L CPN PvdA «X O BOEREN PARTIJ 0 rw 12 DINSDAG 2 8 MAART 19 7 8 DIN! haa: plaats i de Haa boom s van Pr land af plukkei van het vinciale hyperm do nieu de vrag alleen Nederk biljettei doen al tigt. We STATENVERKIEZINGEN Hl dsc J I Zie woningbouw Zie woningbouw 9 ver- ziekenhuizen king - en daarmee een keuze - gemakke lijker te maken, heeft uw krant zeventien onderwerpen uit de programma’s gelicht en naast elkaar gezet. Twee partijen zijn niet in het schema opgenomen. De Staat kundig Gereformeerde Partij en de In ternationale Kommunistenbond kregen geen plaatsje omdat ze geen uitgewerkt provinciaal verkiezingsprogramma heb ben. De SGP voert - wat men noemt - Schrift gebonden politiek: de bijbel als ders georganiseerde samenleving. Een samenleving .zonder groot kapitaal en met de macht aan de massa. Een geleide economie en afschaffing van het kapita listische ondernemingsgewijze produk- tiesysteem, zijn de belangrijkste zaken waar de IKB zich via het provinciebe stuur voor wil inzetten. Voor een buiten staander valt moeilijk te beoordelen hoe realistisch de verlangens en wensen van de politieke partijen zijn. Het is niet Niet inpolderen Noodzaak aanleg luchthaven daar is niet aangetoond moeilijk allerlei dingen na te streven of te bepleiten wanneer daar niet aan wordt toegevoegd hoe een en ander in de prak tijk moet worden aangepakt. Daarom hebben we over de uitvoerbaarheid een gesprek met het hoofd van de afdeling Financiën bij de Provincie. Een weerslag daarvan is op de pagina hiernaast afge drukt. Geen standpunt in ver kiezingsprogramma Geen standpunt in ver kiezingsprogramma De G I financii ma’s oj dere b< 1 zonder streven de pro\ zij aan minder van he moet u: „onder naar e< tijen zi; financi denker kaar k kennel) verkies maken hebber Samenvoeging alleen met inspraak van de bevolking In grote gemeenten wijkraden bevoegdheden geven De provincie bevordert de totstandkoming van rampen plannen die concrete richtlij nen geven aan de bevolking in geval van calamiteiten Kunstvormen die zich nog geen vaste financiële positie hebben kunnen verwerven, zoals mime, poppentheater, filmvormen en experimentele kunstvormen, ondersteunen Vrije tram- en busbanen Bevorderen van een systeem met minibussen. Onderzoek van de mogelijkheid een pro vinciaal openbaar vervoers bedrijf op te zetten Reorganisatie van binnen lands bestuur noodzakelijk. Alleen akkoord wanneer te gemoet wordt gekomen aan aantal eisen ten aanzien van herkenbaarheid, bereikbaar heid en controleerbaarheid bestuur Leefbaarheid moet cen traal staan Zoveel mogelijk voorzieningen Woningbouw voor eigen autonome bevol king moet worden mogelijk gemaakt Vormingswerk moet ge subsidieerd worden De res tauratie van kerkgebouwen moet de grootste prioriteit hebben Jongerenmanifesta ties en experimenten moeten financiële steun krijgen Het behouden en de ver dere uitbouw van de Amster damse haven moeten met kracht worden bevorderd De vervuiler betaalt Ver gunningenbeleid daarop ba seren. Duidelijk normstelling voor rechtszekerheid indus trie en bevolking Initiatieven voor alternatief openbaar vervoer voor het platteland Haven- en scheepvaartfa- ciliteiten zo ontwikkelen dat de positie van tweede Neder landse zeehaven niet alleen gehandhaafd, maar vooral verbeterd wordt Weer leefbaar maken van binnensteden krachtig stimu leren Op toezien dat bij be- drijfsverplaatsingen bijdrage regeling wordt toegepast Kernenergie afwijzen PEN decentraliseren tot kleinere energiebedrijven die zowel electriciteit als warm water