Wijkcommissie wil flatwoning bij dienstencentrum trekken Circus Renz rond de losplank Woensdag VVD stemmen Beginjaren dienstencentrum in teken bestuurscrisis begin april in Velsen burgerlijke stand Mijnders Meubelen waar gezelligheid betaalbaar is. kort ijmondnicuws (BRINK Luchtverwarming Uw installateur: GEBOUW ZEEWIJKPLEIN NA DRIE JAAR AL TE KLEIN Avondrit van start bij Petruszaal Titia Bos spreekt voor PSP-IJmond Reddingbrigade ■S weer open voor bejaarden Alleenstaanden gast in dienstencentrum „De Heerenduinen” I 4 ZATERDAG 25 MAART VELSEN-IJMUIDEN 19 7 8 Zwakke schakel vergroot daarom onze invloed,kies VVD, Koninginnegracht 57, Den Haag, tel.: 070 - 614121 HEEMSKERK BEVERWIJK y schept. Het dienstencentrum is te klein. Bij de Woningstichting Velsen eigenares van het centrum en de aangrenzende flats, is daarom op uitbreiding van het centrum aangedrongen. Voor de wijkcommissie Zee- en Duinwijk is er keus uit twee mogelijkheden: uitbreiding van het centrum aan de achterzijde (richting Kolenbossenlaan) of „annexa tie” van het naastgelegen appartement dat nu nog een woonbestem ming heeft. B. en W. van Velsen leggen voorkeur aan de dag voor de laatste oplossing. De VVD vindt dat dit kabinet als eerste taak heeft onze welvaart veilig te stellen en de werkloosheid terug te dringen. Woensdag VVD stemmen is een garantie voor een verstandig en duidelijk beleid. Zowel in het land, als in Uw eigen provincie. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het Dienstencentrum Zee- en Duinwijk maakt een bloeiperiode door die niemand zo kort na de opening (begin 1975) voor mogelijk had gehouden. Maandelijks nemen circa 3500 personen in het centrum aan een of andere activiteit deel. Een op zich verheugend g io u situatie die voor de beherende wijkcommissie echter problemen sschool. S LüCOTHERM B.V.-ALPHEN a/d RIJN NOORDIMA B.V. - HEERHUGOWA ARD LISSE LEIDEN Lange Gracht 5 (aan de City Ring) Tel 071-121645 ZWANENBURG Kanaalstraat-Heereweg Tel. 02521-14642 Parkeerplaats bij molen De Valk.Dennenlaan 53 Tel. 02907-4590. Maer. ie Kolenbossenlaan. ‘woning gezien va Er zijn veel dingen die in elkaar grijpen (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIES) De start is vanaf acht uur ’s avonds bij de Petruszaal aan de Mercuriusstraat in IJ- niuiden. Er word gereden aan de hand van een routebeschrijving. Voor de beste équi pes zijn bekers als prijs beschikbaar. In schrijving is ook voor niet-leden van de organiserende automobielclub mogelijk. IJMOND. Het PSP-Statenlid Titia Bos spreekt op 28 maart tijdens een ver kiezingsbijeenkomst van de PSP-afdelin- gen Velsen, Heemskerk en Beverwijk in de Alpha-Sociëteit te Beverwijk. Zij gaat nader in op de situatie bij Hoogovens. De Velsenaar Rob Schoondergang be handelt als tweede spreker de problema tiek rond de Voorhaven. Als derde punt komt de jongerenhuisvesting aan de orde. Hierover wordt vanuit de Beverwijkse PSP-afdeling het woord gevoerd. Met de vertoning van twee films van het Amster damse Stadsjournaal wordt ingehaakt op de behandelde problematiek De bijeen komst begint om acht uur. IJMUIDEN. De automobielvereniging „De Rijmonders” houdt op donderdag 30 maart een „1 aprilrit” over een afstand van 50 kilometer. jur ur deratie. zondag laantje, kerk, ds. D irglaan. SANTPOORT. Begin april, op vier en vijf, komt het circus Renz in Santpoort vier voorstellingen geven. Het circus zal de tenten opslaan op het terrein aan de Hagelingerweg, waar op dinsdag 4 april om kwart over vier het eerste publiek wordt verwelkomd. Zeer binnenkort gaat een schriftelijk verzoek naar de Minister van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening een - van de 123 flatwoningen aan het Zeewijk- plein aan de woonbestemming te mogen onttrekken. Met