VEEL WERK TE DOEN Tennisclub Heerenduinen klaar voor nieuwe seizoen III □E Hooghoudt wROB RENSENBRINK: DUBBELE ZEGE SMASH IN WVV’72-TOERNOOI buitenspel „IN HET ZAALVOETBAL I öz 99 r lil ld J 2.70 Jeugd Organisatie Souwens Autoverhuur Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 EEN GOLF HUREN? Bij Bouwens sturen! lenif; lerdaïï oven 19 WOENSDAG 2 9 MAART 19 7 8 SPORT lam s» i lees I Hamburger Steeds verse koffie 95 ct F I RESTAURANT Grote Houtstraat 21, Haarlem 27,50 per dag, inkl. 100 km en verzekering Excl. BTW en benzine Langere huurtijd op aanvraag Bouwjaar (C\ M 1978 c ieran» Stolhd Redaktie: Ad Heesbeen tel. red.: 02550 15389 lingruil nu al 80 jaar tussen de wielen! een 2 itzettend slecht tegen. Die gevoeligheid ir Rob Rensenbrink en (ADVERTENTIE) tl- De clubaccommodatie van de tennisvereniging De Heerenduinen, die onlangs werd uitgebreid. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) automobielbedrijven haarlem - bloemendaal - qmuiden The Smash vervolgens echter weer orde op zaken door VCW met 15-5 en 15-13 te verslaan.' Door deze resultaten werd het „Mo- riaan-toernooi” zowel bij de dames als bij de heren door het Caétricumse The Smash gewonnen. Belangrijker was echter het feit dat gedurende de hele dag op bijzonder sportieve wijze werd gestreden om de ereprijzen. van .Die passeerbeweging? Vraag me niet om die te analyseren, want echt, ik kan het niet. Al in mijn jeugd voetbalde ik puur op Intuitie. In feite doe ik dat nog steeds. Dat ik meestal binnendoor ga, komt allereerst kndat ik linksbenig ben en daarnaast een iterke neiging heb om zelf te scoren”. De smaakmaker van Anderlecht geldt is de technisch geschoolde equipe van laymond Goethals meer dan Rensen- irink alleen. Anderlecht is een typische counterploeg, die speelt vanuit de zone- uekking, met daarbij als basisgedachte de bal uitspelen tot bij Rensenbrink en dan lijn uitzonderlijke gaven benutten.An- derlecht bezit ook zonder twijfel het beste VELSEN-NOORD. KIC heeft tweede paasdag in het kader van de strijd om het behoud van zijn positie in de derde klasse twee kostbare punten verspeeld. In Alk maar gaf de equipe van trainer Toon Gerrits tegen titelkandidaat AFC’34 in de laatste minuut een zeker verdiende pun- tendeling uit handen. Door deze nederlaag (0-1) bedraagt de voorsprong op de overige potentiële degra danten nog slechts één punt. KIC heeft echter nog een reële kans die marge uit te bouwen, wanneer de ploeg er in slaagt de eerder dit seizoen gestaakte wedstrijd te gen Hollandia volgende week donderdag avond (aanvang 19.30 uur op het sportpark Rooswijk) in winst om te zetten. Die moge lijkheid is zeker aanwezig, gezien het feit, dat er nog 25 minuten dienen te worden gespeeld bij een voor KIC voordelige score van 3-1. Bovendien moet Hollandia deze ontmoeting met tien man uitspelen. Tegen AFC heeft KIC in elk geval bewe zen dat het in de derde klasse thuishoort. De ploeg was vooral technisch de meerde re van de Alkmaarders, die na rust boven dien de tol moesten betalen voor het feit, spelersmateriaal van België, maar gaat mank aan een coördinator op het midden veld. De ploeg weet ook vaak nauwelijks raad met een puur defensief ingestelde tegenstander. „Ik moet toegeven, dat er in dat jaar- Croon na verloop van tijd meer beweging in de ploeg zat dan nu het geval is. Toch speelden we toen volgens hetzelfde sys teem als nu, met Ressel en mij als snelle aanspeelpunten op de vleugels, en met Haan en Van der Eist die regelmatig de gaten indoken. Het is een concept, waar