en verwarming van steden verzorgen Isolatie woningen verplichten Bestuur moet overeenko men met functionele behoef te en met de wens om over- heidsbeslissingen zo dicht mogelijk bij de burgers te brengen Om vooral milieuhygiëni sche en planologische rede nen Voorhaven niet aanleg gen. Voorkomen moet wor den dat Hoogovens zich zee waarts uitbreid Provinciale subsidie voor rechtswinkels, zodat ook de financieel zwakkeren rechts hulp kunnen krijgen Kleine gemeenten moeten worden samengevoegd en grotere worden opgesplitst wanneer de burgers daar door dichter bij het bestuur kunnen worden betrokken Open karakter van Noord- Hollands landschap handha ven Tweede-huizenbezit zo veel mogelijk inperken. Geen standpunt kiezingsprogramma nomen Hoogste prioriteit voor her stel van bewoonbaarheid van Amsterdam toepastbare uitbreiden. Meer toezicht op naleving wetten Knelpunten rond tunnels en Amsterdam met voorrang aanpakken Aanleg tweede Velsertunnel Niet doen wanneer de be volking zich ertegen verzet. Alleen over praten wanneer alle daarbij betrokken ge meenten erom vragen Capaciteit Schiphol niet op een zo groot mogelijke be lasting van vierbanen-stelsel stellen Geluidshinder nu al ontoelaatbaar hoog van de Grootscheeps aanpakken van het herstel van oude wij ken Niet in duizenden, maar in tienduizenden woningen rekenen De levensvatbaarheid van kleine dorpen mag niet wor den aangetast door onge controleerde wildgroei. Het dichtslibben van het platte land. door trek beter gesitu eerden naar dorpen, tegen gaan Sterke uitbreiding spoorlij nen Vrije bus en trambanen Gratis beschikbaar stellen van fietsen voor gebruikers van het openbaar vervoer Dit zal niet ten koste mo gen gaan van de bereikbaar heid en aanspreekbaarheid van het gemeentebestuur Niet alleen denken aan sa menvoeging kleine gemeen ten, maar ook aan opsplitsing grote Uit oogpunt van veiligheid de aanleg van woonerven krachtig bevorderen Aansluiten op bestaande spoorwegnet Inpoldering dient zolang daarvoor geen betere argu menten worden aangevoerd te worden tegegegaan Uitbreiding tram- en buslij nen noodzakelijk. Bij de be oordeling of lijnen al dan niet worden gehandhaafd niet al leen getalsnorm ook sociale functie betrekken Er is een beleidsplan voor milieu nodig. Er moet een speciale provinciale dienst komen die zich met het mi lieu gaat bezighouden Mi- lieu-effectrapporten op grote schaal gaan toepassen Integratie van wonen en werken moet tot gevolg heb ben dat niet alleen de over belasting van wegen en tun nels vermindert, maar ook dat de aanleg van nieuwe wegen wordt beperkt. Groei van luchtverkeer en daarmee gebruik van lucht havens beperken Verkeers afwikkeling op luchthaven behoort te worden begrensd door randvoorwaarden van milieuhygiënische aard De provincie streeft naar een optimale ontwikkelings mogelijkheid voor de Amster damse haven Een beperkte havenontwikkeling bij Umui- den moet aan strenge eisen voldoen Binnen het kader van de ontwikkeling van regionale kernenplannen moet het be houd van het karakter van dorpsgemeenschappen cen traal staan Met het oog op herstel en versterking van het leefmilieu wordt de woningbouw, de woningverbetering en in het algemeen het vestigingskli maat in en om de steden verbeterd Uitbreiding en meer aan dacht voor de bescherming van natuurgebieden Provincie moet toezien op eerbiediging Gods wet in pu blieke zaken Naaktsstran- den verbieden, zondagsrust bevorderen, abortus bestrij den en de strijd tegen abor tus, alcoholisme en drugs steunen Te weinig