agenda in de vishci Rechtstreekse uitzending van VARA’s Stoomradio op dreef u. burgerlijke 5 ra nel Telegram aan regering. Bonden dringen aan op snelle afwikkeling van KSH-problemen HrjiiniDillriiiiLmliïil e Samara Beroering in Wijkertoren- buurt over „sloopbrief |van college BIJ KABARET NAR IS ONZEKERHEID TROEF Oscar Benton in Adrichem H £T1 Veel schade bij aanrijding „DE VRIJHEID4 Commissies recreatie en sociale zaken SLOOPBOOT IN DE BRAND ..XTSCHIETVERENIGING kisten kabeljauw, 703 kisten koolvis, 281 DINSDAG 28 MAART 11 19 7 8 IJMOND 0 VANUIT DE SCHOUW IN VELSEN-NOORD IAN J r door Rien Polderman In en om Haarlem Wijk aan Zee Rubriek over stedebouw, ruimtelijke ordening en provinciaal bestuur Beverwijk VELSEN X, E? Heemskerk 1 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de buurt rond de Wijkertoren is grote be roering ontstaan over een op 20 maart j.l. bekend gemaakt besluit ran het college om het perceel Grote Houtweg 80 te slopen. De brief is gestuurd naar de huurder ran de woning. Velsen-IJmuiden i r '4', f' Evenwicht ontbreekt in Romantiek met mayonaise Hobbyclub. 1811 111 Ï1 72 I ri BEVERWIJK. Ook als je de wat mis troostige theorie belijdt, dat geen enkele culturele activiteit op dit ondermaanse voor honderd percent perfect of volstrekt Waar hun voedsel? Zelfs het zeewier en de algen worden met vergiftiging bedreigd. Dat is de domper, die ik op het goedkope vliegplezier van Panam had willen zetten. De paraplu van de Zwarte Zwadderneel was er een van gereformeerde zwaarmoe digheid. Maar het potverteren van de Hop- sa’s leidt onherroepelijk tot de keus tussen HEEMSKERK. Schietvereniging „De Vrijheid” noteerde als de tien beste schut ters van de onderlinge paaswedstrijd: H. Tomas 94 punten, H. T. Derksen 91, A. W. Schoehuis 91, H. J. Koper 90, Q. M. Rijke 89, H. E. Wouda 88, P. C. Blom 87, K. van Dijk 85, J. M. v.d. Akker 84, W. Kooistra 84 punten. Totaal: 883 punten. VELSEN-NOORD. de Velsen-Noordse Aktiviteiten Kommissie is er in geslaagd om het bekende woensdagmiddag-radioprogramma Stoomradio van de VARA naar Velsen-Noord te krijgen. Het programma, dat zich vooral richt op de veertig-plussers onder de luisteraars, wordt rechtstreeks uitgezonden op woens dag 10 mei vanuit het Cultureel Centrum De Schouw te Velsen-Noord. langdurige zieken. Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. Vm vr. 9-10 u. Tel. 02550-18830 en 22169 drukteschopper a la Freek de Jonge maar wel met aanmerkelijk minder allure. Jan Kokken, een typische vertegenwoordiger van die stroming in de humor die wel als „De Nieuwe Lulligheid” wordt aangeduid, is nog altijd het leukste jongetje uit de klas. Slim uit de olijke oogjes kijkend debiteert-ie knullig z’n tekstjes - leuk, maar ’t maniertje gaat op den duur wel vervelen. Daar staat echter tegenover, dat hij met vaste hand het klavier bespeelt en de liedjes van grotendeels sfeervolle mu ziek heeft voorzien. Ruth Walter maakt van het trio nog de minst geforceerde indruk, al staat de agressiviteit waarmee zij zich tot hpt pu bliek wendt af en toe in geen enkele ver houding tot wat ze feitelijk te berde brengt. Huiveringwekkend reëel is haar optreden daarentegen weer in het punk- lied „Josie van het voetbalstadion”, waar mee ze zich met fietskettingen en al van haar „Bunnik-zijde laat zien”. Zo’n bijdrage, gekoppeld aan vooral ook tekstueel zeer mooie liedjes over onder meer het fenomeen echtscheiding en de