KVP-kringbestuur verklaart Marjole Flore komt Expositie van twee naar Heemskerk Zaanse kunstenaars sparthuis centrum Stones-weekend PPR mi SKtentenshow- 2e Paasdag van 11.00-17.00 uur de nieuwe Campingstar-kollektie met meer dan 30 modellen 220.- besluit adviescommissie nietig „Het weer is koopman” I 7 ZATERDAG 25 MAART 19 7 8 LEDEN MOGEN DITMAAL VOLGORDE OP KANDIDATENLIJST GAAN BEPALEN „Vrij duidelijk” ETSEM EM KERAMIEK IN HEEMSKERK Keramiek VVV-voorzitter Ter Horst over Paastoerisme: Optimisme Buurthuisactiviteiten LIJST 5 Boekhoudkundige problemen? Wij lossen ze voor u op! Hofflandt” helpt zeven leerlingen in Kenya beverwijk/haarlem. Het KVP-kringbestuur Haarlem heeft de afdeling Beverwijk op niet mis te verstane wijze op de vingers getikt. Na langdurige be raadslagingen heeft het kringbe stuur de door de politieke ad viescommissie van de KVP-Be verwijk opgestelde kandidaten lijst voor de gemeenteraadsver kiezingen nietig verklaard en een algemene ledenvergadering voor geschreven, waarop de leden zich alsnog over de volgorde op de lijst kunnen uitspreken. Verklaring oJ! it BEVERWIJK-HEEMSKERK V A UITSLUITEND 2i Maandelijkse of 3-maandelijkse overzichten Wij werken met een eigen computer. Ook voor loonadministraties. Vrijblijvend inlichtingen' bij ^Haarlem GedOude Gracht 117 ADMINISTRATIEKANTOOR BROEK B.V. Zeeweg 218 - IJmuiden - telef. (02550)-14641 NOORD-HOLLAND BUNGALETTE van 2707- ePAASDAgJ (Van onze stadsredactie) 1 (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Van een Paastoeristenstroom is dit jaar in Wijk aan Zee weinig of niets te merken. Donderdag meldden zich bij het VVV-kantoortje aan het Julianaplein slechts enkele vroege vakan tiegangers. De gebruikelijke drukte bleef ook vrijdag uit. Het in de badplaats beschikbare beddenbestand is nog niet voor de helft bezet. L MARJOL FLORE (ADVERTENTIES) JAC ZUURBIER i Marjol Flores artistieke handel-en-wan- del is zo langzamerhand overbekend: ge nren uit een Franse moeder en een Frans- Arabisch-Italiaanse vader groeide ze ach- ereenvoigens op in Engeland, Frankrijk en Duitsland. Terug in Nederland studeer de ze één seizoen lang aan de Amsterdam se Academie voor de kleinkunst, waarna ze ging meewerken aan de Shaffy Cantate van Ramses Shaffy. Vervolgens nam ze deel aan het vrouwenkabaret van Nata scha Emmanuels, vervulde een gastrol in een door het Rotterdams Toneel uitge brachte Amerikaanse musical, kwam met een soloprogramma op de planken, bracht samen met Sylvia Alberts de Two Women Show „Door dik en dun” voor het voet licht, om dit seizoen met een tweede solop rogramma de Nederlandse en Duitse po dia af te reizen. Marjol Flore, die in ’75 werd bedacht met de Zilveren Harp van de Stichting Conamus (een eer die ze indertijd deelde met Robert Long), wordt ook in haar nieuwe soloprogramma weer terzijde ge staan door de pianist Mario Eduardo. Zo wel moderne als nostalgische songs komen aan bod. Kaarten voor dit programma zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de Nuts- spaarbank aan de Deutzstraat in Heems kerk en bij reisbureau Oosterom aan de Beverwijkse Zeestraat. Voorzover voorra dig zijn op de uitvoeringsdatum ook aan de zaal nog toegangsbewijzen te koop „Het KVP-kringbestuur Haarlem werd op 15 maart geconfronteerd met een situa tie die in Beverwijk en Wijk aan Zee zou zijn optstaan na het uitbrengen van het politiek advies. Een deputatie van de ad viescommissie heeft op deze datum het kringbestuur een aantal vragen gesteld met betrekking tot de reglementen en te- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De scholengemeen schap „Hofflant” aan