je niet veel risico mee neemt, maar waarmee je toch erg veel succes kunt hebben, vooral omdat de voorstopper komt te zwemmen. In dat seizoen liep het ook fantastisch. Dat bewijst ook wel de afloop, toen we de Europa Cup pakten en een paar maanden later tegen Bayern nog eens de Supercup. Maar een voorwaarde bij zo’n concept is natuurlijk wel, dat je over twee snelle vleugelspitsen beschikt. En met het ver trek van Ressel naar Amerika mist Ander lecht nu duidelijk zo’n aanspeelpunt op rechts. Toch geloof ik, dat we het tegen FC Twente kunnen redden, omdat wij op het middenveld toch wat meer fysieke kracht en brutaliteit in het veld brengen. Het middenveld van FC Twente bestaat ten slotte louter uit voetballers”. Jeugdvoorzitter Wim Gigengack: „Wij zijn nog een zeer jonge vereniging. In dat licht bezien is het dan ook helemaal niet vreemd dat wij zo lang in de competitie spelen. Wij willen dat nu vanuit de jeugd Een ander punt dat de aandacht vraagt, is uiteraard de organisatie bin nen de vereniging. Bestuurslid Kees Heere: „Wanneer je over de organisatie praat dan heb je eigenlijk de verdeling in technische zaken en zaken zoals kan- tinebeheer, clubblad e.d. Zoals elke ten nisvereniging lopen er bij ons twee ten nisleraren rond te weten Arthur Maas- winkel en Gerbrand van Weel. „groundsman” en dat is in Nederland een uniek verschijnsel. De meeste ten nisleraren werken op free-lancebasis. Je kunt je voorstellen dat wanneer een van die mensen in het hoog-seizoen bijvoor beeld een enkel breekt, dat dan een belangrijk deel van hun inkomen zo maar verdwijnt. Dat stukje sociaal on recht hebben wij willen uitsluiten. Wat betreft de training moeten wij in de winter uitwijken naar allerlei hallen om dat er binnen onze gemeente geen blaas- hal staat. Dat is voor de mensen die zich op het competitiegebeuren moeten voor bereiden uiteraard geen ideale toestand. Graag zouden wij over een tennishal beschikken. Ook dat plan hebben wij in die brief van oktober geopperd Naast deze indoor-winter-training bestaat er voor de overige leden ook nog de moge lijkheid om een a.g. trimtraining te vol gen en het vreemde is dat daar toch zo’n vijftig leden gebruik van maken”. laniek te brengen. Dit zei Guy Thijs, de lelgische bondscoach, in dat verband: „Vijftig, zestig procent van hetgeen Ander lecht presteert is Rensenbrink”. „Ik vind het moeilijk om zoiets in per- De stand en de uitslagen van de dit weekeinde gespeelde wedstrijden: Hol- landia-AFC’34 0-3, AFC34-KIC 1-0, Hol- landia-SEW 1-1. Stand: SEW 17-18, AFC 17-25, ADO’20 17-19, LSVV 16-15, Alkmaarse Boys 17-15, KIC 16-14, Foresters 16-14, SRC 17-14, DTS 15-13, Hollandia 16-13, Spirit 17-13, Al ways Forward 17-13. „Wij missen op het middenveld een echte leider. Arie Haan is destijds als zodanig aangetrokken, maar dat heeft me toen al in hoge mate verbaasd, omdat hij bij Ajax een totaal andere functie had. Daar was hij degene, die zich continu opofferde en gaten trok voor anderen. Nu heeft hij echter te sterk de neiging het spel te willen maken. Aangezien datzelfde ook geldt voor Van der Eist en Coeck hebben we het goede evenwicht dit seizoen in feite niet gevonden. Onder Croon en ook nog een tijdje onder Goethals was Haan van de vier middenvelders de teruggetrokken spits, maar toen Van der Eist een keer vier doelpunten maakte, kreeg hij die rol van Goethals toebedeeld. Maar dat is de oplos sing niet. Van der Eist moet het spel voor zich hebben. Dat is juist zijn sterkste punt. Want staat hij met de rug naar de verdedi ging