circa tweeduizend namen op de lijst van woningzoekenden lijkt de ontrui ming van een flatwoning in Velsen moei lijk verkoopbaar. B. en W. zijn daar volle dig van doordrongen. Het belang van het welzijnswerk in en vanuit het diensten centrum aan het Zeewijkerplein heeft echter de doorslag gegeven. Dat dit cen trum volledig uit zijn jasje gegroeid is blijkt uit de pas verschenen jaarverslagen over 1975 en 1976. WIJK AAN ZEE. De Wijk aan Zeeër Reddingbrigade houdt op vrijdagavond 31 maart een algemene ledenvergadering in café De Zon. De bestuursleden A. Vosse, R. Ypma en C. de Boer zijn aftredend en stellen zich niet meer herkiesbaar. De ver gadering begint om 20 uur. scheidingswand van de naastliggende flat ligt. Er zijn avonden met een tjokvolle recreatiezaal. Allemaal mensen die vanuit de keuken van koffie voorzien moeten worden. De Haas spreekt van een onmoge lijke opgaaf. Voor drie dames is het in zo’n situatie af en aan lopen. Na elke koffieron- de moet al het serviesgoed razendsnel wor den afgewassen waarbij iedereen iedereen in de weg loopt. Het botweg beslag leggen op een volledi ge woning is door de Wijkcommissie Zee- en Duinwijk niet als enige oplossing ge noemd. Tegenover de Woningstichting Velsen is ook vergroting van de keuken „buitenom” en de opheffing van een ver- jaarsruimte in het flatgebouw naast het centrum als mogelijkheid genoemd om uit de ruimtenood te geraken. Op de vierde etage van het flatgebouw aan het Zeéwijk- plein neemt een verjaardagsruimte een compleet appartement in beslag. Door her inrichting als woongelegenheid zou uit breiding van het dienstencentrum niet ten koste van in Velsen schaarse woonruimte hoeven te gaan. Met het verzoek aan de minister aan het Zeewijkplein een (wo ningwetwoning aan de woonbestemming te mogen onttrekken wordt met de meest rigoureuze oplossing rekening gehouden. „Dit verzoek houdt echter geen definitieve keus in” aldus een woordvoerder van de gemeente afgelopen donderdag. sen de wijkcommissie, het beheerdersecht- paar De Haas en de vaste vrijwilligers- ploeg ondervond het bejaardenwerk aan het Zeewijkplein in 1976 geen enkele hin der van de bestuurlijke problemen die zich toen al in volle omvang aankondigden. In het jaarverslag wordt dat de grote ver dienste genoemd van de toenmalige wijk commissie die ermee bewees zijn taak aan te kunnen. de „kleine hobbykamer” als haringen in een ton. De flatwoning naast het centrum biedt met de afmetingen zes bij acht meter voldoende ruimte voor vergroting van de keuken én een nieuwe cursusruimte. iets gebeurt. Dan liever vandaag dan morgen”. IJMUIDEN. Voor vijf gulden per couvert kan op 31 maart in het Diensten centrum Zee- en Duinwijk worden deelge nomen aan een maaltijd voor alleenstaan den. Dit soort etentjes behoordt voor het dienstencentrum tot de regelmatig terug kerende activiteiten. Het menu vermeldt ditmaal nasi goreng. opliepen. Zelfs aan de vrijdagmarkt wer den er bij het scheiden van de markt hogere prijzen voor de vis gegeven dan bij de aanvang. Beslist het bewijs dat er een tekort aan aanvoer was. Dit was blijkbaar ook het geval in de ons omringende landen, want ook de impor teurs moesten meermalen nee verkopen, zeker als het om schelvis ging. Juist nu we dit schrijven wordt bekend dat voor de dinsdagmarkt thuisvarend is de KW 123 „Holland”. Dit schip liet weten dat er reeds ruim duizend bakken vis aan boord zijn, waaronder tweehonderd bak ken schelvis. Verwacht mag ook worden dat de KW 170 present zal zijn. Ook mogen de komende week de sche pen die op blauwe wijting aan het vissen zijn terugverwacht worden, de 30ste van deze maand moeten deze schepen weer terug zijn in het kader van het experiment. Van de kleine makreeljagers komen re gelmatig goede vangstberichten