antiek-rage, maakt dat je je na afloop van het programma vol verbazing afvraagt, hoe het in vredesnaam mogelijk is dat zoveel fraais en zoveel vermoeiende, onbe nullige ongein in één en dezelfde voorstel ling kunnen worden verenigd. JOKE DIEBEN-FRERICHS 168, leng 104-84, tarbot 886-386, griet 436-280, kabeljauw één 174-117, kabel jauw twee 224-138, kabeljauw drie 152- 132, kabeljauw vier 140-126, kabeljauw vijf 130-82, blanke koolvis één en twee 114, blanke koolvis drie en vier 120, koolvis één 58-52, koolvis twee 71-67, koolvis drie 79- 72, koolvis vier 79-73, schelvis één 158-114, schelvis twee 140-98, schelvis drie 160-90, schelvis vier 122-58, schol één 120-90, schol twee 124-100, schol drie 132-106, schol vier 128-90, wijting drie 122-64, schar 134-100. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6. Woe. geopend van 14.30-17.30 en 19-21 uur. stof vu dus heel laar. Be talten oorjaan- uze inde en aarde- i breed. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de donderdagmarkt werd aangevoerd: 30 kg tong; 1 kist tarbot en griet; 1105 kisten kabeljauw; 124 kisten wijting; 18 kisten schol; 25 kisten schar; 11 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: grote tong 15,20; grootmiddel tong 19,00; kleinmiddel tong 18,40; tong één 17,20; tong twee 14,40. Per 40 kg: tarbot 808-488; griet 432- 304; kabeljauw één 174-120; kabeljauw twee 184-160; kabeljauw drie 168-136; ka beljauw vier 144-120; kabeljauw vijf 138- 88; schol twee 120; schol drie 140-136; schol vier 126-102; wijting drie 100-52; schar 152-106; steenbolk 63-56; bot 24-8. De besommingen waren: KW 4 ƒ3.600,-; KW 167/11.000,-; KW 214 9.500,-; KW 226 10.500,-; UK 208 5.500,-; UK 23 3.700,-; UK 48 UK 78 ƒ4.400,-; UK 218 UK 236 ƒ16.000,-; IJM 154 ƒ7.600,-; IJM 14 ƒ2.400,-; IJM 19 /2.600,-; IJM 27 /1.600,-; Een Deen: RY 320 34.600,-; verder 5 Texe laars welke tezamen 58.000,- besomden. verwerpelijk is, dan blijft het verbazing wekkend af en toe een voorstelling te moeten bijwonen die louter tegen die twee uitersten aanhangt. „Romantiek met mayonaise” van de Amsterdamse kabaret-groep Nar, vrijdag avond te zien in de serie Huize Scheij- beeck-voorstellingen van de Stichting The ater Beverwijk, is zo’n programma dat je als kritisch toeschouwer in opperste ver warring achterlaat. Tere liedjes en rake observaties gaan hand-in-hand met bralle rig cynisme en schooljongenstal, ontroe ring wisselt zich af met ergernis om die branieschoppers met hun inhoudsloos ge daas; wat moet je nou van zó’n program ma vinden? „Onevenwichtig” is zeker een etiket dat op dit geesteskind van de sinds hun mid delbare schooltijd samenwerkende kaba- retiers Youp van ’t Hek, Jan Kokken (pia no) en Ruth Walter mag worden geplakt. „Onvolgroeid” ook: het trio is duidelijk nog niet voldoende losgekomen van het schoolkabaretniveau. „Onzekerheid” lijkt echter de enige conclusie, aan de hand waarvan je die vreemde tegenstelling tus sen het hoge niveau van de gezongen bij dragen en het blaaskakerige gedoe in het merendeel van de gesproken teksten kunt verklaren. Youp van ’t Hek presenteert zich als een soort spreekstalmeester, een beweeglijke kening van de kosten van die problema tiek is door die complexiteit moeilijk te maken. Maar daarom is het nog niet juist, om die kosten dan maar te ontkennen. We draaien er namelijk allemaal voor op, ze worden hoofdelijk omgeslagen. Dat is onjuist. De méérkosten van het vliegen zouden - zeker voor een belangrijk deel - moeten worden doorberekend in de prijs van het vliegen zelf. Wanneer dat zou gebeuren, dan komt men wel even op een hoger bedrag uit dan 330,- voor een reisje naar Amerika. Veel hoger zelfs. Het nuttig effect van die hogere prijzen - en laten we het bedrag maar gerust met tien vermenig vuldigen - zou zijn, dat men alleen het vliegtuig pakt, als dat echt noodzakelijk is. Gevolg daarvan zou zijn, dat de maat schappelijke kosten lager zouden worden (minder vliegen geeft bijvoorbeeld al min der geluidshinder) dubbele beglazing om het geluid buitenshuis te houden is dan ook minder nodig). De luchtvaart kost ruimte. Niet alleen startbanen en ruimtelijke reserveringen voor startbanen (Vijfde baan: Markerw aard). Ook ruimte in de geluidstroggen. In TENTOONSTELLINGEN De Nieuwe Slof, Kerkstraat. T m:5 april teke ningen en gouaches van I 2__l pend van ma. Lm. vrij. 10-22 uur en op zat. 14-17 uur. Bibliotheek, Kerkstraat. T.m. 15 april exposi tie over le spoorlijn A’dam-H’lem. BEVERWIJK. Bij sloopwerkzaamhe- I den raakte gistermorgen aan de Pijpkade een al gedeeltelijk onttakeld binnenvaart schip in brand. Werknemers van de firma Kruk blusten het vuur. De brandweer be hoefte niet meer in actie te komen. hongersnood en energietekort, of de alles verduisterende paraplu van de plutonium-economie. Daarom is de aanbieding van Panam niet leuk. Het programma begint om 13.30 uur en duurt tot 16 uur en is gratis toegankelijk voor belangstellenden. De VARA en enkele medewerkers van de Velsen-Noordse Aktiviteiten Kommissie zijn druk doende met het „invullen” van dit programma. Het ligt in de bedoeling dat er niet alleen aandacht wordt gegeven aan de vaste onderwerpen in Stoomradio, maar dat ook enkele Velsense of regionale zaken in het middelpunt van de belangstelling komen te staan. Bezoekers van deze radio-uitzending in De Schouw moeten niet verwachten dat zij een complete show voorgeschoteld krijgen. Veeleer kunnen belangstellenden eens zien wat er allemaal voor komt kijken om een radio-uitzending in de lucht te krijgen. Stoomradio wordt gespresenteerd door Betty van der Laan (ex-Koning Klant) en Joop Groesz, muziekleraar aan een Pedagogische Academie. De eindredaktie is in handen van de bekende Vara-presentator Joop Smits, terwijl Marijke Schmidt de produktie verzorgt. Aan het begin van het programma krijgt een gast uit deze streek de gelegenheid om gedurende een half uur te vertellen over zijn werk of over zijn leven. Eén en ander houdt in dat het een bekende figuur moet zijn die ook werkelijk iets te vertellen heeft. De V.A.K. is druk doende met het zoeken naar een geschikte kandidaat. Daarna is er een operette-rubriek en komt de psychologe Olga van Beurden met de rubriek „We worden allemaal ouder”. Olga van Beurden zal enkele problemen aankaarten die te maken hebben met de ouderen in onze samenleving. Het is de bedoeling dat ook zij inspeelt op de plaatselijke of regionale problematiek. Onder leiding van Lo van der Werff brengen de Merels enkele bekende en minder bekende schoolliedjes uit het verleden ten gehore en spreekt presentator Joop Groesz met een 10-, 35- en 72-jarige over het actuele nieuws. Drie generaties krijgen via de radio-microfoon het woord om van gedachten te wisselen over actuele zaken. Pittige discussies worden bij dit onderdeel niet vermeden. Met de Muziekschool Velsen zijn contacten om twee ensembles op te laten