rekening gehou den met historisch gegroeide grenzen en patronen Wets ontwerp is te bureaucratisch ver- opge- ver- opge- Geen sluiten Geen instelling van mlnl- provincies of gewesten Eigen levenssfeer handha ven op een in al zijn kernen bevolkt platteland. Verstede lijking tegen gaan. Forensis me bestrijden Geen standpunt in ver kiezingsprogramma Behoud vissersvloot. Uit breiding havencapaciteiten Bouw van bejaardenwo ningen, vooral in de steden. Geen standpunt in kiezingsprogramma Extra steun voor Amster dam. Verbetering oude wo ningbestand. Opvullen open gevallen gaten Wie verkiez CDA e: lands p antwoo name c en CD7 heel w schijne provinc Zij heb dige pa hoop d< verlang Hoe da strekt De gemeenten vormen de basis van het Nederlandse staatsrecht. Daarom wil het GPV de gemeentelijke posi tie versterken, zodat hun au tonomie niet tot een farce wordt. Strijd tegen de ondermij ning van geestelijke waarden tegen de verwildering van de moraal. Verdediging van de mocratische vrijheden met onze Koningin als staats hoofd Dive PvdA, De men d uitkeri die be Bijvoo onderl gen zi; en -on de we ke be Voor 1 cie vo< daire, lieve f ƒ32 n provir schap] re en Een miljoe betaal bestri ƒ1,2 i Haarli komt Aanle duurd erken de pr< ƒ2,8 ring c ding i trekt maar miljof ciën zijn n zijn g Het 1 zit vrij stenka: strome gulden komen schatk miljoei zogeno de uitl pensat bij draf vormt mene i pe ove ook he geld d voor di zenen opbrer evenw in 197 dus w gernaa Regionale spreiding van ziekenhuizen, verpleegtehui zen, bejaardentehuizen be vorderen. Betere coördinatie van de hulpverlening aan drugverslaafden Bedrijven die geluidshin der veroorzaken alleen vesti gen in dun bevolkte ge bieden Activiteiten steunen die erop gericht zijn natuur en cultuur met elkaar in evenwicht te houden Droogmaking moet cen traal in beleid voor komende jaren staan Oplossing voor ruimtenood. Biedt plaats aan een aanvullende nationale luchthaven z Niet alleen aan planologi sche en economische aspec ten, maar vooral aan de so- ciaal-culturele zijde van een dergelijke ruwe indeling aan dacht schenken Instellen wijkraden overwegen Als de primaire groeiker nen in hun taak tekort schieten moet een nader on derzoek naar bebouwings- mogelijkheden in de Boven- kerkerpolder worden over wogen Voorstander bebou wing Haarlemmermeer in ver- opge- Provincie werkt op geen enkele manier mee aan de toepassing en bevordering van kernenergie Onderzoek naar gebruik alternatieve energiebronnen bevorderen Stadsverwarming invoeren Meer samenwerking maat schappelijk werk en de eer- stelijngezondheidszorg. Iso lering minderheidsgroepen opheffen Grote zelfstandig heid bejaarden nastreven. Aansluiten op een ringver binding rond Amsterdam, alsmede op de Hemtunnel in de richting Gooi en Almere. Beleid onverminderd rich ten op tegengaan wildgroei dorpen Alle wettelijke mid delen aanwenden om betrek ken van woningen door niet plaats- of regiogebonden mensen te voorkomen Prioriteit voor verbetering bestaande steden door sti mulering stadsvernieuwing, stadsherinrichting en bou wen van woningen op open plekken Schiphollijn aansluiten op ringspoorlijn rond Amster dam met aansluiting op Cen traal Station Afwijzing van kernenergie Besparing energie. Stimule ren aanleg stadsverwarming. Krachtig bevorderen van al ternatieve energie Tarieven stelsel energie omvormen tot minder gebruiksbevorderend systeem Geen uitbreiding. Vliegver bod voor vliegtuigen met la ge bezetting Landingsver- bod voor herriemakers. Ver- vag korte vluchten voor