toe, dan komt hij nauwelijks aan de bal”. Verkapte kritiek derhalve op het tech nisch beleid van Raymond Goethals, wiens positie bij Anderlecht al maanden ter dis cussie staat en in wie de meeste spelers nog bitter weinig vertrouwen hebben. De voornaamste grief van de spelersgroep is dat hij geen leiding kan geven en gebukt lijkt te gaan onder een gigantisch minder waardigheidscomplex. Rensenbrink pleegt zich in dat soort situaties op de vlakte te houden. „Je zult van mij niet horen, dat Goethals een slechte trainer is. Er is op elke trainer wel iets aan te merken, dus ook op Goethals. Het is heus niet zo, dat ik altijd mijn mond hou. Ben ik het ergens niet mee eens, dan bespreek ik dat binnenskamers en niet met de pers. In het begin heb ik met Hans Croon de grootste moeilijkheden ge had. We hebben vier weken niet tegen elkaar gesproken, maar niemand buiten de spelersgroep heeft daar ooit iets vn gemerkt. Dat is het verschil met Neder land, waar alle rotzooi zo nodig in de publiciteit moet. Het publiek in België kan het voetbal in totaliteit ook meer waarde ren dan in Nederland, waar alles en ieder- (AD VER TENTIE) I «I m SI van E ezicht i 023-21 jinds jaar en dag als de vormgever. Toch een zo koel doet, bijna bij het klinische af. Dat vind je ook terug in het veld, waar alles net tte veel op de tactiek is afge- stemd”. De dubbele confrontatie tussen FC Twente en Anderlecht zal ook volledig in het teken staan van de tactiek. Het uitein delijke succes van dat tactische steekspel zal vermoedelijk op het middenveld lig gen, waarbij het grotere loopvermogen van FC Twente weleens doorslaggevend zou kunnen zijn. Van dat facet, het des tijds door Hans Croon in Brussel geïntro duceerde idee dat de man-in-beweging het wedstrijdbeeld behoort te bepalen, ver staat de formatie van Goethals nu duide lijk minder. De opnieuw aan Club Brugge verspeelde landstitel is daarvan ook het eerste gevolg. hetzelfde gebeurt. Van der Brink daaro ver: „Ik kan het een veldvoetbalafge- vaardigde niet kwalijk nemen dat hij, als er gekozen moet worden tussen de be langen van zijn groepering of die van ons, die van de groep kiest, die hem voor die bijeenkomst heeft afgevaardigd. Toch kunnen daaruit soms beslissingen voortkomen die nadelig kunnen zijn voor de zaalvoetballers, al lopen de be langen ook wel eens parallel. Dat was bijvoorbeeld het vorig jaar zo toen het rayon Noord van onze afdeling een mo tie indiende over de shirtreclame. De gehele vergadering was praktisch voor dit voorstel, maar het bestuur legde dit voorstel naast zich neer. Een voorbeeld van wat er in de toekomst nog kan gebeuren met andere zaken”. In de afdeling Haarlem kent men deze problemen niet. Waarvan de heer Looi- jen getuigt als hij stelt: „Het afdelings bestuur in Haarlem verleent ons geluk kig alle medewerking en daardoor kun nen wij onze gang gaan al blijft het bestuur natuurlijk de eindverantwoor delijkheid houden. Er is binnen de zaal- voetbalorganisatie veel werk te doen, juist daarom zijn wij zo blij met Rinus van der Lugt die ons een hoop werk uit handen neemt”. Een wens hebben beide pioniers van het Haarlemse zaalvoetbal wel en dat is de jeugd. „Ik ben met een jeugdcompeti- tie in het zaalvoetbal gekomen”, weet Looijen zich nog te herinneren. „Voor de toekomst is dat noodzakelijk.Daarom dat zij reeds zaterdag tegen Hollandia (dat duel werd een 3-0 overwinning voor AFC) in actie waren gekomen. In de eerste helft waren beide teams nog wel gelijkwaardig, maar na de hervatting domineerde KIC, dat zijn uitblinkers had in het middenveld- trio Ron van der Zon, Theo Snijders en Rob Schuurman en verdediger Hans Tes- selaar, die overigens een officiële waar schuwing kreeg wegens het ongeoorloofd aanvallen van een tegenstander. Niettemin zag KIC geen kans het overwicht in doel punten tot uitdrukking te brengen. Het dichtst bij een treffer was Rob Schuur man, maar hij verzuimde deze mogelijk heid te verzilveren. Vlak voor tijd trok AFC alsnog de winst naar zich toe door faalt, zijn echter nog altijd even schaars ls.