treden. Aan het eind van het programma wordt aandacht besteed aan een culturele mijlpaal in de gemeente Velsen of in de IJmond. Welke mijlpaal dit zal worden is nog niet bekend. De verschillende onderdelen worden afgewisseld met muziek van 78- toeren platen en met levende muziek van het Combo Piet Zonneveld, dat vanuit het Hilversumse speelt. Belangstellenden die het programma bij willen wonen, hoeven geen kaarten te bemachtigen. Gehandicapten of moeilijk ter been zijnden die erg graag de uitzending mee willen maken, kunnen contact opnemen via het telefoonnummer 02510-26417 zodat bekeken kan-worden of er een mogelijkheid tot vervoer van en naar De Schouw bestaat. GEBOREN: M. M. Nieuwenhof-van Genderen, d., IJ muiden; J. C. de Jonge-Müller, d„ Sant poort; M. M. Voors-du Pui, z„ Bloemen- daal; Z. Ciblak-Siker, z., IJmuiden; W. Wendt-Kruizenga, d., IJmuiden; C. E. M. Tesselaar-Kuipers, d., Velsen-Zuid. OVERLEDEN: K. Moerman, 67 jr. echtgenoot van: A. Veldman, IJmuiden; M. E. Bollen, 88 jr. weduwe van: A. Beltman, Driehuis; J. Th. Ruijgrok, 69 jr., echtgenoot van: H. J. Janszen, IJmuiden. GEHUWD: C. P. G. van Tongeren-M. M. Hulsbosch, Purmerend; J. H. de Beus-J. N. Stek, Hei- loo; C. J. van Dijk-C. -J. Spekking, IJmui den; G. A. F. Gisolf-M. Smit, Velsen-Zuid; L. H. van Slooten-I. E. S. Veeken, Haarlem; G. Kalkman-A. Rademakers, IJmuiden; S. Dekker-I. J. van der Breggen, IJmuiden; H. C. Voss-M. J. Groen, Beverwijk; J. A. Put-C. V. Mantje, Santpoort. ONDERTROUWD: A. Spaans, Dinkelstraat 5 en M. Bouw beiden te IJmuiden; G. H. Venema, en M. de Graaff, beiden te Santpoort; M. A. J. Wijne en A. L. Dietvorst, beiden te IJmui den; A. A. B. A. van Eijk en E. de Vries beiden te Velsen. die geluidstroggen mag niet worden ge bouwd. Woningen moeten dus elders wor den neergezet, waar dat ruimtelijk gezien wellicht minder gunstig is. Dat kan beteke nen, dat er meer mensen langer moeten reizen tussen werk en woning. Dat bete kent autorijden met z’n allen. Dat autorij den kost ook weer ruimte. Ruimte waar geen woningen kunnen staan. De cirkel is rond. De spiraal in gang gezet. Autorijden kost energie. Autorijden kost milieu. Au to’s rijden op benzine. De voorraad aardo lie is beperkt. Aardolie wordt in grote mammoettankers over de oceanen ver voerd. Bij Bretagne is er dezer dagen een op de klippen gelopen. Gevolg: een giganti sche milieuramp, die meer kost dan het berekenbare verlies van oestertelers en in de toeristische branche. Het wordt tijd, dat de verbanden tussen olierampen en goed kope vliegreizen in politieke keuzen wor den duidelijk gemaakt. Vliegen zelf kost gigantische hoeveelhe den aardolie. Het is al gezegd. Tel die consumptie op bij de energieconsumptie, die het luchtvaartwezen op de grond ver oorzaakt. Goedkope vliegreizen trekken een wissel op de toekomst. Dat is domme korte termijnpolitiek. Waar blijft de politieke kritiek op het vrije spel van maatschappelijke krachten, waar dit stompzinnige mechanisme een uitvloeisel van is? Straks zijn we .allemaal voor 330,-naar Amerika geweest. Potver- terend. Op kosten van onze kinderen, kleinkinderen en de toekomst. Waar moe ten die in de toekomst hun energie halen? ZAANDAM. De Vereniging van Ho ger Personeel bij het KSH-concern en de Unie BLHP hebben vrijdagochtend een telegram naar premier Van Agt en naar de ministers van Economische Zaken, Finan ciën en Landbouw gestuurd, waarin wordt aangedrongen op een snelle