rail- vervoer. Sluit vliegvelden Hil versum en Texel De organisatie van culture le manifestaties buiten de gevestigde culturele centra bevorderen. Speciale aan dacht voor experimenten die Noord-Hollanders nauwer bij de cultuur betrekken. Tegen opdeling provincie in 3 of 4 mini-provincies. Sa menhang tussen verschillen de streken moet in het oog gehouden kunnen worden Extra bouwlokatles in het zuiden. Ter oplossing van het woonruimtetekort in Amster dam dient de overloop naar het nieuwe land (Almere. Le lystad) met kracht te worden gestimuleerd Aansluiting op Centraal Station. Aftakking via Hem- tunnel naar Zaanstreek Ook verbinding met Almere/Le- lystad. Nu er geen schaarste meer bestaat aan landbouw grond is inpoldering van Mar kenwaard niet nodig Droog making mag niet doorgaan Nieuwe steden, dan wel tot steden uitgegroeide dorpen, dienen werkgelegenheid te bieden voor eigen bevolking Mogen geen slaapsteden worden Bijzondere aandacht voor financieel zwakkeren goe- de/goedkope woningen en behoud huursubsidie Be schikbaar stellen van zelf standige woonruimte voor jongeren vanaf 18 jaar Sanering en renovatie ou de stadswijken krachtig ter hand nemen. Oude fa brieksterreinen herschapen in moderne woonwijken, wanneer ze zich daarvoor lenen Realisering met de ruit om Amsterdam (west- en oost- tak) waardoor een aanslui ting op het landelijk spoor wegnet wordt verkregen Geen station op het Mu seumplein Snelle afbouw randweg om Amsterdam. Door opti malisering van bestaande wegen aanleg nieuwe zoveel mogelijk beperken Eenheid van wonen, wer ken en recreëren is doelstel ling Woningbouw in oostelijk havengebied in Amsterdam Iedere regio moet in woning behoefte eigen inwoners voorzien Dus geen Noron- steden Aanleg in welke vorm dan ook afwijzen Voorhaven draagt niet bij tot behoud of uitbreiding aantal arbeids plaatsen Bovendien zou het tot verdere verslechtering van het milieu leiden D'66 is van mening dat een democratische bestuurlijke organisatie zoveel mogelijk decentralisatie vereist van taken en bevoegdheden naar zo klein mogelijke eenheden Vervoersmogelijkheden afstemmen op behoefte Voorrang aan openbaar ver voer. Waar zich opstoppin gen voordoen vrije busbanen (ook voor de taxi) aanleggen Selectief autogebruik. Be vorderen van goed functio nerend openbaar vervoernet Subsidiëring van collectief woon-werkverkeer verdient overweging. Geen uitbreiding aantal wegen en aantal oeverver bindingen onder Noordzee- kanaal Wel aanleg ringweg Amsterdam Andere wegen plannen schrappen Ver keersstromen scheiden Au togebruik beperken Bij vestiging bedrijven be oordelen op effect voor mi lieu. Duinstreek verder on aangetast laten Geen verde re olieboringen in Wadden zee Zandwinning in meren stopzetten Meer voolichting Vestiging van voorhaven is van groot economisch be lang. vooral voor Am sterdam Landschap en met name het Groene Hart van Noord- Holland sparen dient een be langrijk uitgangspunt bij de ruimtelijke ordening te zijn. Niet bebouwen van Purmer zou goed stuk milieubeleid zijn. Snelle beslissing over in poldering Tweede luchtha ven in Markerwaard belang rijk voor ontlasten van milieu rondom Schiphol en voor werkgelegenheid in zuiden provincie. Om woningnood daadwer kelijk te kunnen bestrijden moet de nieuwbouw vrijwel uitsluitend bestaan uit wo ningwetwoningen Meer re kening houden met één- en tweepersoonshuishoudens en kommunale woonvormen Drooglegging ten behoeve van economische stimulans deel provincie niet te recht vaardigen Ijsselmeer is ecologisch en