# als de momenten waarop hij devoetbalwe- G0 reld verbaast met spectaculaire uitspra- een doelpunt van Dekker, die een vrije trap ineens achter doelman Hans Kok werkte. KIC tekende protest aan tegen dit doelpunt omdat arbiter De Groot zou heb ben aangegeven dat het een indirecte vrije trap betrof. Aan deze protesten ging de scheidsrechter echter voorbij. wat meer gaan begeleiden en stroomlij nen. Wij hebben nu een dertigtal jeugd leden die competitie gaan spelen en zij krijgen van de vereniging natuurlijk ge noeg faciliteiten. Maar ook dit competi tiegebeuren mag niet ten koste gaan van de tijd, die beschikbaar is voor de overi ge leden. Deze stellingname kan dan wel eens tot gevolg hebben dat wij wellicht niet dat niveau spelen wat we ooit zou den kunnen halen. Dat nemen we be wust voor lief”. Toch zou men bij „De Heerenduinen” wat meer gelegenheid willen hebben om aan deze tweevoudige wens van de leden te kunnen voldoen. Voorzitter Witvliet: „Uiteraard is het mooiste wanneer je zoveel capaciteit zou hebben dat je aan ieders verlangen zou kunnen voldoen, maar we hebben ge woonweg de ruimte niet. Op het tennis park, dat eigendom van de gemeente is, liggen twaalf banen die voor 75% door onze vereniging gehuurd worden. De overige 25% wordt gehuurd door allerlei mensen die geen lid van de vere niging zijn. De administratie e.d. van deze verhuur nemen wij overigens voor de gemeente op ons. Het knelpunt is echter dat wij door het grote ledental gedwongen zijn om per baan 9 of 10 leden in te delen terwijl de bezetting van de particulieren vaak niet verder reikt dan 5 of 6 aanwezigen. Dat vinden wij toch jammer, te meer daar er nog zo’n grote wachtlijst is van mensen die zo graag lid zouden worden. Uiteraard heb ben wij al diverse malen met de gemeen te besprekingen gevoerd om deze zaak eens opnieuw te Willen bekijken. Ook hebben wij in oktober 1977 een en ander schriftelijk aan de gemeente medege deeld, maar tot op heden mochten wij helaas nog geen reaktie ontvangen. Wij zouden zo graag samen met de gemeente naar een oplossing zoeken voor dit voor ons zo belangrijk punt”. Bij de dames zegevierde Krovo en VCW in de eerste-klaspoules. In de kleine finale bleek VCW de sterkste: 15-8 en 15-5. In de grote finale stelde ir De heren van de Brink en Looijen hoop ik dat er nu voldoende teams zullen komen zodat we met een competitie kun nen starten”. Iets waar Van der Brink het van harte mee eens is, maar eerst wacht beide heren nog een aantal bijeen komsten waarop de zaalvoetballers weer de nodige op- en aanmerkingen aan de commissie zaalvoetbal zullen voorleggen. Vervolgens kunnen Van der Brink en Looijen samen met hun colle ga’s van Noord-Holland, Utrecht en Am sterdam naar Zeist om daar als district West 1 het zaalvoetbal te vertegenwoor digen. Toen op 22 februari 1972 de Lawn Tennisclub „De Heerenduinen” werd opgericht uit de fusie tussen de tennis verenigingen Velsen en Velserbeek, werd een aantal advertenties geplaatst met het doel leden te werven voor