Schaakteam van VHS bijna veilig in Den Haag I DEEL INDONESISCHE BADMINTONTOP BLEEF WEG ed oc er AKRIDES SUPERIEUR DISTRICTSTITEL BILJARTEN LIBRE-KLEIN VOOR WEYERS Z1 Soto: goud en zilver C.D.A 9 I iflot NI I Bou VAN AMSTERDAM Samen verantwoordelijk. Provinciale Staten Lijst 3. I DINSDAG 2 8 MAART 19 7 8 IN S (■■il 9-PE d« speciaalzaak voor kantoorefficiency il I I pompen en kompressoren uit voorraad leverbaar Lan K ORDNERS nieuw: Zwanenburg tel.02907-3541 li I V Gelukkige zege Flemming Delfs (ADVERTENTIE) Heren enkel: Flemming Delfs (Den)-Prakash (ADVERTENTIE) moesten laten. 85-79 het onderspit delven. (ADVERTENTIE) vonden beide ploegen vooral in de eerstj |Peter PI tegen de Beverwijkse defensie. Kampioen Hans Weyers (Va BEVE1 (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. Het eerste team van de Haarlemse schaakclub VHS heeft zijn positie in de hoofdklasse van de KNSB-competitie vrijwel veilig ge steld met het winnen van de onderbro ken wedstrijd tegen Philidor-Leiden (51/2-41/2). In de tweede klasse werd daarentegen het lot van de andere Haarlemse vereniging Het Oosten be zegeld. Volgend seizoen zullen Sarink c.s. hun geluk in de promotieklasse van de Noordhollandse schaakbond moeten beproeven. In het heren-enkelspel werd Rob Ridder al in de tweede ronde buitenspel gezet door de in Engeland studerende Indone siër Shuhandinata: 17-18, 9-15. Van de Nederlandse ploeg mocht alleen Marjan Ridder „tevreden” zijn. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEMIJMOND. Hans Weyers heeft in café Kennemerland de finale ge wonnen van het districtskampioenschap biljarten van Kennemerland libre-klein. Vier ronden lang konden Marcel Note- boom en Frans Kunst hem nog volgen. In de vijfde ronde moest Kunst echter lossen als gevolg van een nederlaag tegen Note- boom. Laatstgenoemde haakte pas af toen hij in de laatste ronde werd geconfron teerd met Weyers, die geen enkel pardon kende met zijn tegenstander en overtui gend de overwinning voor zich opeiste. worden betaald als een van de spelers zich niet aan de afspraak houdt”. Wellicht mede als gevolg van de absentie van de Indonesiërs viel de publieke be langstelling voor dit toernooi van Metro tegen. Van de verwachte 6000 bezoekers kwamen er het afgelopen weekeinde niet meer dan 3000. Teleurstellend waren ook de meeste prestaties van de Nederlanders. Nationaal kampioene Joke van Beuse- kom, die „badminton-moe” is, kwam niet verder dan zes tegenpunten in de halve finale tegen Verawaty (3-11, 3-11) en was ook met Marjan Ridder in de halve eind strijd van het damesdubbelspel na een voortvarend begin vrij kansloos tegen het Indonesische duo Imelda-Verawaty. Weteringschans 136-140 Middenweg 89-99 (Van ->nze budomedewerker) DEN HAAG. Evenals in het judo wordt er in de karatesport, één keer per jaar, een open nationale kampioen schap georganiseerd. Een toernooi voor individuele karateka’s van alle nationaliteiten, waarvoor zaterdag in Den Haag maar liefst 250 inschrijvin gen moesten worden verwerkt, waar onder die van Duitsers, Finnen, Engel- sen en Belgen. Soto’s schooltje Denot afkomstige Dennis Rock, door bij de middenge- wichten een tweede plaats te bemach tigen. In de voorronden rekende hij nog met de Engelsman White af, maar in de finale kon hij het tegen een Fin niet klaren. Met twee zuiver geplaatste mawashi-geri’s liet deze Rock het zilver. is de inhaalwedstrijd tegen Argus voor basketbalcompetitie niet meer dan i inbreng is voor Beverwijk in het treffa ten)k\._ met het hoger geplaatste SDO de succes formule geworden. Onder de goede leidiH gerivalit van de enige arbiter Yvette Booden- jam en E nieuw z< nzich v risie te 1 Exerciti; jpscorer* I en Hu nid de G rste tien ast zich leen ag tercitia d (Van IJMONI msvog eekeind» eg naar Jseizoen Volmac 13 match- 46 bordpunten, Desi- sco 11-421/2, Elsevier/VAS 11-41, Phili- dor (Leeuw.) 