voor de water huishouding onvervangbaar Eerste lijn voorziening in gezondheidszorg verbete ren. Daarom krachtige steun aan nieuwe projecten als wijkgezondheidscentra Niet uitbreiden met een vijfde baan Capaciteit lucht haven binden aan infrastruc tuur en geluidshindereisen Geluidsoverlast inperken door minder vliegtuigbewe gingen Terughoudend bij de op deling van de provincie in een aantal mini-provincies. Doelmatigheid bestuur en in vloed burgerij uitgangspunt. Geen standpunt kiezingsprogramma nomen Gemeenten moeten finan cieel in staat worden gesteld goedkoop voor de eigen be volking huurwoningen te kunnen bouwen Voortvaren- de aanpak woningbouw voor Amsterdammers in overloop- gebieden Tariefstelling moet zuiniger gebruik energie bevorderen Alle medewerking verlenen aan ontwikkeling van andere of nieuwe vormen van op wekking of gebruik van energie Een huisvestingswet en een voorkeursrecht van de overheid bij aankoop van grond is onmisbaar om te komen tot een snelle aanpak van de woningnood Be stuurlijke samenwerking on ontbeerlijk Alle aandacht richten op woningnood economisch zwakkeren DS'70 is tegen verkoop gemeentewoningen of woningen verenigingen omdat de mogelijkheid finaci- eel zwakkeren te helpen wordt belemmerd Met kracht voortzetten Een aanpak vanuit stadsge westelijk beleid moet uit gangspunt zijn. Optimaal re kening houden met woning nood lage inkomensgroepen Geen standpunt in kiezingsprogramma nomen Bijzondere aandacht voor buitenlandse werknemers Decentralisatie welzijnswerk. Meer vrijheid voor oudere mensen door aangepaste woningbouw Geen subsidie aan instel ling die maatschappij afbre kend werken of het gezag ondermijnen. Wel geld voor muziekscholen en biblio theken Eventuele bouwlokaties in het zuiden moeten worden gebruikt om te voorzien in de behoeften van de huidige be volking van dit gebied Hoge re bebouwingsdichtheid in plaats van wildgroei Opheffing van gemeenten slechts wanneer de betrok ken bewoners dit zelf wensen Niet de oppervlakte of het inwonertal, maar het be schikken over wezenlijke ta ken en bevoegdheden moet bij het ovenwegen van een bestuurlijke reorganisatie aandacht krijgen. Alleen aanleg tweede luchthaven zou inpoldering Markerwaard kunnen recht vaardigen Op grond van hui dige gegevens zegt de PvdA niet nastreven Prioriteit aan woningbouw ten behoeve van eigen be volking Gemeenten niet ver plichten boete- en kettingbe- dingen bij verkoop van wo ningen op te leggen Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen HA/l gen cir die gei lijkt v( provin middel rond J druppf er erg i de jan DeHai lagere Met verlani tingspf dat de iets va ken. D verkie: wordt iedere medewerking aan maatregelen, hoe ook ge naamd. die de overlast van Schiphol voor omwonenden vergroten, dient te worden geweigerd De aanleg van een vijfde baan moet worden voorkomen Geen behoefte aan verde ling van Noord-Holland in aantal mini-provincies Ster ke voorkeur voor de vanuit de gemeenten spontaan ge groeide vormen van samen gesteld bestuur Subsidie voor experimen ten die gezondheidszorg ver anderen waardoor hoofdlij nen door lagere overheid in overleg met medewerkers en gebruikers wordt bepaald In Noord-Holland is een direct tekort aan honderddui zend goedkope huurwonin gen Bouw ervan met kracht stimuleren. Tweede-wonmg- bezit onmogelijk maken Beleid richten op terug dringen en overbodig maken van de auto. In Noord-Hol land geen nieuwe wegen aanleggen, geen nieuwe au- totunnels Doorgaand ver keer door randwegen uit stadskernen weren Alleen