de Luxemburglaan heeft in de laatste drie maanden een geld inzamelingsactie gehouden ten behoeve van leerlingen aan een technische school in Kenya. Er zijn nog maar weinig technische scho len in Kenya en de leerlingen moeten vaak in een internaat verblijven vanwege de grote afstanden. De actie van „Hofflandt” heeft bijna zevenduizend gulden opgeleverd. Per leer ling is ongeveer duizend gulden per jaar nodig en zeven Kenyaanse leerlingen kun nen dus van dit geld één jaar studeren. „Het weer is koopman”, is het laconieke commentaar op het tegenvallend Paastoe- 90. 125 195. 199 290. 345. 310. Veel optimistischer zijn de verwachtin gen van Ter Horst voor het weeikende van de eerste mei: de VVV houdt dan rekening met een grote drukte. Ook het zomertoerisme lijkt gunstig uit te gaan vallen, terwijl daarnaast het bollen-kijk- publiek voor enig soulaas kan gaan zorg dragen. Vanaf volgende week doen ieder week end enkele bussen met bollenveld-liefheb- bers Wijk aan Zee aan, dat voorlopig nog over voldoende ruimte beschikt om ook op de bonnefooi reizenden aan logies te kun nen helpen. Indien noodzakelijk, is het na het bin nenbrandje inmiddels al weer enkele we ken heropende VW-kantoor in de bad plaats vandaag de hele dag in bedrijf. Ook gisteravond bleef men stand-by, om even tuele gasten op te vangen. „Wij hebben het advies van de politieke adviescommissie nietig verklaard. Er zal binnenkort een algemene ledenvergade ring van de KVP worden gehouden waar op de leden zich kunnen uitspreken over de volgorde van de lijst”, aldus de verkla ring van het kringbestuur, dat zich bij het terugdraaien van de beslissing van de ad- trokken. Wij hebben echter gemeend in te moeten grijpen op grond van onze taak en bevoegdheid om toezicht te houden op de naleving van de reglementen”. HEEMSKERK. In het gemeentelijk expositiegebouw aan de Constantijn Huygens- straat is van zaterdag 25 maart af een tentoonstelling te zien van etsen en keramiek van twee Zaanse kunstenaars, namelijk Frans Room en Henk Dil. De in Wormer geboren Frans Roon kreeg na zijn HBS-tijd enige jaren les van de Zaanse schilder-graficus Gerrit de Jong. Vervolgens zwierf hij enige jaren door Europa en Noord-Afrika om zich tenslotte weer in de Zaanstreek te ves tigen. Hij was actief bij de totstandkoming van de tentoonstellingen Zaanse Beelden 1 en 2 en exposeerde in de Zaanstreek en via de Vereniging Onafhankelijken onder andere in het Stedelijk Museum en het Wieringer Boerderijmuseum. Ook op vele kunst markten en groepstentoonstelling was zijn werk te zien. Hij trok zich na verloop van tijd wat terug en veranderde zijn stijl van figuratief naar non-figuratief en richtte zijn aandacht op het werken met kunst licht. Hieruit ontstonden lichtobjecten en samen met een collega werd de Wonder land Lichtshow gemaakt, die jarenlang te bewonderen was op popfestivals en thea- tertournee’s in binnen- en buitenland. viescommissie geruggesteund weet door het landelijke partijbestuur te Den Haag. bezig met etsen, aquarelleren, kleuretsen - met onder meer een serie over tekens van de dierenriem - lichtobjecten en het schrij ven en uitgeven van een boek. De KVP-Beverwijk zal trachten voor 17 april, wanneer de definitieve kandidaten lijsten bij het kiesregister moeten zijn ingediend, de door het kringbestuur voor geschreven ledenvergadering te houden. Het vorige week door de politieke ad- viescommissie uitgebrachte bindend ad vies baarde in Beverwijk nogal wat opzien, toen bleek dat vier van de zeven zittende KVP-raadsleden onverkiesbare plaatsen op de kandidatenlijst innamen. Het vijfde zittende