10-361/2, VHS 6-31, BSG 5- 33, Charlois 5-33, Memo 4-281/2, Phili- dor (Leiden) 3-301/2, DD 2-28. In de eerste klasse B staat de degra datie van Moerwijk vast. Tot voor kort kwamen de Hagenaars nog uit in de hoofdklasse. Bij de tweede klassers kwam de degradatie van Het Oosten toch nog weer sneller tot stand dan was voorzien. De resultaten van de andere wedstrijden en het feit dat de wedstrijd Dordrecht-Goes, (de twee clubs die nog Voor de enige verrassing van het afgelo pen weekeinde zorgde Parker door Fal con in Den Bosch te kloppen. Zonder Akerboom, Dekker en de al snel uitgeval len Pluim werd desondanks aan een 91- 84 voorsprong gebouwd. In de laatste drie minuten was het echter opnieuw Collins, die de strijd voor Parker een gunstige wending gaf. Eindstand 96- 99 erdagav t terug vang v Lisse, <1 wezig 1 die w iden teg rond en a stapeldozen ARCHIVERING OPBERGING VOOR microfilmjackets en fiches USB Eindstand: Punten, moyenne, serie. 1. H. Weyers 14, 17.50, 196; 2. M. Noteboom 12, 9.97, 91; 3. F. Kunst 10, 10.27, 90; 4. B. van Wonderen 6, 7.32, 57; 5. J. Jaspersen 4, 6.95, 43; 6. H. den Hengst 4, 6.43, 71; 7. H. v.d. Woude 4, 6.26, 44; 8. E. Kensen 2, 6.51, 57. Zijn antwoord was zwak: slechts vijf caramboles. Weyers voelde zich sterk en liet dit de vijfde beurt tot uiting komen. Uiterst kundig stuurde hij het super ara- mith naar de band en werkte hij verder de latere kampioen Weyers te verliezen in twintig beurten. Noteboom bleef echter volop meedraaien door in een uiterst moei lijke partij Harro v.d. Woude in 29 beurten voor te blijven. V.d. Woude nam halverwe ge de partij de leiding en kwam twintig caramboles voor, maar met de moed der wanhoop wist Noteboom in de 27ste beurt middels 35 caramboles langszij te komen en de stand gelijk te trekken: 211-211. V.d. Woude wankelde en gaf zich twee beurten later gewonnen. Met een eindserie van zeven caramboles sleepte Noteboom zich naar de 220 caramboles. De zevende en laatste ronde moest de beslissing brengen. Weyers won de trekstoot en liet Noteboom de aanvangsstoot plaatsen. Deze miste, waarna ook Weyers een nul noteerde. Bei de 'spelers sukkelden even in de eerste fase, maar in de vierde beurt kwam Wey ers op temperatuur. In een vlot tempo drapeerde hij een serie van 72 caramboles langs de band en keek Noteboom mismoe dig naar het bord waarop voor hem een achterstand van 74 caramboles genoteerd stond. Het zeer sterk opkomende Haarlemse talent Danny Soto wist in de zwaarge- wichtklasse beslag te leggen op de eer ste plaats. In de klasse alle categorieën veroverde hij bovendien nog een twee de plaats. De onder Soto’s leiding trai nende Dannis Rock bracht het bij de middengewichten tot een tweede plaats. De derde Haarlemmer, die in de prijzen viel was John Jonkman (Ken- Am-ju), die bij de zwaargewichten op een vierde plaats beslag legde. Na in de voorronden onder meer van Veenstra en Jonkman te hebben ge wonnen, moest Soto in de halve finale tegen de gerenommeerde Brit Charles JAN PREENEN I aantreden. De Brit gaf zeer goed