besluitvor ming inzake de KSH-problematiek. Met name vragen de bonden de ministers hun invloed aan te wenden bij het van de grond komen van de stichting Researchlaborato- rium in Foxholl, een KSH-onderdeel dat een beetje tussen wal en schip dreigt te raken. Voor dat laboratorium bestaat bij de Nederlandse industrie grote belangstel ling, aldus de heer H. Munnink van de Unie BLHP, maar opdrachten blijven uit omdat de industrie natuurlijk eerst zeker wil weten dat de zaak zal blijven draaien. Wanneer voor 7 april wanneer „het plaatje rond moet zijn” wat betreft de toekomst van KSH een positief besluit is I genomen over het researchlaboratorium, betekent dat dat er werkgelegenheid zal blijven voor de tweehonderd mensen die er nu werken De Stichting Researchlabo- Het buurtcomité „Rond de Wijkerto- ren” is ontsteld over de manier waarop de jemeente meent met de belangen van de bewoners om te moeten gaan. De gemeen- pjtl te, in casu wethouder Fedor Kaebisch jr., had het buurtcomité beloofd niets te zul len ondernemen alvorens op 10 april met het buurtcomité in gesprek te treden om de woningsituatie in de buurt gezamen lijk door te nemen. ,1 1 Jmuider Couvavrt BEVERWIJK. In de Adrichem-hoeve aan de Adrichemlaan treedt dinsdag avond van ongeveer half tien af Oscar Benton op als gast van het André Valke- ring-trio. De nu in Limburg wonende Haarlemmer Oscar Benton maakte geruimet tijd deel uit van de bluesband die nu onder de naam Barrelhouse optreedt. André Valkering is in Beverwijk al lang geen onbekende meer en zijn trio bestaat verder uit Willem Schoone en Jaap Dekker. ratorium moet een zgn. joint venture wor den van de Suikerunie, de overheid, Wes- sanen en Avebe. De bonden hebben donderdagavond een gesprek gehad met de bewindvoerders van KSH en met de Raad van Bestuur. Gespro ken is over het boedelkrediet, dat gewoon doorloopt, en over de verkoop van het concern in delen. CSM heeft een bod ge daan op de „levensmiddelenpoot” van KSH. Avebe had daarop al eerder een bod gedaan, maar dat werd niet acceptabel geacht. Avebe zal nu met een aangepast bod komen. Over de meelfabrieken in Rot terdam en Nijmegen bestaat nog geen ze kerheid. De heer Munnink zei er erg verheugd over te zijn dat de VHP en de Unie BLHP nu met de Industriebonden FNV op één lijn zitten wat betreft de relatie tussen verkoop en werkgelegenheid. Ze zijn het er over eens dat de werkgelegenheid num mer één is en dat akkoord kan worden gegaan met gesplitste verkoop. Hij heeft goede hoop dat het overleg over alle nog te bespreken onderwerpen voor 7 april rond zal zijn. kisten schelvis, 327 kisten wijting, 143 kis ten schol, 25 kisten schar en 76 kisten diversen. Prijzen in guldens, per 1 kg: tarbot 31,01-28,93, grote tong 14,41-14,00, groot middel tong 17,42-16,09, kleinmiddel tong 15,25-15,00, tong één 14,70-14,31, tong twee 13,24-12,68. Per 40 kg: finten 22, bot 25-24, kuit 160, haai 126-72, poontjes 65^0, schartong 86, tongschar 267-220, hammen met kop 234- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Geheel vernield werd in de nacht van zondag op maandag een personenauto van een 19-jarige Heemskerkse automobilist, die op de krui sing Ruysdaelstraat-Pieter Breughelstraat geen voorrang kreeg van een 42-jarige Heemskerkse autobestuurder. De 19-jari- ge had dubbel pech, want de politie consta teerde bij hem drankmisbruik via blaas- en bloedproef. Marian Jaspers, geo- Luxor Theater, Breestraat. Di. 19 en 21.15 uur Smokey and the Bandit”; woe. 14.15 u. „Asse poester”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat. Woe. volw. 