binnen, men vist momenteel beoosten Ierland en aan de Zuid-westkant van Engeland. Deze week werd door het Waterschouts- ambt in Amsterdam bekendgemaakt, dat de functie van waterschout wederom gege ven zal worden aan de Commissaris van Politie te Velsen voor wat betreft het plaat selijk visserijregister van IJmuiden. Dit zal dan moeten aanvangen op 10 april. Voorwaar een bericht waar velen van har te zullen instemmen, want nimmer is door de belanghebbenden begrepen waarom deze toch voor IJmuiden niet onbelangrij ke instantie overgegeven moest worden aan Amsterdam. Voor 12 april worden een wandeltocht en een kienavond aangekondigd. Het laat ste evenement begint om half acht in het centrum aan het Zeewijkplein. De bejaar denkoren uit de Zee- en Duinwijk en uit Velsen-Noord geven op 15 april een con cert in het centrum. De aanleiding is de fusie tussen meerdere bejaardenbonden tot een Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen, die op deze datum in het Haagse Congrescentrum zijn beslag krijgt. Voor een volksdansbal op 18 april moeten de deelnemers een eindje van huis. Dit evene ment is in de Haarlemse Beyneshal. Uit IJmuiden, Santpoort, Haarlem, Zandvoort en Castricum nemen groepen bejaarden aan dit dansfestijn deel. Deelnemerskaar ten zijn aan de zaal verkrijgbaar. 1, zater maan- •herent aandag (Van een medewerker) Zo zijn we dan weer aan het eind van de „goede week” 1978 gekomen. Of het in alle opzichten een goede week voor de vishandel geweest is zullen we maar over laten aan degene die hier het meest mee zijn geconfronteerd, als buitenstaander moet worden opgemerkt dat de aanvoer nu niet bepaald heeft meegewerkt om voor een goede week te zorgen. De weersom standigheden waren ook niet bepaald om over te roemen. Dit heeft de aanvoer dan ook sterk beïnvloed. Alleen de maandag- markt was van een leuke variatie voorzien, de overige dagen moest met een minimum aanvoer genoegen genomen worden. En dit nog wel met een niet zo’n geringe aanvoerversterking door de komst van di verse Deense vaartuigen. Deze zorgden dan ook voor wat opleving. Zoals reeds opgemerkt was de maandag- markt de enige dag dat er van een ver scheidenheid in aanvoer gesproken kon worden. Er was weer eens een leuke hoe veelheid schol in de hallen, ruim 1600 bakken. Dit gevoegd bij de overige aan voer van de kottervloot en men mag wel zeggen de weelde, dat de rederij J. C. Pronk zo bijdehand was om haar schip de IJM 57 „Zeehaan” naar de maandagmarkt te dirigeren, zou men bijna van een vol maakte aanvoerdag kunnen spreken. De dinsdagmarkt gaf ook weinig reden tot klagen, want niet minder dan vier schepen losten hun vangst of (jammer genoeg moet dit toch wel vastgesteld worden) hun buit, die in de noordelijke noordzee was binnen gehaald. Allereerst waren daar de KW 41 en VL 115 leuke gesorteerde ladingen, die weliswaar voor het merendeel uit koolvis bestonden, maar toch ook voor wat wij ting, schelvis en wat blankwerk zorgen. Daarnaast was de spanvloot van de re derij Parlevliet present. Ook dit keer moest men met een minimum aan vangst genoegen nemen, er kon niet meer besomd worden dan ruim 41.000,- voor de gehele operatie, en men hoeft helemaal niet lang te rekenen om te kunnen vaststellen dat men aan deze besomming voeten en va men te kort heeft om tot een sluitende uitkomst te komen. Bij de rederij bestaat dan ook niet veel animo om met deze visserij voort te gaan. Zijn we goed geïnformeerd dan worden de schepen nu binnengehouden om een on derhoudsbeurt te ondergaan. De KW 41 en VL 115 die respectievelijk ƒ75.000,- en 83.000,-besomden zijn we derom naar zee vertrokken en zullen hope lijk de volgende week weer present zijn. De berichten van de noordelijke Noordzee, welke in het begin van