politienieuws] Volle bak voor grandioze Thielemans Toots Jean VRIJWILLIGERS KNAPPEN TUIN PROVISORISCH OP Cursus „Burger schapskunde I <1 „Kindervreugd” polst jeugd over opzet nieuwe speeltuin PETER VELDHUIS' EXPERIMENT SLOEG AAN: 1 MIAMI M i I 99 I KI M I 11 Financiën Present SFEER EN MUZIKALE INTENSITEIT IN DE JANSHEEREN Vlam in de pan 1 Ik I n Vervolg Vrijwilligers Afwezigen I Mishandeling bejaarde man IJS5 MAART DINSDAG 28 19 7 8 BEVERWIJK-HEEMSKERK V'. f Uw - (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De kindertjes uit de Huiderlaan en omgeving weten drommels goed, hoe een fijne speeltuin eruit moet zien. Om en nabij de twintig kleuters en basisscholieren reageerden op de op roep van de speeltuinvereniging „Kindervreugd”, om hun ideeën over wat er in een speeltuin allemaal te vinden moet zijn op papier te zetten. De veelal fraai gekleurde tekeningen zijn nog de hele week te bekijken in de ontvangsthal van buurthuis Wijk aan Duin. M (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Moe, maar voldaan heeft Peter Veldhuis, eigenaar van de Sport Campingshop aan de Breestraat, gisteravond de deuren van de Nilo/Van Bragthal aan de Buitenlanden achter zich gesloten. De geestelijke vader van Beverwijks’ eerste „Recreade” wist zijn beurs voor alles en iedereen op recreatiegebied op dat moment bezocht door naar schatting zo’n tienduizend belangstellenden. Of de „Recreade” in financieel opzicht een succes is geworden, moet worden afgewacht: aangeslagen bij het publiek is het initiatief van de jonge Beverwijkse ondernemer in elk geval zeker. BlW 1 H 'W trok rond Recreade getelde 10.000 bezoekers kunnen trekken”. JAN BAART Vrijwilligers van de bewonerswerkgroep zijn nu al drie zaterdagen bezig, de speel tuin zo goed en kwaad als het gaat een beetje leefbaar te houden. i i I 9 i ogenschijnlijk simpele melodieën, maar het muzikale gehalte dat hij er mee wist te bereiken moet als een absoluut hoogte punt in de reeks concerten van de Werk groep Jazz gerekend worden. De vanzelf sprekendheid waarmee melodieuze the ma’s door Toots Thielemans bijna alle maal aangekondigd als „mooie melodi eën” in hun muzikale hart getroffen wer den, was in De Jansheeren en wijde omge ving, nog niet eerder vertoond. Anderhalve week lang hing Veldhuis ontinu aan de telefoon, liep hij de deuren dat en tenslotte wist hij een tiental aanver wante bedrijven voor zijn plannen te win- en. Veldhuis: „Er waren ondernemers die iel graag mee wilden werken, maar er iet op zo korte termijn in slaagden èen tand uit de grond te stampen en daar Een maand geleden borrelden de plan nen voor de „Recreade” bij Peter Veld huis op toen hij, op zoek naar een geschik te ruimte voor zijn jaarlijkse voorjaar- itentenshow stuitte op de lege, door Nilo en Van Bragt voor gezamenlijke rekening pbouwde hal aan de Buitenlanden. De helft van het complex op het Beverwijkse ■dustrieterrein, altijd nog een oppervlak van tachtig bij veertig meter, kon Veld huis voor een schappelijke prijs huren. Wilde hij zijn tentenshow niet helemaal in de immense ruimte verloren laten [aan, dan was het zaak, andere onderne- ners voor een gezamenlijke show te inte- tsseren. Waarmee het plan voor het hou den van de „Recreade” geboren was. Wel aanwezig op de beurs waren de afgelopen anderhalve week de stal Minne- bo met twee rijpaarden; zadelmaker StuJ benitsky; De Lichthal met buitenlan- taams; Volvo Commandeur met kampeer auto’s; de markiezenhandel Noord-Hol- land; tuincentrum Olaf de Ruyter met tui- nierartikelen; caravanhandel De Kleine Winst; garage Wijkeroog met kampeer auto’s; rijwielhandel Joop van Tunen; Pi- rovano met