waar absoluut nodig sloop Gaten weer bebouwen met woningen Woonfunctie aan Amsterdam teruggeven Provincie moet stadsver nieuwing in verhoogd tempo mogelijk maken Steun voor oprichten van regionale centra voor de geestelijke volksgezondheid Het oprichten van een dag verblijf voor meervoudig ge handicapten moet worden bevorderd Voorstander van drie be stuurslagen: rijk, provincie en gemeente Taken moeten worden herverdeeld. Daarbij streven naar decentralisatie naar het laagst mogelijke niveau Circuit van Zandvoort op heffen. Noodzaak aanleg nieuwe wegen moet worden aangetoond Voor zes ge plande rijkswegen in Noord- Holland is dat niet gebeurd Op het welzijnsvoorzienin genpakket mag niet worden bezuinigd. De provincie moet bij het rijk aandringen op vol doende geld voor uitbreiding en verbetering op dit terrein. Voor het blijven functione ren van het gebied van Am sterdam tot aan de kust als economisch centrum voor de provincie zijn voorhavenfaci liteiten van vitaal belang. Sluit alle militaire oefenter reinen en opslagplaatsen Geen geld voor verkapte mi litaire organisaties als de BB Discussie over rampenbe strijdingsdienst Prioriteit geven aan zelf ontplooiing jonge mensen door samenwerking met en rijk en gemeente Meer sprei ding en samenwerking cul tuurcentra Inschakeling kun stenaars Verplichte milieu-effect- rapporten invoeren, waarbij omkering van bewijslast re gel moet zijn. Dus: bij ontwik kelingen moet worden aan getoond dat ze het milieu niet schaden Uiterste terughoudendheid bij toepassing kernenergie. Mogelijkheden bestaande en nieuw te ontwikkelen ener giebronnen (wind, zon) aan- gnjpen Provinciaal onder zoek naar gebruik afval warmte Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Meer aandacht voor regio nale samenwerking van brandweer, ambulance dienst, politie en BB Instel len van één alarmnummer. De op verschillende deel gebieden actieve instellingen moeten worden samenge voegd tot één doorzichtige democratische instelling. Subsidie voor alternatieve vormen van hulpverlening richtsnoer. De partij wil een of meer zetels in het provinciaal bestuur om een halt toe te roepen aan gezags- en geeston- dermijnende ontwikkelingen. Gods Woord voert in het programma van de SGP de boventoon. Want ook de provin ciale overheid voert in bijbels opzicht een verkeerde koers, laat de SGP weten. De IKB predikt de revolutie. De extreem linkse afsplitsing van de PSP wil via alle bestuursorganen sleutelen aan een an- Bij bedrijfsvestiging of uit breiding moet een milieu-be- lastingrapport worden ge maakt, waarin begrepen een analyse van de gevarenrisi co's. Luchtvervuiling in hele provincie meten Vaststellen grensvoor- waarden vervuiling en ge luidshinder die niet mogen worden overschreden. Inten sivering milieukartering. On derzoek naar mogelijkheden stadsverwarming in Haar lemmermeer Inpolderen Goedkope landuitbreiding Mooie com pensatie voor verlies aan landbouwgronden door wo ningbouw Goede huisvesting van minst draagkrachtige blijft hoofdlijn in beleid Daarbij ook denken aan buitenland se werknemers en hun ge zinnen Huursubsidie kan een bijdrage leveren Nieuwbouw zoveel moge lijk in en bij bestaande ste den Voor zover noodzakelijk in hoge bebouwingsdichtheid in Velserbroekpolder en Haarlemmermeer Extra aandacht voor andere woon vormen Ondernemers dwingen mogelijkheden om milieuver vuiling tegen te gaan toe te passen Provinciale verorde ningen met -- strafsancties Stations in Nieuw-Vennep en Hoofddorp Directe spoor lijn Haarlem-Zaandam. Openbaar