raadslid, mr Hoekstra, had zelf I meegedeeld niet meer voor het raadslid maatschap in aanmerking te willen ko la 1 De kiezers, die ons bij de Provin ciale Statenverkiezingen in 1974 hun stem gaven, wil ik vragen dat op 29 maart 1978 opnieuw te doen. De afgelopen 4 jaar hebben we hard gewerkt om uw vertrouwen om te zetten in resultaten. In de periode 1978-1982 willen we dat graag voortzetten. Uw stem samen met die van nieuwe PPR kiezers, hebben we nodig om te streven naar een verbetering van uw directe leefomgeving. tot 24 i van ?rpen net 4 lastic imes- oto’s, choe- veren utels, vetui i inh. npje, artje, aatje -rpen 30 en n het kdag 12.00 De opbrengst van de actie heeft de ver wachtingen verre overtroffen. Het geld kwam bijeen via werkstukkenverkoop, rommelmarkt, volleybalwedstrijden tus sen docenten en leerlingen en via particu liere giften. Een groot deel kwam evenwel bijeen tijdens de gymlessen. Door de leer lingen werden prestaties geleverd die door ouders en anderen zijn gesponsord. Stones in ons land. Hij zal opnames laten horen die nog nooit in het openbaar zijn gedraaid. Zondag 2 april zullen in de filmzaal van Donkey Shot enkele films van de Stones wor den vertoond. Bloemschikken. In buurtcentrum De Lichtboei gaat op 7 april weer een cursus bloemschikken van start. De cursus wordt gegeven op de vrijdagochtenden van 9.30 tot 11.30 uur. Voor inlichtingen en opgaven wende men zich tot de buurt huisleiding, Maasstraat 5, Heemskerk, tel. 32651. Geïnspireerd door de studie van het oc cultisme, vooral de astrologie en de schrij ver Tolkien (In de ban van de ring) kwa men er steeds meer figuratieve elementen terug in zijn werk, meestal met een symbo lisch karakter. Op dit moment houdt Frans Roon zich De verklaring van het kringbestuur is vrijdagmiddag per expresse gestuurd naar voorzitter Ter Horst van de KVP- Beverwijk, voorzitter Bolten van de KVP- Wijk aan Zee, voorzitter J. van Leur van de politieke adviescommissie en de vier, niet met name genoemde, KVP-leden die even eens bij het kringbestuur aan de bel had den getrokken. Het doorgeven van de uitspraak van het kringbestuur aan de leden van de KVP- afdeling acht drs. Verburg, die hat besluit „vrij duidelijk” noemt, een taak van de politieke adviescommissie. Wat verstaan moet worden onder het „niet in alle geval len juist toepassen van de- reglementen” wilde de vice-voorzitter van het kringbe stuur niet nader toelichten. Henk Dil woont.en werkt in Zaandam. Hij volgde een opleiding aan het IKNO in Amsterdam, waar hij glazuurlessen kreeg van Emmy van Deventer. Hij exposeerde in Zaandijk, Amsterdam, Den Haag, Rot terdam, Utrecht en Curasao. Henk Dil vervaardigde van 1961 tot 1967 gebruiksaardewerk, maar ging geleidelijk over op keramische plastieken, aanvanke lijk in aardewerk uitgevoerd maar later in steengoed. De eerste plastieken waren hoofdzakelijk doosvormige verbeeldingen van mens- en dierfiguren. Later ontston den non-figuratieve keramische plas tieken, geglazuurd met een glanzend wit tinglazuur en gedecoreerd met cobalt-oxy- de. Werk van hem bevindt zich in het Centraal Museum in Utrecht en in collec ties van rijk, gemeenten en particulieren. De tentoonstelling van deze twee kunste naars is te bezichtigen tot en met zondag 16 april op woensdagen, zaterdagen en zon dagen van twee tot vijf uur. De toegang is gratis. HEEMSKERK. Na een half jaartje geleden met haar programma „Marjol Flore- jhow Twee” voor de Stichting Theater Beverwijk in Huize Scheijbeeck te hebben ^getreden, doet de Amsterdamse cabaretière/vocaliste volgende week vrijdag Heems- ierk aan. Op uitnodiging