marktartikelen; Rona water sport met enkele jachten; de Sport Cam pingshop met kampeerartikelen; en de ho- reca-ondernemer Loet Hoogewerf met een restaurantje. Als min of meer vreemde eenden in de recreatie-bijt waren present Volgens Peter Veldhuis bestaat er in de Beverwijkse middenstandskringen grote een leerbewerker, messenverkoper en een standwerker in nijverheidsartikelen, de ta- pijtcentrale, Prentenkabinet J. van der Linden met informatiemateriaal van de VW Wijk aan Zee/Beverwijk en ansicht kaarten en foto’s over oud Kennemerland en als lenteverrassing een groepje sterk riekende schapen met hun lam metjes. Het concert had plaats in een zeer ple zierige sfeer van aandachtig luisterende liefhebbers en ontspannen muzikanten. Toots Thielemans liet weten daar erg te vreden over te zijn. Juist binnen die ont spannen sfeer, zoals die in een niet zo grote jazzclub kan ontstaan, bereikt hij zijn grootste intensiteit. Zijn zeer persoonlijk spel, dat een herkenbaarheid heeft als de stem van een vocalist, komt dan het meest tot zijn recht. Fluisteren, klagén, zingen en praten, het wordt allemaal opgeroepen door het kleine instrumentje de mondhar monica. Waar een ander een geluid uit haalt dat de honden op de vlucht doet slaan, daarmee tovert Toots Thielemans wonderbaarlijke klanken tevoorschijn, die zelfs de meest verstokte versmaders van de soft-jazz onder de indruk moeten brengen. Romantische ballads als „There is no greater love than that I feel for You” kregen een smeuïgheid die onweerstaan baar was. Het thema van A Child is born” vertolkte Toots Thielemans strak en dui delijk. In de uitwerking omspeelde hij dat thema met snelle nootjes en swingende lijnen. Ook een paar regels uit „Bye Bye Blackbird” doken plotseling in dit num mer op. Eén van de vele grapjes die Toots Thielemans muzikaal en verbaal ten toon spreidde. Niet op mondharmonica maar op gitaar en met de mond fluitend kwam zijn grootste commerciële succes „Blueset- te”, een wereldhit van jaren her die het nog steeds doet. De versie die Toots Thiele mans er van gaf, deed alle recht aan het succes zonder in sleetsheid te geraken. Fris en ontwapenend, met een nieuw tus senstukje als verrassing, was het niet zon der reden een grote publieksattractie. Bij de gemeente is vorig jaar november door de bewonersgroep en het bestuur van „Kindervreugd” al een schetsplan voor het opknappen van de speeltuin ingeleverd. Aangezien nog steeds gewacht wordt op een uitnodiging voor de behandeling van dit schetsontwerp in de raadscommissie voor de jeugdzaken, gelooft men niet dat het problemen zal opleveren om de door de kinderen sies -dat na dat nummer geen woord meer gesproken werd om de sfeer zolang moge lijk vast te kunnen houden. In De Janshee ren volgde na een ogenblik van spannende stilte een indrukwekkend applaus voor dé unieke grootmeester. De aanpassing zal ook niet bijzonder omvangrijk hoeven te zijn: de meeste kinderen bleken van al geplande speeltoestellen te zijn uitgegaan, en zo op het eerste gezicht leek een knikker- baan het enige nieuwe attribuut, dat door de toekomstige gebruikertjes als wenselijk werd aangedragen. In afwachting van de gemeentelijke beslissing over de renovatie van „Kindervreugd”, is een achttal leden van de bewonerswerk groep al enkele zaterdagen bezig, de verwaarloosde speeltuin provisorisch op te knappen. Ook als de verwerkelijking van het ingediende renovatieplan nog een paar maanden uitblijft, hoeven de kinderen uit de Huiderlaan en omgeving het dankzij deze vrijwilligers-activiteit niet langer zonder speelgelegenheid te stellen. Opvallend is in elk geval, dat sinds de vrijwilligersploeg