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 14-17.30 uur, Speel-o-theek 19-21 uur; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 14.30-17.30 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Hoeve Adrichem, Adrichemlaantje, Di. 21.30 uur jazzconcert. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. di. 19.30 u. op verg. comm. openbare werken; woe. vanaf 19 u. uitslagen verkiezingen Provinciale Staten. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein t.m. 13 april expositie Maisa v.d. Kolk en Selma Schepel, geopend tijdens werkdagen op kantooruren. Alpha Soos, Moensstraat t.m. 30 mrt. expositie over Voorhavenkwestie en Hoogovens-pro- bleem BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Di. 20 uur „Star Wars”, 19.30 uur „De mantel der liefde”; woe. 14 u. „Star Wars”. De brief van de gemeente is ondertekend ■■I door wethouder ir. J. Gamfferman, die in de periode rond 20 maart als loco-burge- meester optrad. Naast burgemeester Hu- UJI bers was ook wethouder Kaebisch jr. we- 2g gens vankantie afwezig. „Zet het college, of liever, zetten bepaalde personen in het college van burgemeester en wethouders een niet-gefundeerd beleid door over de hoofden van betrokkenen heen en wordt het buurtcomité met „zinloos” overleg de 1 grond in geboord, net als de woningen? Of |is ene wethouder op eigen houtje besluiten aan het nemen, terwijl de betrokken wet houder (Kaebisch jr.) met vakantie is, zo- m t lals in dit geval”, aldus het buurtcomité in 18% 8>een gisteren verspreid perscommuniqué n lagers jje gemeente Beverwijk heeft onlangs ekening een ambtelijk advies aan het buurtcomité ter inzage gegeven waarin wordt aangege ven welke woningen er door de bewoners kunnen worden gekocht, welke huizen op de slooplijst staan en van welke huizen de kwaliteit nog nader onderzocht moet wor den. Over dit ambtelijk advies zouden wet- ■I houder Kaebisch jr. en het buurtcomité op 10 april a.s. nog een gesprek voeren en tot die datum zou er door de gemeente geen sloopactie worden ondernomen. In het persbericht vraagt het buurtcomi- té zich af of hier wellicht sprake is van een ^^■misverstand binnen het college over de BB Hvoorl<lP1Mheid en kwaliteit van het ambte- ^^gWlijk advies. Men houdt vast aan het door wethouder Kaebisch jr. gewekte vertrou wen in werkelijk overleg. „Anders zou wethouder Kaebisch op 8 maart, toen een delegatie van ons bij hem op bezoek is geweest, de gehele avond toneel hebben gespeeld”. BEVERWIJK De raadscommissie voor recreatieaangelegenheden komt op maandag 3 april om 20.45 uur bijeen in het Stadskantoor. Op de agenda staan onder meer concept-raadsvoordrachten inzake strandexploitaties in 1978, huur van zee strand van het rijk en tarieven voor de strandhuisjes. De commissie voor sociale zaken en volksgezondheid vergadert diezelfde dag van vier uur af in het Stadskantoor en dan komen ter sprake de aanvullende bijdrage 1974 en 1975 voor het Woonwagencentrum IJmond, een concept-raadsvoordracht in zake de garantie voor een geldlening van de Stichting Jeugdtandverzorging Groot- Kennemerland en de bijdragen van de gemeenten Beverwijk en Heemskerk in de kosten van de ongevallendienst Taxi 3000 over 1975 en 1976. TENTOONSTELLINGEN Bibliotheek, Beneluxlaan. Tot en met 30 maart schilderijen en tekeningen van Servaas Schoone. BIOSCOPEN Cinema Marquêtte, Ruysdaelstraat. Di. 20 uur woe. 14 en 16 u. „De Reddertjes”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Woe. volwas. 