8 11 26 6 12 26 6 12 26 28 7 11 10 25 9 11 23 8 13 22 9 12 21 6 14 20 3 17 17 5 21 makkelijke tegenstander Ook in de tweede helft een aanvallend AZ, dat een vrij machteloze indruk maak te. NEC kon alleen maar verdedigen en trof het dat doelman Schellekens goed op dreef was. Het publiek zag intussen een eentonige strijd. Toen AZ het tempo plot seling enige tijd verhoogde, dreigde NEC te worden weggespeeld. In de 9e minuut belandde de bal via een snelle ingooi van Henk van Rijnsoever bij Nygaard, die de scherp opgestelde Kees Kist bereikte. Kist knalde na een solo zeer beheerst de bal langs de NEC-doelman: 2-0. AZ probeerde verder weg te lopen van NEC, maar Arntz miste een droomkans, terwijl een kogel van Jan Peters schitterend door doelman Schellekens werd gestopt. Na een half uur klaterd applaus op voor de overigens niet opvallende Wim van Ha negem, die na waarlijk schitterend voorbe reidend werk de bal naar de vrijstaande Kees Kist schoof. Kist had hierdoor geen moeite de stand op 3-0 te brengen. Hoewel de thuisclub nog enkele goede kansen kreeg, bleef het 3-0 en had AZ twee belang rijke punten veroverd. PIET BRAND ■x

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17