partij, maar kon niet verhinderen dat Soto met twee maal een half punt (waza-ari) de partij op zijn naam bracht. De finale bracht hem tegenover een oude beken de, de Nederlandse Surinamer Esajas. Met vier maal gyaku-tsugi (frontaal ge plaatste stoot), waarvoor hij vier maal een half punt kreeg, wist hij de beno digde twee punten bij elkaar te krijgen. John Jonkman bereikte in deze zwaargewichtklasse na- een prachtige overwinning op King een vierde plaats. Tegen twee maal gyaku-tsugi en één maal tetsui (vuistslag boven op het hoofd) had King geen verweer. Pas toen de score tot 8-0 in het voordeel van de 26-jarige Deen was opgelopen, vond Padukone het antwoord op het agressieve spel van Delfs. Padukone ver loor weliswaar de eerste game nog met 15- 7, maar sloeg daarna met 15-6 krachtig terug. Tijdens de „All England” wist de donkere Padukone in de kwartfinale tegen Delfs geen raad met een voorsprong van 11-4 in de derde game. Dit keer leken de rollen omgedraaid en dreigde-de Indiër Delfs vanuit ogenschijnlijk verloren posi tie te overtroeven. Een omstreden beslis sing stond een dergelijke verrassing echter in de weg Toen hij de winnende slag produceerde, raakte Delfs met zijn racket het net, zonder dat een fout werd geconsta teerd. Delfs: „Terecht. Ik had de shuttle al weggeslagen toen ik met mijn racket tegen het net kwam. Volgens mij is er dus niets verkeerds gebeurd". De finale kon overigens bepaald niet als een „topduel” worden gekwalificeerd. Daarvan zou vermoedelijk wel sprake zijn geweest als Delfs was geconfronteerd met Hartono of King. Beide Indonesiërs lieten het echter, evenals hun landgenoten Tjunt- jun en Wahjudi, de dubbelspelspecialisten, afweten. Hartono was vorige week naar zijn land teruggevlogen omdat hij zijn vrouw, die kort geleden is bevallen, niet langer alleen wilde laten en de overige drie volgden later zijn voorbeeld. „King heeft last van griep en Tjuntjun heeft in Londen zijn enkel geblesseerd. Omdat Wahjudi daarmee zijn vaste dub- belspelpartner kwijt was, heeft hij ook maar van dit toernooi afgezien”, aldus coach van de Indonesische ploeg, Soekar- tono. De organisatoren bleef daardoor een behoorlijk gedevalueerd evenement over. King deed immers vorige week nog een geslaagde greep naar de All-England-titel. Wedstrijdleider Jan Vrijdag: „Er is eerst aan een schadeclaim gedacht, omdat wij de nodige vraagtekens zetten achter de redenen die door de Indonesiërs zijn opge geven. Ziekte, de Molukse kwestie, maar volgens mij is de werkelijke reden dat zij angst hadden om te verliezen. Na de over winning in Londen waren ze bang hun gezicht te verliezen door een nederlaag in Rotterdam”. Van een schadeclaim is afgezien, omdat er geen sprake was van contracten. Er was „alleen” een schriftelijke toezegging van de zijde van de Indonesische bond. Vrij dag: „We zullen deze zaak wel aanhangig maken bij de internationale badmintonfe- deratie en natuurlijk bij de Indonesische bond. Iets dergelijks als nu is voorgeval len, mag niet meer gebeuren. We willen de deur voor de Indonesiërs graag openhou den, omdat zij tot de wereldtop behoren, maar wij hebben onze les wel geleerd. We zullen voortaan met contracten moeten werken. Contracten, waarin duidelijk staat vermeld welk schadebedrag moet binnen bei eik waren), nog moet wor den gespeeld hebben ervooi gezorgd dat de Haarlemse club zich definitief veroordeeld Overwinningen op LSG 2 (Leiden) en Voorschoten kunnen daar aan niets meer