de nieuwe vereniging. Dat „De Heerendui nen" anno 1978 een ledental van 1050 zou hebben, heeft, zeker toen, niemand ooit gedacht. Naast dit niet onaan zienlijke ledental bestaat er bij „De Heerenduinen” nog een wachtlijst van zo’n 400 mensen die graag de tennis sport zouden willen beoefenen. Voorzitter Leo Witvliet: „In feite heeft niemand deze ontwikkeling kunnen overzien. Naast het wedstrijdelement leent het tennis zich nu eenmaal uiter mate goed om ook als recreatiesport beoefend te worden. Wij zijn een vereni ging die voor het overgrote gedeelte be staat uit recreanten. Uiteraard hebben wij ook een aantal mensen die competi tie spelen maar dat zijn er maar een honderdvijftig. De competitie is voor ons ook een beetje van ondergeschikt belang hetgeen duidelijk is door het feit dat wij als een van de grootste verenigin gen in Nederland relatief gezien erg laag spelen. Momenteel is er binnen de vere niging een discussie gaande over de vraag in hoeverre de leden de competitie boven de recreatiesport willen stellen. Met andere woorden vinden de leden het noodzakelijk dat wij hoog in de competi tie gaan spelen of wil men op de huidige manier doorgaan? Momenteel is ons grootste probleem dat er nog zoveel mensen zijn die graag willen tennissen maar waarvoor wij gewoonweg de ruim te niet hebben. Wanneer je als vereni ging dan gaat zeggen dat je hoger in de competitie wilt gaan spelen dan impli ceert dat wel dat je aan die spelers of speelsters meer trainingstijd moet gaan verschaffen, hetgeen dan ongetwijfeld ten koste zal gaan van de speeltijd van de recreanten. Wij als bestuur, stellen ons op het standpunt dat wij zoveel mogelijk mensen in de gelegenheid moe ten stellen om de tennissport hier in IJmuiden te bedrijven. Wij hebben de stellige indruk dat het merendeel van de leden daar ook zo over denkt. Toch is de huidige tendens, zeker ook bij de jeugd leden dat men graag zo hoog mogelijk competitie speelt. Voor de overige activiteiten zijn zo ongeveer een 75 leden in touw. Jan Oos- terlee is lid van de diverse commissies: „Gelukkig behoeven we ons niet zo veel zorgen te maken wanneer het gaat om de medewerking van de diverse leden. De kantine draait volledig autonoom en ook de diverse andere aktiviteiten gebeuren met veel inzet en elan. De vereniging had dan ook de behoefte om naast de kantine een lokaliteit te hebben waar allerlei vergaderingen en ontmoetingen e.d. kunnen plaatsvinden. Deze ruimte is nu gereed gekomen. Ook deze bouw is door de vereniging zelf van a tot z gerund en neergezet. „Nu het tennisseizoen weer voor de deur staat, zijn de voorberei- dingsperikelen bijna weer voltooid.” Per 1 april gaat het seizoen weer draaien en het zal duren tot 1 oktober. Leo Witvliet: ,4a, we zijn klaar voor de start. Dit jaar hebben wij weer diver se toernooien waarbij o.a. weer het Parktoernooi waaraan elke parkbewo- ner deel kan nemen, wel of geen lid dat maakt niets uit. Ook voor de niet-leden organiseren wij dat graag. Ook wordt er dit jaar een toernooi gehouden voor doof-stommen hetgeen wij vorig jaar voor het eerst hebben gedaan. Het leuke daarbij is dat het nu tegelijkertijd de Nederlandse kampioenschappen zijn. WIJK AAN ZEE. - In het paasweek- keinde hield de volleybalvereniging WW ’72 voor de vijfde achtereenvol gende keer het „Moriaantoernooi” in de Wijk aan Zeese sporthal. Het toernooi kende opnieuw een bijzonder geslaagd verloop. Zowel bij de dames als bij de heren waren de teams in drie groepen ingedeeld. Bij de heren werden de eerste-klaspoules