in de speeltuin aan het werk is, het kinderbezoek enorm is toegenomen. De behoefte aan een speeltuin, ook al is deze dan verouderd en zijn de speeltoestellen maar gedeeltelijk bruikbaar, is in de wijk blijkbaar bijzonder groot. Een jury gaat zich de komende dagen over de door de kinderen vervaardigde tekeningen buigen. Behalve dat alles wat de verbetering van de leefbaarheid in de speeltuin ten goede komt uit de ontwerpen zal worden gelicht, kunnen alle deelnemende kinderen ook nog op een prijsje rekenen. BEVERWIJK. Evenals vorig jaar or ganiseert de Federatieve Vrouwenraad Beverwijk en omstreken ook nu weer een cursus „Burgerschapskunde”. Peter Veldhuis: „De hengelsport én de zwemsport waren op deze beurs niet ver tegenwoordigd. De aangeschreven zaken konden een stand op zo’n korte termijn niet meer waarmaken. Ook het reiswezen ontbrak, al nam Reisbureau Oosterom wel de kosten van het naar de hal vervoe ren en ophangen van Cor Dijkman Dul- kes’ zelfgebouwde vliegtuigje de PH Cor voor zijn rekening. Zo zijn er meer zaken die in het vervolg anders moeten worden geregeld”. „Je leert zo’n eerste keer vooral hoe het niet moet. Velen vonden de entree nu wat rommelig, terwijl ook de verwarming van de hal de eerste dagen te wensen overliet. Het stro in de schapenhoek had veel vaker moeten worden ververst: allemaal puntjes, waar je al organiserende wel op leert let ten, maar die je nu in alle drukte gewoon even ontgaan”. «Si ■Al HEEMSKERK. Tegen half zes brak zondagmiddag brand uit in een woning aan de Beatrix van Dongenstraat. De vlam was bij het patates frites bakken in de pan geslagen. De schade beperkte zich tot de keuken. De cursus wordt op 6, 13 en 20 april steeds van 20 tot 22 uur gegeven in Huize Scheijbeeck aan de Velserweg 2 in Bever wijk. Deelname kost een tientje en de leiding van de cursus berust bij mevrouw Mollema-Hageman. Voor inlichtingen en opgaven kunnen belangstellenden zich wenden tot secreta resse mevrouw W. A. Wonink-Oldemaat van de Federatieve Vrouwenraad, Graaf Florislaan 90, Beverwijk, tel. 02510-24257. Zaterdagmorgen vroeg konden de tekeningen in het buurthuis worden ingeleverd. De dames C. Dijcks, bestuurslid van „Kinder vreugd” en C. C. de Vries, lid van de werkgroep van buurtbewo ners die zich met de renovatieplannen voor de speeltuin bezig houdt, namen de ontwerpen in ontvangst. De opkomst viel een beetje tegen: er waren zo’n honderd tekenvellen uitgedeeld, maar veel kinderen bleken in de drukte van Paasvakantie en eierenzoe- ken de tekenwedstrijd finaal te hebben vergeten. personeel voor vrij te maken. Anderen voelden er ook veel voor, maar zijn dom weg niet benaderd. De voorbereidingstijd was zo gering, dat dit soort fouten gewoon niet te vermijden waren”'. Of de beurshouders er ditmaal financi eel zijn uitgesprongen, weet Veldhuis niet te vertellen. „Deze week moeten we de zaken eens op een rijtje zetten. Ik dacht wel dat er aardig verkocht is. Het ging ons er overigens deze eerste maal niet om, veel winst te behalen. Hebben we quitte ge speeld en blijft er over, dan zullen we dat ten goede laten komen aan een instelling, die het geld goed kan gebruiken. Ik ben nu in elk geval al blij, dat de „Recreade” zoveel bekijks heeft getrokken”. „Dankzij de medewerking van de ge meente, die in drie dagen tijd voor de benodigde vergunningen zorgde, de poli tie en de brandweer hebben we een schat aan ervaring kunnen opdoen”. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Precies voor het poli- iebureau aan de Breestraat werden in de lacht van maandag op dinsdag twee heren langehouden, die met hun auto nauwe lijks een geparkeerde auto konden ontwij den, onder invloed van drank. Zij vertel den de politie een verward verhaal over een moord die zij zouden hebben gepleegd. Later bleek, dat zij een 81-jarige man, ook piet vrij van drank, een lift hadden aange boden, maar dan voor 200. Dat kon de nan niet betalen en toen hadden zij hem in ie Zeestraat uit de wagen gezet en mishan- ield. De politie trof de man aan met hoofd wonden. Hij is naar het Rode Kruis liekenhuis overgebracht. Peter Veldhuis, geestelijke vader van Beverwijks’ eerste „Recreade”. „Sophisticated Lady”, „Me and my foot”, eigen composities en werken van Thad Jones, Duke Ellington en anderen volgden. In de finale kwam na een korte reprise van „Bluesette” het hoogtepunt van de avond met de vertolking van twee serene Zweedse liedjes. Een lullaby en een kort melancholiek melodietje, de absolute favoriet van Peggy Lee met wie Toots jarenlang in Amerika heeft gewerkt. De muzikale intensiteit die er in die nummers met enkele verstilde klanken uit de mond harmonica bereikt werd, was werkelijk adembenemend. Peggy Lee wilde bij ses- „Met een goede voorpubliciteit, meer pu- bliektrekkende evenementen als de nu ge houden karatedemonstratie, modeshows, doelschiet- en hometrain wedstrijden, moet je toch nog veel meer dan de nu N -k tienduizend bezoekers in het kader van de tekenwedstrijd aangedragen suggesties nog in het schetsplan te verwerken. HEEMSKERK. Een overvolle zaal, gevuld met tweehonderd bezoekers, was vrijdagavond getuige van een uitzonder lijk muzikaal gebeuren in De Jansheeren. De wereldvermaarde virtuoos op de chro matische mondharmonica, Nar „Toots” Thielemans gaf een concert met fenderpi anist Rob Franken, bassist Jacques Scholz en drummer John Engels. De klei ne Amerikaanse Belg speelde een aantal Jean „Toots" Thielemans in opperste concentratie. interesse voor herhaling van het experi ment: „Behalve klachten, heb ik ook veel enthousiaste geluiden gehoord. Wel is het zo dat de organisatie voor één man gewoon niet te doen is. Wordt er volgend jaar weer een „Recreade” gehouden, dan moet dat in een gezamenlijke opzet worden voorbe reid”. „Binnen de winkeliersorganisatie Stadscentrum schijnt een plan te leven om in een aantal grote tenten (de NiloVan Bragthal is volgend jaar voor het houden van beurzen niet meer beschikbaar) ieder jaar een middenstandsbeurs te gaan orga niseren. Daar zou je dan met een man of vier, vijf aan moeten gaan werken”. Beroofd. Op de Wijkerbaan in Bever wijk werd zaterdag een 64-jarige vrouw uit Winterswijk beroofd van haar boodschap pentas door een voorbij rijdende brom fietser. In de tas zaten drie- a vierhonderd gulden en wat persoonlijke bescheiden. VW-bus gestolen. Van een paasgast in Wijk aan Zee uit Geleen is in de nacht van zaterdag op zondag een crèmekleurige VW-bus gestolen, eigendom van een be drijf uit Roermond, met het kenteken 33- 36-XD. De bus stond geparkeerd in de Burg. Rothestraat. De man moest met de trein naar huis. Containerbrand. Zaterdagavond raakte aan de Lijndenweg een container met oud papier in brand en zondag ge beurde dat opnieuw. De brandweer heeft toen de restanten oud papier maar verwij derd, want dit werd kennelijk in brand gestoken. Geen voorrang. Op het kruispunt Heemskerkerweg/V an Loenenlaan ver leende een 17-jarige Heemskerkse brom fietser zondagmiddag volgens de politie geen voorrang aan een 28-jarige Bever wijkse automobilist. De Heemskerker is met een hersenschudding opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis. De dames C. Dijcks (rechts) en C. de Vries bij de ingeleverde teke ningen. w>~-

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9