veranderen. De stand met nog twee ronden te spelen Volmac 2 12-46, Charlois 2 11-391/2, VHS 2 9- 401/2, Spangen 8-38, Voorschoten 6 341/2, LSG 2 6-331/2, Overschie 2 6- 311/2, Dordrecht 5-321/2, Goes 5-271/2, Het Oosten 1-261/2. Gedegradeerd uit de tweede klasse A is inmiddels ook één der drie Groningen-teams. ierbos vi (Van o umüidi Voor een verrassing zorgde de uit fraram De uiteindelijke winnares van het da- mes-enkelspel, Gillian Gilks, hield zij tot 9-12, 6-6 redelijk bij. Daarna wikkelde de Engelse snel af naar winst: 6-11. Marjan Ridder: „Een paar fouten van mij en enke le gelukkige dropshots van haar braken me toen op”. Noteboom speelde tevoren tegen Kunst een prachtige partij. Reeds in de eerste beurt zette hij Kunst voor het blok door 42 caramboles te scoren. Twee beurten later liet Noteboom er 57 noteren en keek Kunst al tegen een achterstand van 53 carambo les aan. Noteboom ging daarna snel door en in de zesde beurt voltrok hij met een serie van 73 het vonnis. Hij beëindigde de partij in acht beurten met een moyenne van 27.50. In deze ronde wist Weyers zijn kandidatuur te handhaven door de uiterst geroutineerde Bes van Wonderen met klein verschil naar een nederlaag te spe len. In de zesde en voorlaatste rende moest Kunst definitief de race staken door van aan zijn triomf. In één run spoot hij met een formidabele eindserie van 143 caram- boles naar het kampioenschap. Zijn moy enne: 44.00! Noteboom bleef radeloos met slechts zestien caramboles achter. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Ondanks het feit dat het belangrijkste deel van de Indonesi sche top (Rudy Hartono en Liem Swie King) verstek liet gaan, heeft Flemming Delfs nog onverwacht veel moeite gehad om het badmintontoernooi van Metro op Eerste Paasdag in het sportpaleis Ahoy in Rotterdam te winnen. De Deen, die vorig jaar in Malmö het eerste officiële wereld kampioenschap voor zich opeiste, leek, nadat hij zich vorige week in de halve finale van de „All England” (de officieuze wereldtitelstrijd) in Londen al gewonnen moest geven tegen Hartono, in Rotterdam andermaal in de fout te gaan. Aanvanke lijk leek er in de eindstrijd tegen de voor het eerst in Nederland spelende Prakash Padukone uit India niets aan de hand. Zoals Gillian Gilks tevoren in de finale van het damesenkelspel had gespeeld met de Indonesische Verawaty (de Engelse trok niet meer dan zestien minuten uit om met 11-5, 11-2 te winnen), zo stoeide ook Delfs in het begin met zijn tegenstander. Akrides— DED 85-37 (rust 35-17). Tot scoorsters Akrides: Astrid van Riess (8-10), Jeanet Meijer (3-12) en Maria Kaam (6-0). in tweede helft OUD-BEIERLAND. Een uitstekende eerste helft, waarin Buitoni het spel dic teerde, heeft de Haarlemmers in het bas- ketbaltreffen met Vastgoed Strijen niet kunnen behoeden voor een uiteindelijk toch nog stevige 103-89 nederlaag. Een nederlaag, die overigens pas gestalte kreeg toen diep in de tweede helft de foutenlast zich aan Haarlemse zijde deed gevoelen. Hoewel HOC er evenals in de eerS wedstrijd tegen Lions lang in slaagde gei; ke tred met de kampioenen te houden, «1 het opnieuw routine en een lengtevoortte dat Lions door de moeilijke periode i J1“aan} deze wedstrijd heen hielp. Na een lid v*;rwi, overwicht van HOC in de slotfase van! 0 eerste helft en een tot in de elfde minui van de tweede helft gelijk opgaande wed e nieux strijd, moest HOC de Zandvoortse plofl aaJ toen laten gaan. In die fase werd od 