gewonnen door Smash 2 en Dynamo. De kleine finale tussen deze twee teams werd gewonnen door Dynamo (15-7 en 16-14). In de grote finale werd Dynamo echter verslagen door het eerste team van The Smash: 15-4 en 15-6. Deze mensen zijn bij onze vereniging in full-time dienst waardoor zij ook ge bruik maken van de sociale voorzienin gen. Dit geldt eveneens voor onze l stoelen el. cara»» 25 ft aaf vrijt» ining genomen tegen allerlei zaken, die er 023-38 dan vaak worden bijgesleept maar die er 34 Hout ijets mee te maken hebben. Daar kan ik :tie GO „Ik vind het moeilijk om zoiets in per- merlaar u*t te drukken, maar bepaalde ,1 1473 spelers hebben nu eenmaal net dat tikkel- -- tje meer dat een wedstrijd kan beslissen, i imimcI Cruijff is daar een erg goed voorbeeld I— lINNtN 1 sn recht ƒ50 FC Twente en Anderlecht kennen geen blessu res, zodat zij in de sterkste opstelling aan het duel kunnen beginnen. De opstellingen zijn: FC Twente: Van Gerven, Van lerssel, Drost, Overweg, en Wildschut, Thijssen, Van der Vall en Mühren, Bos, Gritter, Thoresen. Anderlecht: De Bree, Van Binst, Broos, Dus- baba, Thisssen, Coeck, Haan, Vercauteren, Van der Eist, Nielsen, Rensenbrink. In de komende week zullen de zaal- voetbalverenigingen, die uitkomen in de afdeling Haarlem, vergaderen over een aantal voorstellen over zaalvoetbal. Voorts zullen twee afgevaardigden aan gewezen moeten worden voor de alge mene vergadering amateurvoetbal die in Zeist zal worden gehouden. Net als bij voorgaande vergaderingen zijn de heren Van der Brink uit Beverwijk en Looijen uit Haarlem kandidaat om deze afvaardiging te bemannen. Met de heer Berk zullen zij zeker een representa tieve vertegenwoordiging kunnen vor men voor de zaalvoetballers in Haarlem en de IJmond. Beide heren stonden met Berk aan de bakermat van het zaalvoetbal en be schikken daarom over een ruime visie wat betreft de zaalvoetbalaangelegenhe- den binnen het kader van de KNVB waar alle amateurs zijn ondergebracht in de algemene vergadering amateur voetbal. Merkwaardig is daarbij dat veldvoetballlers moeten beslissen over typische zaaizaken, terwijl andersom (Van onze sportredactie) ENSCHEDE. Rob Rensenbrink om- .ihrijft zichzelf als een „gevoelig type”. N dresw De 30-jarige linkerspits van Anderlecht >1. 023-ai dat vanavond in Enschede in de halve )EL (male van het toernooi om Europa Cup II t, butaga nitkomt tegen FC Twente, wil best toege- chel, raij ten dat hij slecht tegen kritiek kan: „Het 2 meildg jjkt misschien alsof alles mij koud laat, I At 1=7 l»r dat is niet meer dan uiterlijke aat 6^ Omdat ik bet niet kan hebben dat -tr iets negatiefs over me wordt geschre- ten koop ik op maandag nooit een Belgi- „je krant als ik zondags slecht heb ge peeld. Zo heb ik mezelf een beetje in bescher- *l. Santp® 0096 Het zal een druk seizoen worden met diverse, voornamelijk, recreatieve acti viteiten. Wanneer mocht blijken dat we door al die activiteiten steeds meer mensen ten dienste kunnen zijn dan kan het wat ons betreft niet druk genoeg zijn”. - gem, net eiger lAnderlecht mist Sleider op middenveld Onverdiend verlies KIC NG AZIJN *<*or kritiek zal wel iets te maken hebben Zweeds i net mijn sterrenbeeld. Ik ben Kreeft ,vé®l Kreeften zijn vaak erg gevoelig, maar ■-1730* dat slechts zelden blijken”. aak. Tel Haller, De keren dat Rensenbrink werkelijk 12. itjens KRliken. Nog immer heeft hij het vermogen om >rten In net een soio een verdediging volledig in slank™ ruiden d. Ken» Imuiden

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19