vervoer stimu leren. Met het oog op de ver keersveiligheid moet er een zo doelmatig mogelijke alar mering van alle bij een ramp in te zetten hulporganisaties komen Op elkaar afgestem de rampenplannen zijn nodig Uitbreiding en verbetering van verbindingen onder Noordzeekanaal met priori teit voor tweede Velsertun nel Rondweg om Beverwijk. Aanleg SW 20 naar Zuid- Holland, aanleg SW 19 nog bekijken Maatregelen die voorko men dat projectontwikkelaars dure villa's bouwen en daar mee de sociale samenstel ling van de dorpsbevolkmg verstoren Bouwen voor ei gen bewoners mogelijk maken. Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen. Geluidshinder mag niet toenemen Vierde baan draaien, dan wel andere maatregelen met soortgelijk effect Streven naar beheer sing groei luchtvaart, waar door aanleg tweede luchtha ven wordt vermeden Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Snel realiseren van cultu rele centra in groeikernen Gebruik van leegstaande scholen en monumenten daarbij overwegen Koppel- subsidies afbouwen Open bare bibliotheken uitbreiden TWAALF PARTIJEN dingen in Noord-Holland mee naar de gunst van de kiezer. Elk voor zich beweren ze dat de stemmen aan hun idealen het best be steed zijn. Dat onbescheiden verlangen is verwoord in verkiezingsprogramma’s. Boekjes vol ideeën en beloften, verpakt in fraaie volzinnen. Wie bewust wil kiezen zou aan zichzelf verplicht zijn al die politieke praat te bestuderen. Een bijna onmogelijk karwei. Om vergelij- Geen standpunt in het ver kiezingsprogramma opge nomen Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Geen voorstander meer provincies dan thans bestaande Stadsvernieuwing heeft prioriteit boven de bebou wing buiten de steden. Geen standpunt opgeno men in verkiezingspro gramma Optimale ontwikkelings mogelijkheden scheppen voor de Amsterdamse haven binnen de pieren van Umui- den Voorhaven zal overbo dig zijn wanneer Rijnmond en Noord-Holland taken ver delen. Geen eindpunt op Mu seumplein. Aansluiting op landelijk spoornet Er moeten meer woningen worden gebouwd die zijn af gestemd op de laagstbetaal den, jongeren, gastarbeiders en alleenstaanden Woning distributie in nieuwe groei kernen regionaal organi seren Geen onnodige begrenzin gen of beperkingen opleg gen Toestemmen in uitbrei ding gebouwenareaal Uit breiding met vijfde baan en platformcapaciteit opnieuw overwegen Meer parkeergarages Meer parkeerterreinen bij stations. Aanleg rijksweg 7. Auto opnemen in stede- bouwkundige plannen Se lectief autogebruik bevor deren Supporters van sportver enigingen op positieve wijze bij sportverenigingen be trekken Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Niet dóórtrekken naar Mu seumplein. Aansluiting spoorlijn op landelijk net moet hoogste prioriteit krijgen Beter openbaar vervoer zal gebruik van auto's ver minderen Meer en beter treinverbindingen Experi menten met buurtbusjes voortzetten Drooglegging ten behoeve van land- en tuinbouw. Door verlies aan cultuurgrond voor industrie is aanvulling vereist Studie naar mogelijkheden van groepsvervoer naar werkgelegenheidscentra in Amsterdam, IJmond en Schiphol. Invoeren snelbus- sen. Regeling schoolstreek- vervoer Meer spoorwegver bindingen Geen standpunt in ver kiezingsprogramma opge nomen Naast de kunstuitingen met een maatschapij-beves- tigend karakter zal de maat- schappij-kritische kunst een volwaardige plaats moeten hebben Vormingsmogelijk heden financieel mogelijk maken Pv-?.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 12