de week zeer in mineur binnen kwamen, waren vandaag weer iets optimistischer. Aan de vrijdagmarkt was het bewijs van slechte vangsten wel geleverd doordat de KW 74 en KW 15 aan de markt kwamen met nauwelijks 600 bakken vis, die er heel goed ingingen omdat men aan de woens dag- en donderdagmarkt zo goed als niets had kunnen kopen, waardoor de visprij- zen in hun totaliteit tot een enorme hoogte fstraat iag 9.30 0 u. idag 10 te, Lan- 8, 9.30, 11.30 u; u.; crè- GEBOREN: Simon Zonneveld, Davy M. de Graaf, Patrick zoon, Patricia Schuurbiers, Mar- garetha A. M. de Graaf, Martijn J. H. Boon, Jeroen Roubos, Alexis Amador Fer nandez, Sebastiaan J. A. Baltus, Sander Roodzant. GEHUWD: Jan Wessels en Dina Bosman; Gerardus E. M. Kuilman en Henriette M. T. van der Hoek; Berend J. Makkinga en Cornelia E. M. Buur; Rudolf van Huis en Cornelia W. Gerritsen, Gerrit Bus en Maaike Chr. Groeneveld. ONDERTROUWD: Theodorus A. J. Mienkens en Anna A. H. Thoma; Petrus J. van Duin en Rosa H. M. Bekker; Hendrikus J. G. A. Berendsen en Anna C. Schelvis; Theo van Bugnum en Magdalena C. H. Meijer; Nicolaas C. J. de Haan en Egbertje J. Polman; Jacobus M. Baas en Wilhelmina M. Rumping; Jacob Hoorns en Jenny H. Holtes; Gerrit K. Steeman en Janny A. Brilman. OVERLEDEN: Trijntje Theodora Wolterman-Loocks, 72 jaar; Marinus van der Straten, 86 jaar; Hendrika Mulder-Jongejans, 83 jaar; Ge rardus Wilhelmus Johannes Vendel, 54 jaar; Jacobus Everhardus Gerhardus Ca- tharinus Simon, 40 jaar; Antonia Johanna van Beek-Schelvis, 79 jaar. GEBOREN: Jeffrey J. D., z.v. J. Platteel en J. E Moritz; Wessel, z.v. J. C. Slotemaker en W. H Vos; Timmy, z.v. J. J. van Roemburg en H. A. H. van Beek. ONDERTROUWD C. J. H. van Hooff en P A. Houtkooper; G. H Koopman en H, C. M. Meilink; P. M. M. Geutjes en C. C. M. Geerling; R. Ver sluis en M. A. G. Winkel; R. Foppen eh C. Baker. GEHUWD P. J. W Hopmans en A. M B. van Noort. OVERLEDEN: P. van Bugnum, 60 jaar, geh. met P. J. J. Westgeest; P. J. W. Zegwaart, 65 jaar; H. van Vliet, 79 jaar, geh. met F. de Bruijne; G. van der Wei, 79 jaar; R. Hennen, 60 jaar. MR. J.G RIETKERK FRACTIEVOORZITTER rij burg, eeuwen H. van sstraat, 0, 11.30 1.30 u Jterdag 2.15 u. Er zijn acht vertrekken die bijna con stant ingbruik zijn voor cursuswerk, gym nastiek, dans- en creativiteitsclubs en acti viteiten die door het jaar heen als „losse evenementen” worden aangekondigd. De keuken en de bar vormen bij dit alles het centrale punt. En juist dit deel van het dienstencentrum us de zwakke schakel in het geheel. „Veel te klein” zegt beheerder Henk de Haas over de keuken die tegen de De voorstellingen van Circus Renz zijn op dinsdag 4 april om 16.15 en 19.00 uur en op woensdag 5 april om 15.00 en 19.00 uur. VELSEN. De Stichting Dienstverle ning aan Bejaarden heeft met de eigena res van „De Heerenduinen” weer overeen stemming bereikt over de openstelling van dit wandelgebied voor bejaarden. Toegangskaarten worden tegen betaling van een gulden verkrijgbaar gesteld op het SDAB-kantoor aan de Abelenstraat in IJmuiden-Oost, op de spreekuren van het Sociaal Adviesbureau en bij het diensten centrum aan het Zeewijkplein. „De Heerenduinen” zijn onderdeel van het landgoed Waterland. De eigenares me vrouw E. M. van Tuyll van Serooskerken wil de helft van de opbrengst van de kaart verkoop aan het bejaardenwerk ten goede laten komen door storting in de SDAB- kas. In voorgaande jaren werd door haar dezelfde gedragslijn gevolgd. verhuizing - naar de vrij te maken ver- jaardagszaal - wordt de meest simpele oplossing genoemd. Voorzitter G. Schaar van de wijkcommissie noemt uitbreiding van het centrum hoogst urgent. „Wij pui len letterlijk uit aan het Zeewijkplein. Uiteraard heeft het college van B. en W. als subsidieverstrekker