1 duidelijk dat HOC aanvallend te vei riJd de steunde op Nico Zomer, terwijl aan Lions Me spi zijde de topscorers Schön en Stiphout h« rs b,ee wat meer steun kregen van hun medespe Iers. De Sant plaats op de ranglijst. In de strijd oiti“ehonks iooswij is van c im: 11-2 tr innini ist mal g) scoo aheim 1 honks ide drie larlemn inden a innings HAARLEMIJMOND. Voor Akri ^n is de inhaalwedstrijd tegen Argus vooi basketbalcompetitie niet meer dan walk-over geworden. Via een 143-75 a - werd weer bezit genomen van de deijng plnnfc’ rlo In /In titel in de tweede divisie dames verkle onks]agl den de Akrides-dames de achterstand Wartburgia tot twee punten door Dl 3* met 85-37 terug te wijzen. Minder suce vol waren de dames van Gratama—Df m AkridesArgus 143-75 (rust 634 Topscorers Akrides: Eric Griekspoori! 12), Jos Meijer (8-20) en Rob Meijer (164 Ondanks een minder goed lopende na to-man kon Akrides al in de eerste hd tegen zijn Haagse tegenstander duidei afstand nemen. Een goed lopende fe break deed nog voor de basketwisseli een gat van twintig punten ontstaan. De oud-Noordhollands kampioen Klaas Steijn heeft zijn club tegen Phili- dor de overwinning geschonken. Het moeilijke eindspel bleek theoretisch ge wonnen, zoals Steijn zelf al eerder had vastgesteld toen hij even tevoren een soortgelijk eindspel had moeten analy seren. Het zal nu toch wel bijzonder moeten tegenzitten wil VHS in de twee resterende duels (tegen Elsevier/VAS uit en Philidor-Leeuwarden thuis) nog haar één der fatale laatste twee plaat sen wordt gespeeld. De stand luidt nu: urkman waai ram: 4-1 die met 40-36 de eer aan Expert-Sea Detfinn moesten laten. luisclub In de districts eerste klasse onderst!» te Lions de overmacht waarmee heti jaar kampioen werd. Ook HOC moest! j^eovei 85-79 het onderspit delven. n 3 j te^ ig (3-8 werwij] •ijd Oh Ondanks het feit dat Gary Freeman stroef startte op de kritieke momenten het zijn schot hem in de steek was het toch Buitoni dat de toon aangaf. Welis waar liet Hagens (4-2) het aanvallend volle dig afweten, zijn gemis aan inbreng werd volledig gecompenseerd door de explo sieve daden van Kees Limmen (12-0) en vooral Cock van de Lagemaat (12-16). Wat teleurstellend daarentegen was het spel van Mike Westra. Wel hield Westra zijn opponent Chili (13-9) aanvankelijk redelijk van het scoren af, aanvallend het hij het zowel in scores als reboundwinst volledig afweten. Nog zwaarder woog echter het feit, dat door gebrek aan zelfbeheersing al snel vier persoonlijke fouten achter zijn naam stonden genoteerd. Even dreigde het in de eerste helft aan Haarlemse kant al mis te gaan, toen Lagemaat enig balverlies leed en een zoekgeraakte contactlens van Kees Limmen het ritme uit de ploeg haal de. Het inspirerende werk van Gary Freeman (12-19) in de rebound maakte de 32-24 achterstand echter snel ongedaan en deed de ploeg van Develey toch met een 43- 46 voorsprong in de rust de kleedkamer opzoeken. Zonder Westra wist Buitoni tot aan de negende minuut aan de goede kant van de score te blijven. Fataal werd echter die negende minuut de Haarlemmers. Nauwe lijks een minuut duurde het heroptreden van Westra. En met zijn vijfde fout leidde hij de ondergang van de Haarlemmers in: Langzaam verdween de zekerheid uit het Buitoni-spel, terwijl de thuisclub vooral via Bill Mallory (10-22) begon te bouwen aan een voorsprong. De dit keer door Cardy Hicks geleide Oudbeijerlandse for matie werd daarbij bovendien nog de