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 14.30-17 uur. Bene-^ luxlaan: Di. volw. en jeugd 19-21 u. Woe. volw. 14- 17.30 en 19-21 u. Jeugd 14-17.30. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Woe. geopend van 13-16.30 uur. Alarmnummers: politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Donkey Shot, A. Verkerenstr. Di. 20 u. politiek café. De Jansheeren, Kerkweg. Woe. 20 u. bijeen komst Humanistisch Verbond. VOOR 330 GULDEN naar Amerika. Is dat nou leuk? Op het gevaar af voor zuur pruim te worden uitgemaakt, zeg ik het maar metéén: Ik denk dat dat eigenlijk niet leuk is. Een vliegreis naar Amerika voor 330 gulden is namelijk een vorm van bedrog. Want laat u toch vooral niets wijs maken: Vliegen naar Amerika kost hele maal niet zo belachelijk weinig. Kan niet. Bestaat niet. Vliegreizen naar Amerika zijn eigenlijk onbetaalbaar. Hoe zit dat dan? Panam biedt het toch aan voor dat bedrag? Zeker, en als het aan Panam ligt zal u binnenkort wel een kaart je naar Amerika kunnen kopen voor slechts 330,-. En wie weet nog wel voor minder. Maar met een dergelijke prijs zit Panam wel mooi weer te spelen onder een lucht, die storm en natte sneeuw voorspelt. Dat doen luchtvaartmaatschappijen trou wens altijd. Want het luchtvaartwezen is oppervlakkig en lichtzinnig. Dat zit in de aard van het beest, dat met vliegtuigen wordt nagebootst: de vogel. Uit de reclamecampagnes van de lucht vaart- en reizenhandel klinkt een sfeer van eten en drinken en vrolijk zijn, ’t Is echt de sfeer van het land van de Hopsa’s en luilekkerland. Die handel in blijheid en onbezorgdheid heeft echter bedenkelijke kanten. Want met beide benen op de grond wandelt de Zwarte Zwadderneel in de regen. En reikt stencils uit over de energie crisis. Het is geen plezierig gezelschap, deze Zwadderneel. Maar zijn boodschap staat dichterbij de realiteit dan de klets praat van de Hopsa’s van Panam en Nec- kermann. In dat licht moet men de aan bieding van Panam toch wel zien. En daar mee zijn die 330,- van Panam voor een reis naar Amerika geplaatst in het stomp zinnige kader, waarin het luchtvaartwezen I moet worden bezien. Vliegreizen kosten meer, dan ze kosten. En die méér-kosten zijn gigantisch. Wat zijn dat voor kosten? - ruimtelijke kosten - milieuhygiënische kosten - energie-kosten. Zo zou men de méér-kosten van het vliegen kunnen uitsplitsen. Maar in feite kan men dat niet, omdat ruimtegebruik, milieuvervuiling en energieverbruik tot i één problematiek zijn verweven. Een bere- BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 uur „Star Wars”, dinsd. en woe. 14.30 u. „De Fluit met zes smurfen”. Filmhuis Velsen, Kanaalstraat. Dinsdag en woensdag 20.30 uur: „Stavinsky” TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn. Rijksweg Velsen-Zuid, 17e-eeuwse stijlkamers en oude gebruiksvoor werpen. Geopend di. t/m zat. van 10-12 en 14-17 uur. Pieter Vermeulenmuseum. Geopend van 9.30- 16.30 uur, zat. 9.00-14.00 uur, zondag ge sloten. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen van 10 tot 12 uur. t Burgezaal, expositie prentbriefkaarten werk dagen 9.00-12.00 en 14.00-17.00 u., maand, en donderd. 19.30-21-30 u. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat Velsen-Noord. Geopend dinsdag en donderdag van 10-16 uur en verder op aanvraag, tel 02510- 91022 en 93088. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen- dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui- den 20750. Sociëteit Asterix, Larixstraat 2, IJmuiden, woensdag 20.00-23.00 uur. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Woensdag van 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- r lemsbeekweg. Woensdag 14.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort. Wüstelaan, woensdag 14.30- 17.30 uur. t E Filiaal IJmuiden-West. Zeewijkplein, dinsdag 19-21.30 uur en woensdag 14.30-17.30 uur. De Brulboei, Kelderbar dinsdag 19.30-24.00 uur 16+, woensdag 14.00-17.00 u. 14+. Dinsdag 19.30- 21.00 u. model bouwclub. Buurthuis De Planeet: Woensdag 19*20 uur: Hobbyclub. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, woensdag 10-12 uur creatief bezig zijn, 14.30- 16.30 u. volksdansen. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen- traal Bureau Abelenstraat 1, IJmuiden. Tel. 1 12464 of 18445 van 9-10 uur. Gezinsverzorging, nulp aan bejaarden en uxu VI. U. IC- v^wv-iooov Vil Sociaal Adviesbureau: Spreekuren woensdag: 9-10 uur Wit-Gele kruis, Zeeweg 20; 11-12 uur: bureau Petrakerk, Spaarnestraat 8, tevens Ij- muiden. Algemene hulpdienst: iedere werkdag van 9- 11.30 uur, tel 02550-18888. Velserbad. woensdag gemengd zwemmen 7-8 uur, dames 9.40-10.50 uur, gemengd zwemmen 13.30- 14.30, 14.45-15.45 en 21.30-22.30 uur. Jeugd- zwemmen herfstvacantie woensd. 8-9m30 u., jeugdzwemmen herfstvacantie woensd. 10.45- 11.45 u. i Instructiebad Zeewijk, woensdag moeder en - kind 9.45-10.30 uur, gemengd zwemmen 14.30- 15.30 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”. Open: woens dagmiddag en zaterdag de gehele dag. Buurtcentrum Zeewijk: Dinsdag 8.45-11.30 uur Koffiesoos, 9.15-11.15 en 19.30-22.00 uur naai les. Woensdag 14.00-16.00 uur speel-en spelmid- dag 4-12 jaar, 19.00-22.00 uur jongereninstuif 12+, 20.00-22.00 uur Textiele werkvormen vol wassenen. TONEEL ."L.' Toneelschuur I (Smedestr. 23) woe. 20.30 u"--. Toneelgroep Theater met „Blaise pascal”. Toneelschuur II (Smedestr. 23) woe. 12.30 Toneelgroep Centrum met „Keefman”. Concertgebouw (L. Begijnestr.) woe. 14.30 u.:’ Poppentheater Jan Nelissen met „De paashazen in kabouterland”. i Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35) woe. 14.30 u.: „Slingertje en de zwarte sultan” Poppentheater Mijko (Peuzelaarssteeg 4) woe. 14.30 u.: „Het land van Kaboes” Poppentheater La Condola (Warmoesstr. 1D woe. 14 en 16 u.. „Rinkelbel”. MUZIEK Tiffany (Spaarne) 23 u.: Hans Keune Kwartet. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 19.30 u.: „Ben Hur”, a.l. dagelijks 13.30 u.: „Tom en Jer ry”, a.l. Frans Hals (Fr. Halspleln) 19 en 2’1.15 u.: „Waar een rits is. .is ’n weg”, 16j. Lido (Houtplein) 14 en 20 u.: „Close encoun ters”, 16 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14,19 en 21.30 u.: „Doctor Vlimmen”, 12 j. Roxy (KI. Houtstr) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Wie ’t laatst lacht”, a.l. Studio (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „Herbie gaat naar Monte Carlo”, a.l. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr.) 14,15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „Sexfantasie”, 16j. De Egelantier (Gasthuisvest 47) woe. 20.‘30 u.: „The groove tube”. -j

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 11