van de werkgroep Assumburgtheater brengt Marjol Flore haar eafé-chantant vanaf 20.30 uur in De Jansheeren aan de Kerkweg. Profiteer van de voordelige voorseizoen aanbiedingen Volgens het KNMI staat ons de komende dagen wisselvallig weer te wachten: buien met hagel en natte sneeuw en zelfs nacht vorst hangen de Paasvakantievierders bo ven het hoofd, terwijl tot overmaat van ramp ook rekening moet worden gehou den met een stormachtige wind. „Zo’n vroege Paas als dit jaar is nooit erg gunstig”, meent Ter Horst, „maar als er dan ook nog slecht weer bij komt, kun je het helemaal vergeten. We hebben veel minder aanvragen voor overnachtingen geboekt dan in het afgelopen seizoen. Bus sen met gasten komen er helemaal niet. Momenteel (vrijdagmorgen vroeg, red BC) is dertig tot veertig percent van ons beddenbestand bezet. Ook als dat oploopt tot om en nabij de vijftig percent, blijft het een slechte Paas” En dat geldt dan voor de hele kuststrook". «9-56 59.50 W- ■M6- ses- 205- 340- Lifter Ibis Lark Tourette Turtle Stormvogel Zwerversnest 306- ilette 066~ (ADVERTENTIE) men. Slechts wethouder ir. Camfferman eh mevrouw Ruurda-Dekker mochten hun raadszetel behouden, terwijl de ad viescommissie voorts „zekere” raadskan didaten als VVV-voorzitter H E. M. ter Horst een plaatsje onderaan de lijst en daarmee buiten de nieuwe gemeenteraad hadden toebedeeld. Na twee avonden lang over de kwestie te hebben vergaderd heeft het kringbestuur, dat tijdens de beraadslagingen werd voor gezeten door drs. J. Verburg uit Benne- broek omdat de als voorzitter van het kringbestuur optredende burgemeester Frank Kraayeveld, Al- bert Schierbeek, Gus Plei- nes, Harry Schierbeek en Jack van Schie, die samen de groep de Bintangs vor men, zijn vrijdagavond 31 maart in het Heemskerkse jongerencentrum Donkey •Shot aan de A Verherent- straat om gestalte te geven aan het Rolling Stones w astell Plage is straks weer open! Dan geniet weer van de franse keuken op ’t Zandvoortse strand, dan drinkt u uw favoriete drankje in de zon, bij maanlicht of aan onze nieuwe bar, dan kiest u uit maar liefst zes kreeft-specialiteiten of neemt u gewoon even ’n broodje in ons nieuwe sandwich-paviljoen Tafelreserveringen v.a. 23 maart Tel.: 02507-5297 Castell Plage. Ook als de zon niet schijnt vens melding gemaakt hoe tot die datum was gehandeld. Daarbij hadden zij twij fels over de door haar gevolgde procedure. Kort daarna ontving het kringbestuur eèn schrijven van een viertal leden van de KVP, behorende tot de afdelingen Bever wijk en Wijk agn Zee, met betrekking tot hetzelfde onderwerp”. „Het kringbestuur heeft inderdaad ge constateerd dat de reglementen niet in alle gevallen juist zijn toegepast. Wij heb ben geen enkele twijfel aan de goede trouw van allen, die bij de voorbereiding op de gemeenteraadsverkiezing zijn be- risme van VVV-voorzitter H. E. M. ter Horst „Bekijk de weerkaartjes van Euro pa maar eens: overal ligt nog sneeuw. Logisch toch dat de mensen dan thuis blijven9 Te meer nu de weersvooruitzich ten voor het Paasweekeinde ook al niet uitlokken tot er op uittrekken”. weekend. De Beverwijkse grootste verzamelaar van formatie zal die avond de materiaal van de Rolling nadruk leggen op nummers van de Stones. Zaterdag 1 april worden er in het jon gerencentrum platen van de Stones gedraaid met als hoogtepunt een imita tiewedstrijd van Mick Jag ger. Aan het weekend werkt mee Piet Groen, de Hubers van Beverwijk zich buiten deze in zijn eigen gemeente spelende politieke ver wikkelingen wilde houden, de volgende verklaring u 4 tHan

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7