het laatste woord bij uitvoering van de uitbreidingsplan- bij het zoeken van een oplossing. Als er nen die de wijkcommissie Zee- en Duin wijk in het achterhoofd heeft. Een interne Na een stukje voorgeschiedenis gaat de voormalige projekleider J. A. M. Bors- boom uitvoerig in op het getouwtrek over bestuurlijke bevoegdheden tussen de wijk commissie Zee- en Duinwijk en het SDAB- bestuur dat in 1976 de touwtjes nog in handen had. In het jaarverslag over 1976 komt een bestuurlijke twist naar boven die later in en buiten de gemeenteraad zoveel stof deed opwaaien. Borsboom, die vorig jaar zijn ontslag kreeg aangezegd, spreekt in het jaarver slag 1976 van een organisatiestructuur die voor de SDAB niet synchroon loopt met de maatschappelijke ontwikkelingen. Het snelle vertrek van mevrouw A. M. Teens- ma-van het Wout het jaar daarvoor had daar direct mee te maken, zegt hij. Het ontbreken van een beroepskracht wordt in 1976 als een gemis gevoeld. Van coördina tie van de hulpverlening in en vanuit het centrum komt daardoor weinig terecht. De aanbeveling tussen de welzijnsinstellingen in Zee- en Duinwijk tot overleg en samen werking te komen komt overeen met wat hierover in de nota „Ouder worden in Velsen” die een nieuw SDAB-bestuur woensdagavond te behandelen kreeg. Dankzij een prima verstandhouding tus- Kalkovenweg 58, Postbus 337, Telefoon (01720) 2 03 00 Pascalstraat 11. Postbus 157, Telefoon (02207) 1 27 18 Het programma van Circus Renz laat dit jaar de volgende namen zien: Arnold van der Vegt met zijn raspaarden, Maurice Vienne met de roofdieren, de tempojong- leurequilibrist The Graet Frederico, Oscar Hoffman met zijn chimpansees, Herman Renz met vrijheidsdressuren, de circusgla diator El Hector (volgens de folder tilt hij een paard op), Diana Antoine die barsois als jockey-honden in de piste brengt, dan zijn er Karl en Rita Antoine met hun kraagberen en natuurlijk ontbreken de clowns niet: muzikale clowns hier De Ber- [dini’s. Presentatrice van de voorstelling 1 zal zijn Marina van der Vegt. Het dienstencentrum en de naast Aan het Zeewijkplein spelen twee tegen gestelde belangen een rol. Aan de ene kant het gebruik van een comfortabele woonge legenheid met tuin en een deur verder een wijkcentrum dat de drukte werkelijk niet aan kan. Ruimtegebrek is een handicap voor de mensen in de keuken maar ook bij het cursuswerk. Henk de Haas geeft de maandagochtend als voorbeeld. De L-vor- mige recreatiezaal is dan bezet. Cursus groepjes van twintig en meer zitten dan in Geen spreekuur. - Burgemeester P. J. Molendijk van Velsen, de wethouders Th. C. Witte (sociale zaken), H. van der Werff (financiën) en J. W. Meijer (openbare wer ken) houden op maandag 27 maart (tweede paasdag) geen spreekuur. Wethouder H J. Scheeper van onderwijs laat het spreek uur van 29 maart vervallen. Eierzoekwedstrijd. - De jeugdbesturen van de voetbalvereniging KIC en de hand- balclub van dezelfde naam houdt op twee de paasdag (27 maart) een eierzoekwed strijd op het KIC-terrein (Sportcomplex Rooswijk) Het evenement begint om half negen ’s ochtends en is speciaal bedoeld voor de A-, B- en C-pupillen van de afde ling voetbal en de welpen en pupillen van het handbal. k 'meübelshow IJMUIDEN. Het Dienstencentrum Zee- en Duinwijk komt deze week uit met de jaarverslagen over 1975 en 1976. Twee overzichten gebundeld in eén brochure die als verantwoording is bedoeld tegen over de subsidiërende overheid en alle andere personen en instellingen die direct zijn betrokken bij het de activiteiten van het centrum aan het Zeewijkplein dat in 1975 officieel geopend werd. Beide jaar verslagen behandelen een periode die be stuurlijk gezien niet zonder strubbelingen verliep.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5