hel pende hand toegestoken door het arbitrale duo Wesselsz-Rolvink, dat veel van de Haarlemmers en weinig van de thuisclub zag. Vrijwel vanaf de vrije worplijn kon den Ron Kruidhof (16-17) en de zijnen zonder al te veel moeite het duel tenslotte beshssen. Eindstand 103-89. netje en helft bijna blindelings de basket. Dat SIX leen Hal in de tweede helft niet verder terug k# ting te ki komen dan op zes punten werd vooraan» de Goed lijk veroorzaakt door het feit, dat pivot J» terwijl c Kamerbeek het volledig moest aflegg» Lieshout groepje I Heren dubbel: Christian-Chandra (Ind)-Delfs- Skovgaard (Den) 15-7 15-9. Gemengd dubbel: Pri-Gilks (Den-Eng)-Christi- an-Widiastuty (Ind) 15-9 15-8. Voor d merland Pioen, dc Racing BeverwijkSDO 81-73 (rust woordig 35). Topscorer Beverwijk: André Hoefat nummer ker (8-12). SDO: Hans Boekestein (16-8), waarvoo ®n Sjaal Een combinatie van routine en jeugdig laatste w - j -,-iwa a Uitslagen: Halve finales: Dames enkel: Gillian Gilks (Eng)-Marjan Rid der (Ned) 12-9 11-6, Verawaty (Indo)-Joke van Beusekom (Ned) 7-11 11-3 11-3. Dames dubbel: Widiastuty-Masli (Indo)-Fer- rington-Gilks (Eng) 15-13 15-12, Verawaty-Imel- da (Indo)-Van Beusekom-Ridder (Ned) 15-9 5-15 15-1. Heren enkel: Flemming Delfs (Den)-Lie Sutni- rat (Indo) 15-8 15-1, Prakash Padukone (Ind)- Kevin Jolly (Eng) 15-9 15-3. Heren dubbel: Delfs-Skovgaard (Den)-Ridder- Padukone (Ned-Ind) 11-15 15-5 15-4, Christian Chandra (Indo)-Gillian-Gow (Schotl) 15-4 15-7. Gemengd dubbel: Pri-Gilks (Den-Eng)-Chandra- Imelda (Indo) 17-14 15-6, Christian-Widiastuty (Indo)-Gilliland-Flockhart (Schotl.) 15-7 15-10. Finales: Dames enkel: Gilian Gilks (Eng)-Verawaty (Ind.) 11-5 11-2. Padukone (Ind) 15-7 6-15 15-13. Dames dubbel: Widistuty-Masli-Verawaty- Imelda (Ind) 15-7 17-16 In de klasse alle categorieën bereikte Danny Soto, na overwinningen op nati onaal kampioen half middengewicht Raymond Snel en Europees kampioen middengewicht White, opnieuw de fina le. Tegenstander was de in het zwaarge wicht reeds overwonnen Charles. Deze keer moest Soto zich gewonnen geven. Charles wist drie maal een waza-ari (half punt) te scoren, tegen Soto maar twee. Frappant was dat de wereldkam pioen Otti Roethof, die bij de half, zwaargewichten nog moeiteloos de titel had behaald, door deze zelfde Charles in de klasse alle categorieën werd, uitge schakeld en niet verder dan een derde plaats kwam. Een moeilijk uit de startblokken k mend Akrides heeft drie minuten nod gehad om de juiste cadans te vinden. T« de lijn eenmaal in het IJmuidense spela was het met de tegenstandster echter M snel gebeurd. Via vlot lopende combi»- ties en een herhaaldelijk goed afgerond fastbreak werd nog voor de rust het besli r sende gat geslagen. Na de rust was hl IM IJmuidense overwicht nog aanzienlijk?» ter. The Lions—HOC 85-79 (rust 3941 Topscorers Lions: Frans Stiphout (1H en Pim Schön (16-8). HOC: Nico Zon» (18-19) en Ruud Broekman (9-2). De winnaar van het herenenkelspel Flemming Delfs. l 4 Uitslagen HOOFDKLASSE: Desis- co-DD 61/2-31/2, Memo-BSG 3-7, VHS- Philidor (Lei.) 51/2-41/2, Volmac-Phili- dor (Leeuw.) 61/2-31/2, Charlois-Else- vier/VAS 4-6. 2de KLASSE, afd. B: Desisco 2-Witte Paard 2 41/2-51/2, Memo 2-Amstelveen 51/241/2, Castricum-HSG 4-5 vl.; afd. C: Volmac 2-Spangen 51/241/2, LSG 2- Voorschoten 5-5, VHS 2-Dordrecht 64 De achtste ronde wordt zaterdag 1 april gespeeld. Terugval Buitori

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 30